Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Omtentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 32, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-12 | 09:00 - 14:00 | Frågor inom mikroekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-14 | 08:00 - 13:00 | Ekonometrisk teori | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektroteknikens grunder II: Kretsteori |
7K1105, Ångström 7K1109, Ångström |
Omtentamen |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Energisystemens miljöpåverkan | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | Svenska kyrkans tro och liv | Mer information i Studium |
Hemtenta Omtentamen |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Engelska A1/T1 samläsning VT23 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen Språkvetenskap |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | English C1/Investigating the Structure of English then and now VT2023 | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Engelska för grundlärare, årskurs F-3 Introduktion till industriell utveckling |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen Språkstruktur |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Praktisk engelska: grundläggande grammatik | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Pia Norell | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-15 | 08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi och hållbar innovation | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Energisystemens biogeokemiska förutsättningar | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-16 | 08:00 - 13:00 | Bayesiansk statistik DS | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Laboratorieautomation i biovetenskap | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Makroekonomisk teori | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Strukturoptimering för additiv tillverkning II | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | 16-2040, Lilla seminarierummet |
Muntlig examination Omtentamen |
Emma Åberg Magdalena Eberger Sandra Uitto |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 15:00 | Klinikorienterad farmaci |
A1:306b, BMC A1:314b, BMC |
Muntlig examination Omtentamen |
Henrik Andersson Parvaneh Aghazari |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-17 | 08:00 - 17:00 | Avancerade visuella gränssnitt | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ekologi för miljö och vatten | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-18 | 08:00 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs F-3 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen Produktion |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till biokemi | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Modellering av akvatiska ekosystem | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Nationalekonomi B: Makroteori | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Tillämpad ekonometri | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 |
Bibelhebreisk poesi Bibelhebreisk poesi VT2023 Hebreiska C |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 |
Bibelhebreiska II Bibelhebreiska II VT2023 Hebreiska A |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 |
Swahili A Swahilitexter Swahilitexter VT2023 |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:45 - 10:15 |
Bibelhebreiska III Bibelhebreiska III VT2023 Hebreiska A |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:45 - 10:15 |
Swahili A Swahilitexter Swahilitexter VT2023 |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:00 |
Swahili A Swahilitexter Swahilitexter VT2023 |
Via Zoom | Omtentamen | Niklas Edenmyr | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Industriell organisk kemi | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Engelska B1/T2 samläsning VT23 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen Språkstruktur Språkvetenskap |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Fackspråklig kurs i engelska för jurister och ekonomer | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Angela Hoffman | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-19 | 08:00 - 08:15 |
Arameiska/syriska A Arameiska/syriska: breddningskurs i semitiskt tillvalsspråk Texter på klassisk syriska |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Kalkylering | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kriminalteknisk kemi | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Miljökemi | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 | Kinesiska A | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 | Kinesiska B | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 |
Kurdiska B Tillvalsspråk: Kurdiska 2 (kurmanji) |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | Organisk kemi med energitillämpningar | Tentasal 1, Undervisningshuset, SLU | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Molekylär bioenergetik och biofysik | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-21 | 08:00 - 17:00 | Biologi | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bygg- och anläggningsteknik |
6K1113, Datorsal, Ångström 6K1123, Dator sal, Ångström |
Omtentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Energisystemens biogeokemiska förutsättningar | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Infrastruktur för eldrift | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | Introduktionskurs i religionsvetenskap | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 |
Mekanik HI Rätt och socialt arbete - introduktionskurs Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 |
Arabisk litteratur Arabisk litteratur VT2023 Arabiska B Arabiska: fördjupad breddningskurs |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 |
Kurslab 2, 17:00012, EBC Kurslab 3, 17:00014, EBC Kurslab 4, 17:00019, EBC |
Omtentamen | Petra Korall |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:30 - 18:00 |
Kurslab 2, 17:00012, EBC Kurslab 3, 17:00014, EBC Kurslab 4, 17:00019, EBC |
Omtentamen | Petra Korall |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Analytiska metoder | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Introduktion till makroekonomi för lantmätare | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Makroekonomi - tillväxt, konjunkturer och ekonomisk politik | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Nationalekonomi B: Utvecklingsekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-22 | 08:00 - 17:00 |
Energi- och livscykelanalys Livscykelanalys för miljö- och vattenteknik |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundläggande matematisk statistik | Omtentamen | Jesper Rydén | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundläggande organisk kemi | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till energisystem | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Konstruktionsmaterial Materialvetenskap för medicinsk teknik |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykoterapi med teoretisk fördjupning II | KBT | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Små avloppssystem, näringsåterföring och slambehandling | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 | Kinesiska A | Via Zoom | Omtentamen | Xinzheng Wan | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Kinesiska B | 9-1016, Engelska parken | Omtentamen | Xinzheng Wan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Logistik | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Tentasal 1, Undervisningshuset, SLU | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | Svenska kyrkans tro och liv | Mer information i Studium |
Hemtenta Omtentamen |
||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 08:00 - 17:00 | Funktionalanalys, introduktionskurs | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Matematik och statistik för biologer | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:30 | Organisk kemi med energitillämpningar | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Policyutvärdering | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykoterapi med teoretisk fördjupning I | KBT | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 11:30 | Nanoteknik för industriella tillämpningar inom life science |
Muntlig examination Omtentamen |
|||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Engelska för grundlärare, årskurs F-3 |
Språklabb 7-0050, Engelska parken |
Omtentamen Uttal |
Per Otterstedt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap campus DK 1-5 VT23 (5RT008 o 5RG702) | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap för blivande ämneslärare | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Hälsopsykologi och beteendemedicin Klinisk psykologi |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Samhällsorienterande ämnen för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 08:00 - 17:00 | Avfallshantering | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Energimarknadsanalys | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Introduktion till mikroekonomi för lantmätare | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Tentasal 1, Undervisningshuset, SLU | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Systemanalys med energitillämpningar | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Termokemisk omvandling | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Bioenergi - teknik och system | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus VT23 (5RT000 o 5RG701) | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Nationalekonomi B: Finansiell ekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Nya testamentet med studier i grekiska | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Psykologi med inriktning mot arbetsliv B | Omtentamen | Erik Rautalinko | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 08:00 - 17:00 | Algebraisk topologi | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 |
Arabiska B Hindi B Kulturbärande religioner Kulturbärande religioner VT2023 Persiska 2 Turkiska språk 2B |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:00 |
Arabiska 2 Arabiska B Arabiska B1-B2 VT2023 Arabiska: fördjupad breddningskurs |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Mikroekonomisk teori | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Politisk filosofi (VT 23) Praktisk filosofi A (VT 23) |
Omtentamen | Rebecca Wallbank | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Metafysik (VT 23) Praktisk filosofi A (VT 23) Teoretisk filosofi A (VT 23) |
Omtentamen | Jonathan Shaheen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Utvecklingspsykologi Utvecklingspsykologi med inriktning mot social funktion |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Umay Sen | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | Introduktionskurs i bibelhebreiska | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | Introduktionskurs i bibelhebreiska | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
20:45 - 21:00 | Introduktionskurs i bibelhebreiska | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
20:45 - 21:00 | Introduktionskurs i bibelhebreiska | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-26 | 08:00 - 12:00 | Latin B | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Livets utveckling på jorden | Omtentamen | Jorijntje Henderiks | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologisk forskningsmetod II | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykoterapi med teoretisk fördjupning III | KBT | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 |
Försöksplanering Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen Omtentamen, Pappers-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 | Grekiska B | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Gruppsykologi I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-08-27 | 23:45 - 00:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:00 - 09:15 |
Icke-identitetsproblemet (VT 22) Praktisk filosofi B |
Omtentamen | Maria Svedberg | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 16:15 - 19:00 | Basic Swedish 2 | B25, Campus Gotland | Omtentamen | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 16:45 - 17:00 |
Icke-identitetsproblemet (VT 22) Praktisk filosofi B |
Omtentamen | Maria Svedberg | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:00 - 11:00 |
Omvårdnad inom kirurgisk vård 1 Teknisk-antikvarisk samlingsförvaltning Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen Omtentamen, Pappers-tenta Tentamen, E-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 12:15 - 13:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | Datasal 9-1070, Engelska parken | Omtentamen | Maria Klingenberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 00:00 - 00:15 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap campus DK 1-5 HT23 (5RT008 o 5RG702) | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Konflikt och religion | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 15:00 | Utveckling av affärsidéer | A156, Ekonomikum | Omtentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap campus DK 1-5 HT23 (5RT008 o 5RG702) | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:00 - 08:15 | Introduktionskurs i religionsvetenskap | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Farmakoepidemiologi och farmakoekonomi | A8:210b, BMC |
Muntlig examination Omtentamen |
Maria Melinder Miriam Qvarnström |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Breddningskurs i indiskt tillvalspråk: hindi 1 Hindi A Hindi A ht 2023 - samläsning Indologi C Introduktion till hindi |
Omtentamen |
Armin Chiocchetti Heinz Werner Wessler |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 13:00 | Frågor inom mikroekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 |
Biologisk och emotionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Samhällskunskap AB: Nationalekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 23:45 - 00:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 13:15 - 14:00 | Logopedi vid ät- och sväljsvårigheter | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 10:00 - 13:00 |
Hindi 3 Hindi 3: Moderna hinditexter och Sanskrit ht 2023 - samläsning Hindi C |
Mer information i Studium | Omtentamen | Heinz Werner Wessler | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 08:00 - 12:00 | Latin A | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Professionell utveckling 3: Apotekare - utredare av läkemedelseffekter | A8:218b, BMC |
Muntlig framställning Omtentamen |
Handledare | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Professionell utveckling 3: Apotekare - utredare av läkemedelseffekter | A8:218b, BMC |
Muntlig framställning Omtentamen |
Handledare | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 12:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Kognition och inlärning | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 13:00 - 17:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap campus DK 1-5 HT23 (5RT008 o 5RG702) | Mer information i Studium | Omtentamen | Jens Wilhelm Borgland | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:00 - 14:00 | Historia C, samläsning, HT2023 | Studium |
Hemtenta Omtentamen |
Gudrun Andersson | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:00 - 13:15 | International Arbitration | Omtentamen | Steffen Hindelang | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-11 | 08:00 - 11:00 | Klinisk psykologi med kognitiv beteendeterapeutisk inriktning I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi C | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Anders Winman | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Psykologi med inriktning mot arbetsliv | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Johan Waara | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Biologisk och emotionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 15:15 - 16:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) |
Omtentamen Presentation |
Cecilia Wejryd | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:00 - 17:00 | Fysioterapi I. Hälsa, beteende och vetenskapsmetodik I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Olivia Sand | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:00 - 13:00 | Kinesiska C | Omtentamen | Xinzheng Wan | ||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | Kvalitativa metoder inom samhällsvetenskap |
Inlämning Omtentamen |
|||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 08:00 - 12:00 |
Kognition och perception Kognitionspsykologi I |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Bardur Hofgaard Joensen | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Arabiska 3 Arabiska C Massmediearabiska Massmediearabiska ht 2023 - samläsning |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Neuropsykologi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 08:15 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 12:30 - 17:00 | Metod och analys III | 3-1012, Engelska Parken | Omtentamen |
Emma von Essen Simon Helperin |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 12:00 | Egenvård och kommunikation |
A9:106b, BMC A9:110b, BMC A9:114b, BMC |
Omtentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Breddningskurs i indiskt tillvalspråk: hindi 1 Hindi A Hindi A ht 2023 - samläsning Indologi C Introduktion till hindi |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Kinesiska A | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 10:00 - 14:00 |
Assyriologi A Främre Orientens äldre kulturer: Introduktion Främre Orientens äldre kulturer: Introduktion (svenska) ht 2023 - samläsning |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Persiska A Persiska A ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Persiska 1 |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 00:00 - 00:15 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:00 - 17:00 | Anatomi II. Muskler och leder | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:00 - 12:00 | Frågor till det förflutna. Introduktion till historiska studier | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:00 - 12:00 | Sociologisk teori II | 2-1025, Engelska parken |
Muntlig examination Omtentamen |
Matilda Hellman | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Geovetenskap - planeten jorden | Skåne Gm216,Geocentrum | Omtentamen | Karin Högdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 13:00 | Engelska A1/T1 samläsning HT23 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen Språkstruktur |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 |
Engelska B1/T2 samläsning HT23 Engelska för årskurs 7-9 och gymnasiet T2 |
T2:1-2 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen Samhälle |
|||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 |
Engelska B1 Engelska B1/T2 samläsning HT23 |
B1:1-2 | För tid och plats se Ladok |
INSTÄLLD Litteratur och engelskans historia Omtentamen |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Historical Linguistics ht 2023 - joint course Historisk lingvistik Jämförande indoeuropeisk språkforskning A Lingvistik C Orienteringskurs om jämförande språkforskning |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 08:00 - 11:00 | Socialkunskap, etik och professionellt förhållningssätt I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Nils Gasslander | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Lingvistik A Lingvistik I (introduktion) Lingvistik I ht 2023 - samläsning |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Persiska A Persiska A ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Persiska 1 |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 14:15 | Svenska 1, gymnasielärare | Omtentamen | Mikael Tsiouris | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Syndromspecifik KBT I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-03 | 23:45 - 00:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 00:00 - 00:15 | Jungfru Maria | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 13:00 - 17:00 |
Musikvetenskap A Västerländsk konstmusik |
F1, 2-0043, Engelska parken | Omtentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 13:15 - 15:00 | Informationssystem A: Grundläggande programmering | PTO1 | F332, Ekonomikum |
Omtentamen Programmerinstenta |
Anton Backe | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Informationssystem A: Grundläggande programmering | PTO2 | F321, Ekonomikum |
Omtentamen Programmerinstenta |
Christer Stuxberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Informationssystem A: Grundläggande programmering | PTO3 | F324, Ekonomikum |
Omtentamen Programmerinstenta |
William Degrér | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Informationssystem A: Grundläggande programmering | PTO4 | F332, Ekonomikum |
Omtentamen Programmerinstenta |
Anton Backe | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Informationssystem A: Grundläggande programmering | PTO5 | F324, Ekonomikum |
Omtentamen Programmerinstenta |
William Degrér | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Informationssystem A: Grundläggande programmering | PTO6 | F321, Ekonomikum |
Omtentamen Programmerinstenta |
Christer Stuxberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:00 - 11:00 | Engelskans varieteter: ett globalt perspektiv | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Latin C | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Programmering för språkteknologer I | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Språket i samhället: teori, analys och tolkning | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-09 | 08:00 - 13:00 |
Analytical Methods HT2023 Analytiska metoder |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Arbets- och organisationspsykologi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Emotionspsykologi och biologisk psykologi | Omtentamen | Malin Gingnell | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Externredovisning | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Finansiell teori | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Latin A | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Mikroekonomi - individer, företag och marknader | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Nationalekonomi B: Mikroteori med tillämpningar | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Nationalekonomi C: Arbetsmarknadsekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi I. Inlärningspsykologi, beteendeanalys, beteendemedicin | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Christopher Sundström | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 |
Kognitionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | Svenska 3, gymnasielärare | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 23:45 - 00:00 | Jungfru Maria | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 00:00 - 00:15 | Mässan - kyrkans centrum | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | Mer information i Studium |
Hemtenta Omtentamen |
||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 |
Engelska B1 Engelska B1/T2 samläsning HT23 |
B1:1-2 | För tid och plats se Ladok |
Litteratur och engelskans historia Omtentamen |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Musikvetenskap A Västerländsk konstmusik |
F1, 2-0043, Engelska parken | Omtentamen | Tobias Plebuch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 13:00 - 14:00 | Geovetenskap - planeten jorden | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Omtentamen | Madeleine Bohlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:00 - 17:00 | Pediatrik och geriatrik | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Swahili A Östafrikansk historia ht 2023 - samläsning Östafrikansk historia, kultur och samhälle, med inriktning på swahilikulturen |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 14:00 - 18:00 |
Fonetik I (introduktion) Fonetik I, samläsning HT2023 Lingvistik A |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-16 | 08:00 - 13:00 | Arbetsmarknadsekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen Produktion |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Hälsopsykologi och beteendemedicin I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 |
Microeconomic Theory HT2023 Mikroekonomisk teori |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Offentlig ekonomi med miljöekonomiska tillämpningar | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Patologi och immunologi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi för dietister A I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Alexander Rozental | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Psykologi med inriktning mot arbetsliv | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Johan Waara | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Utredningsmetodik I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Johan Waara | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-17 | 23:45 - 00:00 | Mässan - kyrkans centrum | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 23:45 - 00:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 17:00 |
Ämnesdidaktik i biologi Ämnesdidaktik i naturkunskap |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 17:00 |
Ämnesdidaktik i biologi Ämnesdidaktik i naturkunskap |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:45 - 09:00 | Litteraturvetenskap A |
A3: Från renässans till realism (1600-1880) Hemtenta Omtentamen |
|||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 14:45 - 15:00 | Litteraturvetenskap A |
A3: Från renässans till realism (1600-1880) Hemtenta Omtentamen |
|||||||||||||||||||||||||
17:15 - 18:00 |
Kinas historia och kultur Kinas historia och kultur (avancerad nivå) Kinas historia och kultur ht 2023 - samläsning Kinesiska A |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:15 - 10:00 | Kostvetenskap A: Nutrition | A8:210b, BMC |
Muntlig examination Omtentamen |
Agneta Andersson | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kostvetenskap A: Nutrition | A8:210b, BMC |
Muntlig examination Omtentamen |
Agneta Andersson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Kinesiska A | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Människa och miljö I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Freddie Lymeus | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Ämnesdidaktik i biologi Ämnesdidaktik i naturkunskap |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:15 - 13:00 | Biologi A - mönster och processer | Lärosal 1, 15:00025, EBC | Omtentamen | Ronny Alexandersson | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 |
Turkiska 3: Klassiska texter och språkfärdighet ht 2023 - samläsning Turkiska språk 3 Turkiska språk 3B |
Mer information i Studium | Omtentamen | Zekeriya Kazanci | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Klinisk läkemedelsutveckling | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Mer information i Studium | Omtentamen |
Nejla Orta Zekeriya Kazanci |
|||||||||||||||||||||||||
18:00 - 18:15 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:00 - 13:00 | International Investment Law | Omtentamen | Steffen Hindelang | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Osteologi A | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 |
Turkiska 3: Klassiska texter och språkfärdighet ht 2023 - samläsning Turkiska språk 3 Turkiska språk 3B |
Mer information i Studium | Omtentamen | Zekeriya Kazanci | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:00 | Kinesiska A | 9-1016, Engelska parken | Omtentamen | Xinzheng Wan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Arabiska A | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Arameiska/syriska A Arameiska/syriska: breddningskurs i semitiskt tillvalsspråk Syrisk grundkurs Syrisk grundkurs ht 2023 - samläsning |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Kinesiska C | 16-2044, Engelska parken | Omtentamen | Xinzheng Wan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Klinisk läkemedelsutveckling | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Mer information i Studium | Omtentamen |
Nejla Orta Zekeriya Kazanci |
|||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:00 - 12:00 |
Akkadiska ht 2023 - samläsning Akkadiska med grammatik och kilskrift: breddningskurs i semitiskt tillvalsspråk Assyriologi A |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Frågor till det förflutna. Introduktion till historiska studier | Omtentamen | Frans Lundgren | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Omtentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Mer information i Studium | Omtentamen |
Nejla Orta Zekeriya Kazanci |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 12:00 |
Arabiska 3 Arabiska C Moderna arabiska texter ht 2023 - samläsning Moderna arabiska texter med grammatik och språkfärdighet |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Latin C | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Basic Swedish 1 | B23, Campus Gotland | Omtentamen | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:00 - 08:30 | Balochiska B | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Företag, nätverk och teknikutveckling | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Breddningskurs i indiskt tillvalspråk: hindi 1 Hindi A Hindi A ht 2023 - samläsning Introduktion till hindi |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Hindi 3 Hindi 3: Moderna hinditexter och Sanskrit ht 2023 - samläsning Hindi C |
Mer information i Studium | Omtentamen | Heinz Werner Wessler | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Matematik för språkteknologer | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Omtentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-13 | 14:00 - 18:00 | Grundläggande psykoterapiutbildning för ST-läkare i psykiatri, termin 1 (uppdragsutbildning) | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Arbete och organisation, samläsning HT2023 Sociologi med inriktning mot arbetsliv, organisation och personal A |
Omtentamen | Michael Allvin | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Omtentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:00 - 14:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap campus DK 1-5 HT23 (5RT008 o 5RG702) | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 13:00 - 17:00 | Latin C | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-20 | 08:00 - 12:00 | Introduktion till makroekonomi för lantmätare | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Kognitionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Kemi för biomedicin | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Nationalekonomi B: Utvecklingsekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:00 - 12:00 | Elektroteknikens grunder I: Komponenter och kretsar |
7K1105, Ångström 7K1109, Ångström 7K1113, Ångström |
Omtentamen |
Aisuluu Aitkulova Christoffer Aalhuizen |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Elektroteknikens grunder I: Komponenter och kretsar |
7K1105, Ångström 7K1109, Ångström 7K1113, Ångström |
Omtentamen |
Aisuluu Aitkulova Christoffer Aalhuizen |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 12:15 - 14:00 |
Swahili A Swahili, introduktionskurs Swahili, introduktionskurs ht 2023 - samläsning |
2-0028, Engelska parken | Omtentamen | Niklas Edenmyr | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 08:00 - 17:00 | Efterbearbetning och ytbehandling | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ekologi för miljö och vatten | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Energi- och livscykelanalys Livscykelanalys |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundläggande matematisk statistik | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi I - företagets funktioner | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till energisystem | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Kinesiska A | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Medicinsk mätteknik | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Psykologi II. Kommunikation och samtal | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Erik Rautalinko | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Statistik och dataanalys för biomedicin | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad energilagring med projektledning | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Kemi för biomedicin | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Engelska A1/T1 samläsning HT23 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen Språkvetenskap |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Statistik och dataanalys för biomedicin | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi IV: företaget och omvärlden | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 16:15 - 17:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Engelska för grundlärare, årskurs F-3 |
Språklabb 7-0050, Engelska parken |
Omtentamen Uttal |
Per Otterstedt | Karta | ||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Dugga
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-16 | 14:00 - 18:00 |
Algoritmer och datastrukturer Människokroppens struktur och funktion |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Dugga Omtentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-18 | 10:15 - 12:00 | Beräkningsvetenskap I |
10K1201, Datorsal, Ångström 10K1203, Datorsal, Ångström |
Dugga | Jarmo Rantakokko |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 14:15 - 14:45 | Kemi för biomedicin | Studium |
Dugga Obligatorisk |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 1 | Rosénsalen, ing 95/96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Johanna Löfblad | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 2 | Gemzellsalen, ing 95/96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Fredrik Ahlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 3 | Stora konf.rum KK, ing 96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Olivia Brunell | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:45 | Terminskurs 3: Civilrätt | Dugga | |||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 13:15 - 14:00 | Organisk syntes | B22, BMC | Dugga | Jan Streuff | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:00 - 10:00 | Vävnads- och utvecklingsbiologi | För tid och plats se Ladok | Dugga | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Experimentella metoder i biofysik Experimentella metoder i strukturbiologi |
A7:108, BMC | Dugga | Filipe Maia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 14:00 - 16:00 | Mekanik II | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Terminskurs 5: Associationsrätt och skatterätt | Sal 121, Trädgårdsg. 7 E | Dugga | Andrea Berger Athens | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:00 - 15:30 | Terminskurs 5: Associationsrätt och skatterätt | A 1007.1, Trädgårdsg. 1 | Dugga | Mikael Ek | Karta | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:15 | Terminskurs 5: Associationsrätt och skatterätt | Sal 120, Trädgårdsg. 7 E | Dugga | Måns Dunfjäll | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Terminskurs 5: Associationsrätt och skatterätt | Sal 121, Trädgårdsg. 7 E | Dugga | Andrea Berger Athens | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 1-6 |
Dugga Obligatorisk Samtalsfärdigheter |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Ekonomisk historia B: Arbete, kapital och utveckling | Dugga | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Frågor till det förflutna. Introduktion till historiska studier | Dugga | |||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | Hållbar utveckling i energibranschen |
Deadline Dugga Obligatorisk |
|||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:15 - 10:00 | Biologi 1 | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Dugga | Jannika Andersson Chronholm | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Sal 214, Trädgårdsg. 7 E | Dugga | Linn Lööw | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 15:15 - 17:00 | Sal 214, Trädgårdsg. 7 E | Dugga | Linn Lööw | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:00 - 08:45 | Människokroppens byggnad och funktion | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 15:00 - 17:00 | Grotiussalen, Trädgårdsg. 1 | Dugga | Jakob Hellström | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Sal 214, Trädgårdsg. 7 E | Dugga | Linn Lööw | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:00 - 10:00 | Sammanträdesrum 249, Munken hus 1 | Dugga | Jakob Hellström | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 7-12 |
Dugga Obligatorisk Samtalsfärdigheter |
||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Sammanträdesrum 249, Munken hus 1 | Dugga | Jakob Hellström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | 1:446, Munken | Dugga | Linn Lööw | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:00 - 10:00 |
Energieffektivisering Energieffektivisering i byggnader - teknik och system |
90101, Ångström 90103, Ångström |
Dugga Obligatorisk |
Annica Nilsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Algebra och vektorgeometri |
101121, Sonja Lyttkens, Ångström 101130, Ångström |
Dugga | Anders Öberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik för språkteknologer | 16-0043, Engelska parken | Dugga | Fredrik Wahlberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Algebra och geometri | Dugga | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | 1:446, Munken | Dugga | Linn Lööw | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:00 - 10:00 |
Internationellt företagande och marknadsföring Internationellt företagande och marknadsföring ur ett svenskt perspektiv |
Hörsal 1, Ekonomikum | Dugga | Katarina Lagerström | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik 3c | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Dugga |
Oscar Grånäs Patrik Thunström |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Komparativ inkomstbeskattning | Sal 305, Trädgårdsg. 7 E | Dugga | Kristin Söderström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grotiussalen, Trädgårdsg. 1 | Dugga | Jakob Hellström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 08:15 - 08:45 | Professionell utveckling 2: Apotekare - vetenskaplig metodik och kommunikation |
Dugga Obligatorisk |
Oscar Verho | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 10:00 | Anatomi II. Muskler och leder | Palpationsgrupp A | D4:102, BMC |
Dugga Obligatorisk Palpation |
Simon Wallin | Karta | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Anatomi II. Muskler och leder | Palpationsgrupp B | D4:103, BMC |
Dugga Obligatorisk Palpation |
Victor Bengtsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 08:45 | Professionell utveckling 2: Apotekare - vetenskaplig metodik och kommunikation |
Dugga Obligatorisk |
Oscar Verho | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:15 - 13:30 | Människokroppens byggnad och funktion |
Dugga Obligatorisk |
|||||||||||||||||||||||||
08:15 - 08:45 | Professionell utveckling 2: Apotekare - vetenskaplig metodik och kommunikation |
Dugga Obligatorisk |
Oscar Verho | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Introduktion till internationell och europeisk rätt och företagande | B115, Ekonomikum | Dugga | Henrik Dellestrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland |
Dugga Övning |
Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:30 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D22, Campus Gotland | Dugga | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Mekanik II | Dugga | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Nationalekonomi B: Mikroteori med tillämpningar | För tid och plats se Ladok | Dugga | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 14:00 - 16:00 | Baskurs i matematik | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:15 - 10:00 | Kemisk fysik | 12167, Ångström | Dugga | Leif Hammarström | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Automatateori | Dugga | Vera Koponen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 13:30 | Människokroppens byggnad och funktion |
Dugga Obligatorisk |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Grundläggande biomedicinsk laboratorievetenskap | B10:2, BMC |
Dugga Obligatorisk |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:00 - 10:00 | Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Mikrobiologi och immunologi | För tid och plats se Ladok |
Dugga Obligatorisk |
Maria Ulvmar | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik 3c | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Dugga |
Oscar Grånäs Patrik Thunström |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 14:00 - 15:30 | Klinisk medicin III | Grupp 7-9 | Nordlandersalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Njurmedicin Obligatorisk |
Sara Jonsdottir | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 09:45 |
Allmän och organisk farmaceutisk kemi Professionell utveckling 1: Receptarien som läkemedelsspecialist |
Studium |
Dugga Obligatorisk |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:00 - 10:00 | Klinisk medicin III | Grupp 10-12 |
Glimeliussalen 1, ing 100 2 tr, Akademiska sjukhuset Glimeliussalen 2, ing 100 2 tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Dag Leonard | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Limnology, joint course HT2023 | Dugga | |||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Klinisk medicin 1 | M-P | Kjellbergsalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Mathias Lundquist Mikael Eriksson |
||||||||||||||||||||||||
08:15 - 13:30 | Människokroppens byggnad och funktion |
Dugga Obligatorisk |
|||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp L Basgrupp K1-2 Basgrupp J |
Se kommentar Via Zoom |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Per Hellman Östen Ljunggren |
||||||||||||||||||||||||
09:15 - 09:45 |
Allmän och organisk farmaceutisk kemi Professionell utveckling 1: Receptarien som läkemedelsspecialist |
Studium |
Dugga Obligatorisk |
||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Klinisk medicin III | Grupp 10-12 |
Glimeliussalen 1, ing 100 2 tr, Akademiska sjukhuset Glimeliussalen 2, ing 100 2 tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Enikö Pivarcsi Sonkoly | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:15 | Klinisk medicin III | Grupp 7-9 | Kjellbergsalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Urologi |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Klinisk medicin 1 | A-H | Enghoffsalen, ing 50 bv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Seminarium |
Christina Christersson Erik Berg Malena Lope Mirjam Ljunggren |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Klinisk medicin 1 | I-L | Rappesalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Gustav Linder Jon Unosson Marie Carlson Åsa Collin |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp C Basgrupp A Basgrupp B1-2 |
Nordlandersalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Gisli Jónsson Karl-Henrik Grinnemo Kasper Andersen |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp D Basgrupp E1-2 Basgrupp F |
Hedstrandsalen, ing 70, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Joakim Folkesson Martin Skogar Peter Thelin Schmidt |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Kulturvårdens fält | B23, Campus Gotland |
Dugga Övning |
Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Mekanik II | Dugga | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-07 | 09:00 - 10:00 | Vävnads- och utvecklingsbiologi | För tid och plats se Ladok | Dugga | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:15 - 10:00 |
Energieffektivisering Energieffektivisering i byggnader - teknik och system |
90101, Ångström 90102, Ångström |
Dugga Obligatorisk |
Annica Nilsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
09:15 - 09:45 |
Allmän och organisk farmaceutisk kemi Professionell utveckling 1: Receptarien som läkemedelsspecialist |
Studium |
Dugga Obligatorisk |
||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik för språkteknologer | 16-0043, Engelska parken | Dugga | Fredrik Wahlberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:00 - 10:00 |
Ecology, joint course, Ekologi D Evolutionära processer Introduktion till bioinformatik Toxikologi D Trender i molekylärbiologi och bioteknik Trends in Molecular Biology and Biotechnology, joint course HT2023 |
Master students | För tid och plats se Ladok | Dugga | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 4 | Förmaket, ing 70 kv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Johanna Löfblad | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 5 | Gemzellsalen, ing 95/96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Fredrik Ahlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 6 | Barnsjukhusets konferensrum, ing 95/96 bv entréplan, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Olivia Brunell | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till internationell och europeisk rätt och företagande | B115, Ekonomikum | Dugga | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 1-4 |
Dugga Psykiatri |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 09:00 - 11:00 | Samhällskunskap AB: Nationalekonomi | För tid och plats se Ladok | Dugga | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 14:00 - 16:00 | Mekanik II | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:00 - 11:00 |
Metod och analys III Samhällskunskap D: Sociologi Socialpsykologi C Sociologi C Sociologi med inriktning mot arbetsliv, organisation och personal C |
Dugga | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 14:00 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | D22, Campus Gotland | Dugga | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 10:00 - 12:00 | Internationellt företagande och marknadsföring ur ett svenskt perspektiv | A114, Ekonomikum | Dugga | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Kvantfysik F | Dugga | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:00 - 08:45 | KUB Biomedicinsk laboratorievetenskap, samläsning HT23 | Histologi | För tid och plats se Ladok | Dugga | Joey Lau Börjesson | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Matematik 3c | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Dugga |
Oscar Grånäs Patrik Thunström |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 08:00 - 10:00 | Envariabelanalys M | Dugga | Jordi-Lluís Figueras | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Biovetenskap | Lärosal 1, 15:00025, EBC | Dugga | Fredrik Sundström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Energisystemfysik | Dugga | Erik Andersson Sundén | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 1-4 |
BUP Dugga Obligatorisk Psykiatri |
||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:15 - 12:00 | Klinisk anatomi med embryologi | Grupp G-L |
A1:0, BMC Studium |
Dugga | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Klinisk anatomi med embryologi | Grupp A-F |
A1:0, BMC Studium |
Dugga | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 08:00 - 09:00 | Anatomi, fysiologi och patofysiologi | Mer information i Studium |
Dugga Obligatorisk Omtentamen, E-tenta |
||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:15 - 13:00 | Dimensionering av konstruktioner | 11137, Ångström | Dugga | Reza Afshar | Karta | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Kvantmekanik | Dugga |
Erin O'Sullivan Jan Rusz Nicusor Timneanu |
||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | KUB Biomedicinsk laboratorievetenskap, samläsning HT23 | Histologi | B1:116b, BMC | Dugga | Joey Lau Börjesson | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Klinisk medicin III | Grupp 10-12 | Nordlandersalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Njurmedicin Obligatorisk |
Jan Melin | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 10:15 - 12:00 | Matematik för språkteknologer | 16-0043, Engelska parken | Dugga | Fredrik Wahlberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt | Dugga | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 13:00 - 15:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp D Basgrupp E1-2 Basgrupp F |
Hjärtat, ing 70 kv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Anders Albåge Claes Held Gisli Jónsson |
||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp I Basgrupp G Basgrupp H1-2 |
Hedstrandsalen, ing 70, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Lina Holmberg Marie Carlson Wilhelm Graf |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:00 - 09:45 | Klinisk medicin III | Grupp 1-3 | Norlénsalen, ing 100 2 tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Gunnel Nordmark | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Klinisk medicin 1 | I-L | Hjärtat, ing 70 kv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Anna Eriksson Karl Stattin |
||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp C Basgrupp A Basgrupp B1-2 |
Carlssonsalen, ing 100 2tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Jarl Hellman Per Hellman |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Klinisk medicin III | Grupp 1-3 | Norlénsalen, ing 100 2 tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Torborg Hoppe | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Klinisk medicin III | Grupp 10-12 | Rappesalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Urologi |
|||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Klinisk medicin 1 | M-P | Nordlandersalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Gustav Linder Jon Unosson Peter Thelin Schmidt Sara Artursson |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 12:00 | Fysioterapi V. Muskuloskeletal funktionsnedsättning och psykisk ohälsa inkl. VFU |
C4:113a, BMC C4:117a, BMC C4:121a, BMC |
Dugga Obligatorisk Praktiskt prov |
Sebastian Stattin Stephen Wilhemson Victor Bengtsson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Organisk kemi III | A9:117a, BMC |
Dugga Obligatorisk |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:15 - 16:00 | Klinisk anatomi med embryologi |
A1:0, BMC B1:108b, BMC B1:110b, BMC B1:112b, BMC B1:113a, BMC B1:120b, BMC |
Dugga |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 15:00 - 16:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 9-12 |
Dugga Obligatorisk Psykiatri |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Organisk kemi III | A9:117a, BMC | Dugga | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 17:15 - 18:00 | Klinisk anatomi och rörelselära | B1:116b, BMC | Dugga | Sara Bohman | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 14:00 - 16:00 |
Fysikalisk kemi Fysikalisk kemi I |
Dugga | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 11:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 9-12 | Mer information i Studium |
Dugga Obligatorisk Psykiatri |
|||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 9-12 | Via Zoom |
Dugga Frågestund Psykiatri |
Robert Boden | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Makroekonomi - tillväxt, konjunkturer och ekonomisk politik | För tid och plats se Ladok | Dugga | ||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 17:00 | Biokemi med molekylärbiologi | För tid och plats se Ladok | Dugga | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 14:00 - 16:00 | Termodynamiska principer | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 16:15 - 17:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 5-12 |
BUP Dugga Obligatorisk |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 7 | Rosénsalen, ing 95/96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Johanna Löfblad | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 8 | H:son-Holmdahlsalen, Ing 100, 2 tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Fredrik Ahlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 9 | Stora konf.rum KK, ing 96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Olivia Brunell | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:30 - 12:00 | Signaler och transformer | 101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström | Dugga | Roland Hostettler | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Internationell företagsstrategi | A114, Ekonomikum | Dugga | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik 3c | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Dugga | Oscar Grånäs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Klinisk medicin III | Grupp 1-3 | Nordlandersalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Njurmedicin Obligatorisk |
Sara Jonsdottir | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 09:45 | Klinisk medicin III | Grupp 4-6 | Carlssonsalen, ing 100 2tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Gunnel Nordmark | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Klinisk medicin 1 | E-H | Rappesalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Ivar Ekelund Martina Ravlic Mathias Lundquist Mikael Eriksson |
||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp D Basgrupp E1-2 Basgrupp F |
Norlénsalen, ing 100 2 tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Eirini Pantiora Jarl Hellman |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Klinisk medicin III | Grupp 4-6 | Carlssonsalen, ing 100 2tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Torborg Hoppe | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:15 | Klinisk medicin III | Grupp 1-3 | Carlssonsalen, ing 100 2tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Urologi |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Klinisk medicin 1 | A-D | Grönwallsalen, ing 70, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Danila Madonia Gustav Linder Laura Zarantonello Peter Thelin Schmidt |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Klinisk medicin 1 | I-P | Wieselsalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Seminarium |
Christina Christersson Erik Berg Fredrik Sundbom Johan Sundström Malena Lope Mirjam Ljunggren |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp I Basgrupp G Basgrupp H1-2 |
Enghoffsalen, ing 50 bv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Anders Albåge Gisli Jónsson Kasper Andersen |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp L Basgrupp K1-2 Basgrupp J |
Hedstrandsalen, ing 70, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Souheil Reda Wilhelm Graf |
||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 14:00 - 16:00 | Termodynamiska principer | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 5-8 |
Dugga Obligatorisk Psykiatri |
||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:15 - 10:00 | Fysiologi | Friessalen, 15:00010, EBC | Dugga | Karta | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:30 | Grupprum 3, EBC | Dugga | Dimitris Petroutsos | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:15 - 11:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 5-8 | Mer information i Studium |
Dugga Obligatorisk Psykiatri |
|||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 5-8 | Via Zoom |
Dugga Frågestund Psykiatri |
Robert Boden | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Samhällskunskap C: Vetenskapsteori och forskningsmetoder i samhällskunskapsdidaktik |
Dugga EDU Tenta |
Thomas Nygren | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 13:15 - 16:00 | Signaler och transformer | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Dugga | Roland Hostettler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:15 - 10:00 |
Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6 Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, samläsning HT23 |
Sal VIII, Universitetshuset | Dugga | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Patologi och klinisk genetik | Dugga | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 09:45 | Klinisk medicin III | Grupp 7-9 | Via Zoom |
Dugga Obligatorisk |
Dag Leonard | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Klinisk medicin III | Grupp 7-9 | Via Zoom |
Dugga Obligatorisk |
Torborg Hoppe | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 14:45 - 16:15 | Klinisk medicin III | Grupp 4-6 | Rappesalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Urologi |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 10:00 - 11:15 | Klinisk medicin III | Grupp 4-6 | Via Zoom |
Dugga Njurmedicin Obligatorisk |
Eva Carlsson | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp C Basgrupp A Basgrupp B1-2 |
Hedstrandsalen, ing 70, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Marie Carlson Srinivas Sanjeevi Wilhelm Graf |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp L Basgrupp K1-2 Basgrupp J |
Enghoffsalen, ing 50 bv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Claes Held Hamid Gavali Lena Jideus |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:15 - 12:00 | Klinisk medicin 1 | A-D | Hjärtat, ing 70 kv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Mathias Lundquist Sarah Galien |
||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp I Basgrupp G Basgrupp H1-2 |
Carlssonsalen, ing 100 2tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Andreas Karakatsanis Jarl Hellman |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Klinisk medicin 1 | E-H | Rappesalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset | Dugga |
Caroline Nilsson Nyström Peter Thelin Schmidt Srinivas Sanjeevi Wilhelm Graf |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:00 - 17:00 | Elektromagnetism och elkraftteknik | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
08:30 - 13:00 | Biovetenskap | Lärosal 2, 15:01025, EBC | Dugga | Tobias Jakobsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 10:15 - 12:00 | Beräkningsvetenskap I | 4102, Datorsal, Ångström | Dugga | Jarmo Rantakokko | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 08:15 - 09:00 | Organisk kemi II | A4:214b, BMC |
Dugga Laboration Obligatorisk |
Helena Grennberg Philipp Gaiser Tyran Günther |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | PED Dugga 1 | Rosénsalen, ing 95/96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Hanaa Marzouk | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | PED Dugga 2 | Gemzellsalen, ing 95/96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Fredrik Ahlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | PED Dugga 3 | Stora konf.rum KK, ing 96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Olivia Brunell | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:45 | Terminskurs 3: Civilrätt | Dugga | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-20 | 14:00 - 16:00 | Makroekonomi - tillväxt, konjunkturer och ekonomisk politik | För tid och plats se Ladok | Dugga | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 16:00 - 16:15 | Människokroppens byggnad och funktion | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:15 - 10:00 | Organisk kemi II | A7:103, BMC | Dugga | Helena Grennberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:15 - 10:00 | Biologi 2 | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Dugga | Jannika Andersson Chronholm | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:00 - 11:00 | Ekonomisk historia B: Arbete, kapital och utveckling | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Terminskurs 5: Associationsrätt och skatterätt | Sal 116, Trädgårdsg. 7 E |
Dugga Examination |
Andrea Berger Athens | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Terminskurs 5: Associationsrätt och skatterätt | Sal 121, Trädgårdsg. 7 E |
Dugga Examination |
Mikael Ek | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 12:00 | Sammanträdesrum 249, Munken hus 1 | Dugga | Armin Khajehdehi | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:00 - 08:45 | Människokroppens byggnad och funktion | För tid och plats se Ladok | Dugga | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Sammanträdesrum 249, Munken hus 1 | Dugga | Armin Khajehdehi | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Sammanträdesrum 246, Munken hus 1 | Dugga | Astrid Eriksson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Omdugga
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-16 | 14:00 - 16:00 | Samhällskunskap C: Vetenskapsteori och forskningsmetoder i samhällskunskapsdidaktik |
EDU Tenta Omdugga |
Thomas Nygren | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:00 - 09:30 | Kemi för biomedicin | Studium |
Obligatorisk Omdugga |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 10:15 - 11:00 | Organisk syntes | C8:321, BMC | Omdugga | Jan Streuff | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:00 - 08:45 | Människokroppens byggnad och funktion | För tid och plats se Ladok | Omdugga | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 14:15 - 16:00 | Komparativ inkomstbeskattning | Sal 221, Trädgårdsg. 7 E | Omdugga | Kristin Söderström | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 11:15 - 12:00 | Klinisk anatomi med embryologi | A1:0, BMC |
Dissektion Omdugga |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 12:00 |
Kulturvårdens fält Socialpolitik och socialt arbete i nutida Sverige |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omdugga Omtentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 13:15 - 14:00 | Klinisk anatomi med embryologi | B1:125c, BMC | Omdugga | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:00 - 11:00 | Kulturvårdens fält | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omdugga | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 08:00 - 09:00 | Människokroppens byggnad och funktion | Omdugga | Joey Lau Börjesson | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 13:00 - 14:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt | Omdugga | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 15:15 - 17:00 | Lärosal 5, 18:01011, EBC | Omdugga | Kerstin Westberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:15 - 12:00 | Fysioterapi V. Muskuloskeletal funktionsnedsättning och psykisk ohälsa inkl. VFU |
Egen träning Omdugga |
Stephen Wilhemson | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 09:15 - 10:00 | Fysiologi | Lärosal 3, 15:01004, EBC | Omdugga | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 14:00 - 18:00 |
Kulturvårdens fält Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
B23, Campus Gotland |
Obligatorisk Omdugga Tentamen, E-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 15:15 - 16:00 | Organisk kemi II |
Obligatorisk Omdugga |
Helena Grennberg Philipp Gaiser Tyran Günther |
||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Tentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 32, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-11 | 14:00 - 18:00 | Svenska 1 för blivande ämneslärare |
Barns och ungdoms läsning Tentamen |
Marina Roslund Tuva Haglund |
||||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-14 | 09:00 - 10:00 | Global Sustainable Development VT23 | Studium |
Hemtenta Tentamen Utlämning |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-17 | 16:00 - 17:00 | Global Sustainable Development VT23 | Studium |
Hemtenta Inlämning Tentamen |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-19 | 08:00 - 17:00 | Universums byggnad | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Anton Filip Vikaeus | |||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 13:00 - 16:00 | Svenska för utbytesstudenter (steg 2) | 16-2044, Engelska parken | Tentamen | Lise Horneman Hansen | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 08:00 - 13:00 | Bioinformatik | Tentamen |
Carl-Johan Rubin Cecilia Ragnarsson Erik Axelsson Gerli Rosengren Pielberg |
||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:00 - 13:00 | Mathematical Methods I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:00 - 17:00 | Självständigt arbete | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 14:00 - 17:00 |
Biologisk och emotionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:00 - 11:00 | Neurologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:00 - 09:00 | Klinisk medicin III | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:00 - 08:30 | Gender and Economic Development VT23 | För tid och plats se Ladok |
Hemtenta Tentamen Tentamen, E-tenta Utlämning |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:00 - 17:00 | Introduktion till energilagring | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Kostvetenskap B: Livsmedelsvetenskap | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | Gender and Economic Development VT23 | För tid och plats se Ladok |
