v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Dec. 31
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Jan. 1
Ledigt/Holiday
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Jan. 2
Självstudier/Self-studies
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Jan. 3
Självstudier/Self-studies
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Jan. 4
Självstudier/Self-studies
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Jan. 5
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Jan. 7
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Jan. 8
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Jan. 9
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Jan. 10
Självstudier/Self-studies
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Jan. 11
Självstudier/Self-studies
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Jan. 12
Tentamen LP2/Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Jan. 14
Tentamen LP2/Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Jan. 15
Tentamen LP2/Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Jan. 16
Tentamen LP2/Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Jan. 17
Tentamen LP2/Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Jan. 18
Tentamen LP2/Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Jan. 19
Tentamen LP2/Exam SP2
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Jan. 21
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
SI, EL41, ED-blocket, Linjär Algebra
11:45
10:00
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Jan. 22
TMV206, Linjär algebra, Datorlaboration, E-Studion, ED-blocket
11:45
08:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Jan. 23
TMV206, Linjär algebra, Datorlaboration, ED3582, ED-blocket
11:45
08:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Jan. 24
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HC3, Hörsalslängan
11:45
10:00
InfoD-IT-Dv1, Seminar D IT Dv1, HC4, Hörsalslängan, N1COS-1-GU, TKDAT-1, Lunchseminarium
13:00
12:00
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Jan. 25
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Jan. 26
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Jan. 28
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Räkneövning, ML12, ML13, Maskinteknik, Maskinteknik
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES63, ED-blocket, Grupp B
15:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES63, ED-blocket, Grupp C
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Jan. 29
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES62, ED-blocket, Grupp A
09:45
08:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES62, ED-blocket, Grupp D
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Jan. 30
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
15:00
13:15
SI, EL42, EL43, ED-blocket, ED-blocket, Linjär Algebra
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Jan. 31
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HC3, Hörsalslängan
11:45
10:00
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Feb. 1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Feb. 2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Feb. 4
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Räkneövning, ML12, ML13, Maskinteknik, Maskinteknik
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES63, ED-blocket, Grupp B
15:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES63, ED-blocket, Grupp C
17:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Feb. 5
CHARM
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES62, ED-blocket, Grupp A
09:45
08:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES62, ED-blocket, Grupp D
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Feb. 6
CHARM
TMV206, Linjär algebra, Gruppövning, EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Datorlaboration, ED3582, ED-blocket
11:45
10:00
SI, ML13, ML14, Maskinteknik, Maskinteknik, Linjär Algebra
15:00
13:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Feb. 7
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HC3, Hörsalslängan
11:45
10:00
InfoD-IT-Dv1, Seminar D IT Dv1, HC4, Hörsalslängan, N1COS-1-GU, TKDAT-1, Lunchseminarium
13:00
12:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp C
17:00
13:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Feb. 8
TMV206, Linjär algebra, Gruppövning, EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Datorlaboration, ED3582, ED-blocket
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp D
17:00
13:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Feb. 9
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Feb. 11
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Räkneövning, ML12, ML13, Maskinteknik, Maskinteknik
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES63, ED-blocket, Grupp B
15:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp A
17:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES63, ED-blocket, Grupp C
17:00
15:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Feb. 12
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES62, ED-blocket, Grupp A
09:45
08:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4225, ED-blocket, Grupp B
11:45
08:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES62, ED-blocket, Grupp D
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Feb. 13
TMV206, Linjär algebra, Gruppövning, EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Datorlaboration, ED3582, ED-blocket
11:45
10:00
Info-IT1, Programinfo IT1, HB3, Hörsalslängan, Lunchmöte med PL IT
13:00
12:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan
15:00
13:15
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ED3582, ED-blocket, Informationskompetens
17:00
15:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Feb. 14
www.bit.ly/ofcourse2019
Personlig utveckling -Of course
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, KD1, Kemi-Huset, Informationskompetens
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp C
21:00
17:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Feb. 15
