v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13 Maj
Övning, Ergonomi och aerosolteknologi, MAMF30, DC:243, DC:243
11:00
10:00
Föreläsning, Analys och syntes LTH, IDEA80, DC:243, DC:243
16:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14 Maj
Föreläsning, Circle, INNN10, DC:243, DC:243
12:00
10:00
Möte, Designvetenskaper, DC:243, DC:243
13:00
12:00
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15 Maj
Övning, Circle, INNN10, DC:243, DC:243
12:00
10:00
Undervisning, Designvetenskaper, DC:243, Carl Lidgard, DC:243, Glaskurs
17:00
12:00
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16 Maj
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17 Maj
Föreläsning, Analys och syntes LTH, IDEA80, DC:243, DC:243
12:00
10:15
Föreläsning, Analys och syntes LTH, IDEA80, DC:243, DC:243
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 18 Maj
Pingstafton
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 19 Maj
Pingstdagen
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20 Maj
Föreläsning, Circle, INNN10, DC:243, DC:243
12:00
10:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21 Maj
Redovisning, Ergonomi och aerosolteknologi, MAMF30, DC:243, DC:243
12:00
10:00
Redovisning, Ergonomi och aerosolteknologi, MAMF30, DC:243, DC:243
15:00
13:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22 Maj
Övning, Circle, INNN10, DC:243, DC:243
12:00
10:00
Uppdragsutbildning, Ergonomi och aerosolteknologi, DC:243, Jonas Borell, DC:243, Processäkerhet för industrin
17:00
13:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23 Maj
Redovisning, Industridesign, IDEF20, DC:243, DC:243, Final Presentations
All Day, Mandatory for All
Room to be announced later
12:00
08:30
Redovisning, Industridesign, IDEF20, DC:243, DC:243, Final Presentation
All Day, Mandatory for All
Room to be announced later
17:00
13:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24 Maj
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 25 Maj
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 26 Maj
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27 Maj
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28 Maj
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29 Maj
Tentamen, Produktutveckling, MMKN41, DC:243, DC:467 Seminarierum, DC:567 Seminarierum, DC:243, DC:467, DC:567
13:00
08:00
Undervisning, Innovationsteknik, DC:243, DC:243, Exjobbsseminarium IVT
18:00
13:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30 Maj
Undervisning, Innovationsteknik, DC:243, Lars Bengtsson, DC:243, Exjobbsseminarium IVT
17:00
08:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 31 Maj
Exjobbspresentation, Förpackningslogistik, DC:243, Erik Andersson, DC:243, FIPDes exjobbspresentation, FIPDes exjobbspresentation
15:00
08:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 1 Juni
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2 Juni
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 3 Juni
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 4 Juni
Möte, Ergonomi och aerosolteknologi, DC:243, Patrik Nilsson, DC:243
11:00
10:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 5 Juni
Undervisning, Ergonomi och aerosolteknologi, DC:243, Christina Isaxon, DC:243, MAM030F Nanosafety, MAM030F Nanosafety
16:00
08:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 6 Juni
Sveriges nationaldag
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 7 Juni
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 8 Juni
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 9 Juni
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 17 Juni
Undervisning, Certec, DC:243, Håkan Eftring, DC:243, Exjobbspresentation
11:00
10:00
Undervisning, Certec, DC:243, Håkan Eftring, DC:243, Exjobbspresentation
12:00
11:00
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 18 Juni
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 19 Juni
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 20 Juni
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 21 Juni
Midsommarafton
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 22 Juni
Midsommardagen
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 23 Juni
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2 Sep.
Föreläsning/Övning, Industridesign, IDEF06, DC:243, DC:243
12:00
09:00
Föreläsning, Produktutveckling, MMKF45, DC:243, DC:243
15:00
13:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3 Sep.
Föreläsning, Industridesign, IDEA02, DC:243, DC:243
09:00
08:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4 Sep.
Övning, Industridesign, IDEA02, DC:243, Charlotte Sjödell, DC:243, Skiss
12:00
09:00
Föreläsning, Industridesign, IDEF06, DC:243, DC:243
17:00
13:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5 Sep.
Föreläsning/Övning, Arkitektur och byggd miljö, AFON35, DC:243, DC:243
17:00
15:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6 Sep.
Föreläsning/Övning, Industridesign, IDEA35, DC:243, Charlotte Sjödell, DC:243, SKISS
16:00
13:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 7 Sep.
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 8 Sep.
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9 Sep.
Föreläsning, Produktutveckling, MMKF45, DC:243, DC:243
12:00
08:00
Föreläsning/Övning, Industridesign, IDEA35, DC:243, Therese Eklund, DC:243, Intro MÄTINSTRUMENT
16:00
13:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10 Sep.
Workshop, Produktutveckling, MMKF45, DC:243, DC:243
10:00
08:00
Workshop, Produktutveckling, MMKF45, DC:243, DC:243
12:00
10:00
Handledning, Projekt, Ergonomi och aerosolteknologi, MAMN25, DC:210 Seminarierum, DC:243, DC:310 Seminarierum, DC:467 Seminarierum, Joakim Eriksson, DC:210, DC:243, DC:310, DC:467
15:00
13:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11 Sep.
Övning, Industridesign, IDEA02, DC:243, Charlotte Sjödell, DC:243, Skiss
15:00
13:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12 Sep.
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13 Sep.
Föreläsning/Övning, Industridesign, IDEA35, DC:243, Charlotte Sjödell, DC:243, SKISS
16:00
13:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 14 Sep.
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 15 Sep.