v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Mån 28/8
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Introduktion,
Experimentell metodik
Experimentell metodik
10:00
08:00
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Göran Frank
Experimentell metodik
12:00
10:00
FAFA41
Övn
IBYI1
Experimoentell metodik
15:00
13:00
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tis 29/8
VTVA50
Förel
IBYI1
12:00
10:00
VTVA50
Övn
IBYI1
15:00
13:00
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Ons 30/8
FMAA50
Förel
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Göran Frank
Experimentell metodik
12:00
10:00
FAFA41
Övn
IBYI1
Experimoentell metodik
15:00
13:00
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tors 31/8
FMAA50
Övn
IBYI1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
VTVA50
Förel
IBYI1
12:00
10:00
VTVA50
Övn
IBYI1
15:00
13:00
FAFA41
SI-övn
IBYI1
Viktor Hurtig
17:00
15:00
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fre 1/9
FMAA50
Förel
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Övn
IBYI1
Tanja Kimmerud
12:00
10:00
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lör 2/9
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Mån 4/9
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Göran Frank
Ellära
12:00
10:00
FAFA41
Övn
IBYI1
Ellära
15:00
13:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tis 5/9
VTVA50
Förel
IBYI1
12:00
10:00
VTVA50
Övn
IBYI1
15:00
13:00
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Göran Frank
Ellära
17:00
15:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Ons 6/9
FMAA50
Förel
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Göran Frank
Ellära
12:00
10:00
FAFA41
Övn
IBYI1
Ellära
15:00
13:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tors 7/9
FMAA50
Övn
IBYI1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
VTVA50
Förel
IBYI1
12:00
10:00
VTVA50
Förel
IBYI1
15:00
13:00
FAFA41
SI-övn
IBYI1
Viktor Hurtig
17:00
15:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fre 8/9
FMAA50
Förel
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Övn
IBYI1
Tanja Kimmerud
12:00
10:00
VBEA30
Workshop
IBYI1
Rebecca Little-Smith
Grupp 2
15:00
13:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lör 9/9
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Mån 11/9
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Göran Frank
Ellära
12:00
10:00
FAFA41
Övn
IBYI1
Ellära
15:00
13:00
VBEA30
Workshop
IBYI1
Rebecca Little-Smith
Grupp 1
17:00
15:00
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tis 12/9
VBEA30
Workshop
IBYI1
Rebecca Little-Smith
Grupp 4
10:00
08:00
VTVA50
Förel
IBYI1
12:00
10:00
VTVA50
Övn
IBYI1
15:00
13:00
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Göran Frank
Ellära
17:00
15:00
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Ons 13/9
FMAA50
Förel
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FAFA41
Övn
IBYI1
Ellära
15:00
13:00
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tors 14/9
FMAA50
Övn
IBYI1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
VTVA50
Förel
IBYI1
12:00
10:00
INFORMATION
Info
IBYI1
Välkommen till branschen
IBYI1/IBYV1
IBYI1/IBYV1
14:00
11:30
INFORMATION
Info
IBYI1
Välkommen till branschen
IBYI1/IBYV1
IBYI1/IBYV1
16:00
14:00
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fre 15/9
FMAA50
Förel
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Övn
IBYI1
Tanja Kimmerud
12:00
10:00
FAFA41
Labb
IBYI1
Experimentell metodik
Grupp 11-12
Grupp 11-12
17:00
13:00
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lör 16/9
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Mån 18/9
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Göran Frank
Ellära
12:00
10:00
FAFA41
Övn
IBYI1
Ellära
15:00
13:00
VBEA30
Workshop
IBYI1
Rebecca Little-Smith
Grupp 3
17:00
15:00
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tis 19/9
VTVA50
Förel
IBYI1
12:00
10:00
VTVA50
Övn
IBYI1
15:00
13:00
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Göran Frank
Ellära
17:00
15:00
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Ons 20/9
FMAA50
Förel
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Göran Frank
Ellära
12:00
10:00
FAFA41
Övn
IBYI1
Ellära
15:00
13:00
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tors 21/9
FMAA50
Övn
IBYI1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
INFORMATION
Förel
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
Studieteknik
Obligatorisk närvaro. Ingår i EEIA01, EITA20, VBEA30
Obligatorisk närvaro. Ingår i EEIA01, EITA20, VBEA30
12:00
10:00
FAFA41
Labb
IBYI1
