Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. Tid 08:00 - 18:00
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Program |
Lokal |
Moment |
Lärare |
||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 45 | Tors Nov. 9 v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Career fair | UTNARM | |||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
Fre Nov. 10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Fysikalisk kemi Fysikalisk kemi I |
KandKe2 W2 |
4001, Ångström | Föreläsning | Christer Elvingson | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Övning |
Claudia Teutschbein Elise Jonsson |
|||||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Inlämning | ||||||||||||||||||||||||||
v 46 | Mån Nov. 13 v 46 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | Claudia Teutschbein | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysikalisk kemi | W2.A | 4004, Ångström | Lektion | Starla Glover | ||||||||||||||||||||||||
Ons Nov. 15 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Räkneövning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 19:00 |
W1-3 W4.1-2 W5.1-2 |
101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Möte | ||||||||||||||||||||||||||
Tors Nov. 16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Övning |
Claudia Teutschbein Elise Jonsson |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 |
Fysikalisk kemi Fysikalisk kemi I |
KandKe2 W2 |
Dugga | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Nov. 17 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysikalisk kemi | W2.A |
Kemilab 5305, Ångström Kemilab 5308, Ångström |
Laboration |
Andjela Brnovic Rima Charaf |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Fysikalisk kemi | W2.A |
Kemilab 5305, Ångström Kemilab 5308, Ångström |
Laboration |
Andjela Brnovic Rima Charaf |
||||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Inlämning | ||||||||||||||||||||||||||
v 47 | Mån Nov. 20 v 47 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Föreläsning | Victor Gray | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | 101132, Ångström | Föreläsning | Claudia Teutschbein | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
W1-3 W4.1-2 W5.1-2 |
101130, Ångström | Möte | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Linjär algebra II | W2.A | 4003, Ångström | Lektion | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
Tis Nov. 21 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Övning |
Claudia Teutschbein Elise Jonsson |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Föreläsning | Victor Gray | ||||||||||||||||||||||||
Ons Nov. 22 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysikalisk kemi | W2.A | 4004, Ångström | Lektion | Victor Gray | ||||||||||||||||||||||||
Tors Nov. 23 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Föreläsning | Victor Gray | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Småland Dm235, Geocentrum | Föreläsning | Claudia Teutschbein | ||||||||||||||||||||||||
Fre Nov. 24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Räkneövning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90102, Ångström | Föreläsning | Katarina Edwards | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Övning |
Claudia Teutschbein Elise Jonsson |
|||||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Inlämning | ||||||||||||||||||||||||||
v 48 | Mån Nov. 27 v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II | W2.A | 2002, Ångström | Lektion | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | 101132, Ångström | Föreläsning | Claudia Teutschbein | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fysikalisk kemi | W2.A | 4004, Ångström | Lektion | Victor Gray | ||||||||||||||||||||||||
Tis Nov. 28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Övning |
Claudia Teutschbein Elise Jonsson |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Föreläsning | Katarina Edwards | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
Ons Nov. 29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | Claudia Teutschbein | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysikalisk kemi | W2.A | 4004, Ångström | Lektion | Sina Wrede | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
Tors Nov. 30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90102, Ångström | Föreläsning | Katarina Edwards | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Övning |
Claudia Teutschbein Elise Jonsson |
|||||||||||||||||||||||||
Fre Dec. 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | 101132, Ångström | Föreläsning | Claudia Teutschbein | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Räkneövning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysikalisk kemi | W2.A | 4004, Ångström | Lektion | Sina Wrede | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Inlämning | ||||||||||||||||||||||||||
v 49 | Mån Dec. 4 v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 |
Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum Närke Gk116,Geocentrum |
Övning |
Claudia Teutschbein Sara Lindersson |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Föreläsning | Leif Hammarström | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Linjär algebra II | W2.A | 2002, Ångström | Lektion | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
Tis Dec. 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | Claudia Teutschbein | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Föreläsning | Leif Hammarström | ||||||||||||||||||||||||
Ons Dec. 6 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 |
Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum Närke Gk116,Geocentrum |
