Analys och syntes LTH, 107719, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 20:00 | Tentamen | KC:Argentum | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | KOOA05 | KOOA05-0109 | Allmän kemi | Tentamen | BI1 | MA 9A-C | 107719 | 75 | |||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KASN15 | KASN15-0117 | Mikroskopisk karaktärisering av material | Munta, Tentamen | K4-m, N4-m | Inst | 107719 | 0 | |||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 20:00 | Tentamen | KC:Argentum | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 20:00 | Tentamen | KC:Cadmium | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | KASF05, KASF10 | KASF05-0117, KASF10-0117 | Material- och polymerteknologi, Funktionella material | Tentamen | B4, K3, N2 | Kårhusets Gasquesal | 107719 | 120 | |||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 14:00 | Tentamen | KC:Argentum | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 14:30 | Tentamen | KC:Cadmium | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KOKA25, KOKA30 | KOKA25-0115, KOKA30-0316 | Organisk kemi, Allmän, oorganisk och organisk kemi, Läskurs | Tentamen | B1, K1, N1 | Kårhusets Gasquesal | 107719 | 120 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 375 | |||||||||||||||||||||||||||||
Arkitektur och byggd miljö, 107500, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHF20 | Arkitektur - I tid och rum | Genomgång | A3-TR | Foajén Södra delen | 107500 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHF26 | Arkitektur - I urban kontext | EgetArb | A3-IK | A:Ritsal | 107500 | 30 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 18:00 | AAHF30 | Arkitektur - I samtid | EgetArb | A3-IS | A:Ritsal | 107500 | 30 | ||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHF20 | Arkitektur - I tid och rum | Genomgång | A3-TR | Foajén Södra delen | 107500 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 18:00 | AAHF30 | Arkitektur - I samtid | EgetArb | A3-IS | A:Ritsal | 107500 | 30 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | AAHF26 | Arkitektur - I urban kontext | Presentation | A3-IK | A:A Hörsal | 107500 | 41 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | AAHF26 | Arkitektur - I urban kontext | Presentation | A3-IK | A:A Hörsal | 107500 | 41 | ||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHF20 | Arkitektur - I tid och rum | Ritsalsarbete | A3-TR | A:Ritsal | 107500 | 30 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHF26 | Arkitektur - I urban kontext | EgetArb | A3-IK | A:Ritsal | 107500 | 30 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 18:00 | AAHF30 | Arkitektur - I samtid | EgetArb | A3-IS | A:Ritsal | 107500 | 30 | ||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHF20 | Arkitektur - I tid och rum | Genomgång, Handledn | A3-TR | Tomas Tägils rum, A:Ritsal | 107500 | 30 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHF26 | Arkitektur - I urban kontext | EgetArb | A3-IK | A:Ritsal | 107500 | 30 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 18:00 | AAHF30 | Arkitektur - I samtid | EgetArb | A3-IS | A:Ritsal | 107500 | 30 | ||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHF20 | Arkitektur - I tid och rum | Genomgång, Handledn | A3-TR | Tomas Tägils rum | 107500 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHF26 | Arkitektur - I urban kontext | EgetArb | A3-IK | A:Ritsal | 107500 | 30 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 18:00 | AAHF30 | Arkitektur - I samtid | EgetArb | A3-IS | A:Ritsal | 107500 | 30 | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | AAHF26 | Arkitektur - I urban kontext | Inlämn | A3-IK | A:Ritsal | 107500 | 30 | ||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 442 | |||||||||||||||||||||||||||||
Arkitektur, 107510, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 22 | Lör Maj 30 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | ABVA01 | ABVA01-0117 | Arkitektur- och byggteknikhistoria | Tentamen | IBYA1 | 3T E210, 3T E230 | 107510 | 132 | |||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | ASEN05, ASEN15 | Spatiala experiment II, Spatiala experiment II, teori | Blockschema | A4, MARK1-spe | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 11:45 | Möte | A:5057 Konferensrum | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHA10, AAHF15 | Arkitektur, baskurs B (åk 1), Arkitektur, baskurs B (åk 2) | Portföljsamtal, Ritsalsarbete | A1-X, A2-X | A:4057 Konferensrum, A:Ritsal | 107510 | 64 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHA10, AAHF15 | Arkitektur, baskurs B (åk 1), Arkitektur, baskurs B (åk 2) | Portföljsamtal | A1-Y, A2-Y | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHA10, AAHF15 | Arkitektur, baskurs B (åk 1), Arkitektur, baskurs B (åk 2) | Portföljsamtal | A1-Z, A2-Z | A:5012 Konferensrum | 107510 | 15 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | ASBN11, ASBN16 | Det nya stadslandskapet - teori och metod, Det nya stadslandskapet | Ritsalsarbete | A4, MSUD1 | A:Ritsal | 107510 | 30 | ||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | ASEN05, ASEN15 | Spatiala experiment II, Spatiala experiment II, teori | Blockschema | A4, MARK1-spe | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHA10, AAHF15 | Arkitektur, baskurs B (åk 1), Arkitektur, baskurs B (åk 2) | Portföljsamtal, Ritsalsarbete | A1-X, A2-X | A:4057 Konferensrum, A:Ritsal | 107510 | 64 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHA10, AAHF15 | Arkitektur, baskurs B (åk 1), Arkitektur, baskurs B (åk 2) | Portföljsamtal | A1-Y, A2-Y | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHA10, AAHF15 | Arkitektur, baskurs B (åk 1), Arkitektur, baskurs B (åk 2) | Portföljsamtal | A1-Z, A2-Z | A:5012 Konferensrum | 107510 | 15 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | ASBN11, ASBN16 | Det nya stadslandskapet - teori och metod, Det nya stadslandskapet | Ritsalsarbete | A4, MSUD1 | A:Ritsal | 107510 | 30 | ||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | ABVN02, ABVN06 | Modernismens arkitektur - förnyelse, Modernismens arkitektur - förnyelse, teoridel | Projekt | A4 | A:5057 Konferensrum | 107510 | 15 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | ASEN05, ASEN15 | Spatiala experiment II, Spatiala experiment II, teori | Blockschema | A4, MARK1-spe | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHA10, AAHF15 | Arkitektur, baskurs B (åk 1), Arkitektur, baskurs B (åk 2) | Portföljsamtal, Ritsalsarbete | A1-X, A2-X | A:4057 Konferensrum, A:Ritsal | 107510 | 64 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHA10, AAHF15 | Arkitektur, baskurs B (åk 1), Arkitektur, baskurs B (åk 2) | Portföljsamtal | A1-Y, A2-Y | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHA10, AAHF15 | Arkitektur, baskurs B (åk 1), Arkitektur, baskurs B (åk 2) | Portföljsamtal | A1-Z, A2-Z | A:5012 Konferensrum | 107510 | 15 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | ASBN11, ASBN16 | Det nya stadslandskapet - teori och metod, Det nya stadslandskapet | Ritsalsarbete | A4, MSUD1 | A:Ritsal | 107510 | 30 | ||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:30 | TFRC95 | Bild och rum | Inlämn | TFRC95 | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | INFORMATION | Information | Info | A1-4, MARK1, MARK1-aad, MARK1-acd, MARK1-hsu, MARK1-spe | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | ABVN02, ABVN06 | Modernismens arkitektur - förnyelse, Modernismens arkitektur - förnyelse, teoridel | Utställning | A4 | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | ASEN05, ASEN15 | Spatiala experiment II, Spatiala experiment II, teori | Blockschema | A4, MARK1-spe | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHA10, AAHF15 | Arkitektur, baskurs B (åk 1), Arkitektur, baskurs B (åk 2) | Portföljsamtal, Ritsalsarbete | A1-X, A2-X | A:4057 Konferensrum, A:Ritsal | 107510 | 64 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHA10, AAHF15 | Arkitektur, baskurs B (åk 1), Arkitektur, baskurs B (åk 2) | Portföljsamtal | A1-Y, A2-Y | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHA10, AAHF15 | Arkitektur, baskurs B (åk 1), Arkitektur, baskurs B (åk 2) | Portföljsamtal | A1-Z, A2-Z | A:5012 Konferensrum | 107510 | 15 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | ASBN11, ASBN16 | Det nya stadslandskapet - teori och metod, Det nya stadslandskapet | Självstudier | A4, MSUD1 | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Undervisning | A:4011 Seminarierum | 14 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | ASEN05, ASEN15 | Spatiala experiment II, Spatiala experiment II, teori | Blockschema | A4, MARK1-spe | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHA10, AAHF15 | Arkitektur, baskurs B (åk 1), Arkitektur, baskurs B (åk 2) | Portföljsamtal, Ritsalsarbete | A1-X, A2-X | A:4057 Konferensrum, A:Ritsal | 107510 | 64 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | AAHA10, AAHF15 | Arkitektur, baskurs B (åk 1), Arkitektur, baskurs B (åk 2) | Portföljsamtal | A1-Y, A2-Y | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | ASBN11, ASBN16 | Det nya stadslandskapet - teori och metod, Det nya stadslandskapet | Självstudier | A4, MSUD1 | 107510 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 646 | |||||||||||||||||||||||||||||
Atomfysik, 107132, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Bebyggelsevård, 107544, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Biofysikalisk kemi, 107711, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 14:00 | Tentamen | KC:Tellurium | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KFKF01 | KFKF01-0116 | Molekylära drivkrafter 2: Växelverkan och dynamik, Tentamen | Tentamen | B2, K2, N4-m, N4-nbm | MA 9A-E | 107711 | 125 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 137 | |||||||||||||||||||||||||||||
BIOMEDICINSK NUTRITION, 107718, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Biomedicinsk teknik, 107230, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Biomedicinsk teknik, 107231, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:30 | Möte | E:1517A Konferensrum | 14 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | BMEN01 | BMEN01-0118 | Medicinsk signalbehandling, Tentamen | Tentamen | BME4-sbh, C4, D4, E4-mt, F4-bm, F4-mt, F4-ss, Pi4-biek | Sparta:C | 107231 | 40 | |||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | BMEA01 | BMEA01-0118 | Medicin för tekniker | Tentamen | B4, E4, I4, K4, MD4, N4, W4 | Sparta:B-C | 107231 | 80 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | ETIF10 | ETIF10-0118 | Signalbehandling - design och implementering | Tentamen | BME4, C4, D4-bg, D4-ssr, E4-bg, E4-ss, F4-r, F4-ss, Pi4-ssr | Sparta:A | 107231 | 40 | |||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | EEML05 | Kandidatarbete i klinisk innovation | Sem | BME3 | SUS Lund | 107231 | 0 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EEMN01 | EEMN01-0110 | Mikrosensorer | Tentamen | BME4, D4, E4-ss, F4, F4-nf, F4-ss, MSOC2, N4-nf | E:1328 | 107231 | 38 | |||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | BMEF25 | BMEF25-0119 | Signalbehandling - teori och tillämpningar, Tentamen | Tentamen | Pi2 | Sparta:B | 107231 | 40 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Möte | E:1517A Konferensrum | 14 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EEMN26 | EEMN26-0118 | Lab-on-a-chip i biomedicinska tillämpningar, Tentamen | Tentamen | B4, BME4-bf, E4, F4-mt, N4-nbm | Eden 022 | 107231 | 38 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 304 | |||||||||||||||||||||||||||||
BIOORGANISK KEMI, 107713, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Bioteknik, 107716, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 14:00 | Tentamen | KC:Cadmium | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KBTF15 | KBTF15-0117 | Bioprocessteknik | Tentamen | B3 | MA 8, Hela | 107716 | 75 | |||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Seminarium | Marie Curie-rummet | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | Exjobbspresentation | Inga-Britt Peetre-rummet | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 11:00 | Möte | Marie Curie-rummet | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 155 | |||||||||||||||||||||||||||||
Boende och bostadsutveckling, 107543, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | ABAN11 | Urban Shelter | Övn | A4, MARK1-hsu | A:Ritsal | 107543 | 30 | ||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | ABAN11 | Urban Shelter | Övn | A4, MARK1-hsu | A:Ritsal | 107543 | 30 | ||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | ABAN11 | Urban Shelter | Övn | A4, MARK1-hsu | A:Ritsal | 107543 | 30 | ||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | ABAN11 | Urban Shelter | Övn | A4, MARK1-hsu | A:Ritsal | 107543 | 30 | ||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | ABAN11 | Urban Shelter | Övn | A4, MARK1-hsu | A:Ritsal | 107543 | 30 | ||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 150 | |||||||||||||||||||||||||||||
BRANDTEKNIK OCH RISKHANTERING, 107471, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Brandteknik, 107474, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VBRN01, VBRN45 | VBRN01-0113, VBRN45-0117 | Riskbedömning, Riskanalys inom brandteknik, Riskanalys | Tentamen | BI2, MFST1 | MA 10H-J | 107474 | 75 | |||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VBRN16 | VBRN16-0114 | Simulering av rumsbränder | Tentamen | MFST1 | MA 10H | 107474 | 25 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 100 | |||||||||||||||||||||||||||||
Bygg- och miljöteknologi, 107440, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Byggnadsfysik, 107435, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | VBFA01 | VBFA01-0208 | Husbyggnads- och installationsteknik, Installationsteknik | Tentamen | V1 | Kårhusets Gasquesal | 107435 | 120 | |||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | VBFN10 | VBFN10-0111 | Projektering avseende energi, luft och fukt i nya byggnader, Skriftlig tentamen | Tentamen | V4-bf, V4-hb | MA 9D-E | 107435 | 50 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 170 | |||||||||||||||||||||||||||||
Byggnadskonstruktionslära, 107427, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Byggnadsmaterial, 107432, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Fre Juni 5 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | VBMA05 | VBMA05-0113 | Arkitekturteknik 2: Byggnadsmaterial, Skriftlig examination | Tentamen | A1 | 107432 | 0 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VBMF05 | VBMF05-0113 | Byggmaterialvetenskap, Skriftlig examination | Tentamen | V3 | Sparta:A | 107432 | 40 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 40 | |||||||||||||||||||||||||||||
Byggnadsmekanik, 107426, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VGTN01, VTAF01 | VGTN01-0117, VTAF01-0110 | Grundläggningsteknik, Ljud i byggnad och samhälle, Skriftlig tentamen | Tentamen | V3, V4-at, V4-hb, V4-ko | Sparta:B-D | 107426 | 120 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VGTA01 | VGTA01-0108 | Geologi och geoteknik | Tentamen | IBYA2, IBYI2, IBYV2 | 3T E210, 3T E230, 3T E421 | 107426 | 192 | |||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | VSMA15, VSMA25 | Mekanik | Förel | BI1, V1 | V:A | 107426 | 216 | ||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VSMF10 | VSMF10-0111 | Byggnadskonstruktion | Tentamen | IBYA2 | 3T E210, 3T E230 | 107426 | 132 | |||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VSMA15, VSMA25 | VSMA15-0112, VSMA25-0117 | Mekanik | Tentamen | BI1, V1 | Vic:Victoriastadion 3-HELA | 107426 | 160 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VSMN20 | VSMN20-0111 | Programutveckling för tekniska tillämpningar | Tentamen | F4-bs, M4, Pi4-bs, V4-ko | V:N1 | 107426 | 36 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 856 | |||||||||||||||||||||||||||||
Byggproduktion, 107434, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | VBEF05 | VBEF05-0110 | Byggprocessen och projektledning | Tentamen | L3 | Sparta:A | 107434 | 40 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 40 | |||||||||||||||||||||||||||||
Byggvetenskaper, 107420, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
CECOST, 107907, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Cent f Engineering & Education, 107800, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Certec, 107602, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Ons Juni 3 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Undervisning | DC:567 Seminarierum | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Möte | DC:502 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Möte | DC:Bodilrummet | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 48 | |||||||||||||||||||||||||||||
CHANGE@WORK, 107924, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Circle, 107345, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
CREATE Health, 107925, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Datavetenskap, 107121, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EDAF25 | EDAF25-0217 | Objektorienterad modellering och design, Tentamen | Tentamen | IDA2 | 3T E210 | 107121 | 68 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EDAF95, EDAN40 | EDAF95-0219, EDAN40-0213 | Grundläggande funktionsprogrammering, Funktionsprogrammering, Tentamen | Tentamen | BME4, C4-pv, D2, D3-ki, E4-pv, F4-pv, L4-gi, Pi4-pv | MA 10A-G | 107121 | 175 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | EDAA50, EDAA55 | Programmeringsteknik | Frågestund | BME1, F1, N1 | (Zoom) | 107121 | 0 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EDAA40 | EDAA40-0116 | Diskreta strukturer i datavetenskap, Tentamen | Tentamen | D1 | Vic:Victoriastadion 3A-C | 107121 | 120 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EDAN15 | EDAN15-0210 | Konstruktion av inbyggda system, Tentamen | Tentamen | D4-dpd, D4-is, E4-is, M4-me, MSOC1, MWIR2 | MA 8A-B | 107121 | 50 | |||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | EDAA50, EDAA55 | Programmeringsteknik | Frågestund | BME1, F1, N1 | (Zoom) | 107121 | 0 | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | EDAA50, EDAA55 | Programmeringsteknik | Frågestund | BME1, F1, N1 | (Zoom) | 107121 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EDAA50, EDAA55, EDAA65 | EDAA50-0117, EDAA55-0217, EDAA65-0217 | Programmeringsteknik, Programmering, Tentamen, Programmering, tentamen | Tentamen | BME1, F1, M1, N1, W3 | (Moodle), Vic:Victoriastadion 1-HELA, Vic:Victoriastadion 2-HELA, Vic:Victoriastadion 3A-B | 107121 | 400 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EDAF15 | EDAF15-0214 | Algoritmimplementering, Tentamen | Tentamen | C4-pv, D4-is, D4-pv, F4-bs, Pi3 | MA 10E-G | 107121 | 75 | |||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EDAA25 | EDAA25-0213 | C-programmering, Tentamen | Tentamen | BME4, C4-pv, D4-is, D4-pv, E4, F2, F4-bs, L5-gi, M4, N2, Pi4 | MA 10A-D | 107121 | 100 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Möte | E:2116 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EDAF05 | EDAF05-0109 | Algoritmer, datastrukturer och komplexitet, Tentamen | Tentamen | C4-pv, D2, D2-ki, E4, F4-pv, L4-gi, Pi4-pv | Vic:Victoriastadion 1-HELA | 107121 | 160 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EDAF35 | EDAF35-0115 | Operativsystem, Tentamen i operativsystem | Tentamen | C4-sec, D4-is, E4-pv, F4, Pi4 | Eden 026 | 107121 | 36 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 1216 | |||||||||||||||||||||||||||||
