v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 2/9 
EITA65
Förel
E:1406
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1
Kirsten Rassmus-Gröhn, Paul Stankovski Wagner
10:00
08:00
FMAB65
Förel
M:A (M:0199)
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
FMAB65
Övn
E:1144
Endimensionell analys B1
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04
Felix Augustsson
17:00
15:00
FMAB65
Övn
E:3308
Endimensionell analys B1
C1.05, C1.06, D1.13, D1.14
math-ö9
17:00
15:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 3/9 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
EDAA60, EITA65
Förel
E:A
Datorer och datoranvändning, Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1, D1
Mattias Nordahl
17:00
15:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 4/9 
FMAB65
SI-övn
E:1407
Endimensionell analys B1
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04
Elliot Sterner
12:00
10:00
FMAB65
SI-övn
E:1124
Endimensionell analys B1
C1.05, C1.06, D1.13, D1.14
Alexander Lind
12:00
10:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 5/9 
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03
10:00
08:00
EDAA45
Coachning
E:5117 Snack, E:5146 Snick, Kårhuset Hollywood
Programmering, grundkurs
C1.04, C1.05, C1.06, D1.08, D1.09, D1.10, D1.11, D1.12, D1.13, D1.14
12:00
10:00
FMAB65
Övn
E:1124
Endimensionell analys B1
C1.05, C1.06, D1.13, D1.14
math-ö9
15:00
13:00
FMAB65
Övn
E:1144
Endimensionell analys B1
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04
Felix Augustsson
15:00
13:00
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
EDAA60, EITA65
Labb
E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus
Datorer och datoranvändning, Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.01, C1.02, C1.03
17:00
15:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 6/9 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
10:00
08:00
EDAA60, EITA65
Labb
E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus
Datorer och datoranvändning, Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.04, C1.05, C1.06
15:00
13:00
EDAA45
Labb
E:Falk, E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 7/9 

v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 9/9 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
FMAB65
Övn
E:1144
Endimensionell analys B1
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04
Felix Augustsson
17:00
15:00
FMAB65
Övn
E:3308
Endimensionell analys B1
C1.05, C1.06, D1.13, D1.14
math-ö9
17:00
15:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 10/9 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
EDAA60, EITA65
Förel
E:A
Datorer och datoranvändning, Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1, D1
Mattias Nordahl
17:00
15:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 11/9 
FMAB65
SI-övn
E:1407
Endimensionell analys B1
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04
Elliot Sterner
12:00
10:00
FMAB65
SI-övn
E:1407
Endimensionell analys B1
C1.05, C1.06, D1.13, D1.14
Alexander Lind
15:00
13:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 12/9 
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03
10:00
08:00
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
FMAB65
Övn
E:1144
Endimensionell analys B1
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04
Felix Augustsson
15:00
13:00
FMAB65
Övn
E:1124
Endimensionell analys B1
C1.05, C1.06, D1.13, D1.14
math-ö9
15:00
13:00
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
EDAA60, EITA65
Labb
E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus
Datorer och datoranvändning, Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.01, C1.02, C1.03
17:00
15:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 13/9 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
10:00
08:00
EDAA60, EITA65
Labb
E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus
Datorer och datoranvändning, Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.04, C1.05, C1.06
15:00
13:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 14/9 

v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 16/9 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
FMAB65
Övn
E:1145
Endimensionell analys B1
C1, C2
Felix Augustsson, math-ö9, Teodor Åberg
17:00
15:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 17/9 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
EDAA60, EITA65
Förel
E:A
Datorer och datoranvändning, Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1, D1
Mattias Nordahl
17:00
15:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 18/9 
FMAB65
SI-övn
E:1407
Endimensionell analys B1
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04
Elliot Sterner
12:00
10:00
FMAB65
SI-övn
E:1407
Endimensionell analys B1
C1.05, C1.06, D1.13, D1.14
Alexander Lind
15:00
13:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 19/9 
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03
10:00
08:00
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
FMAB65
Övn
E:1145
Endimensionell analys B1
C1, C2
Felix Augustsson, math-ö9, Teodor Åberg
15:00
13:00
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
EDAA60, EITA65
Labb
E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus
Datorer och datoranvändning, Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.01, C1.02, C1.03
17:00
15:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 20/9 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
10:00
08:00
EDAA60, EITA65
Labb
E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus
Datorer och datoranvändning, Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.04, C1.05, C1.06
15:00
13:00
EDAA45
Labb
E:Falk, E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 21/9 