Deadline Hemtenta Inlämning Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:00 - 13:00 | Infektionsbiologi i ett globalt perspektiv | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi med inriktning mot arbetsliv | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Johan Waara | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Introduktionskurs | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Jannika Andersson Chronholm | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 08:00 - 17:00 | Farmaceutisk bioteknologi och immunologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:00 - 17:00 | Pediatrik och geriatrik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:00 - 13:00 | Ekologi för miljö och vatten | Sal L,Undervisningshuset,SLU | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fysioterapi I. Hälsa, beteende och vetenskapsmetodik I | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Olivia Sand | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Neuropsykologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Ekologi för miljö och vatten | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Tentamen | Mohammad Bahram | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:15 - 17:15 | Läkemedelskemi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Utveckling av affärsidéer | H325, Ekonomikum | Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 17:00 | Anatomi II. Muskler och leder | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmakoepidemiologi och farmakoekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Galenisk farmaci | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Introduktion till geodetisk mätningsteknik | Tentamen | Ward van Pelt | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Läkemedel och äldre | Mer information i Studium | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Läkemedelsutveckling | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Microeconomics I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Molekylär fysikalisk farmaci | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 |
Statskunskap A Statskunskap A: Politisk teori HT23 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
|||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Utveckling av affärsidéer | B163, Case-sal, Ekonomikum | Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 18:00 | Demokratins Problem HT23 | Mer information i Studium |
Hemtenta Tentamen |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Kognition och perception Kognitionspsykologi I |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | Bardur Hofgaard Joensen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Konflikt och religion | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Metod C HT23 | För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi C | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Anders Winman | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 |
Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6 Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, samläsning HT23 |
För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Svensk politik |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
|||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Prospekterings- och miljöinriktad geofysik Tillämpad och miljöinriktad geofysik |
Micro Dm134, Geocentrum | Tentamen | Alireza Malehmir | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Klinisk psykologi med kognitiv beteendeterapeutisk inriktning I | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Kognition och inlärning | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Biologisk och emotionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Socialkunskap, etik och professionellt förhållningssätt I | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Nils Gasslander | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:00 - 12:00 | Genusvetenskap A | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad analys av komplexa prover | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Hindi 3 Hindi 3: Moderna hinditexter och Sanskrit ht 2023 - samläsning Hindi C |
Mer information i Studium | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Breddningskurs i indiskt tillvalspråk: hindi 1 Hindi A Hindi A ht 2023 - samläsning Indologi C Introduktion till hindi |
Tentamen |
Armin Chiocchetti Heinz Werner Wessler |
||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:00 - 12:00 |
Energi- och livscykelanalys Livscykelanalys |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Infektionsbiologi och molekylärgenetik med läkemedelsinriktning | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till matematikstudier | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till materialvetenskap | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Organismernas evolution och mångfald | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Fabien Burki Martin Ryberg |
|||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Integrativ molekylärbiologi, fysiologi och farmakologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 |
Musikvetenskap A Västerländsk konstmusik |
F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Tobias Plebuch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp A-D Basgrupp G Basgrupp N |
Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:00 - 17:00 | Biologi A - mönster och processer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Galenisk och fysikalisk farmaci II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Turbulens och mikrometeorologi | Halland Fm114,Geocentrum | Tentamen | Cecilia Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 13:00 | Tektonik och geodynamik | Stuffen El221, Geocentrum | Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap campus DK 1-5 HT23 (5RT008 o 5RG702) | Mer information i Studium | Tentamen | Jens Wilhelm Borgland | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:00 - 11:00 | Allmän forskningsmetodik: Design och analys | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Atmosfärens och klimatets fysik | Halland Fm114,Geocentrum | Tentamen | Antonio Segalini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Hem- och konsumentkunskap, grundkurs för lärare i grundskolan | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:00 - 17:00 | Infektionsbiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till molekylär bioteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Sedimentologi, stratigrafi och paleobiologi | Tentamen | Michael Streng | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Frågor till det förflutna. Introduktion till historiska studier | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Kemi för biomedicin | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 |
Engelska B1 Engelska B1/T2 samläsning HT23 |
B1:1-2 | För tid och plats se Ladok |
Litteratur och engelskans historia Tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Tektonik och geodynamik | Skåne Gm216,Geocentrum | Tentamen | Steffi Burchardt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Allmän och molekylär systematik |
Klubban Tentamen |
Mikael Thollesson Petra Korall |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-07 | 09:00 - 13:00 | Latin A | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:00 - 17:00 | Biologi 1 | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Jannika Andersson Chronholm | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:00 - 11:00 | Mikrobiologi och immunologi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Maria Ulvmar | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Neurobiologi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi med inriktning mot arbetsliv | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Johan Waara | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 13:00 - 17:00 | Energisystemens miljöpåverkan | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Tentamen | Stina Drakare | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Geovetenskap - planeten jorden |
Skåne Gm216,Geocentrum Småland Dm235, Geocentrum |
Tentamen |
Karin Högdahl Sigrid Huld |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:00 - 17:00 | Akvatiska ekosystem och ekosystemtjänster | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till mekanik - bryggningskurs | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | D22, Campus Gotland |
Tentamen Tentamen, papperstenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 |
Juridiskt grundår Terminskurs 1: Grundläggande juridisk metod, statsrätt och konstitutionell EU-rätt |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:00 - 18:00 | Tillämpad apoteksfarmaci med författningar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Verksamhetsförlagd utbildning, inklusive farmaceutiska författningar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Kognitionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:00 - 11:30 | Förorenad mark riskbedömning och åtgärder | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:00 - 11:00 | Geovetenskap - planeten jorden | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till elkraftteknik - bryggningskurs | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Operativsystem I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Hälsopsykologi och beteendemedicin I | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:00 - 17:00 | Allmän och organisk farmaceutisk kemi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Analytisk mekanik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Arbets- och organisationspsykologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | CAD med FEM | 6K1101, Datorsal, Ångström | Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Databasteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Digitalteknik och elektronik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektroteknikens grunder I: Komponenter och kretsar |
7K1105, Ångström 7K1109, Ångström 7K1113, Ångström |
Laboration Tentamen |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Elektriska nätet som system Elkraftsystemanalys |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Experimentella metoder inom materialmekanik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Industriell ekonomi och hållbar innovation | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Informationsutvinning II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till additiv tillverkning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till bioinformatik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till energisystem | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till parallellprogrammering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Kinesiska C | Tentamen | Xinzheng Wan | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Processreglering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Programmering för språkteknologer I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Sannolikhetsteori II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Vatten och samhälle | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Geovetenskap - planeten jorden | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Energisystemens biogeokemiska förutsättningar | Tentasal 1, Undervisningshuset, SLU |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Engelska B1/T2 samläsning HT23 Engelska för årskurs 7-9 och gymnasiet T2 |
T2:1-2 | För tid och plats se Ladok |
Samhälle Tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Arabiska 3 Arabiska C Massmediearabiska Massmediearabiska ht 2023 - samläsning |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 14:15 |
SPRÅKSTRUKTUR HT23 Svenska 1, gymnasielärare |
Tentamen | Mikael Tsiouris | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 12:00 | Latin C | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Klinisk medicin III | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:00 - 17:00 | Automatateori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Batterikontroll och säkerhet | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bioteknisk metodik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektroteknikens grunder I: Komponenter och kretsar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elkraftteknisk mätteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fasta tillståndets kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi I - företagets funktioner | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Informationsutvinning Informationsutvinning I |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till medicinsk teknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till miljö- och vattenteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till vattenteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemiska principer I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Linjär algebra och geometri I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Livscykelanalyser för energi och material | Tentamen | Mattias Lantz | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Programmeringsteknik II Programmeringsteknik II Samläsning HT2023 |
Tentamen |
Sven-Erik Ekström Tom Smedsaas |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Reglerteknik EI | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Reglerteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Rymdfysik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Speciell relativitetsteori | Tentamen |
Agnese Bissi Carlos Gustavo Rodriguez Fernandez |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Strukturoptimering för additiv tillverkning II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Teknik i extrema miljöer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Transformmetoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Språket i samhället: teori, analys och tolkning | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Syndromspecifik KBT I | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:00 - 17:00 | Analytisk kemi I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Analytisk kemi med mätvärdesbehandling och kemometri | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Artificiell intelligens | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Byggkonstruktion | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Dricksvattenberedning och ledningsnät | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektronik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Energifysik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Engelska A1/T1 samläsning HT23 | För tid och plats se Ladok |
Språkstruktur Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fylogenianalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fysiologi och molekylär cellbiologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi IV: företaget och omvärlden | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till materialsyntes och karakterisering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Linjär algebra II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Material och hållbar utveckling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Materialkemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Solenergi - teknik och system Solenergitekniker för elgenerering |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Spårbunden elektrisk trafik: tåg och spårvagnar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillverkningsteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Yt- och materialanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Introduktion till statistik för livsvetenskaper |
För tid och plats se Ladok Hubben, EBC Lärosal 6, 18:01021, EBC Musen, EBC |
Tentamen | David Berger |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
09:30 - 16:30 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | Tentamen | Cecilia Wejryd | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Spinbaserad teknologi I | 4005, Ångström | Tentamen | Venkata Kamalakar Mutta | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Fördjupad farmakoterapi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 08:00 - 17:00 | Algebra och geometri | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Artificiell intelligens för industriell analys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Byggnadsprojektering med ritteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | CAD med FEM | 6K1107, Datorsal, Ångström | Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Dynamiska geosystem - global förändring | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Efterbearbetning och ytbehandling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektromagnetisk fältteori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektronik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Flervariabelanalys, allmän kurs | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Grundläggande matematisk statistik | Tentasal 1, Undervisningshuset, SLU | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell projektledning I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Materialkemi för batterier | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Materialsyntes och karakterisering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Mikrobiologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Nanoporösa material med tillämpningar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Reglerteknik II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Spinbaserad teknologi I | 90101, Ångström | Tentamen | Venkata Kamalakar Mutta | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad energilagring med projektledning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad matematik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Datorstödd konstruktion | 4001, Ångström | Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 16:30 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | Tentamen | Cecilia Wejryd | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:00 - 17:00 | Algoritmer och datastrukturer I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 |
Analytical Methods HT2023 Analytiska metoder |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Automatiserings- och robotteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Avancerad materialanalys |
Muntlig examination Tentamen |
Fredrik Johansson Klaus Leifer Rebecka Lindblad |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Baskurs i matematik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Energieffektivisering Energieffektivisering i byggnader - teknik och system |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fluidmekanik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geometri och analys III | Tentamen | Luis Diogo | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till kärnkraft | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kommunal och industriell avloppsvattenrening | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Medicinsk mätteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Miljöförändringar i ett geologiskt tidsperspektiv | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Numeriska metoder och simulering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Organisk syntes | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Populationsgenomisk analys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Programmeringsteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Reglerteknik III | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Sannolikhetsteori I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Signaler och system | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Toxikologi, säkerhetsvärdering och farmakovigilans | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Öppen fördjupningskurs i inbyggda system | 101162, Ångström |
Muntlig examination Tentamen |
Ping Wu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | 16-2040, Lilla seminarierummet | Tentamen | Veturlidi Oskarsson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:30 | 3419, Ångström | Tentamen | Klaus Leifer | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 |
Projekt och ledarskap Projektledning och ledarskap |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen Tentamen, papperstenta |
Magnus Larsson Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Spinbaserad teknologi I | 4005, Ångström | Tentamen | Venkata Kamalakar Mutta | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Öppen fördjupningskurs i inbyggda system | 101162, Ångström |
Muntlig examination Tentamen |
Ping Wu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Engelskans varieteter: ett globalt perspektiv | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Finansiell teori | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Hydrologi och vattenresursförvaltning | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Benjamin Fischer Claudia Teutschbein |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Persiska A Persiska A ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Persiska 1 |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:00 - 17:00 | Algebra och vektorgeometri | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Avancerad probabilistisk maskininlärning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Batterier och lagring | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Datakommunikation I | Tentamen | José Mairton Barros da Silva Júnior | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Experimentella metoder i biofysik Experimentella metoder i strukturbiologi |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fysik för kemister | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ingenjörsgeologi och geoteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till materialvetenskap | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemisk energilagring | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemisk fysik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Klassisk elektrodynamik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Livets tidiga utveckling och uppblomstring | Tentamen | Graham E Budd | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Mekanik II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Metoder och projektledning för mjukvaruutveckling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Mikrobiologi och immunologi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Diarmaid Hughes | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Organisk-kemisk spektroskopi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Preparativ organisk kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Produktion av biologiska läkemedel | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Professionell utveckling | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi I. Inlärningspsykologi, beteendeanalys, beteendemedicin | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Christopher Sundström | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Robotmekanik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Spektroskopi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Strömnings- och värmelära | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Toxicology, joint course HT2023 | För tid och plats se Ladok | Tentamen | John Lees | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Vävnads- och utvecklingsbiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Kemi för biomedicin | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Elektromagnetisk geofysik | Dk235, Geocentrum | Tentamen | Thomas Kalscheuer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Arabiska A | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Atmosfärens och klimatets fysik | Halland Fm114,Geocentrum | Tentamen | Antonio Segalini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Lingvistik A Lingvistik I (introduktion) Lingvistik I ht 2023 - samläsning |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 08:00 - 13:00 | Regenerativ medicin | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Kinesiska A | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 08:00 - 08:15 | Svenska 3, gymnasielärare | Tentamen | Erik Falk | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:00 - 17:00 | Analog elektronik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Andra generationens kvantteknologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Avancerad solcells- och batteriteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Avancerade numeriska metoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Beräkningskemi för biologiska makromolekyler | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Beräkningsvetenskap för dataanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Beräkningsvetenskap för partiella differentialekvationer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Biofysikalisk kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Försöksplanering, datahantering och statistisk analys för materialvetare | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Halvledarelektronik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Hållfasthetslära | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Linjär algebra för dataanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Nanobioteknik och biosensorer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Offentlig ekonomi med miljöekonomiska tillämpningar | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Proteomik och metabolomik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Sannolikhet och statistik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Statskunskap A: Svensk och jämförande politik HT23 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
|||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Empirisk modellering Systemidentifiering |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ytors fysik och kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Mineralogi och petrologi | Tentamen | Jaroslaw Majka | ||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Fysiologi och molekylär cellbiologi |
Genomgång Tentamen Zoom-undervisning |
|||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Kraftelektronik Kraftelektronik I |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:00 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | För tid och plats se Ladok |
Produktion Tentamen |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Fonetik I (introduktion) Fonetik I, samläsning HT2023 Lingvistik A |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 |
Microeconomic Theory HT2023 Mikroekonomisk teori |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Nationalekonomi B: Mikroteori med tillämpningar | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Kognitionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Samhällskunskap AB: Statskunskap |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
|||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Europeiska unionens politiska system HT23 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
|||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 18:00 | Förvaltningspolitik B/C HT23 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | International Politics B/C HT23 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
|||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Mathematical Methods II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Nationalekonomi C: Arbetsmarknadsekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Political Theory B/C HT2023 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
|||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi C: OBM och arbetspsykologi HT23 | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Johan Waara | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi för dietister A I | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Alexander Rozental | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 |
Musikvetenskap A Västerländsk konstmusik |
F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Tobias Plebuch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Arbetsmarknadsekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Emotionspsykologi och biologisk psykologi | Tentamen | Malin Gingnell | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Jämförande genomik för biomedicin | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Mikroekonomi - individer, företag och marknader | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Psykologi med inriktning mot arbetsliv | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Johan Waara | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:00 - 13:00 | Komparativ inkomstbeskattning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Rätt och välfärd | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Persiska A Persiska A ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Persiska 1 |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Swahili A Östafrikansk historia ht 2023 - samläsning Östafrikansk historia, kultur och samhälle, med inriktning på swahilikulturen |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:00 - 13:00 | Introduction to European law | Se kommentar | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Historical Linguistics ht 2023 - joint course Historisk lingvistik Jämförande indoeuropeisk språkforskning A Lingvistik C Orienteringskurs om jämförande språkforskning |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Utredningsmetodik I | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Johan Waara | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 |
Persiska A Persiska A ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Persiska 1 |
Via Zoom | Tentamen | Forogh Hashabeiky | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Breddningskurs i indiskt tillvalspråk: hindi 1 Hindi A Hindi A ht 2023 - samläsning Indologi C Introduktion till hindi |
Tentamen | Heinz Werner Wessler | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Allmän förvaltningsrätt | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 13:00 - 17:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp J-M | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:00 - 17:00 | Fysioterapi V. Muskuloskeletal funktionsnedsättning och psykisk ohälsa inkl. VFU | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Victor Bengtsson | |||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:00 - 17:00 | Biofysikalisk kemi med matematik | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmaceutisk biokemi och molekylär cellbiologi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-11 | 08:00 - 18:00 |
Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6 Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, samläsning HT23 |
För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 07:45 - 17:00 | Biologi 1 | Tentamen | Jannika Andersson Chronholm | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Demokratins Problem HT23 | Mer information i Studium |
Hemtenta Omtentamen, E-tenta Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:00 - 11:00 |
Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B Socialpsykologi |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:00 - 17:00 | KUB Biomedicinsk laboratorievetenskap, samläsning HT23 | 1M | För tid och plats se Ladok | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Statistical Preliminaries | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Toxikologi, säkerhetsvärdering och farmakovigilans | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Klinisk anatomi med embryologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:00 - 13:00 | Läkemedelsterapi i Sverige | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:00 - 17:00 | Biofysikalisk kemi med matematik | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geofysiska metoder med tillämpningar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Ekonomisk geologi | Stuffen El221, Geocentrum | Tentamen | Erik Jonsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Gruvbrytningens utmaningar | Halland Fm114,Geocentrum | Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 08:00 - 12:00 | Latin A | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 17:00 | Elektromagnetism | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Introduktion till molekylärbiologi Introduktion till molekylärbiologi, genetik och evolution |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:00 - 17:00 | Farmakokinetik och farmakodynamik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Metod B HT23 | För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Människa och miljö I | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Freddie Lymeus | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:15 - 12:00 | Djurens struktur och funktion |
Grupprum 2, EBC Grupprum 3, EBC Grupprum 4, EBC |
Seminarium Tentamen |
Graham E Budd Henning Blom Mikael Thollesson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Djurens struktur och funktion |
Grupprum 2, EBC Grupprum 3, EBC Grupprum 4, EBC |
Seminarium Tentamen |
Graham E Budd Henning Blom Mikael Thollesson Paco Cardenas |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:00 - 12:00 | Introduktion till vattenteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Dinosauriernas tidsålder | Tentamen | Michael Streng | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:00 - 12:00 | Matematik för språkteknologer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | Svenska 2, gymnasielärare | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:00 - 09:30 | Evidensbaserade kliniska farmaceutiska metoder | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Farmakoterapi, samläsning HT2023 | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Modellering av akvatiska ekosystem |
Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum |
Obligatorisk Tentamen |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:00 - 12:00 | Forskningsmetoder kring läkemedelsanvändning | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Livscykelanalys av biologiska läkemedel | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Björn Wettermark | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Läkemedelsformulering | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Göran Frenning | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B Socialpsykologi |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tillämpad apoteksfarmaci med författningar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Toxikologi Toxikologi för civilingenjörsstudenter |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Verksamhetsförlagd utbildning, inklusive farmaceutiska författningar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 |
Musikteori 1 Musikvetenskap A |
F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen |
Erik Bergwall Per-Henning Olsson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | Karin Brocki | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 14:00 - 15:00 | Komparativ inkomstbeskattning | A1106.1, Trädgårdsg. 1 | Tentamen | Katia Cejie | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi II: organisering, produktion och marknad | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Statskunskap A: Förvaltningspolitik HT23 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
|||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 07:15 - 17:00 | Matematik 3c | Tentamen |
Oscar Grånäs Patrik Thunström |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:00 | Global Sustainable Development HT23 | Studium |
Hemtenta Tentamen Utlämning |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Introduktion till makroekonomi för lantmätare | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Samhällskunskap AB: Juridik | För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:00 - 17:00 | Digital elektronik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundläggande psykoterapiutbildning för ST-läkare i psykiatri, termin 1 (uppdragsutbildning) | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Metod |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
|||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Psykologi II. Kommunikation och samtal | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Erik Rautalinko | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 17:00 | Metabolism och endokrinologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Psykiatri och psykopatologi Psykiatri, psykopatologi I |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologiska mätmetoder med mätteori | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Välfärdsstater i jämförande perspektiv | För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Latin A | 7-0042, Engelska parken | Tentamen | Carl Erixon | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Global Sustainable Development HT23 |
Hemtenta Inlämning Tentamen |
|||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:00 - 17:00 | Fysiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till matematikstudier, ämneslärare | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Ryska: introduktionskurs | Svedeliussalen, 4235, Gamla Torget 6 |
Delkurs 2 Tentamen |
Anastasia Makarova | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:00 - 17:00 | Allmän och organisk farmaceutisk kemi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Basic Swedish 1 | B23, Campus Gotland | Tentamen | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:00 - 13:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap campus DK 1-5 HT23 (5RT008 o 5RG702) | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Reflektionsseismologi | Dk235, Geocentrum | Tentamen | Ayse Kaslilar Sisman | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Breddningskurs i indiskt tillvalspråk: hindi 1 Hindi A Hindi A ht 2023 - samläsning Introduktion till hindi |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Hindi 3 Hindi 3: Moderna hinditexter och Sanskrit ht 2023 - samläsning Hindi C |
Mer information i Studium | Tentamen | Heinz Werner Wessler | |||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 07:45 - 17:00 | Kemi 1 | Tentamen | Anders Sandell | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Statskunskap A: Svensk och jämförande politik HT23 |
Omtentamen, E-tenta Tentamen |
|||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Ryska: introduktionskurs | 7-0015, Engelska parken |
Delkurs 2 Tentamen |
Anastasia Makarova | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Ryska: introduktionskurs | 7-0015, Engelska parken |
Delkurs 2 Tentamen |
Anastasia Makarova | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp E-F Basgrupp H-I |
Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 18:00 |
Kinas historia och kultur Kinas historia och kultur (avancerad nivå) Kinas historia och kultur ht 2023 - samläsning Kinesiska A |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:00 - 11:00 | Nationalekonomi B: Utvecklingsekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 7-0015, Engelska parken | Tentamen | Charlotte Lindgren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 08:00 - 17:00 | Avancerad masspektrometri | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Hem- och konsumentkunskap, grundkurs för lärare i grundskolan | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Lingvistik A Sociolingvistik SOCIOLINGVISTIK HT23 |
Tentamen | Daniel Skog | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:00 - 17:00 | Farmakokinetik och farmakodynamik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | International Investment Law | Tentamen | Steffen Hindelang | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Produktutveckling och design I | Tentamen | Henrik Hermansson | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Allmän förvaltningsrätt | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Arameiska/syriska A Arameiska/syriska: breddningskurs i semitiskt tillvalsspråk Syrisk grundkurs Syrisk grundkurs ht 2023 - samläsning |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Engelska A1/T1 samläsning HT23 | För tid och plats se Ladok |
Språkvetenskap Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Latin C |
INSTÄLLD Tentamen |
|||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-16 | 08:00 - 12:00 | Kinesiska A | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:00 - 17:00 | Fysik 1b1 | Tentamen | Johan Larsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Hälsoekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Lagstiftning om förvaltning av naturresurser och skydd av biologisk mångfald | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Kvalitetssäkring och regulatoriska krav vid utveckling och tillverkning av läkemedel Läkemedel - kvalitetssäkring och regulatoriska krav |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | A204, Ekonomikum | Tentamen | Helena Bouveng | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Mer information i Studium | Tentamen |
Nejla Orta Zekeriya Kazanci |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:00 - 12:00 |
Akkadiska ht 2023 - samläsning Akkadiska med grammatik och kilskrift: breddningskurs i semitiskt tillvalsspråk Assyriologi A |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Kinesiska C | Via Zoom | Tentamen | Xinzheng Wan | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Turkiska 3: Klassiska texter och språkfärdighet ht 2023 - samläsning Turkiska språk 3 Turkiska språk 3B |
Mer information i Studium | Tentamen | Zekeriya Kazanci | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs F-3 | Group 3 | Språklabb 7-0050, Engelska parken |
Språkstruktur Tentamen Uttal |
Per Otterstedt | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | Språklabb 7-0050, Engelska parken |
Språkstruktur Tentamen Uttal |
Per Otterstedt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Mer information i Studium | Tentamen |
Nejla Orta Zekeriya Kazanci |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 08:00 - 12:00 |
Arabiska 3 Arabiska C Moderna arabiska texter ht 2023 - samläsning Moderna arabiska texter med grammatik och språkfärdighet |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ekotoxikologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Mikrobiologi och immunologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
|||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Turkiska 3: Klassiska texter och språkfärdighet ht 2023 - samläsning Turkiska språk 3 Turkiska språk 3B |
Mer information i Studium | Tentamen | Zekeriya Kazanci | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Engelska för grundlärare, årskurs F-3 | Group 1-2 | Språklabb 7-0050, Engelska parken |
Språkstruktur Tentamen Uttal |
Per Otterstedt | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Kemi, material och bränsle för reaktortillämpningar | 90106, Ångström | Tentamen | Mattias Klintenberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Mer information i Studium | Tentamen |
Nejla Orta Zekeriya Kazanci |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 17:00 | Avancerad neurobiologi med hjärnans sjukdomar | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EU criminal law | Se kommentar | Tentamen | Maria Bergström | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmakognosi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykoterapi med teoretisk fördjupning II | KBT | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 17:00 | Farmakognosi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs F-3 | För tid och plats se Ladok |
Produktion Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Flervariabelanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Mjukvarutestning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Engelska B1/T2 samläsning HT23 | För tid och plats se Ladok |
Språkstruktur Språkvetenskap Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 17:00 | Högspänningsteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till dataanalys |
4102, Datorsal, Ångström 4103, Datorsal, Ångström 4104, Datorsal, Ångström 6K1101, Datorsal, Ångström 6K1107, Datorsal, Ångström |
Tentamen |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ledarskap för ingenjörer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Multivariata metoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ordinära differentialekvationer I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Statskunskap A: Internationell politik HT23 | För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Säkra datorsystem I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 17:00 | Analytisk talteori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Beräkningsvetenskap för dataanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Beräkningsvetenskap för naturvetenskapliga tillämpningar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Avancerad vetenskaplig forskning och metodologi Biomedicinsk forskningsmetodik |
För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Datorarkitektur I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektromagnetism I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grafteori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kraftelektronik II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kvantfysik F | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kvantmekanik | Tentamen |
Erin O'Sullivan Jan Rusz |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Linjär algebra II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Linjär algebra och geometri I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Tentamen |
Anna Lindahl Gunnel Alvenäs Mats Larsbo |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Materialtillverkning I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Medicinsk mikrobiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Metod B HT23 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen, E-tenta Tentamen Tentamen, E-tenta |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Molekylärbiologiska system | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Mätteknik |
6K1107, Datorsal, Ångström Mättekniklab, 81101, Ångström |
Tentamen |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Optimeringsmetoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Programmeringsteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Programmeringsteori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Sannolikhetsteori och martingaler | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad fysik för molekylär bioteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Turkisk språkhistoria | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:00 - 17:00 | Algebra I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Algoritmer och datastrukturer II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Analytisk kemi med mätvärdesbehandling och kemometri | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Astrofysik I | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Anish Amarsi Miora Andriantsaralaza |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Biokemi med molekylärbiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Biomedicinsk teknik - biomaterial och design | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektroteknikens grunder II: Kretsteori |
7K1105, Ångström 7K1109, Ångström 7K1113, Ångström |
Laboration Tentamen |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Fysiologi och molekylär cellbiologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Förnybar energiteknik och samhälle | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Generatordesign | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Inferensteori I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Inferensteori II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till biokemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till vattenteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemi, material och bränsle för reaktortillämpningar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kvalitativ och kvantitativ metod i industriell teknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 |
Macroeconomic Theory HT2023 Makroekonomisk teori |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Materialanalys för batterier | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Materialkemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Medicinsk fysik och teknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Nanovetenskap | 80115, Ångström | Tentamen |
Biplab Sanyal Björgvin Hjörvarsson Venkata Kamalakar Mutta |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Organisk kemi III | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Sensorer i elektriska fordon | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Signalbehandling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Signaler och transformer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Statistik och prediktion inom läkemedelsområdet | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tunnfilmsteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Geografiska informationssystem för ingenjörer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Fackspråklig kurs i engelska för jurister och ekonomer | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Latinsk språkhistoria | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Nationalekonomi B: Finansiell ekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Swahili A Swahilitexter Swahilitexter ht 2023 - samläsning |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Psykoterapi med teoretisk fördjupning I | KBT | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Nils Gasslander | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:00 - 17:00 | Analys av kategoriska data | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Byggnadsfysik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Energisystemens biogeokemiska förutsättningar | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Energiteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmakokinetik |
För tid och plats se Ladok Mer information i Studium |
Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Farmakokinetik och farmakodynamik för biologiska läkemedel | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Irena Loryan | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Fysikalisk kemi Fysikalisk kemi I |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geometri och analys I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi IV: företaget och omvärlden | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till bioinformatik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemisk bindning med beräkningskemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Klinisk medicin III | Grupp 4-6 |
Njurmedicin Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kärnfysik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Material för hållbar utveckling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Moderna metoder för organisk syntes | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Neuroanatomi samt smärt- och stressfysiologi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Polymerteknologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykoterapi med teoretisk fördjupning III | KBT | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Reglerteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Skatteavtal och internprissättning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Statistisk maskininlärning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Säkerhetsanalyser inom energisektorn | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad mekanik II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Transformmetoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Vetenskaplig visualisering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Välfärdsstater i jämförande perspektiv | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen, E-tenta Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Engelska för grundlärare, årskurs F-3 |
För tid och plats se Ladok |
Språkstruktur Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | English C1/Investigating the Structure of English Then and Now HT2023 | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Persiska A Persiska A ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Persiska 1 |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 |
Assyriologi A Främre Orientens äldre kulturer: Arkeologi och konst Främre Orientens äldre kulturer: Arkeologi och konst ht 2023 - samläsning |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:00 - 12:00 | Balochiska B | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Batterier, samhället och hållbar utveckling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Databasteknik II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Envariabelanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Arabiska C Främre Orientens och arabvärldens historia Turkiska språk 3B |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Funktionslära för ingenjörer |
Tentamen Tentamen, papperstenta |
|||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Hydrokemi | Tentamen | Roger Herbert | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell organisk kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till bildanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till elektromobilitet | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemisk bindning i molekyler och material | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Kurdiska A Kurdiska A (introduktion till sydkurdiska) ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Kurdiska 1 (sorani) |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kärnkraftsäkerhet | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Latinsk grammatik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Lingvistik II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Mikro- och nanoteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Miljöteknik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Nanomaterialens fysik och kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Parallella algoritmer och datastrukturer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Processteknisk modellering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Programmering av enkapseldatorer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 |
Psykologi B Utvecklingspsykologi |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | Karin Brocki | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Strålning i atmosfären | Halland Fm114,Geocentrum | Tentamen | Lichuan Wu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Vattenkraft - teknik och system Vattenkraft och reglerkraft |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Vågor och optik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Yt- och kolloidkemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 |
Global geofysik Jordens fysik och dynamik |
Dk235, Geocentrum | Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:30 | Gender and Economic Development HT23 | För tid och plats se Ladok |
Hemtenta Tentamen Utlämning |
||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Ryska: introduktionskurs | Sammanträdesrummet, 4229, Gamla Torget 6 | Tentamen | Anastasia Makarova | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:00 | Växter och djur i närmiljön för grundlärare F-6 |
Avslutning Tentamen Zoom-undervisning |
Elisabeth Långström Ronny Alexandersson |
||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Kosmiska katastrofer | Tentamen | Erik Zackrisson | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 17:00 | Additiv tillverkning i medicinska tillämpningar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Algebraiska strukturer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:30 | Anatomi och fysiologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Avfallshantering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Biokemisk teknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Databasteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Dimensionering av konstruktioner | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektroteknikens grunder II: Kretsteori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Energisystemfysik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Enskilda avlopp och resursåtervinning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Envariabelanalys M | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Enzymologi och bioorganisk katalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Evolutionära mönster | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmaceutisk biokemi och molekylär cellbiologi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmaceutisk cellbiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fasta tillståndets fysik F | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fourieranalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Galenisk farmaci II | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geovetenskap - planeten jorden | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Geovetenskapens analysmetoder | Mer information i Studium | Tentamen | Peter Lazor | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundläggande kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Integrationsteori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Introduktion till molekylärbiologi Introduktion till molekylärbiologi, genetik och evolution |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemisk apparatteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Metallpulvertillverkning | 6K1107, Datorsal, Ångström | Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Miljökemi med ämnesdidaktik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Molekylära material | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Neuroanatomi samt smärt- och stressfysiologi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Organisk kemi I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Programkonstruktion och datastrukturer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Proteinvetenskap | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Realtidssystem Realtidssystem I |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Robotteknologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Snöfysik och hydrologi | Tentamen | Rickard Pettersson | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpade finita elementmetoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 |
Projekt i elektroteknik Projekt i inbyggda system |
12630, Ångström, |
Muntlig examination Tentamen |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | Produktutveckling och design I |
4102, Datorsal, Ångström 4103, Datorsal, Ångström 4104, Datorsal, Ångström 6K1101, Datorsal, Ångström |
Tentamen | Henrik Hermansson |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Projekt i elektroteknik Projekt i inbyggda system |
12630, Ångström, |
Muntlig examination Tentamen |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:00 - 11:30 | Anatomi och fysiologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Datoriserad bildanalys I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Eldrift av flygplan, drönare och helikoptrar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Elektriska drivlinor Elektriska framdrivningssystem |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektriska maskiner | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektromagnetism II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmakologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fasta tillståndets fysik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Finansiella derivat | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Flervariabelanalys för dataanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Framtidsperspektiv inom cellkemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geoteknik och byggnadsgeologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geovetenskap - planeten jorden | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | GIS och fjärranalys |
Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum |
Tentamen | Rickard Pettersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Klinisk medicin III | Grupp 7-9 | Se kommentar |
Obligatorisk Tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Klinisk psykologi med kognitiv beteendeterapeutisk inriktning I | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kompilatorteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Koordinations- och metallorganisk kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kärnkraftsäkerhet | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Läkemedelsmissbruk och beroendelära | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Macroeconomics I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Makroekonomi - tillväxt, konjunkturer och ekonomisk politik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Material för hållbarhet | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Metabolism och endokrinologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Metod |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
|||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Molekylära system för förnybar energiomvandling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Naturresurser och miljö | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | NMR-spektroskopi I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Solenergi - teknik och system Solvärmetekniker |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Statistik och dataanalysmetoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Statistisk design och analys | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Statistisk mekanik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Statistisk termodynamik - teori och simuleringsmetoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Teknisk termodynamik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Teoretisk kemi - profilkurs | Se kommentar |
Muntlig examination Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Termodynamiska principer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad analog elektronik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad systemanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ytkarakterisering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Klinisk medicin 1 | För tid och plats se Ladok |
Tentamen Övrigt |
||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 |
Projekt i elektroteknik Projekt i inbyggda system |
12630, Ångström, |
Muntlig examination Tentamen |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Datorstödd konstruktion |
4102, Datorsal, Ångström 4103, Datorsal, Ångström 4104, Datorsal, Ångström |
Tentamen | Henrik Hermansson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Frontsystemens uppbyggnad och dynamik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Energimarknadsanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Termokemisk omvandling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Projekt i elektroteknik Projekt i inbyggda system |
12630, Ångström, |
Muntlig examination Tentamen |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Arabiska A | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Frontsystemens uppbyggnad och dynamik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Frågor inom mikroekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Grekiska A Grekiska I |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Latin C | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Lingvistik A Världens språk Världens språk ht 2023 - samläsning |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Nationalekonomi B: Makroteori | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6 Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, samläsning HT23 |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Speciell förvaltningsrätt - socialrätt | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Tillämpad makroekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Psykologisk forskningsmetod II | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Psykologisk utredningsmetod | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Johan Waara | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Autism och relaterade funktionsvariationer | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | Gender and Economic Development HT23 | För tid och plats se Ladok |
Hemtenta Inlämning Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-13 | 08:00 - 13:00 | Anatomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bioinformatiska analyser I | Studium | Tentamen | Katarzyna Zaremba | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmakologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Introduktionskurs i sydkurdiska (sorani) Kurdiska A Kurdiska A (introduktion till sydkurdiska) ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Kurdiska 1 (sorani) |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Kalkylering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Klinikorienterad farmaci | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Latin A | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Neurobiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Turkisk språkhistoria | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Ledarskap och grupprocesser Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | Erik Rautalinko | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 2, 15:01025, EBC | Tentamen |
Fredrik Sundström Lena Henriksson |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-14 | 08:00 - 17:00 | Farmakoepidemiologi och hälsoekonomi med statistik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 09:30 - 10:00 |
Hebreisk litteratur Hebreisk litteratur ht 2023 - samläsning Hebreiska B-C |
Mer information i Studium | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:00 - 13:00 | Metod |
Omtentamen, E-tenta Tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 13:00 - 16:00 | Klinisk medicin 2 |
Basgrupp E1-2 Basgrupp F Basgrupp A Basgrupp B1-2 Basgrupp C-D |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:00 - 17:00 | Infektionsbiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 14:00 - 17:00 | Utmaningar mot staten | För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:00 - 11:00 | Neurologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Klinisk medicin 2 |