Designvetenskaper, 107340, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 10:30 | Möte | DC:402 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Möte | DC:Bodilrummet | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Möte | DC:Bodilrummet | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Möte | DC:Bodilrummet | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Möte | DC:567 Seminarierum | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 68 | |||||||||||||||||||||||||||||
Elektro- o informationsteknik, 107201, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EITF95 | EITF95-0117 | Kösystem, Tentamen | Tentamen | C3, C3-ki, D3, D4-ki, E4-ks | MA 9, Hela | 107201 | 150 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | ESSF01 | ESSF01-0118 | Analog elektronik, Tentamen | Tentamen | E2, E2-ki, E3-ki, N3 | Vic:Victoriastadion 2-HELA | 107201 | 160 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EITA30 | EITA30-0117 | Informationsöverföring | Tentamen | C1 | MA 9D-E | 107201 | 50 | |||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EITA10 | EITA10-0117 | Elektronik, Tentamen | Tentamen | D2, D2-ki | MA 10G | 107201 | 25 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EITF90 | EITF90-0117 | Ellära och elektronik, Tentamen | Tentamen | BME2, F2, N2, Pi4, W3 | MA 10A-F | 107201 | 150 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Möte | E:2517 | 34 | ||||||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EITA40 | EITA40-0117 | Krets- och mätteknik, Tentamen | Tentamen | IDA1, IEA1 | 3T E210, 3T E230, 3T E413 | 107201 | 196 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Möte | E:2517 | 34 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Möte | E:2517 | 34 | ||||||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | EITP25 | EITP25-0119 | Minnesteknologi för maskininlärning, Skriftlig tentamen | Tentamen | E4, F4-hn, F4-mai, N4-hn | Sparta:B | 107201 | 40 | |||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EITA50 | EITA50-1901 | Signalbehandling i multimedia, Tentamen | Tentamen | BME2, C2, D3, E3 | MA 10A-H | 107201 | 200 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EITN75 | EITN75-0118 | Design av trådlösa system, Tentamen | Tentamen | C4-ks, D4, E4-ks, MSOC2, MWIR1 | Vic:Victoriastadion 1D | 107201 | 40 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 1113 | |||||||||||||||||||||||||||||
Energi och byggnadsdesign, 107545, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Energivetenskaper, 107381, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MVK030F, MVKN15 | MVKN15-0111 | Experimentell metodik, Energiförsörjning | Tentamen | E4-em, F4, I4, M4-en, MVK030F-20V, W3, W4-es | MA 10H-I | 107381 | 50 | |||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Exjobbspresentation | KC:F | 72 | ||||||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | MVKF25 | MVKF25-0117 | Vätgas, batterier och bränsleceller | Tentamen | M4 | Eden 022 | 107381 | 38 | |||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Förberedelse | KC:A | 150 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MVKN75 | MVKN75-0117 | Ång- och gasturbinteknik | Tentamen | M4-en | KC:H | 107381 | 40 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Disputation | KC:A | 150 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Möte | Marie Curie-rummet | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Förberedelse | KC:A | 150 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 680 | |||||||||||||||||||||||||||||
Enhet 1, Enhet Arkitektur, form, design, kultur AFDK, 107520, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Enhet 2, Enhet Arkitektur urbanism, miljö AUM, 107530, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Ergonomi och aerosolteknologi, 107324, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:30 | Doktorandkurs | DC:567 Seminarierum | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Möte | DC:502 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Möte | DC:Bodilrummet | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | Möte | DC:567 Seminarierum | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Möte | DC:502 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Doktorandkurs | DC:243 | 36 | ||||||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 10:30 | Möte | DC:567 Seminarierum | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Exjobbspresentation | DC:567 Seminarierum | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MAMN30 | MAMN30-0113 | Ledarskap, arbetsorganisation och projektledning, Arbetsorganisation och ledarskap | Tentamen | C4, D4, F4, I4-ai | MA 10I-J | 107324 | 50 | |||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Workshop | DC:Stora hörsalen | 94 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Möte | DC:493 | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Forskarseminarium | DC:243 | 36 | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Undervisning | DC:493 | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | Undervisning | DC:493 | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | MAMF35, TFRC70 | MAMF35-0115, TFRC70-0111 | Människan i extrema miljöer | Tentamen | BME4-bdr, TFRC70 | DC:467 Seminarierum | 107324 | 30 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 428 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fasta tillståndets fysik, 107133, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Möte | Fys:Gamma (Q111B) | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Möte | Fys:Lambda (Q182) | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:45 - 12:00 | Möte | Fys:Lambda (Q182) | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 14:00 | Möte | Fys:Sigma (Q123A) | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Konsert | Fys:Gamma (Q111B) | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:45 - 15:00 | Möte | Fys:Sigma (Q123A) | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Möte | Fys:Lambda (Q182) | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Möte | Fys:Gamma (Q111B) | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 11:15 | Möte | Fys:Sigma (Q123A) | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 10:15 | Möte | Fys:Gamma (Q111B) | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Möte | Fys:Lambda (Q182) | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Personalmöte | Fys:H422 Meeting room | 20 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Möte | Fys:Gamma (Q111B) | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Möte | Fys:Sigma (Q123A) | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 106 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fastighetsvetenskap, 107466, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Exjobbspresentation | E:1426 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Exjobbspresentation | V:Grupp15 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Exjobbspresentation | V:Grupp15 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Exjobbspresentation | E:1426 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VFTA01 | VFTA01-0114 | Fastighetsteknik och fysisk planering, Skriftlig tentamen | Tentamen | L2 | Sparta:A-B | 107466 | 80 | |||||||||||||||||||||
11:15 - 17:00 | Exjobbspresentation | E:1426 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Exjobbspresentation | E:1426 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VFRN01 | VFRN01-0108 | Lokalhyra och arrenden | Tentamen | L4-fe, L4-fr | Sparta:A | 107466 | 40 | |||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 17:00 | Exjobbspresentation | E:1426 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VFTF10 | VFTF10-0213 | Fastighetsbildning, Tentamen Fastighetsbildning | Tentamen | L3 | MA 10E-G | 107466 | 75 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 346 | |||||||||||||||||||||||||||||
Forskarutbildning, 107802, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Fria Forskargrupper LTH, 107128, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Fysik LTH, 107131, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:30 | Möte | Fys:H421 | 48 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Möte | Fys:H411A | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 54 | |||||||||||||||||||||||||||||
Förbränningsfysik, 107137, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Förbränningsprocesser, 107901, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Förbränningstekniskt centrum, 107918, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
FÖRETAGSFORSKARSKOLA, BYGGNADEN OCH, 107912, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Förpackningslogistik, 107372, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | LSMB22 | Strategisk logistik | Case | LSMB22 | Via Zoom | 107372 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Möte | DC:402 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Möte | DC:467 Seminarierum | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | LSMB22 | Strategisk logistik | Prov | LSMB22 | 107372 | 0 | |||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Exjobbspresentation | DC:243 | 36 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Exjobbspresentation | DC:567 Seminarierum | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 104 | |||||||||||||||||||||||||||||
Genombrottet, 107805, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | T-VIU | Videoanvänding i undervisningen | DistansCovid19, Förel | Video i underv. | 107805 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:30 | T-DLC@LTH | Developing and leading courses at LTH | DistansCovid19, Förel | T-DLC@LTH | 107805 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
GU Fysik LTH, 107136, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | FAFF05 | Projekt nanoingenjör | Projekt, Redov | N3 | Fys:Rydbergsalen (H418) | 107136 | 132 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TBAA01 | TBAA01-1514 | Tekniskt basår, Fysik 1-2, del c | Omtenta | TB1 | 3T C525 | 107136 | 48 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | FAFF05 | Projekt nanoingenjör | Projekt, Redov | N3 | Fys:Rydbergsalen (H418) | 107136 | 132 | ||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FMFN05, FYST13 | FMFN05-0109, FYST13-0701 | Kaos, Fysik: Kaos i naturvetenskap och teknik, Kaos i naturvetenskap och teknik | Tentamen | BME4, F4-tf, N4 | Fys:H421 | 107136 | 48 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | FAFF50 | Perspektiv på hållbar utveckling | Konferens | F4, N3 | Fys:K216-220, Fys:K404 | 107136 | 136 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FKFF05, FYST45 | FKFF05-0218, FYST45-1001 | Atmosfärskemi och -fysik, Fysik: Atmosfärsfysik och -kemi, Skriftlig tentamen, Atmosfärfysik och -kemi | Tentamen | F4-es, W2 | MA 9A-C | 107136 | 75 | |||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | FAFF50 | Perspektiv på hållbar utveckling | Konferens | F4, N3 | Fys:K216-220, Fys:K404 | 107136 | 136 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | FAFA75 | Energi- och omvärldsfysik | DistansCovid19, Övn | I1 | Fys:H421 | 107136 | 48 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Undervisning | Fys:H221 | 48 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | FAFF50 | Perspektiv på hållbar utveckling | Konferens | F4, N3 | Fys:Rydbergsalen (H418) | 107136 | 132 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | FAFF50 | Perspektiv på hållbar utveckling | Utvärdering | F4, N3 | Fys:H421 | 107136 | 48 | ||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FAFN10, FYST32 | FAFN10-0115, FYST32-0911 | Avancerade laser- och optiksystem, Fysik: Avancerade laser- och optiksystem, Skriftlig tentamen, Tentamen | Tentamen | E4-fh, F4-f | Fys:H421 | 107136 | 48 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FMFN10, FYST37 | FMFN10-0112, FYST37-0901 | Kvantmekanik, fortsättningskurs 2, Fysik: Avancerad kvantmekanik, Avancerad kvantmekanik | Tentamen | F4-tf, N4 | Vic:Victoriastadion 3B | 107136 | 40 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FKFN35, FYST38 | FKFN35-0117, FYST38-1001 | Miljömätteknik, Fysik: Miljömätteknik | Tentamen | E4, F4-es, FYST38, W4-ms | DC:567 Seminarierum | 107136 | 30 | |||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 08:00 | Tentamen | Fys:H221 | 48 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | ESSF20 | ESSF20-0117 | Komponentfysik | Tentamen | D4, E2, E3-ki | Sparta:C-D | 107136 | 80 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FBRF01 | FBRF01-0117 | Grundläggande förbränning | Tentamen | F4-es, K4, M4, W4-es, I3.B | MA 10I-J | 107136 | 50 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TBAA01 | TBAA01-1314 | Tekniskt basår, Fysik 1-2, Del b | Omtenta | TB1 | 3T C672 | 107136 | 24 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | FAFF30, FAFF40 | FAFF30-0113, FAFF40-0116 | Våglära och optik | Tentamen | F1, Pi1 | 107136 | 0 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 19:30 | Tentamen | Fys:H221 | 48 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FAFA01, FAFA80 | FAFA01-0108, FAFA80-0217 | Fysik - Mekanik och vågor, Tillämpad vågrörelselära, Tillämpad vågrörelselära (teori) | Tentamen | E1, M1 | Vic:Victoriastadion 2-HELA, Vic:Victoriastadion 3-HELA | 107136 | 320 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FAFA75 | FAFA75-0118 | Energi- och omvärldsfysik | Tentamen | I1 | MA 10A-D | 107136 | 100 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 1771 | |||||||||||||||||||||||||||||
Husstyrelse A-huset, 107503, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Husstyrelse E-huset, 107203, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Husstyrelse Kemicentrum LTH, 107701, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 22 | Sön Maj 31 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Studentbokning | KC:K | 36 | ||||||||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:30 | Studentbokning | KC:K | 36 | ||||||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 19:15 | Studentbokning | KC:L | 36 | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:30 | Studentbokning | KC:H-I | 80 | ||||||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 18:45 | Studentbokning | KC:L | 36 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 224 | |||||||||||||||||||||||||||||
Husstyrelse M-huset, 107303, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Husstyrelse V-huset, 107403, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Hållfasthetslära, 107145, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FHLF01, FHLF10, FHLF20 | FHLF01-0212, FHLF10-0115, FHLF20-0117 | Finita elementmetoden, Finita elementmetoden och introduktion till materialmekanik, Tentamen | Tentamen | BME4-bdr, F3, M3, Pi3, I3.F | MA 10C-J | 107145 | 200 | |||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | FHLN25 | FHLN25-0117 | Brottmekanik, fortsättningskurs | Munta | BME4, F4, M4-bem, Pi4 | Lokal: inst | 107145 | 0 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FHLF15 | FHLF15-0219 | Hållfasthetslära, allmän kurs, Hållfasthetslära, allmän kurs II | Tentamen | M2, MD2 | MA 10A-H | 107145 | 200 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 400 | |||||||||||||||||||||||||||||
ID-A verkstaden, 107966, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Immunteknologi, 107717, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 22 | Lör Maj 30 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KIMN01 | KIMN01-0217 | Immunteknologi, Teorimoment | Tentamen | B4-l, B4-mb, BME4-bf, K4-l, MBIO1, N4-nbm | MA 10A-B | 107717 | 50 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 50 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ind elektrotekn o automation, 107391, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EIEN20 | EIEN20-0113 | Elmaskinkonstruktion | Tentamen | E5-em, M4 | M:IEA (M:2183-85) | 107391 | 13 | |||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EIEF10 | EIEF10-0114 | Elmaskiner och drivsystem | Tentamen | IEA2 | 3T E413 | 107391 | 64 | |||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EIEN35 | EIEN35-0117 | Automation för komplexa system | Tentamen | D4, E4-ra, F4, I4, M4-prr | Sparta:C | 107391 | 40 | |||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EIEN25 | EIEN25-0118 | Kraftelektronik - komponenter, omvandlare, reglering och tillämpningar, Kraftelektronik | Tentamen | E4-em, M4-me | Eden 025 | 107391 | 47 | |||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EIEF30 | EIEF30-0117 | Styr- och reglerteknik, Reglerteknik | Tentamen | IDA2, IEA2 | 3T E210, 3T E230 | 107391 | 132 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 296 | |||||||||||||||||||||||||||||