v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 23/9 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
FMAB65
Övn
E:1145
Endimensionell analys B1
C1, C2
Felix Augustsson, math-ö9, Teodor Åberg
17:00
15:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 24/9 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
EDAA60, EITA65
Förel
E:A
Datorer och datoranvändning, Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1, D1
Mattias Nordahl
17:00
15:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 25/9 
EITA65
Utlämning
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.04, C1.05, C1.06
Utrustningsutlämning
10:00
08:00
INFORMATION
Info
Kårhusets Aula
Information
B1, BR1, I1, L1, N1, R1, V1, W1
C1.05, C1.06, D1.08, D1.09, D1.10, D1.11, D1.12, D1.13, D1.14, E1.01, E1.02, E1.03, E1.04, E1.05, E1.06
Studietekniksföreläsning
Björn Liljeqvist föreläser om studieteknik för årskurs ett. Närvaro rekommenderas starkt. Obs! Kom i tid! Begränsat antal platser!
12:00
10:00
EITA65
Utlämning
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.01, C1.02, C1.03
Utrustningsutlämning
12:00
10:00
INFORMATION
Info
Kårhusets Aula
Information
BME1, F1, K1, M1, MD1, Pi1
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, D1.01, D1.02, D1.03, D1.04, D1.05, D1.06, D1.07, E1.07, E1.08, E1.09, E1.10, E1.11, E1.12
Studietekniksföreläsning
Björn Liljeqvist föreläser om studieteknik för årskurs ett. Närvaro rekommenderas starkt. Obs! Kom i tid! Begränsat antal platser!
15:00
13:00
FMAB65
SI-övn
E:1407
Endimensionell analys B1
C1.05, C1.06, D1.13, D1.14
Alexander Lind
15:00
13:00
FMAB65
SI-övn
E:1145
Endimensionell analys B1
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04
Elliot Sterner
17:00
15:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 26/9 
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03
10:00
08:00
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
FMAB65
Övn
E:1145
Endimensionell analys B1
C1, C2
Felix Augustsson, math-ö9, Teodor Åberg
15:00
13:00
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
EDAA60, EITA65
Labb
E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus
Datorer och datoranvändning, Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.01, C1.02, C1.03
17:00
15:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 27/9 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
10:00
08:00
EDAA60, EITA65
Labb
E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus
Datorer och datoranvändning, Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.04, C1.05, C1.06
15:00
13:00
EDAA45
Labb
E:Falk, E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 28/9 

v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 30/9 
EITA65
Självstudier
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.01, C1.02, C1.03
10:00
08:00
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
FMAB65
Övn
E:1145
Endimensionell analys B1
C1, C2
Felix Augustsson, math-ö9, Teodor Åberg
17:00
15:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 1/10 
EITA65
Labb
E:Alfa
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1
Extratillfälle/restlabb för DoD-momenten.
Om du är klar och godkänd på alla DoD-moment så behöver du inte gå på denna labb.
10:00
08:00
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
EITA65
Förel
E:C
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1
Paul Stankovski Wagner
17:00
15:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 2/10 
FMAB65
Redov
E:1144, E:1145
Endimensionell analys B1
C1, C2
10:00
08:00
EITA65
Förel
E:C
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1
Paul Stankovski Wagner
Python & terminalen
12:00
10:00
FMAB65
SI-övn
E:1407
Endimensionell analys B1
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04
Elliot Sterner
15:00
13:00
FMAB65
SI-övn
E:1124
Endimensionell analys B1
C1.05, C1.06, D1.13, D1.14
Alexander Lind
15:00
13:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 3/10 
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03
10:00
08:00
EITA65
Självstudier
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.04, C1.05, C1.06
10:00
08:00
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
FMAB65
Övn
E:1145
Endimensionell analys B1
C1, C2
Felix Augustsson, math-ö9, Teodor Åberg
15:00
13:00
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 4/10 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
10:00
08:00
EDAA45
Labb
E:Falk, E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 5/10 

v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 7/10 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
FMAB65
Övn
E:1145
Endimensionell analys B1
C1, C2
Felix Augustsson, math-ö9, Teodor Åberg
17:00
15:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 8/10 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 9/10 
EITA65
ExamPraktisk
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.01, C1.02, C1.03
Roger Henriksson, Suleyman Sadikhov
10:00
08:00
EITA65
ExamPraktisk
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.04, C1.05, C1.06
Roger Henriksson, Suleyman Sadikhov
12:00
10:00
FMAB65
SI-övn
E:1145
Endimensionell analys B1
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04
Elliot Sterner
15:00
13:00
FMAB65
SI-övn
E:1124
Endimensionell analys B1
C1.05, C1.06, D1.13, D1.14
Alexander Lind
15:00
13:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 10/10 
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03
10:00
08:00
FMAB65
Övn
E:1145
Endimensionell analys B1
C1, C2
Felix Augustsson, math-ö9, Teodor Åberg
15:00
13:00
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 11/10 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
10:00
08:00
EDAA45
Labb
E:Falk, E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 12/10 