Övning |
Claudia Teutschbein Sara Lindersson |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fysikalisk kemi | W2.A | 4004, Ångström | Lektion | Sofie Ye | ||||||||||||||||||||||||
Tors Dec. 7 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Fysikalisk kemi | W2.A |
Lab 2, B5:109a, BMC Lab 3, B5:115a, BMC |
Laboration |
Andjela Brnovic Rima Charaf |
||||||||||||||||||||||||
Fre Dec. 8 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
v 50 | Mån Dec. 11 v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||||
Tis Dec. 12 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Räkneövning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||||
Ons Dec. 13 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II | W2.A | 2004, Ångström | Lektion | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||||
Tors Dec. 14 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Föreläsning | Leif Hammarström | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
W1-3 W4.1-2 W5.1-2 |
101190, Ångström | Möte | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
Fre Dec. 15 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||||
v 51 | Mån Dec. 18 v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
Tis Dec. 19 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Räkneövning | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:15 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Inlämning | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysikalisk kemi | W2.A | 4005, Ångström | Lektion | Sofie Ye | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II | W2.A | 2004, Ångström | Lektion | Seidon Alsaody | ||||||||||||||||||||||||
Ons Dec. 20 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysikalisk kemi | W2 | 90101, Ångström | Frågestund |
Christer Elvingson Katarina Edwards Leif Hammarström Victor Gray |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Skåne Gm216,Geocentrum | Seminarium | Claudia Teutschbein | ||||||||||||||||||||||||
v 1 | Ons Jan. 3 v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | W2 | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Jan. 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Linjär algebra II |
F2 IT2 KandDv3 W2 |
Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 2 | Tis Jan. 9 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Fysikalisk kemi Fysikalisk kemi I |
KandKe2 W2 |
Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 3 | Mån Jan. 15 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap |
EI2 ES2 F2 W2 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning |
Doghonay Arjmand Sven-Erik Ekström |
||||||||||||||||||||||||
Tis Jan. 16 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | Anders Bergman | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | W2.A | 4004, Ångström | Projekt | Doghonay Arjmand | ||||||||||||||||||||||||
Ons Jan. 17 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Miljörätt | W2 | 4101, Ångström | Föreläsning | Maria Forsberg | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | Anders Bergman | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap |
EI2 ES2 W2 |
Laboration | Doghonay Arjmand | |||||||||||||||||||||||||
Tors Jan. 18 | |||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap |
EI2 ES2 F2 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning |
Doghonay Arjmand Sven-Erik Ekström |
||||||||||||||||||||||||
Fre Jan. 19 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap |
EI2 ES2 F2 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning |
Doghonay Arjmand Sven-Erik Ekström |
||||||||||||||||||||||||
v 4 | Mån Jan. 22 v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Elektromagnetism I | W2 | 90101, Ångström | Lektion |
Anders Bergman Max Wolff |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101132, Ångström | Föreläsning | Anders Bergman | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap |
EI2 ES2 F2 W2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning |
Doghonay Arjmand Sven-Erik Ekström |
||||||||||||||||||||||||
Tis Jan. 23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | Anders Bergman | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Miljörätt | W2 | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Föreläsning | Maria Forsberg | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | W2.A | 4003, Ångström | Workout | Doghonay Arjmand | ||||||||||||||||||||||||
Ons Jan. 24 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | W2.A | 4004, Ångström | Projekt | Doghonay Arjmand | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101132, Ångström | Lektion |
Anders Bergman Max Wolff |
||||||||||||||||||||||||
Lör Jan. 27 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ekologi för miljö och vatten | W2 | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 5 | Mån Jan. 29 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap |
EI2 ES2 W2 |
Laboration | Doghonay Arjmand | |||||||||||||||||||||||||
Tis Jan. 30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | Anders Bergman | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljörätt | W2 | 80121, Ångström | Föreläsning | Sara Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap |
EI2 ES2 F2 W2 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning |
Doghonay Arjmand Sven-Erik Ekström |
||||||||||||||||||||||||
Ons Jan. 31 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101190, Ångström | Föreläsning | Anders Bergman | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Elektromagnetism I | W2 | 101130, Ångström | Lektion |
Anders Bergman Max Wolff |