v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån 26/2
Internet Ethics
Föreläsning
H1 Stora mötesrummet
Karta
Coppelie Cocq
Evelina Liliequist
Evelina Liliequist
Internet Ethics
15:00
10:00
AI Literacy: Humfak staff
Föreläsning
H2 Presentation
Karta
Satish Strömberg
AI Literacy: Research(Humfak)
16:00
13:00
Besök SLU
Humlab
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Jon Svensson
SLU
16:30
15:00
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis 27/2
APT
Möte
H2 Presentation
Karta
Henrik Norin
APT
12:00
09:00
APT
Möte
H1 Datorer
Karta
Henrik Norin
APT
12:00
09:00
APT
Möte
H1 Tysta rummet
Karta
Henrik Norin
APT
12:00
09:00
Application 1: Visualisation as a method
Föreläsning
H1 Stora mötesrummet
Karta
Stefan Gelfgren
Visualisation as a method
12:00
10:00
Application 2: Technology and participation
Föreläsning
H1 Stora mötesrummet
Karta
Karin Danielsson
Technology and participation
15:00
13:00
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Johan von
SEAD weekly meeting
16:00
15:00
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons 28/2
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Jon Svensson
Programmöte
11:30
09:45
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors 29/2
Poddinspelning
Övrigt
H1 Tysta rummet
Karta
Sandra Lundström
10:45
10:00
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Karin Danielsson
möte x 2
15:00
13:00
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre 1/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån 4/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis 5/3
Application 3: Combining quantitative and qualitative text analysis. Matilda Åkerlund
Föreläsning
H1 Stora mötesrummet
Karta
Evelina Liliequist
12:00
10:00
Application 4: Data protection law for researchers
Föreläsning
H1 Stora mötesrummet
Karta
Markus Naarttijärvi
15:00
13:00
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Johan von
SEAD weekly meeting
16:00
15:00
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons 6/3
Makerspace workshop.
Övrigt
H1 Datorer
Karta
Henrik Norin
Bygg en galen robot!
16:00
12:00
Makerspace workshop.
Övrigt
H1 Stora mötesrummet
Karta
Henrik Norin
Bygg en galen robot!
16:00
12:00
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors 7/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre 8/3
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Johan von
Build & Talk
16:00
15:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån 11/3
Säkerhet och integritet på nätet
1MU064
Föreläsning
H1 Stora mötesrummet
Karta
Jim Robertsson
Säkerhet och integritet
12:00
10:15
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
14:30
13:30
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis 12/3
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Karin Danielsson
Avstämningsdialog
11:00
09:00
AI Literacy: Humfak staff
Föreläsning
H2 Presentation
Karta
Satish Strömberg
AI Literacy: Research(Humfak)
12:00
09:00
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Jim Robertsson
15:00
12:45
Projektplaneringsverktyg
1MU064
Föreläsning
H2 Presentation
Karta
Jon Svensson
Projektplaneringsverktyg
15:00
13:15
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Johan von
SEAD weekly meeting
16:00
15:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons 13/3
InfraVis möte
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
14:00
13:00
AI Literacy: Humfak staff
Föreläsning
H2 Presentation
Karta
Satish Strömberg
AI Literacy: Admin(Humfak)
16:00
13:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors 14/3
Pop-seminariet
Seminarium
H2 Presentation
Karta
Stefan Gelfgren
Pop-seminariet
18:00
15:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre 15/3
Presentations/Examination
Föreläsning
H1 Stora mötesrummet
Karta
Evelina Liliequist
Simon Lindgren
Simon Lindgren
15:00
09:00
Möte
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Karin Danielsson
17:00
15:30
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån 18/3
