Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Program |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 45 | Torsdag 9/11 v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Career fair | UTNARM | |||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 10/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Problemlösning | Christine Dyrager | P2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Organisk kemi I |
K1.B KandKe1.B |
Laboration Obligatorisk |
Orsola Assunta Luongo Ritu Singh Tyran Günther |
Labbtur |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 46 | Måndag 13/11 v 46 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Christine Dyrager | F7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
INSTÄLLD Kemiprofil |
Andreas Orthaber | |||||||||||||||||||||||||
Tisdag 14/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F8 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Christine Dyrager | F8 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 15/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra och geometri I |
K1.B KandKe1.B |
Lektion | Elias Riedel Gårding | L2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Christine Dyrager | F9 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 16/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F9 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 17/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Problemlösning | Christine Dyrager | P3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F10 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47 | Måndag 20/11 v 47 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Förberedelse Laboration Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Prelabbseminarie Lab 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F11 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 21/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Organisk kemi I |
K1.B KandKe1.B |
Laboration Obligatorisk |
Orsola Assunta Luongo Ritu Singh Tyran Günther |
Lab 1 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Förberedelse Laboration Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Prelabbseminarie Lab 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 22/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra och geometri I |
K1.B KandKe1.B |
Lektion | Elias Riedel Gårding | L3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisk kemi I |
K1.B KandKe1.B |
Laboration Obligatorisk |
Orsola Assunta Luongo Ritu Singh Tyran Günther |
Lab 2 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 |
K1-3 K4.L-M K5.L-M MasAddTillv1-2 MasBtEl1-2 |
Möte | K-sektionens stormöte | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Torsdag 23/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Förberedelse Laboration Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Prelabbseminarie Lab 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F12 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 24/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Organisk kemi I |
K1.B KandKe1.B |
Laboration Obligatorisk |
Orsola Assunta Luongo Ritu Singh Tyran Günther |
Lab 3 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Laboration Lektion Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Postlabbseminarium Vecka 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 48 | Måndag 27/11 v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F13 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Christine Dyrager | F12 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Kemiprofil Obligatorisk |
Andreas Orthaber Paula Forslund |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tisdag 28/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F14 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Christine Dyrager | F11 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 29/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | K1-3 | Föreläsning | K-sektionen/Lunchföreläsning om utbytesstudier | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F15 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 30/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Christine Dyrager | F12 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F16 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 1/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Problemlösning | Christine Dyrager | P4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra och geometri I |
K1.B KandKe1.B |
Lektion | Elias Riedel Gårding | L4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 49 | Måndag 4/12 v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Christine Dyrager | F13 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Christine Dyrager | F14 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Kemiprofil Obligatorisk |
Starla Glover | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tisdag 5/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Christine Dyrager | F15 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F17 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 6/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F18 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Problemlösning | Christine Dyrager | P5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 7/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F19 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 8/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F20 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 50 | Måndag 11/12 v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Förberedelse Laboration Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Prelabbseminarie Lab 4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisk kemi I |
K1.B KandKe1.B |
Laboration Obligatorisk |
Orsola Assunta Luongo Ritu Singh Tyran Günther |
Lab 4 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tisdag 12/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra och geometri I |
K1.B KandKe1.B |
Lektion | Elias Riedel Gårding | L5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Förberedelse Laboration Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Prelabbseminarie Lab 5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 13/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Organisk kemi I |
K1.B KandKe1.B |
Laboration Obligatorisk |
Orsola Assunta Luongo Ritu Singh Tyran Günther |
Lab 5 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Torsdag 14/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Förberedelse Laboration Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Prelabbseminarie Lab 6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F21 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisk kemi I |
K1.B KandKe1.B |
Laboration Obligatorisk |
Orsola Assunta Luongo Ritu Singh Tyran Günther |