Industridesign, 107342, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | IDEA46 | Industridesignprojekt B | Blockschema | KID2 | DC:Studio KID2 | 107342 | 15 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | IDEN10 | Industridesignprojekt II | Blockschema | MID1 | 107342 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | IDEA80 | Design management 1 | Redov | KID3 | DC:310 Seminarierum | 107342 | 40 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | IDEM05 | Examensarbete för konstnärlig masterexamen i design | Blockschema, Exam, Redov | MID2 | DC:Stora hörsalen | 107342 | 94 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | IDEA46 | Industridesignprojekt B | Blockschema | KID2 | DC:Studio KID2 | 107342 | 15 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | IDEA80 | Design management 1 | Redov | KID3 | DC:310 Seminarierum | 107342 | 40 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | IDEN10 | Industridesignprojekt II | Blockschema | MID1 | 107342 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | IDEA46 | Industridesignprojekt B | Blockschema | KID2 | DC:Studio KID2 | 107342 | 15 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | IDEL01 | Examensarbete för konstnärlig kandidatexamen i industridesign | Blockschema | KID3, MID2 | 107342 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | IDEN10 | Industridesignprojekt II | Blockschema | MID1 | 107342 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | IDEM05 | Examensarbete för konstnärlig masterexamen i design | Blockschema, Exam, Redov | MID2 | DC:Stora hörsalen | 107342 | 94 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | IDEA46 | Industridesignprojekt B | Blockschema | KID2 | DC:Studio KID2 | 107342 | 15 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | IDEN10 | Industridesignprojekt II | Blockschema | MID1 | 107342 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | IDEL01 | Examensarbete för konstnärlig kandidatexamen i industridesign | Blockschema | KID3 | 107342 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | IDEN10 | Industridesignprojekt II | Blockschema | MID1 | 107342 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | IDEM05 | Examensarbete för konstnärlig masterexamen i design | Blockschema, Exam, Redov | MID2 | DC:Stora hörsalen | 107342 | 94 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | IDEB01 | Inspirationskurs i industridesign, del 2:2 | Diskussion, DistansCovid19 | KID1 | DC:467 Seminarierum | 107342 | 30 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | IDEN10 | Industridesignprojekt II | Blockschema | MID1 | 107342 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | IDEA46 | Industridesignprojekt B | Presentation | KID2 | Zoom, DC:Lilla hörsalen | 107342 | 45 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | IDEL01 | Examensarbete för konstnärlig kandidatexamen i industridesign | Blockschema | KID3 | 107342 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | IDEN10 | Industridesignprojekt II | Blockschema | MID1 | 107342 | 0 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | IDEL01, IDEM05 | Examensarbete för konstnärlig kandidatexamen i industridesign, Examensarbete för konstnärlig masterexamen i design | Blockschema | KID3 | 107342 | 0 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | IDEA46 | Industridesignprojekt B | Presentation | KID2 | Zoom, DC:Lilla hörsalen | 107342 | 45 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | IDEN10 | Industridesignprojekt II | Blockschema | MID1 | 107342 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | IDEL01, IDEM05 | Examensarbete för konstnärlig kandidatexamen i industridesign, Examensarbete för konstnärlig masterexamen i design | Utställning | KID3, MID2 | A:1055 Utställningshall, A:1135 Black Box | 107342 | 180 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | IDEA46 | Industridesignprojekt B | Presentation | KID2 | Zoom, DC:Lilla hörsalen | 107342 | 45 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | IDEN10 | Industridesignprojekt II | Blockschema | MID1 | 107342 | 0 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | IDEA46 | Industridesignprojekt B | Presentation | KID2 | Zoom, DC:Lilla hörsalen | 107342 | 45 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | IDEN10 | Industridesignprojekt II | Blockschema | MID1 | 107342 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 812 | |||||||||||||||||||||||||||||
Industridesignområdet IKEA, 107974, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
INDUSTRIELL NÄRINGSLÄRA, 107741, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Industriell produktion, 107351, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MMTF20 | MMTF20-0117 | Tillverkningsmetoder | Tentamen | M2, MD2 | Vic:Victoriastadion 3-HELA | 107351 | 160 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 160 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ingenjörshögskolan i Hbg, 107051, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Innovationsteknik, 107344, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | INNN10 | INNN10-0112 | Globalisering och innovation, Skriftlig tentamen | Hemtenta | I4-ai | Lokal: inst | 107344 | 0 | |||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 16:00 | Exjobbspresentation | DC:304 Seminarierum | 35 | ||||||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 15:45 | Exjobbspresentation | DC:304 Seminarierum | 35 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 70 | |||||||||||||||||||||||||||||
Installationsteknik, 107542, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 22 | Lör Maj 30 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | ABKA01 | ABKA01-0115 | Arkitekturteknik 4: Energi och installationsteknik, Skriftlig tentamen | Omtenta | A2 | V:O2 | 107542 | 36 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 36 | |||||||||||||||||||||||||||||
INSTITUTIONEN FÖR BYGGANDE OCH ARKITEKTUR, 107540, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Kemi LTH, 107710, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Kemiteknik, 107760, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | KETA10 | KETA10-0217 | Processberäkningar, Material- och energibalanser | Tentamen | K1 | Sparta:C-D | 107760 | 80 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VVAF01 | VVAF01-0109 | VA-teknik | Tentamen | V2 | Kårhusets Gasquesal | 107760 | 120 | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | KETA10 | KETA10-0117 | Processberäkningar, Beräkningsteknik | Tentamen | K1 | KC:Argentum, KC:Aurum, KC:Cadmium, KC:Hydrargyrum, KC:Platinum | 107760 | 78 | |||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KETF10 | KETF10-0209 | Separationsprocesser, Tentamen | Tentamen | B2, K2 | MA 9A-D | 107760 | 100 | |||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | Exjobbspresentation | KC:B | 121 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 499 | |||||||||||||||||||||||||||||
Konkurrenskraftigt byggande, 107911, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Konstruktionsteknik, 107424, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Ons Juni 3 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:30 | VBKF15 | Konstruktionsteknik | DistansCovid19, Konsultation | V2 | 107424 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | VBKF15 | Konstruktionsteknik | DistansCovid19, Konsultation | V2 | 107424 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VBKF15 | VBKF15-0117 | Konstruktionsteknik, Tentamen | Tentamen | V2 | Vic:Victoriastadion 1A, Vic:Victoriastadion 1C, Vic:Victoriastadion1B | 107424 | 120 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 120 | |||||||||||||||||||||||||||||
Kärnfysik LTH, 107134, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:30 | Forskarseminarium | DC:493 | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 19:00 | Undervisning | DC:493 | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 19:00 | Undervisning | DC:467 Seminarierum | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 19:15 | Undervisning | DC:Bodilrummet | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Undervisning | DC:567 Seminarierum | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Möte | DC:402 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 102 | |||||||||||||||||||||||||||||
LCHS, 107913, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Livsmedel och läkemedel , 107745, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | YTHA40 | Vegetabiliska livsmedel | Sem | YL1 | Konf -1 | 107745 | 0 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | YTHA40 | Vegetabiliska livsmedel | Sem | YL1 | Konf -1 | 107745 | 0 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | YTHA40 | Vegetabiliska livsmedel | Frågestund | YL1 | KC:P | 107745 | 40 | ||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KLGA01, KLGN15 | KLGA01-0118, KLGN15-0117 | Livsvetenskapliga processer med beräkningar, Livsmedelsindustrins relation till samhälle och konsument, Mass- och energibalanser | Tentamen | B1, B4-lm, MLIV1 | 107745 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | YTHA40 | Vegetabiliska livsmedel | Slutsem | YL1 | Konf -1 | 107745 | 0 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | YTHA40 | Vegetabiliska livsmedel | Frågestund | YL1 | Konf -1 | 107745 | 0 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Möte | Marie Curie-rummet | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | YTHA40 | Vegetabiliska livsmedel | Hemtenta | YL1 | 107745 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KLGN55 | KLGN55-0319 | Livsmedel och kost - Fysiologiska effekter och konsekvenser, Tentamen | Tentamen | B4, MLIV1 | KC:H-I | 107745 | 80 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | YTHA40 | Vegetabiliska livsmedel | Hemtenta | YL1 | 107745 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | YTHA40 | Vegetabiliska livsmedel | Hemtenta | YL1 | 107745 | 0 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | KFKN05 | KFKN05-0112 | Yt- och kolloidkemi | Tentamen | B4-l, B4-lm, K4-l-m, MLIV1, N4-m | MA 9A-B | 107745 | 50 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 200 | |||||||||||||||||||||||||||||
LIVSMEDELSTEKNIK, 107744, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
LLC, 107129, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
LTH Gemensamt, 107991, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 22 | Lör Maj 30 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Tentamen | V:R1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 20:00 | Studentbokning | Mentorsrum - Grupprum, Mentorsrum Skrivbord | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
Sön Maj 31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 20:00 | Studentbokning | Mentorsrum - Grupprum, Mentorsrum Skrivbord | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Möte | Kårhuset Pratsalen | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | Tentamen | Mentorsrum - Grupprum | 2 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Tentamen | V:R1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Drop-in | A-husets verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Drop-in | Designcentrums verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 20:00 | Studentbokning | Mentorsrum Skrivbord | 2 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Möte | E:5117 Snack | 18 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | Möte | Kårhuset Smörlyckan | 18 | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | Möte | E:5146 Snick | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 20:30 | Tentamen | V:S1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Drop-in | A-husets verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Drop-in | Designcentrums verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Möte | E:5117 Snack | 18 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Möte | E:5146 Snick | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Möte | Kårhuset Pratsalen | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Tentamen | V:R1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Drop-in | A-husets verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Drop-in | Designcentrums verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Möte | E:5117 Snack | 18 | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | Möte | Kårhuset Hollywood | 50 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Möte | E:5117 Snack | 18 | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 20:30 | Tentamen | V:S1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Drop-in | A-husets verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Drop-in | Designcentrums verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Exjobbspresentation | 3T C521-522 | 64 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Exjobbspresentation | 3T C547 | 36 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Exjobbspresentation | 3T C621 | 40 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Tentamen | V:R1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:45 | INFORMATION | Information | Info | BI2-3, RH4, RH4-rh | Information om räddningstjänstutbildning | 107991 | 0 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Drop-in | A-husets verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Drop-in | Designcentrums verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | Möte | Kårhuset Smörlyckan | 18 | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:30 | Möte | Kårhuset Pratsalen | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 20:30 | Tentamen | V:S1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Drop-in | A-husets verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Drop-in | Designcentrums verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Möte | Kårhuset Pratsalen | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Personalmöte | Navet Videokonferensrum (LTH) 228 | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Möte | Kårhuset Pratsalen | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Exjobbspresentation | 3T C521-522 | 64 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Exjobbspresentation | 3T C547 | 36 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Exjobbspresentation | 3T C621 | 40 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Tentamen | V:R1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Drop-in | A-husets verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Drop-in | Designcentrums verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Möte | Kårhuset Smörlyckan | 18 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Möte | Kårhuset Hollywood | 50 | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Möte | Kårhuset Pratsalen | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 20:30 | Tentamen | V:S1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Drop-in | A-husets verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Drop-in | Designcentrums verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Möte | Kårhuset Smörlyckan | 18 | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Möte | Kårhuset Pratsalen | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Exjobbspresentation | 3T C521 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Exjobbspresentation | 3T C522 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Tentamen | V:R1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:15 | Möte | Kårhuset Hollywood | 50 | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Drop-in | A-husets verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Drop-in | Designcentrums verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Möte | E:5146 Snick | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Möte | Navet Ventilen 241 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Personalmöte | Kårhuset Pratsalen | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 20:30 | Tentamen | V:S1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Drop-in | A-husets verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Drop-in | Designcentrums verkstad | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 1739 | |||||||||||||||||||||||||||||
LTH, 100000, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 12:15 | Möte | Navet Videokonferensrum (LTH) 228 | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Möte | Kårhuset Pratsalen | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Möte | Fys:Gamma (Q111B) | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Möte | Fys:Lambda (Q182) | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 37 | |||||||||||||||||||||||||||||
LUCRAM, 107916, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
LUNARC, 107428, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
LUNARC, 107922, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Lund NanoLab, 107140, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Maskinelement, 107331, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MMEN05 | MMEN05-0117 | Transmissioner, dynamik | Tentamen | M4-pu | Lokal: inst | 107331 | 0 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Maskinteknologi, 107350, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Matematik LTH, 107151, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 22 | Lör Maj 30 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FMAN55 | FMAN55-0117 | Kontinuerliga system | Tentamen | D4, E4, F2, M4, Pi2 | MA 10F-J | 107151 | 125 | |||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | FMAB35 | FMAB35-0217 | Flerdimensionell analys med vektoranalys, Tredimensionell vektoranalys | Omtenta | Pi1 | MH:333 | 107151 | 32 | |||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FMAA25, MATB13 | FMAA25-0115, MATB13-0701 | Diskret matematik, Matematik: Diskret matematik | Omtenta, Tentamen | BME4, C4-pv, D4-pv, E4, F1, MATB13, Pi1 | MA 8, Hela | 107151 | 75 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | FMAN45 | FMAN45-0116 | Maskininlärning | Tentamen | D4-bg, D4-mai, E5, F4-bg, F4-bs, F4-fm, F4-mai, F4-r, I4, Pi4-bam | Vic:Victoriastadion 1A, Vic:Victoriastadion 1C, Vic:Victoriastadion1B | 107151 | 120 | |||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FMAF05 | FMAF05-0116 | Matematik - System och transformer, System och transformer | Tentamen | D2, E2, E2-ki, I2 | MA 10A-H | 107151 | 200 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FMNF10 | FMNF10-0117 | Numerisk analys | Tentamen | BME4, E3, E3-ki, M4, N4, I3.C | Sparta:B-D | 107151 | 120 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Exjobbspresentation | MH:309A | 48 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Tentamen | MH:333 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Exjobbspresentation | MH:330 | 18 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Exjobbspresentation | MH:309A | 48 | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:30 | Internutbildning | MH:330 | 18 | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Exjobbspresentation | MH:309A | 48 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FMAA55 | FMAA55-0117 | Matematik, linjär algebra | Tentamen | IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1 | 3T C163, 3T C525, 3T C548, 3T E210, 3T E230 | 107151 | 352 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 1236 | |||||||||||||||||||||||||||||
Matematikbiblioteket LTH, 107155, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Matematikcentrum LTH, 107150, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Ons Juni 3 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Möte | MH:330 | 18 | ||||||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 10:45 | Undervisning | MH:330 | 18 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 36 | |||||||||||||||||||||||||||||
Matematisk fysik LTH, 107130, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Matematisk statistik LTH, 107152, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 22 | Lör Maj 30 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FMSF65, MASC05 | FMSF65-0117, MASC05-0702 | Försöksplanering, Matematisk statistik: Försöksplanering, Tentamen, Tenta | Tentamen | BME4, D4, E4, F4-bm, MASC05, MLIV1, MWIR2, N4, Pi4-biek, W3 | Sparta:A | 107152 | 40 | |||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FMSF55 | FMSF55-0117 | Matematisk statistik, allmän kurs, Tentamen | Tentamen | C2, C2-ki, M3 | Vic:Victoriastadion 2-HELA | 107152 | 160 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FMSF45, MASB03 | FMSF45-0117, MASB03-0705 | Matematisk statistik, allmän kurs, Matematisk statistik för fysiker, Tentamen | Tentamen | F3 | Vic:Victoriastadion 3C-D | 107152 | 80 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FMSN55, MASM15 | FMSN55-0117, MASM15-0703 | Statistisk modellering av extremvärden, Matematisk statistik: Statistisk modellering av extremvärden, Tentamen, Tenta | Tentamen | D4, F4-fm, I4-fir, MASM15, Pi4-biek, Pi4-fm | Vic:Victoriastadion 3A-B | 107152 | 80 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Möte | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Tentamen | MH:228 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 1032 | |||||||||||||||||||||||||||||