Basgrupp G Basgrupp H1-2 Basgrupp I-J Basgrupp K1-2 Basgrupp L |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:00 - 09:00 | Global Sustainable Development HT23 | Studium |
Hemtenta Tentamen Utlämning |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundläggande farmaceutisk vetenskap | Mer information i Studium | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 16:00 - 17:00 | Global Sustainable Development HT23 | Studium |
Hemtenta Inlämning Tentamen |
||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B11, Campus Gotland, 35
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 08:00 - 12:00 | Kemi, biologi och ekologi hos tryffelsvampar | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Christina Wedén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 08:30 - 09:30 | Kemi, biologi och ekologi hos tryffelsvampar | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Christina Wedén | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 08:45 - 12:00 | Förskolans uppdrag | B11, Campus Gotland | Introduktion |
Christer Rödin Olov Nordvall |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Studentbokning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
B11, Campus Gotland | Information | Bibliotekarie UB | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 10:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B11, Campus Gotland |
Litteratur Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U | B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:15 - 09:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | B11, Campus Gotland | Workshop | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | B11, Campus Gotland |
Grupparbete Workshop |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 12:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 10:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B11, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Förskolans uppdrag | B11, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B11, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B11, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:15 - 10:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:30 - 16:30 | B11, Campus Gotland | Utbildning | Lennart Rolandsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Produktutveckling för spel | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B11, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | B11, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:00 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Möte | Maria Lowe Fri | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:00 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | B11, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B11, Campus Gotland | Föreläsning |
Charlotte Flodin Johanna Liljenfeldt |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:00 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Möte | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Möte | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Charlotte Flodin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:00 - 11:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Möte | Bibi Cederloo | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Helena Skogström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:45 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Carina Skeri | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
B11, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | B11, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:15 - 11:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:30 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:15 - 10:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | B11, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Osteologi A | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:15 - 10:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B11, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B11, Campus Gotland | Handledning | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Emma Nilsson-Tysklind | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:15 - 12:00 |
Lärande och utveckling, förskollärare Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
B11, Campus Gotland |
Diskussion Föreläsning |
Anette Engberg Johan Alström |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G |
B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:45 - 20:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:15 - 10:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp G | B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Isak Thaning | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp N | B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Isak Thaning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | B11, Campus Gotland | Presentation | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 10:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B11, Campus Gotland |
Examination Obligatorisk |
Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 10:15 - 11:00 | Osteologi A | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:15 - 11:30 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B11, Campus Gotland |
Examination Obligatorisk |
Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 10:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:00 - 13:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | B11, Campus Gotland | Handledning | Björn Åkerblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:15 - 10:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion | B11, Campus Gotland | Handledning | Björn Åkerblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Människokroppens struktur och funktion | B11, Campus Gotland | Handledning | Björn Åkerblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:15 - 10:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:15 - 10:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B11, Campus Gotland | Seminarium | Lotte van den Heuvel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B11, Campus Gotland | Seminarium | Lotte van den Heuvel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algebra och vektorgeometri | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:30 - 11:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förändringsledning | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 10:00 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sophie Bergerbrant | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | B11, Campus Gotland | Workshop | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:15 - 10:00 | Algebra och vektorgeometri | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Processledning och ledningssystem | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Processledning och ledningssystem | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 13:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Examinerande seminarium | Anette Björkvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B11, Campus Gotland | Övrigt | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde | Grupp CGO | Via Zoom |
Obligatorisk Seminarium |
Jenny Fagerström Johansson | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 10:00 | Digitalisering | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | B11, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 10:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B11, Campus Gotland | Övrigt | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:15 - 12:00 | Programmering med Python | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion | B11, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 1 - introduktion | B11, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Möte | Simon Davidsson Kurland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Synnöve Carlsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 10:15 - 12:00 | Arkitektur och designmönster | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 09:15 - 11:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 10:15 - 12:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 10:15 - 12:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | B11, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Ulrika Eckerman Dolk | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Ulrika Eckerman Dolk | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:15 - 10:00 | Barns välbefinnande i förskolan | B11, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Att leda verksamhet i förskolan | B11, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B11, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 09:15 - 11:00 | Arkeologi med inriktning mot osteologi C | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Erika Weiberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp G Studenter som inte tillhör en basgrupp (Visby) Basgrupp N Basgrupp U-V |
B11, Campus Gotland | Information |
Ann-Christin Karlsson Yvonne Näsman |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
VFU III, grundlärare 4-6 VFU III, grundlärare F-3 |
B11, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:15 - 10:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp V | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp G | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | B11, Campus Gotland | Lektion | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkeologi med inriktning mot osteologi C | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Erika Weiberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp V | B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:15 - 10:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | B11, Campus Gotland | Lektion | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkeologi med inriktning mot osteologi C | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Erika Weiberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:15 - 10:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp G Basgrupp N Basgrupp U-V |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | B11, Campus Gotland | Lektion | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | B11, Campus Gotland | Möte | Patrick Randolph-Quinney | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:15 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:15 - 10:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I | Basgrupp G | B11, Campus Gotland |
arbetande seminarium Obligatorisk |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I | Basgrupp G | B11, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland |
arbetande seminarium Obligatorisk |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 11:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G |
B11, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Grupparbete Obligatorisk Seminarium |
Birgitta Jakobsson Larsson |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Gunilla Högberg Björck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B13, Campus Gotland, 35
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:15 - 11:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | B13, Campus Gotland | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare |
2-0024, Engelska parken B13, Campus Gotland |
Föreläsning |
Daniel Löwenborg Gustaf Svedjemo |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B13, Campus Gotland | Introduktion | Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:15 - 10:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B13, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 10:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:15 - 11:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare |
2-0024, Engelska parken B13, Campus Gotland |
Föreläsning |
Daniel Löwenborg Gustaf Svedjemo |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 11:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B13, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B13, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare |
2-0024, Engelska parken B13, Campus Gotland |
Föreläsning |
Daniel Löwenborg Gustaf Svedjemo |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | B13, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Matematik i förskolan | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | B13, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 13:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | B13, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | B13, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | B13, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:15 - 10:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:00 - 12:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | B13, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:00 - 13:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | B13, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:15 - 12:00 | Praktik inom informationssystem | B13, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare |
2-0024, Engelska parken B13, Campus Gotland |
Föreläsning |
Daniel Löwenborg Gustaf Svedjemo |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B13, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | B13, Campus Gotland | Workshop | Jakob Berglund Rogert | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:00 - 14:00 | Botanisk systematik, morfologi och evolution | B13, Campus Gotland | Övrigt | Bertil Ståhl | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare |
2-0024, Engelska parken B13, Campus Gotland |
Föreläsning |
Daniel Löwenborg Gustaf Svedjemo |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kultur- och naturarv | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | B13, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Heracles Polatidis | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland |
Examination Obligatorisk Seminarium |
Eva Nordblom | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland |
Examination Obligatorisk Seminarium |
Gunnel Larsson | Karta | |||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:00 | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Sarah Schwarz | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B13, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B13, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B13, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:30 - 12:00 | Statistik för samhällsplanerare | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:15 - 10:30 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U-V | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 18:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | B13, Campus Gotland | Redovisning | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:00 - 12:00 | B13, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:15 - 10:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
B13, Campus Gotland | Redovisning | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Kultur- och naturarv | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:15 - 12:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Annika Rejmer | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Annika Rejmer | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:00 | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Sarah Schwarz | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:00 - 13:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:15 - 11:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 10:15 - 12:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Susanne S:t Clair Renard | Karta | |||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Susanne S:t Clair Renard | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B13, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Marius Mihailescu Pär Ågerfalk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland |
Seminarium |
Marius Mihailescu Pär Ågerfalk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt | B13, Campus Gotland | Frågestund | Rickard Dunker | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B13, Campus Gotland | Seminarium | Samuel Blyth | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B13, Campus Gotland |
INSTÄLLD Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftteknik | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Goude | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftteknik | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Goude | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Praktik inom informationssystem | B13, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap och coachning | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Gnestadius Kronwall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med Python | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Digitalisering | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap och coachning | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Gnestadius Kronwall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | B13, Campus Gotland | Seminarium | Charlotte Flodin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:15 - 10:15 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | PM 7A-D | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Arkeologi och antik historia I | B13, Campus Gotland | Seminarium | Sophie Bergerbrant | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B13, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B13, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B13, Campus Gotland | Räkneövning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B13, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
B13, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion | B13, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B13, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Föremålens material och tekniker | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:30 - 11:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N | B13, Campus Gotland | Seminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B13, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 10:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
B13, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B13, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Byggnadsvetenskap | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Energi och system | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | B13, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Karta | |||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:00 | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Sarah Schwarz | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:15 - 11:00 | Vindresursbedömning | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindresursbedömning | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | PM 14A-D | B13, Campus Gotland | Handledning | Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
13:30 - 15:15 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:15 - 10:00 | Algebra och vektorgeometri | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B13, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B13, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:15 - 10:00 | Algebra och vektorgeometri | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B13, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap och coachning | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Gnestadius Kronwall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B13, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 12:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde | Grupp CGO | Via Zoom |
Obligatorisk Seminarium |
Jenny Fagerström Johansson | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:00 | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Sarah Schwarz | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 11:00 - 12:00 | Arkeologi och samhälle | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Sophie Bergerbrant | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Landskap i förändring | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 10:00 | Att leda verksamhet i förskolan | B13, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:00 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | B13, Campus Gotland | Presentation | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B13, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
B13, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Maja Lagerqvist | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 1 - introduktion | B13, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 09:30 - 10:00 | B13, Campus Gotland | Information | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barns välbefinnande i förskolan | B13, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Praktik inom informationssystem | B13, Campus Gotland | Seminarium | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 13:15 - 15:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | B13, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 15:15 - 17:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B13, Campus Gotland | Räknestuga | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B13, Campus Gotland | Räknestuga | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Seminarium | Anna Kahlbom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:00 - 12:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Jonatan Österberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:15 - 12:00 | Produktutveckling för spel | B13, Campus Gotland | Seminarium | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Yrkesinriktad praktik för hållbar energiomställning | B13, Campus Gotland | Seminarium | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:00 - 12:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Informationssystem C: Forskningsmetod | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:15 - 10:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp N | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bevarandeprinciper och kulturvärden | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Christer Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland JODA, Visby |
Workshop |
Kayode Shonibare-Lewis Ray Whitcher Sarah Lynne Bowman |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i kulturvård I | B13, Campus Gotland | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | B13, Campus Gotland | Workshop | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:15 - 12:00 | Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:15 - 10:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Synnöve Carlsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Synnöve Carlsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledarskap i förskolan | B13, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | B13, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Arkeologi med inriktning mot osteologi C | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Patrick Randolph-Quinney | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:15 - 10:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | B13, Campus Gotland | Lektion | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | B13, Campus Gotland |
Seminarium Övning |
Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkeologi med inriktning mot osteologi C | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Erika Weiberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | B13, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Osteologi B | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:15 - 12:00 | Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare | B13, Campus Gotland | Seminarium | Gunilla Högberg Björck | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B14, Campus Gotland, 35
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | B14, Campus Gotland | Information | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp V | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B14, Campus Gotland | Introduktion | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Introduktion till samhällsplanering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:15 - 10:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp V | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp N | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B14, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | B14, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | B14, Campus Gotland | Information | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B14, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp V | B14, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B14, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N | B14, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | B14, Campus Gotland | Workshop | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:00 - 11:00 | Kulturvårdens fält | B14, Campus Gotland | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B14, Campus Gotland | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | B14, Campus Gotland | Uppstart | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B14, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | B14, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B14, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:15 - 10:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B14, Campus Gotland |
arbetande seminarium Obligatorisk |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N | B14, Campus Gotland |
arbetande seminarium Obligatorisk |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B14, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 11:00 - 13:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:00 - 16:00 |
B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Föreläsning | Linda Wagenius |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:00 - 16:00 |
B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Föreläsning | Linda Wagenius |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Introduktion till samhällsplanering | B14, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | B14, Campus Gotland | Workshop | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:00 - 11:00 | Vindkraftsprojektering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | B14, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | B14, Campus Gotland | Presentation | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B14, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B14, Campus Gotland | Workshop | Michael Hiessboeck | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N | B14, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Kerstin Lugnet | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | B14, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B14, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Ellen Ivansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
B14, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | B14, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:15 - 12:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | B14, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Sebastian Meyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | B14, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Sebastian Meyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B14, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Byggnation, drift och underhåll av vindparker Ledning och finansiering av vindprojekt |
B14, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Ola Eriksson Sebastian Meyer |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:30 - 10:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B14, Campus Gotland | Genomgång av tentamen | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
B14, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:30 - 15:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | B14, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:15 - 10:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
B14, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
B14, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | B14, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B14, Campus Gotland | Redovisning | Michael Hiessboeck | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B14, Campus Gotland |
Litteratur Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:15 - 10:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B14, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:00 | Styr- och reglersystem | B14, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:30 - 11:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G |
B14, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:30 - 12:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 10:15 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kultur- och naturarv | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B14, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Lovísa Eiríksdóttir | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B14, Campus Gotland |
INSTÄLLD Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B14, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 10:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland |
Introduktion Upprop |
Björn Åkerblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B14, Campus Gotland | Introduktion | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:15 - 10:00 | Algebra och vektorgeometri | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland | Handledning | Björn Åkerblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:30 - 10:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland | Handledning | Björn Åkerblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | B14, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:15 - 10:00 | Digitalisering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | B14, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland |
Repetition Uppföljning |
Björn Åkerblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | B14, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | B14, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | B14, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | B14, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnadsvetenskap | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland | Uppföljning | Björn Åkerblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | B14, Campus Gotland | Study Groups | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Six sigma | B14, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | B14, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | B14, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B14, Campus Gotland | Seminarium | Samuel Blyth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | B14, Campus Gotland | Möte | Viktor Jacobsson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:15 - 13:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B14, Campus Gotland | Presentation | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:15 - 10:00 | Algebra och vektorgeometri | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B14, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B14, Campus Gotland | Grupparbete |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | B14, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B14, Campus Gotland | Seminarium | Ida Bergvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | B14, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:15 - 10:00 | Digitalisering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Arkeologi och samhälle | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Sophie Bergerbrant | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 1 - introduktion | B14, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B14, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:00 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | B14, Campus Gotland | Presentation | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | B14, Campus Gotland | Presentation | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Seminarium | Anna Kahlbom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 12:00 | IT-säkerhet | B14, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Landskap i förändring | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 13:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B14, Campus Gotland | Presentation | Gijs Westra | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B14, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 14:30 | Speldesign 3 - systemdesign |
B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland |
Seminarium | Jakob Berglund Rogert |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:15 - 12:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
B14, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B14, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 10:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | B14, Campus Gotland | Möte | Suzanne Borén-Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algoritmer och datastrukturer | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp G Studenter som inte tillhör en basgrupp (Visby) Basgrupp N Basgrupp U-V |
B14, Campus Gotland | Information | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare | B14, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:15 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Algoritmer och datastrukturer | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algoritmer och datastrukturer | B14, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:15 - 15:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | B14, Campus Gotland | Workshop | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Algoritmer och datastrukturer | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Informationssystem C: Forskningsmetod | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Speldesign 6 - experimentell speldesign |
B14, Campus Gotland D23, Campus Gotland E48, Campus Gotland |
Mentorstid | Jakob Berglund Rogert |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:00 - 12:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Algoritmer och datastrukturer | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algoritmer och datastrukturer | B14, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:00 - 12:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Projektkurs i kulturvård I | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Petra Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:15 - 12:00 | Algoritmer och datastrukturer | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 11:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G |
B11, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Grupparbete Obligatorisk Seminarium |
Birgitta Jakobsson Larsson |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Ledarskap, grundlärare 4-6 Ledarskap, grundlärare F-3 |
B14, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:00 - 12:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B15, Campus Gotland, 35
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:15 - 10:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B15, Campus Gotland | Föreläsning |
Magnus Wessberg Susanna Barros |
Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B15, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik för samhällsplanerare |
B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:15 - 10:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik för samhällsplanerare |
B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp N | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B15, Campus Gotland | Introduktion | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B15, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | B15, Campus Gotland | Introduktion | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B15, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Maja Marsling Bäckvall Simon Davidsson Kurland |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B15, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:15 - 10:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Heracles Polatidis | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | B15, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 10:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B15, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | B15, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
B15, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:15 - 12:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | B15, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Sebastian Meyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 11:15 - 12:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B15, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Aodhan Dermot Butler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:00 - 16:00 |
B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Föreläsning | Linda Wagenius |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:00 - 16:00 |
B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Föreläsning | Linda Wagenius |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 11:00 - 13:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare |
2-0024, Engelska parken B15, Campus Gotland |
Föreläsning |
Daniel Löwenborg Gustaf Svedjemo |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:00 - 12:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Produktutveckling för spel | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | B15, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | B15, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:30 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:00 - 12:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | B15, Campus Gotland | Workshop | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Introduktion till industriell utveckling | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:00 - 12:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:45 | B15, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:30 - 11:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnadsvetenskap | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | B15, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Introduktion till industriell utveckling | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:00 - 12:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:30 - 12:00 | B15, Campus Gotland | Möte | Gustaf Leijonhufvud | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Michael Hiessboeck | Karta | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:00 - 10:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B15, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Produktutveckling för spel | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Praktik inom informationssystem | B15, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare |
2-0024, Engelska parken B15, Campus Gotland |
Föreläsning |
Daniel Löwenborg Gustaf Svedjemo |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 13:15 - 16:00 | Kultur- och naturarv | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | B15, Campus Gotland | Möte | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:30 - 12:00 | Grundläggande statistik A4 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | B15, Campus Gotland | Redovisning | Per Forsmark | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:15 - 15:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B15, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 10:15 - 12:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | PM 7A-D | B15, Campus Gotland | Handledning | Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:00 - 15:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 10:15 - 12:00 | Produktutveckling för spel | B15, Campus Gotland | Övrigt | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kultur- och naturarv | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B15, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B13, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Marius Mihailescu Pär Ågerfalk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 11:00 - 16:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 10:00 - 13:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:15 - 10:00 | Den urbana miljön | B15, Campus Gotland | Seminarium | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | B15, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 10:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Digitalisering | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:15 - 09:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Arkitektur och designmönster | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B15, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Governance, organisation och samhälle | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 10:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | B15, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B15, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Lotte van den Heuvel | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | B15, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | B15, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B15, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algebra och vektorgeometri | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | B15, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B15, Campus Gotland | Seminarium | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
B15, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B15, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:15 - 10:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | B15, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N |
A8:204b, BMC B15, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:15 - 11:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | B15, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 11:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:15 - 11:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 12:00 | IT-säkerhet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | B15, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 12:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Digitalisering | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B15, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 09:15 - 10:00 | Föremålens material och tekniker | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Ida Bergvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:30 - 13:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Processledning och ledningssystem | B15, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:15 - 12:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | PM 14A-D | B15, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Hanna Fredriksdotter | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Hanna Fredriksdotter | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 09:15 - 12:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B15, Campus Gotland | Presentation | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B15, Campus Gotland | Presentation | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | B15, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:15 - 12:00 | Vindkraftteknik |
B15, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Seminarium | Anders Goude |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Landskap i förändring | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 14:30 | Speldesign 3 - systemdesign |
B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland |
Seminarium | Jakob Berglund Rogert |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:15 - 11:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 09:00 | Interiörer och möbler | B15, Campus Gotland | kursupptakt | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Informationssystem C: Forskningsmetod | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp V | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder 2 | B15, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga metoder i kulturvård | B15, Campus Gotland |
Diskussion Obligatorisk |
Joakim Andersson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vetenskapliga metoder i kulturvård | B15, Campus Gotland |
Diskussion Obligatorisk |
Joakim Andersson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Vetenskapliga metoder i kulturvård | B15, Campus Gotland |
Diskussion Obligatorisk |
Joakim Andersson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 13:00 | B15, Campus Gotland | Information | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Projektkurs i kulturvård II | B15, Campus Gotland | Kursstart | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 13:00 | Projektledning med agila metoder 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Osteologi B | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Gustav Malmborg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:15 - 12:00 | Projektledning med agila metoder 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 | Vindkraft - elnätsanslutning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Bahri Uzunoglu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Medeltidens materiella källor i Östersjöområdet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Christoph Kilger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:15 - 11:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 | B15, Campus Gotland | Räknestuga | Erica Lundkvist | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erica Lundkvist | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erica Lundkvist | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 13:00 | Projektledning med agila metoder 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:45 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B15, Campus Gotland D24, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Redovisning |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström Ray Whitcher Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | B15, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Ledarskap, grundlärare 4-6 Ledarskap, grundlärare F-3 |
B15, Campus Gotland | Seminarium | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:30 | B15, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Projektledning med agila metoder 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:30 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B22, Campus Gotland, 60
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 16:15 - 18:00 | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Theresé Engwall | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 10:00 - 12:30 | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Theresé Engwall | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B22, Campus Gotland | Upprop | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:15 - 12:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Föreläsning |
Gunnar Dahlin Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Föreläsning |
Gunnar Dahlin Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Föreläsning |
Gunnar Dahlin Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B22, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:15 - 11:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
B22, Campus Gotland | Workshop |
Gustav Malmborg Paul Wallin |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Konst i spel och spel som konstform | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:15 - 11:00 | Juridiskt grundår | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Olof Wilske | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:30 - 16:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Joakim Andersson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | B22, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:30 - 16:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar Introduktion till hållbar energiomställning Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Föreläsning |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:00 - 13:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B22, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B22, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B22, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
B22, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Besök | Sara Utas Vestling |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:00 | Konst i spel och spel som konstform | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B22, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 14:00 - 16:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Information | Daniel Nilsson Ranta | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:30 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B22, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | B22, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B22, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:00 - 12:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland |
Dugga Övning |
Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 11:00 - 13:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Amanda Skoggren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:00 - 16:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 12:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | B22, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Sebastian Meyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | B22, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B22, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:00 - 11:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Workshop | Daniel Olsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:00 - 12:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | B22, Campus Gotland |
Biblioteksseminarium Workshop |
Lisa Åström | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | B22, Campus Gotland |
Biblioteksseminarium Workshop |
Lisa Åström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | B22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Karta | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:00 - 12:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring Kultur- och naturarv |
B22, Campus Gotland | Föreläsning |
Elin Lundkvist Ellen Ivansson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:00 - 10:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:30 - 13:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Artjom Jefimov | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | B22, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:00 - 12:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B22, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:00 - 12:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Lukas Dahlström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:00 - 11:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B22, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | B22, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | Game Design 3: System Design |
Nyx Tartaros |
B22, Campus Gotland | Redovisning | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:00 - 12:00 | B22, Campus Gotland | Workshop | Christine Mackay Tircomnicu | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 10:00 - 12:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 12:00 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs | B22, Campus Gotland | Workshop | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:00 - 14:00 | Osteologi A | B22, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:15 - 11:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B22, Campus Gotland | Presentation | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B22, Campus Gotland | Presentation | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland |
Seminarium |
Marius Mihailescu Pär Ågerfalk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:15 - 10:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker Konserveringsvetenskap |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Workshop | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | API-design och best practices | B22, Campus Gotland | Introduktion | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | API-design och best practices | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 |
B22, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Projekt |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 12:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Konserveringsvetenskap | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 13:15 - 16:00 | Processledning och ledningssystem | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 12:00 - 17:00 |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | B22, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Laboration | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B22, Campus Gotland | Genomgång | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B22, Campus Gotland | Räkneövning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B22, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B22, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Vindkraftteknik | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:00 - 12:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Workshop | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Laboration | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 16:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland |
Seminarium |
Fredrik Sjöstrand Jenny Helin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:00 - 13:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Workshop | Christine Mackay Tircomnicu | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B22, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Konserveringsvetenskap | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 11:00 | Konserveringsvetenskap | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Disputation | Thomas Ejnefjäll | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B22, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 1 - introduktion | B22, Campus Gotland | Föreläsning |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | B22, Campus Gotland | Grupparbete |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Osteologi A | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Gustav Malmborg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:00 - 15:00 | B22, Campus Gotland | Utbildning | Erik Gardell | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:00 - 15:00 | B22, Campus Gotland | Utbildning | Erik Gardell | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:00 - 15:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | B22, Campus Gotland | Workshop | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:15 - 12:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
B22, Campus Gotland | Seminarium | Stefan Myrgård | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 13:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Laboration | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 14:00 - 18:00 | Arkeologi och antik historia I |
B22, Campus Gotland Se kommentar |
Omtentamen, Pappers-tenta | Sophie Bergerbrant | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 11:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B22, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Jonas Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:15 - 10:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Handledning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Handledning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B22, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 10:00 - 13:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B22, Campus Gotland | Räknestuga | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:15 - 13:00 | B22, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
B22, Campus Gotland C10, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Juridiskt grundår |
B22, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 11:00 | B22, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:00 - 12:00 | Projektkurs i speldesign | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Håkan Mattsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B22, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 09:15 - 11:00 | Osteologi B | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:45 - 12:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
B22, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | B22, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Mikael Hansson Oskar Mossberg |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Databaser 2 | B22, Campus Gotland | Laboration | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:00 - 13:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Hållbar utveckling, CSR och livscykelanalys | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduction to Interactive Storytelling | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:15 - 12:00 | Industriell ekonomi | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Innovationer för energiomställning | B22, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Charlotte Flodin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:15 - 15:00 | Databaser 2 | B22, Campus Gotland | Laboration | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | ARK B1 Teori och metod Samläsning VT 2024 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Helene Martinsson-Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 15:15 - 17:00 | Introduction to Interactive Storytelling | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:15 - 12:00 | Bevarandeprinciper och kulturvärden | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Mattias Legnér | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Databaser 2 | B22, Campus Gotland | Laboration | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B23, Campus Gotland, 60
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 08:30 - 10:15 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 13:15 - 14:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | B23, Campus Gotland | Information | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 12:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B23, Campus Gotland | Föreläsning |
Jenny Helin Matilda Dahl |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:30 - 10:00 | Kulturvårdens fält | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 10:00 - 11:00 | Vindkraftsprojektering | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Matematik i förskolan | B23, Campus Gotland | Seminarium | Pia Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till level design | B23, Campus Gotland | Seminarium | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:15 - 10:00 | Matematik i förskolan | B23, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | B23, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:30 - 16:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar Introduktion till hållbar energiomställning Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Föreläsning |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 | Matematik i förskolan | B23, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B23, Campus Gotland | Övning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:15 - 10:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B23, Campus Gotland | Laboration | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B23, Campus Gotland | Laboration | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Matematik i förskolan | B23, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mohammad Mehdi Mohammadi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till level design | B23, Campus Gotland | Seminarium | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning |
B23, Campus Gotland Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Matematik i förskolan | B23, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B23, Campus Gotland | Övning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B23, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Konst i spel och spel som konstform | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 12:00 | Matematik i förskolan | B23, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till level design | B23, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:45 | B23, Campus Gotland | Information | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 14:00 - 14:45 | B23, Campus Gotland | Information | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:00 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B23, Campus Gotland | Föreläsningar och övningar | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till level design | B23, Campus Gotland | Seminarium | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:30 - 11:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Artjom Jefimov | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:00 - 17:00 |
B23, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | B23, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 12:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Kulturvårdens fält | B23, Campus Gotland |
Dugga Övning |
Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 12:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Lukas Dahlström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Ruotsi | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Ruotsi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:00 - 12:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:00 - 14:00 | B23, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Juridiskt grundår |
B23, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 |
B23, Campus Gotland C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:00 - 12:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | Vindkraftsprojektering | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 13:30 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:00 - 12:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B23, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | B23, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 10:00 - 13:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 10:00 - 12:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 12:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Carl Fredrik Bergström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Carl Fredrik Bergström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:15 - 12:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Joakim Andersson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 08:00 - 11:30 | Människokroppens struktur och funktion | B23, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 08:00 - 11:30 | Människokroppens struktur och funktion | B23, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 10:00 - 12:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 |
Botanisk systematik, morfologi och evolution Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Styr- och reglersystem |
B23, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta Tentamen, papperstenta |
Bertil Ståhl Magnus Wessberg |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:30 - 12:00 | Osteologi A | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B23, Campus Gotland |
Examination Obligatorisk |
Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 12:00 - 14:00 | B23, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 15:00 - 18:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Workshop | Pernilla Persson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Laboration |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Seminarium |
Mika Edström Ray Whitcher |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:15 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Governance, organisation och samhälle | B23, Campus Gotland | Möte | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Viktor Jacobsson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Föreläsning |
Mika Edström Ray Whitcher |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 11:00 - 12:30 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Seminarium | Ray Whitcher | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:00 - 14:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 13:15 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | B23, Campus Gotland | Handledning | Björn Åkerblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Föreläsning |
Mika Edström Ray Whitcher |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 12:00 - 17:00 |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Seminarium | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Olof Wilske | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | B23, Campus Gotland | Handledning | Björn Åkerblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B23, Campus Gotland | Workshop | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Föreläsning |
Mika Edström Ray Whitcher |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Laboration | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Den urbana miljön | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Ward | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Seminarium | Ray Whitcher | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Ray Whitcher | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 16:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland |
Seminarium |