Lab 6 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fredag 15/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Laboration Lektion Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Postlabbseminarie Vecka 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F22 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 51 | Måndag 18/12 v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Christine Dyrager | F16 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Kemiprofil Obligatorisk |
Andreas Orthaber | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tisdag 19/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F23 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Christine Dyrager | F17 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 20/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Christine Dyrager | F18 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra och geometri I |
K1.B KandKe1.B |
Lektion | Elias Riedel Gårding | L6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 21/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Problemlösning | Christine Dyrager | P6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Föreläsning | Julian Külshammer | F24 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Söndag 24/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 52 | Måndag 25/12 v 52 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag 26/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
Söndag 31/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 1 | Måndag 1/1 v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Fredag 5/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Linjär algebra och geometri I |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Lördag 6/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
v 2 | Måndag 8/1 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Kemiprofil Obligatorisk |
Andreas Orthaber | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tisdag 9/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Frågestund Föreläsning |
Christine Dyrager | F19 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 11/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Organisk kemi I |
K1 KandKe1 |
Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 3 | Måndag 15/1 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Programmeringsteknik I |
K1 MTI1 |
Föreläsning | Khalid Mahmood | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Programmeringsteknik I | K1 | Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Biokemi Biokemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning Obligatorisk Upprop |
Francoise Raffalli-Mathieu | F1- Kursintroduktion - Introduktion till Biokemi | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 16/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Envariabelanalys |
gylärma1_v I1 IT1 K1 KandKe1 MTI1 W1 |
Föreläsning | Seidon Alsaody | F1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Programmeringsteknik I | K1 | Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Biokemi Biokemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Francoise Raffalli-Mathieu | F2 - Termodynamik | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 17/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Biokemi Biokemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Francoise Raffalli-Mathieu | F3 - Proteiner del 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Envariabelanalys |
gylärma1_v I1 IT1 K1 KandKe1 MTI1 W1 |
Föreläsning | Seidon Alsaody | F2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Programmeringsteknik I | K1 | Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Torsdag 18/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Envariabelanalys |
gylärma1_v I1 IT1 K1 KandKe1 MTI1 W1 |
Föreläsning | Seidon Alsaody | F3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Biokemi Biokemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Francoise Raffalli-Mathieu | F4 - Proteiner del 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Envariabelanalys | K1.B | Lektion | Matias Vestberg | L1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 19/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Programmeringsteknik I | K1 | Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biokemi I | K1.B | Lektion | Francoise Raffalli-Mathieu | L1 - Termodynamik | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4 | Måndag 22/1 v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Programmeringsteknik I | K1 | Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Envariabelanalys |
gylärma1_v I1 IT1 K1 KandKe1 MTI1 W1 |
Föreläsning | Seidon Alsaody | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Biokemi Biokemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Francoise Raffalli-Mathieu | F5 - Proteinrening | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Biokemi Biokemi I |
K1 KandKe1 |
Kemiprofil | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tisdag 23/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Biokemi Biokemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Francoise Raffalli-Mathieu | F6 - Enzymer del 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Envariabelanalys |
gylärma1_v I1 IT1 K1 KandKe1 MTI1 W1 |
Föreläsning | Seidon Alsaody | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 24/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Biokemi Biokemi I |
K1 KandKe1 |
Föreläsning | Francoise Raffalli-Mathieu | F7 - Enzymer del 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmeringsteknik I | K1 | Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Torsdag 25/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Programmeringsteknik I | K1 | Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Envariabelanalys | K1.B | Lektion | Matias Vestberg | L2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Programmeringsteknik I |
K1 MTI1 |
Föreläsning | Jarmo Rantakokko | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fredag 26/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biokemi I | K1.B | Datorlab |
Leonardo Monrroy Louise Persson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Envariabelanalys |
gylärma1_v I1 IT1 K1 KandKe1 MTI1 W1 |
Föreläsning | Seidon Alsaody | F6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Programmeringsteknik I | K1 | Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
v 5 | Måndag 29/1 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Programmeringsteknik I | K1 | Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Onsdag 31/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Programmeringsteknik I | K1 | Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Biokemi I | K1.B | Laboration |
Leonardo Monrroy Louise Persson |
Kromatografi dag 1 | Karta |