Tid 08:00 - 18:00
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurskod |
Kursnamn |
Aktivitet |
Rum |
Hus |
Klass |
Bokningskommentar |
Egen text |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 1 | Tisdag 2019-01-01 v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ledigt/Holiday | ||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-01-02 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Självstudier/Self-studies | ||||||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-01-03 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Självstudier/Self-studies | ||||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-01-04 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Självstudier/Self-studies | ||||||||||||||||||||||||||||
v 2 | Måndag 2019-01-07 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Omtentamen LP1/Re-exam SP1 | ||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-01-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Omtentamen LP1/Re-exam SP1 | ||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-01-09 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Omtentamen LP1/Re-exam SP1 | ||||||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-01-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Självstudier/Self-studies | ||||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-01-11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Självstudier/Self-studies | ||||||||||||||||||||||||||||
Lördag 2019-01-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tentamen LP2/Exam SP2 | ||||||||||||||||||||||||||||
v 3 | Måndag 2019-01-14 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tentamen LP2/Exam SP2 | ||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-01-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tentamen LP2/Exam SP2 | ||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-01-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tentamen LP2/Exam SP2 | ||||||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-01-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tentamen LP2/Exam SP2 | ||||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-01-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tentamen LP2/Exam SP2 | ||||||||||||||||||||||||||||
Lördag 2019-01-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tentamen LP2/Exam SP2 | ||||||||||||||||||||||||||||
v 4 | Måndag 2019-01-21 v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | SI | EL41 | ED-blocket | TKITE-1 | Linjär Algebra | ||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-01-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Datorlaboration | E-Studion | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-01-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Datorlaboration | ED3582 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB3 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-01-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HC3 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | InfoD-IT-Dv1 | Seminar D IT Dv1 | HC4 | Hörsalslängan | N1COS-1-GU, TKDAT-1, TKITE-1 | Lunchseminarium | |||||||||||||||||||||||
v 5 | Måndag 2019-01-28 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Räkneövning | ML12, ML13 | Maskinteknik, Maskinteknik | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES63 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES63 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-01-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES62 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES62 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp D | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-01-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | SI | EL42, EL43 | ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | Linjär Algebra | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-01-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HC3 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
v 6 | Måndag 2019-02-04 v 6 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Räkneövning | ML12, ML13 | Maskinteknik, Maskinteknik | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES63 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES63 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-02-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES62 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES62 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp D | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | CHARM | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-02-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Gruppövning | EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A | ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Datorlaboration | ED3582 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | CHARM | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | SI | ML13, ML14 | Maskinteknik, Maskinteknik | TKITE-1 | Linjär Algebra | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-02-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HC3 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | InfoD-IT-Dv1 | Seminar D IT Dv1 | HC4 | Hörsalslängan | N1COS-1-GU, TKDAT-1, TKITE-1 | Lunchseminarium | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-02-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Gruppövning | EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A | ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Datorlaboration | ED3582 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp D | ||||||||||||||||||||||
v 7 | Måndag 2019-02-11 v 7 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Räkneövning | ML12, ML13 | Maskinteknik, Maskinteknik | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES63 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES63 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-02-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4225 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES62 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES62 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp D | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-02-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Gruppövning | EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A | ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Datorlaboration | ED3582 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Info-IT1 | Programinfo IT1 | HB3 | Hörsalslängan | TKITE-1 | Lunchmöte med PL IT | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB3 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ED3582 | ED-blocket | TKITE-1 | Informationskompetens | ||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-02-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | KD1 | Kemi-Huset | TKITE-1 | Informationskompetens | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | www.bit.ly/ofcourse2019 | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Personlig utveckling -Of course | ||||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 21:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-02-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Gruppövning | EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A | ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Datorlaboration | ED3582 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | TMV200 | Diskret matematik | Kursvärdering | TKELT-3, TKITE-1 | Bilen | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp D | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | SI | EL41, EL42 | ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | Linjär Algebra TMV206 | ||||||||||||||||||||||||
v 8 | Måndag 2019-02-18 v 8 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Räkneövning | ML12, ML13 | Maskinteknik, Maskinteknik | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES63 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES63 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-02-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES62 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES62 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp D | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB1 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB1 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-02-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Gruppövning | EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A | ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Presentation | ES52 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Datorlaboration | ED3582 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | SI | EL42, EL43 | ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | Linjär Algebra TMV206 | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-02-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HC3 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | InfoD-IT-Dv1 | Seminar D IT Dv1 | HC4 | Hörsalslängan | N1COS-1-GU, TKDAT-1, TKITE-1 | Lunchseminarium | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-02-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Gruppövning | EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A | ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Presentation | ES52 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Datorlaboration | ED3582 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp D | ||||||||||||||||||||||
v 9 | Måndag 2019-02-25 v 9 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Räkneövning | ML12, ML13 | Maskinteknik, Maskinteknik | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES63 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES63 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-02-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES62 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES62 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp D | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-02-27 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Gruppövning | EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A | ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Datorlaboration | ED3582 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | SI | EL42, EL43 | ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | Linjär Algebra TMV206 | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-02-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Tentaanmälan LP3 stänger | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-03-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Gruppövning | EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A | ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Datorlaboration | ED3582 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp D | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | TDA552 | Objektorienterad programmering och design | Kursvärdering | TKITE-1 | Bilen | ||||||||||||||||||||||||
v 10 | Måndag 2019-03-04 v 10 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Räkneövning | ML12, ML13 | Maskinteknik, Maskinteknik | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES63 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES63 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-03-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES62 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Övning | ES62 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp D | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-03-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Gruppövning | EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A | ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Datorlaboration | ED3582 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | SI | EL42, EL43 | ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | Linjär Algebra-TMV206 | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-03-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HC3 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | InfoD-IT-Dv1 | Seminar D IT Dv1 | HC4 | Hörsalslängan | N1COS-1-GU, TKDAT-1, TKITE-1 | Lunchseminarium | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-03-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Gruppövning | EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A | ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Datorlaboration | ED3582 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp D | ||||||||||||||||||||||
v 11 | Måndag 2019-03-11 v 11 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Räkneövning | ML12, ML13 | Maskinteknik, Maskinteknik | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-03-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:45 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | SI | ML14, ML15 | Maskinteknik, Maskinteknik | TKITE-1 | Linjär algebra | ||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-03-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Gruppövning | EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A | ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Datorlaboration | ED3582 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | TMV206 | Linjär algebra | Presentation | ES53 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-03-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Räkneövning | ML13, ML14 | Maskinteknik, Maskinteknik | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT017, DIT151GU | Maskinorienterad programmering, Maskinorienterad programmering | Laborationstid | ED4220 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-03-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TMV206 | Linjär algebra | Gruppövning | EG-5205A, EG-5207A, EG-5209A, EG-5211A, EG-5213A, EG-5215A | ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TMV206 | Linjär algebra | Datorlaboration | ED3582 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | TMV206 | Linjär algebra | Presentation | ES53 | ED-blocket | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Lördag 2019-03-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP3 /Exaxm SP3 | ||||||||||||||||||||||||||||
v 12 | Måndag 2019-03-18 v 12 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP3 /Exaxm SP3 | ||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-03-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP3 /Exaxm SP3 | ||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-03-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP3 /Exaxm SP3 | ||||||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-03-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP3 /Exaxm SP3 | ||||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-03-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP3 /Exaxm SP3 | ||||||||||||||||||||||||||||
Lördag 2019-03-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP3 /Exaxm SP3 | ||||||||||||||||||||||||||||
v 13 | Måndag 2019-03-25 v 13 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HC1 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Föreläsning | HB1 | Hörsalslängan | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Föreläsning | HB1 | Hörsalslängan | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-03-27 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML3 | Maskinteknik | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML1 | Maskinteknik | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | EL42 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Laboration | E-D3507 | ED-blocket | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-03-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Föreläsning | HC4 | Hörsalslängan | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-03-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Laboration | E-D3507, ED3582 | ED-blocket, ED-blocket | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
v 14 | Måndag 2019-04-01 v 14 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HC1 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Information | HC4 | Hörsalslängan | N1COS-1-GU, TKDAT-1, TKITE-1 | Lunchseminarium | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Föreläsning | KE | Kemi-Huset | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-04-03 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML14 | Maskinteknik | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML12 | Maskinteknik | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | EL42 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Laboration | E-D3507 | ED-blocket | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-04-04 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Övning | ML1, ML2, ML3 | Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Anmälan omtenta LP2 stänger | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HB3 | Hörsalslängan | TKITE-1 | Introduktion LaTeX | ||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-04-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Laboration | E-D3507, ED3582 | ED-blocket, ED-blocket | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
v 15 | Måndag 2019-04-08 v 15 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HC1 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Information | TKDAT-1, TKDAT-2, TKDAT-3, TKELT-1, TKELT-2, TKELT-3, TKIEK-1, TKIEK-2, TKIEK-3, TKITE-1, TKITE-2, TKITE-3 | Sal HA1 | Chalmers jämställdhetsarbete | |||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-04-09 | |||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Info-IT1 | Programinfo IT1 | HC4 | Hörsalslängan | TKITE-1 | Info-IT1;programinfo IT1 | Lunchmöte med PL-IT | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Föreläsning | HC4 | Hörsalslängan | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-04-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML13 | Maskinteknik | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML14 | Maskinteknik | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | EL42 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Laboration | E-D3507 | ED-blocket | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-04-11 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Övning | ML1, ML2, ML3 | Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-04-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Laboration | E-D3507, ED3582 | ED-blocket, ED-blocket | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
v 16 | Måndag 2019-04-15 v 16 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HC1 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Information | HC4 | Hörsalslängan | N1COS-1-GU, TKDAT-1, TKITE-1 | Lunchseminarium | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Föreläsning | KE | Kemi-Huset | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-04-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HC2 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-04-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML14 | Maskinteknik | TKITE-1 | Övningspresentationer. kl. 9:00 grupperna: B9, B10, B11 och B12. kl. 10:30 grupperna B13, B14, B15 och B16 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML13 | Maskinteknik | TKITE-1 | Övningspresentationer. Kl. 9:00, grupperna: A1, A2, A3 och A4. Kl. 10:30, grupperna : A5, A6, A7 och A8. | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML12, ML13, ML14 | Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik | TKITE-1 | Övningspresentationer med följande salsfördelning: Sal ML12: grupperna C17, C18, C19 och C20, Sal ML13: grupperna C21, C22 och C23 Sal ML14: grupperna C24, C25 och C26 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Laboration | E-D3507 | ED-blocket | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-04-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Självstudier/Self-studies | ||||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-04-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Ledigt/Holiday | ||||||||||||||||||||||||||||
v 17 | Måndag 2019-04-22 v 17 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Ledigt/Holiday | ||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-04-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Självstudier/Self-studies | ||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-04-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Omtentamen LP2/Re-exam SP2 | ||||||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-04-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Omtentamen LP2/Re-exam SP2 | ||||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-04-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Omtentamen LP2/Re-exam SP2 | ||||||||||||||||||||||||||||
v 18 | Måndag 2019-04-29 v 18 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Självstudier/Self-studies | ||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-04-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Självstudier/Self-studies | ||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-05-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Ledigt/Holiday | ||||||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-05-02 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Övning | ML1, ML2, ML3 | Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-05-03 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | EG-5213A, EG-5215A, EG-6209, EG-6211 | ED-blocket, ED-blocket | TKDAT-3, TKITE-1 | projekthandledning | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | TMV206 | Linjär algebra | Kursvärdering | TKITE-1 | Båten | ||||||||||||||||||||||||
v 19 | Måndag 2019-05-06 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HC1 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Information | HC4 | Hörsalslängan | N1COS-1-GU, TKDAT-1, TKITE-1 | Lunchseminarium | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Föreläsning | HB1 | Hörsalslängan | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-05-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML14 | Maskinteknik | TKITE-1 | Handledning: drop-in för de grupper som önskar | Grupp A | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML13 | Maskinteknik | TKITE-1 | Handledning: drop-in för de grupper som önskar. | Grupp B och grupp C | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | E-D3507 | ED-blocket | TKDAT-3, TKITE-1 | Projekthandledning | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-05-09 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Övning | ML1, ML2, ML3 | Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-05-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | E-D3507, EG-4205A, EG-4207A, EG-5213A, EG-6211 | ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket | TKDAT-3, TKITE-1 | Projhandledning, projmöte | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | DAT017 | Maskinorienterad programmering | Kursvärdering | TKELT-3, TKITE-1 | Blixtlåset | ||||||||||||||||||||||||
v 20 | Måndag 2019-05-13 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HC1 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Föreläsning | HB2 | Hörsalslängan | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 2019-05-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Tentaanmälan LP4 stänger | ||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-05-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | ML13 | Maskinteknik | TKITE-1 | Grupp A | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML15 | Maskinteknik | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML14 | Maskinteknik | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | E-D3507 | ED-blocket | TKDAT-3, TKITE-1 | Projekthandledning | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-05-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Övning | ML12, ML13, ML14 | Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-05-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | E-D3507 | ED-blocket | TKDAT-3, TKITE-1 | Kodhandledning | |||||||||||||||||||||||
v 21 | Måndag 2019-05-20 v 21 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Föreläsning | HC1 | Hörsalslängan | TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2019-05-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML13 | Maskinteknik | TKITE-1 | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Anmälan omtenta LP3 stänger | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | EL42 | ED-blocket | TKITE-1 | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens | Övning | ML1 | Maskinteknik | TKITE-1 | Grupp B | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | E-D3507 | ED-blocket | TKDAT-3, TKITE-1 | Projekthandledning | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 2019-05-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | Övning | ML1, ML2, ML3 | Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik | TKDAT-3, TKITE-1 | |||||||||||||||||||||||
Fredag 2019-05-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:45 | DAT216, TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt, Design och konstruktion av grafiska gränssnitt | E-D3507, EG-4205A, EG-4207A, EG-5213A, EG-6211 | ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket | TKDAT-3, TKITE-1 | Projhandledning, projmöte |
Kurssignatur | Kursnamn |
DAT017 | Maskinorienterad programmering |
DAT216 | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt |
DIT151GU | Maskinorienterad programmering |
Info-IT1 | Programinfo IT1 |
InfoD-IT-Dv1 | Seminar D IT Dv1 |
LSP310 | Kommunikation och ingenjörskompetens |
Kurssignatur | Kursnamn |
TDA552 | Objektorienterad programmering och design |
TIG091GU | Design och konstruktion av grafiska gränssnitt |
TMV200 | Diskret matematik |
TMV206 | Linjär algebra |