v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Sep. 2
Elektro- o informationsteknik, ETIN20, A:C Hörsal, Joachim Rodrigues, A:1006
10:00
08:00
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AAHA60, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
Brandteknik, VBRN60, A:C Hörsal, Joakim Åström, Patrick van Hees, A:1006, Introduktionsföreläsning
15:00
13:00
Arkitektur och byggd miljö, ASBN50, A:C Hörsal, A:1006
17:00
15:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Sep. 3
Enhet 2, Enhet Arkitektur urbanism, miljö AUM, ASBF05, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Sep. 4
Enhet 2, Enhet Arkitektur urbanism, miljö AUM, ASBF05, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Sep. 5
Energi och byggnadsdesign, AEBF25, A:C Hörsal, Ricardo Bernardo, A:1006, Introduction, solar heating, deep assignments
12:00
10:00
Brandteknik, VBRA20, A:C Hörsal, Robert Mcnamee, A:1006
15:00
13:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Sep. 6
Enhet 2, Enhet Arkitektur urbanism, miljö AUM, AAKN20, A:C Hörsal, A:1006
11:00
10:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Sep. 7
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Sep. 8
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Sep. 9
Arkitektur och byggd miljö, AFOA15, A:C Hörsal, A:1006
11:00
09:00
Miljö- och energisystem, FMIN30, TFRP65, A:C Hörsal, A:1006
15:00
13:00
Arkitektur och byggd miljö, ASBN50, A:C Hörsal, A:1006
17:00
15:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Sep. 10
Trafik och väg, VTVN01, A:C Hörsal, A:1006
17:00
13:00
Arkitektur och byggd miljö, TFRD05, A:C Hörsal, A:1006
18:00
17:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Sep. 11
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, ATHF01, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Sep. 12
Arkitektur och byggd miljö, ASBN50, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, ATHF01, A:C Hörsal, A:1006
16:00
13:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Sep. 13
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, ATHF01, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, ATHF01, A:C Hörsal, A:1006
15:00
13:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Sep. 14
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Sep. 15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Sep. 16
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AAHA60, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
Brandteknik, VBRN60, A:C Hörsal, Marcus Runefors, A:1006, Sprinkler 2
15:00
13:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Sep. 17
Konferens, Teknisk vattenresurslära, A:C Hörsal, Hasan Hosseini, A:1006, hasan.hosseini@tvrl.lth.se, WSIW-2024 workshop
17:00
09:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Sep. 18
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AAHA60, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Sep. 19
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AAHA60, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Sep. 20
Disputation, Arkitektur och byggd miljö, A:C Hörsal, Mattias Kärrholm, A:1006, Alva Zalar
17:00
13:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Sep. 21
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Sep. 22
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Sep. 23
Brandteknik, VBRN60, A:C Hörsal, Marcus Runefors, A:1006, Sprinkler 4
12:00
10:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Sep. 24
Brandteknik, VBRF35, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
Trafik och väg, VTVN01, A:C Hörsal, A:1006
14:00
13:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Sep. 25
Ergonomi och aerosolteknologi, MAMN25, A:C Hörsal, Joakim Eriksson, A:1006
15:00
13:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Sep. 26
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AFOF21, A:C Hörsal, A:1006
10:00
09:00
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AFOF21, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Sep. 27
Enhet 2, Enhet Arkitektur urbanism, miljö AUM, ASBF05, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
Elektro- o informationsteknik, ETIN20, A:C Hörsal, Joachim Rodrigues, A:1006
15:00
13:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Sep. 28
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Sep. 29
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Sep. 30
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AAHA60, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Okt. 1
Miljö- och energisystem, FMIF20, TFRF56, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Okt. 2
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Okt. 3
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Okt. 4
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Okt. 5
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Okt. 6
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Okt. 7
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, ATHF01, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
Riskhantering&Samhällssäkerhet, VRSN01, A:C Hörsal, Magnus Hagelsteen, A:1006, Proactive adaptation as prevention, mitigation and preparedness, Module 6:
16:00
13:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Okt. 8
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, ATHF01, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, ATHF01, A:C Hörsal, A:1006
15:00
13:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Okt. 9
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Okt. 10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Okt. 11
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Okt. 12
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Okt. 13
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Okt. 14
Riskhantering&Samhällssäkerhet, VRSN01, A:C Hörsal, Magnus Hagelsteen, A:1006, Learning for resilience and ethical issues, Module 7:
12:00
09:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Okt. 15
Miljö- och energisystem, FMIF20, TFRF56, A:C Hörsal, A:1006
12:00
09:00
Ergonomi och aerosolteknologi, MAMN25, A:C Hörsal, Joakim Eriksson, A:1006
15:00
13:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Okt. 16
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Okt. 17
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AAHA25, A:C Hörsal, A:1006
11:00
09:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Okt. 18
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Okt. 19
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Okt. 20
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Okt. 21
Byggnadsfysik, VBMA10, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Okt. 22
Byggnadsfysik, VBMA10, A:C Hörsal, A:1006
12:00
10:00
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Okt. 23
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, AAHA25, A:C Hörsal, A:1006
11:00
09:00
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Okt. 24
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Okt. 25
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Okt. 26
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Okt. 27