MATERIALKEMI, 107712, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Materialteknik, 107146, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | FKMA05 | Material | Självstudier | KID1 | 107146 | 0 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | FKMA05 | Material | Självstudier | KID1 | 107146 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | FKMA05 | Material | Självstudier | KID1 | 107146 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FKMN10 | FKMN10-0109 | Högtemperaturmaterial | Tentamen | M4, MPRR1, N4 | M:2383 | 107146 | 30 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | FKMA05 | Material | Självstudier | KID1 | 107146 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | FKMA05 | Material | Självstudier | KID1 | 107146 | 0 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | FKMA05 | Material | Självstudier | KID1 | 107146 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FKMA05 | FKMA05-0117 | Material | Tentamen | KID1 | M:IP1 (M:1431) | 107146 | 28 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 58 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mekanik, 107147, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
MEMBRANTEKNIK, 107921, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Mikroskopicentrum, 107739, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Miljö- och energisystem, 107181, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | VTVA05 | VTVA05-0114 | Hållbart byggande, Miljökunskap | Tentamen | L1 | MA 10A-B | 107181 | 50 | |||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | FMIF35 | FMIF35-0116 | Hållbar utveckling med elektrotekniskt perspektiv | Tentamen | E3, E3-ki | Kårhusets Gasquesal | 107181 | 120 | |||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | FMIN45, TFRP01 | Miljökonsekvensbeskrivning | Inlämn | L4-fr, TFRP01, W4-ms | 107181 | 0 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | VTVA05 | VTVA05-0214 | Hållbart byggande, Husbyggnadsteknik | Tentamen | L1 | MA 10I-J | 107181 | 50 | |||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | FMIF55 | FMIF55-0119 | Hållbar utveckling, Tentamen | Tentamen | F3 | MA 9C-F | 107181 | 100 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 320 | |||||||||||||||||||||||||||||
MMK, 107332, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
NanoLund, 107127, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Ons Juni 3 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Möte | Fys:Lambda (Q182) | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | Möte | Fys:Lambda (Q182) | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 12 | |||||||||||||||||||||||||||||
Nanometerforskning, 107904, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
NGIL (NEXT GENERATION INNOVATIVE L), 107923, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Numerisk analys LTH, 107154, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
PLE, 107740, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
POLYMERTEKNOLOGI, 107733, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Produktionsekonomi, 107312, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 22 | Lör Maj 30 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MIOF25 | MIOF25-0117 | Industriell ekonomi, fortsättningskurs, Tentamen | Tentamen | I2 | Kårhusets Gasquesal | 107312 | 120 | |||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MIOF20 | MIOF20-0217 | Företagsorganisation | Tentamen | B4, BME4, C4, D4-se, E3, F4, I1, K4, M3 | Vic:Victoriastadion 1-HELA | 107312 | 160 | |||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | MION45 | MION45-0116 | Produktionsstrategi, Produktionsledning | Tentamen | E4-pla, I4-lf, M4-lp, MLOG1 | Sparta:D | 107312 | 40 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 320 | |||||||||||||||||||||||||||||
Produktutveckling, 107341, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MMKN41 | MMKN41-0217 | Konstruktion i polymera kompositmaterial, Tentamen | Tentamen | M4-pu, MD4 | DC:243, DC:467 Seminarierum, DC:567 Seminarierum | 107341 | 96 | |||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 16:45 | Exjobbspresentation | DC:304 Seminarierum | 35 | ||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 15:45 | Exjobbspresentation | DC:467 Seminarierum | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MMKF30 | MMKF30-0117 | Hydraulik och pneumatik | Tentamen | M4-pu | DC:467 Seminarierum | 107341 | 30 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Exjobbspresentation | DC:304 Seminarierum | 35 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 226 | |||||||||||||||||||||||||||||
PROJEKTERINGSMETODIK, 107561, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Reglerteknik, 107161, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 22 | Lör Maj 30 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FRTN01 | FRTN01-0114 | Realtidssystem, Tentamen | Omtenta | BME4, C4, D4-is, D4-se, D4-ssr, E4-ra, F4-r, I4-pvs, M4-me, M4-tt, Pi4-pv | Sparta:B | 107161 | 40 | |||||||||||||||||||||
v 23 | Fre Juni 5 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FRTF10, FRTN25 | FRTF10-0117, FRTN25-0115 | Systemteknik, Processreglering, Tentamen | Tentamen | B4-pt, K4-p, W3 | Kårhusets Gasquesal | 107161 | 120 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FRTN30 | FRTN30-0115 | Nätverksdynamik, Tentamen | Tentamen | D4-mai, E4-ra, F4-fm, F4-r, I4, I4-fir, Pi4 | MA 10I-J | 107161 | 50 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 210 | |||||||||||||||||||||||||||||
Riskhantering&Samhällssäkerhet, 107473, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Strategiska stiftelsen PCC, 107906, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Supplemental Instruction, 107803, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
TECHNOLOGY MANAGEMENT, 107437, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Teknik och samhälle, 107460, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Teknisk akustik, 107422, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Teknisk ekonomi och logistik, 107310, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Teknisk geologi, 107452, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VTGF05 | VTGF05-0111 | Geoteknologi | DistansCovid19, Tentamen | BI3 | 107452 | 0 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VTGF01 | VTGF01-0119 | Bergmekanik och bergbyggnad, Tentamen | Tentamen | V3 | Vic:Victoriastadion 2A-C | 107452 | 120 | |||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VTGA05 | VTGA05-0108 | Teknisk geologi | DistansCovid19, Tentamen | W1 | MA 8, Hela | 107452 | 75 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 195 | |||||||||||||||||||||||||||||
Teknisk logistik, 107311, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MTTN60 | MTTN60-0116 | Verksamhetsutveckling, Processbaserad verksamhetsutveckling | Tentamen | I4-lf, M4-lp, MD4, MLOG1 | Vic:Victoriastadion 1C, Vic:Victoriastadion1B | 107311 | 80 | |||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | MTTN80 | MTTN80-0117 | Logistik i försörjningskedjor | Tentamen | E4-pla, I4-lf, M4-lp, MLOG1 | Vic:Victoriastadion 1A, Vic:Victoriastadion1B | 107311 | 80 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 160 | |||||||||||||||||||||||||||||
Teknisk mikrobiologi, 107726, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Ons Juni 3 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Möte | Svante Arrhenius-rummet | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 12 | |||||||||||||||||||||||||||||
Teknisk vattenresurslära, 107442, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VVRN35 | VVRN35-0117 | Hydromekanik | Tentamen | MWLU1, V4-vr, W4-vr | Sparta:A | 107442 | 40 | |||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | VVAF01 | VA-teknik | Kons | V2 | 107442 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VVRN20 | VVRN20-0114 | Vatten, samhälle och klimatförändringar | Tentamen | MWLU1, V4-vr, W4-vr | Eden 025-026 | 107442 | 83 | |||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Disputation | V:B | 110 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Disputation | V:Konferensrum1 | 20 | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Möte | V:Konferensrum1 | 20 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 273 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tekniskt basår, 107804, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Ons Juni 3 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TBAA01 | TBAA01-0314 | Tekniskt basår, Matematik 4, Del b | Omtenta | TB1 | 3T C525 | 107804 | 48 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 48 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tillämpad biokemi, 107715, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | KBKN10 | Bioinformatik | Deadline, Inlämn | B4-mb, MBIO1 | 107715 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 14:00 | Tentamen | KC:Hydrargyrum | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KBKF01 | KBKF01-0117 | Genteknik, Genteknik, teori | Tentamen | B3, MBIO1 | MA 8, Hela | 107715 | 75 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 87 | |||||||||||||||||||||||||||||
Trafik och väg, 107461, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VTTN10 | VTTN10-0111 | Kollektivtrafik | Tentamen | V4-tv | V:H | 107461 | 0 | |||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VGMA05 | VGMA05-0117 | Geodetisk mätningsteknik | Tentamen | IBYA1, IBYI1, IBYV1 | 3T C163, 3T E210, 3T E230 | 107461 | 220 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | VTVF35 | VTVF35-0210 | Trafikstyrning och telekommunikation inom spårtrafiken, Del 2 | Tentamen | IBYI2 | 3T E413 | 107461 | 64 | |||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | VGMF10 | VGMF10-0111 | Geodesi | Tentamen | IBYI3, IBYV3, L3, L4-gi, V4-at, V4-tv | MA 10H | 107461 | 25 | |||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VTVF90 | VTVF90-0118 | Design av väg- och gaturummet | Tentamen | IBYV2 | 3T E413 | 107461 | 64 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 373 | |||||||||||||||||||||||||||||
Trafikflyghögskolan, 107850, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | FLYF10 | Management inom flygbranschen | Förel/Övn | T-FLYF10-20V | V:N2 | 107850 | 24 | ||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | FLYF10 | Management inom flygbranschen | Förel/Övn | T-FLYF10-20V | V:N2 | 107850 | 24 | ||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | FLYF10 | Management inom flygbranschen | Förel/Övn | T-FLYF10-20V | V:Dator25 | 107850 | 12 | ||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | FLYF10 | Management inom flygbranschen | Förel/Övn | T-FLYF10-20V | V:Dator25 | 107850 | 12 | ||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 72 | |||||||||||||||||||||||||||||
TRAINING REGIONS RESEARCH CENTRE, 107441, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Vattenhallen LTH, 107975, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
YTH, 107746, LTH
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Deltentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Diagnostiskt prov
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Digital tentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 22 | Lör Maj 30 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Digital tentamen | LUX C216 | 20 | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 17:00 | Digital tentamen | LUX C224 | 16 | ||||||||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:45 - 14:30 | Digital tentamen | Crafoord II | 13 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | NODA13, NODB04 | NODA13-1603, NODB04-0701 | Danska: Grundkurs, Skriftlig danska | DigTenta, DistansCovid19 | NODA13, NODB04 | 500107 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Digital tentamen | LUX C224 | 16 | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | SVEA14 | SVEA14-1702 | Svenska som andraspråk: Grundkurs, Andraspråksinlärning och flerspråkighet | DigTenta, DistansCovid19, Omtenta | SVEA14 halvfart, SVEA14 heltid | SOL Datorsal (PC) B054 | 500106 | 18 | |||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:30 | LAGA01 | Introduktion till juridiken, allmän rättslära och konstitutionell rätt | DigTenta, Omtenta | Grupp Alla | 202011 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:00 | Digital tentamen | Crafoord II | 13 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DSKN44 | DSKN44-1502 | Äldres hälsa och ohälsa, Förskrivning av förbrukningsartiklar | DigTenta, Omtenta | DSKN44-T2 | 314957 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | LAGE02 | Straffrätt och straffprocessrätt | DigTenta | Grupp Alla | MA 9, Hela | 202011 | 150 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | NODA13, NODB09 | NODA13-1604, NODB09-1001 | Danska: Grundkurs, Historia, samhälle och kultur i Danmark | DigTenta, DistansCovid19 | NODA13, NODB09 | 500107 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 20:00 | Digital tentamen | LUX C224 | 16 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Digital tentamen | LUX C224, SOL Lingvisten L207 | 50 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | LAGC02 | Den sociala dimensionen | DigTenta | Grupp Alla | 202011 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | SBMN23 | SBMN23-2001, SBMN23-2002 | Förlossningsvård, postnatal och neonatal vård, 2001 Förlossningsvård postnatal vård, 2002 Neonatologi och neonatal omvårdnad | DigTenta, DistansCovid19 | SBMN23 | 314957 | 0 | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | JUCN21 | Environmental Law in an International Context. | DigTenta, DistansCovid19 | Grupp Alla | Home exam | 202011 | 0 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Digital tentamen | LUX C216 | 20 | ||||||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 332 | |||||||||||||||||||||||||||||
Dugga
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Examination
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 22 | Lör Maj 30 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Examination | C313/14 | 106 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 21:00 | Examination | A301 Rosenberg | 383 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Examination | B313 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
Sön Maj 31 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Examination | A301 Rosenberg | 383 | ||||||||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 12:00 | BIMM70-72 | Biomedicin: Examensarbete på mastenivå, Biomedicin: Examanensarbete på mastenivå | Exam | BIMM70-72 | BMC I 1245, BMC I 1250 | 314953 | 24 | ||||||||||||||||||||||
07:30 - 12:30 | Examination | Rune Grubb-salen | 83 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | K-m_sj-0181 | Självständigt arbete I examination | Exam | grp 3100 | A303 Lilla salen | 458501 | 150 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Examination | G:a Lungkliniken 132, G:a Lungkliniken 417, G:a Lungkliniken 421 | 28 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | IDEM05 | Examensarbete för konstnärlig masterexamen i design | Blockschema, Exam, Redov | MID2 | DC:Stora hörsalen | 107342 | 94 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | M-RÖNTGEN | Röntgensjuksköterskeprogram | Exam | RTG-T6 | C333 | 314956 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | PPTN71 | Psykologi:Teoretisk bas | Exam | SAPST-18H-KOBV | G:a Kirurgen 144 (Hus R 144) | 253099 | 42 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | RSJD22 | Radiografi VI: Specifika undersökningar och interventioner | Exam | RSJD22-T6 | 314956 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | STVP37 | Statsvetenskap: Europa i globala relationer | DistansCovid19, Exam, Sem | STVP37 | Eden 366 | 253091 | 12 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 18:00 | Examination | A200 Liljefors | 50 | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | ARKN10 | Arkeologi och antikens historia: Digital arkeologi, Virtual Reality i arkeologi | DistansCovid19, Exam | ARKN10 | SOL Absalon A035d | 500055 | 23 | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | DSKN44 | Äldres hälsa och ohälsa | Exam, Obl, Sem | DSKN44-T2 | C315 | 314957 | 40 | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | PPTS01 | Psykologi: Teoretisk bas | Exam | SAPST-18H-KOBU | G:a Paviljongen 206 (Hus P 206) | 253099 | 30 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | Examination | A301 Rosenberg | 383 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | EXTA56 | Verksamhetsförlagd utbildning i sjukvården | Exam | BME1 | Kardiologens arbetsavdelning, EA15 | 314300 | 0 | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | BIMM70-72 | Biomedicin: Examensarbete på mastenivå, Biomedicin: Examanensarbete på mastenivå | Exam | BIMM70-72 | BMC I 1251, BMC I 1253 | 314953 | 24 | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Examination | C201 | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | M-RÖNTGEN | Röntgensjuksköterskeprogram | Exam | RTG-T4 | C333 | 314956 | 0 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | PPTS02 | Psykologi: Psykopatologi - diagnostik | Exam | SAPST-18H-KOBU | G:a Paviljongen 124 (Hus P 124) | 253099 | 20 | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:00 | Examination | A301 Rosenberg | 383 | ||||||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 18:00 | Examination | G:a Lungkliniken 132, G:a Lungkliniken 236, G:a Lungkliniken 421, Hus G 139-140 | 48 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | PSPR13 | Kurs 13: Klinisk psykologi II | Exam | TE 9 13:2 | G:a Paviljongen 209 (Hus P 209), G:a Paviljongen 211 (Hus P 211) | 253099 | 20 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | IDEM05 | Examensarbete för konstnärlig masterexamen i design | Blockschema, Exam, Redov | MID2 | DC:Stora hörsalen | 107342 | 94 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | SKDK11, SKOK11 | Examensarbete för kandidatexamen i strategisk kommunikation och digitala medier, Examensarbete för kandidatexamen i strategisk kommunikation | Exam | SKDK11, SKOK11 | 253209 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | STVP37 | Statsvetenskap: Europa i globala relationer | DistansCovid19, Exam, Sem | STVP37 | G:a Paviljongen 008 (Hus P 008) | 253091 | 16 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 21:00 | Examination | A200 Liljefors | 50 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | BIMM70-72 | Biomedicin: Examensarbete på mastenivå, Biomedicin: Examanensarbete på mastenivå | Exam | BIMM70-72 | BMC I 1251, BMC I 1253 | 314953 | 24 | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | EXTA56 | Verksamhetsförlagd utbildning i sjukvården | Exam | BME1 | Kardiologens arbetsavdelning, EA15 | 314300 | 0 | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Examination | C201 | 30 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | PPTN71, PPTS01 | Psykologi:Teoretisk bas, Psykologi: Teoretisk bas | Exam | SAPST-18H-KOBU-V | G:a Kirurgen 144 (Hus R 144) | 253099 | 42 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | PSPR13 | Kurs 13: Klinisk psykologi II | Exam | TE 9 13:2 | G:a Paviljongen 209 (Hus P 209), G:a Paviljongen 211 (Hus P 211) | 253099 | 20 | ||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 18:00 | Examination | G:a Lungkliniken 132, G:a Lungkliniken 236, G:a Lungkliniken 421, Hus G 139-140 | 48 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | SANK02 | SANK02-1403 | Socialantropologi: Kandidatkurs, Examensarbete för kandidatexamen | Exam | SANK02 | G:a Lungkliniken 133 | 253072 | 20 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | UTVK03 | Sociologi: Kandidatuppsats i utvecklingsstudier | Exam | UTVK03 | G:a Lungkliniken 417 | 253075 | 10 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | IDEM05 | Examensarbete för konstnärlig masterexamen i design | Blockschema, Exam, Redov | MID2 | DC:Stora hörsalen | 107342 | 94 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | M-RÖNTGEN | Röntgensjuksköterskeprogram | Exam | RTG-T4 | 314956 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | PSPR11 | Kurs 11: Valbar fördjupning | Exam | Grupp 3 | G:a Kirurgen 144 (Hus R 144) | 253099 | 42 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | RSJD22 | Radiografi VI: Specifika undersökningar och interventioner | Exam | RSJD22-T6 | 314956 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | RSJD25 | Anatomi, fysiologi, mikrobiologi och farmakologi | Exam | RSJD25-T2 | 314956 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Examination | Eden 367 | 33 | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 11:30 | SJSD24 | Vetenskapsteori och metod II | Exam, Sem | SJSD24-T4 | 314956 | 0 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | SJSG15 | Personcentrerad vård och lärande vid symtom och tecken på ohälsa | Exam, Rollspel | SJSG15-T3.BG01-02 | B235 | 314956 | 32 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | SOAN50 | Socialt arbete: Utvärderingsteori och utvärderingsmodeller | Exam | SOAN50 Lund | G:a Köket 107 (Sh:107), G:a Köket 108 (Sh:108) | 253191 | 70 | ||||||||||||||||||||||
