v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/2 
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/2 
Räknestuga, Företagsekonomi, FEKA90, Sparta A-D, Hela, Mattias Haraldsson, Micael Jönsson, Niklas Sandell, Sp:01-hela, Kom till sal för att läsa och räkna, själv eller tillsammans. Fördel? Det finns lärare att diskutera redovisning med!
12:00
09:00
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/2 
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Ida Haggren, Pierre Carbonnier, Viktor Sjöberg, Sp:01-hela
10:00
08:00
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg, Sp:01-hela
12:00
10:00
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/2 
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Claes Croneborg, Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Sp:01-hela
10:00
08:00
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Pierre Carbonnier, Sp:01-hela
12:00
10:00
Räknestuga, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Claes Croneborg, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg, Sp:01-hela
16:00
13:00
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/2 
Föreläsning, Workshop, Företagsekonomi, BUSO01, MGTO26, Sparta A-D, Hela, Javier Cenamor, Sp:01-hela
16:00
13:00
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 11/2 
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 12/2 

v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/2 
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Joel Danielsson, Mårten Augustsson, Victor Feilberg, Sp:01-hela
10:00
08:00
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Claes Croneborg, Joel Danielsson, Paula Nordahl, Sp:01-hela
12:00
10:00
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/2 
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Joel Danielsson, Sp:01-hela
10:00
08:00
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Ida Haggren, Joel Danielsson, Viktor Sjöberg, Sp:01-hela
12:00
10:00
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/2 
Räknestuga, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Claes Croneborg, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Joel Danielsson, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg, Sp:01-hela
12:00
09:00
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 18/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 19/2 

v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/2 
Dugga, Företagsekonomi, IBUG81, Sparta:A, Sparta:B, Sparta:C, Sp:01.1, Sp:01.2, Sp:01.3
17:00
14:00
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/2 
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/2 
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Claes Croneborg, Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Sp:01-hela
10:00
08:00
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Pierre Carbonnier, Sp:01-hela
12:00
10:00
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/2 
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Ida Haggren, Pierre Carbonnier, Viktor Sjöberg, Sp:01-hela
10:00
08:00
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg, Sp:01-hela
12:00
10:00
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/2 
Räknestuga, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Claes Croneborg, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg, Sp:01-hela
12:00
09:00
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 25/2 
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 26/2 

v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/2 
Simulering, Företagsekonomi, MGTO52, Sparta A-D, Hela, Sp:01-hela
18:00
09:00
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/2 
Simulering, Företagsekonomi, MGTO52, Sparta A-D, Hela, Sp:01-hela
18:00
08:00
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/3 
Simulering, Företagsekonomi, MGTO52, Sparta A-D, Hela, Sp:01-hela
18:00
08:00
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/3 
Simulering, Företagsekonomi, MGTO52, Sparta A-D, Hela, Sp:01-hela
18:00
08:00
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/3 
Simulering, Företagsekonomi, MGTO52, Sparta A-D, Hela, Sp:01-hela
18:00
08:00
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 4/3 
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 5/3 

v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/3 
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/3 
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/3 
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Farrukh Javed, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Sp:01-hela
10:00
08:00
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Farrukh Javed, Ida Haggren, Viktor Sjöberg, Sp:01-hela
12:00
10:00
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/3 
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Farrukh Javed, Mårten Augustsson, Victor Feilberg, Sp:01-hela
10:00
08:00
Lektion, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Claes Croneborg, Farrukh Javed, Paula Nordahl, Sp:01-hela
12:00
10:00
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/3 
Räknestuga, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Claes Croneborg, Farrukh Javed, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg, Sp:01-hela
12:00
09:00
Tentamen, Kinesiska, JAPC12, JAPK12, KINA23, KINC11, Sparta A-D, Hela, Peter Sivam, Sp:01-hela
18:00
13:00
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 11/3 
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 12/3 