v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 14/10 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
FMAB65
Övn
E:1145
Endimensionell analys B1
C1, C2
Felix Augustsson, math-ö9, Teodor Åberg
17:00
15:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 15/10 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
FMAB65
SI-övn
E:1407
Endimensionell analys B1
C1.05, C1.06, D1.13, D1.14
Alexander Lind
17:00
15:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 16/10 
EITA65
ExamPraktisk
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.01, C1.02, C1.03
Roger Henriksson, Suleyman Sadikhov
10:00
08:00
EITA65
ExamPraktisk
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.04, C1.05, C1.06
Roger Henriksson, Suleyman Sadikhov
12:00
10:00
FMAB65
SI-övn
E:1407
Endimensionell analys B1
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04
Elliot Sterner
15:00
13:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 17/10 
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03
10:00
08:00
EITA65
Förel
E:C
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1
Kirsten Rassmus-Gröhn
12:00
10:00
FMAB65
Övn
E:1145
Endimensionell analys B1
C1, C2
Felix Augustsson, math-ö9, Teodor Åberg
15:00
13:00
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 18/10 
FMAB65
Förel
MA 7
Endimensionell analys B1
C1, C2, D1
Erik Martens
10:00
08:00
EITA65
Övn
VR-labbet, Designcentrum
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1
12:00
10:00
EITA65
Övn
VR-labbet, Designcentrum
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1
15:00
13:00
EDAA45
Labb
E:Falk, E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 19/10 

v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 21/10 
FMAB65
Övn
E:1145
Endimensionell analys B1
C1, C2
Felix Augustsson, math-ö9, Teodor Åberg
12:00
10:00
EITA65
ExamPraktisk
E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1
Roger Henriksson, Suleyman Sadikhov
15:00
13:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 22/10 
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 23/10 
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 24/10 
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 25/10 
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 26/10 

v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 28/10 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 29/10 
EDAA45
Kontrollskrivning
Skrivsal MA 10
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Tentamensservice
19:00
14:00
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 30/10 
FMAA60
Tentamen
Skrivsal Sparta
Introduktion till reell analys
Introduktion till reell analys
C1, D1, F1, I1, M1, MD1, N1, Pi1, W1
Tentamensservice
19:00
14:00
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 31/10 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 1/11 
FMAB65
Tentamen
Kårhusets Gasquesal, Skrivsal MA 10, Skrivsal MA 8, Skrivsal Sparta, Vic:Victoriastadion 1-HELA, Vic:Victoriastadion 2-HELA, Vic:Victoriastadion 3-HELA
Skriftlig tentamen
Endimensionell analys B1
B1, BI1, BR1, C1, C2, D1, E1, I1, K1, L1, N1, R1, V1, W1
Tentamensservice
19:00
14:00
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 2/11 
Alla helgons dag

v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 4/11 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 5/11 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
FMAB70
Övn
E:3316
Endimensionell analys B2
C1
math-ö14
17:00
15:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 6/11 
EITA65
ExamPraktisk
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.01, C1.02, C1.03
17:00
15:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 7/11 
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Hacke, E:Panter, E:Ravel, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
10:00
08:00
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
FMAB70
Övn
E:3316
Endimensionell analys B2
C1
math-ö14
15:00
13:00
EITA65
ExamPraktisk
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 8/11 
EDAA45
Labb
E:Falk, E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 9/11 

v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 11/11 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
EITA65
Förel
E:1406
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1
Kirsten Rassmus-Gröhn
17:00
15:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 12/11 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
FMAB70
Övn
E:3316
Endimensionell analys B2
C1
math-ö14
17:00
15:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 13/11 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EITA65
Workshop
DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1
Günter Alce, Kirsten Rassmus-Gröhn
15:00
13:00
EITA65
ExamPraktisk
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.01, C1.02, C1.03
17:00
15:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 14/11 
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Hacke, E:Panter, E:Ravel, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
10:00
08:00
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
FMAB70
Övn
E:3316
Endimensionell analys B2
C1
math-ö14
15:00
13:00
EITA65
ExamPraktisk
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 15/11 
EDAA45
Labb
E:Falk, E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 16/11 

v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 18/11 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 19/11 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
FMAB70
Övn
E:3316
Endimensionell analys B2
C1
math-ö14
17:00
15:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 20/11 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 21/11 
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Hacke, E:Panter, E:Ravel, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
10:00
08:00
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
FMAB70
Övn
E:3316
Endimensionell analys B2
C1
math-ö14
15:00
13:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 22/11 
EITA65
Förel
E:C
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1
Karin Larsson
Reflektionsföreläsning: GIS
15:00
13:00
EDAA45
Labb
E:Falk, E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 23/11 

v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 25/11 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 26/11 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
FMAB70
Övn
E:3316
Endimensionell analys B2
C1
math-ö14
17:00
15:00
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 27/11 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EITA65
ExamPraktisk
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.04, C1.05, C1.06
15:00
13:00
EITA65
ExamPraktisk
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.01, C1.02, C1.03
17:00
15:00
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 28/11 
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Hacke, E:Panter, E:Ravel, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
10:00
08:00
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
FMAB70
Övn
E:3316
Endimensionell analys B2
C1
math-ö14
15:00
13:00
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 29/11 
EDAA45
Labb
E:Falk, E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 30/11 

v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 2/12 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 3/12 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
FMAB70
Övn
E:3316
Endimensionell analys B2
C1
math-ö14
17:00
15:00
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 4/12 
FMAB70
Redov
E:1123, E:1124
Endimensionell analys B2
C1, C2
10:00
08:00
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EITA65
ExamPraktisk
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.04, C1.05, C1.06
15:00
13:00
EITA65
ExamPraktisk
E:4118, E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1.01, C1.02, C1.03
17:00
15:00
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 5/12 
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Hacke, E:Panter, E:Ravel, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
10:00
08:00
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
FMAB70
Övn
E:3316
Endimensionell analys B2
C1
math-ö14
15:00
13:00
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 6/12 
EDAA45
Labb
E:Falk, E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 7/12 

v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 9/12 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
EITA65
Förel
E:B
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1, D1
Björn Regnell
Reflektionsföreläsning: Open source & krav
17:00
15:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 10/12 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EDAA45
Förel
E:A
Programmering, grundkurs
C1, D1, W4
Björn Regnell
15:00
13:00
FMAB70
Övn
E:3316
Endimensionell analys B2
C1
math-ö14
17:00
15:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 11/12 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
EITA65
Resurstid
E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1
Resurstid labb
15:00
13:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 12/12 
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Hacke, E:Panter, E:Ravel, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
10:00
08:00
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
FMAB70
Övn
E:3316
Endimensionell analys B2
C1
math-ö14
15:00
13:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 13/12 
EDAA45
Labb
E:Falk, E:Jupiter, E:Mars, E:Saturnus, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
17:00
15:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 14/12 

v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 16/12 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
FMAB70
Övn
E:3316
Endimensionell analys B2
C1
math-ö14
15:00
13:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 17/12 
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 18/12 
FMAB70
Förel
E:A
Endimensionell analys B2
C1, C2, D1
Erik Martens
12:00
10:00
FMAB70
Övn
E:3316
Endimensionell analys B2
C1
math-ö14
15:00
13:00
EITA65
Resurstid
E:4119
Digitalisering - realisering och systemdesign med användarperspektiv
C1
Resurstid labb
17:00
15:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 19/12 
EDAA45
Resurstid
E:Falk, E:Hacke, E:Panter, E:Ravel, E:Val, E:Varg
Programmering, grundkurs
C1.01, C1.02, C1.03, C1.04, C1.05, C1.06
10:00
08:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 20/12 
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 21/12 

v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 23/12 
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 24/12 
Julafton
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 25/12 
Juldagen
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 26/12 
Annandag jul
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 27/12 
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 28/12 

v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 30/12 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 31/12 
Nyårsafton
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 1/1 
Nyårsdagen
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 2/1 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 3/1 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 4/1 

v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 6/1 
Trettondedag jul
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 7/1 
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 8/1 
EDAA45, TFRD48
Tentamen
Skrivsal MA 10
Programmering, grundkurs, Projekt och teori
Programmering, grundkurs, Programmering, grundkurs
C1, D1, TFRD48-23H, W4
Tentamensservice
13:00
08:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 9/1 
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 10/1 
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 11/1 

v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 13/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 14/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 15/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 16/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 17/1 
FMAB70
Tentamen
Skrivsal Sparta
Skriftlig tentamen
Endimensionell analys B2
B1, BR1, C1, C2, D1, E1, F1, I1, K1, N1, Pi1, R1, V1, W1
Tentamensservice
13:00
08:00
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 18/1 
Accessibility statement