11:45 - 13:15 | SJSG15 | Personcentrerad vård och lärande vid symtom och tecken på ohälsa | Exam, Rollspel | SJSG15-T3.BG03-04 | B235 | 314956 | 32 | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | M-RÖNTGEN | Röntgensjuksköterskeprogram | Exam | RTG-T4 | 314956 | 0 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | RSJD25 | Anatomi, fysiologi, mikrobiologi och farmakologi | Exam | RSJD25-T2 | 314956 | 0 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | PSPR11 | Kurs 11: Valbar fördjupning | Exam | Grupp 1 | G:a Paviljongen 008 (Hus P 008) | 253099 | 16 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | KRMK10, TLVK10 | Kyrko- och missionsstudier: Examensarbete för kandidatexamen, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Examensarbete för kandidatexamen | Exam, Sem | CTR | LUX B353 | 500500 | 16 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | SJSG15 | Personcentrerad vård och lärande vid symtom och tecken på ohälsa | Exam, Rollspel | SJSG15-T3.BG05-06 | B235 | 314956 | 32 | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Examination | Eden 367 | 33 | ||||||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | RÄSA03 | RÄSA03-2003 | Rättssociologi: Grundkurs, Delkurs 3, Tillämpning - utredning | Exam | RÄSA03 | 253207 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 18:00 | Examination | G:a Lungkliniken 132, G:a Lungkliniken 421, Hus G 139-140 | 38 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | BIMM70-72 | Biomedicin: Examensarbete på mastenivå, Biomedicin: Examanensarbete på mastenivå | Exam | BIMM70-72 | BMC I 1245, BMC I 1250 | 314953 | 24 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | PSPR13 | Kurs 13: Klinisk psykologi II | Exam | TE 9 13:2 | G:a Paviljongen 209 (Hus P 209), G:a Paviljongen 211 (Hus P 211) | 253099 | 20 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | PSYD32 | PSYD32-1603 | Psykologi: Arbets- och organisationspsykologi, Människan i det flexibla arbetslivet | Exam, Sem | PSYD32.A | G:a Polikliniken 123 (Hus M 123) | 253099 | 30 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | PSYD32 | PSYD32-1603 | Psykologi: Arbets- och organisationspsykologi, Människan i det flexibla arbetslivet | Exam, Sem | PSYD32.B | G:a Polikliniken 124 (Hus M 124) | 253099 | 42 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SKOM12 | Examensarbete för masterexamen | Exam | SKOM12 | 3T C525 | 253209 | 48 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SKOM12 | Examensarbete för masterexamen | Exam | SKOM12 | 3T: Strategen C324 | 253209 | 16 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SOPA63 | Självständigt arbete (examensarbete) | Exam | SOPA63 Hbg | 3T C165 | 253191 | 10 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SOPA63 | Självständigt arbete (examensarbete) | Exam | SOPA63 Hbg | 3T C166 | 253191 | 10 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SOPA63 | Självständigt arbete (examensarbete) | Exam | SOPA63 Hbg | 3T C625 | 253191 | 10 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SOPA63 | Självständigt arbete (examensarbete) | Exam | SOPA63 Hbg | 3T C626 | 253191 | 10 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SOPA63 | Självständigt arbete (examensarbete) | Exam | SOPA63 Lund | G:a Köket 038 (Sh:038), G:a Köket 050 (Sh:050), G:a Köket 051 (Sh:051), G:a Köket 052 (Sh:052), G:a Köket 107 (Sh:107) | 253191 | 79 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Examination | G:a Lungkliniken 129, G:a Lungkliniken 417 | 18 | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 08:45 | RÄSK02 | Rättssociologi: Examensarbete för kandidatexamen | Exam, Inlämn | RÄSK02 | 253207 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | PSPB18 | Kurs 8: Verksamhetsförlagd utbildning | Exam | Grupp 1-3 | G:a Kirurgen 144 (Hus R 144) | 253099 | 42 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | SOAM20-22 | Socialt arbete: Examensarbete för magisterexamen, Socialt arbete: Examensarbete för masterexamen | Exam | SOAM20 heltid, SOAM21 heltid, SOAM22 heltid | G:a Kirurgen 148 (Hus R 148) | 253191 | 24 | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | ÄUVN08 | UVK 8 - Utbildningsvetenskapliga perspektiv och forskningsansatser | DistansCovid19, Exam, Sem | ÄUVN08 | LUX A232 | 500600 | 14 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | SJSG15 | Personcentrerad vård och lärande vid symtom och tecken på ohälsa | Exam, Rollspel | SJSG15-T3.BG07-08 | B235 | 314956 | 32 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | SOPM21 | Professionellt socialt arbete | Exam | SOPM21 Hbg, SOPM21 Lund | 253191 | 0 | |||||||||||||||||||||||
11:45 - 13:15 | SJSG15 | Personcentrerad vård och lärande vid symtom och tecken på ohälsa | Exam, Rollspel | SJSG15-T3.BG09-10 | B235 | 314956 | 32 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | PSPB18 | Kurs 8: Verksamhetsförlagd utbildning | Exam | Grupp 4-6 | G:a Kirurgen 144 (Hus R 144) | 253099 | 42 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | PSPR13 | Kurs 13: Klinisk psykologi II | Exam | TE 9 13:2 | G:a Paviljongen 209 (Hus P 209), G:a Paviljongen 211 (Hus P 211) | 253099 | 20 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | PSYD32 | PSYD32-1603 | Psykologi: Arbets- och organisationspsykologi, Människan i det flexibla arbetslivet | Exam, Sem | PSYD32.C | G:a Polikliniken 123 (Hus M 123) | 253099 | 30 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | PSYD32 | PSYD32-1603 | Psykologi: Arbets- och organisationspsykologi, Människan i det flexibla arbetslivet | Exam, Sem | PSYD32.D | G:a Polikliniken 124 (Hus M 124) | 253099 | 42 | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | KRMK10, TLVK10 | Kyrko- och missionsstudier: Examensarbete för kandidatexamen, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Examensarbete för kandidatexamen | Exam, Sem | CTR | LUX B417 | 500500 | 20 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | SJSG15 | Personcentrerad vård och lärande vid symtom och tecken på ohälsa | Exam, Rollspel | SJSG15-T3.BG11-12 | B235 | 314956 | 32 | ||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | BIMM21 | Biomedicin: Tumörbiologi | Exam | BIMM21 | Segerfalksalen | 314953 | 65 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | BIMM70-72 | Biomedicin: Examensarbete på mastenivå, Biomedicin: Examanensarbete på mastenivå | Exam | BIMM70-72 | BMC I 1251, BMC I 1253 | 314953 | 24 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | PSPR13 | Kurs 13: Klinisk psykologi II | Exam | TE 9 13:2 | G:a Paviljongen 017 (Hus P 017), G:a Paviljongen 019 (Hus P 019) | 253099 | 24 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SKOM12 | Examensarbete för masterexamen | Exam | SKOM12 | 3T C547 | 253209 | 36 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SKOM12 | Examensarbete för masterexamen | Exam | SKOM12 | 3T C621 | 253209 | 40 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SKOM12 | Examensarbete för masterexamen | Exam | SKOM12 | 3T: Strategen C324 | 253209 | 16 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SOPA63 | Självständigt arbete (examensarbete) | Exam | SOPA63 Hbg | 3T C165 | 253191 | 10 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SOPA63 | Självständigt arbete (examensarbete) | Exam | SOPA63 Hbg | 3T C166 | 253191 | 10 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SOPA63 | Självständigt arbete (examensarbete) | Exam | SOPA63 Hbg | 3T C625 | 253191 | 10 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SOPA63 | Självständigt arbete (examensarbete) | Exam | SOPA63 Hbg | 3T C626 | 253191 | 10 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | SOPA63 | Självständigt arbete (examensarbete) | Exam | SOPA63 Lund | G:a Köket 038 (Sh:038), G:a Köket 050 (Sh:050), G:a Köket 051 (Sh:051), G:a Köket 052 (Sh:052), G:a Köket 107 (Sh:107) | 253191 | 79 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Examination | G:a Lungkliniken 132, G:a Lungkliniken 236, G:a Lungkliniken 417, G:a Lungkliniken 421 | 38 | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | ATPB36 | Arbetsterapi: Psykisk ohälsa | Exam | ATPB36 | C181 | 314960 | 50 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | SKDK11, SKOK11 | Examensarbete för kandidatexamen i strategisk kommunikation och digitala medier, Examensarbete för kandidatexamen i strategisk kommunikation | Exam | SKDK11, SKOK11 | 253209 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | SOAM20-22 | Socialt arbete: Examensarbete för magisterexamen, Socialt arbete: Examensarbete för masterexamen | Exam | SOAM20 heltid, SOAM21 heltid, SOAM22 heltid | G:a Köket 208 (Sh:208) | 253191 | 30 | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | RSJE18 | Ledarskap, informatik och kvalitetsarbete | Exam, Obl | RSJE18-T4 | C333 | 314956 | 54 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | SASI01 | Grön ekonomi - lärdomar från Skandinavien | Exam | SASI01 | 859520 | 0 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | SMMV28 | Destinationsutveckling och destinationsmarknadsföring | Exam | SMMV28 | Digital | 253211 | 0 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | ATPB36 | Arbetsterapi: Psykisk ohälsa | Exam | ATPB36 | 314960 | 0 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | M-RÖNTGEN | Röntgensjuksköterskeprogram | Exam | RTG-T6 | 314956 | 0 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | PSPR11 | Kurs 11: Valbar fördjupning | Exam | Grupp 2 | G:a Paviljongen 008 (Hus P 008) | 253099 | 16 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | PSPR11 | Kurs 11: Valbar fördjupning | Exam | Grupp 3 | G:a Kirurgen 144 (Hus R 144) | 253099 | 42 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | RSJD27 | Den medicinska bilden II | Exam | RSJD27-T4 | 314956 | 0 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | SMMV28 | Destinationsutveckling och destinationsmarknadsföring | Exam | SMMV28 | Digital | 253211 | 0 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | ILHS17 | Idé- och lärdomshistoria: Svensk idé- och lärdomshistoria | Exam | ILHS17 | LUX C215 | 500305 | 16 | ||||||||||||||||||||||
14:45 - 15:00 | ETNA14 | Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs | Exam, Inlämn | ETNA14 | 500301 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 4373 | |||||||||||||||||||||||||||||
Examination enskild
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Examination medsittning
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | M-KM2 | M-Hud | Klinisk medicin 2, Dermatologi och venereologi | ExamMedsit | KM2.L gr 05-06 | Hudklin föreläsningssal | 314952 | 25 | |||||||||||||||||||||
15:45 - 16:30 | M-KM2 | M-Hud | Klinisk medicin 2, Dermatologi och venereologi | ExamMedsit | KM2.L gr 07-08 | Hudklin föreläsningssal | 314952 | 25 | |||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | M-KM2 | M-NL | Klinisk medicin 2, Neurologi | ExamMedsit | KM2.L gr 03 | Neurologens mott Lund | 314952 | 0 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | M-KM2 | M-NL | Klinisk medicin 2, Neurologi | ExamMedsit | KM2.L gr 04 | Avd 25/27, Neurologen 25 | 314952 | 0 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 50 | |||||||||||||||||||||||||||||
Examination muntlig
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | ÄUVD05 | Bedömning av kunskaper och betygssättning | DistansCovid19, ExamMuntlig | ÄUVD05 | 500600 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | ÄUVD05 | Bedömning av kunskaper och betygssättning | DistansCovid19, ExamMuntlig | ÄUVD05 | 500600 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Examination portföljsamtal
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:30 | M-KM2 | M-Reuma | Klinisk medicin 2, Reumatologi | ExamPortfSamt | KM2 M gr 3a-b | Konf.rum Reumamott Jan Waldenströms gata 1B pl 1 | 314952 | 0 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Examination praktisk
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tis Juni 2 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:30 | M-KM3 | Klinisk medicin 3 | ExamPraktisk | KM3.H-Helkurs, KM3.L-Helkurs, KM3.M-Helkurs | Practicum Hbg KTC, Practicum Lund KTC, Practicum Malmö KTC | 314952 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Examination redovisningsseminarium
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | BIMK90 | Biomedicin: Examensarbete på kandidatnivå | ExamRedovisnSem | BIMK90 | BMC I 1254 | 314953 | 16 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | IMEN46 | Näringslivsrådgivning - miljöstrategiskt arbete i praktiken | ExamRedovisnSem | XA_EMP1 | IIIEE:133 | 859520 | 36 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | M-KM2 | M-Inf | Klinisk medicin 2, Infektion | ExamRedovisnSem | KM2 M gr 1a-b, KM2 M gr 2a-b | 314952 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:30 | BIMK90 | Biomedicin: Examensarbete på kandidatnivå | ExamRedovisnSem | BIMK90 | BMC I 1254 | 314953 | 16 | ||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:30 | BIMK90 | Biomedicin: Examensarbete på kandidatnivå | ExamRedovisnSem | BIMK90 | BMC I 1254 | 314953 | 16 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | M-KM2 | M-Hud, M-Inf, M-NL, M-Reuma, M-Ögon, M-ÖNH | Klinisk medicin 2, Dermatologi och venereologi, Infektion, Neurologi, Reumatologi, Oftalmologi, Öron-näs-halssjukdomar | ExamRedovisnSem | KM2 M gr 1a-b, KM2 M gr 2a-b, KM2 M gr 3a-b, KM2 M gr 4a-b, KM2 M gr 5a-b, KM2 M gr 6a-b, KM2 M gr 7a-b, KM2 M gr 8a-b | Zoom | 314952 | 0 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | KOVM12 | Visual Culture: Examensarbete (Master's Thesis) | DistansCovid19, ExamRedovisnSem | KOVM12 | LUX C214 | 500303 | 40 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | KOVM12 | Visual Culture: Examensarbete (Master's Thesis) | DistansCovid19, ExamRedovisnSem | KOVM12 | LUX C214 | 500303 | 40 | ||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:30 | BIMK90 | Biomedicin: Examensarbete på kandidatnivå | ExamRedovisnSem | BIMK90 | BMC I 1254 | 314953 | 16 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | KOVM12 | Visual Culture: Examensarbete (Master's Thesis) | DistansCovid19, ExamRedovisnSem | KOVM12 | LUX B336 | 500303 | 40 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | M-KM4 | M-Farm | Klinisk medicin 4, Farmakologi | ExamRedovisnSem | KM4.H-Helkurs, KM4.L-Helkurs, KM4.M-Helkurs | MA 1 | 314952 | 154 | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | KOVM12 | Visual Culture: Examensarbete (Master's Thesis) | DistansCovid19, ExamRedovisnSem | KOVM12 | LUX C214 | 500303 | 40 | ||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | BIMK90 | Biomedicin: Examensarbete på kandidatnivå | ExamRedovisnSem | BIMK90 | BMC I 1254 | 314953 | 16 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | KOVM12 | Visual Culture: Examensarbete (Master's Thesis) | DistansCovid19, ExamRedovisnSem | KOVM12 | LUX B240 | 500303 | 32 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | SVEM36 | SVEM36-1301 | Språk och språkvetenskap: Språkförändringsteorier, Språkförändringsteorier | DistansCovid19, ExamRedovisnSem | HASPV, SVEM36 | 500106 | 0 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | KOVM12 | Visual Culture: Examensarbete (Master's Thesis) | DistansCovid19, ExamRedovisnSem | KOVM12 | LUX B240 | 500303 | 32 | ||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 494 | |||||||||||||||||||||||||||||
Examination skriftlig
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Ons Juni 3 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | M-HOM | Homeostas | ExamSkriftlig | Homeostas-Helkurs | Genetikhusets Aula | 314952 | 190 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | M-KM3 | Klinisk medicin 3 | ExamSkriftlig | KM3.H-Helkurs, KM3.L-Helkurs, KM3.M-Helkurs | via zoom enligt instruktion i email | 314952 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | FYPA24 | Grundläggande fysiologi och träningsfysiologi | ExamSkriftlig | FYPA24 | 314958 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | BIMA43 | Biomedicin: Patobiologi och farmakologi | ExamSkriftlig | BIMA43 | Green Room (A261b), Späckhuggaren (A182) | 314953 | 64 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | FYPA39 | Funktionsförmåga vid muskuloskeletala skador och sjukdomstillstånd I | ExamSkriftlig | FYPA39 | Via Zoom | 314958 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 254 | |||||||||||||||||||||||||||||
Hemtentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:45 - 08:00 | LAGE02 | Straffrätt och straffprocessrätt | Hemtenta | Grupp Alla | 202011 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | FKVA12 | FKVA12-2107 | Freds- och konfliktvetenskap: Grundkurs, Konfliktlösning | Hemtenta, Utlämning | FKVA12 | 253091 | 0 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NEKG41 | NEKG11-1105, NEKG41-1101 | Makroekonomisk analys | DistansCovid19, Hemtenta, Tentamen | NEKG41 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NEKN33 | NEKN33-1101 | Tillämpad mikroekonometri | Hemtenta, Omtenta | NEKN33 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | INNN10 | INNN10-0112 | Globalisering och innovation, Skriftlig tentamen | Hemtenta | I4-ai | Lokal: inst | 107344 | 0 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | MRSK62 | Mänskliga rättigheter: Kandidatkurs, 30 högskolepoäng | Hemtenta | MRSK62 | 500044 | 0 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | ENTN39 | Internship and Degree Project | Hemtenta | ENTN39-19V, vEAGEI-Tr2 | 263011 | 0 | |||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | RÄSA34 | RÄSA34-1002 | Rättssociologi: Straffrätt för samhällsvetare, Perspektiv på straffrättskipningen | Hemtenta, Inlämn | RÄSA34 | 253207 | 0 | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | ÖCKB07 | Öst- och centraleuropakunskap: Centraleuropa efter järnridåns fall (Polen, Tjeckien, Slovakien, Ungern) | Deadline, Hemtenta | ÖCKB07 | 500126 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NEKA12 | NEKA12-1102 | Grundkurs, Makroekonomisk teori och ekonomisk politik | Hemtenta, Omtenta | NEKA12 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | NEKG71 | NEKG11-1108, NEKG71-1101 | Utvecklingsekonomi | DistansCovid19, Hemtenta, Tentamen | NEKG71 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NEKN72 | NEKN72-1101 | Avancerad handelsteori | Hemtenta, Omtenta | NEKN72 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
11:45 - 12:00 | LAGE02 | Straffrätt och straffprocessrätt | Hemtenta | Grupp Alla | 202011 | 0 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:15 | JAEN23, JAMR12 | Corporate Social Responsibilities, Business and Human Rights | DistansCovid19, Hemtenta | Grupp Alla | 202011 | 0 | |||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:00 | JUBN19 | Entreprenadrätt | Hemtenta | Grupp Alla | 202011 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | HARA15 | Affärsjuridisk grundkurs | Hemtenta | HARA15-20V | 263131 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | HARA18 | Företagsjuridik I | Hemtenta | HARA18-20V | 263131 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | HARG04 | Revisorsjuridik | Hemtenta | HARG04-20V | 263131 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:00 | HARG11 | EU:s marknads- och konkurrensrätt | Hemtenta | HARG11-20V | 263131 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | YTHA40 | Vegetabiliska livsmedel | Hemtenta | YL1 | 107745 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 17:00 | GEON07 | Kvartärgeologi: Kvartär klimat- och glaciationshistoria | Hemtenta | GEON07 | 156301 | 0 | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | DSKN44 | DSKN44-1502 | Äldres hälsa och ohälsa, Förskrivning av förbrukningsartiklar | Hemtenta, Inlämn, Obl | DSKN44-T2 | 314957 | 0 | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | ENTN39 | Internship and Degree Project | Deadline, Hemtenta | ENTN39-19V, vEAGEI-Tr2 | 263011 | 0 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:15 | NEKG81 | NEKG11-1106, NEKG81-1101 | Räntebärande tillgångar | DistansCovid19, Hemtenta, Tentamen | NEKG81 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | NEKN74 | NEKN74-1101 | Kinas ekonomi, Kinas ekonomi | Hemtenta, Omtenta | NEKN74 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 08:00 | IBUA41 | Organisation and Leadership | Hemtenta, Utlämning | BScSem2, IBUA41-20V | 263011 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | HARA10, HARA26 | Juridisk översiktskurs, Arbetsrättslig grundkurs | Hemtenta | HARA10-20V, HARA26-20V | 263131 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | HARA23 | Förvaltningsrätt | Hemtenta | HARA23-20V | 263131 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | YTHA40 | Vegetabiliska livsmedel | Hemtenta | YL1 | 107745 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | GEON07 | Kvartärgeologi: Kvartär klimat- och glaciationshistoria | Hemtenta | GEON07 | 156301 | 0 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | NEKA12 | NEKA12-1103 | Grundkurs, Finansiell ekonomi | DistansCovid19, Hemtenta, Tentamen | NEKA12 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | NEKG31 | EXTG65-0117, NEKG11-1104, NEKG31-1101 | Ekonometri | DistansCovid19, Hemtenta, Tentamen | NEKG31 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | YTHA40 | Vegetabiliska livsmedel | Hemtenta | YL1 | 107745 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:45 | GEON07 | Kvartärgeologi: Kvartär klimat- och glaciationshistoria | Hemtenta | GEON07 | 156301 | 0 | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | MRSG21 | MRSG21-1203 | Mänskliga rättighetsstudier: Fortsättningskurs, Mänskliga rättligheter och vetenskapliga arbetsmetoder | Hemtenta | MRSG21.1 | 500044 | 0 | ||||||||||||||||||||||
15:45 - 16:00 | FKVA12 | FKVA12-2107 | Freds- och konfliktvetenskap: Grundkurs, Konfliktlösning | Hemtenta, Inlämn | FKVA12 | 253091 | 0 | ||||||||||||||||||||||
15:45 - 16:15 | ÄEND03 | ÄEND03-1803 | Engelska 3, Ämnesdidaktik III (Språkbedömning) | Deadline, DistansCovid19, Hemtenta | ÄEND03 | 500101 | 0 | ||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | JAMR33 | Human Rights and Cultural Diversity | Hemtenta | Group All | 202011 | 0 | |||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | JAEN23, JAMR12 | Corporate Social Responsibilities, Business and Human Rights | DistansCovid19, Hemtenta | Grupp Alla | 202011 | 0 | |||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | SASH61 | Cultural Perspectives on Health, Lifestyle and Medicine | Hemtenta, Inlämn | SASH61 | 500301 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Kontrollskrivning
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Muntlig tentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | FYSB12, ÄFYD03 | FYSB12-1501, ÄFYD03-1803 | Fysik: Grundläggande statistisk fysik och kvantstatistik, Fysik 3: Grundläggande kvantmekanik, statistisk mekanik och kvantstatistik för lärare, Grundläggande statistisk fysik och kvantstatistik, Grundläggande statistisk mekanik - tentamen | Munta | FYSB12, ÄFYD03 | 156136 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | EXTF85, FYSC14 | Partikelfysik, kosmologi och acceleratorer, Fysik: Partikelfysik, kosmologi och acceleratorer | Munta | F4-aft, FYSC14 | Fys:L210-211, Fys:L216-217 | 156136 | 40 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | FHLN25 | FHLN25-0117 | Brottmekanik, fortsättningskurs | Munta | BME4, F4, M4-bem, Pi4 | Lokal: inst | 107145 | 0 | |||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | EXTF85, FYSC14 | Partikelfysik, kosmologi och acceleratorer, Fysik: Partikelfysik, kosmologi och acceleratorer | Munta | F4-aft, FYSC14 | Fys:L210-211, Fys:L216-217 | 156136 | 40 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KASN15 | KASN15-0117 | Mikroskopisk karaktärisering av material | Munta, Tentamen | K4-m, N4-m | Inst | 107719 | 0 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | SFSA30, SFSH20 | SFSA30-1604, SFSH20-1608 | Svenska som främmande språk: Behörighetsgivande kurs, Study abroad: Svenska som främmande språk - nivå 1-8, Swedish as a foreign language - level 8, Svenska som främmande språk - nivå 8 | DistansCovid19, Munta | SFSA30 heltid, SFSH20 | SOL Lingvisten L403 | 500106 | 34 | |||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | SFSH11, SFSH20 | SFSH11-1604, SFSH20-1604 | Study abroad: Svenska som främmande språk - nivå 1-4, Study abroad: Svenska som främmande språk - nivå 1-8, Svenska som främmande språk - nivå 4 | DistansCovid19, Munta | SFSH11.2, SFSH20.2 | SOL Absalon A313 | 500106 | 18 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | SFSA30, SFSH20 | SFSA30-1604, SFSH20-1608 | Svenska som främmande språk: Behörighetsgivande kurs, Study abroad: Svenska som främmande språk - nivå 1-8, Swedish as a foreign language - level 8, Svenska som främmande språk - nivå 8 | DistansCovid19, Munta | SFSA30 heltid, SFSH20 | SOL Lingvisten L123 | 500106 | 20 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | SFSH11, SFSH20 | SFSH11-1604, SFSH20-1604 | Study abroad: Svenska som främmande språk - nivå 1-4, Study abroad: Svenska som främmande språk - nivå 1-8, Svenska som främmande språk - nivå 4 | DistansCovid19, Munta | SFSH11.1, SFSH20.1 | SOL Lingvisten L303b | 500106 | 16 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | SVEF21, SVEF25 | SVEF25-1101 | Svenska för studerande med utländsk bakgrund, Svenska för studerande med utländsk bakgrund: ordförråd och muntlig språkfärdighet, Ordförråd och muntlig språkfärdighet | DistansCovid19, Munta | SVEF21, SVEF25 | SOL Lingvisten L221b | 500106 | 8 | |||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 176 | |||||||||||||||||||||||||||||
Omdugga
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Ons Juni 3 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | IBUH12 | International Business Strategy | Omdugga, Utlämning | IBUH12-20V | 263011 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Omexamination
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Ommunta
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Omprov
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tors Juni 4 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | SOPA21 | Samhällsvetenskap och socialt arbete | Omprov | SOPA21 Hbg | 3T C548 | 253191 | 84 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | SOPA21 | Samhällsvetenskap och socialt arbete | Omprov | SOPA21 Lund | 253191 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | KSMC25 | Konsumtion, identitet och kommunikation | Omprov | KSMC25 | 253211 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 84 | |||||||||||||||||||||||||||||
Omtentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 22 | Lör Maj 30 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | ABKA01 | ABKA01-0115 | Arkitekturteknik 4: Energi och installationsteknik, Skriftlig tentamen | Omtenta | A2 | V:O2 | 107542 | 36 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FRTN01 | FRTN01-0114 | Realtidssystem, Tentamen | Omtenta | BME4, C4, D4-is, D4-se, D4-ssr, E4-ra, F4-r, I4-pvs, M4-me, M4-tt, Pi4-pv | Sparta:B | 107161 | 40 | |||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | FMAB35 | FMAB35-0217 | Flerdimensionell analys med vektoranalys, Tredimensionell vektoranalys | Omtenta | Pi1 | MH:333 | 107151 | 32 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | HISA24 | HISA24-1604 | Historia: Grundkurs, Senmedeltid och tidigmodern tid, 1350–1850 | DistansCovid19, Omtenta | HISA24 | LUX B129 | 500041 | 38 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NEKN33 | NEKN33-1101 | Tillämpad mikroekonometri | Hemtenta, Omtenta | NEKN33 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TBAA01 | TBAA01-1514 | Tekniskt basår, Fysik 1-2, del c | Omtenta | TB1 | 3T C525 | 107136 | 48 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | BUSO85 | BUSO85-1802 | Corporate Risk Management, Individuell skriftlig tentamen | Omtenta | BUSO85-20V, vEAGAF | 263011 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | ENGA04, ENGH11 | ENGA04-1801, ENGH11-1801 | Engelska: Grundkurs, Engelska: Grundkurs (1-15) (Engelska språket), Engelska språket - Grammatik | DistansCovid19, Omtenta | ENGA04, ENGH11 | 500101 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | MUVA22 | MUVA22-1904 | Musikvetenskap: Fortsättningskurs, Teorikurs | DistansCovid19, Omtenta | MUVA22 | LUX A127 | 500304 | 20 | |||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NEKA12 | NEKA12-1102 | Grundkurs, Makroekonomisk teori och ekonomisk politik | Hemtenta, Omtenta | NEKA12 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NEKN72 | NEKN72-1101 | Avancerad handelsteori | Hemtenta, Omtenta | NEKN72 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FMAA25, MATB13 | FMAA25-0115, MATB13-0701 | Diskret matematik, Matematik: Diskret matematik | Omtenta, Tentamen | BME4, C4-pv, D4-pv, E4, F1, MATB13, Pi1 | MA 8, Hela | 107151 | 75 | |||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | SVEA14 | SVEA14-1702 | Svenska som andraspråk: Grundkurs, Andraspråksinlärning och flerspråkighet | DigTenta, DistansCovid19, Omtenta | SVEA14 halvfart, SVEA14 heltid | SOL Datorsal (PC) B054 | 500106 | 18 | |||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:30 | LAGA01 | Introduktion till juridiken, allmän rättslära och konstitutionell rätt | DigTenta, Omtenta | Grupp Alla | 202011 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TBAA01 | TBAA01-0314 | Tekniskt basår, Matematik 4, Del b | Omtenta | TB1 | 3T C525 | 107804 | 48 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | BIOR51 | Biologi: Ornitologi | Omtenta | BIOR51 | Kärret Väster (B130), Kärret Öster (B131) | 156401 | 36 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DSKN44 | DSKN44-1502 | Äldres hälsa och ohälsa, Förskrivning av förbrukningsartiklar | DigTenta, Omtenta | DSKN44-T2 | 314957 | 0 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | NEKN74 | NEKN74-1101 | Kinas ekonomi, Kinas ekonomi | Hemtenta, Omtenta | NEKN74 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | TYSA32, TYSK02 | TYSA32-1703, TYSK02-1703 | Tyska: Fördjupningskurs, Tyska: Kandidatkurs, Tysk litteraturvetenskap | DistansCovid19, Omtenta | TYSA32, TYSK02 | SOL Absalon A129b | 500123 | 70 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | MVEB15 | Miljövetenskap: Miljöpolitik och förvaltning | Omtenta | MVEB15 | 156911 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TBAA01 | TBAA01-1314 | Tekniskt basår, Fysik 1-2, Del b | Omtenta | TB1 | 3T C672 | 107136 | 24 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | BIOF08 | Biologi: Djurens beteende | Omtenta | BIOF08 | Receptorn (D205) | 156401 | 36 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | ÄEND02 | ÄEND02-1703 | Engelska II, Brittisk litteraturhistoria | DistansCovid19, Omtenta | ÄEND02 | 500101 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 521 | |||||||||||||||||||||||||||||
Omtentamen med föranmälan
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Ons Juni 3 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | HARA06, HARA26 | Arbetsrätt I, Arbetsrättslig grundkurs | OmtentaFör | HARA06-20V, HARA26-20V | 263131 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | HARA04 | Juridisk översiktskurs | OmtentaFör | HARA04-20V | 263131 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | HARA15 | Affärsjuridisk grundkurs | OmtentaFör | HARA15-20V | 263131 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | HARA19 | Beskattningsrätt I | OmtentaFör | HARA19-20V | 263131 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Omtillfälle hemtentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tors Juni 4 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:00 | SOPA11 | Socialt arbete som ämne och profession | OmtentaHem | SOPA11 Hbg | 253191 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:00 | SOPA11 | Socialt arbete som ämne och profession | OmtentaHem | SOPA11 Lund | 253191 | 0 | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | SOPA11 | Socialt arbete som ämne och profession | OmtentaHem | SOPA11 Hbg | 253191 | 0 | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | SOPA11 | Socialt arbete som ämne och profession | OmtentaHem | SOPA11 Lund | 253191 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | RÄSA03 | RÄSA03-2002 | Rättssociologi: Grundkurs, Delkurs 2, Teori och metod | Inlämn, OmtentaHem | RÄSA03 | 253207 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Praktisk tentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Prov
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Tors Juni 4 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | LSMB22 | Strategisk logistik | Prov | LSMB22 | 107372 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | SMMV25 | Hållbara logistiksystem | Prov | SMMV25 | Digital | 253211 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
TBL
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | BIMM21 | Biomedicin: Tumörbiologi | TBL | BIMM21 | BMC I 1251, BMC I 1253 | 314953 | 24 | ||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | SJSG12 | Omvårdnadens teknik och metod I | TBL | SJSG12-T1.BG01-06 | C313/14 | 314956 | 106 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | SJSG12 | Omvårdnadens teknik och metod I | TBL | SJSG12-T1.BG07-12 | C313/14 | 314956 | 106 | ||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 236 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Provkod |
Kursnamn, Provnamn |
Typ, Aktiviteter |
Studengrupp |
Lokal, Platskommentar |
Institution |
Totalt antal platser |
|||||||||||||||||||||
v 22 | Lör Maj 30 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EXTA35 | EXTA35-0211 | Introduktionskurs i kinesiska för civilingenjörer, Introduktionskurs i kinesiska för civilingenjörer, del 2 | Tentamen | C2-ki, D2-ki, E2-ki | SOL Absalon A121 | 500104 | 40 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FMAN55 | FMAN55-0117 | Kontinuerliga system | Tentamen | D4, E4, F2, M4, Pi2 | MA 10F-J | 107151 | 125 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KIMN01 | KIMN01-0217 | Immunteknologi, Teorimoment | Tentamen | B4-l, B4-mb, BME4-bf, K4-l, MBIO1, N4-nbm | MA 10A-B | 107717 | 50 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FMSF65, MASC05 | FMSF65-0117, MASC05-0702 | Försöksplanering, Matematisk statistik: Försöksplanering, Tentamen, Tenta | Tentamen | BME4, D4, E4, F4-bm, MASC05, MLIV1, MWIR2, N4, Pi4-biek, W3 | Sparta:A | 107152 | 40 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MIOF25 | MIOF25-0117 | Industriell ekonomi, fortsättningskurs, Tentamen | Tentamen | I2 | Kårhusets Gasquesal | 107312 | 120 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Tentamen | V:R1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | ABVA01 | ABVA01-0117 | Arkitektur- och byggteknikhistoria | Tentamen | IBYA1 | 3T E210, 3T E230 | 107510 | 132 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Tentamen | EC1:135 | 45 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Tentamen | G:a Paviljongen 115 (Hus P 115) | 48 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | NEKA54, NEKA54-halv | NEKA52-1101, NEKA54-1101 | Internationell ekonomi, Internationell ekonomi, halvfart, Makroekonomisk teori och ekonomisk politik | Tentamen | NEKA52, NEKA52 halvfart | EC1:136-138 | 263021 | 114 | |||||||||||||||||||||
Sön Maj 31 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | NEKA51, NEKA51-halv | NEKA51-1101 | Mikroekonomisk teori med tillämpningar, Mikroekonomisk teori med tillämpningar, halvfart | Tentamen | NEKA51, NEKA51 halvfart | EC1:136-138 | 263021 | 114 | |||||||||||||||||||||