TMV206, Linjär algebra, Gruppövning, EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Datorlaboration, ED3582, ED-blocket
11:45
10:00
TMV200, Diskret matematik, Kursvärdering, TKELT-3, Bilen
14:00
13:00
SI, EL41, EL42, ED-blocket, ED-blocket, Linjär Algebra TMV206
15:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp D
17:00
13:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Feb. 16
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Feb. 18
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Räkneövning, ML12, ML13, Maskinteknik, Maskinteknik
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES63, ED-blocket, Grupp B
15:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp A
17:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES63, ED-blocket, Grupp C
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Feb. 19
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES62, ED-blocket, Grupp A
09:45
08:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp B
11:45
08:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES62, ED-blocket, Grupp D
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Feb. 20
TMV206, Linjär algebra, Gruppövning, EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Presentation, ES52, ED-blocket
11:45
09:00
TMV206, Linjär algebra, Datorlaboration, ED3582, ED-blocket
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
15:00
13:15
SI, EL42, EL43, ED-blocket, ED-blocket, Linjär Algebra TMV206
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Feb. 21
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HC3, Hörsalslängan
11:45
10:00
InfoD-IT-Dv1, Seminar D IT Dv1, HC4, Hörsalslängan, N1COS-1-GU, TKDAT-1, Lunchseminarium
13:00
12:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp C
17:00
13:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Feb. 22
TMV206, Linjär algebra, Gruppövning, EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Presentation, ES52, ED-blocket
11:45
09:00
TMV206, Linjär algebra, Datorlaboration, ED3582, ED-blocket
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp D
17:00
13:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Feb. 23
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Feb. 25
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Räkneövning, ML12, ML13, Maskinteknik, Maskinteknik
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES63, ED-blocket, Grupp B
15:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp A
17:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES63, ED-blocket, Grupp C
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Feb. 26
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES62, ED-blocket, Grupp A
09:45
08:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp B
11:45
08:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES62, ED-blocket, Grupp D
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Feb. 27
TMV206, Linjär algebra, Gruppövning, EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Datorlaboration, ED3582, ED-blocket
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
15:00
13:15
SI, EL42, EL43, ED-blocket, ED-blocket, Linjär Algebra TMV206
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Feb. 28
Tentaanmälan LP3 stänger
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp C
17:00
13:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Mars 1
TMV206, Linjär algebra, Gruppövning, EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Datorlaboration, ED3582, ED-blocket
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp D
17:00
13:15
TDA552, Objektorienterad programmering och design, Kursvärdering, Bilen
15:00
14:00
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Mars 2
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Mars 4
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Räkneövning, ML12, ML13, Maskinteknik, Maskinteknik
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES63, ED-blocket, Grupp B
15:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp A
17:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES63, ED-blocket, Grupp C
17:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Mars 5
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES62, ED-blocket, Grupp A
09:45
08:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp B
11:45
08:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Övning, ES62, ED-blocket, Grupp D
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Mars 6
TMV206, Linjär algebra, Gruppövning, EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Datorlaboration, ED3582, ED-blocket
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
15:00
13:15
SI, EL42, EL43, ED-blocket, ED-blocket, Linjär Algebra-TMV206
17:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Mars 7
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HC3, Hörsalslängan
11:45
10:00
InfoD-IT-Dv1, Seminar D IT Dv1, HC4, Hörsalslängan, N1COS-1-GU, TKDAT-1, Lunchseminarium
13:00
12:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp C
17:00
13:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Mars 8
TMV206, Linjär algebra, Gruppövning, EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Datorlaboration, ED3582, ED-blocket
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp D
17:00
13:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Mars 9
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Mars 11
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Räkneövning, ML12, ML13, Maskinteknik, Maskinteknik
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp A
17:00
13:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Mars 12
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket, Grupp B
11:45
08:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan
15:00
13:15
SI, ML14, ML15, Maskinteknik, Maskinteknik, Linjär algebra
17:00
15:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Mars 13
TMV206, Linjär algebra, Gruppövning, EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Datorlaboration, ED3582, ED-blocket
11:45
10:00
TMV206, Linjär algebra, Presentation, ES53, ED-blocket
16:00
13:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Mars 14
TMV206, Linjär algebra, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Räkneövning, ML13, ML14, Maskinteknik, Maskinteknik
11:45
10:00
DAT017, DIT151GU, Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering, Laborationstid, ED4220, ED-blocket
17:00
13:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Mars 15
TMV206, Linjär algebra, Gruppövning, EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
TMV206, Linjär algebra, Datorlaboration, ED3582, ED-blocket
11:45
10:00
TMV206, Linjär algebra, Presentation, ES53, ED-blocket
16:00
13:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Mars 16
Tentamen LP3 /Exaxm SP3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Mars 18
Tentamen LP3 /Exaxm SP3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Mars 19
Tentamen LP3 /Exaxm SP3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Mars 20
Tentamen LP3 /Exaxm SP3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Mars 21
Tentamen LP3 /Exaxm SP3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Mars 22
Tentamen LP3 /Exaxm SP3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Mars 23
Tentamen LP3 /Exaxm SP3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Mars 25
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HC1, Hörsalslängan
11:45
10:00
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKDAT-3
15:00
13:15
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKDAT-3
16:00
15:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Mars 26
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Mars 27
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML3, Maskinteknik, Grupp B
11:45
10:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML1, Maskinteknik, Grupp A
11:45
10:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, EL42, ED-blocket, Grupp C
15:00
13:15
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Laboration, E-D3507, ED-blocket, TKDAT-3
17:00
13:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Mars 28
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKDAT-3
11:45
10:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
16:00
13:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Mars 29
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Laboration, E-D3507, ED3582, ED-blocket, ED-blocket, TKDAT-3
11:45
09:00
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Mars 30
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Apr. 1
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HC1, Hörsalslängan
11:45
10:00
Information, HC4, Hörsalslängan, N1COS-1-GU, TKDAT-1, Lunchseminarium
13:00
12:00
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKDAT-3
15:00
13:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Apr. 2
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Apr. 3
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML12, Maskinteknik, Grupp B
11:45
10:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML14, Maskinteknik, Grupp A
11:45
10:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, EL42, ED-blocket, Grupp C
15:00
13:15
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Laboration, E-D3507, ED-blocket, TKDAT-3
17:00
13:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Apr. 4
Anmälan omtenta LP2 stänger
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Övning, ML1, ML2, ML3, Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik, TKDAT-3
11:45
09:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, Introduktion LaTeX
16:30
15:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Apr. 5
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Laboration, E-D3507, ED3582, ED-blocket, ED-blocket, TKDAT-3
11:45
09:00
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Apr. 6
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Apr. 8
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HC1, Hörsalslängan
11:45
10:00
Information, TKDAT-1, TKDAT-2, TKDAT-3, TKELT-1, TKELT-2, TKELT-3, TKIEK-1, TKIEK-2, TKIEK-3, TKITE-2, TKITE-3, Sal HA1
, Chalmers jämställdhetsarbete
13:00
12:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Apr. 9
Info-IT1, Programinfo IT1, HC4, Hörsalslängan, Info-IT1;programinfo IT1, Lunchmöte med PL-IT
13:00
12:00
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKDAT-3
15:00
13:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Apr. 10
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML13, Maskinteknik, Grupp A
11:45
10:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML14, Maskinteknik, Grupp B
11:45
10:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, EL42, ED-blocket, Grupp C
15:00
13:15
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Laboration, E-D3507, ED-blocket, TKDAT-3
17:00
13:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Apr. 11
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Övning, ML1, ML2, ML3, Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik, TKDAT-3
11:45
09:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Apr. 12
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Laboration, E-D3507, ED3582, ED-blocket, ED-blocket, TKDAT-3
11:45
09:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Apr. 13
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Apr. 15
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HC1, Hörsalslängan
11:45
10:00
Information, HC4, Hörsalslängan, N1COS-1-GU, TKDAT-1, Lunchseminarium
13:00
12:00
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKDAT-3
15:00
13:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Apr. 16
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan
11:45
09:00
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Apr. 17
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML14, Maskinteknik, Övningspresentationer. kl. 9:00 grupperna: B9, B10, B11 och B12.
kl. 10:30 grupperna B13, B14, B15 och B16
11:45
08:45
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML13, Maskinteknik, Övningspresentationer. Kl. 9:00, grupperna: A1, A2, A3 och A4.
Kl. 10:30, grupperna : A5, A6, A7 och A8.
11:45
09:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML12, ML13, ML14, Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik, Övningspresentationer med följande salsfördelning:
Sal ML12: grupperna C17, C18, C19 och C20,
Sal ML13: grupperna C21, C22 och C23
Sal ML14: grupperna C24, C25 och C26
15:00
13:15
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Laboration, E-D3507, ED-blocket, TKDAT-3
17:00
13:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Apr. 18
Självstudier/Self-studies
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Apr. 19
Ledigt/Holiday
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Apr. 20
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Apr. 22
Ledigt/Holiday
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Apr. 23
Självstudier/Self-studies
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Apr. 24
Omtentamen LP2/Re-exam SP2
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Apr. 25
Omtentamen LP2/Re-exam SP2
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Apr. 26
Omtentamen LP2/Re-exam SP2
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Apr. 27
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Apr. 29
Självstudier/Self-studies
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Apr. 30
Självstudier/Self-studies
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Maj 1
Ledigt/Holiday
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Maj 2
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Övning, ML1, ML2, ML3, Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik, TKDAT-3
11:45
09:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Maj 3
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, EG-5213A, EG-5215A, EG-6209, EG-6211, ED-blocket, ED-blocket, TKDAT-3, projekthandledning
11:45
09:00
TMV206, Linjär algebra, Kursvärdering, Båten
15:00
14:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Maj 4
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Maj 6
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HC1, Hörsalslängan
11:45
10:00
Information, HC4, Hörsalslängan, N1COS-1-GU, TKDAT-1, Lunchseminarium
13:00
12:00
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKDAT-3
15:00
13:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Maj 7
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Maj 8
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML14, Maskinteknik, Handledning: drop-in för de grupper som önskar, Grupp A
11:45
10:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML13, Maskinteknik, Handledning: drop-in för de grupper som önskar., Grupp B och grupp C
15:00
13:15
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, E-D3507, ED-blocket, TKDAT-3, Projekthandledning
17:00
15:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Maj 9
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Övning, ML1, ML2, ML3, Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik, TKDAT-3
11:45
09:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Maj 10
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, E-D3507, EG-4205A, EG-4207A, EG-5213A, EG-6211, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKDAT-3, Projhandledning, projmöte
11:45
09:00
DAT017, Maskinorienterad programmering, Kursvärdering, TKELT-3, Blixtlåset
14:00
13:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Maj 11
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Maj 13
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HC1, Hörsalslängan
11:45
10:00
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan, TKDAT-3
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Maj 14
Tentaanmälan LP4 stänger
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Maj 15
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, ML13, Maskinteknik, Grupp A
11:45
10:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML15, Maskinteknik, Grupp B
15:00
13:15
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML14, Maskinteknik, Grupp C
15:00
13:15
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, E-D3507, ED-blocket, TKDAT-3, Projekthandledning
17:00
15:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Maj 16
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Övning, ML12, ML13, ML14, Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik, TKDAT-3
11:45
09:00
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Maj 17
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, E-D3507, ED-blocket, TKDAT-3, Kodhandledning
11:45
09:00
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Maj 18
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Maj 20
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Föreläsning, HC1, Hörsalslängan
11:45
10:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Maj 21
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Maj 22
Anmälan omtenta LP3 stänger
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML13, Maskinteknik, Grupp A
11:45
10:00
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, ML1, Maskinteknik, Grupp B
15:00
13:15
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Övning, EL42, ED-blocket, Grupp C
15:00
13:15
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, E-D3507, ED-blocket, TKDAT-3, Projekthandledning
17:00
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Maj 23
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Övning, ML1, ML2, ML3, Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik, TKDAT-3
11:45
09:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Maj 24
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, E-D3507, EG-4205A, EG-4207A, EG-5213A, EG-6211, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKDAT-3, Projhandledning, projmöte
11:45
09:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Maj 25
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Mån Maj 27
InfoD-IT-Dv1, Seminar D IT Dv1, HC4, Hörsalslängan, N1COS-1-GU, TKDAT-1, Lunchseminarium
13:00
12:00
DAT216, TIG091GU, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKDAT-3
15:00
13:15
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tis Maj 28
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Redovisning, Presentationer i LSP310 och DAT216. Plats: Seminarierum 1 i Chalmers bibliotek.
11:45
08:30
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Redovisning, Presentationer i LSP310 och DAT216. Plats: Seminarierum 1 i Chalmers bibliotek.
16:00
13:15
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Ons Maj 29
LSP310, Kommunikation och ingenjörskompetens, Redovisning, Presentationer i LSP310 och DAT216. Plats: Seminarierum 1 i Chalmers bibliotek.
11:45
08:30
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tors Maj 30
Ledigt/Holiday
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fre Maj 31
Självstudier/Self-studies
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lör Juni 1
Tentamen LP4/Exam SP4
Kurssignatur | Kursnamn |
DAT017 | Maskinorienterad programmering |
DAT216 | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt |
DIT151GU | Maskinorienterad programmering |
Info-IT1 | Programinfo IT1 |
InfoD-IT-Dv1 | Seminar D IT Dv1 |
LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens |
Kurssignatur | Kursnamn |
TDA552 | Objektorienterad programmering och design |
TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt |
TMV200 | Diskret matematik |
TMV206 | Linjär algebra |