Konferens
H2 Presentation
Karta
Karin Danielsson
Infravis
17:30
10:30
Konferens
H1 Stora mötesrummet
Karta
Karin Danielsson
Infravis
17:30
10:30
InfraVis
Konferens
H1 Datorer
Karta
Karin Danielsson
20:00
11:00
InfraVis
Konferens
H1 Tysta rummet
Karta
Karin Danielsson
20:00
11:00
InfraVis
Konferens
H1 Stora mötesrummet
Karta
Karin Danielsson
20:00
17:30
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis 19/3
InfraVis
Konferens
H1 Stora mötesrummet
Karta
Karin Danielsson
08:30
08:00
InfraVis
Konferens
H1 Tysta rummet
Karta
Karin Danielsson
15:00
08:00
InfraVis
Konferens
H1 Datorer
Karta
Karin Danielsson
17:45
08:00
Konferens
H1 Stora mötesrummet
Karta
Karin Danielsson
Infravis
15:00
08:30
Konferens
H2 Presentation
Karta
Karin Danielsson
Infravis
17:30
08:30
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Johan von
SEAD weekly meeting
16:00
15:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons 20/3
InfraVis
Konferens
H1 Stora mötesrummet
Karta
Karin Danielsson
08:30
08:00
InfraVis
Konferens
H1 Datorer
Karta
Karin Danielsson
13:00
08:00
InfraVis
Konferens
H1 Tysta rummet
Karta
Karin Danielsson
13:00
08:00
Konferens
H2 Presentation
Karta
Karin Danielsson
Infravis
12:30
08:30
Konferens
H1 Stora mötesrummet
Karta
Karin Danielsson
Infravis
12:30
08:30
InfraVis
Konferens
H2 Presentation
Karta
Karin Danielsson
13:00
12:30
InfraVis
Konferens
H1 Stora mötesrummet
Karta
Karin Danielsson
13:30
12:30
AI Literacy: Teachers
Föreläsning
H2 Presentation
Karta
Satish Strömberg
AI Literacy: Teachers(Humfak)
16:00
13:00
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Johan von
Build & Talk
15:00
14:00
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Karin Danielsson
17:30
16:30
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors 21/3
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Coppelie Cocq
Evelina Liliequist
Johanna Arnesson
Evelina Liliequist
Johanna Arnesson
12:00
10:00
Säkerhet och integritet
1MU064
Workshop
H2 Presentation
Karta
Jim Robertsson
Säkerhet och integritet
12:00
10:15
Workshop i Avancerad filhantering
Övrigt
H2 Presentation
Karta
Henrik Norin
Avancerad filhantering
15:00
13:00
Workshop i Avancerad filhantering
Övrigt
H1 Datorer
Karta
Henrik Norin
Avancerad filhantering
15:00
13:00
Projektplaneringsverktyg
1MU064
Workshop
H1 Stora mötesrummet
Karta
Jon Svensson
15:00
13:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre 22/3
Inspelning Norra skenet
Möte
H1 Stora mötesrummet
H1 Tysta rummet
H1 Tysta rummet
http://use.mazemap.com/?campusid=289&sharepoitype=identifier&sharepoi=UB-C12807
http://use.mazemap.com/?campusid=289&sharepoitype=identifier&sharepoi=UB-C12307
http://use.mazemap.com/?campusid=289&sharepoitype=identifier&sharepoi=UB-C12307
Jon Svensson
inpelsning
10:30
08:45
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Tomas Skotare
HumData Styrgrupp
16:00
14:00
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån 25/3
Workshop presentationsverktyg
1MU062
Workshop
H2 Presentation
Karta
Satish Strömberg
Workshop presentationsverktyg
12:00
10:00
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis 26/3
APT
Möte
H1 Datorer
Karta
Henrik Norin
APT
12:00
09:00
APT
Möte
H1 Tysta rummet
Karta
Henrik Norin
APT
12:00
09:00
APT
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Henrik Norin
APT
12:00
09:00
APT
Möte
H2 Presentation
Karta
Henrik Norin
APT
12:00
09:00
Möte
H1 Stora mötesrummet
Karta
Johan von
SEAD weekly meeting
16:00
15:00
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons 27/3
Workshop 3D-verktyg
1MU062
Workshop
H1 Stora mötesrummet
Karta
Mattis Lindmark
Workshop 3D-verktyg
12:00
10:00
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors 28/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre 29/3
Kurskod | Kursnamn, Anmälningskod |
1MU062 | Museologi B: Pedagogik, utställning och representation, 15903vt24 |
1MU064 | Museologiskt projektarbete i teori och praktik, 15902vt24 |
Humlab | Humlab, 1020 Humlab |