v 23 | Mån Juni 1 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 12:30 | Tentamen | C144 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 14:30 | Tentamen | KC:Aurum | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 14:00 | Tentamen | KC:Cadmium | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EDAF25 | EDAF25-0217 | Objektorienterad modellering och design, Tentamen | Tentamen | IDA2 | 3T E210 | 107121 | 68 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EDAF95, EDAN40 | EDAF95-0219, EDAN40-0213 | Grundläggande funktionsprogrammering, Funktionsprogrammering, Tentamen | Tentamen | BME4, C4-pv, D2, D3-ki, E4-pv, F4-pv, L4-gi, Pi4-pv | MA 10A-G | 107121 | 175 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EIEN20 | EIEN20-0113 | Elmaskinkonstruktion | Tentamen | E5-em, M4 | M:IEA (M:2183-85) | 107391 | 13 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EITF95 | EITF95-0117 | Kösystem, Tentamen | Tentamen | C3, C3-ki, D3, D4-ki, E4-ks | MA 9, Hela | 107201 | 150 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | ESSF01 | ESSF01-0118 | Analog elektronik, Tentamen | Tentamen | E2, E2-ki, E3-ki, N3 | Vic:Victoriastadion 2-HELA | 107201 | 160 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KBTF15 | KBTF15-0117 | Bioprocessteknik | Tentamen | B3 | MA 8, Hela | 107716 | 75 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KEMA03 | KEMA03-0711 | Kemi: Biokemi - grundkurs, Biokemi - grundkurs | Tentamen | KEMA03 | Kårhusets Gasquesal | 156705 | 120 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MMEN05 | MMEN05-0117 | Transmissioner, dynamik | Tentamen | M4-pu | Lokal: inst | 107331 | 0 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MMTF20 | MMTF20-0117 | Tillverkningsmetoder | Tentamen | M2, MD2 | Vic:Victoriastadion 3-HELA | 107351 | 160 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MTTN60 | MTTN60-0116 | Verksamhetsutveckling, Processbaserad verksamhetsutveckling | Tentamen | I4-lf, M4-lp, MD4, MLOG1 | Vic:Victoriastadion 1C, Vic:Victoriastadion1B | 107311 | 80 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MVK030F, MVKN15 | MVKN15-0111 | Experimentell metodik, Energiförsörjning | Tentamen | E4-em, F4, I4, M4-en, MVK030F-20V, W3, W4-es | MA 10H-I | 107381 | 50 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NEKG41 | NEKG11-1105, NEKG41-1101 | Makroekonomisk analys | DistansCovid19, Hemtenta, Tentamen | NEKG41 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VGTN01, VTAF01 | VGTN01-0117, VTAF01-0110 | Grundläggningsteknik, Ljud i byggnad och samhälle, Skriftlig tentamen | Tentamen | V3, V4-at, V4-hb, V4-ko | Sparta:B-D | 107426 | 120 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VTTN10 | VTTN10-0111 | Kollektivtrafik | Tentamen | V4-tv | V:H | 107461 | 0 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VVRN35 | VVRN35-0117 | Hydromekanik | Tentamen | MWLU1, V4-vr, W4-vr | Sparta:A | 107442 | 40 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tentamen | C333 | 54 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Tentamen | LUX B365 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | Tentamen | Mentorsrum - Grupprum | 2 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Tentamen | V:R1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 13:00 | Tentamen | C313/14 | 106 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | ARKA21 | ARKA21-1304 | Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern | DistansCovid19, Tentamen | ARKA21 | LUX B336 | 500055 | 40 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | KIIF01 | KIIF01-0117 | Industriellt miljöarbete | Tentamen | C4, D4, E4, F4, I4, MLIV1, W4 | Inst | 859520 | 0 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | SJSD22 | SJSD22-1404 | Omvårdnad vid komplexa ohälsotillstånd, Läkemedelshantering | Tentamen | SJSD22-T5, SSK-T5 | B335 | 314956 | 110 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Tentamen | B335 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Tentamen | C301 | 20 | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 20:30 | Tentamen | V:S1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | ARAA20 | ARAA20-1103 | Arabiska: Grundkurs, Grundläggande arabisk grammatik IV | Tentamen | ARAA20 | SOL Absalon A129b | 500128 | 70 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | ARAB16 | ARAB16-1602 | Arabiska: Nybörjarkurs II, Kommunikativ arabiska II | Tentamen | ARAB16 | SOL Absalon A129b | 500128 | 70 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | RYSA10, RYSA14 | RYSA10-1603 | Ryska: Grundkurs, Textläsning och översättning från ryska till svenska, Textläsning och översättning till svenska | DistansCovid19, Tentamen | RYSA10, RYSA14 | SOL Absalon A129b | 500124 | 70 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | SJSJ12 | Omvårdnadens teknik och metod III | Tentamen | SJSJ12-T3, SSK-T3 | C313/14 | 314956 | 106 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 20:00 | Tentamen | KC:Argentum | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EDAA40 | EDAA40-0116 | Diskreta strukturer i datavetenskap, Tentamen | Tentamen | D1 | Vic:Victoriastadion 3A-C | 107121 | 120 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EDAN15 | EDAN15-0210 | Konstruktion av inbyggda system, Tentamen | Tentamen | D4-dpd, D4-is, E4-is, M4-me, MSOC1, MWIR2 | MA 8A-B | 107121 | 50 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EITA30 | EITA30-0117 | Informationsöverföring | Tentamen | C1 | MA 9D-E | 107201 | 50 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FHLF01, FHLF10, FHLF20 | FHLF01-0212, FHLF10-0115, FHLF20-0117 | Finita elementmetoden, Finita elementmetoden och introduktion till materialmekanik, Tentamen | Tentamen | BME4-bdr, F3, M3, Pi3, I3.F | MA 10C-J | 107145 | 200 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | FYSC13 | FYSC13-1001 | Fysik: Fasta tillståndets fysik, Muntlig tentamen | DistansCovid19, Tentamen | FYSC13 | Eden 022, Eden 026 | 156136 | 74 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | KOOA05 | KOOA05-0109 | Allmän kemi | Tentamen | BI1 | MA 9A-C | 107719 | 75 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | VBEF05 | VBEF05-0110 | Byggprocessen och projektledning | Tentamen | L3 | Sparta:A | 107434 | 40 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | VBFA01 | VBFA01-0208 | Husbyggnads- och installationsteknik, Installationsteknik | Tentamen | V1 | Kårhusets Gasquesal | 107435 | 120 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VGTA01 | VGTA01-0108 | Geologi och geoteknik | Tentamen | IBYA2, IBYI2, IBYV2 | 3T E210, 3T E230, 3T E421 | 107426 | 192 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | VTVA05 | VTVA05-0114 | Hållbart byggande, Miljökunskap | Tentamen | L1 | MA 10A-B | 107181 | 50 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
Tis Juni 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 14:00 | Tentamen | KC:Tellurium | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EIEF10 | EIEF10-0114 | Elmaskiner och drivsystem | Tentamen | IEA2 | 3T E413 | 107391 | 64 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EITA10 | EITA10-0117 | Elektronik, Tentamen | Tentamen | D2, D2-ki | MA 10G | 107201 | 25 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EITF90 | EITF90-0117 | Ellära och elektronik, Tentamen | Tentamen | BME2, F2, N2, Pi4, W3 | MA 10A-F | 107201 | 150 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FKMN10 | FKMN10-0109 | Högtemperaturmaterial | Tentamen | M4, MPRR1, N4 | M:2383 | 107146 | 30 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FMFN05, FYST13 | FMFN05-0109, FYST13-0701 | Kaos, Fysik: Kaos i naturvetenskap och teknik, Kaos i naturvetenskap och teknik | Tentamen | BME4, F4-tf, N4 | Fys:H421 | 107136 | 48 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | KETA10 | KETA10-0217 | Processberäkningar, Material- och energibalanser | Tentamen | K1 | Sparta:C-D | 107760 | 80 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KFKF01 | KFKF01-0116 | Molekylära drivkrafter 2: Växelverkan och dynamik, Tentamen | Tentamen | B2, K2, N4-m, N4-nbm | MA 9A-E | 107711 | 125 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KLGA01, KLGN15 | KLGA01-0118, KLGN15-0117 | Livsvetenskapliga processer med beräkningar, Livsmedelsindustrins relation till samhälle och konsument, Mass- och energibalanser | Tentamen | B1, B4-lm, MLIV1 | 107745 | 0 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MIOF20 | MIOF20-0217 | Företagsorganisation | Tentamen | B4, BME4, C4, D4-se, E3, F4, I1, K4, M3 | Vic:Victoriastadion 1-HELA | 107312 | 160 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MMKN41 | MMKN41-0217 | Konstruktion i polymera kompositmaterial, Tentamen | Tentamen | M4-pu, MD4 | DC:243, DC:467 Seminarierum, DC:567 Seminarierum | 107341 | 96 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | NEKG71 | NEKG11-1108, NEKG71-1101 | Utvecklingsekonomi | DistansCovid19, Hemtenta, Tentamen | NEKG71 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VBRN01, VBRN45 | VBRN01-0113, VBRN45-0117 | Riskbedömning, Riskanalys inom brandteknik, Riskanalys | Tentamen | BI2, MFST1 | MA 10H-J | 107474 | 75 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VTGF05 | VTGF05-0111 | Geoteknologi | DistansCovid19, Tentamen | BI3 | 107452 | 0 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VVAF01 | VVAF01-0109 | VA-teknik | Tentamen | V2 | Kårhusets Gasquesal | 107760 | 120 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | Tentamen | EC1:Lounge | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Tentamen | V:R1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | NGEA24 | NGEA24-1701 | Dynamisk meteorologi 1 | Tentamen | NGEA24 | Atmosfären (Sal 209) | 156311 | 40 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | KETA10 | KETA10-0117 | Processberäkningar, Beräkningsteknik | Tentamen | K1 | KC:Argentum, KC:Aurum, KC:Cadmium, KC:Hydrargyrum, KC:Platinum | 107760 | 78 | |||||||||||||||||||||
12:30 - 20:30 | Tentamen | V:S1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | BMEN01 | BMEN01-0118 | Medicinsk signalbehandling, Tentamen | Tentamen | BME4-sbh, C4, D4, E4-mt, F4-bm, F4-mt, F4-ss, Pi4-biek | Sparta:C | 107231 | 40 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EXTA01 | EXTA01-0108 | Terrester ekologi | Tentamen | Terrester ekologi, W1 | Sparta:A-B | 156401 | 80 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FHLF15 | FHLF15-0219 | Hållfasthetslära, allmän kurs, Hållfasthetslära, allmän kurs II | Tentamen | M2, MD2 | MA 10A-H | 107145 | 200 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FMAA25, MATB13 | FMAA25-0115, MATB13-0701 | Diskret matematik, Matematik: Diskret matematik | Omtenta, Tentamen | BME4, C4-pv, D4-pv, E4, F1, MATB13, Pi1 | MA 8, Hela | 107151 | 75 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | FMAN45 | FMAN45-0116 | Maskininlärning | Tentamen | D4-bg, D4-mai, E5, F4-bg, F4-bs, F4-fm, F4-mai, F4-r, I4, Pi4-bam | Vic:Victoriastadion 1A, Vic:Victoriastadion 1C, Vic:Victoriastadion1B | 107151 | 120 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FKFF05, FYST45 | FKFF05-0218, FYST45-1001 | Atmosfärskemi och -fysik, Fysik: Atmosfärsfysik och -kemi, Skriftlig tentamen, Atmosfärfysik och -kemi | Tentamen | F4-es, W2 | MA 9A-C | 107136 | 75 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | MASB11 | Matematisk statistik: Biostatistisk grundkurs | Tentamen | MASB11 | MA 10I-J | 156152 | 50 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | VBFN10 | VBFN10-0111 | Projektering avseende energi, luft och fukt i nya byggnader, Skriftlig tentamen | Tentamen | V4-bf, V4-hb | MA 9D-E | 107435 | 50 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VGMA05 | VGMA05-0117 | Geodetisk mätningsteknik | Tentamen | IBYA1, IBYI1, IBYV1 | 3T C163, 3T E210, 3T E230 | 107461 | 220 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VTGF01 | VTGF01-0119 | Bergmekanik och bergbyggnad, Tentamen | Tentamen | V3 | Vic:Victoriastadion 2A-C | 107452 | 120 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | VTVF35 | VTVF35-0210 | Trafikstyrning och telekommunikation inom spårtrafiken, Del 2 | Tentamen | IBYI2 | 3T E413 | 107461 | 64 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
Ons Juni 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EDAA50, EDAA55, EDAA65 | EDAA50-0117, EDAA55-0217, EDAA65-0217 | Programmeringsteknik, Programmering, Tentamen, Programmering, tentamen | Tentamen | BME1, F1, M1, N1, W3 | (Moodle), Vic:Victoriastadion 1-HELA, Vic:Victoriastadion 2-HELA, Vic:Victoriastadion 3A-B | 107121 | 400 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EIEN35 | EIEN35-0117 | Automation för komplexa system | Tentamen | D4, E4-ra, F4, I4, M4-prr | Sparta:C | 107391 | 40 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EITA40 | EITA40-0117 | Krets- och mätteknik, Tentamen | Tentamen | IDA1, IEA1 | 3T E210, 3T E230, 3T E413 | 107201 | 196 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EXTG01 | EXTG01-0117 | Medicinska bildgivande system, Skriftlig tentamen | Tentamen | BME3 | Vic:Victoriastadion 3C | 156057 | 40 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | FMIF35 | FMIF35-0116 | Hållbar utveckling med elektrotekniskt perspektiv | Tentamen | E3, E3-ki | Kårhusets Gasquesal | 107181 | 120 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | HARG16 | Internationell och komparativ arbetsrätt | Tentamen | HARG16-20V | 263131 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KASN15 | KASN15-0117 | Mikroskopisk karaktärisering av material | Munta, Tentamen | K4-m, N4-m | Inst | 107719 | 0 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KEMM29 | KEMM29-1901 | Kemi: Molekylspektroskopi - metoder och tillämpningar, Molekylspektroskopi - metoder och tillämpningar | Tentamen | KEMM29 | KC:L | 156705 | 36 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | PEAB04 | Arbetsrättslig grundkurs | Tentamen | PEAB04-20V | 263131 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | PSPR12 | Kurs 12: Vetenskapsteori, forskningsmetod och statistik | Tentamen | Grupp 1 | 253099 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VFTA01 | VFTA01-0114 | Fastighetsteknik och fysisk planering, Skriftlig tentamen | Tentamen | L2 | Sparta:A-B | 107466 | 80 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VVRN20 | VVRN20-0114 | Vatten, samhälle och klimatförändringar | Tentamen | MWLU1, V4-vr, W4-vr | Eden 025-026 | 107442 | 83 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | Tentamen | EC2:069, EC2:301 | 55 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Tentamen | Grupprum 1 | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | Tentamen | Ovala rummet | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Tentamen | V:R1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | BIVC16 | Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs | DistansCovid19, Tentamen | CTR | LUX B336 | 500500 | 40 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | ILHA10 | Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs | DistansCovid19, Tentamen | ILHA10 | LUX C121 | 500305 | 88 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | PSPR12 | Kurs 12: Vetenskapsteori, forskningsmetod och statistik | Tentamen | Grupp 2 | 253099 | 0 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | SBUP41 | Medicinsk, kirurgisk och akut sjukvård för barn och ungdomar I | Tentamen | SBUP41-halvfart, SBUP41-helfart | B335 | 314957 | 110 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Tentamen | LUX B365 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | Tentamen | C144 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 20:30 | Tentamen | V:S1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | BMEA01 | BMEA01-0118 | Medicin för tekniker | Tentamen | B4, E4, I4, K4, MD4, N4, W4 | Sparta:B-C | 107231 | 80 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EDAF15 | EDAF15-0214 | Algoritmimplementering, Tentamen | Tentamen | C4-pv, D4-is, D4-pv, F4-bs, Pi3 | MA 10E-G | 107121 | 75 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | ENGA04, ENGH05, ENGH11, ENGK01 | ENGA04-1802, ENGH05-1504, ENGH11-1802, ENGK01-0704 | Engelska: Grundkurs, Engelska: Kandidatkurs (61-75), Engelska: Grundkurs (1-15) (Engelska språket), Engelska: Kandidatkurs, Engelska språket - Ordkunskap, Språkfärdighet - ordkunskap, Ordkunskap | Tentamen | ENGA04, ENGH05, ENGH11, ENGK01 | Kårhusets Gasquesal | 500101 | 120 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | ETIF10 | ETIF10-0118 | Signalbehandling - design och implementering | Tentamen | BME4, C4, D4-bg, D4-ssr, E4-bg, E4-ss, F4-r, F4-ss, Pi4-ssr | Sparta:A | 107231 | 40 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EXTP60 | EXTP60-0115 | Mikroskopi, Bio-imaging | Tentamen | BME4-sbh | Lokal:inst | 156401 | 0 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FMSF55 | FMSF55-0117 | Matematisk statistik, allmän kurs, Tentamen | Tentamen | C2, C2-ki, M3 | Vic:Victoriastadion 2-HELA | 107152 | 160 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FYTB13 | FYTB13-1602 | Teoretisk fysik: Elektromagnetism, Skriftlig tentamen | Tentamen | FYTB13 | Eden 025 | 156171 | 47 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FMSF45, MASB03 | FMSF45-0117, MASB03-0705 | Matematisk statistik, allmän kurs, Matematisk statistik för fysiker, Tentamen | Tentamen | F3 | Vic:Victoriastadion 3C-D | 107152 | 80 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FMSN55, MASM15 | FMSN55-0117, MASM15-0703 | Statistisk modellering av extremvärden, Matematisk statistik: Statistisk modellering av extremvärden, Tentamen, Tenta | Tentamen | D4, F4-fm, I4-fir, MASM15, Pi4-biek, Pi4-fm | Vic:Victoriastadion 3A-B | 107152 | 80 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | MTTN80 | MTTN80-0117 | Logistik i försörjningskedjor | Tentamen | E4-pla, I4-lf, M4-lp, MLOG1 | Vic:Victoriastadion 1A, Vic:Victoriastadion1B | 107311 | 80 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 17:15 | NEKG81 | NEKG11-1106, NEKG81-1101 | Räntebärande tillgångar | DistansCovid19, Hemtenta, Tentamen | NEKG81 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | STAE03 | Business Analytics | DistansCovid19, Tentamen | STAE03-20V | MA 9A-C | 263081 | 75 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | VGMF10 | VGMF10-0111 | Geodesi | Tentamen | IBYI3, IBYV3, L3, L4-gi, V4-at, V4-tv | MA 10H | 107461 | 25 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VSMF10 | VSMF10-0111 | Byggnadskonstruktion | Tentamen | IBYA2 | 3T E210, 3T E230 | 107426 | 132 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 21:00 | Tentamen | EC1:Blå rummet | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | SVEA14 | SVEA14-1704 | Svenska som andraspråk: Grundkurs, Svensk fonetik och fonologi i ett andraspråksperspektiv | DistansCovid19, Tentamen | SVEA14 halvfart, SVEA14 heltid | SOL Absalon A129b | 500106 | 70 | |||||||||||||||||||||
