Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.
Starttid 08:00 - 18:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18/12
Statistik och dataanalysmetoder
Norrland II Gm116, Geocentrum
Qinghua Lei
Lecture R2
Karta
15:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29/12
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 1/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 3/1
Presentation och publicering
Norrland II Gm116, Geocentrum
Hemin Koyi
Karta
17:00
09:15
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 4/1
Presentation och publicering
Norrland II Gm116, Geocentrum
Hemin Koyi
Karta
17:00
09:15
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 5/1
Statistik och dataanalysmetoder
Norrland II Gm116, Geocentrum
Qinghua Lei
Lecture R3
Karta
12:00
10:15
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 8/1
Geovetenskapens analysmetoder
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Abigail Barker
Jaroslaw Majka
Peter Lazor
Jaroslaw Majka
Peter Lazor
Karta
12:00
10:15
Hydrokemi
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Roger Herbert
Karta
15:00
13:15
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 9/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 10/1
Hydrokemi
Roger Herbert
17:00
08:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 11/1
Geovetenskapens analysmetoder
Mer information i Studium
Peter Lazor
12:00
08:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 12/1
Statistik och dataanalysmetoder
17:00
08:00
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 15/1
Mineralogi och gemmologi
Micro Dm134, Geocentrum
Peter Lazor
Karta
12:00
10:15
Paleobiologins grunder
Halland Fm114,Geocentrum
Graham E Budd
Jorijntje Henderiks
Jorijntje Henderiks
Karta
12:00
10:15
Mineralogi och gemmologi
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Daniel Buczko
Karta
15:00
13:15
Paleobiologins grunder
Småland Dm235, Geocentrum
Michael Streng
Karta
15:00
13:15
Hydrologiska processer
Skåne Gm216,Geocentrum
Johanna Mård
Roger Herbert
Roger Herbert
Karta
16:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 16/1
Paleobiologins grunder
Halland Fm114,Geocentrum
Graham E Budd
Karta
12:00
10:15
Miljöanalys
Hambergsalen,Geocentrum
Kevin Bishop
Karta
15:00
13:15
Paleobiologins grunder
Norrland II Gm116, Geocentrum
Graham E Budd
Karta
15:00
13:15
Miljöanalys
Hambergsalen,Geocentrum
Kevin Bishop
Karta
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 17/1
Miljöanalys
Hambergsalen,Geocentrum
Kevin Bishop
Karta
12:00
10:15
Mineralogi och gemmologi
Micro Dm134, Geocentrum
Peter Lazor
Karta
12:00
10:15
Paleobiologins grunder
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Michael Streng
Karta
12:00
10:15
Glaciologi och glaciala landskapsprocesser
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Rickard Pettersson
Karta
12:00
10:15
Miljöanalys
Hambergsalen,Geocentrum
Kevin Bishop
Karta
15:00
13:15
Glaciologi och glaciala landskapsprocesser
Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum
Rickard Pettersson
Karta
15:00
13:15
Mineralogi och gemmologi
Stuffen El221, Geocentrum
Daniel Buczko
Karta
16:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 18/1
Paleobiologins grunder
Stuffen El221, Geocentrum
Graham E Budd
Mary Kate Branigan
Mary Kate Branigan
Karta
10:00
09:15
Mineralogi och gemmologi
Micro Dm134, Geocentrum
Peter Lazor
Karta
12:00
10:15
Hydrologiska processer
Skåne Gm216,Geocentrum
Johanna Mård
Karta
12:00
10:15
Paleobiologins grunder
Halland Fm114,Geocentrum
Jorijntje Henderiks
Karta
12:00
10:15
Glaciologi och glaciala landskapsprocesser
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Rickard Pettersson
Karta
12:00
10:15
Paleobiologins grunder
Graham E Budd
Mary Kate Branigan
Michael Streng
Mary Kate Branigan
Michael Streng
15:00
13:15
Mineralogi och gemmologi
Stuffen El221, Geocentrum
Daniel Buczko
Karta
16:00
13:15
Glaciologi och glaciala landskapsprocesser
Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum
Rickard Pettersson
Karta
16:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 19/1
Paleobiologins grunder
17:00
08:15
Mineralogi och gemmologi
Micro Dm134, Geocentrum
Peter Lazor
Karta
12:00
10:15
Hydrologiska processer
Skåne Gm216,Geocentrum
Johanna Mård
Karta
12:00
10:15
Mineralogi och gemmologi
Stuffen El221, Geocentrum
Daniel Buczko
Karta
16:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 22/1
Hydrologiska processer
Johanna Mård
Zoom
12:00
10:15
Paleobiologins grunder
Halland Fm114,Geocentrum
Graham E Budd
Karta
12:00
10:15
Hydrologiska processer
Johanna Mård
Zoom
15:00
13:15
Paleobiologins grunder
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Graham E Budd
Mary Kate Branigan
Michael Streng
Mary Kate Branigan
Michael Streng
Karta
15:00
13:15
Mineralogi och gemmologi
Stuffen El221, Geocentrum
(Daniel Buczko)
Karta
16:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 23/1
Miljöanalys
Hambergsalen,Geocentrum
Christian Zdanowicz
Karta
12:00
10:15
Mineralogi och gemmologi
Micro Dm134, Geocentrum
Peter Lazor
Karta
12:00
10:15
Paleobiologins grunder
Skåne Gm216,Geocentrum
Graham E Budd
Karta
12:00
10:15
Glaciologi och glaciala landskapsprocesser
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Rickard Pettersson
Karta
12:00
10:15
Miljöanalys
Hambergsalen,Geocentrum
Christian Zdanowicz
Karta
15:00
13:15
Glaciologi och glaciala landskapsprocesser
Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum
Rickard Pettersson
Karta
16:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 24/1
Mineralogi och gemmologi
Micro Dm134, Geocentrum
Peter Lazor
Karta
10:00
08:15
Miljöanalys
Geolab GL114, Geocentrum
Halland Fm114,Geocentrum
Micro Dm134, Geocentrum
Närke Gk116,Geocentrum
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Stuffen El221, Geocentrum
Halland Fm114,Geocentrum
Micro Dm134, Geocentrum
Närke Gk116,Geocentrum
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Stuffen El221, Geocentrum
Discussion Leaders
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GL114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-FM114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM134
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GK116
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM122
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-EL221
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-FM114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM134
