v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 2023-08-28
EEIA01, EITA20
Workshop
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Rolf Niemann
Inledning till programmering
Frivillig, anmälan krävs
Frivillig, anmälan krävs
12:00
10:00
EDAA10
Förel
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Nazila Hasanzade
15:00
13:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 2023-08-29
EDAA10
Förel
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Nazila Hasanzade
15:00
13:00
EITA15
Förel
Digitala system
IDA1, IEA1
Erik Larsson
17:00
15:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 2023-08-30
FMAA50
Förel
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Övn
Matematisk analys
IEA1
Kasper Andersen
12:00
10:00
EITA15
Förel
Digitala system
IDA1, IEA1
Erik Larsson
15:00
13:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 2023-08-31
EITA20
SI-övn
Datateknik, introduktionskurs
IEA1.03, IEA1.04
Kristmann Thorsteinsson
12:00
10:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 2023-09-01
FMAA50
Förel
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
EITA15
SI-övn
Digitala system
IEA1.01, IEA1.02
Hannibal Lind
12:00
10:00
FMAA50
Övn
Matematisk analys
IEA1
Kasper Andersen
15:00
13:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 2023-09-02
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 2023-09-04
EITA15
SI-övn
Digitala system
IEA1.03, IEA1.04
Kristmann Thorsteinsson
12:00
10:00
EITA15
Förel
Digitala system
IDA1, IEA1
Erik Larsson
17:00
15:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 2023-09-05
EITA15
SI-övn
Digitala system
IEA1.01, IEA1.02
Hannibal Lind
12:00
10:00
EDAA10
Förel
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Nazila Hasanzade
15:00
13:00
EITA15
Övn
Digitala system
IDA1, IEA1
17:00
15:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 2023-09-06
FMAA50
Förel
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Övn
Matematisk analys
IEA1
Kasper Andersen
12:00
10:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 2023-09-07
EEIA01, EITA20
Workshop
Studiestrategier, Studiestrategier
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ylva Oscarsson
Särskild gruppindelning, se Canvas för introduktionskursen
12:00
10:00
EDAA10
Labb
Programmering i Java
IDA1.07, IDA1.08, IEA1.04
15:00
13:00
EDAA10
Labb
Programmering i Java
IEA1.01, IEA1.02, IEA1.03
17:00
15:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 2023-09-08
FMAA50
Förel
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Övn
Matematisk analys
IEA1
Kasper Andersen
15:00
13:00
EDAA10
Resurstid
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Uppsamlingstillfälle
17:00
15:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 2023-09-09
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 2023-09-11
EITA15
Förel
Digitala system
IDA1, IEA1
Erik Larsson
12:00
10:00
EITA15
SI-övn
Digitala system
IEA1.03, IEA1.04
Kristmann Thorsteinsson
15:00
13:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 2023-09-12
EITA15
SI-övn
Digitala system
IEA1.01, IEA1.02
Hannibal Lind
12:00
10:00
EDAA10
Förel
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Nazila Hasanzade
15:00
13:00
EITA15
Övn
Digitala system
IDA1, IEA1
17:00
15:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 2023-09-13
FMAA50
Förel
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Övn
Matematisk analys
IEA1
Kasper Andersen
12:00
10:00
EEIA01, EITA20
Workshop
Studiestrategier, Studiestrategier
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ylva Oscarsson
Särskild gruppindelning, se Canvas för introduktionskursen
15:00
13:00
EEIA01, EITA20
Workshop
Studiestrategier, Studiestrategier
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ylva Oscarsson
Särskild gruppindelning, se Canvas för introduktionskursen
17:00
15:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 2023-09-14
EEIA01, EITA20
Workshop
Studiestrategier, Studiestrategier
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ylva Oscarsson
Särskild gruppindelning, se Canvas för introduktionskursen
12:00
10:00
EDAA10
Labb
Programmering i Java
IDA1.07, IDA1.08, IEA1.04
15:00
13:00
EDAA10
Labb
Programmering i Java
IEA1.01, IEA1.02, IEA1.03
17:00
15:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 2023-09-15
FMAA50
Förel
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
EEIA01, EITA20
Workshop
Studiestrategier, Studiestrategier
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ylva Oscarsson
Särskild gruppindelning, se Canvas för introduktionskursen
12:00
10:00
FMAA50
Övn
Matematisk analys
IEA1
Kasper Andersen
15:00
13:00
EEIA01, EITA20
Workshop
Studiestrategier, Studiestrategier
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ylva Oscarsson
Särskild gruppindelning, se Canvas för introduktionskursen
15:00
13:00
EDAA10
Resurstid
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Uppsamlingstillfälle
17:00
15:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 2023-09-16
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 2023-09-18
EITA15
SI-övn
Digitala system
IEA1.01, IEA1.02
Hannibal Lind
12:00
10:00
EITA15
SI-övn
Digitala system
IEA1.03, IEA1.04
Kristmann Thorsteinsson
12:00
10:00
EITA15
Förel
Digitala system
IDA1, IEA1
Erik Larsson
17:00
15:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 2023-09-19
EITA15
Förel
Digitala system
IDA1, IEA1
Erik Larsson
12:00
10:00
EDAA10
Förel
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Nazila Hasanzade
15:00
13:00
EITA15
Övn
Digitala system
IDA1, IEA1
17:00
15:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 2023-09-20
FMAA50
Förel
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Övn
Matematisk analys
IEA1
Kasper Andersen
12:00
10:00
EEIA01, EITA20
Workshop
Studiestrategier, Studiestrategier
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ylva Oscarsson
Särskild gruppindelning, se Canvas för introduktionskursen
15:00
13:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 2023-09-21
INFORMATION
Förel
Information
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Studieteknik
Obligatorisk närvaro. Ingår i EEIA01, EITA20, VBEA30
Obligatorisk närvaro. Ingår i EEIA01, EITA20, VBEA30
12:00
10:00
EDAA10
Labb
Programmering i Java
IDA1.07, IDA1.08, IEA1.04
15:00
13:00
EDAA10
Labb
Programmering i Java
IEA1.01, IEA1.02, IEA1.03
17:00
15:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 2023-09-22
EEIA01
Förel
Inledning till elektrotekniken
Elektroteknik, introduktionskurs
Elektroteknik, introduktionskurs
IEA1
Ove Edfors
12:00
10:00
FMAA50
Övn
Matematisk analys
IEA1
Kasper Andersen
15:00
13:00
EDAA10
Resurstid
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Uppsamlingstillfälle
17:00
15:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 2023-09-23
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 2023-09-25
EITA15
Förel
Digitala system
IDA1, IEA1
Erik Larsson
12:00
10:00
EITA15
SI-övn
Digitala system
IEA1.01, IEA1.02
Hannibal Lind
15:00
13:00
EITA15
SI-övn
Digitala system
IEA1.03, IEA1.04
Kristmann Thorsteinsson
15:00
13:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 2023-09-26
EITA15
Övn
Digitala system
IDA1, IEA1
10:00
08:00
EDAA10
Förel
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Nazila Hasanzade
12:00
10:00
EEIA01, EITA20
Förel
Ingenjörsmässigt skrivande, Ingenjörsmässigt skrivande
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Christian Nyberg, Christin Lindholm
Ingenjörsdag 1a
17:00
13:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 2023-09-27
FMAA50
Förel
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Övn
Matematisk analys
IEA1
Kasper Andersen
12:00
10:00
EITA15
Labb
Digitala system
IEA1.03, IEA1.04
Lab 1
17:00
13:00
EITA15
Labb
Digitala system
IEA1.01, IEA1.02
Lab 1
17:00
13:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 2023-09-28
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 2023-09-29
EEIA01
Handledn
Elektroteknik, introduktionskurs
IEA1.03, IEA1.04
Lina Köpsén
Informationssökning
10:00
08:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 2023-09-30
FMA645, FMAA50
Online, Tentamen
Algebra, Algebra
Matematisk analys, Matematisk analys
Matematisk analys, Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
13:00
09:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 2023-10-02
EEIA01
Handledn
Elektroteknik, introduktionskurs
IEA1.01, IEA1.02