Tors Juni 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 14:00 | Tentamen | KC:Hydrargyrum | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EEMN01 | EEMN01-0110 | Mikrosensorer | Tentamen | BME4, D4, E4-ss, F4, F4-nf, F4-ss, MSOC2, N4-nf | E:1328 | 107231 | 38 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EIEN25 | EIEN25-0118 | Kraftelektronik - komponenter, omvandlare, reglering och tillämpningar, Kraftelektronik | Tentamen | E4-em, M4-me | Eden 025 | 107391 | 47 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FAFN10, FYST32 | FAFN10-0115, FYST32-0911 | Avancerade laser- och optiksystem, Fysik: Avancerade laser- och optiksystem, Skriftlig tentamen, Tentamen | Tentamen | E4-fh, F4-f | Fys:H421 | 107136 | 48 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FMAF05 | FMAF05-0116 | Matematik - System och transformer, System och transformer | Tentamen | D2, E2, E2-ki, I2 | MA 10A-H | 107151 | 200 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FMFN10, FYST37 | FMFN10-0112, FYST37-0901 | Kvantmekanik, fortsättningskurs 2, Fysik: Avancerad kvantmekanik, Avancerad kvantmekanik | Tentamen | F4-tf, N4 | Vic:Victoriastadion 3B | 107136 | 40 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FMNF10 | FMNF10-0117 | Numerisk analys | Tentamen | BME4, E3, E3-ki, M4, N4, I3.C | Sparta:B-D | 107151 | 120 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FKFN35, FYST38 | FKFN35-0117, FYST38-1001 | Miljömätteknik, Fysik: Miljömätteknik | Tentamen | E4, F4-es, FYST38, W4-ms | DC:567 Seminarierum | 107136 | 30 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KBKF01 | KBKF01-0117 | Genteknik, Genteknik, teori | Tentamen | B3, MBIO1 | MA 8, Hela | 107715 | 75 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KLGN55 | KLGN55-0319 | Livsmedel och kost - Fysiologiska effekter och konsekvenser, Tentamen | Tentamen | B4, MLIV1 | KC:H-I | 107745 | 80 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MAMN30 | MAMN30-0113 | Ledarskap, arbetsorganisation och projektledning, Arbetsorganisation och ledarskap | Tentamen | C4, D4, F4, I4-ai | MA 10I-J | 107324 | 50 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | STAA30, STAA32, STAG24 | STAA30-D4, STAA32-D1 | Grundkurs, Grundkurs 2, Variansanalys, Grundkurs, del 4 | DistansCovid19, Tentamen | STAA30-20V, STAA32-20V, STAG24-20V | Kårhusets Gasquesal | 263081 | 120 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VTVF90 | VTVF90-0118 | Design av väg- och gaturummet | Tentamen | IBYV2 | 3T E413 | 107461 | 64 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Tentamen | Althin | 20 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | Tentamen | EC1:Blå rummet | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | Tentamen | EC2:169, EC2:301 | 70 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Tentamen | Grå tornrummet - bord 1-3 | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Tentamen | V:R1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | BIOR75 | Biologi: Cellulär och molekylär immunologi | Tentamen | BIOR75 | Cerebrum höger (D215b), Cerebrum vänster (D215a), Receptorn (D205) | 156401 | 76 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | SVEA11, SVEG14 | SVEA11-0701, SVEG14-1301 | Svenska: Språklig inriktning - grundkurs, Svenska: Svenska språket i vår egen tid, Svenska språket i vår egen tid | DistansCovid19, Tentamen | SVEA11 | 500106 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | TYSB02, TYSB11 | TYSB02-0701, TYSB11-0703 | Tyska: Nybörjarkurs 2, Tyska: Nybörjarkurs, Grundläggande grammatik och textförståelse, påbyggnadsdel | DistansCovid19, Tentamen | TYSB02, TYSB11 | SOL Absalon A129b | 500123 | 70 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Tentamen | A301 Rosenberg | 383 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Tentamen | Fys:H221 | 48 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Tentamen | SOL Lingvisten L207 | 34 | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | AMSN42 | Specifik omvårdnad med inriktning ambulanssjukvård I | DistansCovid19, Tentamen | AMSN41-T1 | 314957 | 0 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 20:00 | Tentamen | Gröna tornrummet, Ovala rummet | 20 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 19:00 | Tentamen | EC1:Lounge | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 20:30 | Tentamen | V:S1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | ARAA20, ARAB18 | ARAA20-1104, ARAB18-1702 | Arabiska: Grundkurs, Arabiska: Nybörjarkurs IV, Kommunikativ arabiska IV | Tentamen | ARAA20, ARAB18 | SOL Absalon A129b | 500128 | 70 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 20:00 | Tentamen | KC:Argentum | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 20:30 | Tentamen | KC:Aurum | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 20:00 | Tentamen | KC:Cadmium | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EDAA25 | EDAA25-0213 | C-programmering, Tentamen | Tentamen | BME4, C4-pv, D4-is, D4-pv, E4, F2, F4-bs, L5-gi, M4, N2, Pi4 | MA 10A-D | 107121 | 100 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | EITP25 | EITP25-0119 | Minnesteknologi för maskininlärning, Skriftlig tentamen | Tentamen | E4, F4-hn, F4-mai, N4-hn | Sparta:B | 107201 | 40 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EXTF01, EXTF80 | EXTF01-0108, EXTF80-0111 | Geografiska informationssystem för landskapsstudier, Geografisk informationsteknik, GIS för landskapsstudier, GIT-teori | Tentamen | L2, MWLU2, RH4, V4-vr, W4-vr | MA 10E-H | 156311 | 100 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FYTA14 | FYTA14-1202 | Teoretisk fysik: Fluiddynamik, Tentamen | Tentamen | FYTA14 | Eden 026 | 156171 | 36 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | KASF05, KASF10 | KASF05-0117, KASF10-0117 | Material- och polymerteknologi, Funktionella material | Tentamen | B4, K3, N2 | Kårhusets Gasquesal | 107719 | 120 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | KEMA01 | KEMA01-0711 | Kemi: Organisk kemi - grundkurs, Organisk kemi - grundkurs | Tentamen | KEMA01 | Sparta:C-D | 156705 | 80 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | KEMM52 | KEMM52-1901 | Kemi: Koordinationskemi och metallorganisk kemi, Koordinationskemi och metallorganisk kemi | Tentamen | KEMM52 | KC:H-I | 156705 | 80 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | MVKF25 | MVKF25-0117 | Vätgas, batterier och bränsleceller | Tentamen | M4 | Eden 022 | 107381 | 38 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | NEKA12 | NEKA12-1103 | Grundkurs, Finansiell ekonomi | DistansCovid19, Hemtenta, Tentamen | NEKA12 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | NEKG31 | EXTG65-0117, NEKG11-1104, NEKG31-1101 | Ekonometri | DistansCovid19, Hemtenta, Tentamen | NEKG31 | 263021 | 0 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VFRN01 | VFRN01-0108 | Lokalhyra och arrenden | Tentamen | L4-fe, L4-fr | Sparta:A | 107466 | 40 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VTGA05 | VTGA05-0108 | Teknisk geologi | DistansCovid19, Tentamen | W1 | MA 8, Hela | 107452 | 75 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | VTVA05 | VTVA05-0214 | Hållbart byggande, Husbyggnadsteknik | Tentamen | L1 | MA 10I-J | 107181 | 50 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 20:00 | Tentamen | G:a Paviljongen 115 (Hus P 115) | 48 | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | H-SFU3 | H-SFU3 | Svenska för universitetsanställda, nivå 3, SFU3 | DistansCovid19, Tentamen | SFU3:3 | SOL Humanisthusets hörsal | 500106 | 149 | |||||||||||||||||||||
Fre Juni 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 08:00 | Tentamen | Fys:H221 | 48 | ||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 14:00 | Tentamen | KC:Argentum | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 14:30 | Tentamen | KC:Aurum | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 14:30 | Tentamen | KC:Cadmium | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 14:30 | Tentamen | KC:Hydrargyrum | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | BMEF25 | BMEF25-0119 | Signalbehandling - teori och tillämpningar, Tentamen | Tentamen | Pi2 | Sparta:B | 107231 | 40 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | CTRA12 | CTRA12-1405 | Religionsvetenskap och teologi: Grundkurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap | DistansCovid19, Tentamen | CTRA12 | 500500 | 0 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EDAF05 | EDAF05-0109 | Algoritmer, datastrukturer och komplexitet, Tentamen | Tentamen | C4-pv, D2, D2-ki, E4, F4-pv, L4-gi, Pi4-pv | Vic:Victoriastadion 1-HELA | 107121 | 160 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EIEF30 | EIEF30-0117 | Styr- och reglerteknik, Reglerteknik | Tentamen | IDA2, IEA2 | 3T E210, 3T E230 | 107391 | 132 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EITA50 | EITA50-1901 | Signalbehandling i multimedia, Tentamen | Tentamen | BME2, C2, D3, E3 | MA 10A-H | 107201 | 200 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | ESSF20 | ESSF20-0117 | Komponentfysik | Tentamen | D4, E2, E3-ki | Sparta:C-D | 107136 | 80 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FBRF01 | FBRF01-0117 | Grundläggande förbränning | Tentamen | F4-es, K4, M4, W4-es, I3.B | MA 10I-J | 107136 | 50 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FKMA05 | FKMA05-0117 | Material | Tentamen | KID1 | M:IP1 (M:1431) | 107146 | 28 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FYSB11, ÄFYD03 | FYSB11-1501, ÄFYD03-1801 | Fysik: Grundläggande kvantmekanik, Fysik 3: Grundläggande kvantmekanik, statistisk mekanik och kvantstatistik för lärare, Grundläggande kvantmekanik, Grundläggande kvantmekanik - tentamen | Tentamen | FYSB11, ÄFYD03 | Fys:H221, Fys:H421 | 156136 | 96 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | HISA24 | HISA24-1606 | Historia: Grundkurs, Modern tid, 1850–2000-tal | DistansCovid19, Tentamen | HISA24 | Eden 025-026 | 500041 | 83 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KETF10 | KETF10-0209 | Separationsprocesser, Tentamen | Tentamen | B2, K2 | MA 9A-D | 107760 | 100 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KOKA25, KOKA30 | KOKA25-0115, KOKA30-0316 | Organisk kemi, Allmän, oorganisk och organisk kemi, Läskurs | Tentamen | B1, K1, N1 | Kårhusets Gasquesal | 107719 | 120 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MMKF30 | MMKF30-0117 | Hydraulik och pneumatik | Tentamen | M4-pu | DC:467 Seminarierum | 107341 | 30 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EXTG55, KEMB09, KEMM23, MOBA02 | EXTG55-0117, KEMB09-0711, KEMM23-1901, MOBA02-0711 | Biokemi, Kemi: Fysikalisk kemi - grundkurs, Kemi: Avancerad biokemi, Kemi: Cellens kemi, Fysikalsk kemi - grundkurs, Avancerad biokemi, Cellens kemi | Tentamen | BME4, KEMB09, KEMM23, MOBA02, N4-nbm | MA 8, Hela, MA 9E-F | 156705 | 125 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MVKN75 | MVKN75-0117 | Ång- och gasturbinteknik | Tentamen | M4-en | KC:H | 107381 | 40 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | PSPB16 | Kurs 6: Klinisk psykologi I | Tentamen | TE 4 6:1 | 253099 | 0 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | VBMA05 | VBMA05-0113 | Arkitekturteknik 2: Byggnadsmaterial, Skriftlig examination | Tentamen | A1 | 107432 | 0 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VBMF05 | VBMF05-0113 | Byggmaterialvetenskap, Skriftlig examination | Tentamen | V3 | Sparta:A | 107432 | 40 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VSMA15, VSMA25 | VSMA15-0112, VSMA25-0117 | Mekanik | Tentamen | BI1, V1 | Vic:Victoriastadion 3-HELA | 107426 | 160 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VSMN20 | VSMN20-0111 | Programutveckling för tekniska tillämpningar | Tentamen | F4-bs, M4, Pi4-bs, V4-ko | V:N1 | 107426 | 36 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | ÄSAD03 | ÄSAD03-1802 | Svenska som andraspråk 3, Skriva, bearbeta, återkoppla | DistansCovid19, Tentamen | ÄSAD03 | SOL Humanisten H339 | 500600 | 36 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Tentamen | LUX B365 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Tentamen | MH:333 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Tentamen | V:R1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 18:00 | Tentamen | Fys:L313 | 40 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | BIOB12 | Biologi: Faunistik och floristik | Tentamen | BIOB12 | Heden (G110), Ängen (G111) | 156401 | 80 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | BIOR61 | Biologi: Molekylärgenetik | Tentamen | BIOR61 | Cerebrum höger (D215b), Cerebrum vänster (D215a), Receptorn (D205) | 156401 | 76 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | BIVB23 | BIVB23-1502 | Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet | DistansCovid19, Tentamen | CTR | LUX B152 | 500500 | 63 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | BIVC17 | Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs | DistansCovid19, Tentamen | BIVC17 CTRB44, CTR | LUX B152 | 500500 | 63 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | ENGA22, ENGB21, ENGH13 | ENGA22-1802, ENGH13-1802 | Engelska: Fortsättningskurs, Engelska: Engelsk litteraturhistoria, Engelska: Fortsättningskurs (31-45), Engelsk litteraturhistoria | DistansCovid19, Tentamen | ENGA22, ENGB21, ENGH13 | 500101 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | FAFF30, FAFF40 | FAFF30-0113, FAFF40-0116 | Våglära och optik | Tentamen | F1, Pi1 | 107136 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | LIVA04 | LIVA04-1009 | Litteraturvetenskap: Grundkurs, Litteraturens villkor idag | DistansCovid19, Tentamen | LIVA04 | 500114 | 0 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | SFSA30, SFSH20 | SFSA30-1604, SFSH20-1608 | Svenska som främmande språk: Behörighetsgivande kurs, Study abroad: Svenska som främmande språk - nivå 1-8, Swedish as a foreign language - level 8, Svenska som främmande språk - nivå 8 | DistansCovid19, Tentamen | SFSA30 heltid, SFSH20 | SOL Humanisten H135a-b | 500106 | 60 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | SFSH11, SFSH20 | SFSH11-1604, SFSH20-1604 | Study abroad: Svenska som främmande språk - nivå 1-4, Study abroad: Svenska som främmande språk - nivå 1-8, Svenska som främmande språk - nivå 4 | DistansCovid19, Tentamen | SFSH11.1-2, SFSH20.1-2 | SOL Lingvisten L403 | 500106 | 34 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Tentamen | LUX B129 | 38 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | GEOB23, GEOM11 | Geologi: Sediment, landformer och strukturer, Berggrundsgeologi: Magmatisk petrologi, geokemi och geokronologi | Tentamen | GEOB23 | Baltica (237), Rodinia (243) | 156301 | 96 | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | GEOM09 | Berggrundsgeologi: Biosfärens utveckling, paleoekologi och paleontologi | Tentamen | GEOM09 | Gondwana (Sal 206) | 156301 | 32 | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 20:30 | Tentamen | V:S1-2 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:15 | Tentamen | Fagus (C352) | 14 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | FYSA13 | FYSA13-2001, FYSA13-2003, FYSA13-2005 | Fysik: Introduktion till universitetsfysik, med optik, våglära och kvantfysik, Våglära, Kvantfysik, Optik | DistansCovid19, Tentamen | FYSA13 | 156136 | 0 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 19:30 | Tentamen | Fys:H221 | 48 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Tentamen | MH:228 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EDAF35 | EDAF35-0115 | Operativsystem, Tentamen i operativsystem | Tentamen | C4-sec, D4-is, E4-pv, F4, Pi4 | Eden 026 | 107121 | 36 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EEMN26 | EEMN26-0118 | Lab-on-a-chip i biomedicinska tillämpningar, Tentamen | Tentamen | B4, BME4-bf, E4, F4-mt, N4-nbm | Eden 022 | 107231 | 38 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EITN75 | EITN75-0118 | Design av trådlösa system, Tentamen | Tentamen | C4-ks, D4, E4-ks, MSOC2, MWIR1 | Vic:Victoriastadion 1D | 107201 | 40 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FAFA01, FAFA80 | FAFA01-0108, FAFA80-0217 | Fysik - Mekanik och vågor, Tillämpad vågrörelselära, Tillämpad vågrörelselära (teori) | Tentamen | E1, M1 | Vic:Victoriastadion 2-HELA, Vic:Victoriastadion 3-HELA | 107136 | 320 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FAFA75 | FAFA75-0118 | Energi- och omvärldsfysik | Tentamen | I1 | MA 10A-D | 107136 | 100 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FMAA55 | FMAA55-0117 | Matematik, linjär algebra | Tentamen | IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1 | 3T C163, 3T C525, 3T C548, 3T E210, 3T E230 | 107151 | 352 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | FMIF55 | FMIF55-0119 | Hållbar utveckling, Tentamen | Tentamen | F3 | MA 9C-F | 107181 | 100 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FRTF10, FRTN25 | FRTF10-0117, FRTN25-0115 | Systemteknik, Processreglering, Tentamen | Tentamen | B4-pt, K4-p, W3 | Kårhusets Gasquesal | 107161 | 120 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | FRTN30 | FRTN30-0115 | Nätverksdynamik, Tentamen | Tentamen | D4-mai, E4-ra, F4-fm, F4-r, I4, I4-fir, Pi4 | MA 10I-J | 107161 | 50 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | FPRA12, FTEA21 | FPRA12-1405, FTEA21-0805 | Praktisk filosofi: Grundkurs, Teoretisk filosofi: Fortsättningskurs, Religionsfilosofi och estetik, Metafysiska frågor i analytisk filosofi | DistansCovid19, Tentamen | FPRA12, FTEA21 | MA 8, Hela | 500011 | 75 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | KFKN05 | KFKN05-0112 | Yt- och kolloidkemi | Tentamen | B4-l, B4-lm, K4-l-m, MLIV1, N4-m | MA 9A-B | 107745 | 50 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | MION45 | MION45-0116 | Produktionsstrategi, Produktionsledning | Tentamen | E4-pla, I4-lf, M4-lp, MLOG1 | Sparta:D | 107312 | 40 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | PSPB12 | Kurs 2: Människan i biologiskt och kognitivt perspektiv | Tentamen | TE 1 2:1 | 253099 | 0 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | SVEF21, SVEF25 | SVEF25-1101 | Svenska för studerande med utländsk bakgrund, Svenska för studerande med utländsk bakgrund: ordförråd och muntlig språkfärdighet, Ordförråd och muntlig språkfärdighet | DistansCovid19, Tentamen | SVEF21, SVEF25 | SOL Absalon A129b | 500106 | 70 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | MAMF35, TFRC70 | MAMF35-0115, TFRC70-0111 | Människan i extrema miljöer | Tentamen | BME4-bdr, TFRC70 | DC:467 Seminarierum | 107324 | 30 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VBKF15 | VBKF15-0117 | Konstruktionsteknik, Tentamen | Tentamen | V2 | Vic:Victoriastadion 1A, Vic:Victoriastadion 1C, Vic:Victoriastadion1B | 107424 | 120 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VBRN16 | VBRN16-0114 | Simulering av rumsbränder | Tentamen | MFST1 | MA 10H | 107474 | 25 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | VFTF10 | VFTF10-0213 | Fastighetsbildning, Tentamen Fastighetsbildning | Tentamen | L3 | MA 10E-G | 107466 | 75 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Tentamen | MH:227 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | STVA12 | STVA12-D3 | Statsvetenskap: Grundkurs, Internationell politik | Inlämn, Tentamen | STVA12 | 253091 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Platser per lokal, Lokaler 16554 | |||||||||||||||||||||||||||||
Uppsamlingsprov
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar |