Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Program |
Lokal |
Moment |
Kommentar |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 45 | Torsdag 2023-11-09 v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Career fair | UTNARM | |||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 2023-11-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysikalisk kemi, Fysikalisk kemi I | KandKe2, W2 | 4001, Ångström | Föreläsning | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Övning | Ö2 | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Inlämning | Inlämning 1 (Ö1 & Ö2) | |||||||||||||||||||||||||
v 46 | Måndag 2023-11-13 v 46 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | F6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | F3, Kolla Studium | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fysikalisk kemi | W2.B | 4004, Ångström | Lektion | L3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 2023-11-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysikalisk kemi | W2.B | Kemilab 5305, Ångström, Kemilab 5308, Ångström | Laboration | Lab 2 | Karta , Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Fysikalisk kemi | W2.B | Kemilab 5305, Ångström, Kemilab 5308, Ångström | Laboration | Lab 2 | Karta , Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2023-11-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Räkneövning | R2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 19:00 | W1-3, W4.1-2, W5.1-2 | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Möte | Stormöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2023-11-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Övning | Ö3 | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Fysikalisk kemi, Fysikalisk kemi I | KandKe2, W2 | Dugga | ||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2023-11-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | F7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II | W2.B | 4004, Ångström | Lektion | L2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Inlämning | Inlämning 2 (Ö3) | |||||||||||||||||||||||||
v 47 | Måndag 2023-11-20 v 47 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Föreläsning | F6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | 101132, Ångström | Föreläsning | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | W1-3, W4.1-2, W5.1-2 | 101130, Ångström | Möte | Studieråd | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2023-11-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Övning | Ö4 | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | F8 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Föreläsning | F7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2023-11-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysikalisk kemi | W2.B | 4004, Ångström | Lektion | L4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | F9 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 2023-11-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Föreläsning | F8 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Småland Dm235, Geocentrum | Föreläsning | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 2023-11-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Räkneövning | R3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90102, Ångström | Föreläsning | F9 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Övning | Ö5 | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Inlämning | Inlämning 3 (Ö4 & Ö5) | |||||||||||||||||||||||||
v 48 | Måndag 2023-11-27 v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysikalisk kemi | W2.B | 4004, Ångström | Lektion | L5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | 101132, Ångström | Föreläsning | F8, Introduktion till geografiska informationssystem (GIS) med Thomas Grabs | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Linjär algebra II | W2.B | 4003, Ångström | Lektion | L3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 2023-11-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Övning | Ö6 | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Föreläsning | F10 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | F10 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2023-11-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | F6, Brunifiering och fysisk påverkan - via Zoom, se Studium | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | F11 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fysikalisk kemi | W2.B | 4004, Ångström | Lektion | L6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 2023-11-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | F12 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90102, Ångström | Föreläsning | F11 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Övning | Ö6 + Ö7 | |||||||||||||||||||||||||
Fredag 2023-12-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | 101132, Ångström | Föreläsning | Ö7 (fortsättning), använd tiden till Ö7 om det behövs | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Räkneövning | R4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fysikalisk kemi | W2.B | 4004, Ångström | Lektion | L7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Inlämning | Inlämning 4 (Ö6 & Ö7) | |||||||||||||||||||||||||
v 49 | Måndag 2023-12-04 v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum, Närke Gk116,Geocentrum | Övning | Ö8 [INSTÄLLD PGA SJUKDOM], Grupp 1 och grupp 2 INTE LÄNGRE OBLIGATORISK | Karta , Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Föreläsning | F12 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Linjär algebra II | W2.B | 4007, Ångström | Lektion | L4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 2023-12-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | F9, Projections and data capture in GIS , ges av Thomas Grabs | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | F13 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Föreläsning | F13 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2023-12-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum, Närke Gk116,Geocentrum | Övning | Ö8 [INSTÄLLD PGA SJUKDOM], Grupp 3 och grupp 4 INTE LÄNGRE OBLIGATORISK | Karta , Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | F14 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 2023-12-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysikalisk kemi | W2.B | 4004, Ångström | Lektion | L8 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 2023-12-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | F15 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Fysikalisk kemi | W2.B | Lab 2, B5:109a, BMC, Lab 3, B5:115a, BMC | Laboration | Lab 3 | Karta , Karta | |||||||||||||||||||||||
v 50 | Måndag 2023-12-11 v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2023-12-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Räkneövning | R5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2023-12-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II | W2.B | 4004, Ångström | Lektion | L5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | F16 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2023-12-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Föreläsning | F14 | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | W1-3, W4.1-2, W5.1-2 | 101190, Ångström | Möte | Studieråd | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | F17 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 2023-12-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||||
v 51 | Måndag 2023-12-18 v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | F18 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysikalisk kemi | W2.B | 4004, Ångström | Lektion | L9 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 2023-12-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Räkneövning | R6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:15 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Inlämning | Inlämning 5 (poster + abstract) | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II | W2.B | 4003, Ångström | Lektion | L6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2023-12-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Frågestund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Skåne Gm216,Geocentrum | Seminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Söndag 2023-12-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 52 | Måndag 2023-12-25 v 52 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2023-12-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
Söndag 2023-12-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 1 | Måndag 2024-01-01 v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2024-01-03 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2024-01-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Linjär algebra II | F2, IT2, KandDv3, W2 | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Lördag 2024-01-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
v 2 | Tisdag 2024-01-09 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fysikalisk kemi, Fysikalisk kemi I | KandKe2, W2 | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 3 | Måndag 2024-01-15 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | EI2, ES2, F2, W2 | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | F1.1 (+L1) | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 2024-01-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | W2.B | 101158, Ångström | Projekt | P1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | F1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2024-01-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Miljörätt | W2 | 4101, Ångström | Föreläsning | F1 Introduktion och juridiska grundfrågor | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | F2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | EI2, ES2, W2 | Laboration | L2, https://uu-se.zoom.us/j/62373298134 | |||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2024-01-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | EI2, ES2, F2, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | F2.1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 2024-01-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | EI2, ES2, F2, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | F2.2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4 | Måndag 2024-01-22 v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Elektromagnetism I | W2 | 90101, Ångström | Lektion | L1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101132, Ångström | Föreläsning | F3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | EI2, ES2, F2, W2 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | F2.3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 2024-01-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Miljörätt | W2 | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Föreläsning | F2 Miljörättens grunder, EU-rätt och internationell rätt | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | W2.B | 4005, Ångström | Workout | W2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2024-01-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | W2.B | 2002, Ångström | Projekt | P2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101132, Ångström | Lektion | L2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lördag 2024-01-27 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ekologi för miljö och vatten | W2 | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 5 | Måndag 2024-01-29 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | EI2, ES2, W2 | Laboration | L3, https://uu-se.zoom.us/j/62373298134 | |||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2024-01-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljörätt | W2 | 80121, Ångström | Föreläsning | F3 Verksamheter och allmänna hänsynsregler | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | EI2, ES2, F2, W2 | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | F3.1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 2024-01-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | F6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101130, Ångström | Lektion | L3 | Karta |