Fredrik Sjöstrand Jenny Helin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Laboration | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Ray Whitcher | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 14:00 - 18:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | B23, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta |
Helena Skogström | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B23, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Hällback | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Seminarium |
Mika Edström Ray Whitcher |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 16:00 - 20:00 | Basic Swedish 1 | B23, Campus Gotland | Tentamen | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B23, Campus Gotland | Examination | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B23, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B23, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Seminarium |
Mika Edström Ray Whitcher |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B23, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 12:00 - 14:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:30 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Genomgång av tentamen | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:00 - 09:00 | B23, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Osteologi A | B23, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | B23, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Ray Whitcher | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-16 | 08:00 - 13:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Lärande och utveckling, förskollärare |
B23, Campus Gotland | Omtentamen, E-tenta | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 13:15 - 16:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Seminarium |
Mika Edström Ray Whitcher |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Avstämning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B23, Campus Gotland | Muntlig examination | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 13:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B23, Campus Gotland | Handledning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:15 - 14:00 | B23, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Kulturvårdens fält Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
B23, Campus Gotland |
Obligatorisk Omdugga Tentamen, E-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:15 - 09:15 | B23, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Basic Swedish 1 | B23, Campus Gotland | Omtentamen | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:00 - 12:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Bevarandeprinciper och kulturvärden | B23, Campus Gotland | Information | Charlotte Mårland | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:15 - 12:00 |
Förstudie för examensarbete i industriell teknik Utredningsmetodik för ingenjörer |
B23, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 2 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:15 - 12:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | B23, Campus Gotland | Föreläsning |
Max Rosvall Swaminathan Ramanathan |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | B23, Campus Gotland | Workshop | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Databaser 2 | B23, Campus Gotland | Laboration | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 2 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:15 - 12:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 | B23, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Osteologi B | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 2 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:15 - 11:00 | Osteologi B | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Databaser 2 | B23, Campus Gotland | Laboration | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B23, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 2 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 15:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | B23, Campus Gotland | Workshop | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 2 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 14:00 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B24, Campus Gotland, 60
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:00 - 11:00 | Kulturvårdens fält | B24, Campus Gotland | Upprop | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning |
Christoph Kilger Patrik Klingborg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Caisa Öster |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Arkeologi och antik historia I | B24, Campus Gotland | Information | Christoph Kilger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Patrik Klingborg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Patrik Klingborg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 10:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Lina Holmberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B24, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd |
Mia Berg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B24, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Gästföreläsare |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:15 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Patrik Klingborg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
B24, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Malena Lidar |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) PPU termin 3 - samläsning |
B24, Campus Gotland |
Introduktion Zoom-undervisning |
Eva Hall Hanna Ljungvall |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
B24, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olle Uppenberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I |
B24, Campus Gotland Geijersalen 6-1023, Engelska parken |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Patrik Klingborg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B24, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Cecilia Wåhlstedt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
B24, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olle Uppenberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Patrik Klingborg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 14:15 - 16:15 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Patrik Klingborg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp A-G Basgrupp N |
A1:107a, BMC B24, Campus Gotland |
Information Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Hedlund |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B24, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
B24, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Malena Lidar |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Seminarium |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:15 - 17:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | B24, Campus Gotland | Workshop | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 14:15 - 16:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
B24, Campus Gotland Geijersalen 6-1023, Engelska parken |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 13:15 - 15:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B24, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 13:15 - 17:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 11:30 | B24, Campus Gotland | Besök | Camilla Bergström | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | B24, Campus Gotland | Besök | Camilla Bergström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | B24, Campus Gotland | Workshop | Per Forsmark | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 17:00 | Examensarbete i vindkraftsprojektering | B24, Campus Gotland | Redovisning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:00 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Seminarium | Charlotte Hedenstierna-Jonson |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:15 - 12:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
A1:107a, BMC B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Susanne S:t Clair Renard Therése Fridström Montoya |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
A1:107a, BMC B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Malou Andersson Susanne S:t Clair Renard |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 13:15 - 15:00 | Arkeologi och antik historia I |
B24, Campus Gotland Geijersalen 6-1023, Engelska parken |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
B24, Campus Gotland Geijersalen 6-1023, Engelska parken |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
B24, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Susanne S:t Clair Renard Therése Fridström Montoya |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 13:15 - 15:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 14:15 - 16:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:00 - 11:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:15 - 16:45 | Det vetenskapliga hantverket |
2-0024, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoseminarium Workshop |
Angus Graham |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 13:15 - 17:00 | Kulturvårdens fält | B24, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 16:00 - 18:00 | B24, Campus Gotland | Möte | Petra Eriksson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:15 - 11:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | B24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till level design | B24, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Motion capture för spel | B24, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 11:15 - 13:00 | Projektkurs i speldesign | B24, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Håkan Mattsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
B24, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Esbjörn Larsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | B24, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | B24, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:15 - 10:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp A-G Basgrupp N |
A1:107a, BMC B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Ann-Christin Karlsson |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:15 - 12:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
B24, Campus Gotland | Redovisning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B24, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 15:15 - 16:00 | B24, Campus Gotland | Information | Cecilia de Bernardi | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B24, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | B24, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B24, Campus Gotland | Examination | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 13:00 | B24, Campus Gotland | Symposium | Anna Karlström | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi och antik historia I Arkeologi och samhälle |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
B24, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Frågestund Videoföreläsning |
Johan Söderström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | B24, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Carl-Gösta Ojala Filmo Verhagen Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 13:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 13:15 - 15:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Arkeologi och antik historia I Arkeologi och samhälle |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 11:15 - 13:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Arkeologi och antik historia I Arkeologi och samhälle |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Anna Rimpi Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Arkeologi och antik historia I Arkeologi och samhälle |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 13:15 - 15:00 |
Arkeologi och antik historia I Arkeologi och samhälle |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Carl-Gösta Ojala Karin Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 14:15 - 16:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 13:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:00 - 11:30 |
Människokroppens struktur och funktion Programmering med Python |
B24, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | B24, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | ARK B1 Teori och metod Samläsning VT 2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Anna Rimpi Helene Martinsson-Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Gunnel Ekroth |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | ARK C1 - Aktuell arkeologi VT24 |
2-0024, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Introduktion |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | B24, Campus Gotland | Utbildning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Gunnel Ekroth Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Juridiskt grundår | B24, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:30 - 10:00 | B24, Campus Gotland | Utbildning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 08:15 - 10:00 | Juridiskt grundår | B24, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Christoph Kilger Gunnel Ekroth |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B24, Campus Gotland | Föreläsning | Joakim Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | ARK C1 - Aktuell arkeologi VT24 |
2-0024, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Seminarium |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:15 - 10:00 | ARK B1 Teori och metod Samläsning VT 2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anna Rimpi Helene Martinsson-Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 | B24, Campus Gotland | Seminarium | Gunnel Ekroth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 |
B24, Campus Gotland Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Tomas Persson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Erika Weiberg Gunnel Ekroth |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:15 - 11:00 | ARK C1 - Aktuell arkeologi VT24 |
2-0024, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Gunnel Ekroth Jakob Andersson Sami Uljas |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 |
B24, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Påls |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp A-D |
A1:111a, BMC B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Ann-Christin Karlsson |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | ARK C1 - Aktuell arkeologi VT24 |
2-0024, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Anders Kaliff Carl-Gösta Ojala Gunnel Ekroth |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | ARK C1 - Aktuell arkeologi VT24 |
2-0024, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Seminarium |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 12:15 - 14:00 | ARK B1 Teori och metod Samläsning VT 2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anna Rimpi Helene Martinsson-Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Anders Kaliff Gunnel Ekroth |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:15 - 11:00 | ARK C1 - Aktuell arkeologi VT24 |
2-0024, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Gunnel Ekroth Jakob Andersson Sami Uljas |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 13:15 - 15:00 | ARK B1 Teori och metod Samläsning VT 2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anna Rimpi Helene Martinsson-Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B25, Campus Gotland, 60
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:00 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturvårdens fält | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:00 | Basic Swedish 2 | B25, Campus Gotland | Omtentamen | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B25, Campus Gotland | Föreläsning |
Jenny Helin Matilda Dahl |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 11:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B25, Campus Gotland | Exkursion | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Övning | Andreas Hedrén |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:30 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Workshop |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs | B25, Campus Gotland | Övning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B25, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till level design |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Michael Hiessboeck |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | B25, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:30 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Laboration Workshop |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:30 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Laboration Workshop |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:00 - 10:00 | B25, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning | Swaminathan Ramanathan |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:45 - 14:45 | B25, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B25, Campus Gotland |
Litteratur Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:30 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Laboration Workshop |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:30 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Laboration Workshop |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 13:30 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 13:00 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Möte | Joakim Wehlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:30 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Laboration Workshop |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 13:15 - 17:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | B25, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B25, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | B25, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Martin Goblirsch |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:00 - 16:00 |
B25, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 22:00 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland G41, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:00 - 12:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B25, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:00 - 14:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:30 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B25, Campus Gotland | Introduktion | Pernilla Persson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:00 - 16:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B25, Campus Gotland | Övrigt | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 13:15 - 15:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:00 - 12:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B25, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till level design |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Michael Hiessboeck |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 13:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B25, Campus Gotland | Övrigt | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | B25, Campus Gotland | Övning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs | B25, Campus Gotland | Övning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 13:15 | Produktutveckling för spel | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:00 - 10:00 | B25, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 11:00 - 13:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning | Jenny Helin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 14:00 - 17:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 12:15 - 15:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:00 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Tentamen, papperstenta | Matilda Dahl |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||||
18:15 - 21:00 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning Information |
Jakob Berglund Rogert Stephanie Noroozy |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning Information |
Jakob Berglund Rogert Stephanie Noroozy |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning Information |
Jakob Berglund Rogert Stephanie Noroozy |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 13:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:15 - 12:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | B25, Campus Gotland | Handledning | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:00 - 12:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | B25, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 12:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Databaser 1 | B25, Campus Gotland | Laboration |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 13:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B25, Campus Gotland | Laboration | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 11:00 - 15:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Projekt |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Databaser 1 | B25, Campus Gotland | Laboration |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Six sigma | B25, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 12:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion | B25, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Räkneövning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B25, Campus Gotland | Examination | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 13:00 - 17:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:15 - 13:00 | Vindresursbedömning | B25, Campus Gotland | Laboration | Henry Korb | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:15 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kvalitetsteknik | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Jacob Hallencreutz | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 13:15 - 15:00 | Projektledning och ledarskap |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning | Swaminathan Ramanathan |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 13:15 - 17:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 13:15 - 16:00 | Processledning och ledningssystem | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion | B25, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | B25, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 12:00 | Kvalitetsteknik | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Kvalitetsteknik | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:00 - 12:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 15:00 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 11:30 - 11:45 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 13:00 - 15:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:00 - 12:00 | IT-säkerhet | B25, Campus Gotland | Examination | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Tentamen, papperstenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:15 - 12:00 | Arkeologi och samhälle | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Sophie Bergerbrant | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B25, Campus Gotland | Seminarium | Ray Whitcher | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 | B25, Campus Gotland | Presentation |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 13:15 - 15:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:15 - 12:00 | Osteologi B | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier Interiörer och möbler |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:00 - 12:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Bibi Cederloo | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B25, Campus Gotland | Workshop | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 11:30 | Osteologi B | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Hållbar utveckling, CSR och livscykelanalys | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 13:15 - 15:00 |
Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier Interiörer och möbler |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:15 - 12:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 13:00 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B26, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
Basgrupp N Basgrupp G |
B26, Campus Gotland | Information | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp G | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:00 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Mattias Legnér | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 12:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | B26, Campus Gotland | Handledning | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 12:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Förskolans uppdrag | B26, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:00 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | B26, Campus Gotland | Lektion | Sebastian Meyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 12:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Mathias Cöster | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 13:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B26, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B26, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B26, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 11:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:00 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Information | Daniel Nilsson Ranta | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | B26, Campus Gotland | Information | Daniel Nilsson Ranta | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Litteratur Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | B26, Campus Gotland | Lektion | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | B26, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | B26, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 12:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | B26, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:00 - 11:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | B26, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B26, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Att tolka historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Att tolka historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) PPU termin 3 - samläsning |
B26, Campus Gotland | Seminarium | Baharan Kazemi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Att tolka historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B26, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Litteratur Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Att tolka historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:15 - 12:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Litteratur Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:00 - 10:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Förskolebarns lek | B26, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | B26, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | B26, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | B26, Campus Gotland | Möte | Christine Mackay Tircomnicu | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:15 - 12:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:30 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | B26, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Kerstin Lugnet | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | B26, Campus Gotland | Information | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:15 - 10:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp N | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Isak Thaning | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp G | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Isak Thaning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Landskapsarkeologi: Att tolka historiska landskap | B26, Campus Gotland | Redovisning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:30 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lotte van den Heuvel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | B26, Campus Gotland | Information | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:15 - 10:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | B26, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | B26, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | B26, Campus Gotland | Seminarium | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | B26, Campus Gotland | Seminarium | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:00 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Tentamen, papperstenta | Matilda Dahl |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | B26, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | B26, Campus Gotland | Information | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Yrkesanknuten praktik i vindkraftsprojektering | B26, Campus Gotland | Workshop | Henry Korb | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | B26, Campus Gotland | Handledning | Sara Holmström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Juridiskt grundår | B26, Campus Gotland | Handledning | Sara Holmström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 10:00 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Möte | Jakob Berglund Rogert | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:15 - 12:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:00 - 11:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:15 - 10:00 | Den urbana miljön | B26, Campus Gotland | Seminarium | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:30 | B26, Campus Gotland | Möte | Felicia Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Den urbana miljön | B26, Campus Gotland | Seminarium | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 11:00 - 12:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp N | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp G | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:15 - 09:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N | B26, Campus Gotland | Seminarium | Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | B26, Campus Gotland | Seminarium | Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:00 - 13:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 11:30 | IT-säkerhet | B26, Campus Gotland | Seminarium | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | IT-säkerhet | B26, Campus Gotland | Seminarium | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 11:30 | B26, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B26, Campus Gotland | Handledning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:30 - 11:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | B26, Campus Gotland | Seminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 10:00 | Den urbana miljön | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:15 - 12:00 | Den urbana miljön | B26, Campus Gotland | Seminarium | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Den urbana miljön | B26, Campus Gotland |
Seminarium Övning |
Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 10:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B26, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 12:00 | Vindkraftteknik | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Marcus Berg | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:00 - 10:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:15 - 12:00 | Den urbana miljön | B26, Campus Gotland | Seminarium | Tom Ward | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Den urbana miljön | B26, Campus Gotland | Seminarium | Tom Ward | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B26, Campus Gotland | Seminarium | Samuel Blyth | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | B26, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Landskap i förändring | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 | B26, Campus Gotland | Seminarium | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftteknik | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Marcus Berg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftteknik | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Marcus Berg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:00 - 17:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B26, Campus Gotland | Seminarium | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:00 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B26, Campus Gotland | Seminarium | Tor Broström | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B26, Campus Gotland | Seminarium | Tor Broström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:00 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B26, Campus Gotland | Lektion | Linda Viklund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 11:00 | Arkeologi och samhälle | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Sophie Bergerbrant | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 14:30 | Speldesign 3 - systemdesign |
B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland |
Seminarium | Jakob Berglund Rogert |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:15 - 12:30 | Praktik inom informationssystem | B26, Campus Gotland | Seminarium | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Ohälsa och främjande av hälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
B26, Campus Gotland | Information | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Ohälsa och främjande av hälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
B26, Campus Gotland | Information | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Miljö och klimat i förändring | B26, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljö och klimat i förändring | B26, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Miljö och klimat i förändring | B26, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:00 - 12:00 | Interiörer och möbler | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
B26, Campus Gotland | Seminarium | Katarina Alexius | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
B26, Campus Gotland | Seminarium | Katarina Alexius | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:00 - 10:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Innovationer för energiomställning | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Data analytics | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Data analytics | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 09:00 - 10:30 | B26, Campus Gotland | Möte | Sabine Sten | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det offentliga rummet | B26, Campus Gotland |
Seminarium Övning |
Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:00 - 17:00 | Systemutvecklingsmetoder | B26, Campus Gotland | Seminarium | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Innovationer för energiomställning | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Elias Faltin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Data analytics | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Data analytics | B26, Campus Gotland | Seminarium | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | B26, Campus Gotland | Möte | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B27, Campus Gotland, 56
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 13:15 - 15:00 | Praktik inom informationssystem | B27, Campus Gotland | Introduktion | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Konst i spel och spel som konstform | B27, Campus Gotland | Introduktion | Pernilla Persson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B27, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | B27, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:30 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B27, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Praktik inom informationssystem | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Övning | Andreas Hedrén |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:15 - 10:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Osteologi A | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till level design |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Michael Hiessboeck |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 13:00 - 14:30 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 13:15 - 16:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning | Swaminathan Ramanathan |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B27, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Mohammad Mehdi Mohammadi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B27, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:00 - 15:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:00 - 15:30 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Praktik inom informationssystem | B27, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:00 - 16:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B27, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B27, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
B27, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B27, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Martin Goblirsch |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B27, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 22:00 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland G41, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 13:15 - 15:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:15 - 11:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B27, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:00 - 15:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:00 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | B27, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:00 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B27, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Artjom Jefimov | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till level design |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Michael Hiessboeck |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | B27, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:00 - 13:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | B27, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:00 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:30 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:15 - 12:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B27, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Redovisning Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | B27, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 11:00 - 14:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:30 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning | Jenny Helin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:00 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:15 - 11:30 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:15 - 12:00 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) PPU termin 3 - samläsning |
B27, Campus Gotland | Workshop | Maria Trost | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:00 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Tentamen, papperstenta | Matilda Dahl |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
18:15 - 21:00 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning Information |
Jakob Berglund Rogert Stephanie Noroozy |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning Information |
Jakob Berglund Rogert Stephanie Noroozy |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning Information |
Jakob Berglund Rogert Stephanie Noroozy |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B27, Campus Gotland | Seminarium | Samuel Blyth | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 11:00 - 13:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Praktik inom informationssystem | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:00 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B27, Campus Gotland | Workshop | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:15 - 12:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:15 - 12:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:15 - 12:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Människokroppens struktur och funktion | B27, Campus Gotland | Uppföljning | Björn Åkerblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:15 - 11:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 12:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Projekt |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algebra och vektorgeometri | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:00 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 12:00 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:00 - 12:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B27, Campus Gotland | Handledning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B27, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:15 - 11:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | B27, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:00 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektledning och ledarskap |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning | Swaminathan Ramanathan |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Arkeologi och samhälle | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Sophie Bergerbrant | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:15 - 11:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:00 - 09:00 | B27, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B27, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | B27, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B27, Campus Gotland | Workshop | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 09:15 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Tentamen, papperstenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:15 - 11:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B27, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 13:15 - 16:00 | Concept art för spel | B27, Campus Gotland | Seminarium |
Mika Edström Ray Whitcher |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:15 - 13:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B27, Campus Gotland |
Presentation Seminarium |
Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Concept art för spel | B27, Campus Gotland | Seminarium | Ray Whitcher | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 13:15 - 15:00 | Bevarandeprinciper och kulturvärden | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Charlotte Mårland | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:15 - 12:00 | Applikationsutveckling och mobilitet | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Bevarandeprinciper och kulturvärden | B27, Campus Gotland | Seminarium | Charlotte Mårland | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:15 - 12:00 | Applikationsutveckling och mobilitet | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Applikationsutveckling och mobilitet | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:45 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Hållbar utveckling, CSR och livscykelanalys | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karin Bengtsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:00 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 12:00 | Applikationsutveckling och mobilitet | B27, Campus Gotland | Presentation | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:15 - 12:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:15 - 12:00 | Vetenskapliga metoder i kulturvård | B27, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturarv som drivkraft för regional utveckling | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Christer Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Kulturarv som drivkraft för regional utveckling | B27, Campus Gotland | Introduktion | Christer Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:15 - 12:00 | Bevarandeprinciper och kulturvärden | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Mattias Legnér | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:15 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B31, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B33, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B34, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B36, Campus Gotland, 24
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 09:00 - 11:30 | Forskningsmetoder i vindkraftsprojektering | B36, Campus Gotland | Omtentamen, E-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 15:15 - 17:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B36, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till industriell utveckling | B36, Campus Gotland | Handledning datorer | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till industriell utveckling | B36, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B36, Campus Gotland | Handledning datorer | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 | Six sigma | B36, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | B36, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B36, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till industriell utveckling | B36, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till industriell utveckling | B36, Campus Gotland | Handledning datorer | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B36, Campus Gotland | Handledning datorer | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till industriell utveckling | B36, Campus Gotland | Handledning datorer | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | B36, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Självständigt arbete för förskollärarprogrammet | B36, Campus Gotland | Workshop | Bibliotekarie UB | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:00 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Att tolka historiska landskap | B36, Campus Gotland | Workshop | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B36, Campus Gotland | Handledning datorer | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 13:15 - 15:00 | Förskolebarns lek | B36, Campus Gotland | Seminarium | Bibliotekarie UB | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:00 - 17:00 | B36, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:00 - 17:00 | B36, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 13:15 - 14:00 |
Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
B36, Campus Gotland | Seminarium |
Bibliotekarie UB Maja Marsling Bäckvall |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:15 - 12:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Övning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:15 - 12:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Övning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:00 - 11:30 | Forskningsmetoder i vindkraftsprojektering | B36, Campus Gotland | Omtentamen, E-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Övning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:15 - 10:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Övning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Handledning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 13:15 - 16:00 | Vindresursbedömning | B36, Campus Gotland | Workshop | Christian Lewander | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:15 - 10:00 | Vindresursbedömning | B36, Campus Gotland | Workshop | Christian Lewander | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Vindresursbedömning | B36, Campus Gotland | Föreläsning | Geoffrey De Sena | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 13:15 - 17:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Övning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 12:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Övning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Övning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 10:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Föreläsning | Gijs Westra | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 17:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Handledning | Gijs Westra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 12:00 | Vindresursbedömning | B36, Campus Gotland | Workshop | Christian Lewander | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:15 - 12:00 | Vindresursbedömning | B36, Campus Gotland | Workshop | Christian Lewander | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:15 - 11:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
B36, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 | B36, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:15 - 16:00 | Vindkraft - elnätsanslutning | B36, Campus Gotland | Datorlab | Bahri Uzunoglu | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 14:15 - 17:00 | Vetenskapliga metoder och forskningsprocesser | B36, Campus Gotland | Datorlab | Yên Mai | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:00 - 12:00 | B36, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B38, Campus Gotland, 0
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 13:15 - 15:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:15 - 10:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Arbetslag | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 10:15 - 12:00 | Matematik i förskolan | B38, Campus Gotland | Workshop | Heléne Don Lind | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:30 - 15:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:30 - 15:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 12:15 - 15:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 13:15 - 15:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 14:30 - 17:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 12:30 - 16:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | B38, Campus Gotland | Seminarium | Jeanette Bernövall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 13:00 - 15:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
B38, Campus Gotland | Workshop | Charlotte Gottfries | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:15 - 10:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:15 - 11:00 | Förskolebarns lek | B38, Campus Gotland | Seminarium | Fredrik Gunnarson | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 12:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B38, Campus Gotland | Seminarium | Åsa Österdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Handledning | Åsa Österdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:00 - 15:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:00 - 15:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:00 - 15:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 13:15 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B38, Campus Gotland | Examinerande seminarium | Åsa Österdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 13:15 - 15:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | B38, Campus Gotland | Workshop | Anette Engberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 08:15 - 11:30 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:00 - 16:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:00 - 16:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 12:00 - 15:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att leda verksamhet i förskolan | B38, Campus Gotland | Seminarium | Charlotte Gottfries | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | B38, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 10:15 - 12:00 | Barns välbefinnande i förskolan | B38, Campus Gotland | Seminarium | Heléne Don Lind | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:00 - 14:30 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 14:30 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 11:45 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Ledarskap i förskolan | B38, Campus Gotland | Seminarium | Jeanette Bernövall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 11:45 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B43, Campus Gotland, 16
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-18 | 08:00 - 13:00 | Statistik för ingenjörer | B43, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 08:00 - 12:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-26 | 08:00 - 13:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 | B43, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Elisabeth Långström | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 08:15 - 09:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd |
Eva Hovstadius Kerstin Lugnet Moa Ring |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd |
Johanna Sjömar Karin Enskär Maria Lindström Nilsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Ann-Charlotte Almblad |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 13:45 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karin Cato |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Margareta Johansson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 | Termin 6, HT2023, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Åsa Muntlin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Termin 6, HT2023, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anna Hallberg Wilhelm Linder |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:15 - 10:00 | Termin 6, HT2023, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Mathilde Hedlund Lindberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 6, HT2023, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Åsa Andersén |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 6, HT2023, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Sophie Langenskiöld |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 11:15 - 12:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd |
Christine Leo Swenne Eva Hovstadius Moa Ring |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:15 - 12:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Maria Grandahl |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:15 - 09:30 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
09:45 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Catarina Cederved |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:15 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Jenny Fagerström Johansson Maria Grandahl |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Åsa Myrelid |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Folkhälsa och folkhälsoarbete inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Elenor Kaminsky |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anna Neubeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anna Neubeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | B43, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:00 - 12:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 10:00 - 11:30 | B43, Campus Gotland | Möte | Petra Eriksson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 13:00 - 16:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 13:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 12:00 | Termin 5, HT2023, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
B43, Campus Gotland Se kommentar |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Hedlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
B43, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 5,, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens | Grupp 5-8 |
A1:106b, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Lena Hedlund |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:00 - 13:00 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 13:15 - 14:15 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
B43, Campus Gotland | Föreläsning | Elisabeth Långström | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:15 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | B43, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:00 - 13:00 | B43, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 13:15 - 15:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | B43, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | B43, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:15 - 12:00 | Folkhälsa och folkhälsoarbete inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Ingrid Anderzén |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | B43, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 08:00 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 14:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 | B43, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:00 - 13:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:00 - 12:00 | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Eva Nahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 12:00 - 14:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:00 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:00 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 14:15 - 15:45 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Katarina Seige | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
INSTÄLLD Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp E Basgrupp G Basgrupp J-N |
A1:107a, BMC A4:108a, BMC A4:110a, BMC A4:120a, BMC A4:122a, BMC A8:207a, BMC A8:210b, BMC B1:128b, BMC B43, Campus Gotland C12, Campus Gotland |
arbetande seminarium Obligatorisk Uppstartsstöd Videoseminarium |
Mona Pettersson |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
B43, Campus Gotland Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Niklas Norén |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:00 - 14:00 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 13:15 - 15:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
Basgrupp N Basgrupp E-I |
A1:107a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Maria Magnsbacka |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 11:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Christer Waldenström | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:15 - 11:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp J-L |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp J-L |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Lena Normark |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 5,, SSK, Examensarbete i sjuksköterskeprogrammet | Period 2 GN | B43, Campus Gotland | Workshop | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 13:15 - 17:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 13:15 - 16:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer |
Basgrupp N Basgrupp G |
B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | B43, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:00 - 12:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 13:15 - 15:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp J-L |
A1:107a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 |
Matematik III, grundlärare F-3 Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
David Sjögren | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 10:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B43, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk |
Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 12:00 |
Sociala villkor och sociala problem I Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:00 - 14:00 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:45 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Katarina Seige | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 13:15 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 10:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp G | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 13:15 - 15:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:00 - 12:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 13:15 - 15:00 | Termin 6, HT2023, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 13:15 - 15:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Mats Christiansen | Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Mats Christiansen | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:15 - 10:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Mats Christiansen | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Mats Christiansen | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Termin 6, HT2023, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Åsa Melhus |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:00 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 14:00 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:15 - 09:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-13 | 13:00 - 18:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 09:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd |
Eva Hovstadius Moa Ring |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd |
Johanna Sjömar Maria Lindström Nilsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd |
Karin Enskär |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Ann-Charlotte Almblad |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 13:45 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karin Cato |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Margareta Johansson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:15 - 10:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Mathilde Hedlund Lindberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Åsa Muntlin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Seminarium Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anna Hallberg Wilhelm Linder |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:15 - 10:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
B43, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anna Lundberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
B43, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Mariann Hedström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
B43, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
B43, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Åsa Andersén |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:15 - 10:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Lina Holmberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd |
Mia Berg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd |
Eva Hovstadius Moa Ring |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Omvårdnad och folkhälsa med inriktning mot vuxna och äldre inom distriktssköterskans område 3FV383 VT2024 |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videoseminarium |
Cecilia Josefsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 | Kulturarv och miljön | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Christina Fredengren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturarv och miljön | B43, Campus Gotland | Seminarium | Christina Fredengren | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 13:15 - 15:00 | Kulturarv och miljön | B43, Campus Gotland | Seminarium | Christina Fredengren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | Produktionsledning I | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Per Östman | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Produktionsledning I | B43, Campus Gotland | Handledning | Per Östman | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:15 - 12:00 | Industriell ekonomi | B43, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:15 - 12:00 | Omvårdnad och folkhälsa med inriktning mot vuxna och äldre inom distriktssköterskans område 3FV383 VT2024 |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videoseminarium |
Lena Kilander |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B43, Campus Gotland C10, Campus Gotland C12, Campus Gotland |
Mentorstid |
Håkan Mattsson Kayode Shonibare-Lewis |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B51, Campus Gotland, 90
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 11:00 - 12:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Karl-Johan Lindholm | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:15 - 15:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B51, Campus Gotland | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:15 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Introduktion till level design | B51, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B51, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Simon Davidsson Kurland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:30 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B51, Campus Gotland |
Föreläsning Workshop |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 13:15 - 16:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar Introduktion till hållbar energiomställning Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer |
B51, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:30 - 16:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar Introduktion till hållbar energiomställning Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Föreläsning |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:00 - 12:00 | B51, Campus Gotland | Workshop | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:15 - 15:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
B22, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Besök | Sara Utas Vestling |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Bremdal | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 13:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B51, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 13:00 - 15:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:00 - 10:30 | B51, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | B51, Campus Gotland | Seminarium |
Jenny Helin Matilda Dahl |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B51, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till level design | B51, Campus Gotland | Workshop | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 13:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B51, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 14:30 - 17:00 | B51, Campus Gotland |
Besök Personalaktivitet |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 11:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B51, Campus Gotland | Introduktion | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 11:45 | B51, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:00 - 17:00 |
B23, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:00 - 16:00 |
B25, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 10:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 13:15 - 16:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Workshop | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:00 - 11:00 | B51, Campus Gotland | Besök | Christina Wessman Engberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Presentation |
Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 13:15 - 15:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | B51, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 13:15 - 16:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 16:00 - 19:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Lina Emilsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:15 - 19:00 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | Game Design 3: System Design |
Gaia Erebus |
B51, Campus Gotland | Redovisning |
Jakob Berglund Rogert Michael Hiessboeck |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:00 - 14:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 13:15 - 15:00 | B51, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:15 - 10:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Workshop | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 12:00 | B51, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:00 - 16:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B51, Campus Gotland | Presentation | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Presentation | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 13:15 - 15:00 | Planering för vindkraft | B51, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:30 | Planering för vindkraft | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Testdriven level design | B51, Campus Gotland | Introduktion | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Testdriven level design | B51, Campus Gotland | Seminarium | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 |
B22, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Projekt |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling |
B51, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 14:15 - 17:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Petra Lindberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 14:00 - 15:00 | B51, Campus Gotland | Workshop | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 13:15 - 16:00 | Testdriven level design | B51, Campus Gotland | Seminarium | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 13:15 - 15:00 | B51, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Governance, organisation och samhälle | B51, Campus Gotland | Möte | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | B51, Campus Gotland | Gruppövning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 |
B51, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Projekt |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B51, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:00 - 11:30 | B51, Campus Gotland | Möte | Christina Wessman Engberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 15:00 | Governance, organisation och samhälle | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:00 - 17:00 | B51, Campus Gotland | Symposium | Anna Karlström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Zhihan Lyu | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 13:15 - 15:00 | B51, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:00 - 16:00 | B51, Campus Gotland | Workshop | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | B51, Campus Gotland | Workshop | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | Karta | ||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B51, Campus Gotland | Workshop | Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B51, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:30 - 14:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B51, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 13:30 - 15:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Erik Gardell | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B51, Campus Gotland | Workshop | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B51, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:15 - 12:00 | Arkitektur och designmönster | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B51, Campus Gotland |
Föreläsning Handledning |
Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B51, Campus Gotland |
Presentation Seminarium |
Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B51, Campus Gotland | Workshop |
Johan Eriksson Pernilla Persson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:00 - 17:00 | Självständigt arbete för förskollärarprogrammet | B51, Campus Gotland | Uppsatsventilering | Véronique Simon | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 17:00 | Examensarbete för masterexamen i kulturvård | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Anna Karlström | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 13:30 - 15:30 | B51, Campus Gotland | Möte | Liselotte Aldén | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:00 - 12:00 | Systemutvecklingsmetoder | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Applikationsutveckling och mobilitet | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 12:30 - 14:30 | Tillämpad kulturvård | B51, Campus Gotland | Information | Anna Karlström | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:00 - 12:00 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:00 - 17:00 | Systemutvecklingsmetoder | B51, Campus Gotland | Workshop | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:00 - 12:00 | Systemutvecklingsmetoder | B51, Campus Gotland | Workshop | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Systemutvecklingsmetoder | B51, Campus Gotland | Workshop | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Petra Eriksson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:00 - 17:00 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Anna Karlström | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:00 - 13:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:00 - 12:00 | Examensarbete för masterexamen i kulturvård | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Anna Karlström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Applikationsutveckling och mobilitet | B51, Campus Gotland | Presentation | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 13:00 - 14:00 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Anna Karlström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:00 - 17:00 | Systemutvecklingsmetoder | B51, Campus Gotland | Workshop | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:00 - 12:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Backsippan, Campus Gotland, 4
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 11:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 10:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:45 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:00 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:00 - 10:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning |
B23, Campus Gotland Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Besök | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:30 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:45 - 11:45 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:30 - 12:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:00 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:30 - 12:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:00 - 11:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:00 - 11:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:45 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:00 - 10:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:15 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 08:30 - 12:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 10:00 - 12:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:00 - 10:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:30 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:45 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 12:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 11:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:15 - 19:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:15 - 10:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:30 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Möte | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Möte | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:00 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:00 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 11:00 - 14:45 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 2023-12-14 17:45 | Backsippan, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:30 - 12:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 2023-12-20 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-23 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-30 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-07 | 12:45 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:30 - 13:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 13:00 - 16:45 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Backsippan, Campus Gotland Heden, Campus Gotland |
Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:30 - 13:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:30 - 21:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:30 - 12:45 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:15 - 12:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:00 - 12:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 09:30 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:30 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:30 - 12:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.C10, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 13:00 - 16:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Martin Abrahamson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:15 - 12:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
C10, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:15 - 12:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | C10, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Workshop | Stefan Myrgård | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:00 - 17:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Oskar Pettersson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 10:00 | VFU III, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | VFU III, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:00 - 13:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 |
Byggnation, drift och underhåll av vindparker Ledning och finansiering av vindprojekt |
C10, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Ola Eriksson Sebastian Meyer |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Carina Skeri | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Malena Lidar | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
C10, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 11:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | C10, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | C10, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 | Förskolans uppdrag | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Workshop | Stefan Myrgård | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:00 - 10:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Viktor Jacobsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Förskolans uppdrag | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förskolans uppdrag | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Stefan Myrgård | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 13:00 - 17:00 | C10, Campus Gotland | Workshop | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 13:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | C10, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | C10, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Förskolans uppdrag | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G |
C10, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U-V | C10, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Workshop | Karin Nordh | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Workshop | Hära Haltorp | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Handledning | Hära Haltorp | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Matematik i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | C10, Campus Gotland | Möte | Yvonne Näsman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 11:00 - 13:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förskolans uppdrag | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | C10, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:15 - 12:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Examination | Stefan Myrgård | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Examination | Stefan Myrgård | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Gunilla Rosenqvist | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:15 - 12:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Matematik i förskolan | C10, Campus Gotland | Övrigt | Gabriella Gejard | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:00 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:30 | C10, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 | C10, Campus Gotland | Examination | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:15 - 11:00 | VFU III, förskollärare 4PE258 HT23 Gotland | CGO1 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | C10, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | VFU III, förskollärare 4PE258 HT23 Gotland | CGO2 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 |
Introduktion till socialt arbete Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Mikael Norrby | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | C10, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:15 - 10:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | C10, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Kerstin Lugnet | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | C10, Campus Gotland | Möte | Sofia Pettersson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
C10, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:00 - 11:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Erika Sandström | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:00 - 11:30 | C10, Campus Gotland | Möte | Johanna Silfvergren | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kultur- och naturarv | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:15 - 10:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | C10, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Förskolebarns lek | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 13:15 - 15:00 | Förskolebarns lek | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Per Forsmark | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:00 - 12:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Möte |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Juridiskt grundår |
B23, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 |
B23, Campus Gotland C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:15 - 10:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Förskolebarns lek | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | C10, Campus Gotland | Redovisning | Jakob Berglund Rogert | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Maria Wennerström Wohrne | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 13:00 - 15:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Förskolebarns lek |
13:133, Grupprum, Blåsenhus 13:135, Grupprum, Blåsenhus C10, Campus Gotland |
Frågestund Zoom-undervisning |
Gabriella Gejard |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 13:15 - 15:00 | Förskolebarns lek | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:30 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | C10, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Kerstin Lugnet | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Förskolebarns lek | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:15 - 16:00 |
Byggnation, drift och underhåll av vindparker Ledning och finansiering av vindprojekt |
C10, Campus Gotland | Redovisning |
Ola Eriksson Sebastian Meyer |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:15 - 11:00 | VFU I, förskollärare | C10, Campus Gotland | Examination | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 11:00 | Yrkesanknuten praktik i vindkraftsprojektering | C10, Campus Gotland | Introduktion | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 13:15 - 15:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:15 - 10:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | C10, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektkurs i speldesign | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Håkan Mattsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 12:00 | Yrkesanknuten praktik i vindkraftsprojektering | C10, Campus Gotland | Seminarium | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | C10, Campus Gotland | Muntlig examination | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 10:15 - 12:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:15 - 10:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | C10, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:30 - 11:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Vindkraftteknik | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Jonsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 10:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | C10, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N | C10, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande |
C10, Campus Gotland Via Zoom |
Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:00 - 12:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
C10, Campus Gotland |
Datorlab Obligatorisk |
Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:15 - 10:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Robert Thorp | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 13:00 | Matematik III, grundlärare 4-6 | C10, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C10, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 11:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:15 - 10:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | C10, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 10:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Robert Thorp | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Kimberly Norrman | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:00 - 11:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 12:00 - 16:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:00 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | C10, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | C10, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 12:00 |
Sociala villkor och sociala problem I Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftteknik | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Marcus Berg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | C10, Campus Gotland | Personalaktivitet | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:00 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B27, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | C10, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Övrigt | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Att leda verksamhet i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Övrigt | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Räknestuga | Synnöve Carlsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 10:15 - 12:00 | Att leda verksamhet i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:15 - 11:00 | Att leda verksamhet i förskolan 4PE187 HT23 Gotland | CGO1 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Att leda verksamhet i förskolan 4PE187 HT23 Gotland | CGO2 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 10:15 - 12:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | C10, Campus Gotland | Examinerande seminarium | Anette Björkvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 13:15 - 15:00 | Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 | C10, Campus Gotland | Examination | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 | C10, Campus Gotland | Examination | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 13:00 - 14:00 |
B22, Campus Gotland C10, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Juridiskt grundår |
B22, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 11:00 - 12:00 | C10, Campus Gotland | Workshop | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Yrkesanknuten praktik i vindkraftsprojektering | C10, Campus Gotland | Presentation |
Geoffrey De Sena Liselotte Aldén |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:00 - 12:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:30 | C10, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Miljö och klimat i förändring | C10, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljö och klimat i förändring | C10, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Data analytics | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Data analytics | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Språk och kommunikation, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Engberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Workshop | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Data analytics | C10, Campus Gotland | Handledning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Miljö och klimat i förändring | C10, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Mimmi Örberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:15 - 10:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Mimmi Örberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Mimmi Örberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 5,, Examensarbete i sjuksköterskeprogrammet | Period 1 GN | C10, Campus Gotland | arbetande seminarium | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:15 - 10:00 | Språk och kommunikation, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Miljö och klimat i förändring | C10, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljö och klimat i förändring | C10, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | C10, Campus Gotland |
Seminarium Övning |
Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Räknestuga | Synnöve Carlsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | Data analytics | C10, Campus Gotland | Seminarium | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Workshop | Åsa Österdahl |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Ledarskap i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 10:00 | Ledarskap i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Språk och kommunikation, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B43, Campus Gotland C10, Campus Gotland C12, Campus Gotland |
Mentorstid |
Håkan Mattsson Kayode Shonibare-Lewis |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
C10, Campus Gotland C12, Campus Gotland |
Mentorstid |
Håkan Mattsson Kayode Shonibare-Lewis |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.C11, Campus Gotland, 5
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 15:45 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:30 - 14:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 17:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:00 - 10:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:30 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:15 - 09:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:15 - 12:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:30 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning |
B23, Campus Gotland Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 08:15 - 10:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:00 - 09:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:30 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 | C11, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 |
Introduktion till socialt arbete Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:30 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-01 | 14:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:30 - 10:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 |
C11, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Arbetslag |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:00 - 16:30 | C11, Campus Gotland | Möte | Johanna Silfvergren | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:45 - 12:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:00 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 19:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:00 - 10:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:15 - 12:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:30 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Möte |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Juridiskt grundår |
B23, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 |
B23, Campus Gotland C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:30 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 11:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:30 - 11:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:15 - 12:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:45 - 09:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 13:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:30 - 12:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:15 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:30 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:30 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 11:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 11:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 11:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:00 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:45 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:00 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:45 - 12:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 11:15 - 13:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 16:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:15 - 09:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:30 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-19 | 13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:00 - 11:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 14:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:00 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 12:45 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:00 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:30 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:00 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:15 - 11:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 12:00 |
Sociala villkor och sociala problem I Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:00 - 11:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:45 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:30 - 11:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:30 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:15 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:30 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:00 - 13:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:45 - 11:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:00 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:30 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 12:30 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:30 - 11:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 12:30 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:00 - 09:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:00 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:45 - 10:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 13:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Juridiskt grundår |
B22, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:30 - 12:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-13 | 14:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:30 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Övrigt | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:45 - 10:30 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:00 - 10:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:00 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:00 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:45 - 10:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:45 - 10:30 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:00 - 09:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 10:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C11, Campus Gotland | Workshop | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:15 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.C12, Campus Gotland, 14
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-17 | 10:15 - 12:00 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Kalendarium EDU Möte Videokonferens |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
24:307, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Möte Videokonferens Zoom-möte |
Christer Rödin Maria Hedefalk |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-22 | 13:00 - 15:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Ann-Christin Karlsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:00 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Introduktion Videoföreläsning |
Malin Löfstedt Ronny Alexandersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Introduktion Videoföreläsning |
Robert Thorp |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Introduktion Videoföreläsning |
Anders Thapper |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Introduktion Videoföreläsning |
Greger Thornell |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:15 - 09:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Introduktion Videoföreläsning |
Anna Kahlbom Synnöve Carlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Tryggve Nevéus |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Catarina Cederved |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Introduktion Videoföreläsning |
Ronny Alexandersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 5, HT2023, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Kilander |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | C12, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:15 - 09:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sebastian Willman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sebastian Willman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 | Barn- och ungdomsvetenskap A |
C12, Campus Gotland Dahliarummet, 11:232, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sebastian Willman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 5, HT2023, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Hedlund |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 5, HT2023, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sebastian Willman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:00 - 12:00 | C12, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Termin 5,, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens | Grupp 5-8 |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Hedlund |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 5,, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens | Grupp 5-8 |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Hedlund |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper Johan Söderström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | C12, Campus Gotland | Handledning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 12:00 - 16:00 | C12, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 13:00 - 15:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Michael Hiessboeck | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 10:00 | Termin 5, HT2023, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Ylva Cedervall |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 5, HT2023, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Frågestund Videoföreläsning |
Anders Thapper Johan Söderström Sebastian Willman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland | Examination | Stefan Myrgård | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Åkerfeldt Greger Thornell |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:00 - 10:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:45 - 11:30 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ronny Alexandersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lage Cerenius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | VFU I, förskollärare |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lars Weiselius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Förskolebarns lek |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Gabriella Gejard |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Förskolebarns lek |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Gästföreläsare |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp G | C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lage Cerenius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
16:00 - 16:45 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Elisabeth Långström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lage Cerenius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6 Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, samläsning HT23 |
C12, Campus Gotland Dahliarummet, 11:232, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lage Cerenius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Håkansson Ramberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:15 - 10:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp N | C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | C12, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ronny Alexandersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ronny Alexandersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lage Cerenius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp N | C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Katarina Seige | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C12, Campus Gotland | Handledning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lage Cerenius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lage Cerenius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 Samhällsorienterande ämnen för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Obligatorisk Videoföreläsning |
Gästföreläsare |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | C12, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:15 - 12:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Påls |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:00 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Annika Grönberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Jenny Fagerström Johansson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Information | Jenny Fagerström Johansson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Helena Fabian |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Uppstartsstöd Övning |
Ulrika Svea Nygren |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Uppstartsstöd |
Alexandra Lebedeva |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Anna Fäldt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:15 - 12:00 | Folkhälsa och folkhälsoarbete inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Eva Carin Brander Gustafsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Frågestund Videoföreläsning |
Lage Cerenius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | C12, Campus Gotland | Handledning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 | Folkhälsa och folkhälsoarbete inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Leif Eriksson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Folkhälsa och folkhälsoarbete inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Leif Eriksson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 13:45 - 14:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:00 - 12:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 |
24:103, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Uppsatsventilering | Pernilla Andersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
C12, Campus Gotland Sal IV, universitetshuset |
Föreläsning Videoföreläsning |
Malin Löfstedt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U-V | C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
C12, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Föreläsning Videoföreläsning |
Håkan Bengtsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:00 - 12:00 | C12, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | C12, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp E Basgrupp G Basgrupp J-N |
A1:107a, BMC A4:108a, BMC A4:110a, BMC A4:120a, BMC A4:122a, BMC A8:207a, BMC A8:210b, BMC B1:128b, BMC B43, Campus Gotland C12, Campus Gotland |
arbetande seminarium Obligatorisk Uppstartsstöd Videoseminarium |
Mona Pettersson |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Åsa af Geijerstam |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 14:15 - 15:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
Basgrupp N Basgrupp E-I |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Uppstartsstöd |
Maria Magnsbacka |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Håkan Bengtsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
C12, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Åsa af Geijerstam |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Malin Andersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Mikael Börjesson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Frågestund Videoföreläsning |
Anders Thapper |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jonas Johansson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 12:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson Nathalie Godman |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 10:00 - 13:00 | C12, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 13:15 - 15:00 | Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 10:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:00 - 12:00 | C12, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:30 - 11:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Petra Eriksson | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | C12, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Yvonne Näsman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:00 - 13:00 | C12, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C12, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:15 - 09:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Introduktion Videoföreläsning |
Ida Bergvall |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Matilda Hällback |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan |
C12, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Véronique Simon |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 13:15 - 16:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC C12, Campus Gotland Via Zoom |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Jenny Fagerström Johansson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:15 - 10:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
C12, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | C12, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Hällback | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 10:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:45 - 14:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 10:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Introduktion Videoföreläsning |
Olle Nordberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olle Nordberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ida Bergvall |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Erika Sandström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:15 - 10:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 13:00 - 15:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:15 - 11:00 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Kalendarium EDU Möte Videokonferens |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Kalendarium EDU Möte Videokonferens |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Matilda Hällback |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olle Nordberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 11:15 - 13:00 |
Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 4PE010 HT23 Uppsala |
Gr2 |
12:228, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
INSTÄLLD Seminarium Videokonferens |
Matilda Hällback |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 | C12, Campus Gotland |
Förberedelse Grupparbete |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Obligatorisk Seminarium Videoföreläsning |
Elisabeth Långström Ronny Alexandersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:15 - 10:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jonas Johansson Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jonas Johansson Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:15 - 09:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Matilda Hällback |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Ämnesdidaktik i biologi Ämnesdidaktik i naturkunskap |
C12, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Föreläsning Obligatorisk Videoföreläsning |
Elisabeth Långström Johan Bonow |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Ämnesdidaktik i biologi Ämnesdidaktik i naturkunskap |
C12, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Föreläsning Obligatorisk Videoföreläsning |
Elisabeth Långström Sebastian Sobek |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Ämnesdidaktik i biologi Ämnesdidaktik i naturkunskap |
C12, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Föreläsning Obligatorisk Videoföreläsning |
Elisabeth Långström Kajsa Kramming |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 15:00 | C12, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 09:00 |
VFU III, grundlärare 4-6 VFU III, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Helena Påls Linn Areskoug |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 |
VFU III, grundlärare 4-6 VFU III, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Påls Jonas Johansson Linn Areskoug |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Ledarskap, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Introduktion Videoföreläsning |
Martin Karlberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Maria Hedefalk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Leif Östman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Helena Påls |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Påls |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 13:15 - 16:00 | Farmakologi och sjukdomslära/förskrivningsrätt VT24 | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Charlotta Heijkenskjöld | Karta | ||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Farmakologi och sjukdomslära/förskrivningsrätt VT24 | C12, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd |
Parvaneh Aghazari | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:00 - 12:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 08:15 - 10:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Mathilde Hedlund Lindberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 5, VT2024, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Kilander |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 5, VT2024, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Kilander |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:15 - 10:00 |
Ledarskap, grundlärare 4-6 Ledarskap, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Stina Öhman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Ledarskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ingrid I. Olsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Språk och kommunikation, förskollärare |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Birgitta Hellqvist |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Martin Karlberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 13:00 | Ledarskap, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Martin Karlberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Tomas Persson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Ledarskap, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Andreas Andersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:15 - 15:00 | Ledarskap, grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Påls |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:15 - 12:00 | Farmakologi och sjukdomslära/förskrivningsrätt VT24 |
A1:111a, BMC C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Viktoria Lind |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Stefan Myrgård | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 11:00 | Ledarskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ingrid I. Olsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:15 - 10:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
C12, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Språk och kommunikation, förskollärare |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Linda Bennman Jansson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Anette Engberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
C12, Campus Gotland Zootissalen, 01:01006, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Annette Skoglund |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B43, Campus Gotland C10, Campus Gotland C12, Campus Gotland |
Mentorstid |
Håkan Mattsson Kayode Shonibare-Lewis |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
C10, Campus Gotland C12, Campus Gotland |
Mentorstid |
Håkan Mattsson Kayode Shonibare-Lewis |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.C13, Campus Gotland, 5
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 15:45 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:30 - 14:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 13:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 13:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 09:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:00 - 11:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:45 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:00 - 09:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign | C13, Campus Gotland | Handledning | Håkan Mattsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:45 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:45 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:30 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:30 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 21:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
11:45 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:00 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs i speldesign | C13, Campus Gotland | Handledning | Håkan Mattsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 10:45 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:45 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-24 | 16:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
19:00 - 20:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:15 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 | C13, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 |
Introduktion till socialt arbete Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:30 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 11:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 11:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-07 | 10:30 - 14:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:00 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:45 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:15 - 13:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Möte |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Juridiskt grundår |
B23, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 |
B23, Campus Gotland C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-15 | 09:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:30 - 11:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 09:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:45 - 12:45 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:30 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 11:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:00 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 13:15 - 14:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:45 - 16:45 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-05 | 13:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 13:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:15 - 12:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:00 - 11:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:15 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:30 - 12:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-19 | 14:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 17:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 13:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:00 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 12:00 |
Sociala villkor och sociala problem I Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 10:00 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:15 - 12:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:00 - 11:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:45 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 13:45 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 09:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Workshop | Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 09:30 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 09:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:00 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Workshop | Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Arbetslag |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
B22, Campus Gotland C10, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Juridiskt grundår |
B22, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:45 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-13 | 12:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 12:00 - 14:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:45 - 10:30 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:45 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:00 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:45 - 10:30 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 12:15 - 16:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Workshop | Åsa Österdahl |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | C13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:30 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:30 - 13:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.C15, Campus Gotland, 4
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:15 - 11:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 10:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 13:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:30 - 12:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C15, Campus Gotland | Examination | Stefan Myrgård | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:00 - 11:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 12:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:00 - 09:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:00 - 13:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:00 - 10:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-23 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-24 | 14:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 10:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 11:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 15:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 11:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 |
Introduktion till socialt arbete Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:15 - 10:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:00 - 10:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 |
C11, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Arbetslag |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:15 - 09:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:00 - 10:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:30 - 09:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:45 - 11:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:45 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:15 - 11:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:45 - 13:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:15 - 11:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Möte |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Juridiskt grundår |
B23, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 |
B23, Campus Gotland C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:00 - 09:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:30 - 12:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:45 - 10:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:15 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:00 - 11:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 10:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:30 - 12:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 10:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:15 - 11:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:30 - 11:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:00 - 11:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:45 - 19:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:00 - 11:00 | C15, Campus Gotland | Mentorstid | Bibi Cederloo | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:30 - 10:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:00 - 10:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:30 - 12:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 11:15 - 11:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 12:00 |
Sociala villkor och sociala problem I Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 11:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 15:15 - 16:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:30 - 10:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:30 - 11:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:30 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 10:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 09:15 - 11:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-30 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 09:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Workshop | Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:45 - 12:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:00 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Workshop | Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Arbetslag |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 21:00 | C15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:15 - 08:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
B22, Campus Gotland C10, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Juridiskt grundår |
B22, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:45 - 12:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:45 - 10:30 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:45 - 12:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:00 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:45 - 10:30 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:15 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.D13, Hus D, Campus Gotland, 30
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 12:00 - 16:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Laboration |
Magnus Wessberg Susanna Barros |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:00 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Laboration | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 16:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Övning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 09:15 - 17:00 | Byggnadsvetenskap | D13, Hus D, Campus Gotland | Workshop | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Neubeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Neubeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Byggnadsvetenskap | D13, Hus D, Campus Gotland | Workshop | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | D13, Hus D, Campus Gotland | Workshop | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:00 - 16:30 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:15 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 12:00 | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Bertil Ståhl | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:00 - 16:00 | Kulturvårdens fält | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:15 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Föreläsning Laboration Obligatorisk |
Elisabeth Långström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Föreläsning Laboration Obligatorisk |
Elisabeth Långström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 10:00 | D13, Hus D, Campus Gotland | Möte | Gunilla Rosenqvist | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 13:15 - 16:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:15 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Examination | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 13:15 - 17:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Greger Thornell | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Greger Thornell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 08:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Greger Thornell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Greger Thornell | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:15 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 | D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Greger Thornell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Greger Thornell | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 13:15 - 17:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:15 - 17:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:15 - 17:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Övning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Övning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:15 - 17:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Övning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 | D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 16:15 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 16:15 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Workshop | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 10:15 - 12:00 | API-design och best practices | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | API-design och best practices | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 11:30 - 16:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 13:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:00 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Obligatorisk | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 14:15 - 16:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan | D13, Hus D, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 13:00 - 15:15 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Omtentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier Interiörer och möbler |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.D22, Campus Gotland, 50
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 10:00 - 13:00 |
Projekt och ledarskap Projekt och ledning |
D22, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:00 - 11:00 | Introduktion till industriell utveckling | D22, Campus Gotland |
Obligatorisk Upprop |
Gunnar Dahlin Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 |
Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring Projekt och ledning |
D22, Campus Gotland |
Obligatorisk Upprop |
Gunnar Dahlin Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Lean management | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
D22, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | D22, Campus Gotland |
Introduktion Seminarium |
Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D22, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | D22, Campus Gotland | Uppstart | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:30 - 15:00 | D22, Campus Gotland | Möte | Christer Waldenström | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Arbetslag | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:30 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 11:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Arbetslag | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:15 - 12:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | D22, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | D22, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | D22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Karta | |||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Matematik i förskolan | D22, Campus Gotland | Workshop | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | D22, Campus Gotland | Workshop | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 12:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
D22, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 13:15 - 14:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | D22, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Arbetslag | Karta | |||||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:30 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D22, Campus Gotland | Dugga | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:15 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Arbetslag | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:00 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | D22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Karta | |||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:30 - 12:00 | Lean management | D22, Campus Gotland | Laboration | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Lean management | D22, Campus Gotland | Laboration | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | D22, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Karta | |||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 12:00 | Konst i spel och spel som konstform | D22, Campus Gotland | Föreläsning |
Mika Edström Pernilla Persson |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Konst i spel och spel som konstform | D22, Campus Gotland | Föreläsning |
Mika Edström Pernilla Persson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:00 - 13:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Elisabet Jagell | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Elisabet Jagell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Redovisning | Elisabet Jagell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 13:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D22, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:00 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D22, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | D22, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D22, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:00 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | D22, Campus Gotland |
Tentamen Tentamen, papperstenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:15 - 10:15 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 11:45 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Arbetslag | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
D22, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
D22, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:30 - 13:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | D22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:45 - 11:15 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | D22, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Johan Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 14:00 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | D22, Campus Gotland | Dugga | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:00 - 17:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:15 - 13:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:00 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 13:30 - 16:30 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Redovisning | Malin Campbell | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:15 - 12:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) PPU termin 3 - samläsning |
D22, Campus Gotland | Workshop | Maria Trost | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 13:00 - 17:00 |
D22, Campus Gotland E48, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:15 - 12:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D22, Campus Gotland | Workshop | Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:15 - 12:00 | Vindresursbedömning | D22, Campus Gotland | Information | Stefan Ivanell | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | D22, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förändringsledning | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | D22, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:15 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Workshop | Christer Rödin | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | D22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Karta | |||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | D22, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | API-design och best practices | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 14:00 - 15:00 | D22, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:15 - 16:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
D22, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Seminarium |
Fredrik Sjöstrand Jenny Helin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | D22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta | |||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | API-design och best practices | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:00 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | API-design och best practices | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | API-design och best practices | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:00 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | D22, Campus Gotland | Workshop | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 11:00 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | D22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Karta | |||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:15 - 12:00 | API-design och best practices | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | API-design och best practices | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Arkitektur och designmönster | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förändringsledning | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:15 - 12:00 | Kvalitetsteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Jacob Hallencreutz | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kvalitetsteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Jacob Hallencreutz | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | D22, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | |||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Digitalisering | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | D22, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förändringsledning | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | D22, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 12:00 | Processledning och ledningssystem | D22, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | D22, Campus Gotland | Grupparbete |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Karta | |||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:30 - 13:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | D22, Campus Gotland | Workshop | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | D22, Campus Gotland | Föreläsning |
Mika Edström Ray Whitcher |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 13:15 - 17:00 | Processledning och ledningssystem | D22, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algebra och vektorgeometri | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 08:15 - 10:00 | Algebra och vektorgeometri | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kvalitetsteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 13:15 - 16:00 | Speldesign 1 - introduktion | D22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Karta | ||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 13:15 - 16:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | D22, Campus Gotland | Examinerande seminarium | Anette Björkvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 10:00 - 13:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:00 - 13:00 | Digitalisering | D22, Campus Gotland | Examinerande seminarium | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:15 - 12:00 | Kvalitetsteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:15 - 12:00 | Kvalitetsteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Projektkurs i speldesign | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Håkan Mattsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Hållbar utveckling, CSR och livscykelanalys | D22, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Magnus Larsson Shuangqi (Olivia) Liu |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:15 - 12:00 | Industriell ekonomi | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Industriell ekonomi | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 12:00 | Industriell ekonomi | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:15 - 12:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:00 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:15 - 12:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Utredningsmetodik för ingenjörer | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Lars Ericsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 15:00 - 17:00 | D22, Campus Gotland | Möte | Johan Alström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:15 - 12:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 12:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | Miljö och klimat i förändring | D22, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | D22, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | D22, Campus Gotland | Lektion | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 13:15 - 16:00 | Hållbar utveckling, CSR och livscykelanalys | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karin Bengtsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.D23, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 09:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Möte | Sara Cederlund | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 |
Byggnation, drift och underhåll av vindparker Ledning och finansiering av vindprojekt |
D23, Campus Gotland | Föreläsning | Ola Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | D23, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 13:15 - 17:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D23, Campus Gotland | Laboration | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 12:00 | Lean management | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Laboration | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | D23, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 13:15 - 16:00 | Lean management | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:30 | Utbildningssociologi, traditioner | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:00 - 11:00 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Svetlana Kuru | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Utbildningssociologi, traditioner | D23, Campus Gotland | Workshop | Mikael Börjesson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Förskolans uppdrag | D23, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:00 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Laboration | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Lean management | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:00 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:30 - 12:30 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland |
Föreläsning Grupparbete |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:00 - 13:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
D23, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Laboration | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | D23, Campus Gotland |
Föreläsning Grupparbete |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | D23, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Jakob Berglund Rogert | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Lean management | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Praktik inom informationssystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 12:00 | Lean management | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Osteologi A | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | D23, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | D23, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Laboration | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:00 - 13:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | D23, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 11:15 - 14:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:15 - 16:00 | Lean management | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:15 - 12:00 | Lean management | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:30 - 12:00 | Examensarbete i kulturvård | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 10:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 13:15 - 16:00 | Yrkesanknuten praktik i vindkraftsprojektering | D23, Campus Gotland | Workshop | Henry Korb | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftteknik | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Goude | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftteknik | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Goude | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Six sigma | D23, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:15 - 10:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
D23, Campus Gotland | Laboration | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
D23, Campus Gotland | Laboration | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
D23, Campus Gotland | Laboration | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förändringsledning | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:00 - 13:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | D23, Campus Gotland | Workshop | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:15 - 11:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Workshop | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | D23, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 10:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | D23, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 10:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | D23, Campus Gotland | Workshop | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Osteologi A | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 12:00 | Praktik inom informationssystem | D23, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Praktik inom informationssystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:00 - 11:30 | D23, Campus Gotland | Möte | Yvonne Näsman | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | D23, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | D23, Campus Gotland | Handledning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 11:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan | D23, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | D23, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:00 - 13:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp G | D23, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Katarina Seige | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 11:00 | Konserveringsvetenskap | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | D23, Campus Gotland | Seminarium | Linda Viklund | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | D23, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | D23, Campus Gotland | Seminarium | Linda Viklund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:45 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:15 - 12:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan | D23, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Databaser 1 | D23, Campus Gotland | Seminarium | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:00 - 17:00 | Självständigt arbete för förskollärarprogrammet | D23, Campus Gotland | Uppsatsventilering | Véronique Simon | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Engberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 13:00 - 17:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | D23, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | D23, Campus Gotland | Examinerande seminarium | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Projekt i mångvetenskapliga team | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Industriell ekonomi | D23, Campus Gotland | Föreläsning |
Kenneth Friberg Per-Arne Forsberg Swaminathan Ramanathan |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Verksamhetssystem och ledning | D23, Campus Gotland | Introduktion | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Charlotte Flodin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:00 - 12:00 | Interiörer och möbler | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Interiörer och möbler | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:15 - 12:00 |
Förstudie för examensarbete i industriell teknik Utredningsmetodik för ingenjörer |
D23, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 13:00 - 16:00 | Speldesign 6 - experimentell speldesign |
B14, Campus Gotland D23, Campus Gotland E48, Campus Gotland |
Mentorstid | Jakob Berglund Rogert |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 | Verksamhetssystem och ledning | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Engberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:30 - 20:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Verksamhetssystem och ledning | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Interiörer och möbler | D23, Campus Gotland | Seminarium | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Kvalitativ och kvantitativ metod | D23, Campus Gotland | Workshop | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Engberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.D24, Campus Gotland, 40
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till industriell utveckling | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:15 - 10:00 | D24, Campus Gotland | Möte | Olle Jansson | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | D24, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:15 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D24, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | D24, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
C10, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Information | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | D24, Campus Gotland |
Litteratur Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
D24, Campus Gotland | Övrigt | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:00 - 12:00 | D24, Campus Gotland | Möte | Christina Wessman Engberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | D24, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:15 - 10:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Utbildningssociologi, traditioner | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Heilbron | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Utbildningssociologi, traditioner | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Heilbron | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp V | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Förskolans uppdrag | D24, Campus Gotland | Övrigt |
Christer Rödin Olov Nordvall |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:15 - 12:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | Vindkraftsprojektering | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 13:00 - 16:00 | D24, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 13:15 - 15:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 13:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | D24, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Lärande och utveckling, grundlärare F-3 | D24, Campus Gotland | Examination | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 16:00 - 18:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | D24, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Lean management | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:30 | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Myrgård | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Introduktion till samhällsplanering | D24, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:00 - 12:00 | D24, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | D24, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till industriell utveckling | D24, Campus Gotland | Föreläsning |
Elin Lundkvist Ellen Ivansson |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | D24, Campus Gotland | Föreläsning |
Johanna Liljenfeldt Simon Davidsson Kurland |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | D24, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:30 | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Myrgård | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | D24, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kultur- och naturarv | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Laboration | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:30 | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Myrgård | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Gästföreläsare Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Gästföreläsare Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:15 - 12:00 | Kvalitetsteknik | D24, Campus Gotland | Laboration | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | D24, Campus Gotland | Workshop | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D24, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:15 - 12:00 | Kvalitetsteknik | D24, Campus Gotland | Laboration | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Redovisning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:30 | D24, Campus Gotland | Möte | Katarina Grönvall | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:30 | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Myrgård | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:15 - 12:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | D24, Campus Gotland | Seminarium | Helena Wangefelt Ström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 13:15 - 15:00 | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Elin Uppström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Förändringsledning | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap och coachning | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Gnestadius Kronwall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Jörnemark | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap och coachning | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Gnestadius Kronwall | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:15 - 12:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | API-design och best practices | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | API-design och best practices | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | API-design och best practices | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap och coachning | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Gnestadius Kronwall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | D24, Campus Gotland | Seminarium | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | D24, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | API-design och best practices | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | D24, Campus Gotland | Seminarium | Robert Thorp | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Planering för vindkraft | D24, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:00 - 16:00 | D24, Campus Gotland | Möte | Olov Nordvall | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 08:00 - 09:00 | Projektledning och ledarskap | D24, Campus Gotland | Genomgång av tentamen | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | D24, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Energi och system | D24, Campus Gotland | Workshop | Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 |
B51, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Projekt |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:15 - 12:00 | Konserveringsvetenskap | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Governance, organisation och samhälle | D24, Campus Gotland | Möte | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Energi och system | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:15 - 12:00 | Kvalitetsteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Jacob Hallencreutz | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | D24, Campus Gotland | Föreläsning |
Magnus Larsson Mia Ljungblom Narcis Bassols Gardella Swaminathan Ramanathan |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Workshop | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kvalitetsteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | API-design och best practices | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:15 - 12:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Energi och system | D24, Campus Gotland | Workshop | Geoffrey De Sena | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att leda verksamhet i förskolan | D24, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 12:00 | Processledning och ledningssystem | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kvalitetsteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:15 - 12:00 | Energi och system | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Energi och system | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | D24, Campus Gotland | Föreläsning |
Magnus Larsson Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kvalitetsteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algebra och vektorgeometri | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 13:15 - 15:00 | Barns välbefinnande i förskolan | D24, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:15 - 10:00 | Digitalisering | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:15 - 12:00 | Vindkraftteknik |
B15, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Seminarium | Anders Goude |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:15 - 14:30 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
D24, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Lotte van den Heuvel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | API-design och best practices | D24, Campus Gotland | Presentation | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 13:00 - 15:00 | Magisteruppsats | D24, Campus Gotland | Introduktion | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:00 - 11:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
D24, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:15 - 15:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 12:00 | Verksamhetssystem och ledning | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Verksamhetssystem och ledning | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Produktionsledning I | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Per Östman | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Produktionsledning I | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Per Östman | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Projekt i mångvetenskapliga team | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:15 - 16:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | D24, Campus Gotland | Seminarium | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 13:15 - 15:00 | Kvalitativ och kvantitativ metod | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
D24, Campus Gotland | Föreläsning | Emmeline Laszlo Ambjörnsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Kvalitativ och kvantitativ metod | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B15, Campus Gotland D24, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Redovisning |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström Ray Whitcher Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:15 | D24, Campus Gotland | Seminarium | Lotte Horikx | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Kvalitativ och kvantitativ metod | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kvalitativ och kvantitativ metod | D24, Campus Gotland | Workshop | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:30 - 13:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Kvalitativ och kvantitativ metod | D24, Campus Gotland | Workshop | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E22, Campus Gotland, 120
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-22 | 08:15 - 17:00 |
E22, Campus Gotland E41, Campus Gotland |
Möte | Kirsten Åkerman |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 17:30 - 20:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 08:15 - 17:15 | E22, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-26 | 15:00 - 17:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Jörnemark | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Introduktion | Jakob Berglund Rogert | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 13:15 - 14:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 15:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Presentation | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:15 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:15 - 12:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 13:15 - 15:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | E22, Campus Gotland | Övrigt | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Olof Wilske | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 13:30 - 16:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:15 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 13:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | E22, Campus Gotland | Redovisning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 10:00 - 10:45 | E22, Campus Gotland | Videokonferens | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-30 | 15:30 - 17:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:15 - 10:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Information | Stephanie Noroozy | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 13:15 - 15:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:15 - 10:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning |
Fredrik Sjöstrand Louise Preinitz Gärdinge |
Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E22, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E22, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 13:15 - 15:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Karta | ||||||||||||||||||||||||
19:00 - 20:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Petra Lindberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 11:30 - 12:00 | E22, Campus Gotland | Övrigt | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Mathias Cöster | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:15 - 16:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E22, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:30 - 13:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | E22, Campus Gotland | Möte | Christoph Kilger | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Information | Stephanie Noroozy | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till spelforskning Speldesign 3 - systemdesign |
E22, Campus Gotland | Information | Stephanie Noroozy | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Arkitektur och designmönster | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 16:00 - 19:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Caroline Taube | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 17:30 - 20:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 13:00 - 14:00 | E22, Campus Gotland | Handledning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:00 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | E22, Campus Gotland | Information | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 13:30 - 15:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 17:45 - 20:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 17:00 - 20:00 | E22, Campus Gotland | Övrigt | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jenny Helin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 14:00 - 16:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:15 - 17:00 | Examensarbete i vindkraftsprojektering | E22, Campus Gotland | Redovisning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Produktutveckling för spel | E22, Campus Gotland | Grupparbete | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:15 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:15 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 17:00 | Produktutveckling för spel | E22, Campus Gotland | Övrigt | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:15 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 13:00 - 15:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 15:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Speldesign 4 - level design | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Speldesign 6 - experimentell speldesign | E22, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Jakob Berglund Rogert | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 13:15 - 15:00 | Speldesign 4 - level design | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 13:00 - 15:00 | E22, Campus Gotland | Möte | Viktor Jacobsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Barns välbefinnande i förskolan | E22, Campus Gotland | Övrigt | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 13:15 - 15:00 | Speldesign 4 - level design | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 13:15 - 15:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 13:15 - 15:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 13:00 - 17:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Caroline Asserlund | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 13:15 - 16:00 | Speldesign 2 - spelutveckling | E22, Campus Gotland | Föreläsning |
Håkan Mattsson Kayode Shonibare-Lewis |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 17:45 - 20:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E30, Campus Gotland, 50
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-16 | 08:00 - 12:00 | E30, Campus Gotland | Möte | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Introduktion | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | E30, Campus Gotland | Möte | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:15 - 11:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland |
Föreläsning Workshop |
Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | E30, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | E30, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 11:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 11:00 - 13:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | E30, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Sebastian Meyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland E45, Campus Gotland |
Föreläsning | Liselotte Aldén |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 11:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Jonsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Tutorials | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Maja Marsling Bäckvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 07:45 - 10:00 | E30, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland |
Föreläsning Tutorials |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | E30, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B26, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Tutorials | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Tutorials | Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Seminarium | Heracles Polatidis | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Mohammad Mehdi Mohammadi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturvårdens fält | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Workshop | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Tutorials | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:15 - 10:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E30, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Gubb Marit Stigson | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | E30, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Mohammad Mehdi Mohammadi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Seminarium | Heracles Polatidis | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | E30, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kultur- och naturarv | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:00 - 12:45 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Heracles Polatidis | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Tutorials | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 13:15 - 15:00 | E30, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:30 - 11:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | E30, Campus Gotland | Föreläsning |
Brian Danley Samuel Blyth |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | E30, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:15 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | E30, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | E30, Campus Gotland | Seminarium | Gubb Marit Stigson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:00 - 17:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 11:00 - 13:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 13:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 11:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Tutorials | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Seminarium | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E30, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Heracles Polatidis | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | E30, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | E30, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
E30, Campus Gotland | Redovisning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 10:00 - 12:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:30 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E30, Campus Gotland |
Föreläsning Workshop |
Liselotte Aldén | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 10:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Energi och system | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Energi och system | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Geoffrey De Sena | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | E30, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 10:15 - 13:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Christian Lewander | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E30, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Lovísa Eiríksdóttir | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | E30, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:30 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | E30, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 12:00 | Vindkraftteknik | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Jonsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Energi och system | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Energi och system | E30, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 10:00 - 13:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | E30, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | E30, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson Nathalie Godman |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
E30, Campus Gotland | Redovisning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:00 - 12:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 11:00 | Spel och samhälle | E30, Campus Gotland | Workshop | Patrick Prax | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | E30, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Spel och samhälle | E30, Campus Gotland | Workshop | Patrick Prax | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 11:30 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:00 - 12:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:15 - 12:00 | Energi och system | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | E30, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Gustav Malmborg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | E30, Campus Gotland | Presentation | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:30 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Möte | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:15 - 10:00 | Energi och system | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Energi och system | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindresursbedömning | E30, Campus Gotland | Workshop | Christian Lewander | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Sociala villkor och sociala problem III Sociala villkor och sociala problem III - samläsning |
E30, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Tärnfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 |
Sociala villkor och sociala problem III Sociala villkor och sociala problem III - samläsning |
E30, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Tärnfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 13:00 |
Sociala villkor och sociala problem III Sociala villkor och sociala problem III - samläsning |
E30, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Tärnfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Tor Broström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 13:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E30, Campus Gotland | Presentation | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Möte | Petra Eriksson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 13:15 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | E30, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E30, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Andrew Barney Gubb Marit Stigson |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 20:00 | E30, Campus Gotland | Service | Håkan Jakobsson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 07:00 - 2023-12-19 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 07:00 - 16:30 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 07:00 - 17:00 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Presentation |
Magnus Larsson Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Presentation |
Magnus Larsson Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 10:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 11:30 | Människokroppens struktur och funktion | E30, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | E30, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Anna Karlström | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 09:00 | Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 |
Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier Interiörer och möbler |
E30, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Projektledning med agila metoder 2 | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Föreläsning |
Andrew Barney Liselotte Aldén Stefan Ivanell |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:00 - 12:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Workshop | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Informationssystem C: Forskningsmetod | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Mentorstid | Andrew Barney | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:00 - 11:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland JODA, Visby |
Workshop |
Kayode Shonibare-Lewis Ray Whitcher Sarah Lynne Bowman |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Mentorstid | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | E30, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Gubb Marit Stigson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Projektkurs i kulturvård I | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Mattias Legnér | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B15, Campus Gotland D24, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Redovisning |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström Ray Whitcher Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:00 - 12:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Redovisning | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Workshop | Geoffrey De Sena | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E31, Campus Gotland, 80
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 08:15 - 10:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Olof Wilske | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | E31, Campus Gotland | Introduktion | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:30 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 10:15 - 14:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:15 - 11:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Övning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:15 - 12:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Kulturvårdens fält | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
20:00 - 21:30 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | E31, Campus Gotland | Övrigt | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Olof Wilske | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap | E31, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 15:00 - 16:30 | E31, Campus Gotland | Möte | Viktor Jacobsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 17:00 | E31, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 13:00 | E31, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:15 - 13:00 | E31, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E31, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E31, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 13:15 - 16:00 | E31, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Thomas Ejnefjäll | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 11:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Thomas Ejnefjäll | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:15 - 12:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | E31, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindresursbedömning | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Thomas Ejnefjäll | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:15 - 11:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Thomas Ejnefjäll | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:15 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 13:15 - 15:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 10:15 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:15 - 11:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 15:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | E31, Campus Gotland | Presentation | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | E31, Campus Gotland | Redovisning |
Mika Edström Pernilla Persson |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Databaser 2 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Linjär algebra, trigonometri och geometri | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Innovationer för energiomställning | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Databaser 2 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:30 | E31, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Databaser 2 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Linjär algebra, trigonometri och geometri | E31, Campus Gotland | Seminarium | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Linjär algebra, trigonometri och geometri | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 | Databaser 2 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Databaser 2 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | Linjär algebra, trigonometri och geometri | E31, Campus Gotland | Seminarium | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Linjär algebra, trigonometri och geometri | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Databaser 2 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E32, Almedalsbiblioteket, 6
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 32, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-08 | 13:30 - 14:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Möte | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:00 - 10:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:45 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:45 - 11:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:15 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-02 | 14:00 - 15:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:15 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:00 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:45 - 10:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:30 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:30 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:00 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:30 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:00 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-30 | 11:00 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:00 - 11:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:45 - 15:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:15 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:30 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 16:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:15 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:15 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 10:30 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:30 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:00 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:00 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:00 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 10:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:30 - 09:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 13:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:00 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 14:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:45 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:00 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:00 - 11:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-11 | 12:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-12 | 14:45 - 15:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:30 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:15 - 09:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:00 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 12:15 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 10:15 - 14:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:30 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:30 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:00 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 13:00 - 15:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:30 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:00 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 09:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 11:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 12:45 - 14:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 10:15 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 10:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 10:00 - 11:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 10:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:30 - 13:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:00 - 11:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 11:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 12:45 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 12:45 - 14:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 12:30 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Möte | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:30 - 10:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-20 | 12:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:00 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E34, Almedalsbiblioteket, 4
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 31, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-02 | 10:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Arbetslag | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-03 | 12:45 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-04 | 10:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Arbetslag | Lena Wennersten | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-22 | 15:15 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:15 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:00 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 10:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-02 | 14:15 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:00 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-09 | 12:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:15 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:15 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:45 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-17 | 13:45 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Handledning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:00 - 11:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 10:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:30 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:00 - 13:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:45 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-07 | 10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:00 - 11:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:15 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:30 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:00 - 10:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:30 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 11:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:45 - 09:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 08:30 - 11:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:30 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:30 - 11:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:30 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:30 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:30 - 13:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-12 | 10:45 - 14:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:45 - 09:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:00 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:45 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:30 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-26 | 12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:00 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:00 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 10:30 - 14:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:00 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:15 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:30 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:15 - 10:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:30 - 11:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-16 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 09:00 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 12:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:30 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 10:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 10:00 - 11:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 10:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 10:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 10:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:30 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:00 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:30 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 10:30 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 12:45 - 15:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 11:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:15 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 09:30 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:45 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 11:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 10:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 10:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:00 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E35, Campus Gotland, 50
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E35, Campus Gotland | Föreläsning |
Johanna Liljenfeldt Simon Davidsson Kurland |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:15 - 10:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 15:00 |
Handledd verksamhetsförlagd utbildning VFU - samläsning |
E35, Campus Gotland | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Charlotte Flodin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E35, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 13:15 - 16:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
E35, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 |
E35, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | E35, Campus Gotland | Lektion | Sebastian Meyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 11:00 - 14:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:30 - 14:30 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Projektledning och ledarskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:15 - 17:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E35, Campus Gotland | Workshop | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland E45, Campus Gotland |
Föreläsning | Liselotte Aldén |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | E35, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 13:00 - 18:00 | E35, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:15 - 12:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | E35, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | E35, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B26, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Utbildningssociologi, traditioner | E35, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Börjesson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | E35, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 10:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | E35, Campus Gotland | Redovisning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | E35, Campus Gotland | Lektion | Sebastian Meyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:15 - 11:15 | Programvaruteknisk baskurs |
E35, Campus Gotland E41, Campus Gotland |
Laboration | Martin Goblirsch |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Programvaruteknisk baskurs |
E35, Campus Gotland E41, Campus Gotland |
Laboration | Martin Goblirsch |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:00 - 13:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:00 - 11:30 | E35, Campus Gotland | Möte | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:15 - 12:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | E35, Campus Gotland | Workshop | Sebastian Meyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | E35, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Sebastian Meyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 12:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | E35, Campus Gotland | Workshop | Sebastian Meyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | E35, Campus Gotland | Möte | Johanna Silfvergren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
E35, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | E35, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:15 - 11:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:00 - 11:15 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | E35, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Annika Rejmer | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Annika Rejmer | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:15 - 12:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) PPU termin 3 - samläsning |
E35, Campus Gotland | Workshop | Maria Trost | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) PPU termin 3 - samläsning |
E35, Campus Gotland | Workshop | Maria Trost | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 12:30 - 15:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:15 - 11:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:15 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till level design | E35, Campus Gotland | Seminarium | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | E35, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
E35, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:00 - 12:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:15 - 10:00 | Introduktion till samhällsplanering | E35, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | E35, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | E35, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 10:00 - 12:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | E35, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 07:45 - 13:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 07:15 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Konserveringsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:15 - 12:00 | Energi och system | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Energi och system | E35, Campus Gotland | Workshop | Geoffrey De Sena | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:00 - 13:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | E35, Campus Gotland | Seminarium | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Lotte van den Heuvel | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | E35, Campus Gotland | Räkneövning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:15 - 16:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
D22, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Seminarium |
Fredrik Sjöstrand Jenny Helin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E35, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Jacobsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:15 - 10:00 | Konserveringsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 16:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | E35, Campus Gotland | Seminarium | Charlotte Flodin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 11:30 | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Björn Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 13:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Arkitektur och designmönster | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 08:15 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnadsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | E35, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Gustav Malmborg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | E35, Campus Gotland | Räkneövning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | E35, Campus Gotland | Räkneövning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 14:00 - 15:30 | E35, Campus Gotland | Möte | Gunilla Rosenqvist | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:30 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Wiebren Boonstra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Zhihan Lyu | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 11:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 11:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:15 - 12:00 | Konserveringsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:00 - 16:30 | E35, Campus Gotland | Konferens | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 07:00 - 2023-12-19 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 07:00 - 16:30 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 07:00 - 17:00 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Presentation |
Magnus Larsson Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Presentation |
Magnus Larsson Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:15 - 12:00 | Yrkesanknuten praktik i vindkraftsprojektering | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | E35, Campus Gotland | Redovisning |
Mika Edström Pernilla Persson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 10:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
E35, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 11:30 | Vetenskapliga metoder i kulturvård | E35, Campus Gotland |
Kursstart Obligatorisk |
Joakim Andersson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Gunilla Högberg Björck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:15 - 12:00 | Kulturarv som drivkraft för regional utveckling | E35, Campus Gotland |
Introduktion Seminarium |
Christer Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Gunilla Högberg Björck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det offentliga rummet | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:30 - 09:30 | E35, Campus Gotland | Möte | Maria Wennström | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 11:15 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland JODA, Visby |
Workshop |
Kayode Shonibare-Lewis Ray Whitcher Sarah Lynne Bowman |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:15 - 12:00 | Interiörer och möbler | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektkurs i kulturvård I | E35, Campus Gotland | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:15 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 12:00 | Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Gunilla Högberg Björck | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B15, Campus Gotland D24, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Redovisning |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström Ray Whitcher Yoones Asgharzadehsekhavat |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Informationssystem C: Forskningsmetod | E35, Campus Gotland | Seminarium |
Andreas Hedrén Elin Uppström Franck Tétard Pär Ågerfalk |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 |
Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier Interiörer och möbler |
E35, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E36, Almedalsbiblioteket, 4
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 31, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-03 | 10:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Arbetslag | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 13:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:30 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:45 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:00 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:00 - 09:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:45 - 10:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-02 | 11:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-03 | 13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:00 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:30 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:45 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:15 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-09 | 12:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:00 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:00 - 13:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:00 - 11:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:30 - 10:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 08:30 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 11:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:30 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:15 - 11:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-07 | 12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-08 | 11:30 - 15:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:15 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:00 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:15 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-15 | 13:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:45 - 09:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 10:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 11:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:00 - 11:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:00 - 09:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:30 - 11:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:45 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Möte | Maria Wennström | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:00 - 11:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:00 - 09:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:00 - 10:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 10:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 11:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 10:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:15 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:00 - 09:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 10:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:45 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 13:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:15 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:45 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:15 - 09:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 12:45 - 16:45 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:15 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 11:45 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:15 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 14:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:30 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:00 - 10:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 11:15 - 13:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E37, Almedalsbiblioteket, 8