Lina Köpsén
Informationssökning
10:00
08:00
EITA15
SI-övn
Digitala system
IEA1.01, IEA1.02
Hannibal Lind
15:00
13:00
EITA15
Förel
Digitala system
IDA1, IEA1
Erik Larsson
17:00
15:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 2023-10-03
EEIA01, EITA20
Workshop
Ingenjörsmässigt skrivande, Ingenjörsmässigt skrivande, Inledning till elektrotekniken
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IEA1
IDA1.01, IDA1.02
IDA1.01, IDA1.02
Ulla Urde
10:00
08:00
EDAA10
Förel
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Nazila Hasanzade
12:00
10:00
EITA15
SI-övn
Digitala system
IEA1.03, IEA1.04
Kristmann Thorsteinsson
15:00
13:00
EITA15
Övn
Digitala system
IDA1, IEA1
17:00
15:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 2023-10-04
FMAA50
Förel
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Övn
Matematisk analys
IEA1
Kasper Andersen
12:00
10:00
EITA15
Labb
Digitala system
IEA1.03, IEA1.04
Lab 2
17:00
13:00
EITA15
Labb
Digitala system
IEA1.01, IEA1.02
Lab 2
17:00
13:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 2023-10-05
EDAA10
Labb
Programmering i Java
IDA1.07, IDA1.08, IEA1.04
15:00
13:00
EDAA10
Labb
Programmering i Java
IEA1.01, IEA1.02, IEA1.03
17:00
15:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 2023-10-06
FMAA50
Förel
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
EEIA01
Förel
Inledning till elektrotekniken
Elektroteknik, introduktionskurs
Elektroteknik, introduktionskurs
IEA1
Ove Edfors
12:00
10:00
EEIA01, EITA20
Handledn
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Lina Köpsén
Informationssökning
Uppsamlingstillfälle
Uppsamlingstillfälle
15:00
13:00
EDAA10
Resurstid
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Uppsamlingstillfälle
17:00
15:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 2023-10-07
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 2023-10-09
EEIA01
Förel
Inledning till elektrotekniken
Elektroteknik, introduktionskurs
Elektroteknik, introduktionskurs
IEA1
Ove Edfors
10:00
08:00
FMAA50
Övn
Matematisk analys
IEA1
Kasper Andersen
12:00
10:00
EITA15
SI-övn
Digitala system
IEA1.01, IEA1.02
Hannibal Lind
15:00
13:00
EITA15
SI-övn
Digitala system
IEA1.03, IEA1.04
Kristmann Thorsteinsson
15:00
13:00
EITA15
Förel
Digitala system
IDA1, IEA1
Erik Larsson
17:00
15:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 2023-10-10
EDAA10
Förel
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Nazila Hasanzade
15:00
13:00
EITA15
Övn
Digitala system
IDA1, IEA1
17:00
15:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 2023-10-11
FMAA50
Förel
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Övn
Matematisk analys
IEA1
Kasper Andersen
12:00
10:00
EITA15
Labb
Digitala system
IEA1.03, IEA1.04
Lab 3
17:00
13:00
EITA15
Labb
Digitala system
IEA1.01, IEA1.02
Lab 3
17:00
13:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 2023-10-12
EDAA10
Labb
Programmering i Java
IDA1.07, IDA1.08, IEA1.04
15:00
13:00
EDAA10
Labb
Programmering i Java
IEA1.01, IEA1.02, IEA1.03
17:00
15:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 2023-10-13
FMAA50
Förel
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Sem
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
12:00
10:00
EDAA10
Resurstid
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Uppsamlingstillfälle
17:00
15:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 2023-10-14
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 2023-10-16
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 2023-10-17
EDAA10
Förel
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Nazila Hasanzade
15:00
13:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 2023-10-18
FMAA50
Övn
Matematisk analys
IEA1
Kasper Andersen
12:00
10:00
EDAA10
Labb
Programmering i Java
IDA1.07, IDA1.08, IEA1.04
17:00
15:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 2023-10-19
EDAA10
Labb
Programmering i Java
IEA1.01, IEA1.02, IEA1.03
17:00
15:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 2023-10-20
EDAA10
Resurstid
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Uppsamlingstillfälle
17:00
15:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 2023-10-21