v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 2/9
Elektro- o informationsteknik, ETIN20, A:C Hörsal, Joachim Rodrigues, A:1006
10:00
08:00
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AAHA60, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
Brandteknik, VBRN60, A:C Hörsal, Joakim Åström, Patrick van Hees, A:1006, Introduktionsföreläsning
15:00
13:00
Arkitektur och byggd miljö, ASBN50, A:C Hörsal, A:1006
17:00
15:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 3/9
Enhet 2, Enhet Arkitektur urbanism, miljö AUM, ASBF05, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 4/9
Enhet 2, Enhet Arkitektur urbanism, miljö AUM, ASBF05, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 5/9
Energi och byggnadsdesign, AEBF25, A:C Hörsal, Ricardo Bernardo, A:1006, Introduction, solar heating, deep assignments
12:00
10:00
Brandteknik, VBRA20, A:C Hörsal, Robert Mcnamee, A:1006
15:00
13:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 6/9
Enhet 2, Enhet Arkitektur urbanism, miljö AUM, AAKN20, A:C Hörsal, A:1006
11:00
10:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 7/9
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 8/9
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 9/9
Arkitektur och byggd miljö, AFOA15, A:C Hörsal, A:1006
11:00
09:00
Miljö- och energisystem, FMIN30, TFRP65, A:C Hörsal, A:1006
15:00
13:00
Arkitektur och byggd miljö, ASBN50, A:C Hörsal, A:1006
17:00
15:00
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 10/9
Trafik och väg, VTVN01, A:C Hörsal, A:1006
17:00
13:00
Arkitektur och byggd miljö, TFRD05, A:C Hörsal, A:1006
18:00
17:00
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 11/9
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, ATHF01, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 12/9
Arkitektur och byggd miljö, ASBN50, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, ATHF01, A:C Hörsal, A:1006
16:00
13:00
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 13/9
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, ATHF01, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, ATHF01, A:C Hörsal, A:1006
15:00
13:00
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 14/9
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 15/9
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 16/9
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AAHA60, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
Brandteknik, VBRN60, A:C Hörsal, Marcus Runefors, A:1006, Sprinkler 2
15:00
13:00
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 17/9
Konferens, Teknisk vattenresurslära, A:C Hörsal, Hasan Hosseini, A:1006, hasan.hosseini@tvrl.lth.se, WSIW-2024 workshop
17:00
09:00
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 18/9
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AAHA60, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 19/9
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AAHA60, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 20/9
Disputation, Arkitektur och byggd miljö, A:C Hörsal, Mattias Kärrholm, A:1006, Alva Zalar
17:00
13:00
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 21/9
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 22/9
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 23/9
Brandteknik, VBRN60, A:C Hörsal, Marcus Runefors, A:1006, Sprinkler 4
12:00
10:00
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 24/9
Brandteknik, VBRF35, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
Trafik och väg, VTVN01, A:C Hörsal, A:1006
14:00
13:00
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 25/9
Ergonomi och aerosolteknologi, MAMN25, A:C Hörsal, Joakim Eriksson, A:1006
15:00
13:00
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 26/9
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AFOF21, A:C Hörsal, A:1006
10:00
09:00
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AFOF21, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 27/9
Enhet 2, Enhet Arkitektur urbanism, miljö AUM, ASBF05, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
Elektro- o informationsteknik, ETIN20, A:C Hörsal, Joachim Rodrigues, A:1006
15:00
13:00
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 28/9
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 29/9
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 30/9
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AAHA60, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 1/10
Miljö- och energisystem, FMIF20, TFRF56, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 2/10
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 3/10
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 4/10
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 5/10
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 6/10
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 7/10
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, ATHF01, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
Riskhantering&Samhällssäkerhet, VRSN01, A:C Hörsal, Magnus Hagelsteen, A:1006, Proactive adaptation as prevention, mitigation and preparedness, Module 6:
16:00
13:00
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 8/10
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, ATHF01, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, ATHF01, A:C Hörsal, A:1006
15:00
13:00
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 9/10
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 10/10
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 11/10
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 12/10
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 13/10
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 14/10
Riskhantering&Samhällssäkerhet, VRSN01, A:C Hörsal, Magnus Hagelsteen, A:1006, Learning for resilience and ethical issues, Module 7:
12:00
09:00
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 15/10
Miljö- och energisystem, FMIF20, TFRF56, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
Ergonomi och aerosolteknologi, MAMN25, A:C Hörsal, Joakim Eriksson, A:1006
15:00
13:00
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 16/10
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 17/10
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AAHA25, A:C Hörsal, A:1006
11:00
09:00
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 18/10
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 19/10
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 20/10
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 21/10
Byggnadsfysik, VBMA10, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 22/10
Byggnadsfysik, VBMA10, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 23/10
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AAHA25, A:C Hörsal, A:1006
11:00
09:00
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 24/10
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 25/10
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 26/10
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 27/10