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-14 | 13:30 - 17:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-02 | 12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:30 - 09:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:00 - 12:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 13:15 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:30 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:45 - 09:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:45 - 11:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:00 - 17:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:00 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 16:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:00 - 11:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-24 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Möte | Maria Wennström | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:00 - 11:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 11:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:00 - 11:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 14:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:00 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:00 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 11:30 - 15:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:30 - 11:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:30 - 13:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:00 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 12:15 - 15:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:30 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:45 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:00 - 09:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 11:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-19 | 10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:00 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:30 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:00 - 09:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:45 - 12:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-26 | 13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:00 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:45 - 11:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Möte | Maria Wennström | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:00 - 11:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:00 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 08:45 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 10:00 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 10:00 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 10:00 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 10:00 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:00 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 10:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 12:45 - 15:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 11:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:00 - 10:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:00 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:15 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 10:30 - 13:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 14:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:30 - 10:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 13:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:45 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E41, Campus Gotland, 50
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-22 | 08:15 - 17:00 |
E22, Campus Gotland E41, Campus Gotland |
Möte | Kirsten Åkerman |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Matematik i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Introduktion Videoföreläsning |
Gabriella Gejard |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Matematik i förskolan | E41, Campus Gotland | Information | Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | VFU III, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jonas Johansson Lars Weiselius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Matematik i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anna Kahlbom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:15 - 10:00 | Förskolans uppdrag |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Maria Hedefalk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Förskolans uppdrag |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Håkan Forsberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Tomas Persson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Anne-Sofie Nyström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Barn- och ungdomsvetenskap A Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anne-Sofie Nyström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:15 - 10:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Tomas Persson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Gustaf Gredebäck |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:15 - 10:00 | Matematik i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Eriksson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 10:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anne-Sofie Nyström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anne-Sofie Nyström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | Förskolans uppdrag |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Hedefalk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Gustaf Gredebäck |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sara Bagge |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anton Gerbrand |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Esther Hauer |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:15 - 10:00 | Matematik i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Mattsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olov Nordvall |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 | Förskolans uppdrag | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Bibliotekarie UB | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Westman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Barn- och ungdomsvetenskap A Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olov Nordvall |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Gästföreläsare |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 10:15 - 12:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Tomas Persson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Cecilia Wåhlstedt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:15 - 10:00 | Förskolans uppdrag |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Barn- och ungdomsvetenskap A Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Katarina Gustafson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förskolans uppdrag |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lars Weiselius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Anton Gerbrand |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ann-Carita Evaldsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Gästföreläsare |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Matematik i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lars Weiselius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | E41, Campus Gotland | Information | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:15 - 10:00 |
Barn- och ungdomsvetenskap A Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anne-Sofie Nyström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Tomas Persson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturvårdens fält | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:15 - 12:00 | Konst i spel och spel som konstform | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Elisabet Jagell |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 08:15 - 10:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Hassan Sharif |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | E41, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 15:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | E41, Campus Gotland | Seminarium | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 13:15 - 15:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E41, Campus Gotland Via Zoom |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 16:00 | Kulturvårdens fält | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:15 - 11:15 | Programvaruteknisk baskurs |
E35, Campus Gotland E41, Campus Gotland |
Laboration | Martin Goblirsch |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Programvaruteknisk baskurs |
E35, Campus Gotland E41, Campus Gotland |
Laboration | Martin Goblirsch |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:15 - 12:30 | Introduktion till samhällsplanering | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:15 - 09:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Helena Skogström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Självständigt arbete för förskollärarprogrammet |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Katarina Gustafson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:15 - 10:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
E41, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Introduktion Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Annika Rejmer Susanne S:t Clair Renard |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
E41, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Susanne S:t Clair Renard Therése Fridström Montoya |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:15 - 10:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Elisabet Jagell |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ann-Carita Evaldsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
A1:107a, BMC E41, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Susanne S:t Clair Renard Therése Fridström Montoya |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
A1:107a, BMC E41, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Annika Rejmer Susanne S:t Clair Renard |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:15 - 10:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Niklas Norén |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Förskolebarns lek |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ann-Carita Evaldsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Niklas Norén |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:15 - 10:00 | Självständigt arbete för förskollärarprogrammet |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Katarina Gustafson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | E41, Campus Gotland | Biblioteksseminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | E41, Campus Gotland | Biblioteksseminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olov Nordvall |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Coach Videoföreläsning |
Elin Degerholm Wilma Hellman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Förskolebarns lek |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Fredrik Gunnarson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 | Förskolebarns lek |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 15:15 - 17:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Leif Östman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:15 - 10:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Carina Skeri |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Håkansson Ramberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erik Sandberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | E41, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
E41, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Susanne S:t Clair Renard Therése Fridström Montoya |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förskolebarns lek |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:15 - 10:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Constanze Ackermann-Boström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E41, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:15 - 10:00 | Förskolebarns lek |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ann-Carita Evaldsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Per Arne Helland |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:15 - 10:00 | Förskolebarns lek |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Katarina Gustafson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | E41, Campus Gotland | Föreläsning |
Gästföreläsare Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | E41, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | E41, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:15 - 10:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Carin Leibring Svedjedal |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 15:15 - 17:00 | E41, Campus Gotland | Möte | Joakim Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:00 - 12:00 | E41, Campus Gotland | Konferens | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 11:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Charlotte Flodin | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Olov Nordvall |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olov Nordvall |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Emilia Tallroth |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Persson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:15 - 10:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Caitlin Mc Evoy Gabriella Gejard |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ola Winberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Helena Skogström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Emma Nilsson-Tysklind |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E41, Campus Gotland | Möte | Joakim Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 12:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E41, Campus Gotland |
Föreläsning Zoom-undervisning |
Maritha Jacobsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
David Sjögren |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 10:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sara Bagge |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jörgen Mattlar |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lars Weiselius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:15 - 10:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anne-Sofie Nyström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:15 - 12:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Katarina Gustafson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lars Weiselius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E41, Campus Gotland Ihresalen 21-0011, Engelska parken |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Josefin Kjellberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Robert Thorp |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sara Bagge |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:15 - 10:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Caitlin Mc Evoy |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Emilia Tallroth |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olov Nordvall |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:15 - 10:00 |
Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Constanze Ackermann-Boström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Joakim Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Viktor Englund |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E41, Campus Gotland | Föreläsning | Kristina Engwall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 13:15 - 15:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olov Nordvall |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Camilla Sundell |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Emilia Tallroth |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:15 - 11:00 | Självständigt arbete för förskollärarprogrammet |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Katarina Gustafson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Agnes Hamberger |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Janne Holmén |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 11:00 | Spel och samhälle | E41, Campus Gotland | Workshop | Patrick Prax | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Spel och samhälle | E41, Campus Gotland | Workshop | Patrick Prax | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:45 - 12:00 | E41, Campus Gotland | Möte | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:00 - 15:00 | Självständigt arbete för förskollärarprogrammet | E41, Campus Gotland | Uppsatsventilering | Annika Hillbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 13:15 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 11:15 - 12:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videokonferens |
Ida Bergvall |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Olle Nordberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Emilia Tallroth |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Att leda verksamhet i förskolan |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Mimmi Örberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Att leda verksamhet i förskolan |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:15 - 10:00 | Att leda verksamhet i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Mimmi Örberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Johan Prytz |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Olle Nordberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anna Kahlbom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 10:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Fredrik Gunnarson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lizbeth Engström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Helena Skogström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jonas Johansson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:00 - 11:45 | E41, Campus Gotland | Personalaktivitet | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Malin Andersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 10:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Astrid Collsiöö |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anna Kahlbom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Kamilla Peuravaara |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Hanna Fredriksdotter |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Kimberly Norrman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Kimberly Norrman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Undervisning Videoföreläsning |
Jonas Johansson Lars Weiselius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Hanna Fredriksdotter |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 10:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lennart Rolandsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lennart Rolandsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:15 - 10:00 | Att leda verksamhet i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Mimmi Örberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 08:15 - 10:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Heléne Don Lind |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 09:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Jonas Johansson Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Azadeh Mahdavi-Kiya |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Jonas Johansson Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 13:15 - 15:00 | Att leda verksamhet i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Hedefalk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 13:15 - 15:00 | Att leda verksamhet i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Gästföreläsare |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:00 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
E41, Campus Gotland | Seminarium | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 11:15 - 13:00 | Ledarskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Språk och kommunikation, förskollärare |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Birgitta Hellqvist |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Språk och kommunikation, förskollärare |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Birgitta Hellqvist |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:15 - 10:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Emma Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Linn Areskoug |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ida Bergvall |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 |
VFU III, grundlärare 4-6 VFU III, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Karin Brocki |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Joakim Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:15 - 10:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Prytz |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Språk och kommunikation, förskollärare |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 08:15 - 10:00 | Ledarskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Påls |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Interiörer och möbler | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Mimmi Örberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:15 - 10:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Leif Östman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Projekt i mångvetenskapliga team | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Juridiskt grundår | E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Juridiskt grundår | E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Annette Skoglund |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Linn Areskoug |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 09:15 - 11:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E41, Campus Gotland Humanistiska teatern, 22-0008, Engelska parken |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E41, Campus Gotland Ihresalen 21-0011, Engelska parken |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:00 - 10:30 | E41, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:15 - 10:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Prytz |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E41, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 11:15 - 12:00 | Osteologi B | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Prytz |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 10:00 | Juridiskt grundår | E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Hedefalk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E44, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 08:15 - 10:00 | Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E44, Campus Gotland |
Introduktion Videoföreläsning |
Pernilla Andersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | VFU III, förskollärare |
E44, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Jonas Johansson Linda Bennman Jansson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | VFU III, förskollärare |
E44, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jonas Johansson Linda Bennman Jansson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
E44, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Hära Haltorp |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:15 - 10:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Mia Berg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E44, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Mia Berg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd |
Christine Leo Swenne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:15 - 10:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
David Stenlund |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 5, HT2023, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Kilander |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 09:00 | Termin 3, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Cecilia Ekéus Paola Oras |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Termin 3, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Cecilia Ekéus Paola Oras |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 3, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Maria Grandahl |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Termin 3, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Johanna Sjömar |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Termin 3, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Maria Lindström Nilsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:00 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
E44, Campus Gotland Se kommentar |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Kine Johansen | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:15 - 11:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Introduktion |
Eva Hall Hanna Ljungvall |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Personlig och professionell utveckling (termin 2) | E44, Campus Gotland | Uppsamlingstillfälle | Hanna Ljungvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 11:45 - 13:00 |
E44, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Seminarium Videokonferens |
Sara Hurtig |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:00 - 10:30 | E44, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:15 - 10:00 | Matematik i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E44, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Eriksson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | E44, Campus Gotland | Seminarium | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 15:15 - 17:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp A-D Basgrupp G Basgrupp N |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Nordblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Elenor Kaminsky |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 14:15 - 17:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Per-Ola Blomgren |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 10:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning INSTÄLLD Uppstartsstöd Videokonferens |
Violeta Armijo del Valle |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Wettergren |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | E44, Campus Gotland | Handledning | Sara Holmström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Juridiskt grundår | E44, Campus Gotland | Handledning | Sara Holmström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | E44, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
E44, Campus Gotland E48, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E44, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | E44, Campus Gotland | Besök | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 10:15 - 12:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E44, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Maria Håkansson Ramberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | E44, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | E44, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | E44, Campus Gotland | Redovisning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E44, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd Videokonferens |
Maria Öhman Mona Pettersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | E44, Campus Gotland |
Information Obligatorisk |
Katarina Seige | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Håkan Melhus |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 10:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Förberedelse | Eva Hall | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 3 - samläsning PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Eva Hall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 3 - samläsning PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Eva Hall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Handledning | Eva Hall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnadsvetenskap | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 13:15 - 16:00 | Byggnadsvetenskap | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:15 - 09:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E44, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Thörnqvist Mona Pettersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | E44, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | E44, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp A-D Basgrupp G |
A1:111a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Mia Berg |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:00 - 11:30 | E44, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | E44, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:15 - 10:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E44, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Carin Leibring Svedjedal |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | E44, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Gubb Marit Stigson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 13:15 - 14:00 | Kultur- och naturarv | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | E44, Campus Gotland | Seminarium | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | E44, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | E44, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | E44, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 13:15 - 16:00 | GIS för humanister och samhällsvetare | E44, Campus Gotland | Redovisning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:15 - 09:30 | Termin 5,, SSK, Examensarbete i sjuksköterskeprogrammet |
Period 1 UA Period 1 GN |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
E44, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 15:15 - 17:00 | Den urbana miljön | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Fåhraeus | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:30 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
E44, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | E44, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
E44, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan | E44, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:15 - 11:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Josefin Kjellberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Josefin Kjellberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 13:15 - 15:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp J-N |
A1:111a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Mia Berg |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 11:30 | IT-säkerhet | E44, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | IT-säkerhet | E44, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 11:30 | E44, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:15 - 11:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | E44, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | E44, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 10:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Förberedelse | Eva Hall | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 3 - samläsning PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Eva Hall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 3 - samläsning PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Eva Hall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Handledning | Eva Hall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 13:15 - 15:00 | Vindkraftteknik | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Marcus Berg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:00 - 10:15 | E44, Campus Gotland | Möte | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Lotte van den Heuvel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 10:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Förberedelse | Baharan Kazemi | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 3 - samläsning PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Baharan Kazemi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 3 - samläsning PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Baharan Kazemi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Handledning | Baharan Kazemi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:15 - 10:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan |
E44, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jörgen Mattlar |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | E44, Campus Gotland | Information | Cecilia de Bernardi | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 12:15 - 15:00 |
Handledd verksamhetsförlagd utbildning VFU - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Eva Randell | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:00 - 10:00 | E44, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 13:15 - 15:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Violeta Armijo del Valle |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | E44, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 13:15 - 15:00 | Landskap i förändring | E44, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Landskap i förändring | E44, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 13:15 - 15:00 | Landskap i förändring | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Maja Lagerqvist | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | E44, Campus Gotland | Seminarium | Maja Lagerqvist | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Landskap i förändring | E44, Campus Gotland | Seminarium | Maja Lagerqvist | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 09:15 - 11:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E44, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Hedefalk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftteknik | E44, Campus Gotland | Seminarium | Anders Goude | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftteknik | E44, Campus Gotland | Seminarium | Anders Goude | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 13:15 - 15:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:15 - 10:00 | Termin 3, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Johanna Sjömar |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 3, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Johanna Belachew |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | E44, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Landskap i förändring | E44, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 13:15 - 16:00 |
Sociala villkor och sociala problem III Sociala villkor och sociala problem III - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Michael Tärnfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 13:15 - 15:00 | Termin 2, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 2, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 13:15 - 15:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Mathilde Hedlund Lindberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Mia Berg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Mia Berg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd |
Christine Leo Swenne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 08:15 - 10:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
David Stenlund |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Per-Ola Blomgren |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Medeltidens materiella källor i Östersjöområdet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Christoph Kilger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:00 - 10:00 | E44, Campus Gotland | Möte | Jenny Stenberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:15 - 12:00 | Termin 2, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Termin 2, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Miljö och klimat i förändring | E44, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljö och klimat i förändring | E44, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Kulturarv och miljön | E44, Campus Gotland | Introduktion | Christina Fredengren | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:15 - 10:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Termin 5, VT2024, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Hedlund |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | Kulturarv och miljön | E44, Campus Gotland | Seminarium | Christina Fredengren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 11:00 | Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Projekt i mångvetenskapliga team | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 10:00 | Ledarskap, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E44, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Andreas Andersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:15 - 10:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp A-D |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Sivan Gal Rosberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Sivan Gal Rosberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E45, Campus Gotland, 38
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 31, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-07-31 | 08:00 - 2023-08-07 08:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 32, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-07 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-08 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-09 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-10 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-11 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-12 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-08-13 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-14 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-15 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:45 - 2023-08-20 17:15 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-21 | 08:00 - 2023-08-27 16:45 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Thörnqvist Mona Pettersson Ulrika Pöder |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Obligatorisk Videokonferens |
Cecilia Wåhlstedt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:15 - 10:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Mona Pettersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Helene Martinsson-Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Studenter som inte tillhör en basgrupp (Visby) Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
E45, Campus Gotland |
Information Introduktion |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Hära Haltorp |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:15 - 12:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 13:15 - 15:00 | Historisk ekologi |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning | Anneli Ekblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:15 - 09:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd Videokonferens |
Mona Pettersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Anja Saletti |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Fredrik Rosqvist |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Karin Kauppi |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:15 - 10:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
INSTÄLLD Uppstartsstöd Videokonferens |
Moa Dahlin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 11:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
E45, Campus Gotland | Föreläsning | Joakim Andersson | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland E45, Campus Gotland |
Föreläsning | Liselotte Aldén |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:00 - 11:00 | E45, Campus Gotland | Besök | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Hära Haltorp Karin Nordh |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 13:15 - 15:00 | Förskolans uppdrag |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sarah Campbell |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:15 - 09:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Mona Pettersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Mårten Fryknäs |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Håkan Melhus |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E45, Campus Gotland Via Zoom |
Obligatorisk Seminarium |
Cecilia Wåhlstedt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karolin Eriksson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Gunningberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 13:15 - 16:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Anneli Häyrén |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 10:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E45, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Helena Påls |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E45, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Håkansson Ramberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Moa Dahlin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Niklas Norén |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 10:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Håkan Melhus |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:30 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Mariann Hedström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Jenny Fagerström Johansson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:15 - 10:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E45, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Håkansson Ramberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | E45, Campus Gotland | Examination | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ann-Carita Evaldsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E45, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | E45, Campus Gotland | Grupparbete | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 13:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E45, Campus Gotland Sal IX, Universitetshuset |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 13:15 - 15:00 | Folkhälsa och folkhälsoarbete inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC E45, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Eva Carin Brander Gustafsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:15 - 12:00 | E45, Campus Gotland | Konferens | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 13:00 | E45, Campus Gotland | Seminarium | Henry Korb | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Neil Price |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E45, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Introduktion Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 12:00 | E45, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:15 - 10:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
E45, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Introduktion Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Olle Nordberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
E45, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Olle Nordberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | E45, Campus Gotland | Föreläsning |
Charlotte Flodin Gästföreläsare |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:15 - 16:00 | Ohälsa och främjande av hälsa för kvinnor och barn utifrån ett nationellt och globalt perspektiv | E45, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Johanna Sjömar | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
John Ljungkvist |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Mikael Börjesson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 11:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp A-G Basgrupp N |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Mariann Hedström |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp A-G Basgrupp N |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Muntlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | E45, Campus Gotland | Handledning | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:15 - 10:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ann-Carita Evaldsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 11:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E45, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 13:15 - 15:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E45, Campus Gotland Sal IV, universitetshuset |
Föreläsning | Siv-Britt Björktomta |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 08:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
E45, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E45, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Föreläsning | Stina Lindegren |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 13:15 - 15:00 | Programmering med Python | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 12:00 | Ohälsa och främjande av hälsa för kvinnor och barn utifrån ett nationellt och globalt perspektiv | E45, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videoseminarium |
Johanna Sjömar | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:15 - 12:00 | Programmering med Python | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Digitalisering | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 13:15 - 16:00 | Processledning och ledningssystem | E45, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 11:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 10:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E45, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Matilda Hällback |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Matilda Hällback |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Neil Price |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med Python | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 15:15 - 17:00 | Att leda verksamhet i förskolan |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Emilia Tallroth |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 15:15 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Joakim Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 12:00 | Ohälsa och främjande av hälsa för kvinnor och barn utifrån ett nationellt och globalt perspektiv | E45, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videoseminarium |
Johanna Sjömar | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ingrid I. Olsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 10:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp A-G Basgrupp N |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Mia Berg |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Neil Price |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning | Charlotte Hedenstierna-Jonson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algebra och vektorgeometri | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:15 - 11:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:30 | E45, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:15 - 10:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 10:15 - 12:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning | Neil Price |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 13:30 - 16:30 |
E45, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Möte | Judith Lundberg-Felten |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 13:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I | E45, Campus Gotland | Redovisning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 10:15 - 12:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Neil Price |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 10:15 - 12:00 |
Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 4PE010 HT23 Uppsala |
Gr2 |
12:228, Blåsenhus E45, Campus Gotland |
Seminarium Videokonferens |
Matilda Hällback |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 17:00 | Byggnadsvetenskap | E45, Campus Gotland | Seminarium | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:15 - 12:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Ann-Christin Karlsson Birgitta Jakobsson Larsson Eva Thörnqvist Maria Öhman Mona Pettersson Nathalie Godman Ulrika Pöder |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E45, Campus Gotland Zootissalen, 01:01006, EBC |
Introduktion Videoföreläsning |
Anna Kahlbom Synnöve Carlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E45, Campus Gotland Zootissalen, 01:01006, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:15 - 10:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Mona Pettersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E45, Campus Gotland | Föreläsning | Kristina Engwall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E45, Campus Gotland | Föreläsning | Kristina Engwall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:15 - 12:00 | Termin 2, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 11:00 | Kulturarv som drivkraft för regional utveckling | E45, Campus Gotland | Seminarium | Christer Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Vindkraft - elnätsanslutning | E45, Campus Gotland | Lektion | Bahri Uzunoglu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Vindkraft - elnätsanslutning | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Bahri Uzunoglu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:15 - 09:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd Videokonferens |
Mona Pettersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Anja Saletti |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Fredrik Rosqvist |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
INSTÄLLD Uppstartsstöd Videokonferens |
Per-Ola Blomgren |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Karin Kauppi |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:15 - 12:00 | Termin 2, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:111a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Moa Dahlin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 11:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E45, Campus Gotland | Föreläsning | Kristina Engwall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E45, Campus Gotland | Föreläsning | Kristina Engwall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:15 - 11:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Per-Ola Blomgren |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:15 - 12:00 | Termin 2, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Frågestund Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Förskolans uppdrag |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 17:00 | Innovationer för energiomställning |
E45, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp A-G Basgrupp N |
A1:111a, BMC E45, Campus Gotland |
Information Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Hedlund |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E48, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-16 | 10:15 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-21 | 13:00 - 14:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Anette Engberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-22 | 09:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Ann-Christin Karlsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 08:00 - 13:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Jenny Stenberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gustav Melén | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 10:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 08:15 - 10:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Elisabet Jagell Mattias Jagell |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lars Weiselius |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Malena Lidar |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign | E48, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Håkan Mattsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Elisabet Jagell |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:00 - 10:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:30 | E48, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E48, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | E48, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:00 - 13:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gustav Melén | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:15 - 12:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Gustav Melén | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Möte |
Jonas Almqvist Lisa Heyman |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte |
Jonas Almqvist Lisa Heyman |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 12:00 | Folkhälsa och folkhälsoarbete inom distriktssköterskans kompetensområde | Visby | E48, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Christer Waldenström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 15:00 - 17:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunilla Rosenqvist | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:30 - 12:30 | E48, Campus Gotland | Utbildning | Lennart Rolandsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Dahliarummet, 11:232, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Kalendarium EDU Möte Videokonferens |
Anna Nordlund Anne-Sofie Nyström Birgitta Hellqvist Carina Skeri Caroline Reinhammar Charlotte Gottfries Christer Rödin Emilia Tallroth Farzaneh Moinian Gabriella Gejard Helena Breicha Ingrid I. Olsson Jörgen Mattlar Karin Litsner Katarina Gustafson Lars Weiselius Linda Bennman Jansson Lizbeth Engström Lolita Gelinder Maria Hedefalk Maria Westman Mimmi Örberg Monica Vikner Stafberg Olov Nordvall Peter Bernhardsson Petra Gäreskog Stina Pousette Véronique Simon |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Matematik i förskolan | E48, Campus Gotland | Workshop | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 11:15 - 13:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Elisabet Jagell |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 |
Dahliarummet, 11:232, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Kalendarium EDU Möte Videokonferens |
Azadeh Mahdavi-Kiya Camilla Sundell Charlotte Gottfries Eva Lundqvist Helena Påls Johan Boberg Kamilla Peuravaara Kristina Larsson Linda Rung Marie du Rietz Niklas Norén Ola Winberg Olle Uppenberg Olov Viirman Pia Cederholm Sara Bagge Stellan Sundh Urban-Andreas Johansson Véronique Simon |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:00 - 11:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Annika Jörnemark | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:15 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Maria Wennström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 13:15 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
E44, Campus Gotland E48, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:30 - 11:30 | E48, Campus Gotland | Personalaktivitet | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Björn Samuelsson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:15 - 09:00 | VFU I, förskollärare |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | VFU I, förskollärare |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | VFU I, förskollärare |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:45 - 14:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Niklas Norén |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:00 - 10:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N | E48, Campus Gotland |
Information Obligatorisk |
Katarina Seige | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Intervju | Eva Nahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 13:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Föreläsning | Sofia Pettersson | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:00 - 15:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E48, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:15 - 10:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Håkansson Ramberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Intervju | Eva Nahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:15 - 10:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erik Sandberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Constanze Ackermann-Boström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 |
Handledd verksamhetsförlagd utbildning VFU - samläsning |
E48, Campus Gotland | Seminarium | Eva Randell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | E48, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | E48, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:15 - 10:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Håkansson Ramberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 13:00 - 17:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Mathias Cöster | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:45 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Olle Jansson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Föreläsning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:30 - 13:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 13:00 - 17:00 |
D22, Campus Gotland E48, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:00 - 10:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Handledning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:00 - 10:00 | E48, Campus Gotland | Handledning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 13:45 - 14:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Seminarium | Marije Poort | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sara Bagge |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:00 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Sarah Lynne Bowman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 10:15 - 12:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E48, Campus Gotland | Seminarium | Maritha Jacobsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E48, Campus Gotland | Seminarium | Maritha Jacobsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:15 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Konferens | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 14:00 | E48, Campus Gotland | Konferens | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 |
12:228, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Kalendarium EDU Möte Videokonferens |
Azadeh Mahdavi-Kiya Camilla Sundell Charlotte Gottfries Eva Lundqvist Helena Påls Johan Boberg Kamilla Peuravaara Kristina Larsson Linda Rung Marie du Rietz Niklas Norén Ola Winberg Olle Uppenberg Olov Viirman Pia Cederholm Sara Bagge Stellan Sundh Urban-Andreas Johansson Véronique Simon |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | E48, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:00 - 11:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Simon Davidsson Kurland | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | E48, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Cecilia Herdenstam | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Anna Kahlbom Synnöve Carlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Emilia Tallroth |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:15 - 10:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sarah Campbell |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Michael Papenbrock | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:00 - 11:00 | E48, Campus Gotland | Övrigt | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 13:00 - 14:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
12:228, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Kalendarium EDU Möte Videokonferens |
Anna Nordlund Anne-Sofie Nyström Birgitta Hellqvist Carina Skeri Caroline Reinhammar Charlotte Gottfries Christer Rödin Emilia Tallroth Farzaneh Moinian Gabriella Gejard Helena Breicha Ingrid I. Olsson Jörgen Mattlar Karin Litsner Katarina Gustafson Lars Weiselius Linda Bennman Jansson Lizbeth Engström Lolita Gelinder Maria Hedefalk Maria Westman Mimmi Örberg Monica Vikner Stafberg Olov Nordvall Peter Bernhardsson Petra Gäreskog Stina Pousette Véronique Simon |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Ida Bergvall |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Ida Bergvall |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 09:15 - 13:00 | E48, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:15 - 10:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:30 | E48, Campus Gotland | Föreläsning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:00 - 11:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Patrik Rönnbäck | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:30 - 13:00 | E48, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 11:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 13:30 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 10:00 - 11:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 13:45 - 15:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:00 - 12:00 | Processledning och ledningssystem | E48, Campus Gotland | Redovisning | Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Sociala villkor och sociala problem III Sociala villkor och sociala problem III - samläsning |
E48, Campus Gotland | Seminarium | Eva Randell | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 10:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Introduktion Videoföreläsning |
Tomas Persson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 3, VT2024, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:111a, BMC E48, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Birgitta Jakobsson Larsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:15 - 10:00 | Termin 3, VT2024, Ohälsa och främjande av hälsa I |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Videoföreläsning | Lisa Hultin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E48, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Annette Skoglund |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:00 - 09:45 | E48, Campus Gotland | Möte | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Ledarskap, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Mona Refai |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 12:00 | Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare | E48, Campus Gotland | Föreläsning | Gunilla Högberg Björck | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Tomas Persson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:15 - 10:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Tomas Persson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Mathias Cöster | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Christer Waldenström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:15 - 12:00 | Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare | E48, Campus Gotland | Seminarium | Gunilla Högberg Björck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:30 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Speldesign 6 - experimentell speldesign |
B14, Campus Gotland D23, Campus Gotland E48, Campus Gotland |
Mentorstid | Jakob Berglund Rogert |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:00 - 11:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Annika Jörnemark | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 13:30 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Joakim Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:00 - 10:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:00 - 14:30 | E48, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Ledarskap, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Andreas Andersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.F14, Campus Gotland, 50