v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/3 
Tentamen, GU Fysik LTH, FFFF01, FFFF05, Sparta A-D, Hela, Sp:01-hela
13:00
08:00
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/3 
Tentamen, Matematik LTH, FMAA20, Sparta A-D, Hela, Sp:01-hela
13:00
08:00
Drop-in, Företagsekonomi, FEKG51, Sparta A-D, Hela, Caroline Hellström, Johan Dergård, Micael Jönsson, Sp:01-hela
17:00
14:00
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/3 
Tentamen, Matematik LTH, FMN011, FMNF05, Sparta:B, Sparta:C, Sparta:D, Sp:01.2, Sp:01.3, Sp:01.4
13:00
08:00
Tentamen, Nationalekonomi, NEKA61, Sparta A-D, Hela, Sp:01-hela
19:00
14:00
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/3 
Tentamen, Ind elektrotekn o automation, EIEN50, Sparta:A, Sparta:B, Sp:01.1, Sp:01.2
13:00
08:00
Tentamen, Miljö- och energisystem, VTVA01, Sparta:A, Sparta:B, Sp:01.1, Sp:01.2
19:00
14:00
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/3 
Deltentamen, Engelska, ENGA04, ENGE16, ENGH11, Sparta A-D, Hela, Hannah Persson, Henrik Gyllstad, Sp:01-hela, Deltentamen 2
10:00
09:00
Räknestuga, Statistik, STAA40, STAA41, Sparta A-D, Hela, Claes Croneborg, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg, Sp:01-hela
17:00
14:00
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 18/3 
Tentamen, Svenska, EXTA24, EXTA26, SVEE11, SVEE13, Sparta A-D, Hela, Adam Hasselström, Ermira Gervalla, Sp:01-hela
13:00
09:00
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 19/3 

v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/3 
Tentamen, Nationalekonomi, NEKA63, Sparta A-D, Hela, Sp:01-hela
13:00
08:00
Drop-in, Företagsekonomi, FEKG51, Sparta A-D, Hela, Caroline Hellström, Johan Dergård, Micael Jönsson, Sp:01-hela
17:00
14:00
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/3 
Tentamen, Nationalekonomi, NEKN34, Sparta:A, Sparta:B, Sp:01.1, Sp:01.2
13:00
08:00
Workshop, Företagsekonomi, FEKA90, Sparta A-D, Hela, Elin Funck, Johan Dergård, Micael Jönsson, Sp:01-hela
17:00
14:00
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/3 
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/3 
Drop-in, Företagsekonomi, FEKG51, Sparta A-D, Hela, Caroline Hellström, Johan Dergård, Micael Jönsson, Sp:01-hela
16:00
13:00
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/3 
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 25/3 
Tentamen, Student och utbildning, MA 10, Hela, MA 8, Hela, MA 9, Hela, Sparta A-D, Hela, Jens Berglund, MA:201-hela, MA:203-hela, MA:202-hela, Sp:01-hela, Högskoleprovet
18:00
08:00
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 26/3 

v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/3 
Workshop, Företagsekonomi, FEKA90, Sparta A-D, Hela, Elin Funck, Johan Dergård, Micael Jönsson, Sp:01-hela
16:00
14:00
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/3 
Drop-in, Företagsekonomi, FEKG51, Sparta A-D, Hela, Caroline Hellström, Johan Dergård, Sp:01-hela
16:00
13:00
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29/3 
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30/3 
Drop-in, Företagsekonomi, FEKG51, Sparta A-D, Hela, Caroline Hellström, Johan Dergård, Sp:01-hela
12:00
09:00
Workshop, Företagsekonomi, FEKA90, Sparta A-D, Hela, Elin Funck, Johan Dergård, Micael Jönsson, Sp:01-hela
16:00
13:00
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 31/3 
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 1/4 
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2/4 

v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 3/4 
Workshop, Företagsekonomi, FEKA90, Sparta A-D, Hela, Elin Funck, Johan Dergård, Micael Jönsson, Sp:01-hela
16:00
13:00
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 4/4 
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 5/4 
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 6/4 
Skärtorsdag
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 7/4 
Långfredag
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 8/4 
Påskafton
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 9/4 
Påskdagen

v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 10/4 
Annandag påsk
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 11/4 
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 12/4 
Omtentamen, Kemiteknik, KETF10, KETF25, KETF35, KETF40, VVAN25, Sparta:A, Sparta:B, Sp:01.1, Sp:01.2
13:00
08:00
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 13/4 
Omtentamen, Reglerteknik, FRTF01, FRTF10, FRTN01, FRTN25, FRTN60, Sparta:B, Sparta:C, Sparta:D, Sp:01.2, Sp:01.3, Sp:01.4
13:00
08:00
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 14/4 
Omtentamen, GU Fysik LTH, FAFF10, FMFF15, FMFF40, FMFN05, FYST57, Sparta:A, Sparta:B, Sp:01.1, Sp:01.2
13:00
08:00
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 15/4 
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 16/4 

v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 17/4 
Omtentamen, Energivetenskaper, MVKF01, MVKN55, Sparta:B, Sp:01.2
13:00
08:00
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 18/4 
Omtentamen, Kemiteknik, KETF01, KETF20, KETF30, KETN30, VVAF01, VVAN30, Sparta:A, Sparta:B, Sp:01.1, Sp:01.2
13:00
08:00
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 19/4 
Omtentamen, Analys och syntes LTH, FYSD21, KASA05, KASF01, KASF15, KOKA25, KOKA30, Sparta:A, Sparta:B, Sp:01.1, Sp:01.2
13:00
08:00
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 20/4 
Omtentamen, Byggnadsmekanik, VSMA05, VSMF05, VSMN25, VTAN01, Sparta:B, Sparta:C, Sp:01.2, Sp:01.3
13:00
08:00
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 21/4 
Deltentamen, Engelska, ENGA04, ENGE16, ENGH11, Sparta A-D, Hela, Hannah Persson, Henrik Gyllstad, Sp:01-hela, Deltentamen 3
10:00
09:00
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 22/4 
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 23/4 

v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 24/4 
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 25/4 
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 26/4 
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 27/4 
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 28/4 
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 29/4 
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 30/4 
Valborgsmässoafton

v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 1/5 
Första maj
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2/5 
Räknestuga, Företagsekonomi, FEKG61, Sparta A-D, Hela, Jörgen Carlsson, Mattias Haraldsson, Micael Jönsson, Sp:01-hela
17:00
14:00
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 3/5 
Räknestuga, Företagsekonomi, FEKG61, Sparta A-D, Hela, Jörgen Carlsson, Mattias Haraldsson, Micael Jönsson, Sp:01-hela
12:00
08:00
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 4/5 
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 5/5 
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 6/5 
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 7/5 

v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 8/5 
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 9/5 
Dugga, Konstruktionsteknik, VBKF15, Sparta:A, Sparta:B, Miklos Molnar, Sp:01.1, Sp:01.2
17:00
14:00
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 10/5 
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 11/5 
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 12/5 
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 13/5 
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 14/5 

v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 15/5 
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 16/5 
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 17/5 
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 18/5 
Kristi himmelsfärdsdag
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 19/5 
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 20/5 
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 21/5 

v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 22/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 23/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 24/5 
Tentamen, Engelska, ENGA04, ENGE14, ENGH11, Sparta:A, Sparta:B, Sparta:D, Benjamin Macaulay, Sp:01.1, Sp:01.2, Sp:01.4
13:00
09:00
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 25/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 26/5 
Tentamen, Matematik NF, MATA23, MATM48, ÄMAD03, Sparta:A, Sparta:B, Sparta:C, Sp:01.1, Sp:01.2, Sp:01.3
13:00
08:00
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 27/5 
Pingstafton
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 28/5 
Pingstdagen

v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 29/5 
Tentamen, Ind elektrotekn o automation, EIEN60, Sparta:B, Sp:01.2
13:00
08:00
Tentamen, Produktionsekonomi, MIOF25, Sparta:A, Sparta:B, Sparta:C, Sp:01.1, Sp:01.2, Sp:01.3
19:00
14:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 30/5 
Tentamen, Grundutbildning biologi, EXTA01, Sparta:A, Sparta:B, Sp:01.1, Sp:01.2
13:00
08:00
Tentamen, Miljö- och energisystem, VTVA05, Sparta:A, Sparta:B, Sp:01.1, Sp:01.2, VTVA05 - 60 platser
18:00
14:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 31/5 
Tentamen, Engelska, ENGA04, ENGE16, ENGH11, Sparta A-D, Hela, Hannah Persson, Henrik Gyllstad, Sp:01-hela
12:00
09:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 1/6 
Tentamen, Analys och syntes LTH, KASF05, KASF10, Sparta:A, Sparta:B, Sp:01.1, Sp:01.2
13:00
08:00
Tentamen, Matematisk statistik LTH, FMSF50, FMSF55, MASB13, Sparta A-D, Hela, Sp:01-hela
19:00
14:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2/6 
Tentamen, Kemiteknik, KETF10, Sparta:A, Sparta:B, Sparta:C, Sp:01.1, Sp:01.2, Sp:01.3
13:00
08:00
Tentamen, Matematik LTH, FMAF05, Sparta:A, Sparta:B, Sparta:C, Sparta:D, Sp:01.1, Sp:01.2, Sp:01.3, Sp:01.4, Obligatoriska moment måste vara godkända.
19:00
14:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 3/6 
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 4/6 

v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 5/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 6/6 
Sveriges nationaldag
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 7/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 8/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 9/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 10/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 11/6