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GK116
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM122
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-EL221
12:00
10:15
Miljöanalys
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Geolab GL114, Geocentrum
Halland Fm114,Geocentrum
Micro Dm134, Geocentrum
Närke Gk116,Geocentrum
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Stuffen El221, Geocentrum
Geolab GL114, Geocentrum
Halland Fm114,Geocentrum
Micro Dm134, Geocentrum
Närke Gk116,Geocentrum
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Stuffen El221, Geocentrum
Discussion Leaders
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM226
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GL114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-FM114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM134
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GK116
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM122
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-EL221
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GL114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-FM114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM134
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GK116
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM122
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-EL221
15:00
13:15
Paleobiologins grunder
Skåne Gm216,Geocentrum
Graham E Budd
Karta
15:00
13:15
Glaciologi och glaciala landskapsprocesser
Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum
Karta
16:00
13:15
Paleobiologins grunder
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Graham E Budd
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 25/1
Miljöanalys
Hambergsalen,Geocentrum
Guest lecturer
Karta
12:00
10:15
Mineralogi och gemmologi
Micro Dm134, Geocentrum
Peter Lazor
Karta
12:00
10:15
Paleobiologins grunder
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Mary Kate Branigan
Karta
12:00
10:15
Glaciologi och glaciala landskapsprocesser
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Rickard Pettersson
Karta
12:00
10:15
Miljöanalys
Hambergsalen,Geocentrum
Guest lecturer
Karta
15:00
13:15
Miljöanalys
Hambergsalen,Geocentrum
Guest lecturer
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 26/1
Paleobiologins grunder
Halland Fm114,Geocentrum
Graham E Budd
Karta
12:00
09:15
Glaciologi och glaciala landskapsprocesser
Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum
Rickard Pettersson
Karta
12:00
09:15
Mineralogi och gemmologi
Stuffen El221, Geocentrum
(Daniel Buczko)
Karta
16:00
13:15
Glaciologi och glaciala landskapsprocesser
Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum
Karta
16:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 29/1
Mineralogi och gemmologi
Micro Dm134, Geocentrum
Peter Lazor
Karta
12:00
10:15
Hydrologiska processer
Skåne Gm216,Geocentrum
Johanna Mård
Karta
12:00
10:15
Paleobiologins grunder
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Ben Slater
Karta
12:00
10:15
Paleobiologins grunder
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Ben Slater
Karta
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 30/1
Miljöanalys
Hambergsalen,Geocentrum
Mikael Höök
Karta
12:00
10:15
Mineralogi och gemmologi
Julia Sordyl
12:00
10:15
Paleobiologins grunder
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Mary Kate Branigan
Karta
12:00
10:15
Glaciologi och glaciala landskapsprocesser
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Rickard Pettersson
Karta
12:00
10:15
Miljöanalys
Hambergsalen,Geocentrum
Mikael Höök
Karta
15:00
13:15
Paleobiologins grunder
Halland Fm114,Geocentrum
Ben Slater
Karta
15:00
13:15
Miljöanalys
Hambergsalen,Geocentrum
Mikael Höök
Karta
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 31/1
Miljöanalys
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Geolab GL114, Geocentrum
Halland Fm114,Geocentrum
Micro Dm134, Geocentrum
Närke Gk116,Geocentrum
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Stuffen El221, Geocentrum
Geolab GL114, Geocentrum
Halland Fm114,Geocentrum
Micro Dm134, Geocentrum
Närke Gk116,Geocentrum
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Stuffen El221, Geocentrum
Discussion Leaders
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM226
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GL114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-FM114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM134
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GK116
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM122
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-EL221
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GL114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-FM114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM134
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GK116
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM122
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-EL221
12:00
10:15
Miljöanalys
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Geolab GL114, Geocentrum
Halland Fm114,Geocentrum
Micro Dm134, Geocentrum
Närke Gk116,Geocentrum
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Stuffen El221, Geocentrum
Geolab GL114, Geocentrum
Halland Fm114,Geocentrum
Micro Dm134, Geocentrum
Närke Gk116,Geocentrum
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Stuffen El221, Geocentrum
Discussion Leaders
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM226
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GL114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-FM114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM134
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GK116
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM122
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-EL221
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GL114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-FM114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM134
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GK116
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM122
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-EL221
15:00
13:15
Mineralogi och gemmologi
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Iwona Klonowska
Karta
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 1/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2/2