Experimentell metodik
Grupp 9-10
Grupp 9-10
17:00
13:00
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fre 22/9
FMAA50
Övn
IBYI1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
VTVA50
Förel
IBYI1
12:00
10:00
VTVA50
Övn
IBYI1
15:00
13:00
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lör 23/9
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Mån 25/9
VBEA30
Introduktion
IBYA1, IBYI1
Akademiskt skrivande
10:00
08:00
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Frederik Ossler
Fysik i Vätskor och Gaser
12:00
10:00
FAFA41
Övn
IBYI1
Fysik i Vätskor och Gaser
15:00
13:00
FAFA41
Labb
IBYI1
Ellära
Grupp 9-10
Grupp 9-10
19:00
15:00
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tis 26/9
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Frederik Ossler
Fysik i Vätskor och Gaser
10:00
08:00
VTVA50
Förel
IBYI1
12:00
10:00
VTVA50
Övn
IBYI1
15:00
13:00
FAFA41
Labb
IBYI1
Ellära
Grupp 11-12
Grupp 11-12
19:00
15:00
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Ons 27/9
FMAA50
Förel
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Frederik Ossler
Fysik i Vätskor och Gaser
12:00
10:00
FAFA41
Övn
IBYI1
Fysik i Vätskor och Gaser
15:00
13:00
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tors 28/9
FMAA50
Övn
IBYI1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
VTVA50
Förel
IBYI1
12:00
10:00
VTVA50
Övn
IBYI1
15:00
13:00
FAFA41
SI-övn
IBYI1
Viktor Hurtig
17:00
15:00
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fre 29/9
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lör 30/9
FMA645, FMAA50
Online, Tentamen
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
13:00
09:00
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Mån 2/10
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Göran Frank
Ellära
10:00
08:00
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Frederik Ossler
Fysik i Vätskor och Gaser
12:00
10:00
FAFA41
Övn
IBYI1
Fysik i Vätskor och Gaser
15:00
13:00
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tis 3/10
VTVA50
Förel
IBYI1
12:00
10:00
VTVA50
Övn
IBYI1
15:00
13:00
FAFA41
Labb
IBYI1
Ellära
Grupp 13
Grupp 13
19:00
15:00
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Ons 4/10
FMAA50
Förel
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Frederik Ossler
Fysik i Vätskor och Gaser
12:00
10:00
FAFA41
Övn
IBYI1
Fysik i Vätskor och Gaser
15:00
13:00
FMAA50
Övn
IBYI1
Tanja Kimmerud
17:00
15:00
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tors 5/10
VTVA50
Förel
IBYI1
12:00
10:00
VTVA50
Övn
IBYI1
15:00
13:00
FAFA41
SI-övn
IBYI1
Viktor Hurtig
17:00
15:00
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fre 6/10
FMAA50
Förel
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Övn
IBYI1
Tanja Kimmerud
12:00
10:00
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lör 7/10
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Mån 9/10
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Frederik Ossler
Fysik i Vätskor och Gaser
12:00
10:00
FAFA41
Övn
IBYI1
Fysik i Vätskor och Gaser
15:00
13:00
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tis 10/10
FMAA50
Övn
IBYI1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
VTVA50
Förel
IBYI1
12:00
10:00
VTVA50
Övn
IBYI1
15:00
13:00
FAFA41
SI-övn
IBYI1
Viktor Hurtig
17:00
15:00
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Ons 11/10
FMAA50
Förel
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Frederik Ossler
Fysik i Vätskor och Gaser
12:00
10:00
FAFA41
Övn
IBYI1
Fysik i Vätskor och Gaser
15:00
13:00
VTVA50
Förel/Övn
IBYI1
17:00
15:00
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tors 12/10
VTVA50
Förel
IBYI1
12:00
10:00
VTVA50
Övn
IBYI1
15:00
13:00
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fre 13/10
FMAA50
Förel
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Sem
IBYA1, IBYI1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
12:00
10:00
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lör 14/10
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Mån 16/10
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tis 17/10
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Ons 18/10
FMAA50
Övn
IBYI1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FAFA41, FAFA85
Förel
IBYA1, IBYI1
Repetition
12:00
10:00
FAFA41
Övn
IBYI1
15:00
13:00
FAFA41
SI-övn
IBYI1
Viktor Hurtig
17:00
15:00
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tors 19/10
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fre 20/10
FAFA41
SI-övn
IBYI1
Viktor Hurtig
12:00
10:00
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lör 21/10