Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18 Dec.
Biovetenskap
KandBio1
KandGeo1.Sam
KandGeo1.Sam
Lärosal 2, 15:01025, EBC
Undervisning
Tobias Jakobsson
Karta
17:00
08:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19 Dec.
Biovetenskap
KandBio1
KandGeo1.Sam
KandGeo1.Sam
Lärosal 2, 15:01025, EBC
Undervisning
Tobias Jakobsson
Karta
17:00
08:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20 Dec.
Biovetenskap
KandBio1
KandGeo1.Sam
KandGeo1.Sam
Lärosal 2, 15:01025, EBC
Undervisning
Tobias Jakobsson
Karta
17:00
08:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21 Dec.
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22 Dec.
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 23 Dec.
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 24 Dec.
Julafton
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25 Dec.
Juldagen
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26 Dec.
Annandag jul
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27 Dec.
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28 Dec.
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29 Dec.
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 30 Dec.
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 31 Dec.
Nyårsafton
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 1 Jan.
Nyårsdagen
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2 Jan.
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 3 Jan.
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 4 Jan.
Biovetenskap
KandBio1
KandGeo1.Sam
KandGeo1.Sam
Lärosal 2, 15:01025, EBC
Omtentamen, E-tenta
Tobias Jakobsson
Karta
15:00
08:30
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 5 Jan.
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 6 Jan.
Trettondedag jul
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 7 Jan.
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 8 Jan.
Biovetenskap
KandBio1
KandGeo1.Sam
KandGeo1.Sam
Lärosal 2, 15:01025, EBC
Dugga
Tobias Jakobsson
Omduggor
Karta
13:00
08:30
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 9 Jan.
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 10 Jan.
Biovetenskap
KandBio1
KandGeo1.Sam
KandGeo1.Sam
Kurslab 8, 17:01020A, EBC
Laboration
Olle Matsson
Karta
15:00
09:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 11 Jan.
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 12 Jan.
Biovetenskap
KandBio1
KandGeo1.Sam
KandGeo1.Sam
Lärosal 2, 15:01025, EBC
Omtentamen, E-tenta
Tobias Jakobsson
Karta
15:00
08:30
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 13 Jan.
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 14 Jan.
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 15 Jan.
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Introduktion
Obligatorisk
Obligatorisk
Hannes Mattsson
Introduktion
Karta
10:00
09:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Föreläsning
Hannes Mattsson
Plattektonik
Karta
12:00
10:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Exkursion
Geologisk stadsvandring i Uppsala
16:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 16 Jan.
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Föreläsning
Renaud Merle
Solsystemet
Karta
10:00
09:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Föreläsning
Rickard Pettersson
Kartografi 1
Karta
12:00
10:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Föreläsning
Hannes Mattsson
Bergartscykeln
Karta
15:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 17 Jan.
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Föreläsning
Hannes Mattsson
Mineralogi 1
Karta
12:00
10:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Övning i kristallografi Grupp 1
Karta
15:00
13:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Övning i kristallografi Grupp 2
Karta
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 18 Jan.
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland II Gm116, Geocentrum
Föreläsning
Renaud Merle
Solsystemet
Karta
10:00
09:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Hambergsalen,Geocentrum
Föreläsning
Hannes Mattsson
Mineralogi 2
Karta
12:00
10:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Mineralkännedom 1 Grupp A
Karta
16:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 19 Jan.
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Mineralkännedom 1 Grupp B
Karta
12:00
09:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Mineralkännedom 1 Grupp C
Karta
16:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 20 Jan.
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 21 Jan.
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 22 Jan.
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Mineralkännedom 2 Grupp A
Karta
10:00
08:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Mineralkännedom 2 Grupp B
Karta
12:00
10:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Föreläsning
Bjarne Almqvist
Geofysik 1 Planeter, Jorden, magnetfält
Karta
15:00
13:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Mineralkännedom 2 Grupp C
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 23 Jan.
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Mineralkännedom 3 Grupp B
Karta
10:00
08:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Mineralkännedom 3 Grupp C
Karta
12:00
10:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Föreläsning
Bjarne Almqvist
Geofysik 2 Tid, radiometrisk datering
Karta
15:00
13:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Mineralkännedom 3 Grupp A
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 24 Jan.
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Mineralkännedom 4 Grupp C
Karta
10:00
08:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Mineralkännedom 4 Grupp A
Karta
12:00
10:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Föreläsning
Bjarne Almqvist
Geofysik 3 Isostasi
Karta
15:00
13:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Mineralkännedom 4 Grupp B
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 25 Jan.
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Föreläsning
Hannes Mattsson
Magmatisk petrologi 1
Karta
12:00
10:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Magmatiska bergarter Grupp A
Karta
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 26 Jan.
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Magmatiska bergarter Grupp B
Karta
10:00
08:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Föreläsning
Hannes Mattsson
Magmatisk petrologi 2
Karta
12:00
10:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 27 Jan.
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 28 Jan.
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 29 Jan.
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Hannes Mattsson
Magmatiska bergarter Grupp C
Karta
10:00
08:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum
Övning
Bjarne Almqvist
Excel 1 / Geofysikövning Grupp 1
Karta
12:00
10:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Föreläsning
Bjarne Almqvist
Geofysik 4 Tillämpad geofysik
Karta
15:00
13:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum
Övning
Bjarne Almqvist
Excel 1 / Geofysikövning Grupp 2
Karta
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 30 Jan.
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Föreläsning
Michael Streng
Sedimentära bergarter
Karta
12:00
10:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Michael Streng
Sedimentära bergarter Grupp A
Karta
15:00
13:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Michael Streng
Sedimentära bergarter Grupp B
Karta
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 31 Jan.
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Båthsalen Dm226,Geocentrum
Övning
Michael Streng
Sedimentära bergarter Grupp C
Karta
10:00
08:15
Geovetenskap - planeten jorden
KandGeo1.Sam
Norrland I Gm118, Geocentrum
Föreläsning
Hannes Mattsson
Metamorf petrologi
Karta
12:00
10:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 1 Feb.
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2 Feb.
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 3 Feb.
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 4 Feb.