Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. Starttid 08:00 - 18:00
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Lokal |
Lärare |
Kommentar |
|||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 1 | Ons 2024-01-03 v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | Presentation och publicering | Norrland II Gm116, Geocentrum | Hemin Koyi | ||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-04 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | Presentation och publicering | Norrland II Gm116, Geocentrum | Hemin Koyi | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Statistik och dataanalysmetoder | Norrland II Gm116, Geocentrum | Qinghua Lei | Lecture R3 | |||||||||||||||||||||||||
v 2 | Mån 2024-01-08 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Geovetenskapens analysmetoder | Båthsalen Dm226,Geocentrum |
Abigail Barker Jaroslaw Majka Peter Lazor |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hydrokemi | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Roger Herbert | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Hydrokemi | Roger Herbert | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Geovetenskapens analysmetoder | Mer information i Studium | Peter Lazor | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Statistik och dataanalysmetoder | ||||||||||||||||||||||||||||
v 3 | Mån 2024-01-15 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mineralogi och gemmologi | Micro Dm134, Geocentrum | Peter Lazor | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Paleobiologins grunder | Halland Fm114,Geocentrum |
Graham E Budd Jorijntje Henderiks |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Hydrologiska processer | Skåne Gm216,Geocentrum |
Johanna Mård Roger Herbert |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mineralogi och gemmologi | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Daniel Buczko | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Paleobiologins grunder | Småland Dm235, Geocentrum | Michael Streng | ||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Paleobiologins grunder | Halland Fm114,Geocentrum | Graham E Budd | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljöanalys | Hambergsalen,Geocentrum | Kevin Bishop | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Paleobiologins grunder | Norrland II Gm116, Geocentrum | Graham E Budd | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Miljöanalys | Hambergsalen,Geocentrum | Kevin Bishop | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Glaciologi och glaciala landskapsprocesser | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Rickard Pettersson | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Miljöanalys | Hambergsalen,Geocentrum | Kevin Bishop | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mineralogi och gemmologi | Micro Dm134, Geocentrum | Peter Lazor | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Paleobiologins grunder | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Michael Streng | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Glaciologi och glaciala landskapsprocesser | Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum | Rickard Pettersson | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljöanalys | Hambergsalen,Geocentrum | Kevin Bishop | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Mineralogi och gemmologi | Stuffen El221, Geocentrum | Daniel Buczko | ||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Paleobiologins grunder | Stuffen El221, Geocentrum |
Graham E Budd Mary Kate Branigan |
||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Glaciologi och glaciala landskapsprocesser | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Rickard Pettersson | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Hydrologiska processer | Skåne Gm216,Geocentrum | Johanna Mård | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mineralogi och gemmologi | Micro Dm134, Geocentrum | Peter Lazor | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Paleobiologins grunder | Halland Fm114,Geocentrum | Jorijntje Henderiks | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Glaciologi och glaciala landskapsprocesser | Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum | Rickard Pettersson | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Mineralogi och gemmologi | Stuffen El221, Geocentrum | Daniel Buczko | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Paleobiologins grunder |
Graham E Budd Mary Kate Branigan Michael Streng |
|||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Paleobiologins grunder | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Hydrologiska processer | Skåne Gm216,Geocentrum | Johanna Mård | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mineralogi och gemmologi | Micro Dm134, Geocentrum | Peter Lazor | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Mineralogi och gemmologi | Stuffen El221, Geocentrum | Daniel Buczko | ||||||||||||||||||||||||||
v 4 | Mån 2024-01-22 v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Hydrologiska processer | Johanna Mård | Zoom | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Paleobiologins grunder | Halland Fm114,Geocentrum | Graham E Budd | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hydrologiska processer | Johanna Mård | Zoom | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Mineralogi och gemmologi | Stuffen El221, Geocentrum | (Daniel Buczko) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Paleobiologins grunder | Båthsalen Dm226,Geocentrum |
Graham E Budd Mary Kate Branigan Michael Streng |
||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Glaciologi och glaciala landskapsprocesser | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Rickard Pettersson | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Miljöanalys | Hambergsalen,Geocentrum | Christian Zdanowicz | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mineralogi och gemmologi | Micro Dm134, Geocentrum | Peter Lazor | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Paleobiologins grunder | Skåne Gm216,Geocentrum | Graham E Budd | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Glaciologi och glaciala landskapsprocesser | Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum | Rickard Pettersson | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljöanalys | Hambergsalen,Geocentrum | Christian Zdanowicz | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mineralogi och gemmologi | Micro Dm134, Geocentrum | Peter Lazor | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Miljöanalys |
Geolab GL114, Geocentrum Halland Fm114,Geocentrum Micro Dm134, Geocentrum Närke Gk116,Geocentrum Stora Stöten Dm122, Geocentrum Stuffen El221, Geocentrum |
Discussion Leaders | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Glaciologi och glaciala landskapsprocesser | Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljöanalys |
Båthsalen Dm226,Geocentrum Geolab GL114, Geocentrum Halland Fm114,Geocentrum Micro Dm134, Geocentrum Närke Gk116,Geocentrum Stora Stöten Dm122, Geocentrum Stuffen El221, Geocentrum |
Discussion Leaders | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Paleobiologins grunder | Skåne Gm216,Geocentrum | Graham E Budd | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Paleobiologins grunder | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Graham E Budd | ||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Glaciologi och glaciala landskapsprocesser | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Rickard Pettersson | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Miljöanalys | Hambergsalen,Geocentrum | Guest lecturer | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mineralogi och gemmologi | Micro Dm134, Geocentrum | Peter Lazor | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Paleobiologins grunder | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Mary Kate Branigan | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljöanalys | Hambergsalen,Geocentrum | Guest lecturer | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Miljöanalys | Hambergsalen,Geocentrum | Guest lecturer | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Glaciologi och glaciala landskapsprocesser | Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum | Rickard Pettersson | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Paleobiologins grunder | Halland Fm114,Geocentrum | Graham E Budd | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Glaciologi och glaciala landskapsprocesser | Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Mineralogi och gemmologi | Stuffen El221, Geocentrum | (Daniel Buczko) | ||||||||||||||||||||||||||
v 5 | Mån 2024-01-29 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Hydrologiska processer | Skåne Gm216,Geocentrum | Johanna Mård | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mineralogi och gemmologi | Micro Dm134, Geocentrum | Peter Lazor | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Paleobiologins grunder | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Ben Slater | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Paleobiologins grunder | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Ben Slater | ||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Glaciologi och glaciala landskapsprocesser | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Rickard Pettersson | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Miljöanalys | Hambergsalen,Geocentrum | Mikael Höök | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mineralogi och gemmologi | Julia Sordyl | |||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Paleobiologins grunder | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Mary Kate Branigan | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljöanalys | Hambergsalen,Geocentrum | Mikael Höök | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Paleobiologins grunder | Halland Fm114,Geocentrum | Ben Slater | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Miljöanalys | Hambergsalen,Geocentrum | Mikael Höök | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Miljöanalys |
Båthsalen Dm226,Geocentrum Geolab GL114, Geocentrum Halland Fm114,Geocentrum Micro Dm134, Geocentrum Närke Gk116,Geocentrum Stora Stöten Dm122, Geocentrum Stuffen El221, Geocentrum |
Discussion Leaders | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljöanalys |
Båthsalen Dm226,Geocentrum Geolab GL114, Geocentrum Halland Fm114,Geocentrum Micro Dm134, Geocentrum Närke Gk116,Geocentrum Stora Stöten Dm122, Geocentrum Stuffen El221, Geocentrum |
Discussion Leaders | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Mineralogi och gemmologi | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Iwona Klonowska |