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 31, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-02 | 08:30 - 10:00 | Droger, dopning och spelberoende | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Droger, dopning och spelberoende | F14, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Droger, dopning och spelberoende | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Mathias Hallberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-03 | 10:15 - 12:00 | Droger, dopning och spelberoende | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Mathias Hallberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Droger, dopning och spelberoende | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Erik Nylander | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-04 | 09:15 - 10:00 | Droger, dopning och spelberoende | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Droger, dopning och spelberoende | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Erik Nylander | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Introduktion |
Lina Emilsson Michael Hiessboeck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | F14, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | F14, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 13:15 - 15:00 | Karaktärsdesign och representation | F14, Campus Gotland | Information | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:15 - 10:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | F14, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 13:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | F14, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | F14, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik |
F14, Campus Gotland F23B |
Workshop | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | F14, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | F14, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 10:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F14, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | F14, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | F14, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:00 - 11:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | F14, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Workshop | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Workshop | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 14:15 - 17:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | F14, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Workshop | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:00 - 13:00 | F14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Workshop | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | F14, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Workshop | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:15 - 12:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | F14, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | F14, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | F14, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Workshop | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 13:15 - 16:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | F14, Campus Gotland | Grupparbete |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Workshop | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 13:15 - 16:00 | Speldesign 1 - introduktion | F14, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:00 - 16:30 | F14, Campus Gotland | Personalaktivitet | Maria Wennström | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 19:00 - 2023-12-28 19:00 | Produktutveckling för spel | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Examination |
Lina Emilsson Michael Hiessboeck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Examination |
Lina Emilsson Michael Hiessboeck |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Examination |
Lina Emilsson Michael Hiessboeck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Examination |
Lina Emilsson Michael Hiessboeck |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduction to Interactive Storytelling | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 13:15 - 16:00 | AI-programmering 1 | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Projektledning med agila metoder | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduction to Interactive Storytelling | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 13:15 - 16:00 | AI-programmering 1 | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduction to Interactive Storytelling | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.F20, Campus Gotland, 80
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Introduktion | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | F20, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 13:15 - 16:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | F20, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:00 - 12:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 09:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | F20, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:00 - 10:00 | F20, Campus Gotland | Information | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 12:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:00 - 13:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 18:00 - 21:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | F20, Campus Gotland | Introduktion | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | F20, Campus Gotland | Introduktion | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 18:00 - 21:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 16:00 | Testdriven level design | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning med 3D-karaktärer och animation för spel 1 | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Camilla von Paykull | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning med 3D-karaktärer och animation för spel 1 | F20, Campus Gotland | Handledning | Camilla von Paykull | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 13:15 - 16:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:00 - 13:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 14:00 - 17:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning med 3D-karaktärer och animation för spel 1 | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Camilla von Paykull | Karta | ||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:30 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 13:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.F23B, 24
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 11:15 - 12:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Introduktion | Lina Emilsson | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign | F23B | Handledning |
Alvin O'Sullivan Don Geyer Kayode Shonibare-Lewis |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 10:15 - 12:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | |||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik |
F14, Campus Gotland F23B |
Workshop | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | F23B | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Flundran, Campus Gotland, 8
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 15:45 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:30 - 14:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:00 - 09:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:00 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 11:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:30 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:00 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 09:00 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 19:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:00 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B26, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | Flundran, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning |
B23, Campus Gotland Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-16 | 13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:30 - 12:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:30 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:00 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:30 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Besök | Karta | ||||||||||||||||||||||||
18:45 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:30 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:45 - 12:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:30 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:00 - 15:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-07 | 13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-08 | 15:00 - 19:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:00 - 12:00 | Kulturvårdens fält |
Flundran, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:30 | Flundran, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 21:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:15 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 11:45 - 15:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:45 - 19:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-15 | 12:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:15 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:15 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
Flundran, Campus Gotland | Handledning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
Flundran, Campus Gotland | Handledning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp G | Flundran, Campus Gotland | Introduktion | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
Flundran, Campus Gotland | Handledning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
Flundran, Campus Gotland | Handledning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 10:00 - 12:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:30 - 12:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:30 - 12:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:30 - 11:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-05 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:30 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 20:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-11 | 12:30 - 13:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | Flundran, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:00 - 09:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:45 - 11:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | Flundran, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N |
Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom |
Examination Obligatorisk Seminarium |
Eva Nordblom |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
11:00 - 12:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 20:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 14:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-19 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 08:30 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-26 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:45 - 10:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | Flundran, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk |
Karta | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:30 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:45 - 12:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 10:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 15:00 - 18:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-03 | 13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-09 | 12:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 09:30 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:30 - 10:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N |
Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom |
Examination Obligatorisk Seminarium |
Eva Nordblom |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Kulturvårdens fält | Flundran, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-23 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-30 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 13:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-07 | 09:00 - 11:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:00 - 10:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:45 - 12:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:30 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:00 - 11:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:00 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:00 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-20 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:00 - 12:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:00 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 10:30 - 14:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 09:00 - 10:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 14:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 17:00 | Innovationer för energiomställning |
E45, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Foaje Almedalsbiblioteket, 0
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.G20, Campus Gotland, 30
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 19:00 - 23:30 | G20, Campus Gotland | Grupparbete | AnnaKarin Kriström | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.G21, Campus Gotland, 15
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.G41, Campus Gotland, 32
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 32, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-08 | 10:15 - 16:00 | Life drawing | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-09 | 09:15 - 16:00 | Life drawing | G41, Campus Gotland | Seminarium | Pernilla Persson | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-10 | 09:15 - 16:00 | Life drawing | G41, Campus Gotland | Seminarium | Pernilla Persson | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-11 | 09:15 - 16:00 | Life drawing | G41, Campus Gotland | Seminarium | Pernilla Persson | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Introduktion | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Introduktion | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Introduktion | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | G41, Campus Gotland | Introduktion | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 11:15 - 13:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Information | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Per Forsmark | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Presentation | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Rodehn | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Workshop | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Seminarium | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Workshop | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Seminarium | Marie Dalby | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Seminarium | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ray Whitcher | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Per Forsmark | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Seminarium | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:00 - 17:00 | G41, Campus Gotland | Möte | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Seminarium | Marie Dalby | |||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Information | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Marie Dalby | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 14:00 - 16:30 | G41, Campus Gotland | Möte | Madeleine Andrée Särland | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Eget arbete | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ray Whitcher | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ray Whitcher | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Seminarium | Marie Dalby | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | G41, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Madeleine Andrée Särland | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Lina Emilsson | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Marie Dalby | |||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 22:00 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland G41, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Workshop | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Per Forsmark | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Seminarium | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Grupparbete | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:00 - 12:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Madeleine Andrée Särland | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Seminarium | Cecilia Rodehn | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Redovisning | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning |
Josephine Baird Sarah Lynne Bowman |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Rodehn | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 15:00 - 18:00 | G41, Campus Gotland | Grupparbete | AnnaKarin Kriström | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Per Forsmark | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | Deep games | G41, Campus Gotland |
Deadline Inlämning |
Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Seminarium | Cecilia Rodehn | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 10:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning |
Johan Eriksson Michael Hiessboeck |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 12:00 | G41, Campus Gotland | Möte | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | G41, Campus Gotland | Möte | Madeleine Andrée Särland | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ray Whitcher | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Redovisning | Michael Hiessboeck | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
19:00 - 23:45 | G41, Campus Gotland | Grupparbete | AnnaKarin Kriström | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Workshop | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 10:15 - 12:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Introduktion | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Introduktion | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning |
Johan Eriksson Michael Hiessboeck |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Workshop | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Introduktion | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 13:00 - 15:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Joshua Juvrud | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:15 - 12:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Introduktion | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Presentation | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:00 - 16:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Sarah Lynne Bowman | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 11:00 - 12:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Sarah Lynne Bowman | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Eget arbete | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 10:15 - 12:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Redovisning | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:00 - 12:00 | G41, Campus Gotland | Möte | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Eget arbete | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | G41, Campus Gotland | Grupparbete | AnnaKarin Kriström | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 09:00 - 22:00 | G41, Campus Gotland | Grupparbete | AnnaKarin Kriström | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-26 | 09:00 - 22:00 | G41, Campus Gotland | Grupparbete | AnnaKarin Kriström | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 12:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Grupparbete |
Johan Eriksson Michael Hiessboeck |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:00 - 12:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Jakob Berglund Rogert | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | G41, Campus Gotland | Möte | Ulf Benjaminsson | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Jakob Berglund Rogert | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:15 - 12:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Eget arbete | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Workshop | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:15 - 12:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 11:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Grupparbete | Michael Hiessboeck | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:00 - 12:00 | G41, Campus Gotland | Möte | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | G41, Campus Gotland | Möte | Madeleine Andrée Särland | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:15 - 12:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Presentation | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:15 - 12:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Handledning |
Danielle Unéus Joshua Juvrud |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Eget arbete | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Handledning |
Danielle Unéus Joshua Juvrud |
|||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 09:00 - 12:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Madeleine Andrée Särland | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:15 - 12:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Examination | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 10:15 - 12:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning |
Danielle Unéus Joshua Juvrud |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Examination | Johan Eriksson | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Sabine Harrer | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland | Workshop | Sabine Harrer | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Avancerade metoder för speldesignforskning | G41, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | AI-programmering 1 | G41, Campus Gotland | Introduktion | Yoones Asgharzadehsekhavat | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Avancerade metoder för speldesignforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Examensarbete för masterexamen i speldesign | G41, Campus Gotland | Seminarium | Sarah Lynne Bowman | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | G41, Campus Gotland | Information | Stephanie Noroozy | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland | Presentation | Sabine Harrer | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland | Workshop | Sabine Harrer | |||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Harrer | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Avancerade metoder för speldesignforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | AI-programmering 1 | G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland | Workshop | Sabine Harrer | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland | Workshop | Sabine Harrer | |||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland | Seminarium | Sabine Harrer | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | AI-programmering 1 | G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:00 - 11:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Joshua Juvrud | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Heden, Campus Gotland, 2
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 08:00 - 13:00 |
Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland |
Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 08:30 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:00 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:00 - 09:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:00 - 11:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:00 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-09 | 14:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:30 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:45 - 12:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:00 - 09:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 13:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-17 | 11:30 - 15:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 08:15 - 10:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:15 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:00 - 10:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 10:15 - 14:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:15 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:00 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:00 - 09:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:00 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:00 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:30 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 19:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:00 - 10:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:30 - 13:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:45 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:30 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
19:00 - 20:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:30 - 11:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:45 | Heden, Campus Gotland | Möte | Eva Hammarström | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:15 - 10:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 14:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
18:15 - 19:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:00 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:00 - 10:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:45 - 14:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 18:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:30 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:45 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 13:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 10:30 - 14:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 10:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:30 - 09:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
18:45 - 19:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:45 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:45 - 11:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:00 - 11:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-12 | 08:15 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:15 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | Heden, Campus Gotland | Grupparbete | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Heden, Campus Gotland | Möte | Bibi Cederloo | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 10:00 - 12:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:30 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-19 | 10:00 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:00 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 08:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:30 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:30 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 14:30 - 16:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 11:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 18:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-03 | 14:45 - 15:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 12:00 - 14:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 18:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 11:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 09:45 - 13:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 09:00 - 10:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 12:30 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | Mentorstid | Bibi Cederloo | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 11:00 - 13:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 09:00 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | Service | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-23 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-30 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-07 | 14:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:00 - 11:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
18:15 - 22:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:15 - 11:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 10:15 - 14:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:30 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Backsippan, Campus Gotland Heden, Campus Gotland |
Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | Grupparbete | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:00 - 09:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:45 - 10:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:45 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 15:30 - 17:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:30 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:00 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 15:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:30 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland, 0
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 14:30 - 17:00 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Grupparbete | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 13:00 - 16:00 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Möte | Daniel Olsson | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:30 - 11:30 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Möte | Liselotte Aldén | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Energisystem och dess miljöpåverkan | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Föreläsning | Geoffrey De Sena | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:00 - 12:00 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Inspelning | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:00 - 2023-11-20 08:00 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Service | Josefina Ahlvin | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 2023-11-26 18:00 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Service | Josefina Ahlvin | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 14:30 - 15:30 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Möte | Johan Alström | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 09:00 - 12:00 | Energisystem och dess miljöpåverkan | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Föreläsning | Geoffrey De Sena | |||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:00 - 11:00 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Möte | Daniel Olsson | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Matsal (B-huset), Campus Gotland, 250
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 08:00 - 11:00 | Matsal (B-huset), Campus Gotland | Information | Annika Jörnemark | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Myren, Campus Gotland, 3
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 08:00 - 13:00 |
Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland |
Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 15:45 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:30 - 14:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:00 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:00 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:30 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:00 - 11:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:45 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:00 - 11:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:30 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:30 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:00 - 12:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:30 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-16 | 14:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:00 - 10:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:45 - 11:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:30 - 11:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:00 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:00 - 09:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 18:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:00 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:30 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-30 | 13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:45 - 12:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:30 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:45 - 09:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:45 - 13:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:30 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:30 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:00 - 10:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 14:30 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:00 - 10:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:45 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 11:15 - 12:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
19:00 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:30 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:30 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 18:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:30 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:30 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 14:00 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 16:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-05 | 11:45 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:00 - 11:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:00 - 11:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:45 - 19:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:00 - 11:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-11 | 10:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-12 | 10:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Möte | Maria Wennström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 08:00 - 08:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 09:00 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 16:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 19:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:30 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-03 | 08:30 - 12:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:30 - 11:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:45 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:00 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 18:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:45 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:00 - 10:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 14:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:45 - 12:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-23 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-30 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:30 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:30 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 13:30 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:00 - 11:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:45 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:45 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 13:45 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 11:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:00 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 17:00 | Innovationer för energiomställning |
E45, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Rauken, Campus Gotland, 8
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 14:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 15:45 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:30 - 14:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:15 - 10:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | Rauken, Campus Gotland | Handledning | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Rauken, Campus Gotland | Handledning | Olof Wilske | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Juridiskt grundår | Rauken, Campus Gotland | Handledning | Olof Wilske | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:30 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-02 | 11:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-03 | 12:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 11:15 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:30 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-09 | 10:30 - 14:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 09:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:15 - 11:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B26, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning |
B23, Campus Gotland Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-16 | 09:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-17 | 13:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:00 - 10:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:15 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:00 - 09:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:15 - 10:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-24 | 14:00 - 17:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 10:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 14:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:15 - 10:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | Rauken, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Besök | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-30 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-01 | 12:30 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:15 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:15 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:00 - 15:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:15 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 19:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
19:15 - 20:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:15 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 12:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:30 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 15:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 14:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:30 - 11:00 | Rauken, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:30 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 10:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:30 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 10:15 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 15:15 - 18:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:30 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:45 | Kulturvårdens fält | Rauken, Campus Gotland | Seminarium | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-05 | 11:00 - 14:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:30 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:30 - 09:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-12 | 15:00 - 17:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | Rauken, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:00 - 11:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:45 - 11:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | Rauken, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk |
Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
19:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 19:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N |
Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom |
Examination Obligatorisk Seminarium |
Eva Nordblom |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-19 | 10:15 - 11:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:00 - 10:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 12:15 - 14:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-26 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:45 - 10:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | Rauken, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk |
Karta | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:30 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:00 - 11:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 11:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:45 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 10:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-03 | 11:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:00 - 12:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-09 | 11:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N |
Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom |
Examination Obligatorisk Seminarium |
Eva Nordblom |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:30 - 13:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 08:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-23 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-30 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-07 | 09:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:30 - 21:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:15 - 09:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:30 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-13 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-14 | 09:30 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:45 - 10:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:45 - 11:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-20 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:30 - 09:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:00 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 09:30 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:00 - 09:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 19:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:30 - 13:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 09:15 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 13:15 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
19:00 - 21:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 17:00 | Innovationer för energiomställning |
E45, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland, 60
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 31, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-02 | 08:00 - 13:00 | Juridiskt grundår | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, E-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-14 | 08:00 - 12:00 |
Beslutsfattande - individen och organisationen Människokroppens struktur och funktion Programvaruteknisk baskurs Sociala villkor och sociala problem II |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Engelska för grundlärare, årskurs F-3 Introduktion till industriell utveckling |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen Språkstruktur |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-15 | 08:00 - 12:00 |
Industriell ekonomi Människokroppens struktur och funktion Termin 3, VT23, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp G Basgrupp N |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-16 | 08:00 - 13:00 |
Affärsredovisning med tillämpad företagsekonomisk analys Introduktion till socialt arbete Svenska III för grundlärare 4-6 Svenska III för grundlärare Fk-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta |
Annika Hillbom Arne Sjöblom Pia Cederholm |
Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Algoritmer och datastrukturer Människokroppens struktur och funktion |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Dugga Omtentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-17 | 14:00 - 19:00 |
Produktionsledning I Termin 2, VT23, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-18 | 08:00 - 12:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs F-3 Grundkurs i marknadsföring 1 Inledande programmering med Java Programvaruteknik - programmering, databaser och digitalisering Statistisk kvalitetsstyrning Termin 1, VT23, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
Basgrupp N Basgrupp U-V Basgrupp G |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta Produktion |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-21 | 08:00 - 13:00 |
Mekanik HI Rätt och socialt arbete - introduktionskurs Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Innovationer för energiomställning Termin 2, VT23, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-22 | 09:00 - 13:00 | Energi och system | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Konstruktionsmaterial och industriell tillverkning Organisation II: Organisationen och omvärlden Termin 2, VT23, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 08:00 - 13:00 |
Arkitektur och designmönster Ekonomisk kalkylering Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 Styr- och reglersystem |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 08:00 - 13:00 |
Funktionslära för ingenjörer Grundkurs i företagsfinansiering Kvalitetsteknik Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 08:00 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Termin 3, VT23, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer Vetenskapsteori och metodologi i en tvärvetenskaplig kontext |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-26 | 09:00 - 13:00 |
Försöksplanering Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen Omtentamen, Pappers-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:00 - 11:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 14:00 - 17:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Tomas Persson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:00 - 11:00 |
Omvårdnad inom kirurgisk vård 1 Teknisk-antikvarisk samlingsförvaltning Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen Omtentamen, Pappers-tenta Tentamen, E-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Helena Skogström Tomas Persson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:00 - 13:00 |
Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:00 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 12:00 | Matematik i förskolan | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, papperstenta |
Gabriella Gejard | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Anne-Sofie Nyström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 |
Introduktion till socialt arbete Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:00 - 11:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:00 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Tentamen, E-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:00 - 13:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, papperstenta |
Anna Kahlbom Synnöve Carlsson |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 14:00 - 15:30 | Juridiskt grundår |
B23, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:00 - 13:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Tomas Persson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:00 - 13:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:00 - 13:00 |
Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
För tid och plats se Ladok Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta Tentamen, papperstenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:00 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Helena Skogström | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:00 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 12:00 |
Projekt och ledarskap Projektledning och ledarskap |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen Tentamen, papperstenta |
Magnus Larsson Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:00 - 13:00 | Introduktion till datorteknik | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 08:00 - 13:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument Lärande och utveckling, förskollärare Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Se kommentar Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:00 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik Programvaruteknisk baskurs |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta Tentamen, papperstenta |
Andreas Hedrén Gunnar Dahlin Maria Wennerström Wohrne |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:00 - 13:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 12:00 |
Kulturvårdens fält Socialpolitik och socialt arbete i nutida Sverige |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omdugga Omtentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:00 - 11:00 |
Termin 2, HT22, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II Termin 2, VT22, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II Termin 2, VT23, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:00 - 12:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer |
Basgrupp N Basgrupp G |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Tentamen, E-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-11 | 08:00 - 12:00 |
Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare Matematik i förskolan Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Anne-Sofie Nyström Gabriella Gejard |
Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta |
Tomas Persson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:00 - 11:00 | Kulturvårdens fält | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omdugga | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Vetenskapsteori och forskningsmetodik, förskollärare | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, E-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:00 - 13:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
För tid och plats se Ladok Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 08:00 - 11:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta |
Helena Skogström Tomas Persson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 08:00 - 12:00 | Sociala villkor och sociala problem II | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, E-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:00 - 11:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:00 - 13:00 |
Rörelse, kost och hälsa i förskolan Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Emilia Tallroth Erika Sandström |
Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 |
Matematik III, grundlärare F-3 Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
David Sjögren | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 12:00 |
Arkeologi A Arkeologi och antik historia I Samhällsorienterande ämnen för F-3 Stammar, stater, marknader och städer |
Se kommentar Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta Tentamen, papperstenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 08:00 - 13:00 |
Botanisk systematik, morfologi och evolution Grundläggande statistik A4 Statistik för samhällsplanerare |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Bertil Ståhl | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:00 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 12:00 |
Sociala villkor och sociala problem I Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:00 - 12:00 |
Programvaruteknisk baskurs Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, Pappers-tenta Tentamen, E-tenta |
Helena Skogström | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Företagsekonomi och företagandets historia Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, Pappers-tenta Tentamen, E-tenta |
Olle Nordberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:00 - 13:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer |
Basgrupp N Basgrupp G |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-09 | 08:00 - 13:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Helena Skogström Maria Wennerström Wohrne |
Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Ekonomisk kalkylering Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:00 - 10:00 | Digitalisering | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 08:00 - 12:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
Se kommentar Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:00 - 13:00 | Databaser 1 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 14:00 - 17:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Tentamen, E-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-16 | 09:00 - 13:00 |
Kvalitetssäkring i systemutveckling Organisation II: Organisationen och omvärlden |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, Pappers-tenta Tentamen, E-tenta |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:00 - 12:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Ida Bergvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 12:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Tentamen, E-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 12:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
Basgrupp N Basgrupp G |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Tentamen, E-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 12:00 |
Arkeologi A Samhällsorienterande ämnen för F-3 Stammar, stater, marknader och städer |
Se kommentar Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 09:00 - 13:00 | IT-säkerhet | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 14:00 - 18:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Tentamen, E-tenta |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 14:00 - 17:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Engelska för grundlärare, årskurs F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, E-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:00 - 13:00 |
Energi och system Inledande programmering med Java |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta Tentamen, papperstenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
B22, Campus Gotland C10, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Juridiskt grundår |
B22, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 13:00 |
Algebra och vektorgeometri Samhällsorienterande ämnen för F-3 Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 Vindresursbedömning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta Tentamen, papperstenta |
Kimberly Norrman Maria Wennström |
Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Véronique Simon | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:00 - 12:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 |
Analys och utveckling av logistiska system Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, papperstenta |
Anna Kahlbom Björn Samuelsson Ida Bergvall Synnöve Carlsson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-13 | 14:00 - 18:00 |
Arkitektur och designmönster Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-20 | 08:00 - 13:00 |
Botanisk systematik, morfologi och evolution Grundkurs i företagsfinansiering Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Erika Sandström | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Rörelse, kost och hälsa i förskolan Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Obligatorisk Omtentamen, E-tenta |
Anna Nordlund Emilia Tallroth Helena Skogström |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 08:00 - 12:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
David Sjögren Fredrik Sjöstrand |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Torget (D-huset), Campus Gotland, 0
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 19:00 - 21:00 | Torget (D-huset), Campus Gotland | Studentaktivitet | Shuangqi (Olivia) Liu | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 19:00 - 21:00 | Torget (D-huset), Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Uppsalarummet, A30, Campus Gotland, 10
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 15:00 | Arkeologi och antik historia I | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Christoph Kilger | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:00 - 09:45 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Carl-Gösta Ojala Christoph Kilger Helene Martinsson-Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 09:15 - 17:00 |
Det vetenskapliga hantverket Historisk ekologi Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
Geijersalen 6-1023, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Information Uppstartsstöd Videoseminarium |
Angus Graham Anneli Ekblom Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Helene Martinsson-Wallin Karl-Johan Lindholm Michael Lindblom Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Möte |
Gunilla Runesson Julia Wihlborg Karl-Johan Lindholm Luigi Prada Maria Bengtsson Michael Lindblom |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:00 - 12:00 | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Möte | Joakim Wehlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:15 - 10:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Anneli Ekblom Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Helene Martinsson-Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 10:15 - 12:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Helene Martinsson-Wallin Michael Lindblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 13:00 - 14:30 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videokonferens | Karl-Johan Lindholm |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videokonferens | Karl-Johan Lindholm |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:15 - 10:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Helene Martinsson-Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:15 - 12:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoseminarium |
Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Erika Weiberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:15 - 12:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Presentation Videoseminarium |
Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Helene Martinsson-Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Presentation Seminarium |
Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:30 - 11:30 | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Möte | Angus Graham | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Möte | Angus Graham | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:00 - 12:00 | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Möte | Angus Graham | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Helene Martinsson-Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 13:00 - 14:30 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videokonferens | Karl-Johan Lindholm |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videokonferens | Karl-Johan Lindholm |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 14:15 - 16:00 |
2-1024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Charlotte Hedenstierna-Jonson |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 10:15 - 12:00 |
22-0031, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Charlotte Hedenstierna-Jonson |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videoföreläsning | John Ljungkvist |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:15 - 12:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 13:00 - 14:30 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videokonferens | Karl-Johan Lindholm |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videokonferens | Karl-Johan Lindholm |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:15 - 12:00 |
16-2043, Engelska parken 2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken 22-0031, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium Uppstartsstöd |
Karin Ojala |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 12:15 - 14:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 13:15 - 15:00 | Cultural Heritage Management and Contract Archaeology, joint course VT2024 |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Föreläsning | Anneli Ekblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:30 - 10:30 | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Möte | Helene Martinsson-Wallin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:00 - 16:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Uppsatsventilering |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 14:15 - 16:00 | Cultural Heritage Management and Contract Archaeology, joint course VT2024 |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Föreläsning | Anneli Ekblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 13:15 - 15:00 | Cultural Heritage Management and Contract Archaeology, joint course VT2024 |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Föreläsning | Anneli Ekblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Änget, Campus Gotland, 10
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 09:30 - 13:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 09:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Möte | Sofia Boxe | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 15:45 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:30 - 14:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 13:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:00 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-09 | 14:15 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:15 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:15 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B26, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning |
B23, Campus Gotland Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-16 | 12:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Information | Daniel Nilsson Ranta | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:30 - 09:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-23 | 16:30 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Besök | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 09:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:45 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:00 - 15:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:00 - 12:00 | Kulturvårdens fält |
Flundran, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:00 - 11:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 15:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:00 - 10:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:30 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:30 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 14:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:15 - 09:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:45 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:30 - 11:00 | Änget, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 10:00 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp N | Änget, Campus Gotland | Introduktion | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:30 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 09:30 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 10:00 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:00 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-05 | 13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:15 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:30 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:30 - 12:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 10:00 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-19 | 11:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 10:30 | Änget, Campus Gotland | Möte | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 10:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-26 | 10:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:30 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:15 - 12:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 18:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-03 | 12:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-09 | 17:30 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 10:00 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:15 - 12:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 08:00 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:00 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:30 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 08:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-23 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-30 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-07 | 10:00 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:45 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:30 - 12:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:30 - 12:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:30 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:30 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 16:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 08:15 - 11:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) PPU termin 3 - samläsning |
Änget, Campus Gotland | Uppsamlingstillfälle | Eva Hall | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-20 | 11:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:00 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier | Änget, Campus Gotland | Seminarium | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 16:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:45 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 12:30 - 16:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 17:00 | Innovationer för energiomställning |
E45, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 17:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:30 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta |