Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Omtentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 32, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-12 | 09:00 - 14:00 | Frågor inom mikroekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-14 | 08:00 - 13:00 | Ekonometrisk teori | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektroteknikens grunder II: Kretsteori |
7K1105, Ångström 7K1109, Ångström |
Omtentamen |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Energisystemens miljöpåverkan | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | Svenska kyrkans tro och liv | Mer information i Studium |
Hemtenta Omtentamen |
Omskrivning 1 och 2, PM-rester Starttid: kl 9.00 |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Engelska A1/T1 samläsning VT23 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen Språkvetenskap |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | English C1/Investigating the Structure of English then and now VT2023 | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Engelska för grundlärare, årskurs F-3 Introduktion till industriell utveckling |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen Språkstruktur |
Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Praktisk engelska: grundläggande grammatik | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Pia Norell | Tid och plats anges i Ladok. Provanmälan sker via Ladok. | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-15 | 08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi och hållbar innovation | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Energisystemens biogeokemiska förutsättningar | Omtentamen |
Deltentamen 1 Lokal meddelas av kursledare några dagar innan tentan |
||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-16 | 08:00 - 13:00 | Bayesiansk statistik DS | Omtentamen | Förmiddag | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Laboratorieautomation i biovetenskap | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Makroekonomisk teori | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Strukturoptimering för additiv tillverkning II | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | 16-2040, Lilla seminarierummet |
Muntlig examination Omtentamen |
Emma Åberg Magdalena Eberger Sandra Uitto |
BUS 1-3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 15:00 | Klinikorienterad farmaci |
A1:306b, BMC A1:314b, BMC |
Muntlig examination Omtentamen |
Henrik Andersson Parvaneh Aghazari |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-17 | 08:00 - 17:00 | Avancerade visuella gränssnitt | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ekologi för miljö och vatten | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-18 | 08:00 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs F-3 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen Produktion |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till biokemi | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Modellering av akvatiska ekosystem | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Nationalekonomi B: Makroteori | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Tillämpad ekonometri | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 |
Bibelhebreisk poesi Bibelhebreisk poesi VT2023 Hebreiska C |
Omtentamen | Bibelhebreisk poesi omtentamen av hemtentamen, startar 18/8 och inlämnas senast 27/8 2023 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 |
Bibelhebreiska II Bibelhebreiska II VT2023 Hebreiska A |
Omtentamen | Bibelhebreiska II Omtentamen av hemtentamen, tentamen lämnas ut 18/8 och sista dag för inlämning är 27/8 2023 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 |
Swahili A Swahilitexter Swahilitexter VT2023 |
Omtentamen | Swahili A dk Swahilitexter omtentamen av hemtenta inlämnas i Studium | ||||||||||||||||||||||||||
09:45 - 10:15 |
Bibelhebreiska III Bibelhebreiska III VT2023 Hebreiska A |
Omtentamen | Bibelhebreiska III, omtentamen av hemtentamen, lämnas ut 18/8 med deadline för inlämning 27/8 | ||||||||||||||||||||||||||
09:45 - 10:15 |
Swahili A Swahilitexter Swahilitexter VT2023 |
Omtentamen | Swahili A dk Swahilitexter Omtentamen av ordkunskapsprov ges i Studium | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:00 |
Swahili A Swahilitexter Swahilitexter VT2023 |
Via Zoom | Omtentamen | Niklas Edenmyr | Swahili A dk Swahilitexter omtetnamen av individuell muntlig examination, ges via Zoom | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Industriell organisk kemi | Omtentamen | Eftermiddag | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Engelska B1/T2 samläsning VT23 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen Språkstruktur Språkvetenskap |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Fackspråklig kurs i engelska för jurister och ekonomer | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Angela Hoffman | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-19 | 08:00 - 08:15 |
Arameiska/syriska A Arameiska/syriska: breddningskurs i semitiskt tillvalsspråk Texter på klassisk syriska |
Omtentamen |
Texter på klassisk syriska Preliminärt datum. Tid och plats meddelas senare. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Kalkylering | Omtentamen | OBS! Obligatorisk tentamensanmälan via Ladok senast 12 dagar innan tentamen. | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kriminalteknisk kemi | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Miljökemi | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 | Kinesiska A | Omtentamen | Kinesiska A delkurs 2 textkurs 1 Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 | Kinesiska B | Omtentamen | Kinesiska B delkurs 3 textkurs 4 omtenta av salstenta fem timmar | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 |
Kurdiska B Tillvalsspråk: Kurdiska 2 (kurmanji) |
Omtentamen | Kurdiska B muntlig och skriftlig språkfärdighet nord och sydkurdiska omtenta av salstentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | Organisk kemi med energitillämpningar | Tentasal 1, Undervisningshuset, SLU | Omtentamen | Deltentamen I | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Molekylär bioenergetik och biofysik | Omtentamen | Eftermiddag | ||||||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-21 | 08:00 - 17:00 | Biologi | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bygg- och anläggningsteknik |
6K1113, Datorsal, Ångström 6K1123, Dator sal, Ångström |
Omtentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Energisystemens biogeokemiska förutsättningar | Omtentamen |
Deltentamen 2 Tentamenssal 2 |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys | Omtentamen | FM | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Infrastruktur för eldrift | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | Introduktionskurs i religionsvetenskap | Omtentamen |
Dk 2: Religioner i historia och nutid Omtentamen Kristendom |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 |
Mekanik HI Rätt och socialt arbete - introduktionskurs Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
2FE943 8-12 1FA518 8-13 2JS903 8-13 |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 |
Arabisk litteratur Arabisk litteratur VT2023 Arabiska B Arabiska: fördjupad breddningskurs |
Omtentamen | Arabisk litteratur omtenta av salstenta | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 |
Kurslab 2, 17:00012, EBC Kurslab 3, 17:00014, EBC Kurslab 4, 17:00019, EBC |
Omtentamen | Petra Korall |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:30 - 18:00 |
Kurslab 2, 17:00012, EBC Kurslab 3, 17:00014, EBC Kurslab 4, 17:00019, EBC |
Omtentamen | Petra Korall | Floristiken |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Analytiska metoder | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Dk 6: Tolkning och reception av bibliska texter | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Introduktion till makroekonomi för lantmätare | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Makroekonomi - tillväxt, konjunkturer och ekonomisk politik | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Nationalekonomi B: Utvecklingsekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
Personlighetspsykologi E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar innan tentamen. |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-22 | 08:00 - 17:00 |
Energi- och livscykelanalys Livscykelanalys för miljö- och vattenteknik |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundläggande matematisk statistik | Omtentamen | Jesper Rydén | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundläggande organisk kemi | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till energisystem | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Konstruktionsmaterial Materialvetenskap för medicinsk teknik |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykoterapi med teoretisk fördjupning II | KBT | För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3 Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Små avloppssystem, näringsåterföring och slambehandling | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 | Kinesiska A | Via Zoom | Omtentamen | Xinzheng Wan | Kinesiska A delkurs 4 praktisk språkfärdighet 1 omtentamen av muntlig tentamen | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Kinesiska B | 9-1016, Engelska parken | Omtentamen | Xinzheng Wan | Kinesiska B dk 4 Praktisk språkfärdighet 2 omtentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Logistik | Omtentamen | Eftermiddag | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Tentasal 1, Undervisningshuset, SLU | Omtentamen | Eftermiddag | |||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | Svenska kyrkans tro och liv | Mer information i Studium |
Hemtenta Omtentamen |
Omskrivning 1 och 2 Sluttid: kl 17.00 |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 08:00 - 17:00 | Funktionalanalys, introduktionskurs | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Matematik och statistik för biologer | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:30 | Organisk kemi med energitillämpningar | Omtentamen |
Deltentamen II Lokal: Tentamenssal 2, SLU |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Policyutvärdering | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykoterapi med teoretisk fördjupning I | KBT | För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
09:30 - 11:30 | Nanoteknik för industriella tillämpningar inom life science |
Muntlig examination Omtentamen |
Lokal: Ång/104130 Ada Lovelace. | ||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Engelska för grundlärare, årskurs F-3 |
Språklabb 7-0050, Engelska parken |
Omtentamen Uttal |
Per Otterstedt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap campus DK 1-5 VT23 (5RT008 o 5RG702) | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Dk 5 Teologi- och filosofihistoria | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap för blivande ämneslärare | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Dk 5: Teologi- och filosofihistoria | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Hälsopsykologi och beteendemedicin Klinisk psykologi |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
extra retake exam: Bergsbrunnagatan 15, sal 1. Registration in Ladok latest 12 days prior to the exam date. |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Samhällsorienterande ämnen för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
Dk 4: Religion För tid, plats och anmälan, se Ladok. |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 08:00 - 17:00 | Avfallshantering | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Energimarknadsanalys | Omtentamen | Förmiddag | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Introduktion till mikroekonomi för lantmätare | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Tentasal 1, Undervisningshuset, SLU | Omtentamen | Markkemi | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Systemanalys med energitillämpningar | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Termokemisk omvandling | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Bioenergi - teknik och system | Omtentamen | Eftermiddag | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Omtentamen | Markbiologi | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus VT23 (5RT000 o 5RG701) | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Dk 4: Livsåskådningar | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Nationalekonomi B: Finansiell ekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Nya testamentet med studier i grekiska | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Dk 2: Textstudier: Matteus, Johannes och Paulus | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Psykologi med inriktning mot arbetsliv B | Omtentamen | Erik Rautalinko |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3 Omtentamen Grupprocesser. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 08:00 - 17:00 | Algebraisk topologi | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 |
Arabiska B Hindi B Kulturbärande religioner Kulturbärande religioner VT2023 Persiska 2 Turkiska språk 2B |
Omtentamen | Kulturbärande religioner omtenta | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:00 |
Arabiska 2 Arabiska B Arabiska B1-B2 VT2023 Arabiska: fördjupad breddningskurs |
Omtentamen | Arabiska B2 omtentamen av salstentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Mikroekonomisk teori | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Politisk filosofi (VT 23) Praktisk filosofi A (VT 23) |
Omtentamen | Rebecca Wallbank |
Salsomtentamen: Bergsbrunnagatan 15, sal 1 OBS! Anmälan krävs. Anmäl dig senast 12 dagar före i Ladok för studenter. |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Metafysik (VT 23) Praktisk filosofi A (VT 23) Teoretisk filosofi A (VT 23) |
Omtentamen | Jonathan Shaheen |
Salsomtentamen: Bergsbrunnagatan 15, sal 1 OBS! Anmälan krävs. Anmäl dig senast 12 dagar före i Ladok för studenter. |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Utvecklingspsykologi Utvecklingspsykologi med inriktning mot social funktion |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Umay Sen |
Extra retake exam E-exam at Råbyvägen 95, room 3. Registration in Ladok latest 12 days prior to the exam date. |
||||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | Introduktionskurs i bibelhebreiska | Mer information i Studium | Omtentamen |
Omtenta Starttid: kl. 17.00 |
|||||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | Introduktionskurs i bibelhebreiska | Mer information i Studium | Omtentamen |
Omtenta Starttid: kl. 17.00 |
|||||||||||||||||||||||||
20:45 - 21:00 | Introduktionskurs i bibelhebreiska | Mer information i Studium | Omtentamen |
Omtenta Sluttid: kl. 21.00 |
|||||||||||||||||||||||||
20:45 - 21:00 | Introduktionskurs i bibelhebreiska | Mer information i Studium | Omtentamen |
Omtenta Sluttid: kl. 21.00 |
|||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-26 | 08:00 - 12:00 | Latin B | Omtentamen |
dk 4 Latinsk poesi från senrepubliken och från augusteisk tid Råbyvägen 95, sal 3 |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Livets utveckling på jorden | Omtentamen | Jorijntje Henderiks | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologisk forskningsmetod II | För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3 Anmälan i Ladok för studenter senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykoterapi med teoretisk fördjupning III | KBT | För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 |
Försöksplanering Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen Omtentamen, Pappers-tenta |
Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 | Grekiska B | Omtentamen | Grekiska B Omtentamen 2 av dk Grammatik | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Gruppsykologi I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
uppsamlingstenta E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar innan tentadatum. |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
Psykologi och hälsa E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar innan tentamen. |
|||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-08-27 | 23:45 - 00:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap | Omtentamen |
Dk 2: Religioner i historia och nutid Omtentamen Kristendom Sluttid: kl 23:55 |
||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:00 - 09:15 |
Icke-identitetsproblemet (VT 22) Praktisk filosofi B |
Omtentamen | Maria Svedberg | Endast KOSA-studenter: start omhemtenta 2 | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 16:15 - 19:00 | Basic Swedish 2 | B25, Campus Gotland | Omtentamen | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 16:45 - 17:00 |
Icke-identitetsproblemet (VT 22) Praktisk filosofi B |
Omtentamen | Maria Svedberg | Endast KOSA-studenter: deadline omhemtenta 2 | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:00 - 11:00 |
Omvårdnad inom kirurgisk vård 1 Teknisk-antikvarisk samlingsförvaltning Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen Omtentamen, Pappers-tenta Tentamen, E-tenta |
Mikrobiologi samt omtenta i kirurgisk vård Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 12:15 - 13:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | Datasal 9-1070, Engelska parken | Omtentamen | Maria Klingenberg | Formativt delprov | Karta | |||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 00:00 - 00:15 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap campus DK 1-5 HT23 (5RT008 o 5RG702) | Mer information i Studium | Omtentamen |
Dk1: Religion, individ, samhälle Starttid: kl.00:00 |
|||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Konflikt och religion | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 15:00 | Utveckling av affärsidéer | A156, Ekonomikum | Omtentamen | Makeup Exam | Karta | ||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap campus DK 1-5 HT23 (5RT008 o 5RG702) | Mer information i Studium | Omtentamen |
Dk1: Religion, individ, samhälle Sluttid: kl. 23:59 |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:00 - 08:15 | Introduktionskurs i religionsvetenskap | Omtentamen |
Dk 2: Religioner i historia och nutid Omtentamen Islam Starttid: kl 08:00 |
||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Farmakoepidemiologi och farmakoekonomi | A8:210b, BMC |
Muntlig examination Omtentamen |
Maria Melinder Miriam Qvarnström |
Omexamination muntligt moment | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Breddningskurs i indiskt tillvalspråk: hindi 1 Hindi A Hindi A ht 2023 - samläsning Indologi C Introduktion till hindi |
Omtentamen |
Armin Chiocchetti Heinz Werner Wessler |
Hindigrammatik samt muntlig och skrift. språkfärdighet I Onlinetenta |
|||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 13:00 | Frågor inom mikroekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 |
Biologisk och emotionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
Omtentamen Forskningsmetod E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamenstilldatum. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Samhällskunskap AB: Nationalekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
Forskningsmetodik: Grunder i psykologisk forskning Examination (Provkod 1008) E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 1. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 23:45 - 00:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap | Omtentamen |
Dk 2: Religioner i historia och nutid Omtentamen Islam Starttid: 23:55 |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 13:15 - 14:00 | Logopedi vid ät- och sväljsvårigheter | Omtentamen |
Omtenta examination 1 På läraradministrationen |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 10:00 - 13:00 |
Hindi 3 Hindi 3: Moderna hinditexter och Sanskrit ht 2023 - samläsning Hindi C |
Mer information i Studium | Omtentamen | Heinz Werner Wessler |
Delkurs 1: Introduktion till sanskrit Onlinetenta |
||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 08:00 - 12:00 | Latin A | Omtentamen |
Latinsk formlära och syntax Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
Psykologins historia Examination (Provkod 1001) (s. 4-25 och 418-440 i Holt et al., 2019) E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Professionell utveckling 3: Apotekare - utredare av läkemedelseffekter | A8:218b, BMC |
Muntlig framställning Omtentamen |
Handledare | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Professionell utveckling 3: Apotekare - utredare av läkemedelseffekter | A8:218b, BMC |
Muntlig framställning Omtentamen |
Handledare | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 12:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | Mer information i Studium | Omtentamen |
DK 2: Religion i historia och nutid Indiska religioner För exakt tid och mer information, se Studium |
|||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Kognition och inlärning | För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
E-examination: location: Bergsbrunnagatan 15, sal 1. Registration in Ladok no later than 12 days before examination. |
|||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 13:00 - 17:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap campus DK 1-5 HT23 (5RT008 o 5RG702) | Mer information i Studium | Omtentamen | Jens Wilhelm Borgland | DK2: Hinduism och buddhism i världen | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:00 - 14:00 | Historia C, samläsning, HT2023 | Studium |
Hemtenta Omtentamen |
Gudrun Andersson | Metod, del 1 | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:00 - 13:15 | International Arbitration | Omtentamen | Steffen Hindelang | Bergsbrunnagatan 15, sal 2 | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-11 | 08:00 - 11:00 | Klinisk psykologi med kognitiv beteendeterapeutisk inriktning I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 2 Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi C | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Anders Winman |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2 Omtentamen Metod/statistik. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamenstillfället. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Psykologi med inriktning mot arbetsliv | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Johan Waara |
Introduktion till psykologi E-tenta i sal: för exakt tid och lokal, se Ladok. Anmälan i Ladok senast 12 dagar innan tentadatum. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Biologisk och emotionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
Omtentamen biologisk och emotionspsykologi. E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 1. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamenstilldatum. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete | För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 15:15 - 16:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) |
Omtentamen Presentation |
Cecilia Wejryd |
Kristendom Muntlig examination Cecilia Wejryds kontor: 1-2045 |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:00 - 17:00 | Fysioterapi I. Hälsa, beteende och vetenskapsmetodik I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Olivia Sand | Vetenskapsteori och metodik. OBS! Kom ihåg att anmäla dig till tentamen! | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:00 - 13:00 | Kinesiska C | Omtentamen | Xinzheng Wan |
Sakprosa I E-tenta i Inspera Bergsbrunnagatan 15, sal 2 |
|||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | Kvalitativa metoder inom samhällsvetenskap |
Inlämning Omtentamen |
Retake | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 08:00 - 12:00 |
Kognition och perception Kognitionspsykologi I |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Bardur Hofgaard Joensen |
E-examination. Location: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Registration in Ladok no later than 12 days before exam. Please bring your student log-in A to be able to access the exam. |
||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Arabiska 3 Arabiska C Massmediearabiska Massmediearabiska ht 2023 - samläsning |
Omtentamen |
Massmediearabiska Bergsbrunnagatan 15, sal 1 |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Neuropsykologi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
Biologisk och emotionspsykologi, Examination E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 1. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 08:15 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen |
Dk2 Omtentamen, Skrivning Starttid: kl. 08:00 |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 12:30 - 17:00 | Metod och analys III | 3-1012, Engelska Parken | Omtentamen |
Emma von Essen Simon Helperin |
Omtenta muntlig examination | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 12:00 | Egenvård och kommunikation |
A9:106b, BMC A9:110b, BMC A9:114b, BMC |
Omtentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Breddningskurs i indiskt tillvalspråk: hindi 1 Hindi A Hindi A ht 2023 - samläsning Indologi C Introduktion till hindi |
Omtentamen |
Hindigrammatik samt muntlig och skrift. språkfärdighet II Onlinetenta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Kinesiska A | Omtentamen |
Textkurs 1 Bergsbrunnagatan 15, sal 2 |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 10:00 - 14:00 |
Assyriologi A Främre Orientens äldre kulturer: Introduktion Främre Orientens äldre kulturer: Introduktion (svenska) ht 2023 - samläsning |
Omtentamen |
Främre Orientens äldre kulturer: Introduktion Hemtentamen |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Persiska A Persiska A ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Persiska 1 |
Omtentamen |
Persisk grammatik. Bergsbrunnagatan 15, sal 1 |
||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 00:00 - 00:15 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen |
Dk1 Hemskrivning, omskrivning Starttid: kl. 00:00 |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:00 - 17:00 | Anatomi II. Muskler och leder | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:00 - 12:00 | Frågor till det förflutna. Introduktion till historiska studier | Omtentamen |
Omtentamen Kronologisk översikt Lokal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2 Anmäl dig i Ladok. Ta med legitimation till tentan. |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:00 - 12:00 | Sociologisk teori II | 2-1025, Engelska parken |
Muntlig examination Omtentamen |
Matilda Hellman | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Geovetenskap - planeten jorden | Skåne Gm216,Geocentrum | Omtentamen | Karin Högdahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 13:00 | Engelska A1/T1 samläsning HT23 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen Språkstruktur |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 |
Engelska B1/T2 samläsning HT23 Engelska för årskurs 7-9 och gymnasiet T2 |
T2:1-2 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen Samhälle |
|||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 |
Engelska B1 Engelska B1/T2 samläsning HT23 |
B1:1-2 | För tid och plats se Ladok |
INSTÄLLD Litteratur och engelskans historia Omtentamen |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Historical Linguistics ht 2023 - joint course Historisk lingvistik Jämförande indoeuropeisk språkforskning A Lingvistik C Orienteringskurs om jämförande språkforskning |
Omtentamen |
Historisk lingvistik Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 08:00 - 11:00 | Socialkunskap, etik och professionellt förhållningssätt I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Nils Gasslander |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Lingvistik A Lingvistik I (introduktion) Lingvistik I ht 2023 - samläsning |
Omtentamen |
Lingvistik I Råbyvägen 95, sal 2 |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Persiska A Persiska A ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Persiska 1 |
Omtentamen |
Muntlig och skriftlig språkfärdighet. Råbyvägen 95, sal 2 |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 14:15 | Svenska 1, gymnasielärare | Omtentamen | Mikael Tsiouris |
Preliminär dag och tid Obs! Se alltid i Ladok för aktuell dag och tid. |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Syndromspecifik KBT I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-03 | 23:45 - 00:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen |
Dk1 Hemskrivning, omskrivning Sluttid: kl. 23:59 |
|||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 00:00 - 00:15 | Jungfru Maria | Mer information i Studium | Omtentamen |
Jungfru Maria Starttid: kl. 00:00 |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 13:00 - 17:00 |
Musikvetenskap A Västerländsk konstmusik |
F1, 2-0043, Engelska parken | Omtentamen | Västerländsk konstmusik: Omtentamen | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 13:15 - 15:00 | Informationssystem A: Grundläggande programmering | PTO1 | F332, Ekonomikum |
Omtentamen Programmerinstenta |
Anton Backe | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Informationssystem A: Grundläggande programmering | PTO2 | F321, Ekonomikum |
Omtentamen Programmerinstenta |
Christer Stuxberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Informationssystem A: Grundläggande programmering | PTO3 | F324, Ekonomikum |
Omtentamen Programmerinstenta |
William Degrér | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Informationssystem A: Grundläggande programmering | PTO4 | F332, Ekonomikum |
Omtentamen Programmerinstenta |
Anton Backe | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Informationssystem A: Grundläggande programmering | PTO5 | F324, Ekonomikum |
Omtentamen Programmerinstenta |
William Degrér | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Informationssystem A: Grundläggande programmering | PTO6 | F321, Ekonomikum |
Omtentamen Programmerinstenta |
Christer Stuxberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:00 - 11:00 | Engelskans varieteter: ett globalt perspektiv | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Latin C | Omtentamen |
Latinsk syntax och stilistik med översättningsövningar Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Programmering för språkteknologer I | Omtentamen |
Re-take exam Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Språket i samhället: teori, analys och tolkning | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-09 | 08:00 - 13:00 |
Analytical Methods HT2023 Analytiska metoder |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Arbets- och organisationspsykologi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Emotionspsykologi och biologisk psykologi | Omtentamen | Malin Gingnell |
E-examination. Location: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Registration in Ladok no later than 12 days before exam. Please bring your student log-in A to be able to access the exam. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Externredovisning | Omtentamen |
Omtentamen Råbyvägen 95, sal 3 Kl. 8-12 |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Finansiell teori | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Latin A | Omtentamen |
Latinsk formlära och syntax 2 Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Mikroekonomi - individer, företag och marknader | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Nationalekonomi B: Mikroteori med tillämpningar | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Nationalekonomi C: Arbetsmarknadsekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Omtentamen: Naturens byggstenar & Kropp och hälsa | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
Kognitions- och perceptionspsykologi, Examination E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 2. Tid och plats meddelas senare. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi I. Inlärningspsykologi, beteendeanalys, beteendemedicin | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Christopher Sundström |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 |
Kognitionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 2 Forskningsmetod (Statistik tillhörande Kognitionspsykologi). Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. Omtentamen Kognition 2024-01-20. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | Svenska 3, gymnasielärare | Omtentamen |
Preliminär dag och tid Obs! Se alltid i Ladok för aktuell dag och tid. |
||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 23:45 - 00:00 | Jungfru Maria | Mer information i Studium | Omtentamen |
Jungfru Maria Sluttid: kl. 23:59 |
|||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 00:00 - 00:15 | Mässan - kyrkans centrum | Mer information i Studium | Omtentamen |
Mässan – kyrkans centrum Starttid: kl. 00:00 |
|||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | Mer information i Studium |
Hemtenta Omtentamen |
Dk 2: Religioner i historia och nutid Islam För exakt tid och mer information, se Studium |
|||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 |
Engelska B1 Engelska B1/T2 samläsning HT23 |
B1:1-2 | För tid och plats se Ladok |
Litteratur och engelskans historia Omtentamen |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Musikvetenskap A Västerländsk konstmusik |
F1, 2-0043, Engelska parken | Omtentamen | Tobias Plebuch | Västerländsk konstmusik: Omtentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 13:00 - 14:00 | Geovetenskap - planeten jorden | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Omtentamen | Madeleine Bohlin | Fossilkänndedom | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:00 - 17:00 | Pediatrik och geriatrik | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Swahili A Östafrikansk historia ht 2023 - samläsning Östafrikansk historia, kultur och samhälle, med inriktning på swahilikulturen |
Omtentamen |
Östafrikansk historia, kultur och samhälle Bergsbrunagatan 15, sal 2 |
||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 14:00 - 18:00 |
Fonetik I (introduktion) Fonetik I, samläsning HT2023 Lingvistik A |
Omtentamen |
Fonetik I Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-16 | 08:00 - 13:00 | Arbetsmarknadsekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen Produktion |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Hälsopsykologi och beteendemedicin I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Omtentamen Beteendemedicin. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 |
Microeconomic Theory HT2023 Mikroekonomisk teori |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Offentlig ekonomi med miljöekonomiska tillämpningar | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Patologi och immunologi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Preliminär tid | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi för dietister A I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Alexander Rozental |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. OBS! Tentatillfället avser två moduler: Introduktion till psykologi och Psykologiska kunskaper och färdigheter. Två anmälningar behöver alltså göras i Ladok. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Psykologi med inriktning mot arbetsliv | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Johan Waara |
Hälsopsykologi E-tenta i sal: för exakt tid och plats, se Ladok. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Utredningsmetodik I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Johan Waara |
Psykologiska testmetoder E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
Forskningsmetodik: Kvantitativa metoder och analyser (i Ladok: Forskningsmetod, Provkod 1110, och för vt23 Provkod 1010) E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 1. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-17 | 23:45 - 00:00 | Mässan - kyrkans centrum | Mer information i Studium | Omtentamen |
Mässan – kyrkans centrum Sluttid: kl. 23:59 |
|||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 23:45 - 00:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen |
Dk2 Omtentamen, Skrivning Sluttid: kl. 23:55 |
|||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 17:00 |
Ämnesdidaktik i biologi Ämnesdidaktik i naturkunskap |
Omtentamen | omtenta i biologi för kurser som går P1 och P4 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen |
Dk 5: Teologi- och filosofihistoria Dk 5 Omskrivning Starttid: kl. 09:00 |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 17:00 |
Ämnesdidaktik i biologi Ämnesdidaktik i naturkunskap |
Omtentamen | omtenta i biologi för kurser som går P1 och P4 | ||||||||||||||||||||||||
08:45 - 09:00 | Litteraturvetenskap A |
A3: Från renässans till realism (1600-1880) Hemtenta Omtentamen |
Omtentamen Tentamen släpps på Studium kl. 09.00. |
||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 14:45 - 15:00 | Litteraturvetenskap A |
A3: Från renässans till realism (1600-1880) Hemtenta Omtentamen |
Omtentamen Deadline för inlämning av hemtentamen på Studium kl. 15.00. |
||||||||||||||||||||||||
17:15 - 18:00 |
Kinas historia och kultur Kinas historia och kultur (avancerad nivå) Kinas historia och kultur ht 2023 - samläsning Kinesiska A |
Omtentamen | Omtentamen för quiz-tentamen. | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:15 - 10:00 | Kostvetenskap A: Nutrition | A8:210b, BMC |
Muntlig examination Omtentamen |
Agneta Andersson | Omtenta fysiologi | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kostvetenskap A: Nutrition | A8:210b, BMC |
Muntlig examination Omtentamen |
Agneta Andersson | Omtenta fysiologi | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Kinesiska A | Omtentamen | Textkurs 2. Bergsbrunnagatan 15, sal 1. | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Människa och miljö I | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Freddie Lymeus |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar innan tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Ämnesdidaktik i biologi Ämnesdidaktik i naturkunskap |
Omtentamen | omtenta i biologi för kurser som går P1 och P4 | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:15 - 13:00 | Biologi A - mönster och processer | Lärosal 1, 15:00025, EBC | Omtentamen | Ronny Alexandersson | Omtenta delkurs Biologisk mångfald & delkurs Ekologi | Karta | |||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 |
Turkiska 3: Klassiska texter och språkfärdighet ht 2023 - samläsning Turkiska språk 3 Turkiska språk 3B |
Mer information i Studium | Omtentamen | Zekeriya Kazanci |
Avancerade muntlige och skriftlige färdigh. i turkietturkiska Hemtenta |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Dk 3: Bibeln och Koranen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Klinisk läkemedelsutveckling | Omtentamen |
Methodology I location: Bergsbrunnagatan 15, sal 2 COMPULSORY REGISTRATION IN LADOK |
||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Mer information i Studium | Omtentamen |
Nejla Orta Zekeriya Kazanci |
Elem. muntliga och skriftliga färdigheter i turkietturkiska Muntlig omtentamen |
||||||||||||||||||||||||
18:00 - 18:15 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen |
Delkurs 3, omexamination Omskrivning, tidsåtgång 8 tim, flexibel tid mellan start- och sluttider Starttid: kl. 18:00 |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:00 - 13:00 | International Investment Law | Omtentamen | Steffen Hindelang | Re-exam, Bergsbrunnagatan 15, sal 1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Osteologi A | Omtentamen | Omtenta Fågel och fisk | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 |
Turkiska 3: Klassiska texter och språkfärdighet ht 2023 - samläsning Turkiska språk 3 Turkiska språk 3B |
Mer information i Studium | Omtentamen | Zekeriya Kazanci |
Avancerade muntlige och skriftlige färdigh. i turkietturkiska Hemtenta |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:00 | Kinesiska A | 9-1016, Engelska parken | Omtentamen | Xinzheng Wan | Kinesiska A dk4 praktisk språkfärdighet 1 omtentamen av muntlig tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Arabiska A | Omtentamen |
A1-A2 Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Arameiska/syriska A Arameiska/syriska: breddningskurs i semitiskt tillvalsspråk Syrisk grundkurs Syrisk grundkurs ht 2023 - samläsning |
Omtentamen |
Syrisk grundkurs Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Kinesiska C | 16-2044, Engelska parken | Omtentamen | Xinzheng Wan |
Praktisk språkfärdighet III Muntlig tentamen |
Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Klinisk läkemedelsutveckling | Omtentamen |
Methodology II location: Råbyvägen 95, sal 2 COMPULSORY REGISTRATION IN LADOK |
||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Mer information i Studium | Omtentamen |
Nejla Orta Zekeriya Kazanci |
Elem. muntliga och skriftliga färdigheter i turkietturkiska Muntlig omtentamen |
||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen |
Dk 5: Teologi- och filosofihistoria Dk 5 Omskrivning Sluttid: kl. 23:59 |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:00 - 12:00 |
Akkadiska ht 2023 - samläsning Akkadiska med grammatik och kilskrift: breddningskurs i semitiskt tillvalsspråk Assyriologi A |
Omtentamen |
Akkadiska Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Frågor till det förflutna. Introduktion till historiska studier | Omtentamen | Frans Lundgren |
Omtentamen Frågor till det förflutna Lokal: Danmarksgatan 30, sektion 1 Ta med legitimation! |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Omtentamen | Examinerande uppgift | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Mer information i Studium | Omtentamen |
Nejla Orta Zekeriya Kazanci |
Elem. muntliga och skriftliga färdigheter i turkietturkiska Muntlig omtentamen |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 12:00 |
Arabiska 3 Arabiska C Moderna arabiska texter ht 2023 - samläsning Moderna arabiska texter med grammatik och språkfärdighet |
Omtentamen |
Moderna arabiska texter Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Latin C | Omtentamen |
Språk- och kulturhistoria med textläsning Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Basic Swedish 1 | B23, Campus Gotland | Omtentamen | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | Mer information i Studium | Omtentamen |
Delkurs 3, omexamination Omskrivning, tidsåtgång 8 tim, flexibel tid mellan start- och sluttider Sluttid: kl. 18:00 |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:00 - 08:30 | Balochiska B | Omtentamen | omtenta, hemtenta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Företag, nätverk och teknikutveckling | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Breddningskurs i indiskt tillvalspråk: hindi 1 Hindi A Hindi A ht 2023 - samläsning Introduktion till hindi |
Omtentamen |
Hindigrammatik samt munt. och skrift. språkfärdighet III Onlinetenta |
||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Hindi 3 Hindi 3: Moderna hinditexter och Sanskrit ht 2023 - samläsning Hindi C |
Mer information i Studium | Omtentamen | Heinz Werner Wessler |
Delkurs 2: Hinditext och grammatik Onlinetenta |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Matematik för språkteknologer | Omtentamen | Danmarksgatan 30, sektion 1 | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Omtentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk satslära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-13 | 14:00 - 18:00 | Grundläggande psykoterapiutbildning för ST-läkare i psykiatri, termin 1 (uppdragsutbildning) | Omtentamen |
Bergsbrunnagatan 15, sal 2. E-tenta i sal: Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Arbete och organisation, samläsning HT2023 Sociologi med inriktning mot arbetsliv, organisation och personal A |
Omtentamen | Michael Allvin |
Omtentamen Arbetssociologi Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med dina inloggningsuppgifter till ditt studentkonto, användarnamn och lösenord A |
|||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Omtentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk satslära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:00 - 14:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap campus DK 1-5 HT23 (5RT008 o 5RG702) | För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
Dk 5: Teologi- och filosofihistoria Omtentamen |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 13:00 - 17:00 | Latin C | Omtentamen |
Latinsk poesi Råbyvägen 95, sal 2 |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-20 | 08:00 - 12:00 | Introduktion till makroekonomi för lantmätare | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Kognitionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Omtentamen |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 1 Omtentamen Kognition. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Kemi för biomedicin | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Omtentamen allmän och fysikalisk kemi | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Nationalekonomi B: Utvecklingsekonomi | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:00 - 12:00 | Elektroteknikens grunder I: Komponenter och kretsar |
7K1105, Ångström 7K1109, Ångström 7K1113, Ångström |
Omtentamen |
Aisuluu Aitkulova Christoffer Aalhuizen |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Elektroteknikens grunder I: Komponenter och kretsar |
7K1105, Ångström 7K1109, Ångström 7K1113, Ångström |
Omtentamen |
Aisuluu Aitkulova Christoffer Aalhuizen |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 12:15 - 14:00 |
Swahili A Swahili, introduktionskurs Swahili, introduktionskurs ht 2023 - samläsning |
2-0028, Engelska parken | Omtentamen | Niklas Edenmyr | Swahili introduktionskurs Omtentatillfälle skriftlig examination | Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 08:00 - 17:00 | Efterbearbetning och ytbehandling | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ekologi för miljö och vatten | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Energi- och livscykelanalys Livscykelanalys |
Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundläggande matematisk statistik | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi I - företagets funktioner | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till energisystem | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Kinesiska A | Omtentamen | Bergsbrunnagatan 15, sal 2 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Medicinsk mätteknik | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Psykologi II. Kommunikation och samtal | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Erik Rautalinko |
E-tenta i sal: Anmälan i Ladok senast 12 dagar innan tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Statistik och dataanalys för biomedicin | Omtentamen |
FM eller EM: TBC Obligatorisk anmälan i Ladok |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad energilagring med projektledning | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Kemi för biomedicin | För tid och plats se Ladok | Omtentamen | Omtentamen organisk kemi | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Engelska A1/T1 samläsning HT23 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen Språkvetenskap |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Statistik och dataanalys för biomedicin | Omtentamen |
FM eller EM: TBC Obligatorisk anmälan i Ladok |
||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi IV: företaget och omvärlden | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 16:15 - 17:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Engelska för grundlärare, årskurs F-3 |
Språklabb 7-0050, Engelska parken |
Omtentamen Uttal |
Per Otterstedt | Karta | ||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Dugga
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-16 | 14:00 - 18:00 |
Algoritmer och datastrukturer Människokroppens struktur och funktion |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Dugga Omtentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok 3MC 14-16 Skriftlig omdugga 2IS206 14-18 E-omtenta Ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-18 | 10:15 - 12:00 | Beräkningsvetenskap I |
10K1201, Datorsal, Ångström 10K1203, Datorsal, Ångström |
Dugga | Jarmo Rantakokko |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 14:15 - 14:45 | Kemi för biomedicin | Studium |
Dugga Obligatorisk |
Säkerhetsdugga till laborationskurs OBS: genomförs via Studium - inte i sal |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 1 | Rosénsalen, ing 95/96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Johanna Löfblad | Se information/förberedelser i Studium under gruppundervisning. | |||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 2 | Gemzellsalen, ing 95/96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Fredrik Ahlsson | Se information/förberedelser i Studium under gruppundervisning. | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 3 | Stora konf.rum KK, ing 96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Olivia Brunell | Se information/förberedelser i Studium under gruppundervisning. | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:45 | Terminskurs 3: Civilrätt | Dugga | Mer information i Studium | ||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 13:15 - 14:00 | Organisk syntes | B22, BMC | Dugga | Jan Streuff | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:00 - 10:00 | Vävnads- och utvecklingsbiologi | För tid och plats se Ladok | Dugga | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Experimentella metoder i biofysik Experimentella metoder i strukturbiologi |
A7:108, BMC | Dugga | Filipe Maia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 14:00 - 16:00 | Mekanik II | Dugga |
Dugga1. Eftermiddag |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Terminskurs 5: Associationsrätt och skatterätt | Sal 121, Trädgårdsg. 7 E | Dugga | Andrea Berger Athens | Dugga redovisningsrätt | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:00 - 15:30 | Terminskurs 5: Associationsrätt och skatterätt | A 1007.1, Trädgårdsg. 1 | Dugga | Mikael Ek | Dugga redovisningsrätt | Karta | |||||||||||||||||||||
09:00 - 16:15 | Terminskurs 5: Associationsrätt och skatterätt | Sal 120, Trädgårdsg. 7 E | Dugga | Måns Dunfjäll | Dugga redovisningsrätt | Karta | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Terminskurs 5: Associationsrätt och skatterätt | Sal 121, Trädgårdsg. 7 E | Dugga | Andrea Berger Athens | Dugga redovisningsrätt | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 1-6 |
Dugga Obligatorisk Samtalsfärdigheter |
MCQ dugga via webben: Samtalsfärdigheter | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Ekonomisk historia B: Arbete, kapital och utveckling | Dugga | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Frågor till det förflutna. Introduktion till historiska studier | Dugga |
Dugga Bergsbrunnagatan 15, sal 1 Ta med legitimation! |
||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | Hållbar utveckling i energibranschen |
Deadline Dugga Obligatorisk |
|||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:15 - 10:00 | Biologi 1 | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Dugga | Jannika Andersson Chronholm |
Duggan omfattar Systematik. Sid 98-147 |
Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Sal 214, Trädgårdsg. 7 E | Dugga | Linn Lööw | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 15:15 - 17:00 | Sal 214, Trädgårdsg. 7 E | Dugga | Linn Lööw | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:00 - 08:45 | Människokroppens byggnad och funktion | Dugga |
Digital Histologidugga 1: Histoteknik / Cellen / Vävnader Anmälan görs i Ladok. OBS! Kom ihåg att du på skrivdagen ska använda ditt UU-studentkonto för inloggning i Inspera samt ha med dig giltig ID-handling. Plats: B1:3 |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 15:00 - 17:00 | Grotiussalen, Trädgårdsg. 1 | Dugga | Jakob Hellström | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Sal 214, Trädgårdsg. 7 E | Dugga | Linn Lööw | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:00 - 10:00 | Sammanträdesrum 249, Munken hus 1 | Dugga | Jakob Hellström | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 7-12 |
Dugga Obligatorisk Samtalsfärdigheter |
MCQ-dugga via webben: Samtalsfärdigheter * | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Sammanträdesrum 249, Munken hus 1 | Dugga | Jakob Hellström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | 1:446, Munken | Dugga | Linn Lööw | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:00 - 10:00 |
Energieffektivisering Energieffektivisering i byggnader - teknik och system |
90101, Ångström 90103, Ångström |
Dugga Obligatorisk |
Annica Nilsson | Skriftlig deltentamen 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Algebra och vektorgeometri |
101121, Sonja Lyttkens, Ångström 101130, Ångström |
Dugga | Anders Öberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik för språkteknologer | 16-0043, Engelska parken | Dugga | Fredrik Wahlberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Algebra och geometri | Dugga | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | 1:446, Munken | Dugga | Linn Lööw | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:00 - 10:00 |
Internationellt företagande och marknadsföring Internationellt företagande och marknadsföring ur ett svenskt perspektiv |
Hörsal 1, Ekonomikum | Dugga | Katarina Lagerström | Quiz 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik 3c | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Dugga |
Oscar Grånäs Patrik Thunström |
D1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Komparativ inkomstbeskattning | Sal 305, Trädgårdsg. 7 E | Dugga | Kristin Söderström | TEST | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grotiussalen, Trädgårdsg. 1 | Dugga | Jakob Hellström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 08:15 - 08:45 | Professionell utveckling 2: Apotekare - vetenskaplig metodik och kommunikation |
Dugga Obligatorisk |
Oscar Verho | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 10:00 | Anatomi II. Muskler och leder | Palpationsgrupp A | D4:102, BMC |
Dugga Obligatorisk Palpation |
Simon Wallin | Dugga | Karta | ||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Anatomi II. Muskler och leder | Palpationsgrupp B | D4:103, BMC |
Dugga Obligatorisk Palpation |
Victor Bengtsson | Dugga | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 08:45 | Professionell utveckling 2: Apotekare - vetenskaplig metodik och kommunikation |
Dugga Obligatorisk |
Oscar Verho | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:15 - 13:30 | Människokroppens byggnad och funktion |
Dugga Obligatorisk |
Histologidugga 2: CNS + PNS, Sinnesorgan och lymfatiska organ | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 08:45 | Professionell utveckling 2: Apotekare - vetenskaplig metodik och kommunikation |
Dugga Obligatorisk |
Oscar Verho | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Introduktion till internationell och europeisk rätt och företagande | B115, Ekonomikum | Dugga | Henrik Dellestrand | Quiz 1 - Law | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland |
Dugga Övning |
Sandra Såger | Skrivövning | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:30 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D22, Campus Gotland | Dugga | Gunnar Dahlin | Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Mekanik II | Dugga |
Dugga 2 Eftermiddag |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Nationalekonomi B: Mikroteori med tillämpningar | För tid och plats se Ladok | Dugga | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 14:00 - 16:00 | Baskurs i matematik | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:15 - 10:00 | Kemisk fysik | 12167, Ångström | Dugga | Leif Hammarström | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Automatateori | Dugga | Vera Koponen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 13:30 | Människokroppens byggnad och funktion |
Dugga Obligatorisk |
Histologidugga 3: Blod, Cirkulation, Respiration, Magtarm | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Grundläggande biomedicinsk laboratorievetenskap | B10:2, BMC |
Dugga Obligatorisk |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:00 - 10:00 | Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Mikrobiologi och immunologi | För tid och plats se Ladok |
Dugga Obligatorisk |
Maria Ulvmar | Multiple Choice Test | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik 3c | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Dugga |
Oscar Grånäs Patrik Thunström |
D2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 14:00 - 15:30 | Klinisk medicin III | Grupp 7-9 | Nordlandersalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Njurmedicin Obligatorisk |
Sara Jonsdottir | njurmedicin | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 09:45 |
Allmän och organisk farmaceutisk kemi Professionell utveckling 1: Receptarien som läkemedelsspecialist |
Studium |
Dugga Obligatorisk |
Dugga - Säkerhet på laboratoriet | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:00 - 10:00 | Klinisk medicin III | Grupp 10-12 |
Glimeliussalen 1, ing 100 2 tr, Akademiska sjukhuset Glimeliussalen 2, ing 100 2 tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Dag Leonard | Reuma - Dugga | |||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Limnology, joint course HT2023 | Dugga | Note! Only Master in Biology students | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Klinisk medicin 1 | M-P | Kjellbergsalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Mathias Lundquist Mikael Eriksson |
Anestesi och akut - Dugga anestesi och akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 13:30 | Människokroppens byggnad och funktion |
Dugga Obligatorisk |
Histologidugga 4: Urogenitalia | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp L Basgrupp K1-2 Basgrupp J |
Se kommentar Via Zoom |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Per Hellman Östen Ljunggren |
redovis: Dugga https://uu-se.zoom.us/j/65271039209 |
|||||||||||||||||||||||
09:15 - 09:45 |
Allmän och organisk farmaceutisk kemi Professionell utveckling 1: Receptarien som läkemedelsspecialist |
Studium |
Dugga Obligatorisk |
Omdugga - Säkerhet på laboratoriet | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Klinisk medicin III | Grupp 10-12 |
Glimeliussalen 1, ing 100 2 tr, Akademiska sjukhuset Glimeliussalen 2, ing 100 2 tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Enikö Pivarcsi Sonkoly | Hud - Dugga | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:15 | Klinisk medicin III | Grupp 7-9 | Kjellbergsalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Urologi |
Urologi KLASS |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Klinisk medicin 1 | A-H | Enghoffsalen, ing 50 bv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Seminarium |
Christina Christersson Erik Berg Malena Lope Mirjam Ljunggren |
Cirkulation-respiration - Falldragning och Dugga | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Klinisk medicin 1 | I-L | Rappesalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Gustav Linder Jon Unosson Marie Carlson Åsa Collin |
Gastro - Dugga | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp C Basgrupp A Basgrupp B1-2 |
Nordlandersalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Gisli Jónsson Karl-Henrik Grinnemo Kasper Andersen |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp D Basgrupp E1-2 Basgrupp F |
Hedstrandsalen, ing 70, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Joakim Folkesson Martin Skogar Peter Thelin Schmidt |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Kulturvårdens fält | B23, Campus Gotland |
Dugga Övning |
Sandra Såger |
Dugga Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation ochanonymitetskod du fick när du anmälde dig i Ladok. Kom 30 min innan start. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Mekanik II | Dugga |
Dugga 3 Eftermiddag |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-07 | 09:00 - 10:00 | Vävnads- och utvecklingsbiologi | För tid och plats se Ladok | Dugga | Omdugga | |||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:15 - 10:00 |
Energieffektivisering Energieffektivisering i byggnader - teknik och system |
90101, Ångström 90102, Ångström |
Dugga Obligatorisk |
Annica Nilsson | Skriftlig delexamination 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
09:15 - 09:45 |
Allmän och organisk farmaceutisk kemi Professionell utveckling 1: Receptarien som läkemedelsspecialist |
Studium |
Dugga Obligatorisk |
Omomdugga - Säkerhet på laboratoriet | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik för språkteknologer | 16-0043, Engelska parken | Dugga | Fredrik Wahlberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:00 - 10:00 |
Ecology, joint course, Ekologi D Evolutionära processer Introduktion till bioinformatik Toxikologi D Trender i molekylärbiologi och bioteknik Trends in Molecular Biology and Biotechnology, joint course HT2023 |
Master students | För tid och plats se Ladok | Dugga | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 4 | Förmaket, ing 70 kv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Johanna Löfblad | Se information/förberedelser i Studium under gruppundervisning. | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 5 | Gemzellsalen, ing 95/96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Fredrik Ahlsson | Se information/förberedelser i Studium under gruppundervisning. | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 6 | Barnsjukhusets konferensrum, ing 95/96 bv entréplan, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Olivia Brunell | Se information/förberedelser i Studium under gruppundervisning. | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till internationell och europeisk rätt och företagande | B115, Ekonomikum | Dugga | Quiz 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 1-4 |
Dugga Psykiatri |
Formativ MCQ-dugga LPT via Studium Duggan finns i Studium - Moduler - Psykiatri - Psykiatri LPT dugga. |
|||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 09:00 - 11:00 | Samhällskunskap AB: Nationalekonomi | För tid och plats se Ladok | Dugga | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 14:00 - 16:00 | Mekanik II | Dugga |
Dugga 4 Eftermiddag |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:00 - 11:00 |
Metod och analys III Samhällskunskap D: Sociologi Socialpsykologi C Sociologi C Sociologi med inriktning mot arbetsliv, organisation och personal C |
Dugga | Muntligt quiz | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 14:00 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | D22, Campus Gotland | Dugga |
Skriftlig omdugga i sal Ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till duggan i Ladok. Kom 30 min innan examinationen börjar. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 10:00 - 12:00 | Internationellt företagande och marknadsföring ur ett svenskt perspektiv | A114, Ekonomikum | Dugga | Quiz | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Kvantfysik F | Dugga | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:00 - 08:45 | KUB Biomedicinsk laboratorievetenskap, samläsning HT23 | Histologi | För tid och plats se Ladok | Dugga | Joey Lau Börjesson | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Matematik 3c | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Dugga |
Oscar Grånäs Patrik Thunström |
D3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 08:00 - 10:00 | Envariabelanalys M | Dugga | Jordi-Lluís Figueras | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Biovetenskap | Lärosal 1, 15:00025, EBC | Dugga | Fredrik Sundström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Energisystemfysik | Dugga | Erik Andersson Sundén | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 1-4 |
BUP Dugga Obligatorisk Psykiatri |
MCQ frågor via webben Två duggor: BUP-quiz finns i Studium - Moduler - BUP - Quiz Psykiatri MCQ finns i Studium - Moduler - Psykiatri - MCQ-dugga |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:15 - 12:00 | Klinisk anatomi med embryologi | Grupp G-L |
A1:0, BMC Studium |
Dugga | Dissektion helkropp | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Klinisk anatomi med embryologi | Grupp A-F |
A1:0, BMC Studium |
Dugga | Dissektion helkropp | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 08:00 - 09:00 | Anatomi, fysiologi och patofysiologi | Mer information i Studium |
Dugga Obligatorisk Omtentamen, E-tenta |
Omdugga | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:15 - 13:00 | Dimensionering av konstruktioner | 11137, Ångström | Dugga | Reza Afshar | Karta | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Kvantmekanik | Dugga |
Erin O'Sullivan Jan Rusz Nicusor Timneanu |
||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | KUB Biomedicinsk laboratorievetenskap, samläsning HT23 | Histologi | B1:116b, BMC | Dugga | Joey Lau Börjesson | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Klinisk medicin III | Grupp 10-12 | Nordlandersalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Njurmedicin Obligatorisk |
Jan Melin | njurmedicin | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 10:15 - 12:00 | Matematik för språkteknologer | 16-0043, Engelska parken | Dugga | Fredrik Wahlberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt | Dugga | Dugga i Studium | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 13:00 - 15:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp D Basgrupp E1-2 Basgrupp F |
Hjärtat, ing 70 kv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Anders Albåge Claes Held Gisli Jónsson |
Redovisning: Dugga | |||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp I Basgrupp G Basgrupp H1-2 |
Hedstrandsalen, ing 70, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Lina Holmberg Marie Carlson Wilhelm Graf |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:00 - 09:45 | Klinisk medicin III | Grupp 1-3 | Norlénsalen, ing 100 2 tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Gunnel Nordmark | Reuma | |||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Klinisk medicin 1 | I-L | Hjärtat, ing 70 kv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Anna Eriksson Karl Stattin |
Anestesi och akut - Dugga anestesi och akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp C Basgrupp A Basgrupp B1-2 |
Carlssonsalen, ing 100 2tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Jarl Hellman Per Hellman |
Redovis: Dugga | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Klinisk medicin III | Grupp 1-3 | Norlénsalen, ing 100 2 tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Torborg Hoppe | Hud | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Klinisk medicin III | Grupp 10-12 | Rappesalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Urologi |
Urologi KLASS |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Klinisk medicin 1 | M-P | Nordlandersalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Gustav Linder Jon Unosson Peter Thelin Schmidt Sara Artursson |
Gastro - Dugga | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 12:00 | Fysioterapi V. Muskuloskeletal funktionsnedsättning och psykisk ohälsa inkl. VFU |
C4:113a, BMC C4:117a, BMC C4:121a, BMC |
Dugga Obligatorisk Praktiskt prov |
Sebastian Stattin Stephen Wilhemson Victor Bengtsson |
Praktisk dugga 8:15-10:00 - Basgrupp 1-3 10:15-12:00 - Basgrupp 4-6 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Organisk kemi III | A9:117a, BMC |
Dugga Obligatorisk |
Safety Exam | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:15 - 16:00 | Klinisk anatomi med embryologi |
A1:0, BMC B1:108b, BMC B1:110b, BMC B1:112b, BMC B1:113a, BMC B1:120b, BMC |
Dugga | Huvudets osteologi och huvudpreparat |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 15:00 - 16:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 9-12 |
Dugga Obligatorisk Psykiatri |
Formativ MCQ dugga LPT LPT-duggan finns i Studium - Moduler - Psykiatri - LPT-dugga |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Organisk kemi III | A9:117a, BMC | Dugga | Safety Exam | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 17:15 - 18:00 | Klinisk anatomi och rörelselära | B1:116b, BMC | Dugga | Sara Bohman | Omdugga - deskriptiv anatomi och rörelselära | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 14:00 - 16:00 |
Fysikalisk kemi Fysikalisk kemi I |
Dugga | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 11:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 9-12 | Mer information i Studium |
Dugga Obligatorisk Psykiatri |
Formativ MEQ-dugga Studium |
||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 9-12 | Via Zoom |
Dugga Frågestund Psykiatri |
Robert Boden |
Frågestund: MEQ- samt LPT-duggan https://uu-se.zoom.us/j/65835739419 |
|||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Makroekonomi - tillväxt, konjunkturer och ekonomisk politik | För tid och plats se Ladok | Dugga | ||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 17:00 | Biokemi med molekylärbiologi | För tid och plats se Ladok | Dugga | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 14:00 - 16:00 | Termodynamiska principer | Dugga | Dugga1 | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 16:15 - 17:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 5-12 |
BUP Dugga Obligatorisk |
MCQ frågor via webben * Två duggor: BUP-quiz finns i Studium - Moduler - BUP - Quiz Psykiatri MCQ finns i Studium - Moduler - Psykiatri - MCQ-dugga |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 7 | Rosénsalen, ing 95/96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Johanna Löfblad | Se information/förberedelser i Studium under gruppundervisning. | |||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 8 | H:son-Holmdahlsalen, Ing 100, 2 tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Fredrik Ahlsson | Se information/förberedelser i Studium under gruppundervisning. | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | Ped Dugga 9 | Stora konf.rum KK, ing 96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Olivia Brunell | Se information/förberedelser i Studium under gruppundervisning. | |||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:30 - 12:00 | Signaler och transformer | 101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström | Dugga | Roland Hostettler | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Internationell företagsstrategi | A114, Ekonomikum | Dugga | Quiz | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik 3c | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Dugga | Oscar Grånäs | D4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Klinisk medicin III | Grupp 1-3 | Nordlandersalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Njurmedicin Obligatorisk |
Sara Jonsdottir | njurmedicin | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 09:45 | Klinisk medicin III | Grupp 4-6 | Carlssonsalen, ing 100 2tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Gunnel Nordmark | Reuma | |||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Klinisk medicin 1 | E-H | Rappesalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Ivar Ekelund Martina Ravlic Mathias Lundquist Mikael Eriksson |
Anestesi och akut - Dugga anestesi och akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp D Basgrupp E1-2 Basgrupp F |
Norlénsalen, ing 100 2 tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Eirini Pantiora Jarl Hellman |
Redovis: Dugga | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Klinisk medicin III | Grupp 4-6 | Carlssonsalen, ing 100 2tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Torborg Hoppe |
Hud Lärare Klas Agerberg |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:15 | Klinisk medicin III | Grupp 1-3 | Carlssonsalen, ing 100 2tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Urologi |
Urologi Dugga KLASS |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Klinisk medicin 1 | A-D | Grönwallsalen, ing 70, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Danila Madonia Gustav Linder Laura Zarantonello Peter Thelin Schmidt |
Gastro - Dugga | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Klinisk medicin 1 | I-P | Wieselsalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Seminarium |
Christina Christersson Erik Berg Fredrik Sundbom Johan Sundström Malena Lope Mirjam Ljunggren |
Cirkulation-respiration - Falldragning och Dugga | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp I Basgrupp G Basgrupp H1-2 |
Enghoffsalen, ing 50 bv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Anders Albåge Gisli Jónsson Kasper Andersen |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp L Basgrupp K1-2 Basgrupp J |
Hedstrandsalen, ing 70, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Souheil Reda Wilhelm Graf |
Även med Anastatios Christias | |||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 14:00 - 16:00 | Termodynamiska principer | Dugga | Dugga2 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 5-8 |
Dugga Obligatorisk Psykiatri |
Formativ MCQ dugga LPT Duggan finns i Studium - Moduler - Psykiatri - LPT Dugga |
|||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:15 - 10:00 | Fysiologi | Friessalen, 15:00010, EBC | Dugga | Dugga växtanatomi | Karta | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:30 | Grupprum 3, EBC | Dugga | Dimitris Petroutsos | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:15 - 11:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 5-8 | Mer information i Studium |
Dugga Obligatorisk Psykiatri |
Formativ MEQ-dugga | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Klinisk medicin IV | Grupp 5-8 | Via Zoom |
Dugga Frågestund Psykiatri |
Robert Boden |
Frågestund: MEQ- samt LPT-duggan https://uu-se.zoom.us/j/69663095353 |
|||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Samhällskunskap C: Vetenskapsteori och forskningsmetoder i samhällskunskapsdidaktik |
Dugga EDU Tenta |
Thomas Nygren | *Anmälan och info i Ladok | |||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 13:15 - 16:00 | Signaler och transformer | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Dugga | Roland Hostettler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:15 - 10:00 |
Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6 Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, samläsning HT23 |
Sal VIII, Universitetshuset | Dugga | Dk 4: Religion | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Patologi och klinisk genetik | Dugga |
Dugga, e-tenta (ej obligatorisk) Bergsbrunnagatan 15, sal 1 |
||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 09:45 | Klinisk medicin III | Grupp 7-9 | Via Zoom |
Dugga Obligatorisk |
Dag Leonard |
Reuma https://uu-se.zoom.us/j/66862310878 |
|||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Klinisk medicin III | Grupp 7-9 | Via Zoom |
Dugga Obligatorisk |
Torborg Hoppe |
Hud https://uu-se.zoom.us/j/66862310878 |
|||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 14:45 - 16:15 | Klinisk medicin III | Grupp 4-6 | Rappesalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Urologi |
Urologi KLASS |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 10:00 - 11:15 | Klinisk medicin III | Grupp 4-6 | Via Zoom |
Dugga Njurmedicin Obligatorisk |
Eva Carlsson | njurmedicin | |||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp C Basgrupp A Basgrupp B1-2 |
Hedstrandsalen, ing 70, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Marie Carlson Srinivas Sanjeevi Wilhelm Graf |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp L Basgrupp K1-2 Basgrupp J |
Enghoffsalen, ing 50 bv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Claes Held Hamid Gavali Lena Jideus |
Redovisning: Dugga | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:15 - 12:00 | Klinisk medicin 1 | A-D | Hjärtat, ing 70 kv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Mathias Lundquist Sarah Galien |
Anestesi och akut - Dugga anestesi och akutsjukvård | |||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin II |
Basgrupp I Basgrupp G Basgrupp H1-2 |
Carlssonsalen, ing 100 2tr, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk Redovisning |
Andreas Karakatsanis Jarl Hellman |
Redovis: Dugga | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Klinisk medicin 1 | E-H | Rappesalen, ing 10 plan E, Akademiska sjukhuset | Dugga |
Caroline Nilsson Nyström Peter Thelin Schmidt Srinivas Sanjeevi Wilhelm Graf |
Gastro - Dugga | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:00 - 17:00 | Elektromagnetism och elkraftteknik | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
08:30 - 13:00 | Biovetenskap | Lärosal 2, 15:01025, EBC | Dugga | Tobias Jakobsson | Omduggor | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 10:15 - 12:00 | Beräkningsvetenskap I | 4102, Datorsal, Ångström | Dugga | Jarmo Rantakokko | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 08:15 - 09:00 | Organisk kemi II | A4:214b, BMC |
Dugga Laboration Obligatorisk |
Helena Grennberg Philipp Gaiser Tyran Günther |
Labsäkerhet | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | PED Dugga 1 | Rosénsalen, ing 95/96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Hanaa Marzouk | Se information/förberedelser i Studium under gruppundervisning. | |||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | PED Dugga 2 | Gemzellsalen, ing 95/96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Fredrik Ahlsson | Se information/förberedelser i Studium under gruppundervisning. | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Klinisk medicin V | PED Dugga 3 | Stora konf.rum KK, ing 96 nbv, Akademiska sjukhuset |
Dugga Obligatorisk |
Olivia Brunell | Se information/förberedelser i Studium under gruppundervisning. | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:45 | Terminskurs 3: Civilrätt | Dugga |
Dugga Mer information finns i Studium |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-20 | 14:00 - 16:00 | Makroekonomi - tillväxt, konjunkturer och ekonomisk politik | För tid och plats se Ladok | Dugga | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 16:00 - 16:15 | Människokroppens byggnad och funktion | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:15 - 10:00 | Organisk kemi II | A7:103, BMC | Dugga | Helena Grennberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:15 - 10:00 | Biologi 2 | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Dugga | Jannika Andersson Chronholm |
Dugga 1 Dugga 1 Biomolekyler, Celler, transport och kommunikation |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:00 - 11:00 | Ekonomisk historia B: Arbete, kapital och utveckling | Dugga | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Terminskurs 5: Associationsrätt och skatterätt | Sal 116, Trädgårdsg. 7 E |
Dugga Examination |
Andrea Berger Athens | Dugga redovisningsrätt | Karta | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Terminskurs 5: Associationsrätt och skatterätt | Sal 121, Trädgårdsg. 7 E |
Dugga Examination |
Mikael Ek | Dugga redovisningsrätt | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 12:00 | Sammanträdesrum 249, Munken hus 1 | Dugga | Armin Khajehdehi | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:00 - 08:45 | Människokroppens byggnad och funktion | För tid och plats se Ladok | Dugga |
Digital Histologidugga 1: Histoteknik / Cellen / Vävnader Anmälan görs i Ladok. OBS! Kom ihåg att du på skrivdagen ska använda ditt UU-studentkonto för inloggning i Inspera samt ha med dig giltig ID-handling. Plats: BMC, B1:3. |
|||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Sammanträdesrum 249, Munken hus 1 | Dugga | Armin Khajehdehi | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Sammanträdesrum 246, Munken hus 1 | Dugga | Astrid Eriksson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Omdugga
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-16 | 14:00 - 16:00 | Samhällskunskap C: Vetenskapsteori och forskningsmetoder i samhällskunskapsdidaktik |
EDU Tenta Omdugga |
Thomas Nygren | Omdugga *Anmälan och info i Ladok | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:00 - 09:30 | Kemi för biomedicin | Studium |
Obligatorisk Omdugga |
Säkerhetsomdugga, obl vid ej godkänd ordinarie dugga OBS: genomförs via Studium - inte i sal |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 10:15 - 11:00 | Organisk syntes | C8:321, BMC | Omdugga | Jan Streuff | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:00 - 08:45 | Människokroppens byggnad och funktion | För tid och plats se Ladok | Omdugga |
Digital Histologiomdugga 1: Histoteknik/Cellen/Vävnader Anmälan görs i Ladok. OBS! Kom ihåg att du på skrivdagen ska använda ditt UU-studentkonto för inloggning i Inspera samt ha med dig giltig ID-handling. Plats: B1:3 |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 14:15 - 16:00 | Komparativ inkomstbeskattning | Sal 221, Trädgårdsg. 7 E | Omdugga | Kristin Söderström |
Re-test Only for affected students |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 11:15 - 12:00 | Klinisk anatomi med embryologi | A1:0, BMC |
Dissektion Omdugga |
Dissektion helkropp | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 12:00 |
Kulturvårdens fält Socialpolitik och socialt arbete i nutida Sverige |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omdugga Omtentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok Anmälan i Ladok. 5KV766 SKRIVÖVNING OMPROV KL 8-11 2SC161 OM E-TENTA 8-12 Kom ihåg dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan start. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 13:15 - 14:00 | Klinisk anatomi med embryologi | B1:125c, BMC | Omdugga |
Omdugga preparat och osteologi huvud B1:125c och A1:0. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:00 - 11:00 | Kulturvårdens fält | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omdugga | Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 08:00 - 09:00 | Människokroppens byggnad och funktion | Omdugga | Joey Lau Börjesson |
Okända preparat Omdugga Anmälan görs i Ladok. OBS! Kom ihåg att du på skrivdagen ska använda ditt UU-studentkonto för inloggning i Inspera samt ha med dig giltig ID-handling. Plats: Bergsbrunnagatan 15, sal 2 |
|||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 13:00 - 14:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt | Omdugga | Omdugga i Studium | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 15:15 - 17:00 | Lärosal 5, 18:01011, EBC | Omdugga | Kerstin Westberg | Biovetenskap | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:15 - 12:00 | Fysioterapi V. Muskuloskeletal funktionsnedsättning och psykisk ohälsa inkl. VFU |
Egen träning Omdugga |
Stephen Wilhemson | Egen träning, Omdugga | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 09:15 - 10:00 | Fysiologi | Lärosal 3, 15:01004, EBC | Omdugga | Möjlighet till omdugga | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 14:00 - 18:00 |
Kulturvårdens fält Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
B23, Campus Gotland |
Obligatorisk Omdugga Tentamen, E-tenta |
Sluttentamen T2 Sluttentamen T2 SSK 14-18 E-tenta 5KV766 Omdugga papper 14-17 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 15:15 - 16:00 | Organisk kemi II |
Obligatorisk Omdugga |
Helena Grennberg Philipp Gaiser Tyran Günther |
Omdugga labsäkerhet | |||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Tentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 32, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-11 | 14:00 - 18:00 | Svenska 1 för blivande ämneslärare |
Barns och ungdoms läsning Tentamen |
Marina Roslund Tuva Haglund |
Omtentamen Barns och ungas läsning Plats: Råbyvägen 95, sal 2 Ta med legitimation! |
|||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-14 | 09:00 - 10:00 | Global Sustainable Development VT23 | Studium |
Hemtenta Tentamen Utlämning |
Take home exam: Out | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-17 | 16:00 - 17:00 | Global Sustainable Development VT23 | Studium |
Hemtenta Inlämning Tentamen |
Take home exam: In | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-19 | 08:00 - 17:00 | Universums byggnad | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Anton Filip Vikaeus | |||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 13:00 - 16:00 | Svenska för utbytesstudenter (steg 2) | 16-2044, Engelska parken | Tentamen | Lise Horneman Hansen | Nivåtest för utbytesstudenter | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 08:00 - 13:00 | Bioinformatik | Tentamen |
Carl-Johan Rubin Cecilia Ragnarsson Erik Axelsson Gerli Rosengren Pielberg |
Bioinformatics re-exam | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:00 - 13:00 | Mathematical Methods I | Tentamen | Bergsbrunnagatan 15, hall 2 | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:00 - 17:00 | Självständigt arbete | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 14:00 - 17:00 |
Biologisk och emotionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Tentamen Forskningsmetod. E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamenstilldatum. |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:00 - 11:00 | Neurologi | Tentamen | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Forskningsmetodik: Grunder i psykologisk forskning Examination (Provkod 1008) E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:00 - 09:00 | Klinisk medicin III | Tentamen | Anmälan i Ladok | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Psykologins historia Examination (Provkod 1001) (s. 4-25 och 418-440 i Holt et al., 2019) E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:00 - 08:30 | Gender and Economic Development VT23 | För tid och plats se Ladok |
Hemtenta Tentamen Tentamen, E-tenta Utlämning |
Home examination (Re-exam), starts exam.uu.se |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:00 - 17:00 | Introduktion till energilagring | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Kostvetenskap B: Livsmedelsvetenskap | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | Gender and Economic Development VT23 | För tid och plats se Ladok |
Deadline Hemtenta Inlämning Tentamen |
Home examination (Re-exam), dead-line! | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:00 - 13:00 | Infektionsbiologi i ett globalt perspektiv | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi med inriktning mot arbetsliv | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Johan Waara |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3 Tentamen Introduktion till psykologi. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Introduktionskurs | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Jannika Andersson Chronholm | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 08:00 - 17:00 | Farmaceutisk bioteknologi och immunologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:00 - 17:00 | Pediatrik och geriatrik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:00 - 13:00 | Ekologi för miljö och vatten | Sal L,Undervisningshuset,SLU | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fysioterapi I. Hälsa, beteende och vetenskapsmetodik I | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Olivia Sand |
Skriftlig tentamen i vetenskapsteori och metodik. OBS! Kom i håg att anmäla dig i god tid till tentamen. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Neuropsykologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Ekologi för miljö och vatten | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Tentamen | Mohammad Bahram | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:15 - 17:15 | Läkemedelskemi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Utveckling av affärsidéer | H325, Ekonomikum | Tentamen | Oral exam | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 17:00 | Anatomi II. Muskler och leder | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmakoepidemiologi och farmakoekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Björn svarar på frågor på tentan. | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Galenisk farmaci | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Introduktion till geodetisk mätningsteknik | Tentamen | Ward van Pelt | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Läkemedel och äldre | Mer information i Studium | Tentamen | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Läkemedelsutveckling | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Microeconomics I | Tentamen | Danmarksgatan 30, sektion 1 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Molekylär fysikalisk farmaci | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 |
Statskunskap A Statskunskap A: Politisk teori HT23 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
Anmälan via www.student.ladok.se senast 12 dagar före tenta 4h, Resultat via https://exam.uu.se/ Du med funktionsnedsättning, kontaktar Anna Reuterhäll 14 dagar före tenta, för anpassning av tentan. Anna.Reuterhall@statsvet.uu.se (Detta görs inför varje enskild tenta.) |
||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Utveckling av affärsidéer | B163, Case-sal, Ekonomikum | Tentamen | Oral exam | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 18:00 | Demokratins Problem HT23 | Mer information i Studium |
Hemtenta Tentamen |
Inspera; exam.uu.se Sign up 7 days prior, via www.student.ladok.se Result via https://exam.uu.se/ |
|||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Kognition och perception Kognitionspsykologi I |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | Bardur Hofgaard Joensen |
E-examination. Location: Råbyvägen 95, room 3. Registration in Ladok no later than 12 days before exam. Please bring your student log-in A to be able to access the exam. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Konflikt och religion | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Dk1: Kolfikt eller samexistens? Tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Metod C HT23 | För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
Tid och plats anges i tentaanmälan på Ladok. Anmälan läggs upp i början av kursen/delkursen. Anmälan via www.student.ladok.se senast 12 dagar före tenta Resultat via https://exam.uu.se/ |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi C | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Anders Winman |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3 Ordinarie tentamen Metod/statistik. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamenstillfället. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 |
Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6 Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, samläsning HT23 |
För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
Anmälan aktiveras i sep. när exakt tid/plats är bekräftad. Tenta på 4h. Samhällskunskap. Anmälan till tenta sker via www.student.ladok.se senast 12 dagar före tenta Resultat via https://exam.uu.se/ Du med funktionsnedsättning, kontaktar Anna Reuterhäll 14 dagar före tenta |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Svensk politik |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
Examination 2h, Sign up 12 days prior, via www.student.ladok.se This is an E-exam, on venue on site. Bring ID/passport. You need to login to the exam program with StudentID and Password A so make sure to bring both. When the exam is graded you will be able to see the results on exam.uu.se. |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete | Tentamen |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 1. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Prospekterings- och miljöinriktad geofysik Tillämpad och miljöinriktad geofysik |
Micro Dm134, Geocentrum | Tentamen | Alireza Malehmir | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Klinisk psykologi med kognitiv beteendeterapeutisk inriktning I | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
E-tenta i sal:Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Kognition och inlärning | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
E-examination: location: Råbyvägen 95, sal 3. Registration in Ladok no later than 12 days before examination. |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Biologisk och emotionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Tentamen biologisk och emotionspsykologi. E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 1. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamenstilldatum. |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Socialkunskap, etik och professionellt förhållningssätt I | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Nils Gasslander |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2 Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:00 - 12:00 | Genusvetenskap A | Tentamen |
A1 Salstentamen Plats: Bergsbrunnagatan 15 Tid: 8-12 Anmälan sker i Ladok. Obs! Glöm ej ID, anonymitetskod och penna. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad analys av komplexa prover | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Hindi 3 Hindi 3: Moderna hinditexter och Sanskrit ht 2023 - samläsning Hindi C |
Mer information i Studium | Tentamen |
Delkurs 1: Introduktion till sanskrit Onlinetenta |
|||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Breddningskurs i indiskt tillvalspråk: hindi 1 Hindi A Hindi A ht 2023 - samläsning Indologi C Introduktion till hindi |
Tentamen |
Armin Chiocchetti Heinz Werner Wessler |
Hindigrammatik samt muntlig och skrift. språkfärdighet I Onlinetenta |
|||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:00 - 12:00 |
Energi- och livscykelanalys Livscykelanalys |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Infektionsbiologi och molekylärgenetik med läkemedelsinriktning | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till matematikstudier | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till materialvetenskap | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Organismernas evolution och mångfald | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Fabien Burki Martin Ryberg |
|||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Integrativ molekylärbiologi, fysiologi och farmakologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 |
Musikvetenskap A Västerländsk konstmusik |
F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Tobias Plebuch | Västerländsk konstmusik: Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp A-D Basgrupp G Basgrupp N |
Tentamen |
Hemtentamen i grupp: Infektioner hos barn samt sexuell, reproduktiv och gynekologisk hälsa/ohälsa |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Reservtid för tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:00 - 17:00 | Biologi A - mönster och processer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Galenisk och fysikalisk farmaci II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Turbulens och mikrometeorologi | Halland Fm114,Geocentrum | Tentamen | Cecilia Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Biologisk och emotionspsykologi, Examination E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 13:00 | Tektonik och geodynamik | Stuffen El221, Geocentrum | Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap campus DK 1-5 HT23 (5RT008 o 5RG702) | Mer information i Studium | Tentamen | Jens Wilhelm Borgland | DK2: Hinduism och buddhism i världen | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:00 - 11:00 | Allmän forskningsmetodik: Design och analys | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamenstillfället. |
|||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Atmosfärens och klimatets fysik | Halland Fm114,Geocentrum | Tentamen | Antonio Segalini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Hem- och konsumentkunskap, grundkurs för lärare i grundskolan | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Tentamen näringslära | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:00 - 17:00 | Infektionsbiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till molekylär bioteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Sedimentologi, stratigrafi och paleobiologi | Tentamen | Michael Streng | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Frågor till det förflutna. Introduktion till historiska studier | Tentamen |
Salstentamen Tilldelad lokal: Danmarksgatan 30, sektion 1 Ta med legitimation! |
||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Kemi för biomedicin | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 |
Engelska B1 Engelska B1/T2 samläsning HT23 |
B1:1-2 | För tid och plats se Ladok |
Litteratur och engelskans historia Tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Tektonik och geodynamik | Skåne Gm216,Geocentrum | Tentamen | Steffi Burchardt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Allmän och molekylär systematik |
Klubban Tentamen |
Mikael Thollesson Petra Korall |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-07 | 09:00 - 13:00 | Latin A | Tentamen |
Latinsk formlära och syntax Bergsbrunnagatan 15, sal 2 |
||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:00 - 17:00 | Biologi 1 | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Jannika Andersson Chronholm |
Del 1 Omfattar Ekologi, etologi och systematik Sid 104-147, 192-207 och 210-283 |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:00 - 11:00 | Mikrobiologi och immunologi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Maria Ulvmar | Immunology EXAM | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Neurobiologi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Tentan kommer att vara kl 8-14. Lokal Råbyvägen 95, sal 2. | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi med inriktning mot arbetsliv | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Johan Waara |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Tentamen Samtal och test. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. OBS att det finns två delar att anmäla sig till i Ladok: Psyk. testmetoder och Samtal och rapport. |
||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk ljud- och formlära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk ljud- och formlära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 13:00 - 17:00 | Energisystemens miljöpåverkan | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Tentamen | Stina Drakare | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Geovetenskap - planeten jorden |
Skåne Gm216,Geocentrum Småland Dm235, Geocentrum |
Tentamen |
Karin Högdahl Sigrid Huld |
Mineral + bergarter, Fossil |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk ljud- och formlära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:00 - 17:00 | Akvatiska ekosystem och ekosystemtjänster | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till mekanik - bryggningskurs | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | D22, Campus Gotland |
Tentamen Tentamen, papperstenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 |
Juridiskt grundår Terminskurs 1: Grundläggande juridisk metod, statsrätt och konstitutionell EU-rätt |
Tentamen | Övningstentamen | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk ljud- och formlära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:00 - 18:00 | Tillämpad apoteksfarmaci med författningar | Tentamen |
Tentamen i författningar Se Ladok för mer information och exakt tid |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Verksamhetsförlagd utbildning, inklusive farmaceutiska författningar | Tentamen | Tentamen i författningar | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Kognitionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Forskningsmetod (Statistik tillhörande Kognitionspsykologi). Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:00 - 11:30 | Förorenad mark riskbedömning och åtgärder | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:00 - 11:00 | Geovetenskap - planeten jorden | För tid och plats se Ladok | Tentamen | 1. Endogena processer + bergartscykeln (5 hp) | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till elkraftteknik - bryggningskurs | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Operativsystem I | Tentamen | [M6] Final exam (Inspera) | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Hälsopsykologi och beteendemedicin I | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 1. Ord tentamen Beteendemedicin. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:00 - 17:00 | Allmän och organisk farmaceutisk kemi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Tentamen i allmän kemi | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Analytisk mekanik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Arbets- och organisationspsykologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | CAD med FEM | 6K1101, Datorsal, Ångström | Tentamen | Extra omtentamenstillfälle | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Databasteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Digitalteknik och elektronik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektroteknikens grunder I: Komponenter och kretsar |
7K1105, Ångström 7K1109, Ångström 7K1113, Ångström |
Laboration Tentamen |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Elektriska nätet som system Elkraftsystemanalys |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Experimentella metoder inom materialmekanik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Industriell ekonomi och hållbar innovation | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Informationsutvinning II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till additiv tillverkning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till bioinformatik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till energisystem | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till parallellprogrammering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Kinesiska C | Tentamen | Xinzheng Wan |
Sakprosa I E-tenta i Inspera Råbyvägen 95, sal 3 |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Processreglering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Programmering för språkteknologer I | Tentamen |
Written exam Bergsbrunnagatan 15, sal 1 |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Sannolikhetsteori II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Vatten och samhälle | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Geovetenskap - planeten jorden | För tid och plats se Ladok | Tentamen | 2. Livets utveckling (3 hp) | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Energisystemens biogeokemiska förutsättningar | Tentasal 1, Undervisningshuset, SLU |
Obligatorisk Tentamen |
Deltentamen tema 1 och tema 2 | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Engelska B1/T2 samläsning HT23 Engelska för årskurs 7-9 och gymnasiet T2 |
T2:1-2 | För tid och plats se Ladok |
Samhälle Tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Arabiska 3 Arabiska C Massmediearabiska Massmediearabiska ht 2023 - samläsning |
Tentamen |
Massmediearabiska Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 14:15 |
SPRÅKSTRUKTUR HT23 Svenska 1, gymnasielärare |
Tentamen | Mikael Tsiouris |
Preliminär dag och tid Obs! Se alltid i Ladok för aktuell dag och tid. |
|||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 12:00 | Latin C | Tentamen |
Latinsk syntax och stilistik med översättningsövningar Bergsbrunnagatan 15, sal 1 |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Klinisk medicin III | Tentamen |
Anmälan i Ladok Preliminär tid |
||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:00 - 17:00 | Automatateori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Batterikontroll och säkerhet | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bioteknisk metodik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektroteknikens grunder I: Komponenter och kretsar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elkraftteknisk mätteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fasta tillståndets kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi I - företagets funktioner | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Informationsutvinning Informationsutvinning I |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till medicinsk teknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till miljö- och vattenteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till vattenteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemiska principer I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Linjär algebra och geometri I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Livscykelanalyser för energi och material | Tentamen | Mattias Lantz | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Programmeringsteknik II Programmeringsteknik II Samläsning HT2023 |
Tentamen |
Sven-Erik Ekström Tom Smedsaas |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Reglerteknik EI | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Reglerteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Rymdfysik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Speciell relativitetsteori | Tentamen |
Agnese Bissi Carlos Gustavo Rodriguez Fernandez |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Strukturoptimering för additiv tillverkning II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Teknik i extrema miljöer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Transformmetoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Språket i samhället: teori, analys och tolkning | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Syndromspecifik KBT I | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:00 - 17:00 | Analytisk kemi I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Analytisk kemi med mätvärdesbehandling och kemometri | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Artificiell intelligens | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Byggkonstruktion | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Dricksvattenberedning och ledningsnät | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektronik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Energifysik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Engelska A1/T1 samläsning HT23 | För tid och plats se Ladok |
Språkstruktur Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fylogenianalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fysiologi och molekylär cellbiologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi IV: företaget och omvärlden | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till materialsyntes och karakterisering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Linjär algebra II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Material och hållbar utveckling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Materialkemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Solenergi - teknik och system Solenergitekniker för elgenerering |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Spårbunden elektrisk trafik: tåg och spårvagnar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillverkningsteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Yt- och materialanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Introduktion till statistik för livsvetenskaper |
För tid och plats se Ladok Hubben, EBC Lärosal 6, 18:01021, EBC Musen, EBC |
Tentamen | David Berger |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
09:30 - 16:30 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | Tentamen | Cecilia Wejryd |
Dk 2: Religioner i historia och nutid Muntlig grupptentamen Plats: 1-2045 |
|||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Spinbaserad teknologi I | 4005, Ångström | Tentamen | Venkata Kamalakar Mutta | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Fördjupad farmakoterapi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Kognitions- och perceptionspsykologi, Examination E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 08:00 - 17:00 | Algebra och geometri | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Artificiell intelligens för industriell analys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Byggnadsprojektering med ritteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | CAD med FEM | 6K1107, Datorsal, Ångström | Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Dynamiska geosystem - global förändring | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Efterbearbetning och ytbehandling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektromagnetisk fältteori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektronik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Flervariabelanalys, allmän kurs | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Grundläggande matematisk statistik | Tentasal 1, Undervisningshuset, SLU | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell projektledning I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Materialkemi för batterier | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Materialsyntes och karakterisering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Mikrobiologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Nanoporösa material med tillämpningar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Reglerteknik II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Spinbaserad teknologi I | 90101, Ångström | Tentamen | Venkata Kamalakar Mutta | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad energilagring med projektledning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad matematik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Datorstödd konstruktion | 4001, Ångström | Tentamen | Ritteknik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:30 - 16:30 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | Tentamen | Cecilia Wejryd |
Dk 2: Religioner i historia och nutid Muntlig grupptentamen Plats: 1-2045 |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:00 - 17:00 | Algoritmer och datastrukturer I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 |
Analytical Methods HT2023 Analytiska metoder |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Automatiserings- och robotteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Avancerad materialanalys |
Muntlig examination Tentamen |
Fredrik Johansson Klaus Leifer Rebecka Lindblad |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Baskurs i matematik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Energieffektivisering Energieffektivisering i byggnader - teknik och system |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fluidmekanik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geometri och analys III | Tentamen | Luis Diogo | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till kärnkraft | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kommunal och industriell avloppsvattenrening | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Medicinsk mätteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Miljöförändringar i ett geologiskt tidsperspektiv | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Numeriska metoder och simulering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Organisk syntes | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Populationsgenomisk analys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Programmeringsteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Reglerteknik III | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Sannolikhetsteori I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Signaler och system | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Toxikologi, säkerhetsvärdering och farmakovigilans | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Öppen fördjupningskurs i inbyggda system | 101162, Ångström |
Muntlig examination Tentamen |
Ping Wu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | 16-2040, Lilla seminarierummet | Tentamen | Veturlidi Oskarsson | Muntlig examen | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:30 | 3419, Ångström | Tentamen | Klaus Leifer | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 |
Projekt och ledarskap Projektledning och ledarskap |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen Tentamen, papperstenta |
Magnus Larsson Mia Ljungblom |
Project planning/leadership Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Spinbaserad teknologi I | 4005, Ångström | Tentamen | Venkata Kamalakar Mutta | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Öppen fördjupningskurs i inbyggda system | 101162, Ångström |
Muntlig examination Tentamen |
Ping Wu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Engelskans varieteter: ett globalt perspektiv | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Finansiell teori | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Hydrologi och vattenresursförvaltning | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Benjamin Fischer Claudia Teutschbein |
INSPERA | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Persiska A Persiska A ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Persiska 1 |
Tentamen |
Persisk grammatik. Råbyvägen 95, sal 1 |
||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:00 - 17:00 | Algebra och vektorgeometri | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Avancerad probabilistisk maskininlärning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Batterier och lagring | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Datakommunikation I | Tentamen | José Mairton Barros da Silva Júnior | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Experimentella metoder i biofysik Experimentella metoder i strukturbiologi |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fysik för kemister | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ingenjörsgeologi och geoteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till materialvetenskap | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemisk energilagring | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemisk fysik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Klassisk elektrodynamik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Livets tidiga utveckling och uppblomstring | Tentamen | Graham E Budd | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Mekanik II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Metoder och projektledning för mjukvaruutveckling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Mikrobiologi och immunologi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Diarmaid Hughes | Bacteriology EXAM | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Organisk-kemisk spektroskopi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Preparativ organisk kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Produktion av biologiska läkemedel | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Professionell utveckling | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
För tid och plats, se Studium | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi I. Inlärningspsykologi, beteendeanalys, beteendemedicin | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Christopher Sundström |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Robotmekanik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Spektroskopi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Strömnings- och värmelära | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Toxicology, joint course HT2023 | För tid och plats se Ladok | Tentamen | John Lees | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Vävnads- och utvecklingsbiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Preliminär tid | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Kemi för biomedicin | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Elektromagnetisk geofysik | Dk235, Geocentrum | Tentamen | Thomas Kalscheuer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Arabiska A | Tentamen |
A1-A2 Bergsbrunnagatan 15, sal 2 |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Atmosfärens och klimatets fysik | Halland Fm114,Geocentrum | Tentamen | Antonio Segalini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Lingvistik A Lingvistik I (introduktion) Lingvistik I ht 2023 - samläsning |
Tentamen |
Lingvistik I Bergsbrunnagatan 15, sal 2 |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 08:00 - 13:00 | Regenerativ medicin | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Kinesiska A | Tentamen |
Textkurs 1 Råbyvägen 95, sal 3 |
||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 08:00 - 08:15 | Svenska 3, gymnasielärare | Tentamen | Erik Falk |
Preliminär dag och tid Obs! Se alltid i Ladok för aktuell dag och tid. |
|||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:00 - 17:00 | Analog elektronik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Andra generationens kvantteknologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Avancerad solcells- och batteriteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Avancerade numeriska metoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Beräkningskemi för biologiska makromolekyler | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Beräkningsvetenskap för dataanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Beräkningsvetenskap för partiella differentialekvationer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Biofysikalisk kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Försöksplanering, datahantering och statistisk analys för materialvetare | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Halvledarelektronik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Hållfasthetslära | Tentamen | Förmiddag | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Linjär algebra för dataanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Nanobioteknik och biosensorer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Offentlig ekonomi med miljöekonomiska tillämpningar | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Proteomik och metabolomik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Sannolikhet och statistik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Statskunskap A: Svensk och jämförande politik HT23 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
4h, se ladok i början av delkursen Anmälan läggs upp i början av kursen/delkursen. Anmälan till tenta sker via www.student.ladok.se senast 12 dagar före tenta Resultat via https://exam.uu.se/ |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Empirisk modellering Systemidentifiering |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ytors fysik och kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Mineralogi och petrologi | Tentamen | Jaroslaw Majka | ||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Fysiologi och molekylär cellbiologi |
Genomgång Tentamen Zoom-undervisning |
|||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Kraftelektronik Kraftelektronik I |
Tentamen | Eftermiddag | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Forskningsmetodik: Kvantitativa metoder och analyser (i Ladok: Forskningsmetod, Provkod 1110, och för vt23 Provkod 1010) E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:00 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | För tid och plats se Ladok |
Produktion Tentamen |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Fonetik I (introduktion) Fonetik I, samläsning HT2023 Lingvistik A |
Tentamen |
Fonetik I Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 |
Microeconomic Theory HT2023 Mikroekonomisk teori |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Nationalekonomi B: Mikroteori med tillämpningar | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Kognitionspsykologi Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
E-tenta i sal: BMC, B1:3. Tentamen Kognition. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Samhällskunskap AB: Statskunskap |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
Tenta 5h Tid och plats anges i tentaanmälan på Ladok. Anmälan läggs upp i början av kursen/delkursen. Anmälan till tenta sker via www.student.ladok.se senast 12 dagar före tenta Resultat via https://exam.uu.se/ |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Europeiska unionens politiska system HT23 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
4h. Exact time/place will be announced in Ladok. Sign up 12 days prior, via www.student.ladok.se Result via https://exam.uu.se/ |
||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 18:00 | Förvaltningspolitik B/C HT23 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
4h. Tid och plats anges i tentaanmälan på Ladok. Anmälan läggs upp i början av kursen/delkursen. Anmälan till tenta sker via www.student.ladok.se senast 12 dagar före tenta Resultat via https://exam.uu.se/ |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | International Politics B/C HT23 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
4h. Sign up 12 days prior, via www.student.ladok.se Exact time/place will be announced in Ladok. Result via https://exam.uu.se/ Please note that this is an E-exam, on venue on site. You need to login to the exam program with StudentID and Password A |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Mathematical Methods II | Tentamen | Danmarksgatan 30, sektion 1 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Nationalekonomi C: Arbetsmarknadsekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Political Theory B/C HT2023 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
4h. Written e-exam Exact time/place will be announced in Ladok. Sign up 12 days prior, via www.student.ladok.se Please note that this is an E-exam, on site. You need to login to the exam program with StudentID and Password A. Result via https://exam.uu.se/ |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi C: OBM och arbetspsykologi HT23 | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Johan Waara |
E-tentamen i sal: Råbyvägen 95, sal 1. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologi för dietister A I | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Alexander Rozental |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 1. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. OBS! Tentatillfället avser två moduler: Introduktion till psykologi och Psykologiska kunskaper och färdigheter. Två anmälningar behöver alltså göras i Ladok. |
||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 |
Musikvetenskap A Västerländsk konstmusik |
F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Tobias Plebuch | Västerländsk konstmusik: Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Reservtid för tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Arbetsmarknadsekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Emotionspsykologi och biologisk psykologi | Tentamen | Malin Gingnell |
E-examination. Location: Råbyvägen 95, sal 3. Registration in Ladok no later than 12 days before exam. Please bring your student log-in A to be able to access the exam. |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Jämförande genomik för biomedicin | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Exam | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Mikroekonomi - individer, företag och marknader | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Psykologi med inriktning mot arbetsliv | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Johan Waara |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Tentamen Hälsopsykologi. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:00 - 13:00 | Komparativ inkomstbeskattning | Tentamen |
EXAM Råbyvägen 95, hall 2 |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Rätt och välfärd | Tentamen |
Salstentamen Råbyvägen 95, sal 2 |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Persiska A Persiska A ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Persiska 1 |
Tentamen |
Muntlig och skriftlig språkfärdighet Råbyvägen 95, sal 1 |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Swahili A Östafrikansk historia ht 2023 - samläsning Östafrikansk historia, kultur och samhälle, med inriktning på swahilikulturen |
Tentamen |
Östafrikansk historia, kultur och samhälle Råbyvägen 95, sal 3 |
||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:00 - 13:00 | Introduction to European law | Se kommentar | Tentamen | Exam, Bergsbrunnagatan 15, sal 2 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Historical Linguistics ht 2023 - joint course Historisk lingvistik Jämförande indoeuropeisk språkforskning A Lingvistik C Orienteringskurs om jämförande språkforskning |
Tentamen |
Historisk lingvistik Bergsbrunnagatan 15, sal 2 |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Utredningsmetodik I | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Johan Waara |
Psykologiska testmetoder E-tenta i sal: Anmälan i Ladok senast 12 dagar innan tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 |
Persiska A Persiska A ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Persiska 1 |
Via Zoom | Tentamen | Forogh Hashabeiky | Muntligt slutprov i Muntlig och skriftlig språkfärdighet | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Breddningskurs i indiskt tillvalspråk: hindi 1 Hindi A Hindi A ht 2023 - samläsning Indologi C Introduktion till hindi |
Tentamen | Heinz Werner Wessler |
Hindigrammatik samt muntlig och skrift. språkfärdighet II Onlinetenta |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Allmän förvaltningsrätt | Tentamen | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 13:00 - 17:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp J-M | Tentamen |
Hemtentamen i grupp: Infektioner hos barn samt sexuell, reproduktiv och gynekologisk hälsa/ohälsa |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk ljud- och formlära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:00 - 17:00 | Fysioterapi V. Muskuloskeletal funktionsnedsättning och psykisk ohälsa inkl. VFU | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Victor Bengtsson | Skriftlig tentamen. För tid och plats se Ladok. | ||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk ljud- och formlära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk ljud- och formlära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:00 - 17:00 | Biofysikalisk kemi med matematik | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmaceutisk biokemi och molekylär cellbiologi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk ljud- och formlära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-11 | 08:00 - 18:00 |
Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6 Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, samläsning HT23 |
För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
Anmälan aktiveras i sep. när exakt tid/plats är bekräftad. Tenta på 4h. Samhällskunskap. Anmälan till tenta sker via www.student.ladok.se senast 12 dagar före tenta Resultat via https://exam.uu.se/ Du med funktionsnedsättning, kontaktar Anna Reuterhäll 14 dagar före tenta |
|||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 07:45 - 17:00 | Biologi 1 | Tentamen | Jannika Andersson Chronholm | Omfattar Genetik och evolution | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Demokratins Problem HT23 | Mer information i Studium |
Hemtenta Omtentamen, E-tenta Tentamen |
Inspera; exam.uu.se Sign up 12 days prior, via www.student.ladok.se Result via https://exam.uu.se/ |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:00 - 11:00 |
Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B Socialpsykologi |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Forskningsmetod Vetenskapsteori (tillhörande Socialpsykologi) E-tenta i sal: Anmälan i Ladok senast 12 dagar innan tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:00 - 17:00 | KUB Biomedicinsk laboratorievetenskap, samläsning HT23 | 1M | För tid och plats se Ladok | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Statistical Preliminaries | Tentamen | Bergsbrunnagatan 15, hall 1 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Toxikologi, säkerhetsvärdering och farmakovigilans | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Klinisk anatomi med embryologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:00 - 13:00 | Läkemedelsterapi i Sverige | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Tentamen kl. 8-13, Råbyvägen 95, sal 3 | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:00 - 17:00 | Biofysikalisk kemi med matematik | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geofysiska metoder med tillämpningar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Ekonomisk geologi | Stuffen El221, Geocentrum | Tentamen | Erik Jonsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Gruvbrytningens utmaningar | Halland Fm114,Geocentrum | Tentamen | Raymond Durrheim | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 08:00 - 12:00 | Latin A | Tentamen |
Latinsk formlära och syntax 2 Bergsbrunnagatan 15, sal 1 |
||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 17:00 | Elektromagnetism | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Introduktion till molekylärbiologi Introduktion till molekylärbiologi, genetik och evolution |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:00 - 17:00 | Farmakokinetik och farmakodynamik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Papperstentamen den 21 november kl 8-13. Bergsbrunnagatan 15, sal 2. | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Metod B HT23 | För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
Tenta 4h. Tid och plats anges via Ladok. Anmälan via Ladok, 12 dagar före tenta. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Människa och miljö I | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Freddie Lymeus |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 1. Anmälan i Ladok senast 12 dagar innan tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:15 - 12:00 | Djurens struktur och funktion |
Grupprum 2, EBC Grupprum 3, EBC Grupprum 4, EBC |
Seminarium Tentamen |
Graham E Budd Henning Blom Mikael Thollesson |
Examination seminar |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Djurens struktur och funktion |
Grupprum 2, EBC Grupprum 3, EBC Grupprum 4, EBC |
Seminarium Tentamen |
Graham E Budd Henning Blom Mikael Thollesson Paco Cardenas |
Examination seminar |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:00 - 12:00 | Introduktion till vattenteknik | Tentamen | F4 | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Dinosauriernas tidsålder | Tentamen | Michael Streng | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:00 - 12:00 | Matematik för språkteknologer | Tentamen | Bergsbrunnagatan 15, sal 1 | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | Svenska 2, gymnasielärare | Tentamen |
Preliminär dag och tid Obs! Se alltid i Ladok för aktuell dag och tid. |
||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:00 - 09:30 | Evidensbaserade kliniska farmaceutiska metoder | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Tentamen 1 (Heltidsstudenter) Bergsbrunnagatan 15, sal 1 |
|||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Farmakoterapi, samläsning HT2023 | För tid och plats se Ladok | Tentamen | För tid och plats se Ladok. | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Modellering av akvatiska ekosystem |
Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum |
Obligatorisk Tentamen |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:00 - 12:00 | Forskningsmetoder kring läkemedelsanvändning | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Hemtentamen via Inspera | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Livscykelanalys av biologiska läkemedel | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Björn Wettermark | Björn answers questions during the exam | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Läkemedelsformulering | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Göran Frenning | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Psykologi B Psykologi med inriktning mot arbetsliv B Socialpsykologi |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Socialpsykologi E-tenta i sal: Anmälan i Ladok senast 12 dagar innan tentamensdatum. Omtentamen 2024-01-27. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tillämpad apoteksfarmaci med författningar | Tentamen |
Omtentamen i författningar Besök Ladok för mer information och exakt tid |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Toxikologi Toxikologi för civilingenjörsstudenter |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Verksamhetsförlagd utbildning, inklusive farmaceutiska författningar | Tentamen | Besök Ladok för mer information och exakt tid | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 |
Musikteori 1 Musikvetenskap A |
F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen |
Erik Bergwall Per-Henning Olsson |
Satslära, harmonisk analys och gehör: Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Reservtid för tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | Karin Brocki |
Utvecklingspsykologi, Examination E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. Omtentamen 2024-01-20. |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 14:00 - 15:00 | Komparativ inkomstbeskattning | A1106.1, Trädgårdsg. 1 | Tentamen | Katia Cejie | Make-up presentations for those who have been in contact with Katia | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi II: organisering, produktion och marknad | Tentamen | Produktion | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Statskunskap A: Förvaltningspolitik HT23 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
4h, se ladok i början av delkursen Anmälan läggs upp i början av kursen/delkursen. Anmälan till tenta sker via www.student.ladok.se senast 12 dagar före tenta Resultat via https://exam.uu.se/ |
||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 07:15 - 17:00 | Matematik 3c | Tentamen |
Oscar Grånäs Patrik Thunström |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:00 | Global Sustainable Development HT23 | Studium |
Hemtenta Tentamen Utlämning |
Take home exam: Out | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Introduktion till makroekonomi för lantmätare | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Samhällskunskap AB: Juridik | För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
SALSSKRIVNING, 4 TIMMAR Anmälan via www.student.ladok.se senast 12 dagar före tenta Resultat via https://exam.uu.se/ |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Dk 3: Bibeln och Koranen Tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:00 - 17:00 | Digital elektronik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundläggande psykoterapiutbildning för ST-läkare i psykiatri, termin 1 (uppdragsutbildning) | Tentamen |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Metod |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
4h. Part 1 08:00 — 12:00 Sign up 12 days prior, via www.student.ladok.se Exact time/place will be announced in Ladok. This is an E-exam, on venue on site. Bring ID/passport. You need to login with StudentID and Password A |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Psykologi II. Kommunikation och samtal | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Erik Rautalinko |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 1. Anmälan i Ladok senast 12 dagar innan tentamensdatum. Omtentamen 2024-01-27. |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 17:00 | Metabolism och endokrinologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Del 1 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Psykiatri och psykopatologi Psykiatri, psykopatologi I |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
E-tenta i sal: BMC, B1:3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. Omtentamen 2024-02-24. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykologiska mätmetoder med mätteori | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
E-examination. Location: BMC, B1:3. Registration in Ladok no later than 12 days before exam. Please bring your student log-in A to be able to access the exam. Retake exam 2024-02-10. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Välfärdsstater i jämförande perspektiv | För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
Sign up 12 days prior to exam on Ladok. This is an E-exam, on venue on site. Bring ID/passport. You need to login to the exam program with StudentID and Password A. exam.uu.se |
|||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Latin A | 7-0042, Engelska parken | Tentamen | Carl Erixon | Senrepublikansk prosa 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Global Sustainable Development HT23 |
Hemtenta Inlämning Tentamen |
Take home exam: In | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:00 - 17:00 | Fysiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till matematikstudier, ämneslärare | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Ryska: introduktionskurs | Svedeliussalen, 4235, Gamla Torget 6 |
Delkurs 2 Tentamen |
Anastasia Makarova | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Reservtid för tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:00 - 17:00 | Allmän och organisk farmaceutisk kemi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Basic Swedish 1 | B23, Campus Gotland | Tentamen | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk satslära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:00 - 13:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap campus DK 1-5 HT23 (5RT008 o 5RG702) | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Dk 5: Teologi- och filosofihistoria Tentamen |
|||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Reflektionsseismologi | Dk235, Geocentrum | Tentamen | Ayse Kaslilar Sisman | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Breddningskurs i indiskt tillvalspråk: hindi 1 Hindi A Hindi A ht 2023 - samläsning Introduktion till hindi |
Tentamen |
Hindigrammatik samt munt. och skrift. språkfärdighet III Onlinetenta |
||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Hindi 3 Hindi 3: Moderna hinditexter och Sanskrit ht 2023 - samläsning Hindi C |
Mer information i Studium | Tentamen | Heinz Werner Wessler |
Delkurs 2: Hinditext och grammatik Onlinetenta |
||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk satslära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 07:45 - 17:00 | Kemi 1 | Tentamen | Anders Sandell | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Statskunskap A: Svensk och jämförande politik HT23 |
Omtentamen, E-tenta Tentamen |
4h, se ladok Anmälan till tenta sker via www.student.ladok.se senast 12 dagar före tenta Resultat via https://exam.uu.se/ |
||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Ryska: introduktionskurs | 7-0015, Engelska parken |
Delkurs 2 Tentamen |
Anastasia Makarova | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Ryska: introduktionskurs | 7-0015, Engelska parken |
Delkurs 2 Tentamen |
Anastasia Makarova | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp E-F Basgrupp H-I |
Tentamen |
Hemtentamen i grupp: Infektioner hos barn samt sexuell, reproduktiv och gynekologisk hälsa/ohälsa |
|||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Reservtid för tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:15 - 18:00 |
Kinas historia och kultur Kinas historia och kultur (avancerad nivå) Kinas historia och kultur ht 2023 - samläsning Kinesiska A |
Tentamen | Quiz-tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk satslära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:00 - 11:00 | Nationalekonomi B: Utvecklingsekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 7-0015, Engelska parken | Tentamen | Charlotte Lindgren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Personlighetspsykologi, Examination E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk satslära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 08:00 - 17:00 | Avancerad masspektrometri | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Hem- och konsumentkunskap, grundkurs för lärare i grundskolan | Tentamen |
Omtenta Näringslära Se ladok för anmälan, tid och plats. |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Lingvistik A Sociolingvistik SOCIOLINGVISTIK HT23 |
Tentamen | Daniel Skog | Sociolingvistik | |||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Tentamen | Birsel Karakoç |
Turkietturkisk satslära Muntlig tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:00 - 17:00 | Farmakokinetik och farmakodynamik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | International Investment Law | Tentamen | Steffen Hindelang | Råbyvägen 95, sal 3 | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Produktutveckling och design I | Tentamen | Henrik Hermansson | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Allmän förvaltningsrätt | Tentamen | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Arameiska/syriska A Arameiska/syriska: breddningskurs i semitiskt tillvalsspråk Syrisk grundkurs Syrisk grundkurs ht 2023 - samläsning |
Tentamen |
Syrisk grundkurs Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Engelska A1/T1 samläsning HT23 | För tid och plats se Ladok |
Språkvetenskap Tentamen |
Omprov planerat till 2024-01-27 | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Latin C |
INSTÄLLD Tentamen |
Språk- och kulturhistoria med textläsning Danmarksgatan30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-16 | 08:00 - 12:00 | Kinesiska A | Tentamen |
Textkurs 2 Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:00 - 17:00 | Fysik 1b1 | Tentamen | Johan Larsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Hälsoekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Lagstiftning om förvaltning av naturresurser och skydd av biologisk mångfald | Tentamen |
EXAM DAY! Bergsbrunnagatan 15, hall 1 |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Kvalitetssäkring och regulatoriska krav vid utveckling och tillverkning av läkemedel Läkemedel - kvalitetssäkring och regulatoriska krav |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | A204, Ekonomikum | Tentamen | Helena Bouveng | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Mer information i Studium | Tentamen |
Nejla Orta Zekeriya Kazanci |
Elem. muntliga och skriftliga färdigheter i turkietturkiska Muntlig tentamen |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:00 - 12:00 |
Akkadiska ht 2023 - samläsning Akkadiska med grammatik och kilskrift: breddningskurs i semitiskt tillvalsspråk Assyriologi A |
Tentamen |
Akkadiska Bergsbrunnagatan 15, sal 1 |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Kinesiska C | Via Zoom | Tentamen | Xinzheng Wan |
Praktisk språkfärdighet III Muntlig tentamen |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Turkiska 3: Klassiska texter och språkfärdighet ht 2023 - samläsning Turkiska språk 3 Turkiska språk 3B |
Mer information i Studium | Tentamen | Zekeriya Kazanci |
Avancerade muntlige och skriftlige färdigh. i turkietturkiska Hemtenta |
||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs F-3 | Group 3 | Språklabb 7-0050, Engelska parken |
Språkstruktur Tentamen Uttal |
Per Otterstedt | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | F1, 2-0043, Engelska parken | Tentamen | Reservtid för tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | Språklabb 7-0050, Engelska parken |
Språkstruktur Tentamen Uttal |
Per Otterstedt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Mer information i Studium | Tentamen |
Nejla Orta Zekeriya Kazanci |
Elem. muntliga och skriftliga färdigheter i turkietturkiska Muntlig tentamen |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 08:00 - 12:00 |
Arabiska 3 Arabiska C Moderna arabiska texter ht 2023 - samläsning Moderna arabiska texter med grammatik och språkfärdighet |
Tentamen |
Moderna arabiska texter Råbyvägen 95, sal 2 |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ekotoxikologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Exam, for information visit Ladok | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Introduktionskurs i religionsvetenskap campus HT23 (5RT000 o 5RG701) | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Dk 4: Livsåskådningar Tentamen |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Mikrobiologi och immunologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Virology exam | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
Geografi/Samhällskunskap Tentaanmälan via Ladok, öppnar i nov Råbyvägen 95, sal 3, kl. 8-13 |
||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Turkiska 3: Klassiska texter och språkfärdighet ht 2023 - samläsning Turkiska språk 3 Turkiska språk 3B |
Mer information i Studium | Tentamen | Zekeriya Kazanci |
Avancerade muntlige och skriftlige färdigh. i turkietturkiska Hemtenta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Engelska för grundlärare, årskurs F-3 | Group 1-2 | Språklabb 7-0050, Engelska parken |
Språkstruktur Tentamen Uttal |
Per Otterstedt | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Kemi, material och bränsle för reaktortillämpningar | 90106, Ångström | Tentamen | Mattias Klintenberg | Extra tentamenstillfälle | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 |
Tillvalsspråk: Turkietturkiska 1 Turkiska 1/grundkurs ht 2023 - samläsning Turkiska språk 1 Turkiska: grundkurs |
Mer information i Studium | Tentamen |
Nejla Orta Zekeriya Kazanci |
Elem. muntliga och skriftliga färdigheter i turkietturkiska Muntlig tentamen |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 17:00 | Avancerad neurobiologi med hjärnans sjukdomar | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
MCQ examination For time and place, please see Ladok. |
|||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | EU criminal law | Se kommentar | Tentamen | Maria Bergström | Exam, Bergsbrunnagatan 15, sal 2 | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmakognosi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykoterapi med teoretisk fördjupning II | KBT | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. Omtentamen 2024-02-24. |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 17:00 | Farmakognosi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Socialpsykologi, Examination E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 17:00 | Akvatisk miljöanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs F-3 | För tid och plats se Ladok |
Produktion Tentamen |
Planerat omprov: 2024-02-17 | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Flervariabelanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Mjukvarutestning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Engelska B1/T2 samläsning HT23 | För tid och plats se Ladok |
Språkstruktur Språkvetenskap Tentamen |
Planerat omprov: 2024-02-24. | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 17:00 | Högspänningsteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till dataanalys |
4102, Datorsal, Ångström 4103, Datorsal, Ångström 4104, Datorsal, Ångström 6K1101, Datorsal, Ångström 6K1107, Datorsal, Ångström |
Tentamen |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ledarskap för ingenjörer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Multivariata metoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ordinära differentialekvationer I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Statskunskap A: Internationell politik HT23 | För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
4h, se ladok i början av delkursen Anmälan läggs upp i början av kursen/delkursen. Anmälan till tenta sker via www.student.ladok.se senast 12 dagar före tenta Resultat via https://exam.uu.se/ |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Säkra datorsystem I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 17:00 | Analytisk talteori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Beräkningsvetenskap för dataanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Beräkningsvetenskap för naturvetenskapliga tillämpningar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Avancerad vetenskaplig forskning och metodologi Biomedicinsk forskningsmetodik |
För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Datorarkitektur I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektromagnetism I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grafteori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kraftelektronik II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kvantfysik F | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kvantmekanik | Tentamen |
Erin O'Sullivan Jan Rusz |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Linjär algebra II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Linjär algebra och geometri I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Tentamen |
Anna Lindahl Gunnel Alvenäs Mats Larsbo |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Materialtillverkning I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Medicinsk mikrobiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Metod B HT23 | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen, E-tenta Tentamen Tentamen, E-tenta |
Tenta 4h. Tid och plats anges via Ladok. Anmälan via Ladok, 12 dagar före tenta. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Molekylärbiologiska system | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Mätteknik |
6K1107, Datorsal, Ångström Mättekniklab, 81101, Ångström |
Tentamen |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Optimeringsmetoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Programmeringsteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Programmeringsteori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Sannolikhetsteori och martingaler | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad fysik för molekylär bioteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Turkisk språkhistoria | Tentamen | Bergsbrunnagatan 15, sal 2 | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:00 - 17:00 | Algebra I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Algoritmer och datastrukturer II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Analytisk kemi med mätvärdesbehandling och kemometri | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Astrofysik I | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Anish Amarsi Miora Andriantsaralaza |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Biokemi med molekylärbiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Biomedicinsk teknik - biomaterial och design | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektroteknikens grunder II: Kretsteori |
7K1105, Ångström 7K1109, Ångström 7K1113, Ångström |
Laboration Tentamen |
Kompletteringstillfälle |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Fysiologi och molekylär cellbiologi | Tentamen |
E-tentamen Plats: BMC, B1:3. Anmälan görs i Ladok. OBS! Kom ihåg att du på skrivdagen ska använda ditt UU-studentkonto för inloggning i Inspera samt ha med dig giltig ID-handling. |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Förnybar energiteknik och samhälle | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Generatordesign | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Inferensteori I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Inferensteori II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till biokemi | Tentamen | Insperatenta | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till vattenteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemi, material och bränsle för reaktortillämpningar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kvalitativ och kvantitativ metod i industriell teknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 |
Macroeconomic Theory HT2023 Makroekonomisk teori |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Materialanalys för batterier | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Materialkemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Medicinsk fysik och teknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Nanovetenskap | 80115, Ångström | Tentamen |
Biplab Sanyal Björgvin Hjörvarsson Venkata Kamalakar Mutta |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Organisk kemi III | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Sensorer i elektriska fordon | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Signalbehandling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Signaler och transformer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Statistik och prediktion inom läkemedelsområdet | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tunnfilmsteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Geografiska informationssystem för ingenjörer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Fackspråklig kurs i engelska för jurister och ekonomer | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Planerat omprov: 2024-02-16 | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Latinsk språkhistoria | Tentamen | Danmarksgatan 30, sektion 1 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Nationalekonomi B: Finansiell ekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Swahili A Swahilitexter Swahilitexter ht 2023 - samläsning |
Tentamen | Danmarksgatan 30, sektion 1 | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Psykoterapi med teoretisk fördjupning I | KBT | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Nils Gasslander |
E-tenta i sal: BMC, B1:3 Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:00 - 17:00 | Analys av kategoriska data | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Byggnadsfysik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Energisystemens biogeokemiska förutsättningar | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Energiteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmakokinetik |
För tid och plats se Ladok Mer information i Studium |
Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Farmakokinetik och farmakodynamik för biologiska läkemedel | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Irena Loryan | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Fysikalisk kemi Fysikalisk kemi I |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geometri och analys I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi IV: företaget och omvärlden | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till bioinformatik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemisk bindning med beräkningskemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Klinisk medicin III | Grupp 4-6 |
Njurmedicin Obligatorisk Tentamen |
Troligtvis OSCE-prov på KTC | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kärnfysik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Material för hållbar utveckling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Moderna metoder för organisk syntes | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Neuroanatomi samt smärt- och stressfysiologi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Neuroanatomi Deltentamen |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Polymerteknologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Psykoterapi med teoretisk fördjupning III | KBT | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. Omtentamen 2024-02-24. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Reglerteknik I | Tentamen | Del A & B | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Skatteavtal och internprissättning | Tentamen | LOCATION: BMC, B1:3 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Statistisk maskininlärning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Säkerhetsanalyser inom energisektorn | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad mekanik II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Transformmetoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Vetenskaplig visualisering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Välfärdsstater i jämförande perspektiv | För tid och plats se Ladok |
Omtentamen, E-tenta Tentamen |
Sign up 12 days prior to exam on Ladok. This is an E-exam, on venue on site. Bring ID/passport. You need to login to the exam program with StudentID and Password A. exam.uu.se |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Engelska för grundlärare, årskurs F-3 |
För tid och plats se Ladok |
Språkstruktur Tentamen |
Planerat omprov: 2024-02-24 | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | English C1/Investigating the Structure of English Then and Now HT2023 | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Planerat omprov: 2024-02-16. | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Persiska A Persiska A ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Persiska 1 |
Tentamen |
Persiska texter Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 |
Assyriologi A Främre Orientens äldre kulturer: Arkeologi och konst Främre Orientens äldre kulturer: Arkeologi och konst ht 2023 - samläsning |
Tentamen |
Främre Orientens äldre kulturer: Arkeologi och konst Hemtentamen. Inlämning kl.17.00 |
||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:00 - 12:00 | Balochiska B | Tentamen |
Grammatik och texter. Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Batterier, samhället och hållbar utveckling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Databasteknik II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Envariabelanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Arabiska C Främre Orientens och arabvärldens historia Turkiska språk 3B |
Tentamen |
Främre orientens och arabvärldens historia Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Funktionslära för ingenjörer |
Tentamen Tentamen, papperstenta |
|||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Hydrokemi | Tentamen | Roger Herbert | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell organisk kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till bildanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till elektromobilitet | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemisk bindning i molekyler och material | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Kurdiska A Kurdiska A (introduktion till sydkurdiska) ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Kurdiska 1 (sorani) |
Tentamen |
Muntlig och skriftlig språkfärdighet Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kärnkraftsäkerhet | Tentamen | 1 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Latinsk grammatik | Tentamen | Danmarksgatan 30, sektion 1 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Lingvistik II | Tentamen | Danmarksgatan 30, sektion 1 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Mikro- och nanoteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Miljöteknik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Nanomaterialens fysik och kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Parallella algoritmer och datastrukturer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Processteknisk modellering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Programmering av enkapseldatorer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 |
Psykologi B Utvecklingspsykologi |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | Karin Brocki |
E-tenta i sal: 4 timmar Utvecklingspsykologi. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. Omtentamen 2024-03-09. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Strålning i atmosfären | Halland Fm114,Geocentrum | Tentamen | Lichuan Wu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Vattenkraft - teknik och system Vattenkraft och reglerkraft |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Vågor och optik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Yt- och kolloidkemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 |
Global geofysik Jordens fysik och dynamik |
Dk235, Geocentrum | Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:30 | Gender and Economic Development HT23 | För tid och plats se Ladok |
Hemtenta Tentamen Utlämning |
Home Examination (Inspera) Sign up 12 days prior, via www.student.ladok.se Result via https://exam.uu.se/ |
|||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Ryska: introduktionskurs | Sammanträdesrummet, 4229, Gamla Torget 6 | Tentamen | Anastasia Makarova | Omprov | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:00 | Växter och djur i närmiljön för grundlärare F-6 |
Avslutning Tentamen Zoom-undervisning |
Elisabeth Långström Ronny Alexandersson |
||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Kosmiska katastrofer | Tentamen | Erik Zackrisson | Via studium | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 17:00 | Additiv tillverkning i medicinska tillämpningar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Algebraiska strukturer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:30 | Anatomi och fysiologi | Tentamen |
Skriftlig salstentamen Dag 1 Samlad anmälan för dag 1 & 2 görs i Ladok. Kom ihåg att ha med giltig ID-handling till tentasalen båda dagarna. |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Avfallshantering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Biokemisk teknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Databasteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Dimensionering av konstruktioner | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektroteknikens grunder II: Kretsteori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Energisystemfysik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Enskilda avlopp och resursåtervinning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Envariabelanalys M | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Enzymologi och bioorganisk katalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Evolutionära mönster | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmaceutisk biokemi och molekylär cellbiologi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmaceutisk cellbiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Deltentamen 2 | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fasta tillståndets fysik F | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fourieranalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Galenisk farmaci II | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geovetenskap - planeten jorden | Tentamen | Exogena processer + Kvartär geologi | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Geovetenskapens analysmetoder | Mer information i Studium | Tentamen | Peter Lazor | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundläggande kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Integrationsteori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Introduktion till beräkningsvetenskap | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Introduktion till molekylärbiologi Introduktion till molekylärbiologi, genetik och evolution |
Tentamen | For time and location, refer to the registration in Ladok | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemisk apparatteknik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Metallpulvertillverkning | 6K1107, Datorsal, Ångström | Tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Miljökemi med ämnesdidaktik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Molekylära material | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Neuroanatomi samt smärt- och stressfysiologi | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
Smärt- och stressfysiologi Deltentamen |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Organisk kemi I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Programkonstruktion och datastrukturer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Proteinvetenskap | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Realtidssystem Realtidssystem I |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Robotteknologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Snöfysik och hydrologi | Tentamen | Rickard Pettersson | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpade finita elementmetoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 |
Projekt i elektroteknik Projekt i inbyggda system |
12630, Ångström, |
Muntlig examination Tentamen |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | Produktutveckling och design I |
4102, Datorsal, Ångström 4103, Datorsal, Ångström 4104, Datorsal, Ångström 6K1101, Datorsal, Ångström |
Tentamen | Henrik Hermansson |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Projekt i elektroteknik Projekt i inbyggda system |
12630, Ångström, |
Muntlig examination Tentamen |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:00 - 11:30 | Anatomi och fysiologi | Tentamen |
Skriftlig salstentamen Dag 2 Kom ihåg att ha med giltig ID-handling till tentasalen båda dagarna. |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Datoriserad bildanalys I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Eldrift av flygplan, drönare och helikoptrar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Elektriska drivlinor Elektriska framdrivningssystem |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektriska maskiner | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektromagnetism II | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmakologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fasta tillståndets fysik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Finansiella derivat | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Flervariabelanalys för dataanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Framtidsperspektiv inom cellkemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geoteknik och byggnadsgeologi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geovetenskap - planeten jorden | Tentamen | Atmosfären + Hydrosfären | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | GIS och fjärranalys |
Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum |
Tentamen | Rickard Pettersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Klinisk medicin III | Grupp 7-9 | Se kommentar |
Obligatorisk Tentamen |
Ev tentamen Se Ladok |
||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Klinisk psykologi med kognitiv beteendeterapeutisk inriktning I | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
E-tenta i sal: Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kompilatorteknik I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Koordinations- och metallorganisk kemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kärnkraftsäkerhet | Tentamen | 2 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Läkemedelsmissbruk och beroendelära | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Macroeconomics I | Tentamen | Danmarksgatan 30, section 1 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Makroekonomi - tillväxt, konjunkturer och ekonomisk politik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Material för hållbarhet | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Metabolism och endokrinologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Metod |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
4h, Part 2: 08:00 — 12:00 Sign up 12 days prior, via www.student.ladok.se Exact time/place will be announced in Ladok. This is an E-exam, on venue on site. Bring ID/passport. You need to login with StudentID and Password A |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Molekylära system för förnybar energiomvandling | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Naturresurser och miljö | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | NMR-spektroskopi I | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Solenergi - teknik och system Solvärmetekniker |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Statistik och dataanalysmetoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Statistisk design och analys | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
E-examination. Location: Råbyvägen 95, sal 3. Registration in Ladok no later than 12 days before exam. Please bring your student log-in A to be able to access the exam. Retake exam 2024-02-24 . |
|||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Statistisk mekanik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Statistisk termodynamik - teori och simuleringsmetoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Teknisk termodynamik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Teoretisk kemi - profilkurs | Se kommentar |
Muntlig examination Tentamen |
Lokal: Å12131 | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Termodynamiska principer | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad analog elektronik | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad systemanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Ytkarakterisering | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Klinisk medicin 1 | För tid och plats se Ladok |
Tentamen Övrigt |
Ev tentamen - ännu ej bekräftat | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 |
Projekt i elektroteknik Projekt i inbyggda system |
12630, Ångström, |
Muntlig examination Tentamen |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Datorstödd konstruktion |
4102, Datorsal, Ångström 4103, Datorsal, Ångström 4104, Datorsal, Ångström |
Tentamen | Henrik Hermansson | CAD |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Frontsystemens uppbyggnad och dynamik | Tentamen | Del 1 - On-line | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Energimarknadsanalys | Tentamen | Cecilia Sundberg finns tillgänglig för frågor | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Termokemisk omvandling | Tentamen |
För skrivlokal, se: https://cloud.timeedit.net/slu/web/stud1/ri1Y3XYQQ3wZ36Qv750Q6245y5Y77Z.html |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Projekt i elektroteknik Projekt i inbyggda system |
12630, Ångström, |
Muntlig examination Tentamen |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Arabiska A | Tentamen |
A4 Fyrishov, hall E. |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap | För tid och plats se Ladok | Tentamen | dk 6: Tolkning och reception av bibliska texter | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Frontsystemens uppbyggnad och dynamik | Tentamen | Del 2 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Frågor inom mikroekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Grekiska A Grekiska I |
Tentamen |
Grekiska I Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Latin C | Tentamen |
Latinsk poesi Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Lingvistik A Världens språk Världens språk ht 2023 - samläsning |
Tentamen |
Världens språk Fyrishov, hall E |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Nationalekonomi B: Makroteori | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6 Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, samläsning HT23 |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | Dk 4: Religion | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Speciell förvaltningsrätt - socialrätt | Tentamen | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Tillämpad makroekonomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Psykologisk forskningsmetod II | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamnesdatum. Omtentamen 2024-03-02. |
|||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Psykologisk utredningsmetod | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Johan Waara |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. Omtentamen 2024-03-16. |
||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Autism och relaterade funktionsvariationer | För tid och plats se Ladok | Tentamen |
E-examination. Location: BMC, B1:3. Registration in Ladok no later than 12 days before exam. Please bring your student log-in A to be able to access the exam. Date for Retake exam: 2024-03-02. |
|||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | Gender and Economic Development HT23 | För tid och plats se Ladok |
Hemtenta Inlämning Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-13 | 08:00 - 13:00 | Anatomi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bioinformatiska analyser I | Studium | Tentamen | Katarzyna Zaremba | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmakologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Introduktionskurs i sydkurdiska (sorani) Kurdiska A Kurdiska A (introduktion till sydkurdiska) ht 2023 - samläsning Tillvalsspråk: Kurdiska 1 (sorani) |
Tentamen |
Grammatik och texter, sorani Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Kalkylering | Tentamen | OBS! Obligatorisk tentamensanmälan via Ladok senast 12 dagar innan tentamen. | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Klinikorienterad farmaci | För tid och plats se Ladok |
Obligatorisk Tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Latin A | Tentamen |
Senrepublikansk prosa Danmarksgatan 30, sektion 1 |
||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Neurobiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | E-tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Turkisk språkhistoria | Tentamen | Danmarksgatan 30, sektion 1 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Ledarskap och grupprocesser Psykologi med inriktning mot arbetsliv B |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | Erik Rautalinko |
E-tenta i sal: Råbyvägen 95, sal 3. Tentamen Grupprocesser. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. Omtentamen 2024-03-09. |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 2, 15:01025, EBC | Tentamen |
Fredrik Sundström Lena Henriksson |
Generiska kompetenser | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-14 | 08:00 - 17:00 | Farmakoepidemiologi och hälsoekonomi med statistik | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Björn svarar på frågor på tentan. | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Introduktion till psykologi Psykologi A Psykologi A för beteendevetenskapligt kandidatprogram |
För tid och plats se Ladok | Tentamen |
Psykologi och hälsa, Examination E-tenta i sal: Bergsbrunnagatan 15, sal 2. Anmälan i Ladok senast 12 dagar före tentamensdatum. |
|||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 09:30 - 10:00 |
Hebreisk litteratur Hebreisk litteratur ht 2023 - samläsning Hebreiska B-C |
Mer information i Studium | Tentamen |
Hebreisk litteratur Hemtentamen. Inkämning den 15 januari innan kl.10.00 |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:00 - 13:00 | Metod |
Omtentamen, E-tenta Tentamen |
4h. Part 1, re-examination 09:00 - 13:00 Sign up 12 days prior, via www.student.ladok.se Exact time/place will be announced in Ladok. This is an E-exam, on venue on site. Bring ID/passport. You need to login with StudentID and Password A |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 13:00 - 16:00 | Klinisk medicin 2 |
Basgrupp E1-2 Basgrupp F Basgrupp A Basgrupp B1-2 Basgrupp C-D |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:00 - 17:00 | Infektionsbiologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 14:00 - 17:00 | Utmaningar mot staten | För tid och plats se Ladok |
Tentamen Tentamen, E-tenta |
E-writing of PM, on site, for Friday seminar. Confirmed: 14-17 at Bergsbrunnagatan 15, sal 1 |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:00 - 11:00 | Neurologi | För tid och plats se Ladok | Tentamen | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Klinisk medicin 2 |
Basgrupp G Basgrupp H1-2 Basgrupp I-J Basgrupp K1-2 Basgrupp L |
För tid och plats se Ladok | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:00 - 09:00 | Global Sustainable Development HT23 | Studium |
Hemtenta Tentamen Utlämning |
Take home re-exam: Out | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundläggande farmaceutisk vetenskap | Mer information i Studium | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 16:00 - 17:00 | Global Sustainable Development HT23 | Studium |
Hemtenta Inlämning Tentamen |
Take home re-exam: In Deadline 17.00 |
|||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B11, Campus Gotland, 35
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 08:00 - 12:00 | Kemi, biologi och ekologi hos tryffelsvampar | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Christina Wedén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 08:30 - 09:30 | Kemi, biologi och ekologi hos tryffelsvampar | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Christina Wedén | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 08:45 - 12:00 | Förskolans uppdrag | B11, Campus Gotland | Introduktion |
Christer Rödin Olov Nordvall |
Välkomstinformation | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Studentbokning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
B11, Campus Gotland | Information | Bibliotekarie UB | Information om Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 10:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B11, Campus Gotland |
Litteratur Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | PBL utp Allmän omvårdnad | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U | B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | PBL utp Allmän omvårdnad | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:15 - 09:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | B11, Campus Gotland | Workshop | Linda Rung | Workshop: Barns rättigheter och vuxnas ansvar | Karta | |||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | B11, Campus Gotland |
Grupparbete Workshop |
Workshop: Barns rättigheter och vuxnas ansvar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 12:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Amanda Skoggren |
Sökning i databas (Gäller Gotland) |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 10:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B11, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Grp A | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
CG grupp 17-22 Diskussionsklubb 1 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Förskolans uppdrag | B11, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Styrning mot samhälls- och kunskapsuppdraget 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B11, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Utgp. omvårdnad vid infektionssjukdomar, vuxna | Karta | ||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B11, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Utgp. omvårdnad vid infektionssjukdomar, barn | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Utgp. omvårdnad vid infektionssjukdomar, vuxna | Karta | ||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Utgp. omvårdnad vid infektionssjukdomar, barn | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:15 - 10:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall |
Utvecklingspsykologiska perspektiv på risk, sårbarhet och resili |
Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:30 - 16:30 | B11, Campus Gotland | Utbildning | Lennart Rolandsson | Gotland (Partnerskolan) | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | PBL uppföljning Allmän omvårdnad | Karta | ||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | PBL Utp Stress, huvudvärk, hypertoni | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Produktutveckling för spel | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson |
Theory seminar 1- Oral examination Team 1 13.15-14.15 Team 2 14.30-15.30 Team 3 15.45-16.45 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Socioeconomic trends and dilemmas | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Energipilot Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Hussein | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B11, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Brian Danley | Economics and Energy | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | B11, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Seminarium 6 Poster-redovisning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:00 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Möte | Maria Lowe Fri | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Interdisciplinary challenges | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:00 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | B11, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B11, Campus Gotland | Föreläsning |
Charlotte Flodin Johanna Liljenfeldt |
Social Theory and Energy | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:00 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Möte | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Möte | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Omvårdnad vid geriatrisk vård | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Charlotte Flodin | International Goals and Policies | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Renewable or clean energy supply | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:00 - 11:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Nelly | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Möte | Bibi Cederloo | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Helena Skogström | Svenskämnenas identitet och framväxt | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Understanding Conflict | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 16:45 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Filip | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Carina Skeri | Grammatik i praktiken | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
B11, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Seminarium 3: Summativ bedömning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | B11, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Lärande och undervisning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:15 - 11:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Workshop VFU/Peer learning | Karta | ||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Fördj. Cervider Bovider | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Flerspråkighet och specifika drag i andraspråksutvecklingen | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:30 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Färg, färgundersökning och färgsättning | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B11, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:15 - 10:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | B11, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Undervisning i relation till klass, kön och etnicitet | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Osteologi A | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Repetition | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:15 - 10:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B11, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | B13c Synopsis | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Filmteam: Filmarbete, del 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B11, Campus Gotland | Handledning | Malin Campbell | Filmteam: Filmarbete, handledning (valfri) | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Filmteam: Filmarbete, del 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Filmteam: Filmarbete, del 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Emma Nilsson-Tysklind |
Identitetsskapande genom skönlitteratur och språkliga landskap i vardag och skola |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Danska och norska | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:15 - 12:00 |
Lärande och utveckling, förskollärare Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
B11, Campus Gotland |
Diskussion Föreläsning |
Anette Engberg Johan Alström |
Föreläsning och diskussion: Hållbara studier: att hantera stress och oro som student |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G |
B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson | Artikelgranskning | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:45 - 20:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:15 - 10:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp G | B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Isak Thaning | Seminarium Psykisk ohälsa: Psykossjukdom | Karta | ||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp N | B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Isak Thaning | Seminarium Psykisk ohälsa: Psykossjukdom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | B11, Campus Gotland | Presentation | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 10:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B11, Campus Gotland |
Examination Obligatorisk |
Johan Eriksson | Presentations 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 10:15 - 11:00 | Osteologi A | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Fiskar | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:15 - 11:30 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Seminarium Folkhälsoarbete | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B11, Campus Gotland |
Examination Obligatorisk |
Johan Eriksson |
Presentations 3 and Course summary and evaluation |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 10:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | religion seminarium 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | religion seminarium 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Språklig medvetenhet | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:00 - 13:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | B11, Campus Gotland | Handledning | Björn Åkerblom | Hjälpverkstad: Grundkunskapsuppgifter | Karta | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | David | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:15 - 10:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | religion seminarium 3 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion | B11, Campus Gotland | Handledning | Björn Åkerblom | Hjälpverkstad: Påbyggnadsuppgifter | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Människokroppens struktur och funktion | B11, Campus Gotland | Handledning | Björn Åkerblom | Hjälpverkstad: Påbyggnadsuppgifter | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | isabelle ohlsson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Inlärningsträff 1 Obs! Vi börjar med gemensam samling i B11 08.15 Efter det så stannar Grupp 21 kvar i B11. Grupp 22 till B13, och Grupp 23 till B14. |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Läs- och skrivmetoder samt bokstavsinlärning | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 2: 1900-tal | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Läsande och läsförståelse | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 2: 1900-tal | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:15 - 10:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 4: Utbildningssociologi 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 4: Skolans värdegrund | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:15 - 10:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | religion seminarium 4 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B11, Campus Gotland | Seminarium | Lotte van den Heuvel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B11, Campus Gotland | Seminarium | Lotte van den Heuvel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Inlärningsträff 2 Obs! Vi börjar som förra gången med en gemensam samling i B11 08.15 Efter det så stannar Grupp 21 kvar i B11. Grupp 22 till B13, och Grupp 23 till B14. |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algebra och vektorgeometri | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Skrivande i tidiga skolår | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Tala, läsa och skriva i olika genrer | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:30 - 11:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Engla | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förändringsledning | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 10:00 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Sophie Bergerbrant | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Inlärningsträff 3 Obs! Vi börjar med en gemensam samling i B11 08.15 Efter det så stannar Grupp 21 kvar i B11. Grupp 22 till B13, och Grupp 23 till B14. |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | B11, Campus Gotland | Workshop | Emma Wallin | Responssamtal lektionsplanering | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:15 - 10:00 | Algebra och vektorgeometri | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Processledning och ledningssystem | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Processledning och ledningssystem | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom | Inlärningsträff 4 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall |
Dokumentation och analys av språkutveckling och försenad läs- och skrivutveckling |
Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 13:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Examinerande seminarium | Anette Björkvall | Examin. sem: Lektionsplanering | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B11, Campus Gotland | Övrigt | Anna Kahlbom | Prepmatte 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde | Grupp CGO | Via Zoom |
Obligatorisk Seminarium |
Jenny Fagerström Johansson |
Uppföljning VFU Barnhälsovård/Pediatrik OBS: Gäller endast studenter på campus Gotland. |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 10:00 | Digitalisering | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom | Inlärningsträff 5 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | B11, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Svenska som andraspråk och flerspråkighet | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 10:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | B11, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Workshop Språk-instrospektion | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Barnlitterära genrer | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Litteraturvetenskaplig analys | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B11, Campus Gotland | Övrigt | Anna Kahlbom | Prepmatte 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:15 - 12:00 | Programmering med Python | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion | B11, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 1 - introduktion | B11, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Presentations Teams: 4, 12 & 16 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson | Inlärningsträff 6 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Möte | Simon Davidsson Kurland | Junior Faculty | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Synnöve Carlsson | Seminarium Talsystem | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 10:15 - 12:00 | Arkitektur och designmönster | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 09:15 - 11:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | De fyra räknesätten B | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 10:15 - 12:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Programmering i förskolan | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 10:15 - 12:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | B11, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Analys av pedagogiskt material | Karta | |||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Ulrika Eckerman Dolk | Bråk | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Ulrika Eckerman Dolk | Skriftliga räknemetoder | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan | B11, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Hållbar utveckling | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:15 - 10:00 | Barns välbefinnande i förskolan | B11, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Måltidssituationen i förskolan | Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson | Inlärningsträff 8 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Att leda verksamhet i förskolan | B11, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Undervisning och förskoledidaktik | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B11, Campus Gotland | Seminarium | Seminarium metoder | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 09:15 - 11:00 | Arkeologi med inriktning mot osteologi C | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Erika Weiberg | Osteologi C1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp G Studenter som inte tillhör en basgrupp (Visby) Basgrupp N Basgrupp U-V |
B11, Campus Gotland | Information |
Ann-Christin Karlsson Yvonne Näsman |
Information från studentstödet Campus Visby Gotlandsstudenter |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
VFU III, grundlärare 4-6 VFU III, grundlärare F-3 |
B11, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Att arbeta hälsofrämjande i undervisningen | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:15 - 10:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp V | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp G | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Skadeståndsrätt 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | B11, Campus Gotland | Lektion | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkeologi med inriktning mot osteologi C | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Erika Weiberg | Osteologi C1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | PBL utp Allmän omvårdnad | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp V | B11, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | PBL utp Allmän omvårdnad | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:15 - 10:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | B11, Campus Gotland | Lektion | Anders Randler | L1 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Utgp. omvårdnad vid njursjukdomar | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkeologi med inriktning mot osteologi C | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Erika Weiberg | Osteologi C1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:15 - 10:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Skadeståndsrätt 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp G Basgrupp N Basgrupp U-V |
B11, Campus Gotland | Föreläsning |
Sökning i databas (Gäller Gotland) |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | B11, Campus Gotland | Lektion | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Skadeståndsrätt 4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | B11, Campus Gotland | Möte | Patrick Randolph-Quinney | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:15 - 12:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Rättsfallsseminarium 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:15 - 10:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I | Basgrupp G | B11, Campus Gotland |
arbetande seminarium Obligatorisk |
Nathalie Godman | Uppf. omvårdnad vid njursjukdomar | Karta | ||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I | Basgrupp G | B11, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Utgp. omvårdnad vid infektionssjukdomar, vuxna | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland |
arbetande seminarium Obligatorisk |
Nathalie Godman | Uppf. omvårdnad vid njursjukdomar | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I | Basgrupp N | B11, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Utgp. omvårdnad vid infektionssjukdomar, vuxna | Karta | ||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 11:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G |
B11, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Grupparbete Obligatorisk Seminarium |
Birgitta Jakobsson Larsson | Omvårdnad vid neurologiska sjukdomar |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Gunilla Högberg Björck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | B11, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B11, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Skadeståndsrätt 6 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B13, Campus Gotland, 35
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:15 - 11:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | B13, Campus Gotland | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare |
2-0024, Engelska parken B13, Campus Gotland |
Föreläsning |
Daniel Löwenborg Gustaf Svedjemo |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B13, Campus Gotland | Introduktion | Johan Eriksson | Course Introduction | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:15 - 10:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B13, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Seminar Group Design Activity Activity starts at 13:15 so please aim to be there at 13:00. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 10:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | PBL utp Allmän omvårdnad | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Collision Detection | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Lina | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:15 - 11:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Planning theories 3: critical analysis of planning | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare |
2-0024, Engelska parken B13, Campus Gotland |
Föreläsning |
Daniel Löwenborg Gustaf Svedjemo |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Rasmus | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Från politik till planering – och tvärtom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | B13, Campus Gotland | Föreläsning | F/Ö: Miljögeografisk dagbok | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 11:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B13, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Grp D | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B13, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Seminar Group Design Activity Activity starts at 13:15 so please aim to be there at 13:00. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
CG grupp 17-22 Diskussionsklubb 1 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Johan Eriksson | Lecture 3: Game aesthetics | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Planning theories 4: communicative ideals | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare |
2-0024, Engelska parken B13, Campus Gotland |
Föreläsning |
Daniel Löwenborg Gustaf Svedjemo |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | B13, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Magnus Larsson | Planning / Time Management / Risk Management for projects 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Matematik i förskolan | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anna Kahlbom | Introduktion workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | B13, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 13:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | B13, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Playtesting and Presenting | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | B13, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Playtesting and Presenting | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | B13, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Barndomssociologiskt perspektiv | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | PBL Utp Stress, huvudvärk, hypertoni | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:15 - 10:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Uppf. omvårdnad vid infektionssjukdomar, vuxna | Karta | ||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Uppf. omvårdnad vid infektionssjukdomar, barn | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Uppf. omvårdnad vid infektionssjukdomar, barn | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Uppf. omvårdnad vid infektionssjukdomar, vuxna | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:00 - 12:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | grp Josephine | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | B13, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:00 - 13:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Christoffer | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | B13, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark |
Seminar Group Meeting Playtests and Development |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Uppföljning Mikrobiologi 1/vårdhygien | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Johan Eriksson | Workshop 1: Designing GUI's | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:15 - 12:00 | Praktik inom informationssystem | B13, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare |
2-0024, Engelska parken B13, Campus Gotland |
Föreläsning |
Daniel Löwenborg Gustaf Svedjemo |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B13, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Gästlärare Karin Farsäter | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | B13, Campus Gotland | Workshop | Jakob Berglund Rogert | Mega Death Laser Championship | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:00 - 14:00 | Botanisk systematik, morfologi och evolution | B13, Campus Gotland | Övrigt | Bertil Ståhl | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare |
2-0024, Engelska parken B13, Campus Gotland |
Föreläsning |
Daniel Löwenborg Gustaf Svedjemo |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B13, Campus Gotland | Föreläsning | kranium | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kultur- och naturarv | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Tänder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | B13, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Discuss Barbarian Prince | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Heracles Polatidis | Energy and the Environment: Fossil Fuels | Karta | |||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Bålen och ryggraden | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Alexander | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Bålen och ryggraden | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland |
Examination Obligatorisk Seminarium |
Eva Nordblom | Riskfaktorer o levnadsvanors betydelse för hjärt-o kärll | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland |
Examination Obligatorisk Seminarium |
Gunnel Larsson |
Omvårdnad vid reumatiska sjukdomar Examinerande seminarium |
Karta | ||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:00 | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Sarah Schwarz | Communicating in English: Speaking at University | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B13, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis |
Don't go to this room! Team 1 go to B22 Team 2 go to F14 Team 3 go to B27 Team 4 go to E30 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B13, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B13, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Malin Campbell | Multimodalitet och digitala verktyg | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:30 - 12:00 | Statistik för samhällsplanerare | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:15 - 10:30 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U-V | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson | Artikelgranskning | Karta | ||||||||||||||||||||
12:15 - 18:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | B13, Campus Gotland | Redovisning | Håkan Mattsson | Presentations | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:00 - 12:00 | B13, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:15 - 10:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Skrivstuga vetenskaplig artikel | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
B13, Campus Gotland | Redovisning | Emma Wallin | Muntlig redovisning - gruppuppgift | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Kultur- och naturarv | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:15 - 12:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Annika Rejmer | S6 - Äldre | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Annika Rejmer | S6 - Äldre | Karta | ||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:00 | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Sarah Schwarz | Communicating in English: Speaking at University | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:00 - 13:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Playtests & Development |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:15 - 11:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | S7 - Sekretess | Karta | ||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | S7 - Sekretess | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 10:15 - 12:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Susanne S:t Clair Renard | PM seminarium | Karta | ||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Susanne S:t Clair Renard | PM seminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B13, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Marius Mihailescu Pär Ågerfalk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland |
Seminarium |
Marius Mihailescu Pär Ågerfalk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt | B13, Campus Gotland | Frågestund | Rickard Dunker | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B13, Campus Gotland | Seminarium | Samuel Blyth | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B13, Campus Gotland |
INSTÄLLD Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftteknik | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Goude | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftteknik | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Goude | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | VFU-seminarium inkl. blodtransfusion (examinatin blod) | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Praktik inom informationssystem | B13, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Playtests & Development |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap och coachning | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Gnestadius Kronwall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med Python | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Digitalisering | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap och coachning | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Gnestadius Kronwall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | B13, Campus Gotland | Seminarium | Charlotte Flodin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:15 - 10:15 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | PM 7A-D | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman |
PM-seminarium, evidensbaserad vård Opponent- och respondentskap |
Karta | ||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Arkeologi och antik historia I | B13, Campus Gotland | Seminarium | Sophie Bergerbrant | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B13, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Project Retrospective | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Inlärningsträff 1 Obs! Vi börjar med gemensam samling i B11 08.15 Efter det så stannar Grupp 21 kvar i B11. Grupp 22 till B13, och Grupp 23 till B14. |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B13, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B13, Campus Gotland | Räkneövning | Adri de Ridder | Grupp 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Playtests & Development |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B13, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 3: Kön, klass och etnicitet | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
B13, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström |
Seminarium 3: 1800-talets utbildningsrevolution, 1900- talets utbildningsexplosion och dagens utbildningsystem |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion | B13, Campus Gotland | Eget arbete | Påbyggnadsuppgifter | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B13, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Inlärningsträff 2 Obs! Vi börjar som förra gången med en gemensam samling i B11 08.15 Efter det så stannar Grupp 21 kvar i B11. Grupp 22 till B13, och Grupp 23 till B14. |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Föremålens material och tekniker | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Pressglas, känna igen gammalt glas Jonas B Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:30 - 11:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N | B13, Campus Gotland | Seminarium | Basgruppsarbete för utgångspunkt: lungsjukdomar | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B13, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Report Seminar | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 10:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
B13, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 5: Skola och etniska skillnader | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B13, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 5: Utbildningssociologi 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Byggnadsvetenskap | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Energi och system | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Energy demand | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Groddjur, reptiler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | B13, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Team Meetings 13:15 Team 13 13:50 Team 14 14:25 Team 15 15:00 Team 16 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:00 | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Sarah Schwarz | Communicating in English: Speaking at University | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Inlärningsträff 3 Obs! Vi börjar med en gemensam samling i B11 08.15 Efter det så stannar Grupp 21 kvar i B11. Grupp 22 till B13, och Grupp 23 till B14. |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:15 - 11:00 | Vindresursbedömning | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Lecture II, Meteorology II | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindresursbedömning | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Lecture III, Intro to Aerodynamics + lab intro | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | PM 14A-D | B13, Campus Gotland | Handledning | Nathalie Godman | Muntlig handledning PM | Karta | ||||||||||||||||||||
13:30 - 15:15 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Omvårdnad vid cancersjukdomar | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:15 - 10:00 | Algebra och vektorgeometri | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B13, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Team Meetings 13:15 Team 12 13:50 Team 9 14:25 Team 10 15:00 Team 11 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom | Inlärningsträff 4 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B13, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:15 - 10:00 | Algebra och vektorgeometri | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B13, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Playtesting and presenting | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap och coachning | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Gnestadius Kronwall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B13, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 12:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Fåhraeus | Föreläsning: GIS och kartografi | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde | Grupp CGO | Via Zoom |
Obligatorisk Seminarium |
Jenny Fagerström Johansson |
Amning och anknytning/samspel OBS: Gäller endast studenter på campus Gotland |
|||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:00 | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Sarah Schwarz | Communicating in English: Speaking at University | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 11:00 - 12:00 | Arkeologi och samhälle | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Sophie Bergerbrant | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Landskap i förändring | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Planering av landskapets modernisering i Sverige | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom | Inlärningsträff 5 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 10:00 | Att leda verksamhet i förskolan | B13, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Förskolläraren och arbetslaget | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Omvårdnad vid cancersjukdomar: Uppföljning | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:00 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | B13, Campus Gotland | Presentation | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B13, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
B13, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Maja Lagerqvist | Landskap och kulturarv 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 1 - introduktion | B13, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Presentations Teams: 2, 8, 9 & 17 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson | Inlärningsträff 6 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 09:30 - 10:00 | B13, Campus Gotland | Information | Examensinformation för förskollärarna termin 7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barns välbefinnande i förskolan | B13, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Krishantering i förskolan | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Praktik inom informationssystem | B13, Campus Gotland | Seminarium | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 13:15 - 15:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | B13, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Lek och barns interaktion | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 15:15 - 17:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Aritmetik i undervisningen C | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson | Inlärningsträff 7 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B13, Campus Gotland | Räknestuga | Anna Kahlbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B13, Campus Gotland | Räknestuga | Anna Kahlbom | Räknestuga 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Aritmetik i undervisningen D | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Seminarium | Anna Kahlbom | Undervisningsövning muntlig |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson | Inlärningsträff 8 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:00 - 12:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Jonatan Österberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:15 - 12:00 | Produktutveckling för spel | B13, Campus Gotland | Seminarium | Don Geyer | Wrap-up Session | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Yrkesinriktad praktik för hållbar energiomställning | B13, Campus Gotland | Seminarium | Simon Davidsson Kurland | Oral presentations | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:00 - 12:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Informationssystem C: Forskningsmetod | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Vetenskapsteori, kunskaps- och forskningsbidrag | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Introduction Philosophy of Science | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:15 - 10:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp N | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Philosophy of Science | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Resarch Methods | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bevarandeprinciper och kulturvärden | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Christer Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | PBL utp Allmän omvårdnad | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U | B13, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | PBL utp Allmän omvårdnad | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I | Basgrupp G | B13, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Utgp. omvårdnad vid njursjukdomar | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland JODA, Visby |
Workshop |
Kayode Shonibare-Lewis Ray Whitcher Sarah Lynne Bowman |
Go to the following room: E30: Teams 2, 3, 4 & 5 E35: Teams 7, 8, 9 & 10 B13: Teams 12, 13, 14 & 15 JODA: Teams 1, 6, 11 & 16 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i kulturvård I | B13, Campus Gotland | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | B13, Campus Gotland | Workshop | Fredrik Sjöstrand | Workshop Design | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:15 - 12:00 | Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Qualitative | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:15 - 10:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Synnöve Carlsson | Problemlösning i undervisningen 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B13, Campus Gotland | Seminarium | Synnöve Carlsson | Problemlösning i undervisningen 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledarskap i förskolan | B13, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Seminarium 2: Sociala relationer och grupprocesser | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | B13, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Quantiative research | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Arkeologi med inriktning mot osteologi C | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Patrick Randolph-Quinney | Osteologi C1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:15 - 10:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | B13, Campus Gotland | Lektion | Anders Randler | L2 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | B13, Campus Gotland |
Seminarium Övning |
Tom Mels | Rätten till staden (film) | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkeologi med inriktning mot osteologi C | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Erika Weiberg | Osteologi C1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | B13, Campus Gotland | Workshop | workshop Information search and references | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Osteologi B | B13, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:15 - 12:00 | Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare | B13, Campus Gotland | Seminarium | Gunilla Högberg Björck | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | B13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B14, Campus Gotland, 35
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Programintroduktion | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Introduction, what is planning? | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | B14, Campus Gotland | Information | GoS-styrelsen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp V | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B14, Campus Gotland | Introduktion | Filippo Crocchini | Introduction to Network programming for Games | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Introduktion till samhällsplanering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Infoturné: studievägledare, studenthälsan, internat. kansliet, helpdesk | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:15 - 10:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp V | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp N | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B14, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | B14, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Seminar Group Design Activity Activity starts at 13:15 so please aim to be there at 13:00. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | B14, Campus Gotland | Information | GoS-styrelsen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B14, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp V | B14, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | PBL utp Allmän omvårdnad | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B14, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Utgp. omvårdnad vid njursjukdomar | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N | B14, Campus Gotland | Introduktion | Nathalie Godman | Utgp. omvårdnad vid njursjukdomar | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | B14, Campus Gotland | Workshop | Linda Rung | Workshop: Barns rättigheter och vuxnas ansvar | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Basic Networking | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:00 - 11:00 | Kulturvårdens fält | B14, Campus Gotland | Introduktion | Biblioteksintroduktion Grupp 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B14, Campus Gotland | Introduktion | Biblioteksintroduktion Grupp 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | B14, Campus Gotland | Uppstart | Sara Utas Vestling | VI-dag för lärarstudenter | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B14, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | B14, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Seminar Group Design Activity Activity starts at 13:15 so please aim to be there at 13:00. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B14, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Input Management in Games | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:15 - 10:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B14, Campus Gotland |
arbetande seminarium Obligatorisk |
Nathalie Godman | Uppf. omvårdnad vid njursjukdomar | Karta | ||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Bäckenben och korsben | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N | B14, Campus Gotland |
arbetande seminarium Obligatorisk |
Nathalie Godman | Uppf. omvårdnad vid njursjukdomar | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B14, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | S: Planning theories seminar 1 &2 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Serialization | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 11:00 - 13:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:00 - 16:00 |
B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Föreläsning | Linda Wagenius |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:00 - 16:00 |
B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Föreläsning | Linda Wagenius |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Lårben | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Ö/S: Naturkatastrof | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Introduktion till samhällsplanering | B14, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Programråd | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Miljörättvisa 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Latency Hiding | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | B14, Campus Gotland | Workshop | Magnus Larsson | Negotiation Exercise | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:00 - 11:00 | Vindkraftsprojektering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Gustav | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | B14, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert |
Seminar Group Meeting Playtests and Development |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Wind Power Construction | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | File Reading and Writing | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | B14, Campus Gotland | Presentation | Tom Mels | Naturumgänge och miljö som problem | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Environmental Justice 1: Origins | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | grupparb student | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Simple Connection Protocol | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B14, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B14, Campus Gotland | Workshop | Michael Hiessboeck | Mega Death Laser Championship | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Case Gotland: Energy Transition in Practice | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N | B14, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Kerstin Lugnet |
Reflektionsseminarium med inriktning yrkesmässig handledning Tillfälle 1 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | B14, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | TBA | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Stress management and a sustainable student life | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B14, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Ellen Ivansson | Equal opportunities | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
B14, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Sem: Förpackningar och design | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | B14, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Discuss Barbarian Prince | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:15 - 12:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | B14, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Sebastian Meyer | Technical Management: Yield Optimization 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | B14, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Sebastian Meyer | Technical Management: Yield Optimization 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B14, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Byggnation, drift och underhåll av vindparker Ledning och finansiering av vindprojekt |
B14, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Ola Eriksson Sebastian Meyer |
Project workshop 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:30 - 10:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B14, Campus Gotland | Genomgång av tentamen | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
B14, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anna Kahlbom | Sem: Ämnesdidaktik Läromedel | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Don Geyer | Group Meetings | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:30 - 15:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Nellie | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | B14, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Entity Management | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:15 - 10:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
B14, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Seminarium 4: Att konstruera prov och uppgifter | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Introduction to oral presentations | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
B14, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Seminarium 5: Kamratbedömning inför individuell uppgift | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | B14, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Johann Köppel: At the crossroads - the German Energiewende | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B14, Campus Gotland | Redovisning | Michael Hiessboeck | Presentations | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B14, Campus Gotland |
Litteratur Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Memory Management | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:15 - 10:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B14, Campus Gotland | Seminarium | Anette Björkvall | Flerspråkighet och specifika drag i andraspråksutvecklingen | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:00 | Styr- och reglersystem | B14, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:30 - 11:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G |
B14, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | VFU-seminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | David | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:30 - 12:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 10:15 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kultur- och naturarv | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Playtests & Development |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B14, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Lovísa Eiríksdóttir | Ethics | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B14, Campus Gotland |
INSTÄLLD Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B14, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Presentationer Plast | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 10:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland |
Introduktion Upprop |
Björn Åkerblom |
Upprop, kursupptakt på Campus. Därefter så skall du se den inspelade introduktionsföreläsningen. Ta med egen dator, om du vill sitta kvar på campus, tex i biblioteket. |
Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Fiskar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Playtests & Development |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Fiskar | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B14, Campus Gotland | Introduktion | Jonatan Österberg | Introduction to 3D Environment Art for Games | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:15 - 10:00 | Algebra och vektorgeometri | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland | Handledning | Björn Åkerblom | Hjälpverkstad: Grundkunskapsuppgifter | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:30 - 10:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland | Handledning | Björn Åkerblom | Hjälpverkstad: Påbyggnadsuppgifter | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Guest lecture: Jenna Senecal | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | B14, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Project Retrospective | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Inlärningsträff 1 Obs! Vi börjar med gemensam samling i B11 08.15 Efter det så stannar Grupp 21 kvar i B11. Grupp 22 till B13, och Grupp 23 till B14. |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Fåglar | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Playtests & Development |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Grundläggande statistik | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:15 - 10:00 | Digitalisering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Metriska metoder | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | B14, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Inlärningsträff 2 Obs! Vi börjar som förra gången med en gemensam samling i B11 08.15 Efter det så stannar Grupp 21 kvar i B11. Grupp 22 till B13, och Grupp 23 till B14. |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland |
Repetition Uppföljning |
Björn Åkerblom | Om repetition: kursvecka 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | B14, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Skrivande i mellanåren | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | B14, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Report Seminar | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | B14, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Samtal och muntlig framställning | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | B14, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Tala, läsa och skriva i olika genrer | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Årsringar på tänder | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnadsvetenskap | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom |
Inlärningsträff 3 Obs! Vi börjar med en gemensam samling i B11 08.15 Efter det så stannar Grupp 21 kvar i B11. Grupp 22 till B13, och Grupp 23 till B14. |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland | Uppföljning | Björn Åkerblom | Hjälpverkstad Repetition | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Morfologiska metoder | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | B14, Campus Gotland | Study Groups | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Six sigma | B14, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | B14, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland | Eget arbete | Lärare med via Zoom kl 09-10 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | B14, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Team Meetings 13:15 Team 20 13:50 Team 17 14:25 Team 18 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom | Inlärningsträff 4 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | GrpFilip | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B14, Campus Gotland | Seminarium | Samuel Blyth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | B14, Campus Gotland | Möte | Viktor Jacobsson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:15 - 13:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B14, Campus Gotland | Presentation | Cecilia Fåhraeus | Presentation | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:15 - 10:00 | Algebra och vektorgeometri | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Roots and branches of environmental thinking | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp G | B14, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | VFU-seminarium inkl. blodtransfusion (examinatin blod) | Karta | ||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B14, Campus Gotland | Grupparbete |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Team Meetings 13:15 Team 11 13:50 Team 12 14:25 Team 9 15:00 Team 10 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Björn Åkerblom | Inlärningsträff 5 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Neoliberalism and land grabbing | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Landskap som diskurs och plats | Karta | |||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | B14, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | Vfu-information för Grundlärarprogrammet. | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B14, Campus Gotland | Seminarium | Ida Bergvall | Språk & begrepp i matematiken | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | B14, Campus Gotland | Möte | GOS Omval | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:15 - 10:00 | Digitalisering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Arkeologi och samhälle | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Sophie Bergerbrant | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 1 - introduktion | B14, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Presentations Teams: 1, 10, 15 & 20 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson | Inlärningsträff 6 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B14, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:00 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | B14, Campus Gotland | Presentation | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | B14, Campus Gotland | Presentation | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | B14, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson | Inlärningsträff 7 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Seminarium | Anna Kahlbom | Undervisningsövning muntlig |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 12:00 | IT-säkerhet | B14, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson | Inlärningsträff 8 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Landskap i förändring | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 13:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B14, Campus Gotland | Presentation | Gijs Westra | Presentation | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B14, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 14:30 | Speldesign 3 - systemdesign |
B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland |
Seminarium | Jakob Berglund Rogert |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:15 - 12:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
B14, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B14, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 10:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | F1 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Kursintroduktion, det offentliga rummet i stadsplaneringen | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | B14, Campus Gotland | Möte | Suzanne Borén-Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algoritmer och datastrukturer | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp G Studenter som inte tillhör en basgrupp (Visby) Basgrupp N Basgrupp U-V |
B14, Campus Gotland | Information |
Gotlands sjuksköterskestudenter (GOS) stödträffar för nya studenter där de kan ställa frågor till studenter i högre terminer eller bara komma för att prata. Lokal: B14 Campus Gotland |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare | B14, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Läroplaner och läroplansteori | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:15 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Algoritmer och datastrukturer | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algoritmer och datastrukturer | B14, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:15 - 15:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | B14, Campus Gotland | Workshop | James Sallis | Elpanelen, 09:00-10:00; FLIKK, 10:15-11:15; Gotland Originals, 11:30-12:30; Gotlandschips, 12:45-13:45; Pettersson & Munthe, 14:00-15:00. | Karta | |||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Algoritmer och datastrukturer | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Informationssystem C: Forskningsmetod | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Biblioteket Litteratursökning + Litteraturgenomgång | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Autenticitet? | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Speldesign 6 - experimentell speldesign |
B14, Campus Gotland D23, Campus Gotland E48, Campus Gotland |
Mentorstid | Jakob Berglund Rogert | Workshop |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:00 - 12:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Algoritmer och datastrukturer | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algoritmer och datastrukturer | B14, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:00 - 12:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Projektkurs i kulturvård I | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Petra Eriksson | Workshop om frågeställningar | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:15 - 12:00 | Algoritmer och datastrukturer | B14, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 11:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G |
B11, Campus Gotland B14, Campus Gotland |
Grupparbete Obligatorisk Seminarium |
Birgitta Jakobsson Larsson | Omvårdnad vid neurologiska sjukdomar |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Ledarskap, grundlärare 4-6 Ledarskap, grundlärare F-3 |
B14, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Situationsanpassat ledarskap och strukturerad undervisning | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:00 - 12:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B15, Campus Gotland, 35
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:15 - 10:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B15, Campus Gotland | Föreläsning |
Magnus Wessberg Susanna Barros |
Kursintro | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B15, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Material och dess egenskaper | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik för samhällsplanerare |
B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:15 - 10:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik för samhällsplanerare |
B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp N | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B15, Campus Gotland | Introduktion | Jonatan Österberg | Introduction to 3D Environment Art for Games 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Planning and societal processes | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Environment and planning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Skuldergördeln och armar | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B15, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Literature seminar: Energy transition | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | B15, Campus Gotland | Introduktion | Don Geyer | Introduction to Product Development | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B15, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Maja Marsling Bäckvall Simon Davidsson Kurland |
Library workshop | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B15, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Andreas Thor | Academic Writing | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:15 - 10:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Heracles Polatidis | Energy, Environment and Resources: an Introduction | Karta | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | B15, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Grupp Jian | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 10:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B15, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Grp B | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Utmaningar inom svensk samhällsplanering | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | B15, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Seminar Group Design Activity Activity starts at 13:15 so please aim to be there at 13:00. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
B15, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Seminarium 2: Utvecklingspsykologi | Karta | |||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:15 - 12:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | B15, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Sebastian Meyer | Project Economics workshop | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 11:15 - 12:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B15, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Aodhan Dermot Butler | Introduction to DiaNa | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Energy Security | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:00 - 16:00 |
B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Föreläsning | Linda Wagenius |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:00 - 16:00 |
B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Föreläsning | Linda Wagenius |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 11:00 - 13:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Jonatan | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare |
2-0024, Engelska parken B15, Campus Gotland |
Föreläsning |
Daniel Löwenborg Gustaf Svedjemo |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:00 - 12:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | grparbete Herman | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Produktutveckling för spel | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer | Q & A Mock Game Project plan & Project Plan Iteration. | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | B15, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Economic perspectives | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | B15, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson |
Seminar Group Meeting Playtests and Development |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:30 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Lecture: Academic Writing 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:00 - 12:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Klas | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Philip | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Ben i hand och fot | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Academic Writing 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | B15, Campus Gotland | Workshop | Håkan Mattsson | Mega Death Laser Championship | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Introduktion till industriell utveckling | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Academic Writing 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:00 - 12:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Miljörättvisa 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:45 | B15, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | kursvalsinformation Samhällsplanering år 1. | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:30 - 11:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnadsvetenskap | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | B15, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Discuss Barbarian Prince | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Introduktion till industriell utveckling | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Understanding Conflict | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:00 - 12:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:30 - 12:00 | B15, Campus Gotland | Möte | Gustaf Leijonhufvud | Ämnesmöte i Kulturvård | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Michael Hiessboeck | Work in your group | Karta | ||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:00 - 10:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B15, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Produktutveckling för spel | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson |
Theory seminar 2- Oral examination Team 1 13.15-14.15 Team 2 14.30-15.30 Team 3 15.45-16.45 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Praktik inom informationssystem | B15, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare |
2-0024, Engelska parken B15, Campus Gotland |
Föreläsning |
Daniel Löwenborg Gustaf Svedjemo |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 13:15 - 16:00 | Kultur- och naturarv | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | B15, Campus Gotland | Möte | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:30 - 12:00 | Grundläggande statistik A4 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Markus | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | B15, Campus Gotland | Redovisning | Per Forsmark | Presentations | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:15 - 15:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B15, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 10:15 - 12:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | PM 7A-D | B15, Campus Gotland | Handledning | Nathalie Godman | Muntlig handledning PM | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:00 - 15:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B15, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Playtests & Development |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 10:15 - 12:00 | Produktutveckling för spel | B15, Campus Gotland | Övrigt | Don Geyer | Go through the Individual Career & Education Plans assignment | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kultur- och naturarv | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B15, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Grp David | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B13, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Marius Mihailescu Pär Ågerfalk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 11:00 - 16:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 10:00 - 13:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Playtests & Development |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:15 - 10:00 | Den urbana miljön | B15, Campus Gotland | Seminarium | Cecilia Fåhraeus | Seminarium: Stadens utveckling | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | B15, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin |
Seminarium: Forskningsperspektiv och etiska perspektiv på barn och digitalisering |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 10:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 1: 1800-tal | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Digitalisering | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 1: 1800-tal | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 1: 1800-tal | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:15 - 09:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 2: 1900-tal | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Playtests & Development |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Arkitektur och designmönster | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B15, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Governance, organisation och samhälle | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 10:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | B15, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B15, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Lotte van den Heuvel | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | B15, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Report Seminar | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | B15, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B15, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algebra och vektorgeometri | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | B15, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B15, Campus Gotland | Seminarium | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
B15, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 6: Lärare och lärarutbildning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B15, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:15 - 10:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 7: Lärarkårernas historia | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Inför tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | B15, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Omvårdnad vid lungsjukdomar | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N |
A8:204b, BMC B15, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Omvårdnad vid lungsjukdomar |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:15 - 11:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | B15, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Symposium muntlig examination | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Lecture IV, Wind modelling | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 11:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Lecture V, Modelling tools and wakes | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:15 - 11:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Lecture VI, Wind Resource estimation | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Lecture VII, Measurement techniques | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 12:00 | IT-säkerhet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Lecture VIIIa, Offshore | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | B15, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Playtesting and presenting | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Lecture VIIIb, Onshore | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 12:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Lecture IX, MCP | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Digitalisering | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | B15, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 09:15 - 10:00 | Föremålens material och tekniker | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Genomgång fördjupningsartikel | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Report Ventilation Seminar |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Ida Bergvall | Aritmetik i undervisningen A | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Seminar, WR | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:30 - 13:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Processledning och ledningssystem | B15, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Report Ventilation Seminar |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:15 - 12:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | PM 14A-D | B15, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman |
PM-seminarium, evidensbaserad vård Opponent- och respondentskap |
Karta | ||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | A/S: Assignment 1 (Group b) | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Report Ventilation Seminar |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Hanna Fredriksdotter | Begreppsutveckling och lärande 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Hanna Fredriksdotter | Begreppsutveckling och lärande 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 09:15 - 12:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B15, Campus Gotland | Presentation | Tom Mels | A: Presentations assignment 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B15, Campus Gotland | Presentation | Tom Mels | A: Presentations assignment 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion |
B13, Campus Gotland B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland |
Gruppövning | Malou Friederich Persson | Inlärningsträff 7 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | B15, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Supplementation Day |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:15 - 12:00 | Vindkraftteknik |
B15, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Seminarium | Anders Goude |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindresursbedömning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Q&A | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Landsbygd i Syd 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Landskap i förändring | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Landsbygd i Syd 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 14:30 | Speldesign 3 - systemdesign |
B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland |
Seminarium | Jakob Berglund Rogert |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:15 - 11:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Discussion and evaluation | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 09:00 | Interiörer och möbler | B15, Campus Gotland | kursupptakt | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Informationssystem C: Forskningsmetod | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp V | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder 2 | B15, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga metoder i kulturvård | B15, Campus Gotland |
Diskussion Obligatorisk |
Joakim Andersson | Grupp 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vetenskapliga metoder i kulturvård | B15, Campus Gotland |
Diskussion Obligatorisk |
Joakim Andersson | Grupp 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Vetenskapliga metoder i kulturvård | B15, Campus Gotland |
Diskussion Obligatorisk |
Joakim Andersson | Grupp 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 13:00 | B15, Campus Gotland | Information | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Projektkurs i kulturvård II | B15, Campus Gotland | Kursstart | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 13:00 | Projektledning med agila metoder 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Skadeståndsrätt 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Skadeståndsrätt 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Rationell planning ifrågasatt | Karta | |||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Osteologi B | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Gustav Malmborg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:15 - 12:00 | Projektledning med agila metoder 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 | Vindkraft - elnätsanslutning | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Bahri Uzunoglu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Medeltidens materiella källor i Östersjöområdet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Christoph Kilger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:15 - 11:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 | B15, Campus Gotland | Räknestuga | Erica Lundkvist | Räknestuga 1 (Algebra) | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erica Lundkvist | Algebra i undervisning 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 | B15, Campus Gotland | Seminarium | Erica Lundkvist | Algebra i undervisning 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 13:00 | Projektledning med agila metoder 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:45 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B15, Campus Gotland D24, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Redovisning |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström Ray Whitcher Yoones Asgharzadehsekhavat |
Pitch Presentation B15: Teams 3, 8, 9 & 16 (With K) D24: Teams 15, 13, 11 & 10 (With Ray) E30: Teams 1, 7, 14 & 6 (With Mika) E35: Teams 12, 4, 5 & 2 (With Yoones) |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | B15, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Ledarskap, grundlärare 4-6 Ledarskap, grundlärare F-3 |
B15, Campus Gotland | Seminarium | Malin Campbell | Ledarskap, jämställdhet och jämlikhet | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:30 | B15, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Projektledning med agila metoder 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Lecture Playtesting | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder 2 | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Workshop Playtesting Project 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | B15, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Makt, offentliga rum och entreprenörsurbanism | Karta | |||||||||||||||||||||
13:30 - 15:30 | B15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B22, Campus Gotland, 60
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 16:15 - 18:00 | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Theresé Engwall | SLU | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 10:00 - 12:30 | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Theresé Engwall | SLU | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B22, Campus Gotland | Upprop | Upprop och Introduktion - vad är osteologi | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:15 - 12:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Föreläsning |
Gunnar Dahlin Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Föreläsning |
Gunnar Dahlin Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Föreläsning |
Gunnar Dahlin Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B22, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:15 - 11:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
B22, Campus Gotland | Workshop |
Gustav Malmborg Paul Wallin |
ARK A1 Människoblivandet Workshop i Visby. Fysisk antropologi |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Konst i spel och spel som konstform | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Lecture 2: Dynamic compositions | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:15 - 11:00 | Juridiskt grundår | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Olof Wilske | Domstolar och offentlig förvaltning. | Karta | |||||||||||||||||||||
11:30 - 16:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Joakim Andersson | Träföremål: Konstruktioner, historik, teknik | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | B22, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Playtest and Development | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:30 - 16:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar Introduktion till hållbar energiomställning Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Föreläsning |
Searching for sustainability 120 pers |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:00 - 13:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B22, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Johan Eriksson | Lecture 4: Typography + Introduction to assignment 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B22, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B22, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
B22, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Besök | Sara Utas Vestling |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:00 | Konst i spel och spel som konstform | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B22, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Guest lecture Future making. Handing in Assignment 2. | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Lecture 5 continued + Introduction to assignment 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 14:00 - 16:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Information | Daniel Nilsson Ranta | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:30 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B22, Campus Gotland | Seminarium | Seminar group 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | B22, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B22, Campus Gotland | Seminarium | Seminar group 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:00 - 12:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland |
Dugga Övning |
Sandra Såger | Skrivövning | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 11:00 - 13:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Amanda Skoggren | Advanced Library Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Environmental Justice 2: Developments & theories | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:00 - 16:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 12:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | B22, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Sebastian Meyer | Introduction to project contracts 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | B22, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B22, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Johan Eriksson |
Workshop 2: Creating a visual profile + Introduction to assignment 4 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:00 - 11:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Workshop | Daniel Olsson | Group Dynamics | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:00 - 12:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Show & Tell 1 - Show your work in progress | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | B22, Campus Gotland |
Biblioteksseminarium Workshop |
Lisa Åström | Biblioteksseminarium/Workshop | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | B22, Campus Gotland |
Biblioteksseminarium Workshop |
Lisa Åström | Biblioteksseminarium/Workshop | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | B22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Presentations Also Team 20 |
Karta | ||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:00 - 12:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring Kultur- och naturarv |
B22, Campus Gotland | Föreläsning |
Elin Lundkvist Ellen Ivansson |
Lika villkor | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:00 - 10:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:30 - 13:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Artjom Jefimov | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | B22, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:00 - 12:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B22, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:00 - 12:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Lukas Dahlström | Sustainable Development 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat |
Sorting Algorithms 1 Insertion sort, Bubble Sort, Selection Sort |
Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:00 - 11:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B22, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | B22, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | Game Design 3: System Design |
Nyx Tartaros |
B22, Campus Gotland | Redovisning | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Seminar | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Bobbel | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:00 - 12:00 | B22, Campus Gotland | Workshop | Christine Mackay Tircomnicu | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 10:00 - 12:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat |
Sorting Algorithms 2 Quick Sort, Merge Sort, other Sorts |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 12:00 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs | B22, Campus Gotland | Workshop | Martin Goblirsch | Omexamination LMC | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:00 - 14:00 | Osteologi A | B22, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:15 - 11:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B22, Campus Gotland | Presentation | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B22, Campus Gotland | Presentation | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland |
Seminarium |
Marius Mihailescu Pär Ågerfalk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:15 - 10:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker Konserveringsvetenskap |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
B22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Workshop | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | API-design och best practices | B22, Campus Gotland | Introduktion | Ulf Benjaminsson | Introduction to API Design and Best Practices | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | API-design och best practices | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 |
B22, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Projekt |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 12:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Konserveringsvetenskap | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 13:15 - 16:00 | Processledning och ledningssystem | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 12:00 - 17:00 |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | B22, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Seminarium: Analys av forskning och visuellt medieberättande | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Laboration | Martin Goblirsch | INSTÄLLT PGA SJUKDOM | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B22, Campus Gotland | Genomgång | Maritha Dahlin | SQL Verktyg | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B22, Campus Gotland | Räkneövning | Adri de Ridder | Grupp 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B22, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | News Seminar 7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B22, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Mia Ljungblom | Roles | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Vindkraftteknik | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:00 - 12:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Workshop | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Laboration | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 16:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland |
Seminarium |
Fredrik Sjöstrand Jenny Helin |
Gruppsuppsatser seminarium: opponering |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:00 - 13:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Workshop | Christine Mackay Tircomnicu | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B22, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Konserveringsvetenskap | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 11:00 | Konserveringsvetenskap | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Disputation | Thomas Ejnefjäll | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B22, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 1 - introduktion | B22, Campus Gotland | Föreläsning |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
2D Graphics 9:15 - Teams 1, 2, 3, 4, 5 & 7 10:15 - Teams 8, 9, 10, 11, 12 & 13 11:15 - Teams 14, 15, 16, 17, 18, 19 & 20 |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | B22, Campus Gotland | Grupparbete |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Team Meetings 13:15 Team 18 13:50 Team 20 14:25 Team 17 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | : Landsbygd, miljö och planering | Karta | |||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Taking care of nature | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Tafonomi och patologi | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Osteologi A | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Gustav Malmborg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:00 - 15:00 | B22, Campus Gotland | Utbildning | Erik Gardell | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:00 - 15:00 | B22, Campus Gotland | Utbildning | Erik Gardell | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:00 - 15:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | B22, Campus Gotland | Workshop | Anna-Carin Nordvall |
Workshop: Prosociala beslut och risk Grupp 6-10 kl 10:00-11:30 Grupp 1-5 kl 11:30-13:00 Ev. Grupp 11-15 kl 13:30-15:00 |
Karta | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:15 - 12:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | A/S: Assignment 1 (Group a) | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
B22, Campus Gotland | Seminarium | Stefan Myrgård | Övningar i analyser av Kvalitativa data | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 13:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Laboration | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 14:00 - 18:00 | Arkeologi och antik historia I |
B22, Campus Gotland Se kommentar |
Omtentamen, Pappers-tenta | Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 3,anmälan i Ladok. Omtentamen i Visby för Skrift, språk och text i tidiga kulturer. Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod. Kom 30 min innan. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort |
Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 11:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B22, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Jonas Johansson | Delkurs 2 del A. *Anmälan och info i Ladok | Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:15 - 10:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Handledning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Arkitektur och designmönster | B22, Campus Gotland | Handledning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B22, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 10:00 - 13:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | B22, Campus Gotland | Räknestuga | Anna Kahlbom | Räknestuga 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:15 - 13:00 | B22, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
B22, Campus Gotland C10, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Juridiskt grundår |
B22, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
T1 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Salsindelning är meddelad via Epost. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 11:00 | B22, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:00 - 12:00 | Projektkurs i speldesign | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Håkan Mattsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B22, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 09:15 - 11:00 | Osteologi B | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:45 - 12:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
B22, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt |
Interdisciplinary group work and group formation Preparation in groups |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | B22, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Mikael Hansson Oskar Mossberg |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Skadeståndsrätt 1 | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Databaser 2 | B22, Campus Gotland | Laboration | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Inför omtenta lördag | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:00 - 13:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Hållbar utveckling, CSR och livscykelanalys | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | SDGs | Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduction to Interactive Storytelling | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:15 - 12:00 | Industriell ekonomi | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Skadeståndsrätt 3 | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Innovationer för energiomställning | B22, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Charlotte Flodin | Design your own policy | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:15 - 15:00 | Databaser 2 | B22, Campus Gotland | Laboration | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Skadeståndsrätt 4 | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | ARK B1 Teori och metod Samläsning VT 2024 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Helene Martinsson-Wallin |
ARK B1 Seminariumm Visby. För gruppernas tider se information i Studium. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 15:15 - 17:00 | Introduction to Interactive Storytelling | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Skadeståndsrätt 5 | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Skadeståndsrätt 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:15 - 12:00 | Bevarandeprinciper och kulturvärden | B22, Campus Gotland | Föreläsning | Mattias Legnér | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | B22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B22, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Skadeståndsrätt 6 | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Databaser 2 | B22, Campus Gotland | Laboration | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B23, Campus Gotland, 60
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 08:30 - 10:15 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 13:15 - 14:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | B23, Campus Gotland | Information | Erika Sandström | Information från Region Gotland om aspiranttjänster | Karta | |||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 12:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B23, Campus Gotland | Föreläsning |
Jenny Helin Matilda Dahl |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:30 - 10:00 | Kulturvårdens fält | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 10:00 - 11:00 | Vindkraftsprojektering | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Introduction to assignment "Potential for Wind Power" | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Planning theories 2: pragmatic solutions and advocacy | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Matematik i förskolan | B23, Campus Gotland | Seminarium | Pia Eriksson | Begrepp och matematiska aktiviteter | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till level design | B23, Campus Gotland | Seminarium | Wilhelmina Statham | Navigation, player objectives, paths | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat |
Control Flow Boolean Expressions, if-then-else, while and for loops, switch-case, Enums |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:15 - 10:00 | Matematik i förskolan | B23, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Grundläggande taluppfattning | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | B23, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Playtest and Development | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:30 - 16:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar Introduktion till hållbar energiomställning Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Föreläsning |
Searching for sustainability 120 pers |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 | Matematik i förskolan | B23, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Aritmetik och räknestrategier | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B23, Campus Gotland | Övning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Ytbehandlinga | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Lisa | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:15 - 10:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B23, Campus Gotland | Laboration | Göran Gustafsson | Lab 2 grp 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B23, Campus Gotland | Laboration | Göran Gustafsson | Lab 2 grp 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Matematik i förskolan | B23, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Rumsuppfattning, geometriska figurer och mätning | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mohammad Mehdi Mohammadi | Repetition class of Maths | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till level design | B23, Campus Gotland | Seminarium | Jonatan Österberg | Scripted Events 1: Buttons and moving platforms | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning |
B23, Campus Gotland Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | News Seminar 1 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Matematik i förskolan | B23, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Digitala verktyg i matematikundervisningen | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B23, Campus Gotland | Övning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Communication 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B23, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck |
Seminar Group Meeting Playtests and Development |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Konst i spel och spel som konstform | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 12:00 | Matematik i förskolan | B23, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Litteraturseminarium | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till level design | B23, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Presentation A1 (Graded) | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Lecture 6: Visual profiles as tools | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:45 | B23, Campus Gotland | Information | Stipendieinfo- drop in | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 14:00 - 14:45 | B23, Campus Gotland | Information | Stipendieinfo- drop in | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:00 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B23, Campus Gotland | Föreläsningar och övningar | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till level design | B23, Campus Gotland | Seminarium | Jonatan Österberg | Scripted Events 2: Doors, Simple Puzzles | Karta | |||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:30 - 11:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Artjom Jefimov | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:00 - 17:00 |
B23, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | B23, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 12:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Kulturvårdens fält | B23, Campus Gotland |
Dugga Övning |
Sandra Såger |
Dugga Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation ochanonymitetskod du fick när du anmälde dig i Ladok. Kom 30 min innan start. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 12:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Lukas Dahlström | Sustainable Development 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Introduction to Programming with C/C++2 | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Ruotsi | TF/YGL del 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Ruotsi | TF/YGL del II | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:00 - 12:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:00 - 14:00 | B23, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Juridiskt grundår |
B23, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Övningstentamen Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Salsindelning meddelas via epost ett par dagar innan. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 |
B23, Campus Gotland C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:00 - 12:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | Vindkraftsprojektering | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Intro to character design | Karta | |||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 13:30 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:00 - 12:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B23, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | B23, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Seminar | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Thumbnails to Lineart | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 10:00 - 13:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B23, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 10:00 - 12:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 12:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Carl Fredrik Bergström | EU-rätt del 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Carl Fredrik Bergström | EU-rätt del 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:15 - 12:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Joakim Andersson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 08:00 - 11:30 | Människokroppens struktur och funktion | B23, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta |
Skriftlig omtenta i sal - Skrivdag 1 Ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 08:00 - 11:30 | Människokroppens struktur och funktion | B23, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta |
Skriftlig omtenta i sal - Skrivdag 2 Ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 10:00 - 12:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 |
Botanisk systematik, morfologi och evolution Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Styr- och reglersystem |
B23, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta Tentamen, papperstenta |
Bertil Ståhl Magnus Wessberg |
1BG603 14-19 Papperstentamen 1BG049 14-16 E-tentamen 1TG306 14-18 Papper Anmälan i Ladok. Kom ihåg legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A, samt din anonymitetskod . Kom 30 min innan. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:30 - 12:00 | Osteologi A | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Fiskar | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B23, Campus Gotland |
Examination Obligatorisk |
Johan Eriksson | Presentations 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 12:00 - 14:00 | B23, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 15:00 - 18:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Workshop | Pernilla Persson | Turnaround (workshop) | Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Laboration |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Intro to light and color | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Seminarium |
Mika Edström Ray Whitcher |
Module 0. Introduction. Speed Draw 1. | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:15 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Governance, organisation och samhälle | B23, Campus Gotland | Möte | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Viktor Jacobsson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Continued light and color (1) | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Föreläsning |
Mika Edström Ray Whitcher |
Module 1. Research and exploration. Lecture: So What IS Concept Art? | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 11:00 - 12:30 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Continued light and color (2) | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Seminarium | Ray Whitcher | Project Briefing, Speed Draw 2. Ray and the Industry Lecture. | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:00 - 14:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 13:15 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | B23, Campus Gotland | Handledning | Björn Åkerblom |
Hjälpverkstad: Påbyggnadsuppgifter Lärare på plats från ca kl 13:30-13:40 |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Continued light and color (3) | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Föreläsning |
Mika Edström Ray Whitcher |
Lecture: Neo Gothic as a Genre | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 12:00 - 17:00 |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Seminarium | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Olof Wilske | Normkontroll | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | B23, Campus Gotland | Handledning | Björn Åkerblom |
Hjälpverkstad: Påbyggnadsuppgifter Lärare på plats från ca kl 13:30-13:40 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B23, Campus Gotland | Workshop | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Föreläsning |
Mika Edström Ray Whitcher |
Mark Making and Speeding Up Workflow | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Laboration | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Den urbana miljön | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Ward | Property, the Public and the Private | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Seminarium | Ray Whitcher | Matte Painting and Kitbashing. Speed Draw 3. | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Ray Whitcher | Simple character moving | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 16:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland |
Seminarium |
Fredrik Sjöstrand Jenny Helin |
Gruppsuppsatser seminarium: opponering |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Laboration | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Location Design Part 1. | Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Ray Whitcher | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 14:00 - 18:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | B23, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta |
Helena Skogström |
Vetenskapligt skrivande *Anmälan och info i Ladok Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B23, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Hällback | Vetenskaplig artikel | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Seminarium |
Mika Edström Ray Whitcher |
Module 3: Designing in Values. Assigment 2 Briefing. | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 16:00 - 20:00 | Basic Swedish 1 | B23, Campus Gotland | Tentamen | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B23, Campus Gotland | Examination | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B23, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B23, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Kayode Shonibare-Lewis |
Parallax Implementation Please bring your laptops and backgrounds. |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Seminarium |
Mika Edström Ray Whitcher |
Proportions and Anatomy | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | B23, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 12:00 - 14:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:30 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Genomgång av tentamen | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:00 - 09:00 | B23, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Osteologi A | B23, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | B23, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Ray Whitcher | Assignment 1 Submission. Speed Draw 5. | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-16 | 08:00 - 13:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Lärande och utveckling, förskollärare |
B23, Campus Gotland | Omtentamen, E-tenta | Christer Rödin |
Anmälan i Ladok. 5EN209 kl 8-12 4PE185 kl. 8-13 Ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 13:15 - 16:00 | Concept art för spel | B23, Campus Gotland | Seminarium |
Mika Edström Ray Whitcher |
"Module 4: Designing With Colours - Location Design Part 2 Assignment 3 and 4 Brief." |
Karta | |||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B23, Campus Gotland | Avstämning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B23, Campus Gotland | Muntlig examination | Anna Kahlbom | Muntlig tentamen | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 13:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B23, Campus Gotland | Handledning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:15 - 14:00 | B23, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Kulturvårdens fält Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
B23, Campus Gotland |
Obligatorisk Omdugga Tentamen, E-tenta |
Sluttentamen T2 Sluttentamen T2 SSK 14-18 E-tenta 5KV766 Omdugga papper 14-17 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:15 - 09:15 | B23, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Basic Swedish 1 | B23, Campus Gotland | Omtentamen | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:00 - 12:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Bevarandeprinciper och kulturvärden | B23, Campus Gotland | Information | Charlotte Mårland | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:15 - 12:00 |
Förstudie för examensarbete i industriell teknik Utredningsmetodik för ingenjörer |
B23, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 2 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:15 - 12:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | B23, Campus Gotland | Föreläsning |
Max Rosvall Swaminathan Ramanathan |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | B23, Campus Gotland | Workshop | Fredrik Sjöstrand |
Referensworkshop Introduktion till forskningsdesign |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Databaser 2 | B23, Campus Gotland | Laboration | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 2 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:15 - 12:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 | B23, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Malin Campbell | Workshop Retorik (Icke-verbal kommunikation) | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Osteologi B | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 2 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:15 - 11:00 | Osteologi B | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Databaser 2 | B23, Campus Gotland | Laboration | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | B23, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Hansson | Rättsfallsseminarium 1 | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 2 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 15:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | B23, Campus Gotland | Workshop | James Sallis | Elpanelen, 09:00-10:00; FLIKK, 10:15-11:15; Gotland Originals, 11:30-12:30; Gotlandschips, 12:45-13:45; Pettersson & Munthe, 14:00-15:00. | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 2 | B23, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 14:00 - 17:00 | B23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B24, Campus Gotland, 60
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:00 - 11:00 | Kulturvårdens fält | B24, Campus Gotland | Upprop | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A1 Människoblivandet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning |
Christoph Kilger Patrik Klingborg |
AAH I Moment 1 Upprop. Introduktion till momentet och programmet. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Caisa Öster | Introduktion inom psykiatri |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A1 Människoblivandet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Arkeologi och antik historia I | B24, Campus Gotland | Information | Christoph Kilger | Information Studenthälsan | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Patrik Klingborg |
AAH I Moment 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Patrik Klingborg |
AAH I Moment 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 10:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Lina Holmberg | Traumatologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B24, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd |
Mia Berg |
Uppföljande frågestund Patientfall: Omvårdnad av traumapat på vårdavdelning. Föreläsare: Mia Berg |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A1 Människoblivandet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B24, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Gästföreläsare |
Anknytningsteori 1 Gästföreläsare: Tommie Forslund |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:15 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Patrik Klingborg |
AAH I Moment 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
B24, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Malena Lidar |
Introduktion till läroplanstori Sänds till Campus Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) PPU termin 3 - samläsning |
B24, Campus Gotland |
Introduktion Zoom-undervisning |
Eva Hall Hanna Ljungvall |
Hybridföreläsning från Gotland Zoomlänk: https://uu-se.zoom.us/j/68198298978 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
B24, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olle Uppenberg |
Utbildningspolitik, samhälle och skola Sänds till Campus Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I |
B24, Campus Gotland Geijersalen 6-1023, Engelska parken |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Patrik Klingborg |
AAH I Moment 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B24, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Cecilia Wåhlstedt | ADHD och Autismspektrumstörning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A1 Människoblivandet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
B24, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olle Uppenberg |
Internationella influenser och lokal variation Sänds till Campus Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A1 Människoblivandet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Patrik Klingborg |
AAH I Moment 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 14:15 - 16:15 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Patrik Klingborg |
AAH I Moment 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp A-G Basgrupp N |
A1:107a, BMC B24, Campus Gotland |
Information Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Hedlund | VFU-information |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B24, Campus Gotland | Föreläsning | Lårben | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A1 Människoblivandet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
B24, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Malena Lidar |
Didaktiska perspektiv Sänds till Campus Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Seminarium |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A1 Människoblivandet Separata seminarier på respektive campus. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A1 Människoblivandet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:15 - 17:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | B24, Campus Gotland | Workshop | Anna-Carin Nordvall | Strategisk osäkerhet och Finansiell analys | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 14:15 - 16:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
B24, Campus Gotland Geijersalen 6-1023, Engelska parken |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A1 Människoblivandet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 13:15 - 15:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B24, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Guest lecture Jennifer Hinton on Post-Growth | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 13:15 - 17:00 |
Arkeologi A Människoblivandet och jägare/samlare |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A1 Människoblivandet Gruppredovisningar |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 11:30 | B24, Campus Gotland | Besök | Camilla Bergström | Studentavdelning/Antagning | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | B24, Campus Gotland | Besök | Camilla Bergström | Studentavdelningen | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | B24, Campus Gotland | Workshop | Per Forsmark | Mega Death Laser Championship | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 17:00 | Examensarbete i vindkraftsprojektering | B24, Campus Gotland | Redovisning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A2 Att bruka jord |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
AAH I Moment 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A1 Att bruka jord |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
AAH I Moment 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:00 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Seminarium | Charlotte Hedenstierna-Jonson |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A2 Att bruka jord |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
AAH I Moment 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:15 - 12:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
A1:107a, BMC B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Susanne S:t Clair Renard Therése Fridström Montoya |
F4 - Barn Föreläsningen direktstreamas från Uppsala till Visby. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
A1:107a, BMC B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Malou Andersson Susanne S:t Clair Renard |
F5 - Unga lagöverträdare Föreläsningen direktstreamas från Uppsala till Visby. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A2 Att bruka jord |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
AAH I Moment 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A2 Att bruka jord |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
AAH I Moment 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 13:15 - 15:00 | Arkeologi och antik historia I |
B24, Campus Gotland Geijersalen 6-1023, Engelska parken |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
AAH I Moment 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
B24, Campus Gotland Geijersalen 6-1023, Engelska parken |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A2 Att bruka jord |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
B24, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Susanne S:t Clair Renard Therése Fridström Montoya |
F7 - Missbruk Föreläsningen direktstreamas från Uppsala till Visby. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A2 Att bruka jord Introduktion till samlingarna |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
AAH I Moment 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 13:15 - 15:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
AAH I Moment 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 14:15 - 16:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Karin Ojala Paul Wallin |
ARK A2 Att bruka jord |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
AAH I Moment 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:00 - 11:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A2 Att bruka jord |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A2 Att bruka jord |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
AAH I Moment 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Anders Kaliff Paul Wallin |
ARK A2 Att bruka jord |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Michael Lindblom |
AAH I Moment 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:15 - 16:45 | Det vetenskapliga hantverket |
2-0024, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoseminarium Workshop |
Angus Graham |
Academic Writing Day Workshop. To write academic text: exercises and assignments (detailed schedule will be sent out before the day). |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 13:15 - 17:00 | Kulturvårdens fält | B24, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 16:00 - 18:00 | B24, Campus Gotland | Möte | Petra Eriksson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
ARK A3 Stammar, stater |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:15 - 11:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | B24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Seminarium interprofessionellt team (IPT) del I | Karta | ||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till level design | B24, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Presentation A2 (Graded) | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Motion capture för spel | B24, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | MC - Graded Final Presentation | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 11:15 - 13:00 | Projektkurs i speldesign | B24, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Håkan Mattsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
ARK A3 Stammar, stater |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
B24, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Esbjörn Larsson |
Förskolans historia Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
ARK A3 Stammar, stater |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | B24, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | B24, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:15 - 10:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp A-G Basgrupp N |
A1:107a, BMC B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Ann-Christin Karlsson | Omvårdnadsteorier/PM-intro |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
ARK A3 Stammar, stater |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
ARK A3 Stammar, stater |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:15 - 12:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
B24, Campus Gotland | Redovisning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
ARK A3 Stammar, stater |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B24, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
ARK A3 Stammar, stater |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 15:15 - 16:00 | B24, Campus Gotland | Information | Cecilia de Bernardi | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B24, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Stammar, stater, marknader och städer |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Alexander Andreeff Högfeldt Karin Ojala |
ARK A2 Stammar, stater |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | B24, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B24, Campus Gotland | Examination | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 13:00 | B24, Campus Gotland | Symposium | Anna Karlström | SuHRF symposium | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
ARK A4 Historisk arkeologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 4 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
ARK A4 Historisk arkeologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Arkeologi och antik historia I Arkeologi och samhälle |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 4 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sami Uljas Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 4 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
B24, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Frågestund Videoföreläsning |
Johan Söderström | Frågestund |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
ARK A4 Historisk arkeologii |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | B24, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 12:15 - 14:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
ARK A4 Historisk arkeologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Carl-Gösta Ojala Filmo Verhagen Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 4 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 13:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 4 Seminarium 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 13:15 - 15:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
ARK A4 Historisk arkeologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Arkeologi och antik historia I Arkeologi och samhälle |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 4 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 11:15 - 13:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
ARK A4 Historisk arkeologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Arkeologi och antik historia I Arkeologi och samhälle |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Anna Rimpi Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 4 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Arkeologi och antik historia I Arkeologi och samhälle |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 4 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 13:15 - 15:00 |
Arkeologi och antik historia I Arkeologi och samhälle |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Carl-Gösta Ojala Karin Ojala Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 4 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
ARK A4 Historisk arkeologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 14:15 - 16:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
ARK A4 Historisk arkeologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 13:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia I |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 4 Seminarium 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
ARK A4 Historisk arkeologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 10:15 - 12:00 |
Arkeologi A Historisk arkeologi |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Christoph Kilger Linda Qviström |
ARK A4 Historisk arkeologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:00 - 11:30 |
Människokroppens struktur och funktion Programmering med Python |
B24, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta |
3MC127 8-11.30 Dag 2 1TG322 8-11 Come 30 minutes before the exam starts. Bring your identification and your anonymity code you got when you registered for the exam in Ladok. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | B24, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | ARK B1 Teori och metod Samläsning VT 2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Anna Rimpi Helene Martinsson-Wallin |
ARK B1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Gunnel Ekroth | AAH II |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | ARK C1 - Aktuell arkeologi VT24 |
2-0024, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Introduktion |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
ARK C1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | B24, Campus Gotland | Utbildning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Gunnel Ekroth Paul Wallin |
AAH II |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Juridiskt grundår | B24, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Skadeståndsrätt I INSTÄLLD | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:30 - 10:00 | B24, Campus Gotland | Utbildning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 08:15 - 10:00 | Juridiskt grundår | B24, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Skadeståndsrätt I Föreläsare: Håkan Andersson |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Christoph Kilger Gunnel Ekroth |
AAH II |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B24, Campus Gotland | Föreläsning | Joakim Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | ARK C1 - Aktuell arkeologi VT24 |
2-0024, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Seminarium |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
ARK C1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:15 - 10:00 | ARK B1 Teori och metod Samläsning VT 2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anna Rimpi Helene Martinsson-Wallin |
ARK B1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 | B24, Campus Gotland | Seminarium | Gunnel Ekroth |
AAH II Visby, Seminarium |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 |
B24, Campus Gotland Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Tomas Persson | Algebra 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Erika Weiberg Gunnel Ekroth |
AAH II |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:15 - 11:00 | ARK C1 - Aktuell arkeologi VT24 |
2-0024, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
ARK C1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Gunnel Ekroth Jakob Andersson Sami Uljas |
AAH II |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 |
B24, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Påls |
Situationsanpassat ledarskap, strukturerad undervisning Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp A-D |
A1:111a, BMC B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Ann-Christin Karlsson | Leva med njursvikt, coping |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | ARK C1 - Aktuell arkeologi VT24 |
2-0024, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
ARK C1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Anders Kaliff Carl-Gösta Ojala Gunnel Ekroth |
AAH II |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | ARK C1 - Aktuell arkeologi VT24 |
2-0024, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Seminarium |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
ARK C1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 12:15 - 14:00 | ARK B1 Teori och metod Samläsning VT 2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anna Rimpi Helene Martinsson-Wallin |
ARK B1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Anders Kaliff Gunnel Ekroth |
AAH II |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:15 - 11:00 | ARK C1 - Aktuell arkeologi VT24 |
2-0024, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
ARK C1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Gunnel Ekroth Jakob Andersson Sami Uljas |
AAH II |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 13:15 - 15:00 | ARK B1 Teori och metod Samläsning VT 2024 |
22-0031, Engelska parken B24, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anna Rimpi Helene Martinsson-Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B25, Campus Gotland, 60
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:00 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturvårdens fält | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:00 | Basic Swedish 2 | B25, Campus Gotland | Omtentamen | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Allmän ben- och ledlära | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B25, Campus Gotland | Föreläsning |
Jenny Helin Matilda Dahl |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 11:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B25, Campus Gotland | Exkursion | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Övning | Andreas Hedrén |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:30 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Workshop |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs | B25, Campus Gotland | Övning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B25, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Playtest and Development | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till level design |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Michael Hiessboeck | Player test and how to analyse test data |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | B25, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:30 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Laboration Workshop |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:30 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Laboration Workshop |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:00 - 10:00 | B25, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Leadership 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:45 - 14:45 | B25, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Enhetsmöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B25, Campus Gotland |
Litteratur Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Lecture 5: Graphical User Interfaces | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:30 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Laboration Workshop |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:30 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Laboration Workshop |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 13:30 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 13:00 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Möte | Joakim Wehlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:30 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Laboration Workshop |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 13:15 - 17:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | B25, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B25, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Developing a Sample Game together in Class | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | B25, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Martin Goblirsch | Workshop mässa |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:00 - 16:00 |
B25, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 22:00 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland G41, Campus Gotland |
Övrigt | My First Game Jam |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:00 - 12:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B25, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:00 - 14:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:30 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B25, Campus Gotland | Introduktion | Pernilla Persson |
Course Intro+ Principles and elements of art and design Open first assignment |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:00 - 16:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B25, Campus Gotland | Övrigt | Mats Jadeskär | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 13:15 - 15:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:00 - 12:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B25, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till level design |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Michael Hiessboeck | Peer Player Test 2 (Graded) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 13:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B25, Campus Gotland | Övrigt | Mats Jadeskär |
Python Eget arbete uppgifter + laboration Eget arbete |
Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | B25, Campus Gotland | Övning | Mats Jadeskär | Python: Eget arbete med handledning | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs | B25, Campus Gotland | Övning | Mats Jadeskär | Python: Eget arbete med handledning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 13:15 | Produktutveckling för spel | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Don Geyer | Group Meetings | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:00 - 10:00 | B25, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 11:00 - 13:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning | Jenny Helin | Ord och text I |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 14:00 - 17:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 12:15 - 15:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Linked List | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:00 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Tentamen, papperstenta | Matilda Dahl | Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||||
18:15 - 21:00 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning Information |
Jakob Berglund Rogert Stephanie Noroozy |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning Information |
Jakob Berglund Rogert Stephanie Noroozy |
INFORMATION DAY |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning Information |
Jakob Berglund Rogert Stephanie Noroozy |
INFORMATION DAY |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 13:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:15 - 12:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | B25, Campus Gotland | Handledning | Don Geyer | Individual Meetings | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:00 - 12:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | B25, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 12:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Databaser 1 | B25, Campus Gotland | Laboration |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 13:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B25, Campus Gotland | Laboration | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 11:00 - 15:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Projekt |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:15 - 12:00 | Databaser 1 | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Databaser 1 | B25, Campus Gotland | Laboration |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Six sigma | B25, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 12:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion | B25, Campus Gotland | Eget arbete | Påbyggnadsuppgifter | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Räkneövning | Adri de Ridder | Grupp 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B25, Campus Gotland | Examination | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 13:00 - 17:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:15 - 13:00 | Vindresursbedömning | B25, Campus Gotland | Laboration | Henry Korb | WS, Wind tunnel | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:15 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kvalitetsteknik | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Jacob Hallencreutz | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 13:15 - 15:00 | Projektledning och ledarskap |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Project Communication |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 13:15 - 17:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis |
Playtest 13:15 - Teams 1, 4, 5, 9, 13 & 17 14:30 - Teams 2, 7, 10, 14, 18 & 19 15:45 - Teams 3, 8, 11, 15, 12, 16 & 20 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Composition/Simple backgrounds | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 13:15 - 16:00 | Processledning och ledningssystem | B25, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 12:00 | Människokroppens struktur och funktion | B25, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | B25, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 12:00 | Kvalitetsteknik | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Kvalitetsteknik | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:00 - 12:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis |
Playtest 13:15 - Teams 1, 4, 5, 9, 13 & 17 14:30 - Teams 2, 7, 10, 14, 18 & 19 15:45 - Teams 3, 8, 11, 15, 12, 16 & 20 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 15:00 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 11:30 - 11:45 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 13:00 - 15:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:00 - 12:00 | IT-säkerhet | B25, Campus Gotland | Examination | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Tentamen, papperstenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:15 - 12:00 | Arkeologi och samhälle | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Sophie Bergerbrant | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B25, Campus Gotland | Seminarium | Ray Whitcher | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 | B25, Campus Gotland | Presentation |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 13:15 - 15:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:15 - 12:00 | Osteologi B | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier Interiörer och möbler |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:00 - 12:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Bibi Cederloo | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | B25, Campus Gotland | Workshop | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis | Ideation |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis | Ideation |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 11:30 | Osteologi B | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Hållbar utveckling, CSR och livscykelanalys | B25, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Research Talks (Ray) Speaker: Ray Whitcher | Title: Creative Methods for Anti-Academia: Non-Traditional Research Fields and How to Make Them Sound Convincing |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Research Talks (Patrick) Speaker: Patrick Prax | Title: Games and Critical Perspectives |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 13:15 - 15:00 |
Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier Interiörer och möbler |
B25, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Research Talks (Doris) Speaker: Doris Rusch | Title: Making Deep Games - 15 years of practice based research |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Research Talks (Joshua) Speaker: Joshua Juvrud | Title: Psychological and psychophysiological methodologies in games research |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:15 - 12:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Research Talks (Josephine) Speaker: Josephine Baird | Title: Close Reading Games: Examining games as literature |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Research Talks (Sarah) Speaker: Sarah Bowman | Title: Research in Games and Society |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 13:00 - 16:00 | B25, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B26, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | GIS för humanister och samhällsvetare | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
Basgrupp N Basgrupp G |
B26, Campus Gotland | Information |
Information om VFU psykiatrisk avd GN Jenny Malm Psykiatrin Visby |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp G | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Basgruppsträff | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:00 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Mattias Legnér | The historical development of the heritage sector | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 12:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Financial documentation / the value of wind | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | B26, Campus Gotland | Handledning | Anna-Carin Nordvall | Konsultation | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 12:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Förskolans uppdrag | B26, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Seminarium: Läroplansanalys | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:00 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | B26, Campus Gotland | Lektion | Sebastian Meyer | Project economics 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 12:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Landscape analysis | Karta | |||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Mathias Cöster | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 13:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B26, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Playtesting and Presenting | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B26, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Playtesting and Presenting | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B26, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
CG grupp 17-22 Diskussionsklubb 2 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | PBL Utp Stress, huvudvärk, hypertoni | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 11:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:00 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Information | Daniel Nilsson Ranta | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | B26, Campus Gotland | Information | Daniel Nilsson Ranta | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Guest lecture: Tetiana Tymoshenko | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Litteratur Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | B26, Campus Gotland | Lektion | Wind Power Construction | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | B26, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Contractual features and arrangements 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | B26, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 12:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | B26, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Contractual features and arrangements 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:00 - 11:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | B26, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Contractual features and arrangements 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | B26, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Environmental justice | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Att tolka historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Att tolka historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) PPU termin 3 - samläsning |
B26, Campus Gotland | Seminarium | Baharan Kazemi |
Samtalsworkshop 1 Visby basgrupp 9 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Att tolka historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Nelly | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B26, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Discuss Barbarian Prince | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Litteratur Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Att tolka historiska landskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:15 - 12:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | per-arne | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Litteratur Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:00 - 10:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Förskolebarns lek | B26, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Lek i toddlarstil | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | B26, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | B26, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | B26, Campus Gotland | Möte | Christine Mackay Tircomnicu | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:15 - 12:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:30 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | B26, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | B26, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Kerstin Lugnet |
Reflektionsseminarium med inriktning yrkesmässig handledning Tillfälle 3 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | B26, Campus Gotland | Information |
Write your PM Individual work |
Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:15 - 10:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp N | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Isak Thaning | Seminarium Psykisk ohälsa: Affektiv sjukdom | Karta | ||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp G | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Isak Thaning | Seminarium Psykisk ohälsa: Affektiv sjukdom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Landskapsarkeologi: Att tolka historiska landskap | B26, Campus Gotland | Redovisning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:30 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lotte van den Heuvel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | B26, Campus Gotland | Information |
Write your PM Individual work |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:15 - 10:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | B26, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | B26, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | B26, Campus Gotland | Seminarium | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | B26, Campus Gotland | Seminarium | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:00 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Tentamen, papperstenta | Matilda Dahl | Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | B26, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | B26, Campus Gotland | Information |
Write your PM Individual work |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Yrkesanknuten praktik i vindkraftsprojektering | B26, Campus Gotland | Workshop | Henry Korb | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | B26, Campus Gotland | Handledning | Sara Holmström | handledning PM 2, alla med PM-ämne 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Juridiskt grundår | B26, Campus Gotland | Handledning | Sara Holmström | handledning PM 2, alla med PM-ämne 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 10:00 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Möte | Jakob Berglund Rogert | Programming Planning Day | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:15 - 12:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Fåhraeus | Föreläsning: Kvantitativa metoder | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Fåhraeus | Föreläsning: Univariat analys | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:00 - 11:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Fåhraeus | Föreläsning: Bivariat analys | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:15 - 10:00 | Den urbana miljön | B26, Campus Gotland | Seminarium | Cecilia Fåhraeus | Seminarium: Staden ur ett globalt perspektiv | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 11:30 | B26, Campus Gotland | Möte | Felicia Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Den urbana miljön | B26, Campus Gotland | Seminarium | Cecilia Fåhraeus | Seminarium: Staden ur ett globalt perspektiv | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 11:00 - 12:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp N | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson | Förbättringskunskap Seminarium | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp G | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson | Förbättringskunskap Seminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:15 - 09:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N | B26, Campus Gotland | Seminarium | Nathalie Godman | Grupphandledning PM | Karta | ||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | B26, Campus Gotland | Seminarium | Nathalie Godman | Grupphandledning PM | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:00 - 13:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 11:30 | IT-säkerhet | B26, Campus Gotland | Seminarium | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | IT-säkerhet | B26, Campus Gotland | Seminarium | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 11:30 | B26, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B26, Campus Gotland | Handledning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:30 - 11:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | B26, Campus Gotland | Seminarium | Basgruppsarbete för utgångspunkt: lungsjukdomar | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 10:00 | Den urbana miljön | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Fåhraeus | Föreläsning: Urbana grönområden | Karta | |||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Fåhraeus | Föreläsning: Multivariat analys | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:15 - 12:00 | Den urbana miljön | B26, Campus Gotland | Seminarium | Cecilia Fåhraeus | Urbana grönområden | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Den urbana miljön | B26, Campus Gotland |
Seminarium Övning |
Cecilia Fåhraeus | Urbana grönområden | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 10:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | B26, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Playtesting & Presenting | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 12:00 | Vindkraftteknik | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Marcus Berg | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:00 - 10:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Omvårdnad vid cancersjukdomar | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:15 - 12:00 | Den urbana miljön | B26, Campus Gotland | Seminarium | Tom Ward | Seminarium: Grafitti och gatukonst | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Den urbana miljön | B26, Campus Gotland | Seminarium | Tom Ward | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B26, Campus Gotland | Seminarium | Samuel Blyth | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | B26, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Playtesting and presenting | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Landskap i förändring | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Kursintroduktion: Landskap, landsbygd och utveckling | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 | B26, Campus Gotland | Seminarium | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftteknik | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Marcus Berg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftteknik | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Marcus Berg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Report Ventilation Seminar |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:00 - 17:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B26, Campus Gotland | Seminarium | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:00 - 12:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Report Ventilation Seminar |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B26, Campus Gotland | Seminarium | Tor Broström | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B26, Campus Gotland | Seminarium | Tor Broström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Report Ventilation Seminar |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:00 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B26, Campus Gotland | Lektion | Linda Viklund | Tema: Globala målen och hållbar utveckling. | Karta | |||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Supplementation Day |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 11:00 | Arkeologi och samhälle | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Sophie Bergerbrant | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B26, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 14:30 | Speldesign 3 - systemdesign |
B14, Campus Gotland B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland |
Seminarium | Jakob Berglund Rogert |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:15 - 12:30 | Praktik inom informationssystem | B26, Campus Gotland | Seminarium | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Energy Technology Innovation | Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Ohälsa och främjande av hälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
B26, Campus Gotland | Information |
Information om VFU psykiatrisk avd GN Jenny Malm Psykiatrin Visby |
Karta | |||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Ohälsa och främjande av hälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
B26, Campus Gotland | Information |
Information om Operation/Anestesi Katarina Nilsson Öhgren |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Miljö och klimat i förändring | B26, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljö och klimat i förändring | B26, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Miljö och klimat i förändring | B26, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:00 - 12:00 | Interiörer och möbler | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
B26, Campus Gotland | Seminarium | Katarina Alexius |
Sem. 1. Tillämpningsövningar i kunskapsbaserat socialt arbete Grupp T4CGoE |
Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
B26, Campus Gotland | Seminarium | Katarina Alexius |
Sem. 1. Tillämpningsövningar i kunskapsbaserat socialt arbete Grupp T4CGoF |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:00 - 10:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Energy Innovation Systems Seminar | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Innovationer för energiomställning | B26, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Energy Innovation Systems Seminar | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Social innovation | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Data analytics | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Data analytics | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 09:00 - 10:30 | B26, Campus Gotland | Möte | Sabine Sten | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B26, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det offentliga rummet | B26, Campus Gotland |
Seminarium Övning |
Tom Mels | Barndomskultur (Halvgrupp | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:00 - 17:00 | Systemutvecklingsmetoder | B26, Campus Gotland | Seminarium | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Innovative business models | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Innovationer för energiomställning | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Elias Faltin | Innovation day intro | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Data analytics | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Data analytics | B26, Campus Gotland | Seminarium | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | B26, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | B26, Campus Gotland | Möte | Håkan Mattsson | Programme council: Open Minor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B27, Campus Gotland, 56
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 13:15 - 15:00 | Praktik inom informationssystem | B27, Campus Gotland | Introduktion | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Konst i spel och spel som konstform | B27, Campus Gotland | Introduktion | Pernilla Persson | Introduction to Art in Games and Games as Art Form | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B27, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Yoones Asgharzadehsekhavat | Introduction to Programming with C/C++ 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | B27, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:30 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Möte | T1 SSK och Region Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat |
Fundamentals of Programming Why C++?, Compilation, Data Types, Variables, Expressions, Declarations, Statements |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B27, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting, Exercises | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Praktik inom informationssystem | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Övning | Andreas Hedrén |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:15 - 10:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Osteologi A | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Skuldergördeln och armar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till level design |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Michael Hiessboeck | Player test and how to analyse test data |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 13:00 - 14:30 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 13:15 - 16:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Leadership 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Globalisering och naturresurser idag | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B27, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Mohammad Mehdi Mohammadi | Repetion class of Physics | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat |
Advanced Class 1 Static Members, Friend, Template, Separate Header and Source |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B27, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting, Exercises | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:00 - 15:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:00 - 15:30 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Papper Torsten Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Praktik inom informationssystem | B27, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:00 - 16:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:15 - 12:00 | .NET-programmering | B27, Campus Gotland | Laboration | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Akademiskt skrivande | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
B27, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
B27, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Uppföljning Stress, huvudvärk, hypertoni | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B27, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting, Exercises | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Nyttokonst Jonas B Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Martin Goblirsch | Workshop mässa |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | B27, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Presentations Also Team 19 |
Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 22:00 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland G41, Campus Gotland |
Övrigt | My First Game Jam |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 13:15 - 15:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:15 - 11:00 | Kulturvårdens fält | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
B27, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Labb 4 grp 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:00 - 15:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:00 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | B27, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:00 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | B27, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Johan Eriksson | Show & Tell 2 - Show your work in progress | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Artjom Jefimov | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Intro och pigmentföreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Filip | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till level design |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Michael Hiessboeck | Peer Player Test 2 (Graded) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | B27, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting and working on the Assignments | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:00 - 13:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | B27, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Seminar | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:00 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:30 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:15 - 12:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | B27, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Redovisning Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | B27, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting and working on the Assignments | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 11:00 - 14:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:30 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning | Jenny Helin | Ord och text I |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:00 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:15 - 11:30 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:15 - 12:00 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) PPU termin 3 - samläsning |
B27, Campus Gotland | Workshop | Maria Trost |
Dramapedagogisk workshop 2: Makt och etik Dramagrupp 7, Visby |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:00 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Tentamen, papperstenta | Matilda Dahl | Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
18:15 - 21:00 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning Information |
Jakob Berglund Rogert Stephanie Noroozy |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning Information |
Jakob Berglund Rogert Stephanie Noroozy |
INFORMATION DAY |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning Information |
Jakob Berglund Rogert Stephanie Noroozy |
INFORMATION DAY |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | B27, Campus Gotland | Seminarium | Samuel Blyth | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 11:00 - 13:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Praktik inom informationssystem | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:00 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B27, Campus Gotland | Workshop | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:15 - 12:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:15 - 12:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:15 - 12:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Människokroppens struktur och funktion | B27, Campus Gotland | Uppföljning | Björn Åkerblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:15 - 11:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Developing Games in Class 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 12:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Projekt |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | INSTÄLLT PGA SJUKDOM | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algebra och vektorgeometri | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:00 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 12:00 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:00 - 12:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | B27, Campus Gotland | Handledning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B27, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:15 - 11:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | B27, Campus Gotland | Eget arbete | Lärare med via Zoom 13.15-15.00 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:00 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektledning och ledarskap |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Project Communication |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Arkeologi och samhälle | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Sophie Bergerbrant | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis |
Playtest 13:15 - Teams 1, 4, 5, 9, 13 & 17 14:30 - Teams 2, 7, 10, 14, 18 & 19 15:45 - Teams 3, 8, 11, 15, 12, 16 & 20 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:15 - 11:00 | Konserveringsvetenskap | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Resource exploitation | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:00 - 09:00 | B27, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B27, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Magnus Wessberg | 20 stud. | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | B27, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | : Landsbygd, miljö och planering | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 1 - introduktion |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis |
Playtest 13:15 - Teams 1, 4, 5, 9, 13 & 17 14:30 - Teams 2, 7, 10, 14, 18 & 19 15:45 - Teams 3, 8, 11, 15, 12, 16 & 20 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Bioprospecting, biopiracy and a recapitulation | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:00 - 17:00 | IT-säkerhet | B27, Campus Gotland | Workshop | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 09:15 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Tentamen, papperstenta |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:15 - 11:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
B27, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B27, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 13:15 - 16:00 | Concept art för spel | B27, Campus Gotland | Seminarium |
Mika Edström Ray Whitcher |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:15 - 13:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B27, Campus Gotland |
Presentation Seminarium |
Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Concept art för spel | B27, Campus Gotland | Seminarium | Ray Whitcher | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 13:15 - 15:00 | Bevarandeprinciper och kulturvärden | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Charlotte Mårland | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:15 - 12:00 | Applikationsutveckling och mobilitet | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Bevarandeprinciper och kulturvärden | B27, Campus Gotland | Seminarium | Charlotte Mårland | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | F3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis | Ideation |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Workshop | Kayode Shonibare-Lewis | Ideation |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:15 - 12:00 | Applikationsutveckling och mobilitet | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Applikationsutveckling och mobilitet | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Research Talks (Ray) Speaker: Ray Whitcher | Title: Creative Methods for Anti-Academia: Non-Traditional Research Fields and How to Make Them Sound Convincing |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Research Talks (Patrick) Speaker: Patrick Prax | Title: Games and Critical Perspectives |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:45 - 12:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Linda | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Hållbar utveckling, CSR och livscykelanalys | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Karin Bengtsson | Ecology 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:00 - 17:00 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Research Talks (Doris) Speaker: Doris Rusch | Title: Making Deep Games - 15 years of practice based research |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Research Talks (Joshua) Speaker: Joshua Juvrud | Title: Psychological and psychophysiological methodologies in games research |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 12:00 | Applikationsutveckling och mobilitet | B27, Campus Gotland | Presentation | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:15 - 12:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Research Talks (Josephine) Speaker: Josephine Baird | Title: Close Reading Games: Examining games as literature |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Avancerade metoder för speldesignforskning Speldesign 5 - teori och metod |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland |
Seminarium | Wilhelmina Statham |
Research Talks (Sarah) Speaker: Sarah Bowman | Title: Research in Games and Society |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:15 - 12:00 | Vetenskapliga metoder i kulturvård | B27, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturarv som drivkraft för regional utveckling | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Christer Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Kulturarv som drivkraft för regional utveckling | B27, Campus Gotland | Introduktion | Christer Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:15 - 12:00 | Bevarandeprinciper och kulturvärden | B27, Campus Gotland | Föreläsning | Mattias Legnér | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:15 | B27, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B31, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B33, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B34, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B36, Campus Gotland, 24
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 09:00 - 11:30 | Forskningsmetoder i vindkraftsprojektering | B36, Campus Gotland | Omtentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok Come 30 minutes before the exam starts. Bring your identification and your anonymity code you got when you registered for the exam in Ladok. Campus is closed you enter with your Campus card. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 15:15 - 17:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B36, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | B&M: Skapa DPY | Karta | |||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till industriell utveckling | B36, Campus Gotland | Handledning datorer | Studenttjänster | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till industriell utveckling | B36, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B36, Campus Gotland | Handledning datorer | Studenttjänster | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 | Six sigma | B36, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | B36, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B36, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till industriell utveckling | B36, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Lecture: Academic Writing 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till industriell utveckling | B36, Campus Gotland | Handledning datorer | Excel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B36, Campus Gotland | Handledning datorer | Excel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till industriell utveckling | B36, Campus Gotland | Handledning datorer | Uppsamling | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | B36, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Självständigt arbete för förskollärarprogrammet | B36, Campus Gotland | Workshop | Bibliotekarie UB | Workshop med biblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:00 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Att tolka historiska landskap | B36, Campus Gotland | Workshop | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | B36, Campus Gotland | Handledning datorer | Uppsamling | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 13:15 - 15:00 | Förskolebarns lek | B36, Campus Gotland | Seminarium | Bibliotekarie UB | Sökworkshop med biblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:00 - 17:00 | B36, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:00 - 17:00 | B36, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 13:15 - 14:00 |
Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
B36, Campus Gotland | Seminarium |
Bibliotekarie UB Maja Marsling Bäckvall |
Barnlitteratur på Blåsenhusbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:15 - 12:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Övning | Cecilia Fåhraeus | Övning: Excel | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:15 - 12:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Övning | Cecilia Fåhraeus | Övning: Univariat analys | Karta | |||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:00 - 11:30 | Forskningsmetoder i vindkraftsprojektering | B36, Campus Gotland | Omtentamen, E-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Övning | Cecilia Fåhraeus | Övning: Bivariat analys | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:15 - 10:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Övning | Cecilia Fåhraeus | Övning: Multivariat analys | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Handledning | Cecilia Fåhraeus | Handledning | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 13:15 - 16:00 | Vindresursbedömning | B36, Campus Gotland | Workshop | Christian Lewander | WP WS 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:15 - 10:00 | Vindresursbedömning | B36, Campus Gotland | Workshop | Christian Lewander | WP WS 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Vindresursbedömning | B36, Campus Gotland | Föreläsning | Geoffrey De Sena | Seminar, Rougness Trip | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 13:15 - 17:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Övning | Cecilia Fåhraeus | Övning | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 12:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Övning | Cecilia Fåhraeus | Övning | Karta | |||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Övning | Cecilia Fåhraeus | Övning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 10:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Föreläsning | Gijs Westra | Föreläsning: Introduktion till projektarbetet | Karta | |||||||||||||||||||||
11:15 - 17:00 | Geografiska informationssystem (GIS) och kvantitativ metod | B36, Campus Gotland | Handledning | Gijs Westra | Handledning | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 12:00 | Vindresursbedömning | B36, Campus Gotland | Workshop | Christian Lewander | WP WS 4 (WindPro Surface Data) | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:15 - 12:00 | Vindresursbedömning | B36, Campus Gotland | Workshop | Christian Lewander | WP WS, 5 MCP | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:15 - 11:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
B36, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Övningar i analyser av kvantitativa data | Karta | |||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 | B36, Campus Gotland | Workshop | Workshop med biblioteket - litteratursökning | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:15 - 16:00 | Vindkraft - elnätsanslutning | B36, Campus Gotland | Datorlab | Bahri Uzunoglu | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 14:15 - 17:00 | Vetenskapliga metoder och forskningsprocesser | B36, Campus Gotland | Datorlab | Yên Mai |
Kvantlabb 1: Introduktion till SPSS Grupp T6G |
Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:00 - 12:00 | B36, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B38, Campus Gotland, 0
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 13:15 - 15:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | M1: Röst och Sång | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | M2: Kom igång spel | Karta | |||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:15 - 10:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | M3: Slagverk och rytmer | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Arbetslag | Arbetslag musik: gestaltande redovisning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 10:15 - 12:00 | Matematik i förskolan | B38, Campus Gotland | Workshop | Heléne Don Lind | Dansematik i förskolan | Karta | |||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | M4: Språk och musik | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | M5: Mattemusik | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:30 - 15:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | M6: Lyssna | Karta | |||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:30 - 15:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | M7: Skapa | Karta | |||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 12:15 - 15:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | M8: Musik ur ett lokalt och ett globalt perspektiv | Karta | |||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 13:15 - 15:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | M9: Låtspel + pitch | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 14:30 - 17:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Anna | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 12:30 - 16:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Frida | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | B38, Campus Gotland | Seminarium | Jeanette Bernövall | Identitetsskapande genom drama | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 13:00 - 15:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
B38, Campus Gotland | Workshop | Charlotte Gottfries | Att utvecklas som berättare (Övning i storytelling) | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:15 - 10:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Åsa Österdahl | M10: Röst & rörelse | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:15 - 11:00 | Förskolebarns lek | B38, Campus Gotland | Seminarium | Fredrik Gunnarson | Leken som pedagogisk aktivitet? | Karta | |||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 12:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | B38, Campus Gotland | Seminarium | Åsa Österdahl | Identitetsskapande genom musik | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | B38, Campus Gotland | Handledning | Åsa Österdahl | M11 Rep inför Kulshow | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:00 - 15:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Grp LIsa | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:00 - 15:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Lisa | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:00 - 15:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Frida | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 13:15 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B38, Campus Gotland | Examinerande seminarium | Åsa Österdahl | Examin. sem: Musik och språk | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 13:15 - 15:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | B38, Campus Gotland | Workshop | Anette Engberg | Hållbara studier med rimliga krav | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 08:15 - 11:30 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Grp LIsa | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Lisa | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:00 - 16:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Annika | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:00 - 16:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 12:00 - 15:00 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att leda verksamhet i förskolan | B38, Campus Gotland | Seminarium | Charlotte Gottfries | Gestaltande ledarövningar | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | B38, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Drama och litteratur | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | B38, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | Drama och Litteratur | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 10:15 - 12:00 | Barns välbefinnande i förskolan | B38, Campus Gotland | Seminarium | Heléne Don Lind | Musik, lek och rörelse i förskolan | Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:00 - 14:30 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Grp LIsa | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 14:30 | B38, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Lisa | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 11:45 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Ledarskap i förskolan | B38, Campus Gotland | Seminarium | Jeanette Bernövall | Seminarium 1: Ledarskap, gestaltande övningar | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 11:45 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 12:00 - 13:00 | B38, Campus Gotland | Workout | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B43, Campus Gotland, 16
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-18 | 08:00 - 13:00 | Statistik för ingenjörer | B43, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 08:00 - 12:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-26 | 08:00 - 13:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 | B43, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Elisabeth Långström |
FYSIK Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 08:15 - 09:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd |
Eva Hovstadius Kerstin Lugnet Moa Ring |
Kursintroduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd |
Johanna Sjömar Karin Enskär Maria Lindström Nilsson |
Introduktion Barns hälsa samt Allvarlig/långvarig ohälsa hos barn. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Ann-Charlotte Almblad | Det akut sjuka barnet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 13:45 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karin Cato | Introduktion till Reproduktiv hälsa/ohälsa |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Margareta Johansson | Livsstil och reproduktiv hälsa |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 | Termin 6, HT2023, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Åsa Muntlin |
Fundamentals of Care - tillämpning i din kommande sjuksköterskeroll |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Termin 6, HT2023, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anna Hallberg Wilhelm Linder |
Hälso- och sjukvårdens styrning och organisation |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:15 - 10:00 | Termin 6, HT2023, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Mathilde Hedlund Lindberg | Psykisk ohälsa och psykisk sjukdom |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 6, HT2023, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Åsa Andersén |
Organisationens och ledarskapets betydelse på medarbetares arbetsmiljö och hälsa. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 6, HT2023, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Sophie Langenskiöld |
Hälsoekonomi https://uu-se.zoom.us/j/68218313526?from=addon |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 11:15 - 12:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd |
Christine Leo Swenne Eva Hovstadius Moa Ring |
Öppet forum Examensarbete/ämne |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:15 - 12:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Mikrobiologi Antibiotika och antibiotikaresistens |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Maria Grandahl |
Barn i ett folkhälsoperspektiv Uppstartstöd bokat straxt innan föreläsningen börjar samt till 14:15 (ny lärare) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:15 - 09:30 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Elevhälsans medicinska insats /Marie Wahlman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
09:45 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Catarina Cederved | Elevhälsan i praktiken |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Barn som far illa, barnskyddsteamet /Elisabeth Gold |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Barn med funktionsnedsättning /Ulrika Ehn och Kauta Kouyate |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:15 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Jenny Fagerström Johansson Maria Grandahl |
Vaccinationer |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Åsa Myrelid | Infektioner |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Folkhälsa och folkhälsoarbete inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Elenor Kaminsky | Mänskliga rättigheter, Jämlik och rättvis vård |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anna Neubeck | Sem: Liv och icke-liv | Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anna Neubeck | Sem: Naturresurser OBLIGATORISKT | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | B43, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:00 - 12:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 10:00 - 11:30 | B43, Campus Gotland | Möte | Petra Eriksson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 13:00 - 16:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Seminarium interprofessionellt team (IPT) del I | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 13:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 12:00 | Termin 5, HT2023, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
B43, Campus Gotland Se kommentar |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Hedlund |
Uppgift 8: Hjärnans atrofi och funktionsnedsättningar Uppsalastudenterna är i Laborativa salen, Blåsenhus Obligatorisk närvaro! |
Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
B43, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne | Kursintroduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 5,, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens | Grupp 5-8 |
A1:106b, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Lena Hedlund |
Uppgift 7: Att möta familjer inom vård och omsorg Inklusive Gotland |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:00 - 13:00 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 13:15 - 14:15 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
B43, Campus Gotland | Föreläsning | Elisabeth Långström | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Seminarium interprofessionellt team (IPT) del III | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:15 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | B43, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:00 - 13:00 | B43, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Shuangqi (Olivia) Liu | Sustainable destination development program | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 13:15 - 15:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | B43, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | B43, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:15 - 12:00 | Folkhälsa och folkhälsoarbete inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Ingrid Anderzén | Arbetsmiljö och hälsa |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | B43, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 08:00 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Gästföreläsare |
S: Sexualitet, samtycke och normer ”Lärare” är RFSU |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 14:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 | B43, Campus Gotland | Seminarium | Redovisning: Lektion i skolan | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:00 - 13:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta | Maritha Dahlin | Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:00 - 12:00 | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Eva Nahlin | Workshop | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 12:00 - 14:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:00 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:00 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 14:15 - 15:45 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Katarina Seige |
RYH Reflektionsseminarium med inriktning yrkesmässig handledning |
Karta | ||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
INSTÄLLD Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp E Basgrupp G Basgrupp J-N |
A1:107a, BMC A4:108a, BMC A4:110a, BMC A4:120a, BMC A4:122a, BMC A8:207a, BMC A8:210b, BMC B1:128b, BMC B43, Campus Gotland C12, Campus Gotland |
arbetande seminarium Obligatorisk Uppstartsstöd Videoseminarium |
Mona Pettersson |
Etik i livets slut med ett interprofessionelllt perspektiv Ni börjar i A1:107a resp. B43 kl 08:15. |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
B43, Campus Gotland Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Niklas Norén | Texturval, läsbarhet och språkriktighet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:00 - 14:00 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 13:15 - 15:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
Basgrupp N Basgrupp E-I |
A1:107a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Maria Magnsbacka | Seminarium Postoperativa komplikationer |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 11:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Christer Waldenström | Gotlandskollegiet | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:15 - 11:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp J-L |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Föreläsning Palliativa konsultteamet (PKT) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp J-L |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Lena Normark | Seminarium 1: Palliativ omvårdnad |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 5,, SSK, Examensarbete i sjuksköterskeprogrammet | Period 2 GN | B43, Campus Gotland | Workshop | Amanda Skoggren |
Artikelsökning Visby Hjälp med artikelsökning tsm med biblioteket |
Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Grupparbete Project Management and Game Design | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 13:15 - 17:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 13:15 - 16:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer |
Basgrupp N Basgrupp G |
B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Äldre och läkemedel /Emma Hargeby |
Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson | Kulturella möten | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson | Kulturella möten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Amanda Skoggren | Handledning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | B43, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Team Meetings 13:15 Team 17 13:50 Team 18 14:25 Team 19 15:00 Team 20 |
Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:00 - 12:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 13:15 - 15:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp J-L |
A1:107a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Sprututbyte Föreläsare: Jeilan El Khosht |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | B43, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 |
Matematik III, grundlärare F-3 Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
David Sjögren |
*Anmälan och info i Ladok Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 10:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B43, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk |
Introduktion Geografi & Samhällskunskap | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Nutrition | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Nutrition | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 12:00 |
Sociala villkor och sociala problem I Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok Lokal i Uppsala: Råbyvågen 95, sal 1 & 3. Visby Tentasalen. Kom ihåg att ta med dina inloggningsuppgifter till ditt studentkonto, användarnamn och lösenord A |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:00 - 14:00 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:45 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Katarina Seige |
RYH Reflektionsseminarium med inriktning yrkesmässig handledning |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 13:15 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 10:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp G | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Seminarium Barn (VFU) | Karta | ||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Seminarium Nutrition | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Jorden och jordytan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Väder, klimat och hållbar utveckling | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 13:15 - 15:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | B43, Campus Gotland | Föreläsning |
Föreläsning: SH 4 Det sociologiska perspektivet via länk från Uppsala, med Carl Öhman |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:00 - 12:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 13:15 - 15:00 | Termin 6, HT2023, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Utlandsuppdrag/arbete i fält Föreläsare: Katarina B Öberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 13:15 - 15:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Mats Christiansen | Delegeringar | Karta | ||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Mats Christiansen | Förbättringsarbete | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:15 - 10:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Mats Christiansen | Delegeringar | Karta | ||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Mats Christiansen | Förbättringsarbete | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Termin 6, HT2023, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Åsa Melhus | Mikrobiologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:00 - 15:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 14:00 | B43, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:15 - 09:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Temadag: Reaktioner vid svår/allvarlig sjukdom Föreläsning: Reaktioner vid allvarlig/svår sjukdom Henrik Wiman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Temadag. Seminarium med patient och anhörig Seminarium med patient och anhörig Henrik Wiman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Temadag. Att genomföra ett stödjande samtal Henrik Wiman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Temadag. Att ta hand om egna psykologiska reaktioner Föreläsning: att ta hand om egna psykologiska reaktioner. Henrik Wiman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-13 | 13:00 - 18:00 | B43, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 09:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd |
Eva Hovstadius Moa Ring |
Kursintroduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd |
Johanna Sjömar Maria Lindström Nilsson |
Introduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd |
Karin Enskär | Allvarlig/långvarig ohälsa hos barn. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Ann-Charlotte Almblad | Det akut sjuka barnet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 13:45 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karin Cato | Introduktion till Reproduktiv hälsa/ohälsa |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Margareta Johansson | Livsstil och reproduktiv hälsa |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:15 - 10:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Mathilde Hedlund Lindberg | Psykisk ohälsa och psykisk sjukdom |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Åsa Muntlin |
Fundamentals of Care - struktur och systematiskt verktyg för att sätta fokus på omvårdnad, ledarskap och din profession |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Seminarium Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anna Hallberg Wilhelm Linder |
Hälso- och sjukvårdens styrning och organisation |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:15 - 10:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
B43, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Anna Lundberg | Äldre och läkemedel |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
B43, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Mariann Hedström |
Inför läkemedelsseminarier: PHASE-20 Introduktion till momentet Äldre, läkemedel och PHASE-20. Se länksamlingar i Studium. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
B43, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Inför läkemedelsseminarier: Farmakokinetik och farmakodynamik hos äldre. Föreläsare: Anna Ekman |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
B43, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Interkulturella möten i vården Föreläsare: Elin Inge Lampa |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Åsa Andersén |
Organisationens och ledarskapets betydelse på medarbetares arbetsmiljö och hälsa. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:15 - 10:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Lina Holmberg | Traumatologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd |
Mia Berg |
Uppföljande frågestund Patientfall: Omvårdnad av traumapat på vårdavdelning. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd |
Eva Hovstadius Moa Ring |
Öppet forum Examensarbete/ämne |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Omvårdnad och folkhälsa med inriktning mot vuxna och äldre inom distriktssköterskans område 3FV383 VT2024 |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videoseminarium |
Cecilia Josefsson | Diabetes |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 | Kulturarv och miljön | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Christina Fredengren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturarv och miljön | B43, Campus Gotland | Seminarium | Christina Fredengren | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 13:15 - 15:00 | Kulturarv och miljön | B43, Campus Gotland | Seminarium | Christina Fredengren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | Produktionsledning I | B43, Campus Gotland | Föreläsning | Per Östman | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Produktionsledning I | B43, Campus Gotland | Handledning | Per Östman | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:15 - 12:00 | Industriell ekonomi | B43, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:15 - 12:00 | Omvårdnad och folkhälsa med inriktning mot vuxna och äldre inom distriktssköterskans område 3FV383 VT2024 |
A1:111a, BMC B43, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videoseminarium |
Lena Kilander | Minnet demenssjukdomar |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B43, Campus Gotland C10, Campus Gotland C12, Campus Gotland |
Mentorstid |
Håkan Mattsson Kayode Shonibare-Lewis |
Setting up Git 9:00 - Team 1 10:00 - Teams 2, 3 & 4 11:00 - Teams 5, 6 & 15 See detailed schedule with rooms here: https://uppsala.instructure.com/courses/88224/assignments/243920 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B43, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.B51, Campus Gotland, 90
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 11:00 - 12:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Karl-Johan Lindholm | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:15 - 15:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B51, Campus Gotland | Introduktion | Program start | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:15 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B51, Campus Gotland | Föreläsning |
Course introduction: What is sustainable management? |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Introduktion till level design | B51, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Narrative and Implicit Storytelling | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Who am I? | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B51, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Group presentations | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Simon Davidsson Kurland | Kandidatprogram i energiomställning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:30 - 16:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | B51, Campus Gotland |
Föreläsning Workshop |
Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Leadership 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Project planning 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 13:15 - 16:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar Introduktion till hållbar energiomställning Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer |
B51, Campus Gotland | Föreläsning |
Searching for sustainability 120 pers |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:30 - 16:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar Introduktion till hållbar energiomställning Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer |
B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Föreläsning |
Searching for sustainability 120 pers |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Project planning 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Differences | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Communication 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:00 - 12:00 | B51, Campus Gotland | Workshop | Jenny Helin | Finish on time” | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:15 - 15:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Literature seminar + Kick start of art-engagement workshop_group work” | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
B22, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Besök | Sara Utas Vestling |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Bremdal | Styrning och kontroll | Karta | |||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 13:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Magnus Larsson | Project planning 3 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | B51, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Guiding peer-review process | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 13:00 - 15:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:00 - 10:30 | B51, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | B51, Campus Gotland | Seminarium |
Jenny Helin Matilda Dahl |
Hemkomstens Ekonomi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B51, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till level design | B51, Campus Gotland | Workshop | Michael Hiessboeck | Peer Player Test 1 (Graded) | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Grp Gustavs | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 13:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Developing a Sample Game together in Class | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | B51, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting, Exercises | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 14:30 - 17:00 | B51, Campus Gotland |
Besök Personalaktivitet |
Studentavdelningen | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Leadership 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | News Seminar 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 11:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B51, Campus Gotland | Introduktion | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 11:45 | B51, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | kursvalsinformation för Fek åk 2. | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:00 - 17:00 |
B23, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:00 - 16:00 |
B25, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 10:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | News Seminar 3 | Karta | |||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 13:15 - 16:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Workshop | Mia Ljungblom | Leadership | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:00 - 11:00 | B51, Campus Gotland | Besök | Christina Wessman Engberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Presentation |
Mia Ljungblom | Leadership | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | News seminar 4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 13:15 - 15:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | B51, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Språk och lärande | Karta | |||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 13:15 - 16:00 | Programvaruteknisk baskurs | B51, Campus Gotland | Övning | Mats Jadeskär | Python Ö | Karta | |||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 16:00 - 19:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Lina Emilsson | MEET UP for creative minds | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Gästföreläsning för Kandidatprogrammet i företagsekonomi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:15 - 19:00 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Studentkåren Rindi | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | Game Design 3: System Design |
Gaia Erebus |
B51, Campus Gotland | Redovisning |
Jakob Berglund Rogert Michael Hiessboeck |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Per-Arne Forsberg | AGILE 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:00 - 14:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Grupparbete Systemvetenskap | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 13:15 - 15:00 | B51, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | GRASS | Karta | ||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Gustav | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:15 - 10:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Project planning 5 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Group dynamics | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Workshop | Mia Ljungblom | Goal Matrix | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 12:00 | B51, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | GRASS | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Linn | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:00 - 16:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | B51, Campus Gotland | Presentation | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland | Presentation | Mia Ljungblom | Goal Matrix | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | News Seminar 5 | Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 13:15 - 15:00 | Planering för vindkraft | B51, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:30 | Planering för vindkraft | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Testdriven level design | B51, Campus Gotland | Introduktion | Wilhelmina Statham |
Introduction to Test-Driven Level Design Intro to Course, Types of Testing for Level Design |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Testdriven level design | B51, Campus Gotland | Seminarium | Wilhelmina Statham | A/B Testing | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 |
B22, Campus Gotland B51, Campus Gotland |
Projekt |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Gästforskare Bailey Adie | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling |
B51, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 14:15 - 17:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Petra Lindberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Mia Ljungblom | Conflict Management | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 14:00 - 15:00 | B51, Campus Gotland | Workshop | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 13:15 - 16:00 | Testdriven level design | B51, Campus Gotland | Seminarium | Wilhelmina Statham | Interview Techniques | Karta | |||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 13:15 - 15:00 | B51, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | GRASS | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Governance, organisation och samhälle | B51, Campus Gotland | Möte | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | B51, Campus Gotland | Gruppövning | SVIT | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 |
B51, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Projekt |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B51, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:00 - 11:30 | B51, Campus Gotland | Möte | Christina Wessman Engberg | CG ADMIN MÖTE | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 15:00 | Governance, organisation och samhälle | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:00 - 17:00 | B51, Campus Gotland | Symposium | Anna Karlström | SuHRF symposium | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Zhihan Lyu | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 13:15 - 15:00 | B51, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | GRASS | Karta | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Stella | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Mia Ljungblom | Culture | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektledning och ledarskap | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Mia Ljungblom | Culture | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:00 - 16:00 | B51, Campus Gotland | Workshop | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | B51, Campus Gotland | Workshop | Studentkåren Rindi | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | B51, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | News Seminar 8 | Karta | |||||||||||||||||||||
16:30 - 19:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Grupp Rasar | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B51, Campus Gotland | Workshop | Johan Eriksson | Composition/parallax prep | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B51, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:30 - 14:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B51, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 13:30 - 15:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Erik Gardell | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B51, Campus Gotland | Workshop | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | B51, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:15 - 12:00 | Arkitektur och designmönster | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Arkitektur och designmönster | B51, Campus Gotland |
Föreläsning Handledning |
Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | B51, Campus Gotland |
Presentation Seminarium |
Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | B51, Campus Gotland | Workshop |
Johan Eriksson Pernilla Persson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:00 - 17:00 | Självständigt arbete för förskollärarprogrammet | B51, Campus Gotland | Uppsatsventilering | Véronique Simon | Omventileringstillfälle | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 17:00 | Examensarbete för masterexamen i kulturvård | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Anna Karlström | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 13:30 - 15:30 | B51, Campus Gotland | Möte | Liselotte Aldén | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand |
Kandidatuppsats Föreläsning 1: Introduktion till Kandidatkursen i företagsekonomi |
Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:00 - 12:00 | Systemutvecklingsmetoder | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Applikationsutveckling och mobilitet | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 12:30 - 14:30 | Tillämpad kulturvård | B51, Campus Gotland | Information | Anna Karlström | information om praktik | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:00 - 12:00 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:00 - 17:00 | Systemutvecklingsmetoder | B51, Campus Gotland | Workshop | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:00 - 12:00 | Systemutvecklingsmetoder | B51, Campus Gotland | Workshop | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Systemutvecklingsmetoder | B51, Campus Gotland | Workshop | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Petra Eriksson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:00 - 17:00 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Anna Karlström | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Möte RINDI | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:00 - 13:00 | B51, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Jef | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:00 - 12:00 | Examensarbete för masterexamen i kulturvård | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Anna Karlström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Applikationsutveckling och mobilitet | B51, Campus Gotland | Presentation | Maritha Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 13:00 - 14:00 | B51, Campus Gotland | Föreläsning | Anna Karlström | infoträff om praktik för masterstudenter i kulturvård | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:00 - 17:00 | Systemutvecklingsmetoder | B51, Campus Gotland | Workshop | Millan Lundgren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:00 - 12:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | B51, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Backsippan, Campus Gotland, 4
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 11:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:45 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | EE | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | EE | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 10:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Workshop Marketing | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:45 | Backsippan, Campus Gotland | Plugga stc | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Fj | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Sandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Basgrupp V | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | DM | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | ee | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | EE | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | EE | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:00 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Basgrupp V | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | Backsippan, Campus Gotland | plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:00 - 10:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Grupp | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Charlotte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Tc | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | Backsippan, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning |
B23, Campus Gotland Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | News Seminar 1 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Grupp 18 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Grupparbete - PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Förlänging grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Moa | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Moa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Besök | Studentavdelningen Tillgodo | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:30 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | Backsippan, Campus Gotland | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:45 - 11:45 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Naemi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Grupparbete |
Grupparbete John John Nylander - student |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | SVIT-Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:30 - 12:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Stc | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:00 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | Backsippan, Campus Gotland | SDD | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Johanna | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:30 - 12:30 | Backsippan, Campus Gotland | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Study Group Meet Up | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:00 - 11:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:00 - 11:00 | Backsippan, Campus Gotland | Bedömning och omdömen - Gruppuppgift | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:45 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Bedömning & Omdömen gruppuppgift | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Bedömning & Omdömen gruppuppgift | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Backsippan, Campus Gotland | Jacob | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:00 - 10:30 | Backsippan, Campus Gotland | Speaking Fish | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:15 | Backsippan, Campus Gotland | Johanna o Sophia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Jacob | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:15 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | THE project | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Backsippan, Campus Gotland | jacob | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 08:30 - 12:30 | Backsippan, Campus Gotland | Linsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | SSN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | Backsippan, Campus Gotland | Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | DSK T1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | Backsippan, Campus Gotland | Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 10:00 - 12:15 | Backsippan, Campus Gotland | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Robe2851 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:00 - 10:15 | Backsippan, Campus Gotland | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:30 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Elsa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:45 | Backsippan, Campus Gotland | Grillkväll hos Josef | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 12:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland |
Strategy for Participation and Communication 1st Group Meeting |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | B - JG | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | DM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 11:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | SSCN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Uppgift Rollspel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Marcusson | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:15 - 19:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:15 - 10:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:15 | Backsippan, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | THE project | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:30 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Aa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Möte | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Möte | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | stc | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | T | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | stc | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Idun | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Seminar 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | raporttijuttui | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Grupp G1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | SSK Grupp G1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:00 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:00 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Arbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Little Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | Backsippan, Campus Gotland | Fsk C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | PM, Jenifer och Zandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 11:00 - 14:45 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Elias | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 2023-12-14 17:45 | Backsippan, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:30 - 12:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 2023-12-20 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-23 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-30 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-07 | 12:45 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | T | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:30 - 13:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Backsippan, Campus Gotland | TT | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | stc plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 13:00 - 16:45 | Backsippan, Campus Gotland | Tilja | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Tilja | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Backsippan, Campus Gotland Heden, Campus Gotland |
Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:30 - 13:30 | Backsippan, Campus Gotland | ssk | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Backsippan, Campus Gotland | ssk | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Grupp C | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | GROUPWORK SUDRET | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Mariam | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:30 - 21:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:30 - 12:45 | Backsippan, Campus Gotland | Mira lvldesign | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Backsippan, Campus Gotland | Master of disaster | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:15 - 12:15 | Backsippan, Campus Gotland | stc | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | LV | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:00 - 12:15 | Backsippan, Campus Gotland | Martin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Julia j | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:15 | Backsippan, Campus Gotland | GD4 - Joey | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 09:30 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | online class | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:00 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | anna och ellen | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:30 - 10:00 | Backsippan, Campus Gotland | Linda Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Backsippan, Campus Gotland | anna och ellen | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland |
7/11 seven eleven |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:30 - 12:00 | Backsippan, Campus Gotland | Tc | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:30 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:30 - 12:30 | Backsippan, Campus Gotland | Linda Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Backsippan, Campus Gotland | Linda Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:00 - 13:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Backsippan, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Backsippan, Campus Gotland | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.C10, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 13:00 - 16:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Martin Abrahamson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:15 - 12:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Välkomstinformation | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
C10, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:15 - 12:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | C10, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Workshop | Stefan Myrgård | WS: Läromedelsanalys | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:00 - 17:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Oskar Pettersson | Planeringsavdelningen | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 10:00 | VFU III, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Digitala verktyg i undervisningen | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | VFU III, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Dokumentation, analys och uppföljning | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:00 - 13:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Jonathan | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Planeringens verktyg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 |
Byggnation, drift och underhåll av vindparker Ledning och finansiering av vindprojekt |
C10, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Ola Eriksson Sebastian Meyer |
Project workshop | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Carina Skeri | Seminarium 1: Teorier om lärande | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Malena Lidar | Läroplaner - utveckling och analys | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
C10, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 11:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | C10, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Grp C | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | C10, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Playtest and Development | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 | Förskolans uppdrag | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Styrning mot samhälls- och kunskapsuppdraget 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Workshop | Stefan Myrgård | Arbeta med Lgr22 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:00 - 10:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Viktor Jacobsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Förskolans uppdrag | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Akademiskt skrivande I | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förskolans uppdrag | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Akademiskt skrivande II | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Stefan Myrgård | Internationella influenser och lokal variation | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung |
Seminarium 4: Akademiskt skrivande och professionell kommunikation |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Seminarium 3: Lärande och undervisning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 13:00 - 17:00 | C10, Campus Gotland | Workshop | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 13:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | C10, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Playtesting and Presenting | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | C10, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Playtesting and Presenting | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Förskolans uppdrag | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Omsorg och lärande | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G |
C10, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Nutritionsseminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U-V | C10, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Nutritionsseminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Workshop | Karin Nordh | Didaktisk analys: Hållbar utveckling | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Workshop | Hära Haltorp | Didaktisk analys: Relationer och samtycke | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Handledning | Hära Haltorp | Frågestund inför muntlig examination | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Olika analyser av barns livsvillkor | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Matematik i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Sortering, mönster och statistik | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | C10, Campus Gotland | Möte | Yvonne Näsman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 11:00 - 13:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förskolans uppdrag | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Mångfald i förskolan | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | C10, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | förskollärare termin 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:15 - 12:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Wind Power Construction | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Wind Power Construction | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Examination | Stefan Myrgård | Muntlig Examination | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Examination | Stefan Myrgård | Muntlig Examination | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Gunilla Rosenqvist | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:15 - 12:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin |
Seminarium 5: Lärande i relation till kön/genus, klass och etnicitet |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Matematik i förskolan | C10, Campus Gotland | Övrigt | Gabriella Gejard | Möte med Gabriella | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Seminarium 6: Mångfald och lärande i praktiken | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:00 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Anna-Carin Nordvall | Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:30 | C10, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 | C10, Campus Gotland | Examination | Emma Wallin | Examination 3: Muntlig presentation inkl kursvärdering | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:15 - 11:00 | VFU III, förskollärare 4PE258 HT23 Gotland | CGO1 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Examinationsseminarium | Karta | ||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | C10, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | VFU III, förskollärare 4PE258 HT23 Gotland | CGO2 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Examinationsseminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 |
Introduktion till socialt arbete Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Lokal i Uppsala: Bergsbrunnagatan 15, sal 2 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Mikael Norrby | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | C10, Campus Gotland | Seminarium | Gästlärare Karin Farsäter | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:15 - 10:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Seminarium 1: Att klargöra lärandemål | Karta | |||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | C10, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Kerstin Lugnet |
Reflektionsseminarium med inriktning yrkesmässig handledning Tillfälle 1 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Svenskämnenas identitet och framväxt | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | C10, Campus Gotland | Möte | Sofia Pettersson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
C10, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:00 - 11:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Erika Sandström | Möte EDU på Gotland | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Grammatikseminarium 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:00 - 11:30 | C10, Campus Gotland | Möte | Johanna Silfvergren | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kultur- och naturarv | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:15 - 10:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Teorier om lärande 1B | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | C10, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Förskolebarns lek | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Olika perspektiv på lek | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Seminarium 2: Formativ bedömning | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Utvecklingspsykologi | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Grammatikseminarium 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 13:15 - 15:00 | Förskolebarns lek | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Utvecklingspsykologiska perspektiv på lek | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Per Forsmark | Work in your group | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:00 - 12:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete |
Grupparbete LKF Grupparbete student LKF |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Möte |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Juridiskt grundår |
B23, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Övningstentamen Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Salsindelning meddelas via epost ett par dagar innan. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 |
B23, Campus Gotland C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Grammatikseminarium 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:15 - 10:00 |
Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Seminarium 6: Bedömning av skolor och utbildningssystem | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Grammatikseminarium 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Vetenskapligt läsande och skrivande | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Förskolebarns lek | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Lek och interaktion i förskolan | Karta | |||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Juvenila Ben | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | C10, Campus Gotland | Redovisning | Jakob Berglund Rogert | Presentations | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Maria Wennerström Wohrne |
Identitetsskapande genom skönlitteratur och språkliga landskap i vardag och skola |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 13:00 - 15:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Förskolebarns lek |
13:133, Grupprum, Blåsenhus 13:135, Grupprum, Blåsenhus C10, Campus Gotland |
Frågestund Zoom-undervisning |
Gabriella Gejard |
Frågor efter föreläsningen Analys av barns lek och frågestund till hemtentamen https://uu-se.zoom.us/j/66662950411 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 13:15 - 15:00 | Förskolebarns lek | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Lek i olika platser | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:30 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | C10, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Kerstin Lugnet |
Reflektionsseminarium med inriktning yrkesmässig handledning Tillfälle 3 |
Karta | ||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Förskolebarns lek | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Analys av barns lek | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Muntlig examination | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:15 - 16:00 |
Byggnation, drift och underhåll av vindparker Ledning och finansiering av vindprojekt |
C10, Campus Gotland | Redovisning |
Ola Eriksson Sebastian Meyer |
Project Presentations | Karta | |||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:15 - 11:00 | VFU I, förskollärare | C10, Campus Gotland | Examination | Christer Rödin | Muntlig examination | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 11:00 | Yrkesanknuten praktik i vindkraftsprojektering | C10, Campus Gotland | Introduktion | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 13:15 - 15:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Att utvärdera undervisning | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:15 - 10:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Barns rörelseutveckling | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | C10, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektkurs i speldesign | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Håkan Mattsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 12:00 | Yrkesanknuten praktik i vindkraftsprojektering | C10, Campus Gotland | Seminarium | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | C10, Campus Gotland | Muntlig examination | Christer Rödin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 10:15 - 12:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin |
Seminarium: Barns och ungas medieanvändande ur ett förskoledidaktiskt perspektiv |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 1: Akademiskt skrivande | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:15 - 10:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Mot en forskningsbaserad skolutveckling | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Läsande och läsförståelse | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Texturval, läsbarhet och språkriktighet | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | C10, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:30 - 11:00 | C10, Campus Gotland | Möte | Mia | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Vindkraftteknik | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Jonsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 10:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | C10, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Omvårdnadsprocessen | Karta | ||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 2: Utbildningens historia till 1800 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N | C10, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Omvårdnadsprocessen | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande |
C10, Campus Gotland Via Zoom |
Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:00 - 12:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Grupparbete Socionom | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung |
Progression Medtag egen laptop eller motsvarande |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
C10, Campus Gotland |
Datorlab Obligatorisk |
Amanda Skoggren | Sökteknik | Karta | ||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Utveckling på olika nivåer | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:15 - 10:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Rörelse och hälsa i förskolan | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Robert Thorp | Historisk tidsförståelse | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin |
Seminarium: Nya möjligheter och villkor för mångfald och flerspråkighet i den digitaliserade förskolan |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 13:00 | Matematik III, grundlärare 4-6 | C10, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C10, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Att organisera för skolframgång | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Tillgänglighet, sociala relationer och värdegrundsarbete | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 11:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 6: Värdegrund | Karta | |||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Praktiskt värdegrundsarbete i förskolan | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:15 - 10:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Kost och näringsriktiga måltider | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | C10, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Playtesting & Presenting | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 10:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Utvecklingssamtalet och den individuella utvecklingsplanen | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Robert Thorp | Historia och identitet | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Systematiskt kvalitetsarbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Kimberly Norrman | Flerspråkighet och språkutveckling i alla ämnen | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium 7: Utbildningens sociala historia och samtid | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Flerspråkighet och språkutveckling i alla ämnen | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:00 - 11:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 12:00 - 16:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:00 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta |
Anmälan i Ladok Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | C10, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | C10, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark | Playtesting and presenting | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 12:00 |
Sociala villkor och sociala problem I Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok Lokal i Uppsala: Råbyvågen 95, sal 1 & 3. Visby Tentasalen. Kom ihåg att ta med dina inloggningsuppgifter till ditt studentkonto, användarnamn och lösenord A |
Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Isotoper | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftteknik | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Marcus Berg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | C10, Campus Gotland | Personalaktivitet | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:00 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | B27, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Magnus Wessberg | 20 stud. | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | C10, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Seminarium- Positionssystemet | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Report Ventilation Seminar |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin |
Litteraturvetenskapliga genrer, teoretiska perspektiv och tematiska ingångar |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Metoder i utbildningsvetenskaplig forskning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Övrigt | Anna Kahlbom | Prepmatte 3 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | De fyra räknesätten A | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Att leda verksamhet i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Akademiskt skrivande | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Report Ventilation Seminar |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Övrigt | Anna Kahlbom | Prepmatte 4 | Karta | |||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Translanguaging | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Räknestuga | Synnöve Carlsson | Räknestuga 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Report Ventilation Seminar |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin |
Fördjupande seminarium i receptionsteori och empiriskt grundad litteraturdidaktik |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Litteraturvetenskaplig analys | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 10:15 - 12:00 | Att leda verksamhet i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Förskolläraren och vårdnadshavare | Karta | |||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:15 - 11:00 | Att leda verksamhet i förskolan 4PE187 HT23 Gotland | CGO1 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Muntlig examination i grupp | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Att leda verksamhet i förskolan 4PE187 HT23 Gotland | CGO2 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Muntlig examination i grupp | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 10:15 - 12:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Forskning om andraspråksinlärning och flerspråkighet | Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | C10, Campus Gotland | Examinerande seminarium | Anette Björkvall | Litteraturdidaktiken i praktiken | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign |
B15, Campus Gotland B26, Campus Gotland C10, Campus Gotland |
Seminarium |
Håkan Mattsson Jakob Berglund Rogert Johan Eriksson Michael Hiessboeck Per Forsmark |
Supplementation Day |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 13:15 - 15:00 | Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 | C10, Campus Gotland | Examination | Olov Nordvall | Ventileringsövning PM | Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 | C10, Campus Gotland | Examination | Olov Nordvall | Ventileringsövning PM | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 13:00 - 14:00 |
B22, Campus Gotland C10, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Juridiskt grundår |
B22, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
T1 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Salsindelning är meddelad via Epost. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 11:00 - 12:00 | C10, Campus Gotland | Workshop | Jenny Helin | GRASS – forskarskolan | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Yrkesanknuten praktik i vindkraftsprojektering | C10, Campus Gotland | Presentation |
Geoffrey De Sena Liselotte Aldén |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:00 - 12:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Anna-Carin Nordvall |
Anmälan i Ladok Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:30 | C10, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Miljö och klimat i förändring | C10, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljö och klimat i förändring | C10, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Data analytics | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Admin+ Intro | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Data analytics | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Data Wrangeling | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Språk och kommunikation, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Tidig talspråksutveckling, seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Engberg | Do it now | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | C10, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Project Management 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Algebra i undervisningen 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Workshop | Anna Kahlbom | Prep-matte 1 algebra | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Data analytics | C10, Campus Gotland | Handledning | Martin Goblirsch | Intro LAB 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 | C10, Campus Gotland | Seminarium | Erika Sandström | Seminarium - teori | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Miljö och klimat i förändring | C10, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Mimmi Örberg | Tematisk analys | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:15 - 10:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Mimmi Örberg | Att skriva och bedöma hemtentamen | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Mimmi Örberg | Läroplansteori - internationella utblickar | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 5,, Examensarbete i sjuksköterskeprogrammet | Period 1 GN | C10, Campus Gotland | arbetande seminarium | Amanda Skoggren |
Artikelsökning Hjälp med artikelsökning tsm med biblioteket |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:15 - 10:00 | Språk och kommunikation, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Språklig medvetenhet, seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Miljö och klimat i förändring | C10, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljö och klimat i förändring | C10, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | C10, Campus Gotland |
Seminarium Övning |
Tom Mels | Barndomskultur (Halvgrupp | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C10, Campus Gotland | Räknestuga | Synnöve Carlsson | Räknestuga 1 Algebra | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | Data analytics | C10, Campus Gotland | Seminarium | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Workshop | Åsa Österdahl | Minilektion 1, Retorik och strukturerad undervisning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Ledarskap i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Seminarium 3: valbar bok | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | C10, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 10:00 | Ledarskap i förskolan | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Seminarium 4: Konflikthantering | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin |
Historiskt perspektiv på svensk förskola: Pedagogiska programmet – Lpfö |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Språk och kommunikation, förskollärare | C10, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Samtal, genrer och språkutveckling, seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B43, Campus Gotland C10, Campus Gotland C12, Campus Gotland |
Mentorstid |
Håkan Mattsson Kayode Shonibare-Lewis |
Setting up Git 9:00 - Team 1 10:00 - Teams 2, 3 & 4 11:00 - Teams 5, 6 & 15 See detailed schedule with rooms here: https://uppsala.instructure.com/courses/88224/assignments/243920 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
C10, Campus Gotland C12, Campus Gotland |
Mentorstid |
Håkan Mattsson Kayode Shonibare-Lewis |
Setting up Git 13:00 - Teams 12 & 9 14:00 - Team 16 15:00 - Team 13 See detailed schedule with rooms here: https://uppsala.instructure.com/courses/88224/assignments/243920 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.C11, Campus Gotland, 5
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 15:45 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:30 - 14:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 17:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:00 - 10:15 | C11, Campus Gotland | Basgrupp V | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:15 | C11, Campus Gotland | arbetslagsträff | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Stina | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | GD3 - Blue Genesis | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Johanna isberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium | Förseminarium: Läroplaner - utveckling och analys |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Agnes | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | GD3 - Tartarus 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland |
Invasion of Ottilia the I study group graphics |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:30 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium | Förseminarium: Arbeta med Lgr22 |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | AMS | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Agge | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium |
Förseminarium Internationella influenser och lokal variation |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:15 - 09:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:15 - 12:15 | C11, Campus Gotland | Frida | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | C11, Campus Gotland | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:30 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning |
B23, Campus Gotland Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | News Seminar 1 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Omar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium | Förseminarium: Hållbar utveckling |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Tiger | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium | Förseminarium: Relationer och samtycke |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland |
Erik N. / Gaia 5 GD3 Assignment 2 |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Johanna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | C11, Campus Gotland | Omar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 08:15 - 10:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | C11, Campus Gotland | Ellen | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Erebus 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | SDD group work | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:00 - 09:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Study Group Meet Up | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Seminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | heritage and sus study group | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Klara | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:30 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Klara | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | stc geriatrik | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 | C11, Campus Gotland | Seminarium | Gruppseminarium: Artikel | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | C11, Campus Gotland | Inför Tenta | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Inför Tenta | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | geriatrik | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | C11, Campus Gotland | Mässan | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 |
Introduktion till socialt arbete Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Lokal i Uppsala: Bergsbrunnagatan 15, sal 2 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | C11, Campus Gotland | Tiger - PC | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:30 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:30 | C11, Campus Gotland | Mentors möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-01 | 14:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | C11, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:30 - 10:15 | C11, Campus Gotland | Am | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 |
C11, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Arbetslag | Arbetslag bild: Förberedelse inför B12 |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Alvin will be in C11 Don will be in G22 Kay will be in G25 Håkan will be in C13 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:00 - 16:30 | C11, Campus Gotland | Möte | Johanna Silfvergren | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:45 - 12:45 | C11, Campus Gotland | Hannah | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Study Group Meet Up | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Ottilia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:00 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | C11, Campus Gotland | läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 19:00 | C11, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:00 - 10:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:15 - 12:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | C11, Campus Gotland | Soc T3, bg3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | SDD | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Sem 25 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:30 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Möte |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Juridiskt grundår |
B23, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Övningstentamen Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Salsindelning meddelas via epost ett par dagar innan. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 |
B23, Campus Gotland C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:30 - 10:00 | C11, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Arbetslag 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 11:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Svit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Alvin will be in C11 Don will be in G22 Kay will be in G25 Håkan will be in C13 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | C11, Campus Gotland | jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Yeye | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | yeye | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | C11, Campus Gotland | yeye | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | C11, Campus Gotland | re - ELRB Podcast Group #06 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:30 - 11:30 | C11, Campus Gotland | jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | C11, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:15 - 12:15 | C11, Campus Gotland | Queennie | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:45 - 09:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 13:15 | C11, Campus Gotland | SBH | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | C11, Campus Gotland | THE project | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:30 - 12:15 | C11, Campus Gotland | SBH | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | C11, Campus Gotland | Study group | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:15 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Yeye | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Yeye | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Yeye | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | re - ELRB Podcast Group #06 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Yeye | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Yeye | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:30 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland |
Erik N. / Gaia 5 GD3 Internal Playtest |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:30 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Alvin will be in C11 Don will be in G22 Kay will be in G25 Håkan will be in C13 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 11:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Playtest testdriven | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Konsultvik | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | C11, Campus Gotland | Elmira | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | C11, Campus Gotland | Elmira | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 11:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Study Group | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 11:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:00 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | THE project | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | THE Other Project | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:45 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | THE project | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | SVIT-Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:00 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Mentorsmöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | C11, Campus Gotland | Möte B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:45 - 12:15 | C11, Campus Gotland | Sem ortopedi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | C11, Campus Gotland | Falck & Wahldén Committee | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 11:15 - 13:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 16:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:15 - 09:45 | C11, Campus Gotland | Plugg TT | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Stc | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:30 | C11, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | SSN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | SSN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | THE project | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:30 - 12:00 | C11, Campus Gotland | THE project | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-19 | 13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:00 - 11:00 | C11, Campus Gotland | THE project | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 14:15 | C11, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | C11, Campus Gotland | Grupp C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:00 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Mentorsmöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | SSN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | SSN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 12:45 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:15 | C11, Campus Gotland | Nela | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | C11, Campus Gotland | mangotango | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:00 - 10:00 | C11, Campus Gotland | stc PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | SSN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | SSN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:30 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Forskning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | T4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:00 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | C11, Campus Gotland | mangotango | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:15 - 11:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 12:00 |
Sociala villkor och sociala problem I Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok Lokal i Uppsala: Råbyvågen 95, sal 1 & 3. Visby Tentasalen. Kom ihåg att ta med dina inloggningsuppgifter till ditt studentkonto, användarnamn och lösenord A |
Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:00 - 11:45 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland |
All my homies hate Jakob Meow~ |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:45 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | C11, Campus Gotland | mangotango | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:30 - 11:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:30 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:15 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:15 - 13:00 | C11, Campus Gotland | SSCN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:30 | C11, Campus Gotland | SSCN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:30 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:45 | C11, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:00 - 13:15 | C11, Campus Gotland | CSNS | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:45 - 11:30 | C11, Campus Gotland | Lina :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | C11, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:00 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | SSN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | SSN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:30 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 12:30 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | DM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | DM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | CNSS | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | SSCN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:30 - 11:30 | C11, Campus Gotland | am | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | C11, Campus Gotland | CNSS | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:30 | C11, Campus Gotland | SSCN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | CNSS | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | SSCN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 09:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Maja | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | C11, Campus Gotland | Maja | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 12:30 - 15:00 | C11, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:00 - 09:00 | C11, Campus Gotland | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | NCSS | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:00 - 10:00 | C11, Campus Gotland | Jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:45 - 10:15 | C11, Campus Gotland | Jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 13:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Juridiskt grundår |
B22, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
T1 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Salsindelning är meddelad via Epost. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | L | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | C11, Campus Gotland | L | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:30 - 12:15 | C11, Campus Gotland | DB | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-13 | 14:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:30 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Ssk Maja Erika | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Övrigt | Amanda Skoggren | Handledning ssk t5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | SSCNL | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | SSCNL | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Asuterland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Grupp B2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:45 - 10:30 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Advisory Meeting 1 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Advisory Meeting 1 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:00 - 10:15 | C11, Campus Gotland | ..... | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | C11, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | C11, Campus Gotland | CSSNL | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:00 - 12:30 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:00 - 10:00 | C11, Campus Gotland | online class | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | SSCNL | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C11, Campus Gotland | SSCNL | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:45 - 10:15 | C11, Campus Gotland | Case 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Linda Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:45 - 10:30 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Advisory Meeting 2 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Advisory Meeting 2 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | Austerland | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:00 - 09:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Stina | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | C11, Campus Gotland | CSSNL | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 10:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | C11, Campus Gotland | Workshop | Anna Kahlbom | Prep-matte 2 algebra | Karta | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Gotland Originals Grupp 4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | C11, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:15 - 12:00 | C11, Campus Gotland | Grupp B2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C11, Campus Gotland | CSSNL | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | C11, Campus Gotland | CSSNL | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.C12, Campus Gotland, 14
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-17 | 10:15 - 12:00 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Kalendarium EDU Möte Videokonferens |
Personalkonferens |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
24:307, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Möte Videokonferens Zoom-möte |
Christer Rödin Maria Hedefalk |
Life raft-debatt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-22 | 13:00 - 15:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Ann-Christin Karlsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:00 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Introduktion Videoföreläsning |
Malin Löfstedt Ronny Alexandersson |
Kursintroduktion (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Introduktion Videoföreläsning |
Robert Thorp | Samhällsvetenskaplig introduktion (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Introduktion Videoföreläsning |
Anders Thapper | Naturvetenskaplig introduktion (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Introduktion Videoföreläsning |
Greger Thornell | Teknikintroduktion (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:15 - 09:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Introduktion Videoföreläsning |
Anna Kahlbom Synnöve Carlsson |
Kursintroduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Tryggve Nevéus |
Barn är inte små vuxna Skillnader barn-vuxna anatomi, fysiologi och läkemedel samt barns tillväxt. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Catarina Cederved | Det friska barnets utveckling |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Introduktion Videoföreläsning |
Ronny Alexandersson | Kursintro (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström | F: Big bang till atomer (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström | F: Big bang till atomer (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper | F: Atom till molekyl (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 5, HT2023, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Kilander | Demenssjukdom och konfusion del 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström | F: Mekanik med kraft och rörelse (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström | F: Solsystemet (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | C12, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:15 - 09:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sebastian Willman | F: Vad är geovetenskap (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sebastian Willman | F: Jordens uppgbyggnad från molekyl till planet (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström | F: Värme och energi (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 | Barn- och ungdomsvetenskap A |
C12, Campus Gotland Dahliarummet, 11:232, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olov Nordvall |
D1 Utvecklingspsykologisk forskning Föreläsare på Gotland |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sebastian Willman | Jordens förändringar (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 5, HT2023, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Hedlund |
BPSD Beteendemässiga och psykiska symtom vid demens |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 5, HT2023, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Vårdhundar, Mia Boivie |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper | F: Vatten (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström | F: Magnetism |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström | F: Elektricitet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sebastian Willman | F: Livets förutsättningar (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper | F: Molekylernas kemi( SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:00 - 12:00 | C12, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper | F: Luft (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Termin 5,, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens | Grupp 5-8 |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Hedlund |
Uppgift 3 Inkl Gotland |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 5,, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens | Grupp 5-8 |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Hedlund |
Uppgift 3 Inkl. Gotland |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper | F: Lösningar och blandningar (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper Johan Söderström |
F: Växthuseffekten/Jordens energibalans (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | C12, Campus Gotland | Handledning | Eva Hammarström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 12:00 - 16:00 | C12, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 13:00 - 15:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Michael Hiessboeck | Project Management Council | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 10:00 | Termin 5, HT2023, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Ylva Cedervall |
Fysisk aktivitet vid Alzheimers sjukdom och andra kognitiva sjukdomar |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 5, HT2023, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Att vara anhörig till dotter med demens Helena Fjellström Uppsala: Uppsala anhörigcentrum Obligatorisk |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Frågestund Videoföreläsning |
Anders Thapper Johan Söderström Sebastian Willman |
Frågestund |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland | Examination | Stefan Myrgård | Muntlig Examination | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Åkerfeldt Greger Thornell |
F: Teknikämnet i skolan (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:00 - 10:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:45 - 11:30 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ronny Alexandersson | F: Evolution (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lage Cerenius | F: Cellbiologi (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | VFU I, förskollärare |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lars Weiselius |
Digitala verktyg och presentationsteknik Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Förskolebarns lek |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Gabriella Gejard |
Kursintroduktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Förskolebarns lek |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Gästföreläsare |
Lekens betydelse för barns utveckling Gästföreläsning av Karin Sehlin, barnombudet i Uppsala Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp G | C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Seminarium Nutrition | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lage Cerenius | F: Intro människokroppen (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
16:00 - 16:45 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Elisabeth Långström | Naturrutan | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lage Cerenius | F: Nervsystem, ögat och örat (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6 Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, samläsning HT23 |
C12, Campus Gotland Dahliarummet, 11:232, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Föreläsning 2: Tid, tidslinjer och tolkningar Föreläsare på Gotland |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lage Cerenius | F: Respiration och cirkulation (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Håkansson Ramberg | Föreläsning 2: Formativ och summativ bedömning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:15 - 10:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp N | C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Seminarium Barn (VFU) | Karta | ||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | C12, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ronny Alexandersson | F: Ekologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ronny Alexandersson | F: Barns tankar om kroppen (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lage Cerenius | F: Hormoner, Reproduktion (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp N | C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Katarina Seige | Reflektionsseminarium inriktning mot yrkesmässig handledning | Karta | ||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C12, Campus Gotland | Handledning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lage Cerenius | F: Matspjälkningsapparaten och immunförsvaret (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lage Cerenius | F: Rörelseapparaten och huden (SV) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 Samhällsorienterande ämnen för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Obligatorisk Videoföreläsning |
Gästföreläsare | RFSU, F: Sexualitet, samtycke och normer |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | C12, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:15 - 12:00 | Verksamhetsförlagd utbildning i industriell utveckling | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Påls | Introduktion till gruppuppgift |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:00 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Annika Grönberg | Barn med typ 1 diabetes |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Jenny Fagerström Johansson |
Seminarium 1: Introduktion barnhälsovård Inledande föreläsning och seminarium. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Information | Jenny Fagerström Johansson | VFU-information Barnhälsovård |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Helena Fabian | Barnhälsovårdsforskning och föräldraskapsstöd |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Uppstartsstöd Övning |
Ulrika Svea Nygren |
Redskap för gruppledarrollen, föräldraskapsstöd, teambesök Förberedelse: Läs på i Rikshandboken om föräldragrupper. Inledande föreläsning och övning. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Uppstartsstöd |
Alexandra Lebedeva |
Mäns våld mot kvinnor och våld i nära relationer /Hälso- och sjukvårdens ansvar samt barn som upplever våld. Föreläsning och diskussion. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Anna Fäldt | Språk och språkutveckling |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Bra mat för barn /Åsa Andersson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:15 - 12:00 | Folkhälsa och folkhälsoarbete inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Eva Carin Brander Gustafsson | Ojämlik hälsa |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Frågestund Videoföreläsning |
Lage Cerenius | Frågestund |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | C12, Campus Gotland | Handledning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 | Folkhälsa och folkhälsoarbete inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Leif Eriksson | Barn och ungdomars hälsa internationellt och nationellt |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Folkhälsa och folkhälsoarbete inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Leif Eriksson |
Implementering och kvalitetsförbättring inom barnhälsovård - exempel från internationell forskning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 13:45 - 14:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Enhetsmöte | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:00 - 12:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 |
24:103, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Uppsatsventilering | Pernilla Andersson | Ventilering SA1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
C12, Campus Gotland Sal IV, universitetshuset |
Föreläsning Videoföreläsning |
Malin Löfstedt |
Samhällsorienterande ämnen för F-3 Introduktion (Obligatorisk) |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp U-V | C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | VFU-seminarium, | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
C12, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Föreläsning Videoföreläsning |
Håkan Bengtsson | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper | Ljus och energi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:00 - 12:00 | C12, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | C12, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Akademiskt skrivande Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper | Kemiska reaktioner |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp E Basgrupp G Basgrupp J-N |
A1:107a, BMC A4:108a, BMC A4:110a, BMC A4:120a, BMC A4:122a, BMC A8:207a, BMC A8:210b, BMC B1:128b, BMC B43, Campus Gotland C12, Campus Gotland |
arbetande seminarium Obligatorisk Uppstartsstöd Videoseminarium |
Mona Pettersson |
Etik i livets slut med ett interprofessionelllt perspektiv Ni börjar i A1:107a resp. B43 kl 08:15. |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Åsa af Geijerstam | Läsande och läsförståelse |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 14:15 - 15:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
Basgrupp N Basgrupp E-I |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk Uppstartsstöd |
Maria Magnsbacka | Kirurgisk omvårdnad |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | C12, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Håkan Bengtsson | Normerande texter, tolkningar och förhandlingar |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
C12, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Åsa af Geijerstam | Skrivande i mellanåren |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Malin Andersson | Lektionsplanering |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper | Kemin i maten |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Mikael Börjesson | Utbildningssociologi som forskningsfält |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Frågestund Videoföreläsning |
Anders Thapper | Frågestund |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jonas Johansson | Samtal och muntlig framställning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 12:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson Nathalie Godman |
Seminarium 2: Rollspel Palliativ omvårdnad | Karta | ||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 10:00 - 13:00 | C12, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström | Mekanik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström | Optik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström | Energiseminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 13:15 - 15:00 | Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Utbildningens sociala historia och samtid Föreläsare på Gotland, studenter i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 10:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström | Ellära & magnetism II |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Söderström | Ellära & magnetism II |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:00 - 12:00 | C12, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:30 - 11:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Petra Eriksson | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | C12, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | 1) Dokumentation och analys av språkutveckling | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Yvonne Näsman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:00 - 13:00 | C12, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C12, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:15 - 09:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Introduktion Videoföreläsning |
Ida Bergvall | Kursintroduktion: Vikten av resonemang i matematik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Matilda Hällback | Talteori & aritmetik F1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan |
C12, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Véronique Simon |
Kursintroduktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 13:15 - 16:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC C12, Campus Gotland Via Zoom |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Jenny Fagerström Johansson |
Seminarium 2: Uppföljning patientfall och problemområden barnhälsovård |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:15 - 10:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | C12, Campus Gotland | Föreläsning |
Föreläsning: SH 1 Hur styrs Sverige via länk från Uppsala, med Mattias Sigfridsson |
Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
C12, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson | Aritmetik 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | C12, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Hällback | Aritmetik i undervisningen B | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 10:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | C12, Campus Gotland | Föreläsning |
Föreläsning: SH 2 Demokrati via länk från Uppsala, med Martin Jacobson |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:45 - 14:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Enhetsmöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 10:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Introduktion Videoföreläsning |
Olle Nordberg | Kursintroduktion Delkurs 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olle Nordberg |
Introduktion till forskningsfältet Barn- och ungdomslitteratur. OCH Litteraturvetenskapliga perspektiv och analys av skönlitteratur |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ida Bergvall | Språk & begrepp i matematiken |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 15:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Erika Sandström | Visby kollegium | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:15 - 10:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | C12, Campus Gotland | Föreläsning |
Föreläsning: SH 3 Barnkonventionen via länk från Uppsala, med Maria Heimer |
Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland | Seminarium | Olov Nordvall | Att läsa och bedöma utbildningsvetenskaplig forskning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 13:00 - 15:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:15 - 11:00 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Kalendarium EDU Möte Videokonferens |
Personalkonferens - Internationalisering |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Kalendarium EDU Möte Videokonferens |
Personalkonferens - Internationalisering |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Matilda Hällback | Talteori & aritmetik F3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson | Aritmetik 4 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olle Nordberg |
Teori och praktik. Empiriska perspektiv på gemensam läsning och boksamtal |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 11:15 - 13:00 |
Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 4PE010 HT23 Uppsala |
Gr2 |
12:228, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
INSTÄLLD Seminarium Videokonferens |
Matilda Hällback | Talteori & aritmetik | Sem 1-3 |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 | C12, Campus Gotland |
Förberedelse Grupparbete |
Förberedelser inför rollspel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Ekmansalen, 15:00024, EBC |
Obligatorisk Seminarium Videoföreläsning |
Elisabeth Långström Ronny Alexandersson |
Ekosystemtjänster |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:15 - 10:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jonas Johansson Maria Wennerström Wohrne |
Lyrik i undervisningen. Inledande föreläsning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jonas Johansson Maria Wennerström Wohrne |
Lyrik i undervisningen. Avslutande seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:15 - 09:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Matilda Hällback | Teoretiska perspektiv på lärande i matematik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Ämnesdidaktik i biologi Ämnesdidaktik i naturkunskap |
C12, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Föreläsning Obligatorisk Videoföreläsning |
Elisabeth Långström Johan Bonow |
Klimat och geografi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Ämnesdidaktik i biologi Ämnesdidaktik i naturkunskap |
C12, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Föreläsning Obligatorisk Videoföreläsning |
Elisabeth Långström Sebastian Sobek |
Antropocen - människa och naturen |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Ämnesdidaktik i biologi Ämnesdidaktik i naturkunskap |
C12, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Föreläsning Obligatorisk Videoföreläsning |
Elisabeth Långström Kajsa Kramming |
Klimatpsykologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 15:00 | C12, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 09:00 |
VFU III, grundlärare 4-6 VFU III, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Helena Påls Linn Areskoug |
Introduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 |
VFU III, grundlärare 4-6 VFU III, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Påls Jonas Johansson Linn Areskoug |
Föreläsning 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Ledarskap, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Introduktion Videoföreläsning |
Martin Karlberg | Kursintroduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Maria Hedefalk |
Kursintroduktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Leif Östman |
Läroplaner, läroplansteori och läroplanstraditioner Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Helena Påls | KURSINTRO |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Påls |
Genomgång av kursens uppgifter Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 13:15 - 16:00 | Farmakologi och sjukdomslära/förskrivningsrätt VT24 | C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Charlotta Heijkenskjöld |
Förskrivningsrätt Lokal Uppsala: Plantskolan, Segerstedthuset, Dag Hammarskjölds väg 7 |
Karta | |||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Farmakologi och sjukdomslära/förskrivningsrätt VT24 | C12, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd |
Parvaneh Aghazari |
Kursintroduktion: Allmän farmakologi Lokal Uppsala: Plantskolan, Segerstedthuset, Dag Hammarskjölds väg 7 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:00 - 12:00 | C12, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 08:15 - 10:00 | Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer |
A1:107a, BMC C12, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Mathilde Hedlund Lindberg | Psykisk ohälsa och psykisk sjukdom |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 5, VT2024, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Kilander | Demenssjukdom och konfusion del 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 5, VT2024, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC C12, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Kilander | Demenssjukdom och konfusion del 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:15 - 10:00 |
Ledarskap, grundlärare 4-6 Ledarskap, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Stina Öhman | Lärarens retorik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Ledarskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ingrid I. Olsson |
Sociala relationer och grupprocesser Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Språk och kommunikation, förskollärare |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Birgitta Hellqvist |
Föreläsning Språklig medvetenhet Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Martin Karlberg |
Ledarskap, undervisning och lärande Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 13:00 | Ledarskap, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Martin Karlberg | Ledarskap, undervisning och lärande |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Tomas Persson | Algebra 4 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Ledarskap, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Andreas Andersson | Klassrumsledarskap och undervisning för en god studiemiljö |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:15 - 15:00 | Ledarskap, grundlärare 4-6 |
C12, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Påls | Ledarskap, jämställdhet och jämlikhet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:15 - 12:00 | Farmakologi och sjukdomslära/förskrivningsrätt VT24 |
A1:111a, BMC C12, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Viktoria Lind | Farmakodynamik och farmakokinetik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Stefan Myrgård | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 11:00 | Ledarskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ingrid I. Olsson |
Konflikthantering Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
C12, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson | Geometri 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:15 - 10:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
C12, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson | Geometri 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Språk och kommunikation, förskollärare |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus C12, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Linda Bennman Jansson |
Samtal, genrer och språkutveckling, föreläsning Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | C12, Campus Gotland | Möte | Anette Engberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
C12, Campus Gotland Zootissalen, 01:01006, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Annette Skoglund | Algebra 4 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B43, Campus Gotland C10, Campus Gotland C12, Campus Gotland |
Mentorstid |
Håkan Mattsson Kayode Shonibare-Lewis |
Setting up Git 9:00 - Team 1 10:00 - Teams 2, 3 & 4 11:00 - Teams 5, 6 & 15 See detailed schedule with rooms here: https://uppsala.instructure.com/courses/88224/assignments/243920 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
C10, Campus Gotland C12, Campus Gotland |
Mentorstid |
Håkan Mattsson Kayode Shonibare-Lewis |
Setting up Git 13:00 - Teams 12 & 9 14:00 - Team 16 15:00 - Team 13 See detailed schedule with rooms here: https://uppsala.instructure.com/courses/88224/assignments/243920 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.C13, Campus Gotland, 5
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 15:45 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:30 - 14:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 13:15 | C13, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 13:15 | C13, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 09:15 | C13, Campus Gotland | AG | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:00 - 11:30 | C13, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Basmöte C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:45 | C13, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:00 - 09:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium | Förseminarium: Läroplaner - utveckling och analys |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign | C13, Campus Gotland | Handledning | Håkan Mattsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:00 | C13, Campus Gotland | - | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium | Förseminarium: Arbeta med Lgr22 |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Naemi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:45 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium |
Förseminarium Internationella influenser och lokal variation |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:45 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Basgrupp 2B Jur | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:30 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Grupp U | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Basgrupp 2B Jur | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Sandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:30 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Sustainable Futures groupwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 21:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium | Förseminarium: Hållbar utveckling |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
11:45 - 13:00 | C13, Campus Gotland | jessica o co | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Seminarium | Förseminarium: Relationer och samtycke |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | O och K | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:00 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Basgruppsarbete, Sofia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs i speldesign | C13, Campus Gotland | Handledning | Håkan Mattsson |
Alvin will be in C13 Don will be in G22 Kay will be in G25 Håkan will be in Zoom |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 10:45 | C13, Campus Gotland | SBH | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:45 - 13:00 | C13, Campus Gotland | T1 SSK basgrupp N | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | C13, Campus Gotland | Basgruppsarbete, Sofia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 18:00 | C13, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | C13, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Tilda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-24 | 16:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | C13, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
19:00 - 20:00 | C13, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:15 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | C13, Campus Gotland | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 | C13, Campus Gotland | Seminarium | Gruppseminarium: Artikel | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | stc geriatrik | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:30 | C13, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 |
Introduktion till socialt arbete Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Lokal i Uppsala: Bergsbrunnagatan 15, sal 2 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Study group meet up | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:30 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | C13, Campus Gotland | Ottilia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Juli | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | C13, Campus Gotland | ssk grupptenta ad | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Jenifer | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Juli | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | C13, Campus Gotland | Juli | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Alvin will be in C11 Don will be in G22 Kay will be in G25 Håkan will be in C13 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 11:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Grupp C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | C13, Campus Gotland | Thea | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | C13, Campus Gotland | G15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 11:00 | C13, Campus Gotland | re - ELRB Podcast Group #06 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | The | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | The | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-07 | 10:30 - 14:30 | C13, Campus Gotland | EL | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:00 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:45 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Arvid Johan Adam Deniz | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:15 - 13:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Game Design Group Team 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:30 | C13, Campus Gotland | re - ELRB Podcast Group #06 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Sofia, basgrupp | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | chia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Möte |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Juridiskt grundår |
B23, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Övningstentamen Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Salsindelning meddelas via epost ett par dagar innan. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 |
B23, Campus Gotland C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | C13, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-15 | 09:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Alvin will be in C11 Don will be in G22 Kay will be in G25 Håkan will be in C13 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Game Design Group Team 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:30 - 11:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | egenseminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 09:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Engla | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Engla | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:45 - 12:45 | C13, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Presentation Group | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Presentation | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Queennie | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | SSN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Josephine | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Josephine | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Slutrapport | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Study group meet up | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Basgrupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | C13, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:30 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Alvin will be in C11 Don will be in G22 Kay will be in G25 Håkan will be in C13 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 11:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | no name | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:00 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | SSN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 13:15 - 14:15 | C13, Campus Gotland | Ethics | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:45 - 16:45 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-05 | 13:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 13:15 | C13, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Emilia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Läsa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:15 - 12:15 | C13, Campus Gotland | G.22 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Läsa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Thulin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | THE Fishy project | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:30 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:00 - 11:00 | C13, Campus Gotland | PM inläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Basgrupp | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:15 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | C13, Campus Gotland | T | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:30 - 12:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-19 | 14:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta | Fredrik Sjöstrand | Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 17:30 | C13, Campus Gotland | T4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Åhman | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Forskning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | C13, Campus Gotland | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | C13, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 13:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:00 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Arbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Game Design Group Team 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 12:00 |
Sociala villkor och sociala problem I Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok Lokal i Uppsala: Råbyvågen 95, sal 1 & 3. Visby Tentasalen. Kom ihåg att ta med dina inloggningsuppgifter till ditt studentkonto, användarnamn och lösenord A |
Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | ak pm | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | CNSS | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Ethics Group | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 10:00 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Grupp8 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:15 - 12:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:00 - 11:00 | C13, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | C13, Campus Gotland | Fsk C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:45 - 12:00 | C13, Campus Gotland | M | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | C13, Campus Gotland | SSN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 10:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | SSN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 13:45 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | C13, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | DM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 09:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | ad | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Workshop | Maria Wennerström Wohrne | Workshop lyrik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 09:30 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 09:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | C13, Campus Gotland | Jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:00 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Workshop | Maria Wennerström Wohrne | Lyrik i undervisningen. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Kajsa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Arbetslag | Arbetslag inför workshop |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | C13, Campus Gotland | Jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | David grupp 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:15 | C13, Campus Gotland | Anna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 12:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
B22, Campus Gotland C10, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Juridiskt grundår |
B22, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
T1 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Salsindelning är meddelad via Epost. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Thulin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Arts and Crafts - SDD | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:45 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-13 | 12:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 12:00 - 14:15 | C13, Campus Gotland | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | C13, Campus Gotland | SSCN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Mo | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | GROUPWORK SUDRET | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:45 - 10:30 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Advisory Meeting 1 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Advisory Meeting 1 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Asuterland | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Asuterland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:45 | C13, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | GD4 Team Meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:00 - 10:00 | C13, Campus Gotland | online class | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | C13, Campus Gotland | ALMEDALENS VECKAN GROUP +TEA WORK | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:00 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Visborg group | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Brynäs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Destination gotland | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:15 - 12:00 | C13, Campus Gotland | Austerland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Austerland | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:45 - 10:30 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Advisory Meeting 2 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Advisory Meeting 2 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 12:15 - 16:15 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 |
C10, Campus Gotland C13, Campus Gotland |
Workshop | Åsa Österdahl | Minilektion 1, Retorik och strukturerad undervisning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | C13, Campus Gotland | Austerland | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | C13, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:30 - 10:00 | C13, Campus Gotland | Julius Van Beek Group 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:30 - 13:30 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:00 | C13, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | C13, Campus Gotland | Fredrik Kjellberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.C15, Campus Gotland, 4
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:15 - 11:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 10:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Basgrupp V | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 13:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:30 - 12:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
C15, Campus Gotland | Examination | Stefan Myrgård | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Vlada - Seminar work | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:00 - 11:00 | C15, Campus Gotland | Zoom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Agnes | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Bas möte C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 12:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Naemi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:00 - 09:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Ad | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Cultural heritage gang | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:00 - 13:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Sandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:30 | C15, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:15 | C15, Campus Gotland | Basgrupp N | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Basgrupp N | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Josefine A. | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Josefine A. | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Tiger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | C15, Campus Gotland | Grupp C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Basgrupp N | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Basgrupp N | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:00 - 10:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Johanna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-23 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-24 | 14:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 10:00 | C15, Campus Gotland | examinationsgrupp | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Tiger - PC | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 11:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Johanna | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Woodson 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 15:45 | C15, Campus Gotland | elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 11:00 | C15, Campus Gotland | geriatrik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | C15, Campus Gotland | André - Project Course | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 |
Introduktion till socialt arbete Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Lokal i Uppsala: Bergsbrunnagatan 15, sal 2 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:15 - 10:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Ottilia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | ssk hemtenta | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:00 - 10:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 |
C11, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Arbetslag | Arbetslag bild: Förberedelse inför B12 |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Naemi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:15 - 09:45 | C15, Campus Gotland | Grupp arb S.H | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | C15, Campus Gotland | MM | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Game Design Group Team 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | C15, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:00 - 10:00 | C15, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:30 - 09:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:45 - 11:45 | C15, Campus Gotland | L | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
11:45 - 13:00 | C15, Campus Gotland | podcast | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | L | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:15 - 11:00 | C15, Campus Gotland | Kajsa | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | THE project work | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | C15, Campus Gotland | AG | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:45 - 13:45 | C15, Campus Gotland | Kajsa | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:00 | C15, Campus Gotland |
Erik N. / Gaia 5 GD3 Project |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | C15, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:15 - 11:30 | C15, Campus Gotland | clara | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Robe2851 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Podcast Nat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Möte |
Karta
Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Juridiskt grundår |
B23, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Övningstentamen Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Salsindelning meddelas via epost ett par dagar innan. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 |
B23, Campus Gotland C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:00 - 09:00 | C15, Campus Gotland | madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Sem.grupp 27 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:30 - 12:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:45 - 10:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Hannah | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:15 - 12:00 | C15, Campus Gotland | AG | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | AG | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:00 - 11:00 | C15, Campus Gotland | Josephine | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Linsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 10:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Engla | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Mentorsmöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Engla | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Mechanics | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:30 - 12:45 | C15, Campus Gotland | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Study Group | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Elsa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 10:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | C15, Campus Gotland | <3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:15 - 11:00 | C15, Campus Gotland | Maja | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Frida | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:30 - 11:15 | C15, Campus Gotland | madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:15 | C15, Campus Gotland | Steering Committee Meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | C15, Campus Gotland | madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Läsa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | C15, Campus Gotland | Mentor | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Seminarie Arbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:00 - 11:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland |
Erik N. / Gaia 5 GD3 / Internal Playtesting |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:45 - 19:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:00 - 11:00 | C15, Campus Gotland | Mentorstid | Bibi Cederloo | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Thulin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:15 | C15, Campus Gotland | Salzilla | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | C15, Campus Gotland | Kristofer | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Emilia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Lil Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Falck & Wahldén Committee | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 | C15, Campus Gotland | Mar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Marcusson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | C15, Campus Gotland | Thulin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta | Fredrik Sjöstrand | Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | C15, Campus Gotland | Mar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:15 | C15, Campus Gotland | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | C15, Campus Gotland | Mentor | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Salzilla | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | C15, Campus Gotland | Mar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:30 - 10:00 | C15, Campus Gotland | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:00 - 10:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning | Håkan Mattsson |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Angelica o veronica | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:30 - 12:15 | C15, Campus Gotland | Thulin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Marcusson | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 11:15 - 11:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | group meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 12:00 |
Sociala villkor och sociala problem I Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok Lokal i Uppsala: Råbyvågen 95, sal 1 & 3. Visby Tentasalen. Kom ihåg att ta med dina inloggningsuppgifter till ditt studentkonto, användarnamn och lösenord A |
Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | C15, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 11:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 15:15 - 16:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:30 - 10:15 | C15, Campus Gotland | Arbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:15 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | SSCN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:30 - 11:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:30 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:30 - 12:30 | C15, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 10:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | SSN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 09:15 - 11:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-30 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Johanna I | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Johanna I | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 09:00 | C15, Campus Gotland | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Workshop | Maria Wennerström Wohrne | Workshop lyrik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Marcusson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Marcusson | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:45 - 12:45 | C15, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:00 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Workshop | Maria Wennerström Wohrne | Lyrik i undervisningen. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Arbetslag | Arbetslag inför workshop |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 21:00 | C15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:15 - 08:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | A | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
B22, Campus Gotland C10, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Juridiskt grundår |
B22, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
T1 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Salsindelning är meddelad via Epost. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Thulin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | S | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:45 - 12:45 | C15, Campus Gotland | Elsa | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:30 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | C15, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | C15, Campus Gotland | Brynäs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 12:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:45 - 10:30 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Advisory Meeting 1 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Advisory Meeting 1 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Vi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 14:00 | C15, Campus Gotland | SBH | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:45 - 12:15 | C15, Campus Gotland | Huli Jing | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | C15, Campus Gotland |
Ahmad Grupp arbete |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:00 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Juan's Reservation | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | Basgrupp | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | C15, Campus Gotland | Brynäs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:45 - 10:30 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Advisory Meeting 2 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland |
Handledning |
Charlotte Flodin Emmeline Laszlo Ambjörnsson Gubb Marit Stigson Johanna Liljenfeldt |
Advisory Meeting 2 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:00 - 12:00 | C15, Campus Gotland | SA1 Lina + Kia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | C15, Campus Gotland | Bachelor group 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:00 - 13:00 | C15, Campus Gotland | plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:45 | C15, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:15 - 12:00 | C15, Campus Gotland | G T2 John co | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | C15, Campus Gotland | Linda Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.D13, Hus D, Campus Gotland, 30
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 12:00 - 16:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Laboration |
Magnus Wessberg Susanna Barros |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:00 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Laboration | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 16:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Övning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Kahlbom | Lab: Vatten | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Kahlbom | Lab: Vatten | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 09:15 - 17:00 | Byggnadsvetenskap | D13, Hus D, Campus Gotland | Workshop | Magnus Wessberg | Gästlärare Carl Thelin | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:15 - 10:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Neubeck | Lab: Stenövning | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Neubeck | Lab: Sedimentlab | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Byggnadsvetenskap | D13, Hus D, Campus Gotland | Workshop | Magnus Wessberg | Gästlärare Carl Thelin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | D13, Hus D, Campus Gotland | Workshop | Magnus Wessberg | Gästlärare Carl Thelin | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Kahlbom | Lab: Luft | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Textil Gunilla Östbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Textil Gunilla Östbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Kahlbom | Lab: Lösningar och blandningar | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Textil Gunilla Östbom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:00 - 16:30 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Textil Gunilla Östbom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:15 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Traditionella textiltekniker | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Traditionella textiltekniker Erikka Wessel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Traditionella textiltekniker | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Traditionella textiltekniker | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 12:00 | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Bertil Ståhl | Mikroskopstudier, ej obligatorisk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Papper Torsten Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Papper Torsten Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:00 - 16:00 | Kulturvårdens fält | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Kahlbom | L: Cellbiologi | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:15 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Mikroskopstudier, ej obligatorisk | Karta | |||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Föreläsning Laboration Obligatorisk |
Elisabeth Långström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Föreläsning Laboration Obligatorisk |
Elisabeth Långström | F och Lab: Organismer och livscykler | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 10:00 | D13, Hus D, Campus Gotland | Möte | Gunilla Rosenqvist | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 13:15 - 16:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Kahlbom | Lab: Små enkla och roliga försök | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:15 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Gemmologi Christina Broman | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Examination | Examination metall Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Färg, färgundersökning och färgsättning, Max Laserna | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 13:15 - 17:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Greger Thornell | Lab: Material och konstruktion | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Plastövning | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Greger Thornell | Lab: Rörliga delar | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 08:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Plastövning | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Greger Thornell | Lab: Kommunikation | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Greger Thornell | Lab: Tekniska system och textilteknik | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:15 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 | D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Greger Thornell | Lego-lab | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:15 - 12:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Greger Thornell | Lab: Människan och tekniken | Karta | |||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 13:15 - 17:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Färgundersökningar | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:15 - 17:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Färgundersökningar | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:15 - 17:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Färgundersökningar | Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Övning | Kristin Balksten | Färgvecka | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Övning | Kristin Balksten | Färgvecka | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Färgvecka | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Färgvecka | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Färgvecka | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Färgvecka | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:15 - 17:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Övning | Kristin Balksten | Färgvecka | Karta | |||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 | D13, Hus D, Campus Gotland |
Laboration Obligatorisk |
Anna Kahlbom | Mat | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Examinerande uppgift metall 2. | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 16:15 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Keramik Marika Bogren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 16:15 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Keramik Marika Bogren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Keramik Marika Bogren | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Keramik Marika Bogren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Workshop | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 10:15 - 12:00 | API-design och best practices | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | API-design och best practices | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Uppsamling färg och trä | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 11:30 - 16:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Uppsamling färg och trä | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 13:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Extra tillfälle för lab. | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:00 - 12:00 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Obligatorisk | Susanna Barros | Salstenta Glas och keramik Obs! D13 | Karta | |||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 14:15 - 16:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan | D13, Hus D, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Workshop: Kemi | Karta | |||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 13:00 - 15:15 | Föremålens material och tekniker | D13, Hus D, Campus Gotland | Omtentamen | Examinerande uppgift | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier Interiörer och möbler |
D13, Hus D, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.D22, Campus Gotland, 50
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 10:00 - 13:00 |
Projekt och ledarskap Projekt och ledning |
D22, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta |
1TG291 10 - 11 1TG283 10 - 13 Come 30 minutes before the exam starts. Bring your identification and your anonymity code you got when you registered for the exam in Ladok. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:00 - 11:00 | Introduktion till industriell utveckling | D22, Campus Gotland |
Obligatorisk Upprop |
Gunnar Dahlin Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 |
Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring Projekt och ledning |
D22, Campus Gotland |
Obligatorisk Upprop |
Gunnar Dahlin Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Lean management | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
D22, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Lecture 1: Colors as tools + Assignment 1 instructions | Karta | |||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | B3: Lärande med bild | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | B5a: Färglära | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | B5b: Färglära arbete med examinerande tillämpningsuppgift | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | D22, Campus Gotland |
Introduktion Seminarium |
Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D22, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Lab 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | D22, Campus Gotland | Uppstart | Sara Utas Vestling | VI-dag för lärarstudenter | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:30 - 15:00 | D22, Campus Gotland | Möte | Christer Waldenström | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | B7: Lgr22 och foto-relaterad litteratur | Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | B6: 3D-skapa | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Arbetslag | Göra-klart-tid | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:30 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Rindi Voices | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 11:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Arbetslag | Göra klart 3D | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:15 - 12:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | D22, Campus Gotland | Seminarium | Linda Rung | Workshop: Att skapa en poster | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | D22, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Gästlärare Carl Thelin | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | D22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Matematik i förskolan | D22, Campus Gotland | Workshop | Anna Kahlbom | Rumsuppfattning, mätning och former i praktisk verksamhet | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | D22, Campus Gotland | Workshop | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 12:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
D22, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | B8a: Teknikkavalkad, introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Rindi Voices | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 13:15 - 14:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | B8b: Planera Studentdriven teknikkavalkad | Karta | ||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | D22, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Arbetslag | Arbetslag bild: Förberedelse inför sem bildanalys | Karta | ||||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | B8c Teknikkavalkad, studentdriven | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:30 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D22, Campus Gotland | Dugga | Gunnar Dahlin | Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | |||||||||||||||||||||
13:30 - 15:15 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | B10: Bildanalys | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Arbetslag | Efterarbete B9: Skapa skulptur | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Rindi Voices | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:00 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | GRASS | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | D22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:30 - 12:00 | Lean management | D22, Campus Gotland | Laboration | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Lean management | D22, Campus Gotland | Laboration | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Tartaros | D22, Campus Gotland | Seminarium | Per Forsmark |
Playtesting & Presenting (Examination Assignment 02) |
Karta | ||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Rindi Voices | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 12:00 | Konst i spel och spel som konstform | D22, Campus Gotland | Föreläsning |
Mika Edström Pernilla Persson |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Konst i spel och spel som konstform | D22, Campus Gotland | Föreläsning |
Mika Edström Pernilla Persson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:00 - 13:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Elisabet Jagell | B4: Teckna | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Elisabet Jagell | B12a Litteraturseminarium Estetiska lärprocesser | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Redovisning | Elisabet Jagell | B12b: Lektionspitch & måla skulptur | Karta | |||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 13:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | B15: Papper och måla | Karta | |||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | göra-klart-tid | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D22, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Labb 4 grp 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Rindi Voices | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:00 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Agnes | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D22, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Labb 4 grp 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | D22, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D22, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Labb 4 grp 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:00 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | D22, Campus Gotland |
Tentamen Tentamen, papperstenta |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:15 - 10:15 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | B14a Konstpedagogik | Karta | |||||||||||||||||||||
11:15 - 11:45 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Workshop | Malin Campbell | B14a Konstpedagogik | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Arbetslag | B14b Konstpedagogik, arbete med examinerande uppgift | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
D22, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Do it now | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
D22, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Design Thinking | Karta | |||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:30 - 13:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | D22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Seminar | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:45 - 11:15 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Kirsten Åkerman | Open science - what is it and how do you do it? | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grafisk design för spel | D22, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Johan Eriksson | Show & Tell 3 - Show your work in progress | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 14:00 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | D22, Campus Gotland | Dugga |
Skriftlig omdugga i sal Ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till duggan i Ladok. Kom 30 min innan examinationen börjar. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:00 - 17:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Madde | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Rindi Voices | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:15 - 13:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Madde | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:00 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 13:30 - 16:30 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Grupparbete LKF | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 | D22, Campus Gotland | Redovisning | Malin Campbell | B16 Filmpremiär | Karta | |||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Rindi Voices | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:15 - 12:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) PPU termin 3 - samläsning |
D22, Campus Gotland | Workshop | Maria Trost |
Dramapedagogisk workshop 2: Makt och etik Dramagrupp 6, Visby |
Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 13:00 - 17:00 |
D22, Campus Gotland E48, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:15 - 12:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D22, Campus Gotland | Workshop | Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:15 - 12:00 | Vindresursbedömning | D22, Campus Gotland | Information | Stefan Ivanell |
Course introduction Lecture I, Intro to meteorology |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | D22, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | GRASS | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Rindi Voices | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förändringsledning | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | D22, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:15 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Workshop | Christer Rödin | Workshop fältstudiedag | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | D22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Project Retrospective | Karta | ||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | D22, Campus Gotland | Seminarium | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | API-design och best practices | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 14:00 - 15:00 | D22, Campus Gotland | Möte | Öppet Forum | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Rindi Voices | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:15 - 16:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
D22, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Seminarium |
Fredrik Sjöstrand Jenny Helin |
Gruppuppsatser seminarium: Inledning och teori och empiri |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | D22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | API-design och best practices | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:00 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Rindi Voices | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | API-design och best practices | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | API-design och best practices | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:00 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Filip | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | D22, Campus Gotland | Workshop | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 11:00 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | D22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Team Meetings 13:15 Team 9 13:50 Team 10 14:25 Team 11 15:00 Team 12 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:15 - 12:00 | API-design och best practices | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | API-design och best practices | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Rindi Voices | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Arkitektur och designmönster | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förändringsledning | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:15 - 12:00 | Kvalitetsteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Jacob Hallencreutz | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kvalitetsteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Jacob Hallencreutz | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | D22, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis |
Team Meetings 13:15 Team 4 13:50 Team 1 14:25 Team 2 15:00 Team 3 |
Karta | ||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Digitalisering | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | D22, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Ämnesspråk | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förändringsledning | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Rindi Voices | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | D22, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 12:00 | Processledning och ledningssystem | D22, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | D22, Campus Gotland | Grupparbete |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Team Meetings 13:15 Team 15 13:50 Team 16 14:25 Team 13 15:00 Team 14 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:30 - 13:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | D22, Campus Gotland | Workshop | Anna-Carin Nordvall |
Workshop: Prosociala beslut och risk Grupp 6-10 kl 8:30-10:00 Grupp 1-5 kl 10:00-11:30 Ev. Grupp 11-15 kl 11.30-13.00 |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Concept art för spel | D22, Campus Gotland | Föreläsning |
Mika Edström Ray Whitcher |
Speed Draw 4. Live Critique and Assistance | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 13:15 - 17:00 | Processledning och ledningssystem | D22, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Rindi Voices | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algebra och vektorgeometri | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 08:15 - 10:00 | Algebra och vektorgeometri | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kvalitetsteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 13:15 - 16:00 | Speldesign 1 - introduktion | D22, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Presentations Teams: 3, 7, 14 & 19 |
Karta | |||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Campus Kammarkör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 13:15 - 16:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | D22, Campus Gotland | Examinerande seminarium | Anette Björkvall | Examin. sem: Temaarbete redovisning | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 10:00 - 13:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:00 - 13:00 | Digitalisering | D22, Campus Gotland | Examinerande seminarium | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:15 - 12:00 | Kvalitetsteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:15 - 12:00 | Kvalitetsteknik | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Projektkurs i speldesign | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Håkan Mattsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Hållbar utveckling, CSR och livscykelanalys | D22, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Magnus Larsson Shuangqi (Olivia) Liu |
Course intro | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:15 - 12:00 | Industriell ekonomi | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Industriell ekonomi | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 12:00 | Industriell ekonomi | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Philosophy of Science | Karta | |||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Kör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:15 - 12:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:00 - 12:00 | D22, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:15 - 12:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Utredningsmetodik för ingenjörer | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Lars Ericsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 15:00 - 17:00 | D22, Campus Gotland | Möte | Johan Alström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:15 - 12:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Kör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 12:00 | Hållbar verksamhetsutveckling | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | Miljö och klimat i förändring | D22, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | D22, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Algebra i undervisningen 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | D22, Campus Gotland | Studentaktivitet | Kör | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | D22, Campus Gotland | Lektion | Anders Randler | L3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 13:15 - 16:00 | Hållbar utveckling, CSR och livscykelanalys | D22, Campus Gotland | Föreläsning | Karin Bengtsson | Environmental sustainability | Karta | |||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.D23, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 09:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Möte | Sara Cederlund | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 |
Byggnation, drift och underhåll av vindparker Ledning och finansiering av vindprojekt |
D23, Campus Gotland | Föreläsning | Ola Eriksson | Introduction to Construction, Operation and Maintenance | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | D23, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 13:15 - 17:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
D23, Campus Gotland | Laboration | Anna Kahlbom |
Samling Lekpark Almedalen Lab: Mekanik med kraft och rörelse på lekplatsen I |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 12:00 | Lean management | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Laboration | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | D23, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Do it now | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 13:15 - 16:00 | Lean management | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:30 | Utbildningssociologi, traditioner | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare |
What comes to mind first when you think of the word 'culture'? Lecturer: Lucas Page Pereira |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:00 - 11:00 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Svetlana Kuru | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Utbildningssociologi, traditioner | D23, Campus Gotland | Workshop | Mikael Börjesson |
Workshop 1: How to read to read the literature and to write an exam paper |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Förskolans uppdrag | D23, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Vardagsperspektiv på förskolans verksamhet | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Do it now | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:00 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Laboration | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Lean management | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Do it now | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:00 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:30 - 12:30 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland |
Föreläsning Grupparbete |
Mara's group | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:00 - 13:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Maja | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
D23, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Laboration | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | D23, Campus Gotland |
Föreläsning Grupparbete |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Do it now | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | D23, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Jakob Berglund Rogert | Work in your group | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Lean management | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Praktik inom informationssystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 12:00 | Lean management | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Osteologi A | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Havslevande däggdjur | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | D23, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Ahmed Aabdulah | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | D23, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:15 - 12:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Laboration | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:00 - 13:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | D23, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 11:15 - 14:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | William grp arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Do it now | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:15 - 16:00 | Lean management | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:15 - 12:00 | Lean management | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:30 - 12:00 | Examensarbete i kulturvård | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Styr- och reglersystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 10:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 13:15 - 16:00 | Yrkesanknuten praktik i vindkraftsprojektering | D23, Campus Gotland | Workshop | Henry Korb | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftteknik | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Goude | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftteknik | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Goude | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Möte | Studievägledning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Six sigma | D23, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | After talk | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Elias | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:15 - 10:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
D23, Campus Gotland | Laboration | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
D23, Campus Gotland | Laboration | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
D23, Campus Gotland | Laboration | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förändringsledning | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:00 - 13:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Byggnadsvetenskap | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | D23, Campus Gotland | Workshop | Christer Rödin | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:15 - 11:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Workshop | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | D23, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 10:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | D23, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | Playtesting & Presenting | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 10:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | D23, Campus Gotland | Workshop | Erika Sandström | Workshop: Att skriva tenta | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Osteologi A | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Grundläggande statistik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 12:00 | Praktik inom informationssystem | D23, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Praktik inom informationssystem | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Demograf | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:00 - 11:30 | D23, Campus Gotland | Möte | Yvonne Näsman | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:15 - 17:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | D23, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Playtesting & Presenting | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning med 3D-miljöer för spel 1 | D23, Campus Gotland | Handledning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Tafonomi och patologi | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Tafonomi och patologi | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 11:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan | D23, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Workshop: Fysik | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | D23, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:00 - 13:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp G | D23, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Katarina Seige | Reflektionsseminarium inriktning mot yrkesmässig handledning | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 11:00 | Konserveringsvetenskap | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | D23, Campus Gotland | Seminarium | Linda Viklund | Sem: Kartografi | Karta | |||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | D23, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | VFu-information | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | D23, Campus Gotland | Seminarium | Linda Viklund | Sem: Sociologi | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:45 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:15 - 12:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan | D23, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Kretslopp | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Databaser 1 | D23, Campus Gotland | Seminarium | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:00 - 17:00 | Självständigt arbete för förskollärarprogrammet | D23, Campus Gotland | Uppsatsventilering | Véronique Simon | Omventileringstillfälle | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Engberg | Do it now | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 13:00 - 17:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | D23, Campus Gotland | Seminarium | Emma Wallin | Litteraturdidaktiken i praktiken | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | D23, Campus Gotland | Examinerande seminarium | Emma Wallin | Ex. sem.: Redovisning temaarbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Projekt i mångvetenskapliga team | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Industriell ekonomi | D23, Campus Gotland | Föreläsning |
Kenneth Friberg Per-Arne Forsberg Swaminathan Ramanathan |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Verksamhetssystem och ledning | D23, Campus Gotland | Introduktion | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Charlotte Flodin | Energy innovation policy | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:00 - 12:00 | Interiörer och möbler | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Interiörer och möbler | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:15 - 12:00 |
Förstudie för examensarbete i industriell teknik Utredningsmetodik för ingenjörer |
D23, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 13:00 - 16:00 | Speldesign 6 - experimentell speldesign |
B14, Campus Gotland D23, Campus Gotland E48, Campus Gotland |
Mentorstid | Jakob Berglund Rogert | Workshop |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 | Verksamhetssystem och ledning | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Engberg | Do it now | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 20:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Verksamhetssystem och ledning | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Gustav | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Interiörer och möbler | D23, Campus Gotland | Seminarium | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:00 - 12:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Jessika | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | D23, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Ben | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Kvalitativ och kvantitativ metod | D23, Campus Gotland | Workshop | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D23, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Engberg | Do it now | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.D24, Campus Gotland, 40
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Vad är samhällsplanering? | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Samhällsplanering och samhällsprocesser | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till industriell utveckling | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:15 - 10:00 | D24, Campus Gotland | Möte | Olle Jansson | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | D24, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:15 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Philosophical perspectives and plurality | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Adademic writing | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
D24, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Övningar i labb-identifikation | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | D24, Campus Gotland | Seminarium | Seminar and handing in Assignment 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Lab 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
C10, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Information | Andreas Thor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | D24, Campus Gotland |
Litteratur Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
D24, Campus Gotland | Övrigt | Erika Sandström | Lärarträff | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:00 - 12:00 | D24, Campus Gotland | Möte | Christina Wessman Engberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Sustainability and ethics | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | D24, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Eco-anxiety workshop- Guest alumna” | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat |
Pointers, References, Functions Pass by Value, Pass by Reference, Constants, Function overloading |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:15 - 10:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Lab 2 grp 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Lab 2 grp 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Utbildningssociologi, traditioner | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Heilbron | Lecture 4: Durkheim | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Utbildningssociologi, traditioner | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Heilbron | Lecture 5: Bourdieu | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | Basgrupp V | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | PBL Utp Stress, huvudvärk, hypertoni | Karta | ||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Förskolans uppdrag | D24, Campus Gotland | Övrigt |
Christer Rödin Olov Nordvall |
Lunchmöte med nya förskollärarstudenter | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Group 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:15 - 12:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | Vindkraftsprojektering | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | CWW | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 13:00 - 16:00 | D24, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 13:15 - 15:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Labb 3 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Laboration | Gunnar Dahlin | Labb 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 13:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 | D24, Campus Gotland |
Produktion Seminarium |
Marika Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Lärande och utveckling, grundlärare F-3 | D24, Campus Gotland | Examination | Emma Wallin | Examination 3: Muntlig presentation inkl kursvärdering | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 16:00 - 18:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Möte LEGO | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | D24, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Group 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Lean management | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:30 | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Myrgård | Sweden A-Z | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Mia Ljungblom | SDI | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Introduktion till samhällsplanering | D24, Campus Gotland | Workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:00 - 12:00 | D24, Campus Gotland | Möte | CG Admin. Möte | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | D24, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis |
Presentations Also Team 17 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till industriell utveckling | D24, Campus Gotland | Föreläsning |
Elin Lundkvist Ellen Ivansson |
Lika villkor | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Group 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | D24, Campus Gotland | Föreläsning |
Johanna Liljenfeldt Simon Davidsson Kurland |
Leadership for change | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | D24, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:30 | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Myrgård | Sweden A-Z | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | D24, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kultur- och naturarv | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till datorteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Group 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Laboration | Göran Gustafsson | Labb 5 grp 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:30 | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Myrgård | Sweden A-Z | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Gästföreläsare Mia Ljungblom |
Leadership | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Gästföreläsare Mia Ljungblom |
Leadership | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:15 - 12:00 | Kvalitetsteknik | D24, Campus Gotland | Laboration | Göran Gustafsson | Labb 5 grp 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | D24, Campus Gotland | Workshop | Workshop om klimatkänslor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 13:15 - 15:00 | Styr- och reglersystem | D24, Campus Gotland | Lektion | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:15 - 12:00 | Kvalitetsteknik | D24, Campus Gotland | Laboration | Göran Gustafsson | Labb 5 grp 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Group 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Redovisning | Göran Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:30 | D24, Campus Gotland | Möte | Katarina Grönvall | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:30 | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Myrgård | Sweden A-Z | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:15 - 12:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | D24, Campus Gotland | Seminarium | Helena Wangefelt Ström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Group 3 | Karta | |||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 13:15 - 15:00 | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Elin Uppström | mid-term seminarium för doktorand Tazrin Hassan | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Förändringsledning | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap och coachning | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Gnestadius Kronwall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Jörnemark | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap och coachning | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Gnestadius Kronwall | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Group 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete |
D23, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Föreläsning | Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:15 - 12:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Six sigma | D24, Campus Gotland | Seminarium | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 1&2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | API-design och best practices | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Group 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Mind map presentations | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | LeGo section meeting | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | API-design och best practices | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | API-design och best practices | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:15 - 12:00 | Ledarskap och coachning | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Gnestadius Kronwall | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | D24, Campus Gotland | Seminarium | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | D24, Campus Gotland | Möte | LeGo board meeting | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 1&2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | API-design och best practices | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Group 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | D24, Campus Gotland | Seminarium | Robert Thorp |
Att arbeta med historiska perspektiv och perspektiv på historia |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Planering för vindkraft | D24, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:00 - 16:00 | D24, Campus Gotland | Möte | Olov Nordvall | Workshop Förskolan Gotland | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 08:00 - 09:00 | Projektledning och ledarskap | D24, Campus Gotland | Genomgång av tentamen | Mia Ljungblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | D24, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Energi och system | D24, Campus Gotland | Workshop | Andrew Barney | Application of economic formulas | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 16:00 | Databaser 1 |
B51, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Projekt |
Maritha Dahlin Mats Jadeskär |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 1&2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:15 - 12:00 | Konserveringsvetenskap | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Group 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Governance, organisation och samhälle | D24, Campus Gotland | Möte | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Energi och system | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland |
INSTÄLLD PGA SJUKDOM CANCELLED |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:15 - 12:00 | Kvalitetsteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Jacob Hallencreutz | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Emma Wallin | Group 1&2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | D24, Campus Gotland | Föreläsning |
Magnus Larsson Mia Ljungblom Narcis Bassols Gardella Swaminathan Ramanathan |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | D24, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Group 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Workshop | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kvalitetsteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | API-design och best practices | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Ulf Benjaminsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:15 - 12:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Energi och system | D24, Campus Gotland | Workshop | Geoffrey De Sena | Thermodynamics | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Analys och utveckling av logistiska system | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att leda verksamhet i förskolan | D24, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Förskollärarens ledarskap | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 12:00 | Processledning och ledningssystem | D24, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kvalitetsteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:15 - 12:00 | Energi och system | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Systems presentations | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Energi och system | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Systems presentations | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:15 - 12:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | D24, Campus Gotland | Föreläsning |
Magnus Larsson Mia Ljungblom |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kvalitetsteknik | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Max Rosvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algebra och vektorgeometri | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:15 - 10:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 13:15 - 15:00 | Barns välbefinnande i förskolan | D24, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Anknytning i förskolan | Karta | |||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:15 - 10:00 | Digitalisering | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med Python | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:15 - 12:00 | Vindkraftteknik |
B15, Campus Gotland D24, Campus Gotland |
Seminarium | Anders Goude |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:15 - 14:30 |
En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar |
D24, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Lotte van den Heuvel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Literature Seminar: Transitions to Energy and Climate Security | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | API-design och best practices | D24, Campus Gotland | Presentation | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 13:00 - 15:00 | Magisteruppsats | D24, Campus Gotland | Introduktion | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Funktionslära för ingenjörer | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Statistisk kvalitetsstyrning | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | F2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:00 - 11:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
D24, Campus Gotland | Seminarium |
Trello workshop Preparations in groups |
Karta | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 15:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 12:00 | Verksamhetssystem och ledning | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Verksamhetssystem och ledning | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Henningsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Produktionsledning I | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Per Östman | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Produktionsledning I | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Per Östman | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Projekt i mångvetenskapliga team | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:15 - 16:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | D24, Campus Gotland | Seminarium | Fredrik Sjöstrand |
Seminarium 1: Diskussion av Gruppuppgift I Introduktion till forskningsdesign |
Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 13:15 - 15:00 | Kvalitativ och kvantitativ metod | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
D24, Campus Gotland | Föreläsning | Emmeline Laszlo Ambjörnsson | Project work in different work life contexts | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Kvalitativ och kvantitativ metod | D24, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Interview | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Vetenskapsfilosofi och metod | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
D24, Campus Gotland | Föreläsning | Gunnar Dahlin | Uppsamling | Karta | |||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B15, Campus Gotland D24, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Redovisning |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström Ray Whitcher Yoones Asgharzadehsekhavat |
Pitch Presentation B15: Teams 3, 8, 9 & 16 (With K) D24: Teams 15, 13, 11 & 10 (With Ray) E30: Teams 1, 7, 14 & 6 (With Mika) E35: Teams 12, 4, 5 & 2 (With Yoones) |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:15 | D24, Campus Gotland | Seminarium | Lotte Horikx | GRASS Odd Monday Seminar Series | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Kvalitativ och kvantitativ metod | D24, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kvalitativ och kvantitativ metod | D24, Campus Gotland | Workshop | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:30 - 13:00 | D24, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Kvalitativ och kvantitativ metod | D24, Campus Gotland | Workshop | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E22, Campus Gotland, 120
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-22 | 08:15 - 17:00 |
E22, Campus Gotland E41, Campus Gotland |
Möte | Kirsten Åkerman | Biblioteksdagen |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 17:30 - 20:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Föreläsning med föreningen Humanisterna | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 08:15 - 17:15 | E22, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-26 | 15:00 - 17:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Annika Jörnemark | Gotlands historia | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Introduktion | Jakob Berglund Rogert |
Course Introduction Assignment 01 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Entreprenörskap | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Fundamentals of Energy | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Entreprenörskap - Att utveckla ett företag Introduktion grupparbete | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Extern analys | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 13:15 - 14:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 15:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Presentation | Anna-Carin Nordvall | Presentation Affärsidé Draknästet | Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Senioruniversitetet | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Konkurrensanalys: Porters fem-kraftsmodell | Karta | |||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:15 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Omvärldsanalys och Strategisk osäkerhet | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Learning Systems | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:15 - 12:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 13:15 - 15:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | E22, Campus Gotland | Övrigt | Henrik Ramberg | Bibliotekskonferens | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Intern (Finansiell) analys: Lönsamhet | Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Assignment 02 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Olof Wilske | Lagstiftning | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Systems, Complexity, Anticipation and Drama | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 13:30 - 16:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Senioruniversitetet | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:15 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Wrap-up | Karta | |||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Slutpresentationer | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 13:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | E22, Campus Gotland | Redovisning | Poster presentations + exhibition + Harvest festival | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 10:00 - 10:45 | E22, Campus Gotland | Videokonferens | Henrik Ramberg | Test av zoom inför föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert |
Assignment 04 A grande adventure |
Karta | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Föreläsning med föreningen Humanisterna Gotland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-30 | 15:30 - 17:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Kirsten Åkerman | Sofie Häggman, Disapriset | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:15 - 10:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | för kursvalsinformation för Fek termin 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Kursintroduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Information | Stephanie Noroozy | COURSE INFORMATION FOR SPRING 2024 | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Character Design, Story and Functional Difference | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Vetenskapsteori I | Karta | |||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Föreläsning och workshop kring Dyslexi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 13:15 - 15:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Gruppuppsatser: egenseminarier, artiklar, kandidatuppsatser | Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Senioruniversitetet | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:15 - 10:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning |
Fredrik Sjöstrand Louise Preinitz Gärdinge |
Informationssökning, referenshantering och plagiat m. | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E22, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E22, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Miljövänliga veckan. Samverkan med Naturskyddsföreningen | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 13:15 - 15:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Thor | Akademiskt skrivande | Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Story and Systems | Karta | |||||||||||||||||||||||
19:00 - 20:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Petra Lindberg | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Vetenskapsteori II | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | The Study and Report | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Vetenskapsteori II | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Gruppuppsatser: artiklar, kandidatuppsatser forts. | Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Senioruniversitetet | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Siffror och verktyg I | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Siffror och verktyg II | Karta | |||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Siffror och verktyg III | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | The Study & Report II | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 11:30 - 12:00 | E22, Campus Gotland | Övrigt | Henrik Ramberg | Teknikkoll inför föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Mathias Cöster | Releaseseminarium för boken ”Enabling Sustainable Vists”. | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Föreläsning i samband med FN- dagen | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Siffror och verktyg IV | Karta | |||||||||||||||||||||
17:30 - 20:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Föreläsning med föreningen Humanisterna Gotland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:15 - 16:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E22, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Oral presentations Innovation | Karta | |||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:30 - 13:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Senioruniversitetet | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | E22, Campus Gotland | Möte | Christoph Kilger | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:15 - 12:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Information | Stephanie Noroozy | INFORMATION DAY | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Introduktion till spelforskning Speldesign 3 - systemdesign |
E22, Campus Gotland | Information | Stephanie Noroozy | INFORMATION DAY | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Föreläsning brottsofferjouren | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Arkitektur och designmönster | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 16:00 - 19:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Caroline Taube | Komparativ konstitutionell rätt | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Vetenskapsteori IV: tentaförbered och om oppostion | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 17:30 - 20:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Föreläsning med Anna Sjölund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 13:00 - 14:00 | E22, Campus Gotland | Handledning | Eva Hammarström | Teknikgenomgång | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:00 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | E22, Campus Gotland | Information | Matilda Dahl | Master Thesis | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 13:30 - 15:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 17:45 - 20:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Föreläsning m Peter Rung | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 17:00 - 20:00 | E22, Campus Gotland | Övrigt | Henrik Ramberg | S:T Clemens kör | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Adri de Ridder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jenny Helin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 14:00 - 16:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Senioruniversitetet | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Föreläsningen med föreningen Humanisterna | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:15 - 17:00 | Examensarbete i vindkraftsprojektering | E22, Campus Gotland | Redovisning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand | Gruppuppsatser: tentamensgenomgång och kursavslut | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Produktutveckling för spel | E22, Campus Gotland | Grupparbete | Don Geyer | Pitch Practice | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:15 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Senioruniversitetet | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Renoveringsraseriet | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:15 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 17:00 | Produktutveckling för spel | E22, Campus Gotland | Övrigt | Don Geyer | Pitching Session Final Project Pitches III | Karta | |||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:15 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 13:00 - 15:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Senioruniversitetet | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 15:15 - 17:00 | Speldesign 3 - systemdesign | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Course Review | Karta | |||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Kayode Shonibare-Lewis | Introduction | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Speldesign 4 - level design | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Kapitel 1-2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand |
Föreläsning 2: Forskningsdesign Introduktion till forskningsdesign |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Speldesign 6 - experimentell speldesign | E22, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Jakob Berglund Rogert | Course Introduction + Instruction I | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Kapitel 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand |
Föreläsning 3: Urval Introduktion till forskningsdesign |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Kapitel 4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 13:15 - 15:00 | Speldesign 4 - level design | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Kapitel 7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 13:00 - 15:00 | E22, Campus Gotland | Möte | Viktor Jacobsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Barns välbefinnande i förskolan | E22, Campus Gotland | Övrigt | Avslutningscermoni förskollärarstudenter vid Campus Gotland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 13:15 - 15:00 | Speldesign 4 - level design | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Jakob Berglund Rogert | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand |
Föreläsning 4: Datainsamling – introduktion Datainsamling & dataanalys |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Kapitel 5-6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand |
Föreläsning 5: Dataanalys – introduktion Datainsamling & dataanalys |
Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 13:15 - 15:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Kapitel 8 | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 13:15 - 15:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Kapitel 9 | Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 13:00 - 17:00 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Caroline Asserlund | Förintelsens minnesdag | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 13:15 - 16:00 | Speldesign 2 - spelutveckling | E22, Campus Gotland | Föreläsning |
Håkan Mattsson Kayode Shonibare-Lewis |
Version Control | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Kapital 10-11 | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 17:45 - 20:30 | E22, Campus Gotland | Föreläsning | Henrik Ramberg | Föreläsning m Humanisterna Gotland | Karta | ||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E30, Campus Gotland, 50
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-16 | 08:00 - 12:00 | E30, Campus Gotland | Möte | Linda Wagenius | Möte webb | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Introduktion | Liselotte Aldén | Introduction | Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | E30, Campus Gotland | Möte | Linda Wagenius | Webb | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:15 - 11:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Introduction | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Sustainable Energy Sources + My Country's Energy System | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland |
Föreläsning Workshop |
Andrew Barney | Presentations | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Crucial factors for Wind Power Development | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | E30, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Seminar Group Design Activity Activity starts at 13:15 so please aim to be there at 13:00. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | E30, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | My Country's Energy Systems | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | My Country's Energy Systems | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Introduction to Economics 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | My Country's Energy Systems | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 11:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | My Country's Energy Systems | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 11:00 - 13:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | E30, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Sebastian Meyer | Project economics 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
CG grupp 17-22 Diskussionsklubb 1 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Time and risk management | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Economics 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland E45, Campus Gotland |
Föreläsning | Liselotte Aldén | Wind Power Projects |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 11:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Jonsson | Introductio to Wind Turbine Technology | Karta | |||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Tutorials | Liselotte Aldén | Assignment Potential for Wind Power Development | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Maja Marsling Bäckvall | Referencing | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 07:45 - 10:00 | E30, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland |
Föreläsning Tutorials |
DiaNA | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Introduction to Business Law | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Academic writting 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | E30, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B26, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
CG grupp 17-22 Diskussionsklubb 2 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Tutorials | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Tutorials | Andrew Barney | Gantt /Project Libre Intro | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Filippo Crocchini | Asset Management in Games | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Introduction to Wind Resource Assessment | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Seminarium | Heracles Polatidis | Structure and content of a scientific document | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Mohammad Mehdi Mohammadi | Ethics Code For Project Management | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Areas of Consideration | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturvårdens fält | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Workshop | Magnus Larsson | Negotiation Exercise | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Introduction to Project Mangement | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Tutorials | Liselotte Aldén | Assignment Potential for Wind Power Development | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Economics 3/Financial incentives | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Economics and Report writing | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:15 - 10:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E30, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Gubb Marit Stigson | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basic Swedish 1 | E30, Campus Gotland | Lektion | Andreas Thor | Group 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Intro to logistics Seminar | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Mohammad Mehdi Mohammadi | Health and safety intro | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Working in projects - a group perspective 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Project contracting and finance | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Seminarium | Heracles Polatidis | Thesis analysis - Group presentations and discussion | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Project contracting and finance | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Project contracting and finance | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | TBA | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | E30, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kultur- och naturarv | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | E30, Campus Gotland | Föreläsning | kranium | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Seminar: Scientific Approaches | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:00 - 12:45 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Heracles Polatidis | MCDA | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Tutorials | Liselotte Aldén | Assignment Potential for Wind Power Development | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Equal Opportunities | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Mia Ljungblom | Working in projects - a group perspective 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Tänder | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Information about internship opportunities | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 13:15 - 15:00 | E30, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:30 - 11:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Methods: Qual. and Quant | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | E30, Campus Gotland | Föreläsning |
Brian Danley Samuel Blyth |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Workshop | Development of a wind power project - Problem solving exercise | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Markus | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | E30, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:15 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | E30, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | E30, Campus Gotland | Seminarium | Gubb Marit Stigson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:00 - 17:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 11:00 - 13:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Elisabet | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 13:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 11:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Tutorials | Liselotte Aldén | Assignment Potential for Wind Power Development | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Seminarium | Mia Ljungblom | Working in projects - a group perspective 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E30, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Heracles Polatidis | Literature Review Seminar | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | E30, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | S5 - Missbruk | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | E30, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | S5 - Missbruk | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:15 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
E30, Campus Gotland | Redovisning | Gunnar Dahlin | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | Oral Presentation of Assignment "Potential for Wind Power Development" | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | Oral Presentation of Assignment "Potential for Wind Power Development" | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | Oral Presentation of Assignment "Potential for Wind Power Development" | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Presentation | Liselotte Aldén | Oral Presentation of Assignment "Potential for Wind Power Development" | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 10:00 - 12:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftsprojektering | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:30 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E30, Campus Gotland |
Föreläsning Workshop |
Liselotte Aldén | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 10:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Energi och system | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Energy and Systems | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Energi och system | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Geoffrey De Sena | Energy basics | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | E30, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 10:15 - 13:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Christian Lewander | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E30, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Lovísa Eiríksdóttir | Ethics Seminar | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | E30, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:30 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | E30, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Project Retrospective | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 12:00 | Vindkraftteknik | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Jonsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Arnqvist | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Energi och system | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Andrew Barney | Economic analysis of energy technologies | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Energi och system | E30, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | Sustainable energy | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 10:00 - 13:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 12:00 | Governance, organisation och samhälle | E30, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | E30, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Ann-Christin Karlsson Nathalie Godman |
Seminarium 2: Rollspel Palliativ omvårdnad | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
E30, Campus Gotland | Redovisning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 12:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Seminarium | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:00 - 12:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Planering för vindkraft | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 11:00 | Spel och samhälle | E30, Campus Gotland | Workshop | Patrick Prax | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | E30, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Team Meetings 13:15 Team 5 13:50 Team 7 14:25 Team 8 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Spel och samhälle | E30, Campus Gotland | Workshop | Patrick Prax | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 11:30 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:00 - 12:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:15 - 12:00 | Energi och system | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland |
INSTÄLLD PGA SJUKDOM CANCELLED |
Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | E30, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Team Meetings 13:15 Team 16 13:50 Team 13 14:25 Team 14 15:00 Team 15 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Gustav Malmborg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | E30, Campus Gotland | Presentation | Susanna Barros | Presentation Glas & keramik | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:30 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Möte | Sara Utas Vestling | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:15 - 10:00 | Energi och system | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Exergy and energy efficiency | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Energi och system | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Energy markets and policy | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Vindresursbedömning | E30, Campus Gotland | Workshop | Christian Lewander | WP WS 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:15 - 12:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Sociala villkor och sociala problem III Sociala villkor och sociala problem III - samläsning |
E30, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Tärnfalk | Kursintro samt att göra intervjuer | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 |
Sociala villkor och sociala problem III Sociala villkor och sociala problem III - samläsning |
E30, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Tärnfalk | Forts. att göra intervjuer samt att välja teori | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 13:00 |
Sociala villkor och sociala problem III Sociala villkor och sociala problem III - samläsning |
E30, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Tärnfalk | Resultat, tolkning, analys och slutsatser | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Tor Broström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 13:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E30, Campus Gotland | Presentation | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Möte | Petra Eriksson | SACO Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 13:15 - 16:00 | Människokroppens struktur och funktion | E30, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E30, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Andrew Barney Gubb Marit Stigson |
Debate seminar | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 20:00 | E30, Campus Gotland | Service | Håkan Jakobsson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 07:00 - 2023-12-19 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 07:00 - 16:30 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 07:00 - 17:00 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Presentation |
Magnus Larsson Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Presentation |
Magnus Larsson Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 10:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 11:30 | Människokroppens struktur och funktion | E30, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta |
Skriftlig salstentamen Dag 1 Anmälan görs i Ladok. Kom i god tid (30 min innan tentan) och ha med dig giltig ID-handling samt anonymitetskoden du fick vid anmälan till tentan. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | E30, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Anna Karlström | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 09:00 | Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 |
Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier Interiörer och möbler |
E30, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Projektledning med agila metoder 2 | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Föreläsning |
Andrew Barney Liselotte Aldén Stefan Ivanell |
Introduction Lecture | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:00 - 12:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Workshop | Mia Ljungblom | Working in Projects 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Informationssystem C: Forskningsmetod | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Kunskapsprojektering | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Mentorstid | Andrew Barney | Site Selection | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Wind Resource Assessment | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Project Mangement 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:00 - 11:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland JODA, Visby |
Workshop |
Kayode Shonibare-Lewis Ray Whitcher Sarah Lynne Bowman |
Go to the following room: E30: Teams 2, 3, 4 & 5 E35: Teams 7, 8, 9 & 10 B13: Teams 12, 13, 14 & 15 JODA: Teams 1, 6, 11 & 16 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Project Management 3 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Planning & Permission | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Mentorstid | Liselotte Aldén | Site Selection | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | E30, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Gubb Marit Stigson | Energy communities | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Projektkurs i kulturvård I | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Mattias Legnér | Vetenskapliga metoder | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Project Management 4 | Karta | |||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B15, Campus Gotland D24, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Redovisning |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström Ray Whitcher Yoones Asgharzadehsekhavat |
Pitch Presentation B15: Teams 3, 8, 9 & 16 (With K) D24: Teams 15, 13, 11 & 10 (With Ray) E30: Teams 1, 7, 14 & 6 (With Mika) E35: Teams 12, 4, 5 & 2 (With Yoones) |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | E30, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand |
Sökteknik Eget forskningsdesign |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:00 - 12:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Redovisning | Mia Ljungblom | Group contracts | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:15 - 12:00 | Projektkurs: förstudie till vindkraftsprojekt | E30, Campus Gotland | Workshop | Geoffrey De Sena | WindPro Sound, Shadow, Photomontage | Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E30, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E31, Campus Gotland, 80
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 08:15 - 10:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Olof Wilske | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | E31, Campus Gotland | Introduktion | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:30 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 10:15 - 14:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:15 - 11:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Övning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:15 - 12:00 |
Introduktion till industriell utveckling Introduktion till ledarskap - kvalitet - förbättring |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Swaminathan Ramanathan | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Kulturvårdens fält | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
20:00 - 21:30 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | E31, Campus Gotland | Övrigt | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Olof Wilske | Normgivning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap | E31, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Magnus Larsson | Project planning 3 | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 15:00 - 16:30 | E31, Campus Gotland | Möte | Viktor Jacobsson | Universitetets klimatplan | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Pär Ågerfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Organisation II: Organisationen och omvärlden | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Project planning 4 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Per-Arne Forsberg | AGIL E1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 17:00 | E31, Campus Gotland | Grupparbete | Hanna | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E31, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Python F | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 13:00 | E31, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:15 - 13:00 | E31, Campus Gotland | Grupparbete | Grupparb Herman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 13:15 - 15:00 | Programvaruteknisk baskurs | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E31, Campus Gotland | Grupparbete | Bibi | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E31, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 13:15 - 16:00 | E31, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Andreas Hedrén | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Thomas Ejnefjäll | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 11:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Introduktion och föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Thomas Ejnefjäll | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:15 - 12:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall |
Föreläsning: Kognitiva processer vid beslutsfattande, tumregler och tankefel Introduktion Gruppuppgift |
Karta | |||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | E31, Campus Gotland | Möte | Visekon årsmöte | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Prosociala och strategiska beslut | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindresursbedömning | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Stefan Ivanell | Seminar, Modeling tools | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:15 - 12:00 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Thomas Ejnefjäll | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:15 - 11:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Beslutsfattande under osäkerhet och risk | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | Inledande programmering med Java | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Thomas Ejnefjäll | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:15 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E31, Campus Gotland | Föreläsning | ”Information Outgoing students Exchange Studies”. | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 13:15 - 15:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 10:15 - 12:00 | Ekonomistyrning med tillämpad företagsekonomisk analys | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Arne Sjöblom | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:15 - 11:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Anna-Carin Nordvall | Wrap up-föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 15:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | E31, Campus Gotland | Presentation | Anna-Carin Nordvall | Presentation Gruppuppift | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | E31, Campus Gotland | Redovisning |
Mika Edström Pernilla Persson |
Presentations course work | Karta | |||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Databaser 2 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Fredrik Sjöstrand |
Introduktion till forskningsdesign Föreläsning 1: Introduktion, samt översikt över forskningsdesign, forskningsfrågor & syfte. Deadline 16.00 anmälan för gruppuppgifter. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Linjär algebra, trigonometri och geometri | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Innovationer för energiomställning | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Energy Innovation Systems | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Databaser 2 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:30 | E31, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Databaser 2 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Linjär algebra, trigonometri och geometri | E31, Campus Gotland | Seminarium | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Linjär algebra, trigonometri och geometri | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 | Databaser 2 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Databaser 2 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | Linjär algebra, trigonometri och geometri | E31, Campus Gotland | Seminarium | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Linjär algebra, trigonometri och geometri | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Databaser 2 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | Mats Jadeskär | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Grundkurs i marknadsföring 1 | E31, Campus Gotland | Föreläsning | James Sallis | Kapitel 12-16 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E32, Almedalsbiblioteket, 6
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 32, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-08 | 13:30 - 14:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Möte | Eva Hammarström | Bokat åt Martin | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Plugg N och S | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Plugg N och S | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:00 - 10:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Plugg N och S | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:45 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket |
Tiger PC |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket |
Faruk PC |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:45 - 11:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | GD 3 group meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Linda Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-02 | 14:00 - 15:45 | E32, Almedalsbiblioteket |
GD3 - Gaia 5 Assignment 1 (testing, developing and planning) |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:15 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Johanna M | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Klara m.fl | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:00 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | arbetslagsträff | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:45 - 10:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Frida | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | DM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Agnes | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Nyx2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:30 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | ssk bas V | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Amanda Skoggren | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Halv basgrupp U | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:30 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:00 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Future making poster G5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Googling | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:30 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | SSK | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | SSK | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Stina grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | ad | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Agnes | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Mentor | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Marie | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket |
Swami Project Group 2 Meeting |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:00 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Clara | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Amanda Skoggren | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-30 | 11:00 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Jon | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:00 - 11:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:45 - 15:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Jon | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Grupp E | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Jon | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:15 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | G15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket |
Beginning of a grand adventure no comments |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:30 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Podcast Group 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | MSS | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Kitty game | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 16:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | arbetslagsträff svenska | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:15 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:15 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Sem 25 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | podcast | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Amanda Skoggren | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 10:30 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Team 10 game making | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Vittra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | podcast | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:30 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:00 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Vittra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | AM | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Johanna M | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Presentation | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:00 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:00 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | T4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Amanda Skoggren | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 10:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | T1 grupp 2, C | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | T1 grupp 2, C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:30 - 09:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 13:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Soldiers of Socialstyrelsen | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Johanna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Redovisning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Vittra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Tina | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:00 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Vittra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Steering committee meeting group 7 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:30 | E32, Almedalsbiblioteket | klas | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 14:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:45 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | E32, Almedalsbiblioteket | SDD | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:00 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Tartaros 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Nela | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:00 - 11:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Amanda Skoggren | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-11 | 12:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Session 0 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-12 | 14:45 - 15:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:30 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:15 - 09:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Stc | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket |
databasen Refinitiv Eikon Damian |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Vi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Mentorsmöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Lil spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:00 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | lil spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | E | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | lil spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | lil spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 12:15 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Lil spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Lil spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Lil spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Elias | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Steering committee meeting group 7 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | A. | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Grupp 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Amanda Skoggren | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 10:15 - 14:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Tina | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Martina | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Bokcirkel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Little Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | slay | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:30 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | am | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | E32, Almedalsbiblioteket | am | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | stc pm | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E32, Almedalsbiblioteket | am | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:30 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | am | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | EH | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:00 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Slay | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Little Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 13:00 - 15:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Basgrupp A | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | b-jg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Simone | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:30 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | angelica | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:00 - 12:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Crunch crunch | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 09:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Linda grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 11:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 12:45 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 13:45 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 12:45 - 14:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Andreas Thor | Språkverkstaden | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 10:15 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | E32, Almedalsbiblioteket | am | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 10:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 10:00 - 11:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | malin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 10:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Marcusson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:30 - 13:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Maja | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Maja | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:00 - 11:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Am | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Am | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 11:30 | E32, Almedalsbiblioteket | mf | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Am | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 12:45 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Andreas Thor/Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 12:45 - 14:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Andreas Thor/Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 12:30 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Möte | Eva Hammarström | Rutingruppsmöte | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Språkverkstaden | Andreas Thor | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:00 - 13:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Grupp B2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:30 - 12:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Leveldesigning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Andreas Thor/Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:30 - 10:15 | E32, Almedalsbiblioteket | EE | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Andreas Thor/Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-20 | 12:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Fresh start | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Mira lvldesign | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Austerland | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Thesis | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Thesis | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Thesis | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | Basgrupp | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Lindsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:00 - 11:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Catalina | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:45 | E32, Almedalsbiblioteket | LD | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 17:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Andreas Thor/Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:00 - 10:00 | E32, Almedalsbiblioteket | G2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | DaKeMa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:15 | E32, Almedalsbiblioteket | Handledning | Eva Hammarström | Andreas Thor/Emma Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:00 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Destination gotland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Destination gotland | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 12:00 | E32, Almedalsbiblioteket | G T2 John co | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | E32, Almedalsbiblioteket | Tentaplugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Studierum | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:00 - 14:00 | E32, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E32, Almedalsbiblioteket | GD2 Team13 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E32, Almedalsbiblioteket | GD2 Team13 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E34, Almedalsbiblioteket, 4
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 31, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-02 | 10:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Arbetslag | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-03 | 12:45 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Zoom möte m.m | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-04 | 10:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Arbetslag | Lena Wennersten | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-22 | 15:15 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Tenebris | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | . | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:30 | E34, Almedalsbiblioteket | . | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Tenebris | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:15 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Tenebris | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Basgrupp V | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:00 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Frida | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Tenebris | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Linnéa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 10:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Tenebris | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Elaine | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-02 | 14:15 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Nisse | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Clara L | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Nisse | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Nisse | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Nisse | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:00 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Nisse | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-09 | 12:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:15 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Erebus 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket |
Tiger PC |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | TIger | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:15 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Basgrupp N | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:45 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Julia J | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-17 | 13:45 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket |
Stakeholder group SDD |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Nisse | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Handledning | Amanda Skoggren | Sökstrategi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Nisse | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Em | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Em | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:00 - 11:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Grupparbete Japan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Klara m.fl | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 10:15 | E34, Almedalsbiblioteket | DSK T1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Nisse | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Team 10, Game Design meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Stina grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Nisse | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Nellie | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Tove | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:30 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | stc geriatrik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Robe2851 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:00 - 13:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Tove | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:15 | E34, Almedalsbiblioteket | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | h.raman | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | h.raman | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Agge | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Vittra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | SDD | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Inga | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | clara | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | E34, Almedalsbiblioteket | G15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Am | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Alfredgroup2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Grupp E | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:45 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Vittra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | cc | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-07 | 10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Sem.grupp 27 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Sem 25 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:00 - 11:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket |
Jessica Möte |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | SDD | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Sem.grupp 27 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Sem.grupp 27 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:15 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Sem 25 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Sem 25 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Omar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | 3D Env Meet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:30 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Sem.grupp 27 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Game group 8 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Vittra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | T4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:00 - 10:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | CH & S | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:30 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Podcast Nat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | podcast | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 11:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:45 - 09:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Nat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Lina | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 08:30 - 11:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Maja | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Robe2851 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Linsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Study room group 7 gd1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Trötta socionomer | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:30 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Vittra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:30 - 11:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:30 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Basgrupp N | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Maja&Victoria | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:00 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Steering commitee meeting group 4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:30 - 12:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Emilia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:30 - 13:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-12 | 10:45 - 14:45 | E34, Almedalsbiblioteket | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:45 - 09:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Natalie | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | MMO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Grupp 7 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:00 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:45 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | E | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | b-jg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:30 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Lil spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | E34, Almedalsbiblioteket | David | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | maddde | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Lil Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Lil Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-26 | 12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Marcus - Interveiw | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Wenshan | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Angelica o veronica | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Angelica o veronica | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:00 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | SSK Grupp G1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | A. | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | A. | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:00 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | raporttijuttui osa 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Little Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Little Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Little Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 10:30 - 14:30 | E34, Almedalsbiblioteket | bibblis | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:00 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | group meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:15 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | stina +1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | group meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | am | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | EH | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:15 | E34, Almedalsbiblioteket | malin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | PM stc | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | PM, Jenifer och Zandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | EH | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:30 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | nela | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:15 - 10:15 | E34, Almedalsbiblioteket | möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:30 - 11:00 | E34, Almedalsbiblioteket | stc läk | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Slay | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Slay | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-16 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Z | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 09:00 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Marcusson | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 12:30 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:30 - 12:30 | E34, Almedalsbiblioteket | angelica | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 10:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 10:00 - 11:00 | E34, Almedalsbiblioteket | NAT | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 10:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Maja | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Maja | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:45 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 10:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 10:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Plugg plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:30 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Unity | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:00 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | mf | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | mf | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:30 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | mf | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 10:30 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 12:45 - 15:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Frida | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 11:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | ssk | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | ad | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | SVIT-Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | vi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | AnnaW | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | AnnaW | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:15 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Lova | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Bron | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Mentorsmöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | GD4 meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | E34, Almedalsbiblioteket | Agnes | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Austerland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Group 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 09:30 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Gruppo due | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:45 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Destination gotland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Destination gotland | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 11:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Austerland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Engla | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Brynäs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 10:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | GD4-19 Nomad | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 10:00 - 14:00 | E34, Almedalsbiblioteket | GD4-19 Nomad | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Grupp B2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E34, Almedalsbiblioteket | stc | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Vik | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:00 - 11:30 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Working on Thesis | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:30 - 10:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Grupp C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E34, Almedalsbiblioteket | Bron | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E35, Campus Gotland, 50
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E35, Campus Gotland | Föreläsning |
Johanna Liljenfeldt Simon Davidsson Kurland |
Inroduction to the Bachelor's Programme in Energy Transition | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:15 - 10:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Introduction to Sustainable Energy Transition | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 15:00 |
Handledd verksamhetsförlagd utbildning VFU - samläsning |
E35, Campus Gotland | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Introduction to Sustainability | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar energiomställning | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Charlotte Flodin | Climate change | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Maja | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
E35, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 13:15 - 16:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
E35, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Barros | Träets uppbyggnad | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 |
E35, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | E35, Campus Gotland | Lektion | Sebastian Meyer | Project economics 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 11:00 - 14:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:30 - 14:30 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Projektledning och ledarskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:15 - 17:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | E35, Campus Gotland | Workshop | Anna-Carin Nordvall | Konkurrens och marknadsanalys och globalisering | Karta | |||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland E45, Campus Gotland |
Föreläsning | Liselotte Aldén | Wind Power Projects |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Bäckenben och korsben | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | E35, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Magnus Larsson | Planning / Time Management / Risk Management for projects 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 13:00 - 18:00 | E35, Campus Gotland | Eget arbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:15 - 12:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | E35, Campus Gotland | Seminarium | Matilda Dahl | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 5 | E35, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Yoones Asgharzadehsekhavat |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B26, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
CG grupp 17-22 Diskussionsklubb 2 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Utbildningssociologi, traditioner | E35, Campus Gotland | Seminarium | Mikael Börjesson | Seminar 1: Class | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till datorteknik | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Elisabeta | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | E35, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Sara Holmström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 10:15 - 15:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | E35, Campus Gotland | Redovisning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Ledning och finansiering av vindprojekt | E35, Campus Gotland | Lektion | Sebastian Meyer | Introduction to project contracts 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:15 - 11:15 | Programvaruteknisk baskurs |
E35, Campus Gotland E41, Campus Gotland |
Laboration | Martin Goblirsch |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Programvaruteknisk baskurs |
E35, Campus Gotland E41, Campus Gotland |
Laboration | Martin Goblirsch |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:00 - 13:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | GrpPhilip | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Ben i hand och fot | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:00 - 11:30 | E35, Campus Gotland | Möte | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:15 - 12:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | E35, Campus Gotland | Workshop | Sebastian Meyer | O&M Introduction | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | E35, Campus Gotland |
Seminarium Workshop |
Sebastian Meyer | Negotiate fair O&M Contracts | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 12:00 | Byggnation, drift och underhåll av vindparker | E35, Campus Gotland | Workshop | Sebastian Meyer | Technical Management: Yield Optimization 1 (Introduction) | Karta | |||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | E35, Campus Gotland | Möte | Johanna Silfvergren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 12:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
E35, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Lärande och utveckling, förskollärare | E35, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Teorier om lärande 1A | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:15 - 11:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | S1 - Rätten till bistånd | Karta | ||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | S1 - Rätten till bistånd | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:00 - 11:15 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Arvid | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | E35, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Annika Rejmer | S2 - Barn | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Annika Rejmer | S2 - Barn | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:15 - 12:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) PPU termin 3 - samläsning |
E35, Campus Gotland | Workshop | Maria Trost |
Dramapedagogisk workshop 1: Ledarskap Dramagrupp 6, Visby |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) PPU termin 3 - samläsning |
E35, Campus Gotland | Workshop | Maria Trost |
Dramapedagogisk workshop 1: Ledarskap Dramagrupp 7, Visby |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 12:30 - 15:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:15 - 11:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | S3 - Unga lagöverträdare | Karta | ||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | S3 - Unga lagöverträdare | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:15 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till level design | E35, Campus Gotland | Seminarium | Jonatan Österberg | Scripted Events 3: Dynamic VFX | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | E35, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
E35, Campus Gotland | Föreläsning | Stina Zetterström | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:00 - 12:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Gustav | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:15 - 10:00 | Introduktion till samhällsplanering | E35, Campus Gotland | Seminarium | Från politik till planering – och tvärtom (Grupp 1) | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | E35, Campus Gotland | Seminarium | Från politik till planering – och tvärtom (Grupp 2) | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | E35, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 10:00 - 12:00 | Engagerat ledarskap och ansvarsfullt beteende | E35, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 13:15 - 15:00 | Nätverksprogrammering för spel 1 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Filippo Crocchini | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 07:45 - 13:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 07:15 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Konserveringsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:15 - 12:00 | Energi och system | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Energy extraction and conversion | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Energi och system | E35, Campus Gotland | Workshop | Geoffrey De Sena | Energy basics | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:00 - 13:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | E35, Campus Gotland | Seminarium | Gästföreläsare | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Lotte van den Heuvel | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | E35, Campus Gotland | Räkneövning | Adri de Ridder | Grupp 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:15 - 16:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
D22, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Seminarium |
Fredrik Sjöstrand Jenny Helin |
Gruppuppsatser seminarium: Inledning och teori och empiri |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E35, Campus Gotland | Föreläsning | Maritha Jacobsson | Föreläsning 5: Särskild sårbarhet | Karta | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:15 - 10:00 | Konserveringsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 16:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | E35, Campus Gotland | Seminarium | Charlotte Flodin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 11:30 | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Björn Eriksson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 13:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Arkitektur och designmönster | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Guest Lecture: Karolina Zelve | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 08:15 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Isak | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Isak | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnadsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Kristin Balksten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 09:15 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Inledande programmering med Java | E35, Campus Gotland | Laboration |
Andreas Hedrén Thomas Ejnefjäll |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:15 - 12:00 | Osteologi A | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Gustav Malmborg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | E35, Campus Gotland | Räkneövning | Adri de Ridder | Grupp 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | E35, Campus Gotland | Räkneövning | Adri de Ridder | Grupp 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 14:00 - 15:30 | E35, Campus Gotland | Möte | Gunilla Rosenqvist | Blått centrums styrgrupp | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Globalisation, Resources and Environmental Justice | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:30 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Wiebren Boonstra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Isak | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Kayode Shonibare-Lewis |
Team Meetings 13:15 Team 3 13:50 Team 4 14:25 Team 1 15:00 Team 2 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Zhihan Lyu | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | E35, Campus Gotland | Seminarium | Anna Kahlbom | Seminarium Taluppfattning | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 11:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 11:15 - 15:00 | Konserveringsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:15 - 12:00 | Konserveringsvetenskap | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Möte | Anjelica | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:00 - 16:30 | E35, Campus Gotland | Konferens | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 07:00 - 2023-12-19 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 07:00 - 16:30 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 07:00 - 17:00 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 16:45 |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Presentation |
Magnus Larsson Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektledning och ledarskap |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Presentation |
Magnus Larsson Mia Ljungblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 10:15 - 12:00 | Yrkesanknuten praktik i vindkraftsprojektering | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Liselotte Aldén | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | E35, Campus Gotland | Redovisning |
Mika Edström Pernilla Persson |
Presentations course work | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 10:00 |
Hållbar energiomställning i praktiken Samhällsplanering och energiomställning |
E35, Campus Gotland | Föreläsning | Johanna Liljenfeldt | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 11:30 | Vetenskapliga metoder i kulturvård | E35, Campus Gotland |
Kursstart Obligatorisk |
Joakim Andersson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Gunilla Högberg Björck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:15 - 12:00 | Kulturarv som drivkraft för regional utveckling | E35, Campus Gotland |
Introduktion Seminarium |
Christer Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Gunilla Högberg Björck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Vad är offentliga rum? | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det offentliga rummet | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Grunddragen i rationell planering | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:30 - 09:30 | E35, Campus Gotland | Möte | Maria Wennström | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 11:15 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland JODA, Visby |
Workshop |
Kayode Shonibare-Lewis Ray Whitcher Sarah Lynne Bowman |
Go to the following room: E30: Teams 2, 3, 4 & 5 E35: Teams 7, 8, 9 & 10 B13: Teams 12, 13, 14 & 15 JODA: Teams 1, 6, 11 & 16 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:15 - 12:00 | Interiörer och möbler | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Projektkurs i kulturvård I | E35, Campus Gotland | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:15 - 12:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Tomine | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 12:00 | Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Gunilla Högberg Björck | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 12:00 | Speldesign 2 - spelutveckling |
B15, Campus Gotland D24, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland |
Redovisning |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström Ray Whitcher Yoones Asgharzadehsekhavat |
Pitch Presentation B15: Teams 3, 8, 9 & 16 (With K) D24: Teams 15, 13, 11 & 10 (With Ray) E30: Teams 1, 7, 14 & 6 (With Mika) E35: Teams 12, 4, 5 & 2 (With Yoones) |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Informationssystem C: Forskningsmetod | E35, Campus Gotland | Seminarium |
Andreas Hedrén Elin Uppström Franck Tétard Pär Ågerfalk |
Tidigare KP – Obligatoriskt moment | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Det offentliga rummet | E35, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Pragmatiska lösningar och förhandlingsplanering | Karta | |||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 |
Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier Interiörer och möbler |
E35, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | E35, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E36, Almedalsbiblioteket, 4
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 31, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-03 | 10:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Arbetslag | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 13:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:30 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | . | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:45 | E36, Almedalsbiblioteket | Plugg N och S | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Vilma och Tilda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:00 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | clara | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | clara | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:00 - 09:30 | E36, Almedalsbiblioteket | möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:45 - 10:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | GD2 Board Game | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-02 | 11:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-03 | 13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:00 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | . | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | ad | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Frida | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:30 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:45 | E36, Almedalsbiblioteket | Mentortid | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | . | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Sandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | AMS | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:15 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-09 | 12:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | PC - Faruk | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket |
Tiger PC |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:00 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:00 - 13:30 | E36, Almedalsbiblioteket | SDD year 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | SDD 1 year | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:00 - 11:00 | E36, Almedalsbiblioteket | V | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Halv basgrupp U | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:30 - 10:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Sandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Annika Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Tove Nordström | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 08:30 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Tove | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Project course - André | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Engla | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Förberedelse seminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | E36, Almedalsbiblioteket | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Planning Project | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | E36, Almedalsbiblioteket | grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Agnes | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 11:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Basgrupp N | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Jon | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:30 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:15 | E36, Almedalsbiblioteket | A-lag lektion | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | SSK | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Vittra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Jon | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Zandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | E36, Almedalsbiblioteket | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Vittra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Soc T3, bg3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:15 - 11:00 | E36, Almedalsbiblioteket | SDD Nature | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:15 | E36, Almedalsbiblioteket | SDD | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | T&M | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-07 | 12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Team 10 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-08 | 11:30 - 15:15 | E36, Almedalsbiblioteket | NOmad | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:15 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Am | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Cv | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:00 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:15 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Lindq | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Soc T3, bg3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Lindsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Lindsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Lindsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Lindsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Team 10 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-15 | 13:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Omar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Mahmood. PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Lindsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Sissela | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Vittra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:45 - 09:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Nat | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | podcast | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Julia J | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Robe2851 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 10:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 11:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:00 - 11:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Naemi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | AM | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Frida | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | CH & S | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | podcast | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Frida | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | SDD Nature-based | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Omar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Vittra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:00 - 09:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Redovisning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Redovisning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | egenseminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Fröb. | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:30 - 11:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Fröb. | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Hilda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Nela | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:45 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Möte | Maria Wennström | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | E36, Almedalsbiblioteket | SDD | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket |
Erik N. / Gaia 5 GD3 / Internal Playtesting |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:00 - 11:30 | E36, Almedalsbiblioteket | AM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Julia J | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Ethics Group | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:00 - 09:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | b-jg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:00 - 10:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Mar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 10:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:30 | E36, Almedalsbiblioteket | madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | E36, Almedalsbiblioteket | madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 11:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Elias | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | J och L | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Mar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | A. | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 10:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | b-jg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | A | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Test driv | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:15 - 12:15 | E36, Almedalsbiblioteket |
PM, Jenifer och Zandra PM |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | J,Z | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:00 - 09:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Sofia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | J,Z | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | B-jg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 10:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | study | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | stc pm | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Anna | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | SDD nature-based | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:45 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Natalie | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:30 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Little Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Little Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Slay | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Slay | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:30 - 12:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Marcusson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Arbetslag 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 13:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:15 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | PM, Jenifer och Zandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | PM, Jenifer och Zandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | slay | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | slay | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | slay | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:45 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:15 - 09:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Steering meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | slay | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | slay | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 12:45 - 16:45 | E36, Almedalsbiblioteket | Anna | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Anna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:15 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Omar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 11:45 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Vi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:15 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | E36, Almedalsbiblioteket | AnnaW | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | SDD 1 year | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Elias | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Plupp | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 14:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Alborz Frida | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | AnnaW | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | AnnaW | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | AnnaW | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | AnnaW | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Agnes | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:15 | E36, Almedalsbiblioteket | Vi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:30 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Linda Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:00 - 10:30 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 11:15 - 13:30 | E36, Almedalsbiblioteket | omar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 13:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | stc | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:00 - 10:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:30 | E36, Almedalsbiblioteket |
Tim's Great Adventure ...to become funny! He became so clumsy that everywhere he went...he put a smile on people's face! |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:00 - 12:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Vik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E36, Almedalsbiblioteket | sh | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E36, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E37, Almedalsbiblioteket, 8
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-14 | 13:30 - 17:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 09:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-02 | 12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Johanna M | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:30 - 09:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket |
Tiger PC |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | PC - Faruk | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:00 - 12:15 | E37, Almedalsbiblioteket | möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Linda Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 13:15 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Omar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | ALU | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | ALU | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:30 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:45 - 09:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:45 - 11:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Clara L | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:00 - 17:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:00 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Agnes | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Erebus 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Johanna isberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 16:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Agge | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | jessica o co | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Mahmood. PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:00 - 11:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Mahmood. PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Distriktsköterskeutbildning T1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Mahmood. PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Förberedelse seminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | arbetslagsträff | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-24 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Tove | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Elias | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket |
Swami Project Group 2 Meeting |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Möte | Maria Wennström | Möte hyresvärd/förvaltare | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Tove | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Swami Project | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Swami Project | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:15 | E37, Almedalsbiblioteket | stc geriatrik | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Tove | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | studier | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:00 - 11:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Agnes | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Grupptenta | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 11:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:00 - 11:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | board game shenanigans | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 14:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket |
Deciding on a grand adventure no comments |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Am | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:00 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Dusk of the gods | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | podcast | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:00 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Soc T3, bg3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 11:30 - 15:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Lindsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Lindsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | SDD Nature-based | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | GGT - PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Grupp 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:30 - 11:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Erik N. / C++4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Agge | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | E37, Almedalsbiblioteket | grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Alfred Group6 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:30 - 13:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Agge | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Lindsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Cultural heritage dream team | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | jacob | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:00 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Mentorsmöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | podcast | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Elsa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Basgrupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | board game shenanigans | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Elmira | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Seminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Vittra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 12:15 - 15:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:30 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Steering Committee Meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:45 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Mentorsmöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Lil Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Lil Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Lil Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Lil Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | arb 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | board game shenanigans | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:00 - 09:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | SVIT | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Uppgift Rollspel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | lil spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | lil spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 11:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Playtest | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Rolling dice | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-19 | 10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Basgrupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:45 | E37, Almedalsbiblioteket |
Gaia 5 / Erik N. Research related meeting |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:00 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | B - JG | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | b-jg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Julia J | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:30 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Basgruppsarbete, Sofia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:00 - 09:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Group 6 SC | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | board game shenanigans | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:45 - 12:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket |
Gaia 5 / Erik N. Playtest. |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-26 | 13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket |
Gaia 5 / Erik N. Playtest. |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | stc lungsjukdomar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:00 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | b-jg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E37, Almedalsbiblioteket |
Zandra och Jenifer PM |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Lindq | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E37, Almedalsbiblioteket | board game shenanigans | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:45 - 11:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Delivering package | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket |
PM, Jenifer och Zandra PM |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Sofia, basgrupp | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Möte | Maria Wennström | Möte fastighetsägaren/regionen | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Little Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:00 - 11:00 | E37, Almedalsbiblioteket | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | E37, Almedalsbiblioteket | A | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | b-jg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Slay | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | SDD cultural heritage | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Little Spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | PM, Jenifer och Zandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:00 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:30 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Jessica | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:30 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 08:45 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | PM, Jenifer och Zandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 10:00 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | ad | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 10:00 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 10:00 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 10:00 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:00 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Mf | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | rapport 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Grupp hejsan | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 10:15 | E37, Almedalsbiblioteket | SCM group 7 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Steering committee | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | SSCN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Steering committee meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | David | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Linda grupp | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:15 | E37, Almedalsbiblioteket | L | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 12:45 - 15:45 | E37, Almedalsbiblioteket | Study Session | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 11:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | SDD cultural heritage | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Linda grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:00 - 10:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | SDD 1 year | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:00 - 12:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Grupp A | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | omar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:15 - 10:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Grupp C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | E37, Almedalsbiblioteket | DaKeMa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 10:30 - 13:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Wppm Gr.3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 14:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Thesis | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Thesis | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Thesis | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Grupp C | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Team Meeting GD2-Team4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Grupp C | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Team 12 Shmup | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:30 - 10:15 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Handledning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Linda Sara | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | E37, Almedalsbiblioteket | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 13:00 - 15:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Basgrupp A | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:00 - 13:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Linda grupprum | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Tentaplugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:00 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Destination gotland | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | Destination gotland | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:45 - 12:00 | E37, Almedalsbiblioteket | AnnaW | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E37, Almedalsbiblioteket | AnnaW | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E41, Campus Gotland, 50
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-22 | 08:15 - 17:00 |
E22, Campus Gotland E41, Campus Gotland |
Möte | Kirsten Åkerman | Biblioteksdagen |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Matematik i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Introduktion Videoföreläsning |
Gabriella Gejard |
Kursintroduktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Matematik i förskolan | E41, Campus Gotland | Information | Erika Sandström | Information från Region Gotland om aspiranttjänster | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | VFU III, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jonas Johansson Lars Weiselius |
Digitala verktyg i undervisningen |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Matematik i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anna Kahlbom |
Hur blir man matematisk? Matematik och genus i förskolan Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:15 - 10:00 | Förskolans uppdrag |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Maria Hedefalk |
Kursintroduktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Förskolans uppdrag |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Håkan Forsberg |
Strukturella faktorers påverkan på val av förskola Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Tomas Persson | Kursintroduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Anne-Sofie Nyström |
Kursintroduktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Barn- och ungdomsvetenskap A Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anne-Sofie Nyström |
Forskningstraditioner inom barn- och ungdomsvetenskap Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:15 - 10:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Tomas Persson | Teorier om lärande |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Gustaf Gredebäck | Socioemotionell utveckling |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:15 - 10:00 | Matematik i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Eriksson |
Begrepp och matematiska aktiviteter Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 10:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anne-Sofie Nyström |
Barns rättigheter och livsvillkor Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anne-Sofie Nyström |
Orosanmälan och anmälningsplikt Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | Förskolans uppdrag |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Hedefalk |
Förskolans samhälls- och kunskapsuppdrag Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Gustaf Gredebäck | Kognitiv- och fysisk utveckling |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sara Bagge | Läraren, eleven och undervisningsinnehållet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anton Gerbrand |
Grundläggande taluppfattning Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Esther Hauer | Utvecklingspsykologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:15 - 10:00 | Matematik i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Mattsson |
Aritmetik och räknestrategier Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olov Nordvall |
Utvecklingspsykologiska perspektiv på risk och sårbarhet Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 | Förskolans uppdrag | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Bibliotekarie UB |
Att använda biblioteket - om källkritik, kurslitteratur och att söka information |
Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Westman | Akademiskt läsande och skrivande - verktyg för lärande |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Barn- och ungdomsvetenskap A Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olov Nordvall |
Utvecklingspsykologiska perspektiv på resiliens och förutsättningar för sund utveckling Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström | Akademiskt skrivande och professionell kommunikation |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Gästföreläsare |
Anknytningsteori 2 Gästföreläsare: Tommie Forslund |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 10:15 - 12:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Tomas Persson | Lärande och undervisning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Cecilia Wåhlstedt | Utåtagerande Beteendeproblem |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:15 - 10:00 | Förskolans uppdrag |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Omsorgsbegreppet Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Barn- och ungdomsvetenskap A Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Katarina Gustafson |
Barndomssociologiskt perspektiv Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förskolans uppdrag |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lars Weiselius |
Digital kompetens i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 10:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Anton Gerbrand | Depression och Ångest |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ann-Carita Evaldsson |
Barn som sociala aktörer Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Gästföreläsare |
Intellektuell funktionsnedsättning och föräldrar med kognitiva svårigheter Gästföreläsare: Tommie Forslund |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Matematik i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lars Weiselius |
Introduktion workshop digitala verktyg i matematikundervisningen Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | E41, Campus Gotland | Information | Vfu information Förskollärarstudenter T3 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:00 | Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Alumni lecture | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:15 - 10:00 |
Barn- och ungdomsvetenskap A Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anne-Sofie Nyström |
Olika analyser av barns livsvillkor Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Tomas Persson | Introduktion till Moment D |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturvårdens fält | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:15 - 12:00 | Konst i spel och spel som konstform | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Mika Edström | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Elisabet Jagell | Presentationsteknik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne | Skönlitteratur och lärande |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 08:15 - 10:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Hassan Sharif | Lärande i relation till kön/genus, klass och etnicitet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | E41, Campus Gotland | Information | Sara Utas Vestling | Grundlärare F-3 & 4-6 termin 1) | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 15:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | E41, Campus Gotland | Seminarium | Fredrik Sjöstrand | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 13:15 - 15:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E41, Campus Gotland Via Zoom |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
CG grupp 20-22 Redovisning och diskussion grupparbete/case |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 16:00 | Kulturvårdens fält | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:15 - 11:15 | Programvaruteknisk baskurs |
E35, Campus Gotland E41, Campus Gotland |
Laboration | Martin Goblirsch |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Programvaruteknisk baskurs |
E35, Campus Gotland E41, Campus Gotland |
Laboration | Martin Goblirsch |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:15 - 12:30 | Introduktion till samhällsplanering | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Globalisering och naturresurser idag | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:15 - 09:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Helena Skogström | Kursintroduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström | Svenskämnenas identitet och framväxt |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Självständigt arbete för förskollärarprogrammet |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Katarina Gustafson |
Kursintroduktion & skriva synopsis Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:15 - 10:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
E41, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Introduktion Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Annika Rejmer Susanne S:t Clair Renard |
Introduktion Introduktionen direktstreamas från Uppsala till Visby. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
E41, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Susanne S:t Clair Renard Therése Fridström Montoya |
F1 - Socialrätt I Föreläsningen direktstreamas från Uppsala till Visby. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:15 - 10:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Elisabet Jagell | B11: Ämnesintegrering med estetiska lärprocesser |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ann-Carita Evaldsson |
Teorier om lärande Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
A1:107a, BMC E41, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Susanne S:t Clair Renard Therése Fridström Montoya |
F2 - Socialrätt II Föreläsningen direktstreamas från Uppsala till Visby. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
A1:107a, BMC E41, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Annika Rejmer Susanne S:t Clair Renard |
F3 - PM uppgift Föreläsningen direktstreamas från Uppsala till Visby. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:15 - 10:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Niklas Norén | Grammatik 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Förskolebarns lek |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ann-Carita Evaldsson |
Lek som fenomen och olika perspektiv på lek Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Niklas Norén | Grammatik 4 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:15 - 10:00 | Självständigt arbete för förskollärarprogrammet |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Katarina Gustafson |
Rapportens delar Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm | Grammatik: ordklasser |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 2 | E41, Campus Gotland | Biblioteksseminarium | Biblioteksseminarium för seminariegrupp 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | E41, Campus Gotland | Biblioteksseminarium | Biblioteksseminarium för seminariegrupp 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olov Nordvall |
Utvecklingspsykologi Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Coach Videoföreläsning |
Elin Degerholm Wilma Hellman |
Förberedelse inför tentamen |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Förskolebarns lek |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Fredrik Gunnarson |
Introduktion till praktiskt seminarium: Leken som pedagogisk aktivitet? Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 10:15 - 12:00 | Förskolebarns lek |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Utvecklingspsykologiska perspektiv på lek Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm | Grammatik: satser och satsdelar |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne | Vetenskapligt skrivande |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 15:15 - 17:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Leif Östman |
Lärande och undervisning Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:15 - 10:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Carina Skeri | Föreläsning: Introduktion till gruppuppgift |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Håkansson Ramberg | Föreläsning 5: Bedömning av skolor och utbildningssystem |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erik Sandberg | Föreläsning 4: Nationella prov |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | E41, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | Rätt och socialt arbete - socialrätt |
E41, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Susanne S:t Clair Renard Therése Fridström Montoya |
F6 - Funktionsvariation Föreläsningen direktstreamas från Uppsala till Visby. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Förskolebarns lek |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Lek i toddlarstil Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:15 - 10:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Constanze Ackermann-Boström | Flerspråkighet och specifika drag i andraspråksutvecklingen |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E41, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Undervisning i relation till klass, kön och etnicitet Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:15 - 10:00 | Förskolebarns lek |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ann-Carita Evaldsson |
Lek och interaktion i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Per Arne Helland | Danska och norska |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:15 - 10:00 | Förskolebarns lek |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Katarina Gustafson |
Lek i olika platser Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:15 - 12:00 | Projektledning och ledarskap | E41, Campus Gotland | Föreläsning |
Gästföreläsare Mia Ljungblom |
Change Management | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 6 | E41, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | S4 - Funktionsvariation | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Visby - Rätt och socialt arbete - socialrätt | Seminariegrupp 7 | E41, Campus Gotland | Seminarium | Rickard Dunker | S4 - Funktionsvariation | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:15 - 10:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Föreläsning: -tentamensförberedelse Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Carin Leibring Svedjedal | Språkpolitik och minoritetsspråk |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 15:15 - 17:00 | E41, Campus Gotland | Möte | Joakim Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:00 - 12:00 | E41, Campus Gotland | Konferens | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 11:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Charlotte Flodin | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Olov Nordvall | Kursintroduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olov Nordvall | Att utvärdera undervisning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Emilia Tallroth |
Kursintroduktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Persson |
Barns rörelseutveckling Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:15 - 10:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Caitlin Mc Evoy Gabriella Gejard |
Kursintroduktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Kursintroduktion Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ola Winberg | Utbildningssystemets historia till år 1800 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Föreläsning: Barns och ungas medieanvändande ur ett förskoledidaktiskt perspektiv Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Helena Skogström | Introduktion kursdel 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Emma Nilsson-Tysklind | Bokcirkel, introduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström | Språklig medvetenhet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E41, Campus Gotland | Möte | Joakim Andersson | SuHRF seminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 12:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E41, Campus Gotland |
Föreläsning Zoom-undervisning |
Maritha Jacobsson |
Föreläsning 2. Teoretisk perspektiv på våld i nära relation |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
David Sjögren |
1800-talets utbildningsrevolution Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:15 - 10:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sara Bagge |
Mot en forskningsbaserad skolutveckling och att organisera för skolframgång |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jörgen Mattlar |
Skola i ett demokratiskt samhälle Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lars Weiselius |
Föreläsning: Digitala verktyg i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:15 - 10:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anne-Sofie Nyström |
Föreläsning: Forskningsperspektiv och etiska perspektiv på barn och digitalisering Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
1800-talets utbildningsrevolution Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
1900-talets utbildningsexplosion och dagens utbildningssystem Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:15 - 12:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Katarina Gustafson |
Fysiska och sociala miljöers inverkan på barns lek och rörelse Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm | Skrivande i tidiga skolår |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lars Weiselius |
Föreläsning: Presentationsteknik och film Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm | Läsande och läsförståelse |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E41, Campus Gotland Ihresalen 21-0011, Engelska parken |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Josefin Kjellberg |
Föreläsning 4: Partnervåldsutsatta kvinnors normalisering, motstånd och uppbrott |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Robert Thorp |
Introduktion till historiedidaktik Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Tid, tidslinjer och tolkningar Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sara Bagge | Utvecklingssamtalet och den individuella utvecklingsplanen |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:15 - 10:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Caitlin Mc Evoy |
Utbildningssociologi 1 Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Emilia Tallroth |
Rörelse och hälsa i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Skolans värdegrund Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Utbildningssociologi 2 Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olov Nordvall |
Värdegrund Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:15 - 10:00 |
Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Constanze Ackermann-Boström | Flerspråkighet och språkutveckling i alla ämnen |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Från jägare och samlare till bönder och brons Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Järnålderns värld och världsbild Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Joakim Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Viktor Englund | Skola och etniska skillnader |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E41, Campus Gotland | Föreläsning | Kristina Engwall | Föreläsning 6: Funktionshindrade | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 13:15 - 15:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Olov Nordvall | Systematiskt kvalitetsarbete |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Camilla Sundell | Instruktion till lektionsplanering |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Emilia Tallroth |
Kost och näringsriktiga måltider Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Handel, plundring och kolonisation Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:15 - 11:00 | Självständigt arbete för förskollärarprogrammet |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Katarina Gustafson |
Inför ventilering Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Agnes Hamberger |
Lärarkårernas historia Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Janne Holmén |
Lärarutbildningarnas historia Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström | Dokumentation och analys av språkutveckling |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström | Försenad läs- och skrivutveckling |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström | Introduktion till fältstudieuppgiften |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 11:00 | Spel och samhälle | E41, Campus Gotland | Workshop | Patrick Prax | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Utbildningens sociala historia och samtid Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Spel och samhälle | E41, Campus Gotland | Workshop | Patrick Prax | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström | Ämnesspråk |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:45 - 12:00 | E41, Campus Gotland | Möte | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:00 - 15:00 | Självständigt arbete för förskollärarprogrammet | E41, Campus Gotland | Uppsatsventilering | Annika Hillbom | Ventilering | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 13:15 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm | Dokumentation och analys av språkutveckling |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 11:15 - 12:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videokonferens |
Ida Bergvall |
Kursintroduktion Vetenskaplighet, kunskap och sanning i forskning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Olle Nordberg | Vetenskaplighet, kunskap och sanning i forskning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Emilia Tallroth |
Förhållningssätt till naturvetenskapligt arbete i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Att leda verksamhet i förskolan |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Mimmi Örberg |
Kursintroduktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Att leda verksamhet i förskolan |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Pedagogiskt ledarskap Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:15 - 10:00 | Att leda verksamhet i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Mimmi Örberg |
Att leda verksamheten i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Johan Prytz | Information om självständigt arbete |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Olle Nordberg | Att skriva vetenskaplig text |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anna Kahlbom | Taluppfattning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Föreläsning 2: Omsorg och barns välbefinnande i förskolan Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:15 - 10:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Fredrik Gunnarson |
Fysik i förskolan: energi, kraft och rörelse Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lizbeth Engström |
Föreläsning 3: Hälsa och Smittskydd i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Helena Skogström | Introduktion kursdel 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jonas Johansson | Litteraturvetenskapliga perspektiv och analys av skönlitteratur |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:00 - 11:45 | E41, Campus Gotland | Personalaktivitet | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Malin Andersson | Introduktion till temaarbete |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 10:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Astrid Collsiöö |
Föreläsning 5:Anknytning i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anna Kahlbom |
Kemi i förskolan: materia och kretslopp Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Kamilla Peuravaara | Insamlingsmetoder kvalitativa |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Hanna Fredriksdotter | Begreppsutveckling och lärande i matematik 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Kimberly Norrman |
Translanguaging Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Kimberly Norrman | Introduktion till temaarbete |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Undervisning Videoföreläsning |
Jonas Johansson Lars Weiselius |
Berättande i olika medier |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Hanna Fredriksdotter | Begreppsutveckling och lärande i matematik 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:15 - 10:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lennart Rolandsson |
Teknik - vad är det? Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lennart Rolandsson |
Programmering i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:15 - 10:00 | Att leda verksamhet i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Mimmi Örberg |
Samverkan med vårdnatshavare Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson | Aritmetik 6 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 08:15 - 10:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Föreläsning 6: Måltidssituationen i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Heléne Don Lind |
Föreläsning 7: Musik, lek och rörelse i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 09:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Jonas Johansson Maria Wennerström Wohrne |
Workshop lyrik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Azadeh Mahdavi-Kiya |
Forskning om andraspråksinlärning och flerspråkighet Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Jonas Johansson Maria Wennerström Wohrne |
Workshop lyrik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 13:15 - 15:00 | Att leda verksamhet i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Hedefalk |
Undervisning i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 13:15 - 15:00 | Att leda verksamhet i förskolan |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Gästföreläsare | Förskollärares berättelse om att leda verksamhet i förskolan |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:00 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
E41, Campus Gotland | Seminarium | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hållbara kultur- och naturarvsdestinationer | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 11:15 - 13:00 | Ledarskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Kursintroduktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Språk och kommunikation, förskollärare |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Birgitta Hellqvist |
Introduktion Språk och kommunikation i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Språk och kommunikation, förskollärare |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Birgitta Hellqvist |
Tidig talspråksutveckling, föreläsning Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:15 - 10:00 | Ledarskap, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Emma Wallin |
Ledarskap, jämlikhet och jämställdhet Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Linn Areskoug | Introduktionsföreläsning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E41, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ida Bergvall | Algebra 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 |
VFU III, grundlärare 4-6 VFU III, grundlärare F-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Karin Brocki | Föreläsning 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Joakim Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:15 - 10:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Prytz | Teori |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Språk och kommunikation, förskollärare |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Didaktisk planering, föreläsning Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 08:15 - 10:00 | Ledarskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Påls |
Pedagogiskt ledarskap Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Innovationer för energiomställning | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Simon Davidsson Kurland | Technological change and diffusion | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Interiörer och möbler | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Susanna Carlsten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Mimmi Örberg |
Tematisk analys Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:15 - 10:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Leif Östman |
Didaktiska perspektiv Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Projekt i mångvetenskapliga team | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Juridiskt grundår | E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Skadeståndsrätt II Föreläsare: Håkan Andersson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Juridiskt grundår | E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Skadeståndsrätt III Föreläsare: Håkan Andersson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Annette Skoglund | Algebra 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Linn Areskoug | Forskningsetik och forskaretik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 09:15 - 11:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E41, Campus Gotland Humanistiska teatern, 22-0008, Engelska parken |
Föreläsning Uppstartsstöd |
F 6. KC-SUF:s verksamhet och målgrupp Lärare: Sandra Melander & Lydia Springer |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E41, Campus Gotland Ihresalen 21-0011, Engelska parken |
Föreläsning Uppstartsstöd |
F 7. Närmare om metodstöd och interventioner; PYC m.m. Lärare: Sandra Melander & Lydia Springer |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:00 - 10:30 | E41, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:15 - 10:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Prytz | Koherens |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E41, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson | Geometri 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 11:15 - 12:00 | Osteologi B | E41, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Självständigt arbete 1 för grundlärarprogrammet Fk-3 och 4-6 |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Johan Prytz |
Referenshantering och annan formalia i det självständiga arbetet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 10:00 | Juridiskt grundår | E41, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Skadeståndsrätt IV Föreläsare: Håkan Andersson |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Läroplansteori och didaktik, förskollärare |
E41, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Hedefalk |
Förskoledidaktiskt perspektiv Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E44, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 08:15 - 10:00 | Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E44, Campus Gotland |
Introduktion Videoföreläsning |
Pernilla Andersson | Kursintroduktion. Vad räknas kunskap? |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | VFU III, förskollärare |
E44, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Jonas Johansson Linda Bennman Jansson |
Kursintroduktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | VFU III, förskollärare |
E44, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jonas Johansson Linda Bennman Jansson |
Dokumentation, analys och uppföljning Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:15 - 10:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
E44, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Hära Haltorp |
Läromedelskunskap Sänds till Campus Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Suicid och suicidprevention Föreläsare kl 13:15-15:00: Mathilde Hedlund Lindberg |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
PAVA olika perspektiv för omvårdnad (forts.) Föreläsare 15:15-16:00: Isabell Midestad |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:15 - 10:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Mia Berg |
Omvårdnad vid anestesi Föreläsare: Mia Berg |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E44, Campus Gotland | Grupparbete | Ulrika | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Mia Berg |
Smärta och smärtbehandling Akut och postoperativ smärta. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd |
Christine Leo Swenne |
Uppföljande frågestund gällande intro till Operation och Riskfaktorer för postoperativa sårinfektioner. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:15 - 10:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
David Stenlund | Akuta vårdkedjan: Traumavård prehospitalt |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 5, HT2023, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Kilander | Demenssjukdom och konfusion del 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Akuta vårdkedjan: Intensivvårdspatienten Föreläsare Kalle Stoorhöök & Sofia Lindström. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:15 - 09:00 | Termin 3, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Cecilia Ekéus Paola Oras |
Information till kursen i sexuell, reproduktiv hälsa/ohälsa |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Termin 3, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Cecilia Ekéus Paola Oras |
Gynekologisk vård och preventivmedel |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 3, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Maria Grandahl |
HPV Inkl. kort introduktion till sexuell, reproduktiv och gynekologisk hälsa/ohälsa |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Termin 3, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Johanna Sjömar | Mag-tarmsjukdomar hos barn |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Termin 3, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Maria Lindström Nilsson | Infektioner hos barn |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:00 - 12:00 | Barnhälsovård och elevhälsans medicinska insatser inom distriktssköterskans kompetensområde |
E44, Campus Gotland Se kommentar |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Kine Johansen |
Psykomotorisk utveckling Lokal Uppsala: Plantskolan, Segerstedthuset. Förberedelser: Läs Titta vad jag kan |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Vårdhygien /Susanne Bergholm |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:15 - 11:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Introduktion |
Eva Hall Hanna Ljungvall |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Personlig och professionell utveckling (termin 2) | E44, Campus Gotland | Uppsamlingstillfälle | Hanna Ljungvall | Uppsamling för dramaworkshops | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 11:45 - 13:00 |
E44, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Seminarium Videokonferens |
Sara Hurtig | Pre-application meeting |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:00 - 10:30 | E44, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus | Mikrobiologi - föreläsning & frågestund |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:15 - 10:00 | Matematik i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E44, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Eriksson | Rumsuppfattning, geometriska figurer och mätning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Föremålens material och tekniker | E44, Campus Gotland | Seminarium | Susanna Barros | möbeltexte | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 15:15 - 17:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp A-D Basgrupp G Basgrupp N |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Infektionssjukdomar /Cindra Whärborg |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Bibliotekets resurser och informationssökning | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - teori och transdisciplinära visioner | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Nordblom | Bensår |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Elenor Kaminsky | Sjuksköterskors goda bemötande – en förutsättning för god vård |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 14:15 - 17:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Per-Ola Blomgren | Vårdhygien |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:15 - 10:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning INSTÄLLD Uppstartsstöd Videokonferens |
Violeta Armijo del Valle | Omvårdnad vid diabetes |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Wettergren | Kristeorier/bemötande |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | E44, Campus Gotland | Handledning | Sara Holmström | handledning PM 1, alla med PM-ämne 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Juridiskt grundår | E44, Campus Gotland | Handledning | Sara Holmström | handledning PM 1, alla med PM-ämne 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | E44, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
E44, Campus Gotland E48, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman |
Omvårdnad vid palliativ vård Introduktion och avslutning sker i E44 |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E44, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | E44, Campus Gotland | Besök | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 10:15 - 12:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E44, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Maria Håkansson Ramberg | Föreläsning 1 och kursintroduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | E44, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Planning theories seminar 3 (group 1) | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Samhällsplanering och miljörättvisa | E44, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Planning theories seminar 3 (group 2) | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:15 - 12:00 | Landskapsarkeologi: Fornlämningar och kartering av historiska landskap | E44, Campus Gotland | Redovisning | Gustaf Svedjemo | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E44, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd Videokonferens |
Maria Öhman Mona Pettersson |
Aktiv studentmedverkan/öppet forum |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp G | E44, Campus Gotland |
Information Obligatorisk |
Katarina Seige | Information VFU | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Håkan Melhus | Repetition farmakologi - mentometer och quiz |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 10:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Förberedelse | Eva Hall | Samtalsworkshop 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 3 - samläsning PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Eva Hall |
Samtalsworkshop 1 Visby basgrupp 8 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 3 - samläsning PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Eva Hall |
Samtalsworkshop 1 Visby basgrupp 8 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Handledning | Eva Hall | Samtalsworkshop 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:15 - 12:00 | Byggnadsvetenskap | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Byggnadsvetenskap | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 13:15 - 16:00 | Byggnadsvetenskap | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:15 - 09:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E44, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Thörnqvist Mona Pettersson |
Information om teoriblock 2/Öppet forum |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | E44, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | E44, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp A-D Basgrupp G |
A1:111a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Mia Berg | Uppföljning Smärta |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:00 - 11:30 | E44, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till kulturarv och hållbarhet | E44, Campus Gotland | Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Teori och metod för kulturarv och hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:15 - 10:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E44, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Carin Leibring Svedjedal | Dialekter |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | E44, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Gubb Marit Stigson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 13:15 - 14:00 | Kultur- och naturarv | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Carina Johansson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 12:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Turism och miljömässig hållbarhet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Brian Danley | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | E44, Campus Gotland | Seminarium | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | E44, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | E44, Campus Gotland | Seminarium | Planeringens utmaningar (Grupp 1) | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | E44, Campus Gotland | Seminarium | Planeringens utmaningar (Grupp 2) | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 13:15 - 16:00 | GIS för humanister och samhällsvetare | E44, Campus Gotland | Redovisning | Gustaf Svedjemo | Redovisning GIS-projekt. Obligatorisk närvaro. | Karta | |||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:15 - 09:30 | Termin 5,, SSK, Examensarbete i sjuksköterskeprogrammet |
Period 1 UA Period 1 GN |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Slutseminarium | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 12:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
E44, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Anders Thapper | Metaller och plaster |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 15:15 - 17:00 | Den urbana miljön | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Fåhraeus | Föreläsning: Staden ur ett globalt perspektiv | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:30 - 12:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
E44, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Samtalsseminarium | Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | E44, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman | Seminarium interprofessionellt team (IPT) del III | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
E44, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman |
Nutritionsseminarium . |
Karta | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Rörelse, kost och hälsa i förskolan | E44, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin |
Fysiska och sociala miljöers inverkan på barns lek och rörelse |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:15 - 11:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Josefin Kjellberg |
Seminarium 2: Samverkan Grupp T3A CGO |
Karta | |||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Josefin Kjellberg |
Seminarium 2: Samverkan Grupp T3B CGO |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 13:15 - 15:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp J-N |
A1:111a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Mia Berg | Uppföljning Smärta |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 11:30 | IT-säkerhet | E44, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | IT-säkerhet | E44, Campus Gotland | Seminarium | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 11:30 | E44, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:15 - 11:00 | Barns medieanvändande, förskollärare | E44, Campus Gotland | Seminarium | Christer Rödin | Seminarium: Barns interaktion och digitala medier | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | E44, Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 10:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Förberedelse | Eva Hall | Samtalsworkshop 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 3 - samläsning PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Eva Hall |
Samtalsworkshop 2 Visby basgrupp 8 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 3 - samläsning PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Eva Hall |
Samtalsworkshop 2 Visby basgrupp 8 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Handledning | Eva Hall | Samtalsworkshop 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 13:15 - 15:00 | Vindkraftteknik | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Marcus Berg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:00 - 10:15 | E44, Campus Gotland | Möte | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Naturbaserade destinationer och hållbar utveckling | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Lotte van den Heuvel | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 10:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Förberedelse | Baharan Kazemi | Samtalsworkshop 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 3 - samläsning PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Baharan Kazemi |
Samtalsworkshop 2 Visby basgrupp 9 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 3 - samläsning PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Baharan Kazemi |
Samtalsworkshop 2 Visby basgrupp 9 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 5) PPU termin 5 - samläsning |
E44, Campus Gotland | Handledning | Baharan Kazemi | Samtalsworkshop 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Kartografi | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Samhällsorienterande ämnen för F-3 | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Befolkning, bosättning och näringsliv | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:15 - 10:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan |
E44, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Jörgen Mattlar |
Nationella minoritetsspråk och andra minoritetssrpåk i Sverige Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | E44, Campus Gotland | Information | Cecilia de Bernardi | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 12:15 - 15:00 |
Handledd verksamhetsförlagd utbildning VFU - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Eva Randell |
II: Forskning och praktik CGO |
Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 13:15 - 15:00 | En hållbar framtid - transdisciplinära tillämpningar | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Mtwana Nordlund | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:00 - 10:00 | E44, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 13:15 - 15:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Violeta Armijo del Valle | Omvårdnad vid diabetes |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:15 - 12:00 | Analys och utveckling av logistiska system | E44, Campus Gotland |
Föreläsning Obligatorisk |
Björn Samuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 13:15 - 15:00 | Landskap i förändring | E44, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Landskapsförändring och planering (halvgrupp | Karta | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Landskap i förändring | E44, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Landskapsförändring och planering (halvgrupp | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 13:15 - 15:00 | Landskap i förändring | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Maja Lagerqvist | Landskap och kulturarv 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | E44, Campus Gotland | Seminarium | Maja Lagerqvist | : Kulturarv (halvgrupp) | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Landskap i förändring | E44, Campus Gotland | Seminarium | Maja Lagerqvist | : Kulturarv (halvgrupp) | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 09:15 - 11:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E44, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Hedefalk |
Hållbar utveckling - barns kritiska handlingsförmåga Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:15 - 12:00 | Vindkraftteknik | E44, Campus Gotland | Seminarium | Anders Goude | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Vindkraftteknik | E44, Campus Gotland | Seminarium | Anders Goude | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 13:15 - 15:00 | Miljöekonomi och ekologisk ekonomi | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Patrik Rönnbäck | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:15 - 10:00 | Termin 3, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Johanna Sjömar | Internationalisering |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 3, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Johanna Belachew | Hälso- och sjukvårdens ansvar NCK |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 10:15 - 12:00 | Landskap i förändring | E44, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Landskap och seendet (halvgrupp | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Landskap i förändring | E44, Campus Gotland | Seminarium | Tom Mels | Landskap och seendet (halvgrupp | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 13:15 - 16:00 |
Sociala villkor och sociala problem III Sociala villkor och sociala problem III - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Michael Tärnfalk | Slutseminarium | Karta | |||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 13:15 - 15:00 | Termin 2, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Introduktion Mikrobiologi Grundläggande bakteriologi, Bakterier som orsakar infektioner i mag-tarmkanalen, Anaeroba bakterier och deras infektioner |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 2, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Introduktion Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Fortsättning Introduktion Mikrobiologi Grundläggande bakteriologi, Bakterier som orsakar infektioner i mag-tarmkanalen, Anaeroba bakterier och deras infektioner |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 13:15 - 15:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Omvårdnad av personer med neuropsykiatriska tillstånd Föreläsare: Jarita Rutkowski |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Mathilde Hedlund Lindberg | Suicid och suicidprevention |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Mia Berg | Omvårdnad vid anestesi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Mia Berg |
Smärta och smärtbehandling Akut och postoperativ smärta. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd |
Christine Leo Swenne |
Uppföljande frågestund gällande intro till Operation och Riskfaktorer för postoperativa sårinfektioner. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 08:15 - 10:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:111a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
David Stenlund | Akuta vårdkedjan: Traumavård prehospitalt |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Per-Ola Blomgren | Akuta vårdkedjan: Traumavård på akutmottagning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 4, VT2024, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Akuta vårdkedjan: Intensivvårdspatienten Föreläsare Kalle Stoorhöök & Sofia Lindström. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Medeltidens materiella källor i Östersjöområdet | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Christoph Kilger | Baltic Middle Ages | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:00 - 10:00 | E44, Campus Gotland | Möte | Jenny Stenberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:15 - 12:00 | Termin 2, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Mikrobiologi Antibiotika och antibiotikaresistens |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Termin 2, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Smittskydd /Johan Nöjd |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Miljö och klimat i förändring | E44, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Miljö och klimat i förändring | E44, Campus Gotland | Föreläsning |
Emma Björkvik Patrik Rönnbäck |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Kulturarv och miljön | E44, Campus Gotland | Introduktion | Christina Fredengren | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:15 - 10:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano | Mikrobiologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano | Normalflora |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 12:00 | Termin 5, VT2024, SSK, Demenssjukdom och omvårdnad vid demens |
A1:106b, BMC E44, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Hedlund |
BPSD Beteendemässiga och psykiska symtom vid demens |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | Kulturarv och miljön | E44, Campus Gotland | Seminarium | Christina Fredengren | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:15 - 11:00 | Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Projekt i mångvetenskapliga team | E44, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 10:00 | Ledarskap, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E44, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Andreas Andersson | Att hantera konflikter och mobbning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:15 - 10:00 | Ohälsa och främjanda av hälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp A-D |
A1:107a, BMC E44, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Infektionssjukdomar /Cindra Whärborg |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Sivan Gal Rosberg |
Sem. 2. Social Work and Mental Health Grupp T4CGoF |
Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E44, Campus Gotland | Seminarium | Sivan Gal Rosberg |
Sem. 2. Social Work and Mental Health Grupp T4CGoE |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E45, Campus Gotland, 38
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 31, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-07-31 | 08:00 - 2023-08-07 08:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 32, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-07 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-08 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-09 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-10 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-11 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-12 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-08-13 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-14 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-15 | 08:00 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:45 - 2023-08-20 17:15 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-21 | 08:00 - 2023-08-27 16:45 | E45, Campus Gotland | Service | Torbjörn Svensson | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Thörnqvist Mona Pettersson Ulrika Pöder |
Introduktion. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Obligatorisk Videokonferens |
Cecilia Wåhlstedt | Introduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:15 - 10:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Mona Pettersson | Information om teoriblock 1, basgrupper, problembaserat lärande och färdighetsträning medicinsk teknik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Helene Martinsson-Wallin |
Introduction |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Studenter som inte tillhör en basgrupp (Visby) Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
E45, Campus Gotland |
Information Introduktion |
Information från studentstödet Campus Visby | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Hära Haltorp |
Läromedelsanalys Sänds till Campus Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:15 - 12:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Mikrobiologi Bakterier som orsakar infektioner i centrala nervsystemet, Sepsis och septisk chock. Föreläsningen ges från Gotland! |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:15 - 12:00 | Termin 4, HT2023, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Akuta vårdkedjan: Traumavård vid akutmottagning Föreläsare: Jenny Karlsson |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 13:15 - 15:00 | Historisk ekologi |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning | Anneli Ekblom |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:15 - 09:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd Videokonferens |
Mona Pettersson |
Öppet forum Studenterna har här möjlighet att ställa frågor om kursen till kursledaren |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Anja Saletti | Introduktion Nutrition |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Fredrik Rosqvist | Mat för att hålla sig frisk |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Karin Kauppi | Matvanefrågor/Kostindex |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:15 - 10:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano | Mikrobiologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano | Normalflora |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
INSTÄLLD Uppstartsstöd Videokonferens |
Moa Dahlin | Medicinsk rätt introduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 11:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano | vårt infektionsförsvar |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano | Vaccinationer |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:15 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
E45, Campus Gotland | Föreläsning | Joakim Andersson | Träföremål: Konstruktioner, historik, teknik | Karta | |||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 13:15 - 16:00 | Vindkraftsprojektering |
E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland E45, Campus Gotland |
Föreläsning | Liselotte Aldén | Wind Power Projects |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Tom Mels | Tillbakablick på globalisering och naturresurser | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:00 - 11:00 | E45, Campus Gotland | Besök | Sara Utas Vestling | Studiebesök | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Kulturvårdens fält | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Läroplansteori och didaktik, grundlärare 4-6 Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Hära Haltorp Karin Nordh |
Kunskap, normer och värden Sänds till Campus Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 13:15 - 15:00 | Förskolans uppdrag |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sarah Campbell |
Förskolans samhällsuppdrag i ett samtida mångfaldsperspektiv Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:15 - 09:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Mona Pettersson | Öppet forum |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Mårten Fryknäs |
Introduktion till farmakologi, läkemedelshantering och läkemedelsräkning. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Håkan Melhus |
Läkemedel som påverkar Perifera nervsystemet. Receptfria läkemedel. Vanliga läkemedel på recept. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 10:15 - 12:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
E45, Campus Gotland Via Zoom |
Obligatorisk Seminarium |
Cecilia Wåhlstedt |
CG grupp 17-19 Redovisning och diskussion grupparbete/case |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd |
Karolin Eriksson | Studenthälsan |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Gunningberg |
Florence, Emmy, du och jag Vad lär vi oss av sjuksköterskans historia? |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Fördjupning i hållbar destinationsutveckling | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Narcis Bassols Gardella | Guest lecture: Tetiana Tymoshenko | Karta | |||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 13:15 - 16:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Anneli Häyrén |
Våld i nära relation NCK Uppstartsstöd kl 12:45 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 10:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Kursintroduktion Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E45, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Helena Påls | Föreläsning 1 och kursintroduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E45, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Håkansson Ramberg | Föreläsning 2: Formativ och summativ bedömning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Moa Dahlin | Tystnadsplikt inför VFU |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Niklas Norén | Grammatik 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 13:15 - 15:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia de Bernardi | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 13:15 - 15:00 | Ledarskap och kultur | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anette Oxenswärdh | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne |
Kritisk literacy. Barns och ungas språkliga världar i vardag och skola. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 10:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Håkan Melhus | Kritisk granskning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:30 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Mariann Hedström | Vetenskaplig rapportering. Introduktion till artikelgranskning. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Jenny Fagerström Johansson |
Introduktion Folkhälsoarbete Introduktion folkhälsa och folkhälsoarbete. Information angående individuell uppgift och grupparbete |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:15 - 10:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E45, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Håkansson Ramberg | Föreläsning 3: Att konstruera prov och uppgifter |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | E45, Campus Gotland | Examination | Håkan Mattsson | Assignment 02 | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | Lärande och utveckling, förskollärare |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ann-Carita Evaldsson |
Språk och lärande Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | E45, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Alström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till entreprenörskap inom besöksnäringen | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | E45, Campus Gotland | Grupparbete | Don Geyer | Group Meetings | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 13:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E45, Campus Gotland Sal IX, Universitetshuset |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne | Identitetsskapande genom skönlitteratur |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 13:15 - 15:00 | Folkhälsa och folkhälsoarbete inom distriktssköterskans kompetensområde |
A1:111a, BMC E45, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium Uppstartsstöd |
Eva Carin Brander Gustafsson | Hälsolitteracitet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:15 - 12:00 | E45, Campus Gotland | Konferens | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer | Start-Up Basics Lecture & Seminar Pernilla Kjellström | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 13:00 | E45, Campus Gotland | Seminarium | Henry Korb | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Neil Price | Lecture: Course introduction – The ‘Viking World’ from Expansion to Diaspora |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E45, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Introduktion Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Introduktionsföreläsning Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 12:00 | E45, Campus Gotland | Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:15 - 10:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
E45, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Introduktion Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Olle Nordberg |
Kursintroduktion Sänds från Uppsala till Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
E45, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Föreläsning Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Olle Nordberg |
Introduktion till bokcirkel Sänds från Uppsala till Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | Samhällsförändring, ledarskap och deltagande | E45, Campus Gotland | Föreläsning |
Charlotte Flodin Gästföreläsare |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:15 - 10:00 | Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm | Teorier om läs- och skrivmetoder |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Akademiskt skrivande Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:15 - 16:00 | Ohälsa och främjande av hälsa för kvinnor och barn utifrån ett nationellt och globalt perspektiv | E45, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Johanna Sjömar | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
John Ljungkvist | Lecture: The Post-Roman World before the Viking Age |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Mikael Börjesson | Vad är utbildningssociologi? |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Paleopatologi och humanosteologisk analys | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Sten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 11:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Föreläsning: Nya möjligheter och villkor för mångfald och flerspråkighet i den digitaliserade förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp A-G Basgrupp N |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Mariann Hedström | Kvalitativa metoder inför PM |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp A-G Basgrupp N |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Muntlin | Ett teoretiskt ramverk i den praktiska patientvården |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | E45, Campus Gotland | Handledning | Don Geyer | Individual Meetings | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:15 - 10:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ann-Carita Evaldsson |
Föreläsning: Sociokulturella och barndomssociologiska perspektiv på barns samspel med digitala medier Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Barns medieanvändande, förskollärare |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Föreläsning: Barns interaktion och digitala medier Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 11:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E45, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 13:15 - 15:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E45, Campus Gotland Sal IV, universitetshuset |
Föreläsning | Siv-Britt Björktomta | Föreläsning 7. Hedersrelaterat våld |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer | Business Plan Lecture& Seminar | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 08:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
E45, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Motiverande samtal David Milton |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E45, Campus Gotland Sal X, Universitetshuset |
Föreläsning | Stina Lindegren | Föreläsning 8: Stöd och behandling för problem relaterade till sexualbrott |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 13:15 - 15:00 | Programmering med Python | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:15 - 12:00 | Ohälsa och främjande av hälsa för kvinnor och barn utifrån ett nationellt och globalt perspektiv | E45, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videoseminarium |
Johanna Sjömar | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:15 - 12:00 | Digitalisering | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:15 - 12:00 | Programmering med Python | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Digitalisering | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 13:15 - 16:00 | Processledning och ledningssystem | E45, Campus Gotland |
Föreläsning Seminarium |
Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 11:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 10:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E45, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Matilda Hällback | Vetenskaplig artikel |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Matilda Hällback | Talteori & aritmetik F2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 12:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Neil Price | Lecture: The Western Periphery of the Viking Diaspora |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med Python | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 15:15 - 17:00 | Att leda verksamhet i förskolan |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Emilia Tallroth |
Samverkan i arbetslag Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 15:15 - 17:00 | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Joakim Andersson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 12:00 | Ohälsa och främjande av hälsa för kvinnor och barn utifrån ett nationellt och globalt perspektiv | E45, Campus Gotland |
Obligatorisk Uppstartsstöd Videoseminarium |
Johanna Sjömar | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Ingrid I. Olsson |
Föreläsning 4: Krishantering i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:15 - 10:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp A-G Basgrupp N |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Mia Berg | Smärta |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 12:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Neil Price | Lecture: The Vikings in the Mediterranean |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning | Charlotte Hedenstierna-Jonson | Lecture: The Silk Roads and Central Asia |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:15 - 12:00 | Algebra och vektorgeometri | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algebra och vektorgeometri | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:15 - 11:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:30 | E45, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:15 - 10:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan |
E45, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Leken och barns intreraktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 10:15 - 12:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning | Neil Price | Lecture: The Silk Roads and Eastern Asia |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 13:30 - 16:30 |
E45, Campus Gotland Lindahlsalen, 05:01058, EBC |
Möte | Judith Lundberg-Felten |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 13:15 - 17:00 | Arkeologi och antik historia I | E45, Campus Gotland | Redovisning |
Carl-Gösta Ojala Sophie Bergerbrant |
AAH I Moment 4 Gruppredovisningar Visby. Obligatorisk närvaro och medverkan. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 10:15 - 12:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Neil Price | Lecture: Comparative Perspectives on the Vikings |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 10:15 - 12:00 |
Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 4PE010 HT23 Uppsala |
Gr2 |
12:228, Blåsenhus E45, Campus Gotland |
Seminarium Videokonferens |
Matilda Hällback | Talteori & aritmetik | Sem. 4-5 |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 17:00 | Byggnadsvetenskap | E45, Campus Gotland | Seminarium | Magnus Wessberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:15 - 12:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken E45, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Presentation of individual works. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Ann-Christin Karlsson Birgitta Jakobsson Larsson Eva Thörnqvist Maria Öhman Mona Pettersson Nathalie Godman Ulrika Pöder |
Introduktion. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E45, Campus Gotland Zootissalen, 01:01006, EBC |
Introduktion Videoföreläsning |
Anna Kahlbom Synnöve Carlsson |
Kursintroduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E45, Campus Gotland Zootissalen, 01:01006, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson | Problemlösning |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:15 - 10:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk Uppstartsstöd Videokonferens |
Mona Pettersson | Information om teoriblock 1, basgrupper, problembaserat lärande och färdighetsträning medicinsk teknik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E45, Campus Gotland | Föreläsning | Kristina Engwall | F 2. Kunskapsbaserat socialt arbete, del 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E45, Campus Gotland | Föreläsning | Kristina Engwall | F 3. Kunskapsbaserat socialt arbete, del 2. | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:15 - 12:00 | Termin 2, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus |
Mikrobiologi Bakterier som orsakar infektioner i centrala nervsystemet, Sepsis och septisk chock. Föreläsningen ges från Gotland! |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 11:00 | Kulturarv som drivkraft för regional utveckling | E45, Campus Gotland | Seminarium | Christer Gustafsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Vindkraft - elnätsanslutning | E45, Campus Gotland | Lektion | Bahri Uzunoglu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Vindkraft - elnätsanslutning | E45, Campus Gotland | Föreläsning | Bahri Uzunoglu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:15 - 09:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Frågestund Uppstartsstöd Videokonferens |
Mona Pettersson |
Öppet forum Studenterna har här möjlighet att ställa frågor om kursen till kursledaren |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Anja Saletti | Introduktion Nutrition |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Fredrik Rosqvist | Mat för att hålla sig frisk |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
INSTÄLLD Uppstartsstöd Videokonferens |
Per-Ola Blomgren |
Vårdhygien Föreläsningen är inställd på grund av sjukdom. Flyttad till fredag 26/1 kl 8.15, se schema |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Karin Kauppi | Matvanefrågor/Kostindex |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:15 - 12:00 | Termin 2, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:111a, BMC E45, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus | Mikrobiologi |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Moa Dahlin | Medicinsk rätt introduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 10:15 - 11:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano | vårt infektionsförsvar |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Eva Tano | Vaccinationer |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E45, Campus Gotland | Föreläsning | Kristina Engwall | F 4. Introduktion till funktionsnedsättningar och psykiatri. | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning |
E45, Campus Gotland | Föreläsning | Kristina Engwall | F 5. Att möta funktionsnedsättningar i socialt arbete. | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:15 - 11:00 | Termin 1, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
B8 Svedbergsalen, BMC E45, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videokonferens |
Per-Ola Blomgren | Vårdhygien |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:15 - 12:00 | Termin 2, VT2024, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E45, Campus Gotland |
Frågestund Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Åsa Melhus | Mikrobiologi - föreläsning & frågestund |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Förskolans uppdrag |
E45, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Christer Rödin |
Omsorgsbegreppet Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 17:00 | Innovationer för energiomställning |
E45, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Innovation day |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp A-G Basgrupp N |
A1:111a, BMC E45, Campus Gotland |
Information Uppstartsstöd Videokonferens |
Lena Hedlund | VFU-information |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.E48, Campus Gotland, 20
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-16 | 10:15 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-21 | 13:00 - 14:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Anette Engberg | Studentstöds funktionerna | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-22 | 09:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Ann-Christin Karlsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 08:00 - 13:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Jenny Stenberg | Möte Karin Leoson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gustav Melén | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 10:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 08:15 - 10:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Elisabet Jagell Mattias Jagell |
Kursintroduktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Lars Weiselius |
B1: DPY och upphovsrätt Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Läroplansteori och didaktik, grundlärare F-3 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Malena Lidar | Kursintroduktion. Vad räknas kunskap? |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign | E48, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Håkan Mattsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Elisabet Jagell |
B2: Bild för lärande Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:00 - 10:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Henrik Ramberg | Möte MIK. Film på Gotland, Folkbib, Biblioteksutveckling | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:30 | E48, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Termin 2, HT2023, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
A1:107a, BMC E48, Campus Gotland |
Föreläsning Uppstartsstöd Videokonferens |
Smittskydd /Johan Nöjd |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | E48, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:00 - 13:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gustav Melén | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:15 - 12:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Gustav Melén | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Möte |
Jonas Almqvist Lisa Heyman |
Institutionsstyrelse | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte |
Jonas Almqvist Lisa Heyman |
Institutionsstyrelse | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 12:00 | Folkhälsa och folkhälsoarbete inom distriktssköterskans kompetensområde | Visby | E48, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
MI Metodövningar David Milton |
Karta | |||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Christer Waldenström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 15:00 - 17:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunilla Rosenqvist | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:30 - 12:30 | E48, Campus Gotland | Utbildning | Lennart Rolandsson | Gotland (Partnerskolan) | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
Dahliarummet, 11:232, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Kalendarium EDU Möte Videokonferens |
Anna Nordlund Anne-Sofie Nyström Birgitta Hellqvist Carina Skeri Caroline Reinhammar Charlotte Gottfries Christer Rödin Emilia Tallroth Farzaneh Moinian Gabriella Gejard Helena Breicha Ingrid I. Olsson Jörgen Mattlar Karin Litsner Katarina Gustafson Lars Weiselius Linda Bennman Jansson Lizbeth Engström Lolita Gelinder Maria Hedefalk Maria Westman Mimmi Örberg Monica Vikner Stafberg Olov Nordvall Peter Bernhardsson Petra Gäreskog Stina Pousette Véronique Simon |
Förskollärarkollegium | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Matematik i förskolan | E48, Campus Gotland | Workshop | Anna Kahlbom | Rumsuppfattning, mätning och former i praktisk verksamhet | Karta | |||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 11:15 - 13:00 | Bild och musik, grundlärare Fk-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Elisabet Jagell |
B9: Estetiska lärprocesser Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 |
Dahliarummet, 11:232, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Kalendarium EDU Möte Videokonferens |
Azadeh Mahdavi-Kiya Camilla Sundell Charlotte Gottfries Eva Lundqvist Helena Påls Johan Boberg Kamilla Peuravaara Kristina Larsson Linda Rung Marie du Rietz Niklas Norén Ola Winberg Olle Uppenberg Olov Viirman Pia Cederholm Sara Bagge Stellan Sundh Urban-Andreas Johansson Véronique Simon |
Grundlärarkollegium | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:00 - 11:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Annika Jörnemark | Internationellt forum | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:15 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Maria Wennström | Ledningsgrupp KFA | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 13:15 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | GRASS | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:15 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
E44, Campus Gotland E48, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Nathalie Godman |
Omvårdnad vid palliativ vård Introduktion och avslutning sker i E44 |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:30 - 11:30 | E48, Campus Gotland | Personalaktivitet | Studentavdelningen Ladok | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Björn Samuelsson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:15 - 09:00 | VFU I, förskollärare |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Kursintroduktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | VFU I, förskollärare |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Planera för undervisning i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | VFU I, förskollärare |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Att observera i förskolan Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:45 - 14:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Enhetsmöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne | Svenskämnenas identitet och framväxt |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Niklas Norén | Grammatik 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:00 - 10:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | Basgrupp N | E48, Campus Gotland |
Information Obligatorisk |
Katarina Seige | Information VFU | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Intervju | Eva Nahlin | Intervju programvärd | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 13:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm | Språkvetenskaplig introduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Föreläsning | Sofia Pettersson | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:00 - 15:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Pia Cederholm | Grammatik fraser |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | E48, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:15 - 10:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Håkansson Ramberg | Föreläsning 3: Att konstruera prov och uppgifter |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström | Vetenskapligt skrivande |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Intervju | Eva Nahlin | intervju | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:15 - 10:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Skogström | Tidig språkutveckling |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erik Sandberg | Föreläsning 4: Nationella prov |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Constanze Ackermann-Boström | Flerspråkighet och specifika drag i andraspråksutvecklingen |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 |
Handledd verksamhetsförlagd utbildning VFU - samläsning |
E48, Campus Gotland | Seminarium | Eva Randell |
I: Etik och praktik CGO |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till samhällsplanering | E48, Campus Gotland | Seminarium | Planeringens verktyg (Grupp 1) | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till samhällsplanering | E48, Campus Gotland | Seminarium | Planeringens verktyg (Grupp 2) | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:15 - 10:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne | Barns och ungas språkliga landskap i vardag och skola |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Håkansson Ramberg | Föreläsning 5: Bedömning av skolor och utbildningssystem |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne | Identitetsskapande genom skönlitteratur |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Återkoppling säkerhetsgenomgång | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 13:00 - 17:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Mathias Cöster | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:45 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Olle Jansson | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Föreläsning | Eva Hammarström |
Öppen vetenskap Barbro Bornsäter Föreläsning öppen vetenskap |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:30 - 13:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Enhetsmöte | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 13:00 - 17:00 |
D22, Campus Gotland E48, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:00 - 10:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Henrik Ramberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Handledning | Amanda Skoggren | Sökstrategi och referenshantering | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:00 - 10:00 | E48, Campus Gotland | Handledning | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
1800-talets utbildningsrevolution Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
1900-talets utbildningsexplosion och dagens utbildningssystem Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 13:45 - 14:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Seminarium | Marije Poort | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Erika Sandström |
Skolans värdegrund Föreläsare på Gotland |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 |
Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare 4-6 Utvecklings- och utvärderingsarbete för grundlärare F-3 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sara Bagge | Tillgänglighet, sociala relationer och värdegrunden |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:00 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Sarah Lynne Bowman | Erasmus EDGE grant team | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 10:15 - 12:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E48, Campus Gotland | Seminarium | Maritha Jacobsson |
Seminarium 3: Riskbedömning Grupp T3CGo A |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
E48, Campus Gotland | Seminarium | Maritha Jacobsson |
Seminarium 3: Riskbedömning Grupp T3CGo B |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:15 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Konferens | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:15 - 14:00 | E48, Campus Gotland | Konferens | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 |
12:228, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Kalendarium EDU Möte Videokonferens |
Azadeh Mahdavi-Kiya Camilla Sundell Charlotte Gottfries Eva Lundqvist Helena Påls Johan Boberg Kamilla Peuravaara Kristina Larsson Linda Rung Marie du Rietz Niklas Norén Ola Winberg Olle Uppenberg Olov Viirman Pia Cederholm Sara Bagge Stellan Sundh Urban-Andreas Johansson Véronique Simon |
Grundlärarkollegium |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | E48, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:00 - 10:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Intervju | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Intevjuer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:00 - 11:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 10:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Simon Davidsson Kurland | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Organisationsutveckling med förtroendefullt samarbete | E48, Campus Gotland | Föreläsning | Magnus Larsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Seminarium | Jenny Helin | GRASS | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Cecilia Herdenstam | Kolla på konferens | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 10:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Anna Kahlbom Synnöve Carlsson |
Kursintroduktion |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson | Styrdokumenten i matematik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Teknik och naturvetenskap i förskolan |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion Videoföreläsning |
Emilia Tallroth |
Kursintroduktion Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:15 - 10:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Sarah Campbell |
Det flerspråkiga samhället Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson | Aritmetik 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Introduktion Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Kursintro Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barns välbefinnande i förskolan |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Helena Breicha |
Föreläsning 1: Välbefinnande - vad är det? Föreläsare i Uppsala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Michael Papenbrock | Årsmöte SULF/Uppsala | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:00 - 11:00 | E48, Campus Gotland | Övrigt | Amanda Skoggren | Handledning | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 13:00 - 14:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Sambiblioteksmöte rutingruppen | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 |
12:228, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Kalendarium EDU Möte Videokonferens |
Anna Nordlund Anne-Sofie Nyström Birgitta Hellqvist Carina Skeri Caroline Reinhammar Charlotte Gottfries Christer Rödin Emilia Tallroth Farzaneh Moinian Gabriella Gejard Helena Breicha Ingrid I. Olsson Jörgen Mattlar Karin Litsner Katarina Gustafson Lars Weiselius Linda Bennman Jansson Lizbeth Engström Lolita Gelinder Maria Hedefalk Maria Westman Mimmi Örberg Monica Vikner Stafberg Olov Nordvall Peter Bernhardsson Petra Gäreskog Stina Pousette Véronique Simon |
Förskollärarkollegium |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Ida Bergvall | Insamlingsmetoder kvantitativa |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Föreläsning Videokonferens |
Ida Bergvall | Kvantitativa analysmetoder |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 09:15 - 13:00 | E48, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson | Aritmetik 3 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:15 - 10:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Säkerhetsutbildning | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:30 | E48, Campus Gotland | Föreläsning | Amanda Skoggren | Vindkraft, referenshantering | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:00 - 11:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Patrik Rönnbäck | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E48, Campus Gotland Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus |
Föreläsning Videoföreläsning |
Synnöve Carlsson | Aritmetik 5 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:30 - 13:00 | E48, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 11:00 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Eva Hammarström | Rutingruppen | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 13:30 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 10:00 - 11:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 13:45 - 15:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:00 - 12:00 | Processledning och ledningssystem | E48, Campus Gotland | Redovisning | Per-Arne Forsberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 |
Sociala villkor och sociala problem III Sociala villkor och sociala problem III - samläsning |
E48, Campus Gotland | Seminarium | Eva Randell | Slutseminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 08:15 - 10:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Introduktion Videoföreläsning |
Tomas Persson | Kursintroduktion + Undervisning och lärande i matematik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Termin 3, VT2024, Ohälsa och främjande av hälsa I |
A1:111a, BMC E48, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Birgitta Jakobsson Larsson | Omvårdnad vid neurologiska sjukdomar |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:15 - 10:00 | Termin 3, VT2024, Ohälsa och främjande av hälsa I |
E48, Campus Gotland Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus |
Videoföreläsning | Lisa Hultin | Trycksår |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 |
E48, Campus Gotland Friessalen, 15:00010, EBC |
Föreläsning Videoföreläsning |
Annette Skoglund | Algebra 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:00 - 09:45 | E48, Campus Gotland | Möte | Anna Cenderdal Waljanson | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Ledarskap, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Mona Refai | Skoljuridik och yrkesetik |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 12:00 | Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare | E48, Campus Gotland | Föreläsning | Gunilla Högberg Björck | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Tomas Persson | Algebra 1 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:15 - 10:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Tomas Persson | Algebra 2 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Mathias Cöster | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Christer Waldenström | möten i Nämnd och kollegium | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:15 - 12:00 | Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare | E48, Campus Gotland | Seminarium | Gunilla Högberg Björck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:30 - 12:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Linda Wagenius | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Speldesign 6 - experimentell speldesign |
B14, Campus Gotland D23, Campus Gotland E48, Campus Gotland |
Mentorstid | Jakob Berglund Rogert | Workshop |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:00 - 11:30 | E48, Campus Gotland | Möte | Annika Jörnemark | Internationellt forum | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 13:30 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Josefina Ahlvin | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Joakim Andersson |
Högre seminariet i Kulturvård SUSANNA CARLSTEN |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:00 - 10:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 08:00 - 14:30 | E48, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Ledarskap, grundlärare 4-6 |
Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus E48, Campus Gotland |
Föreläsning Videoföreläsning |
Andreas Andersson | Grupprocesser och ett auktoritativt ledarskap |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 16:00 | E48, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 13:00 - 15:00 | E48, Campus Gotland | Möte | Gunnar Dahlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.F14, Campus Gotland, 50
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 31, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-02 | 08:30 - 10:00 | Droger, dopning och spelberoende | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare |
Lotta Borg Skoglund Samsjuklighet (ADHD) |
Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Droger, dopning och spelberoende | F14, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Gästföreläsare |
Lotta Borg Skoglund Case: beroendesjukdom och samsjuklighet |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Droger, dopning och spelberoende | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Mathias Hallberg | Doping och AAS | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-03 | 10:15 - 12:00 | Droger, dopning och spelberoende | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Mathias Hallberg | Cannabis | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Droger, dopning och spelberoende | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Erik Nylander | Opioider | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-04 | 09:15 - 10:00 | Droger, dopning och spelberoende | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Gästföreläsare |
Andrea Mårtensson Brottsförebyggande arbete och ANDTS - hur hänger det ihop? |
Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Droger, dopning och spelberoende | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Erik Nylander | Data och TV-spelsberoende | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Introduktion |
Lina Emilsson Michael Hiessboeck |
Introduction to Agile Game Development and Group Dynamics | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson | The group dynamic module | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | F14, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis |
Seminar Group Design Activity Activity starts at 13:15 so please aim to be there at 13:00. |
Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Project lifecycle | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson |
Title: Creating Effective Teams: A Comparative Reflection of Agile and Non-Agile Project Management Guest: Peter Patomella – Entrepreneur with Vice President Experiences at both Ericsson and Nokia. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Pre-Study | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson | Detailed introduction to the group dynamic module, with Q&A | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | F14, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis |
Seminar Group Design Activity Activity starts at 13:15 so please aim to be there at 13:00. |
Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 13:15 - 15:00 | Karaktärsdesign och representation | F14, Campus Gotland | Information | CANCELLED SEMINAR!! | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:15 - 10:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | F14, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Karta | |||||||||||||||||||||
10:15 - 13:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | F14, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Playtesting and Presenting | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | F14, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 1 - Theory seminar 1 How are effective teams created, and who are you in a team? |
Karta | |||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 2 -Theory seminar 1 How are effective teams created, and who are you in a team? |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik |
F14, Campus Gotland F23B |
Workshop | Lina Emilsson |
Workshop 1 Group development |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 3 - Theory seminar 1 How are effective teams created, and who are you in a team? |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 4 - Theory seminar 1 How are effective teams created, and who are you in a team? |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Presentations PM.1b | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Retrospective PM1b, Agile Manifesto | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | F14, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | User stories, story points | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Estimations | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Gaia | F14, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck |
Playtesting & Presenting (Examination Assignment 02) |
Karta | ||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 10:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 5 - Theory seminar 1 How are effective teams created, and who are you in a team? |
Karta | |||||||||||||||||||||
10:30 - 11:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 6 -Theory seminar 1 How are effective teams created, and who are you in a team? |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 7 - Theory seminar 1 How are effective teams created, and who are you in a team? |
Karta | |||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 8 - Theory seminar 1 How are effective teams created, and who are you in a team? |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F14, Campus Gotland | Handledning | Martina Oyhenard-Vazquez | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | F14, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Presentations Also Team 18 |
Karta | ||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Scrum | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Lego workshop | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 3 | F14, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Mika Edström |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Scrum roles, daily scrum | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Sprint planning | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:00 - 11:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 2 - Theory seminar 2 Indirect leadership |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 1 - Theory seminar 2 Indirect leadership |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | F14, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Seminar | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Workshop | Lina Emilsson |
Workshop 2 The art of listening and asking questions |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 3 - Theory seminar 2 Indirect leadership |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 4 - Theory seminar 2 Indirect leadership |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 5 - Theory seminar 2 Indirect leadership |
Karta | |||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 6 - Theory seminar 2 Indirect leadership |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Workshop | Lina Emilsson |
Workshop 3 The leadership model |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 7 - Theory seminar 2 Indirect leadership |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 8 - Theory seminar 2 Indirect leadership |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 14:15 - 17:00 | Att driva, leda och utveckla hållbara besöksnäringsföretag | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Stack, Queue and Hash Table | Karta | |||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 1 - Theory seminar 3 Interest-based problem solving |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 2 - Theory seminar 3 Interest-based problem solving |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | F14, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Project Retrospective | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Workshop | Lina Emilsson |
Workshop 4: Conflict management "How to move forward!" |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 3 - Theory Seminar 3 Interest-based problem solving |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 4 -Theory Seminar 3 Interest-based problem solving |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:00 - 13:00 | F14, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Workshop | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | F14, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Workshop | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:15 - 12:00 | Game Design 3: System Design | Nyx | F14, Campus Gotland | Seminarium | Håkan Mattsson | Report Seminar | Karta | ||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | F14, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis |
Team Meetings 13:15 Team 1 13:50 Team 2 14:25 Team 3 15:00 Team 4 |
Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 5 - Theory seminar 3 Interest-based problem solving |
Karta | |||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 6 - Theory seminar 3 Interest-based problem solving |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | F14, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Team Meetings 13:15 Team 8 13:50 Team 5 14:25 Team 7 15:00 Team 19 |
Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Workshop | Lina Emilsson |
Workshop 5 Presentations - Group Assignment 1 |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 7 - Theory seminar 3 Interest-based problem solving |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Group 8 - Theory seminar 3 Interest-based problem solving |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 13:15 - 16:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson |
Workshop 6 Peer reflection on learning outcomes from the group dynamic module |
Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 13:15 - 16:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | F14, Campus Gotland | Grupparbete |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Team Meetings 13:15 Team 7 13:50 Team 8 14:25 Team 5 15:00 Team 19 |
Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Workshop | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Seminarium | Michael Hiessboeck | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 13:15 - 16:00 | Speldesign 1 - introduktion | F14, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis |
Presentations Teams: 5, 11, 13 & 18 |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:00 - 16:30 | F14, Campus Gotland | Personalaktivitet | Maria Wennström | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 19:00 - 2023-12-28 19:00 | Produktutveckling för spel | F14, Campus Gotland | Seminarium | Lina Emilsson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Examination |
Lina Emilsson Michael Hiessboeck |
Oral Exam | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Examination |
Lina Emilsson Michael Hiessboeck |
Oral Exam | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Examination |
Lina Emilsson Michael Hiessboeck |
Oral Exam Change room to G 25 |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik | F14, Campus Gotland | Examination |
Lina Emilsson Michael Hiessboeck |
Oral Exam & 1h Final gathering to celebrate wins and do course evaluation Change room to G 25 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer | Introduction - Don Project Instructions and roles: Project Owner, Scrum Master, Graphics Lead, Programming Lead Project Pitch Presentations Information - Don | Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduction to Interactive Storytelling | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 13:15 - 16:00 | AI-programmering 1 | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Agent, world structure, sense-decide-act, navigation, flocking | Karta | |||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Projektledning med agila metoder | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer |
Unity Project Basics Introduction – Alex Jira set-up and turn-in instruction - Alex |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer | Start Project 1 and Group presents their Project 1 Pitch Presentations - Don ----- The PO presents game pitch to class | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduction to Interactive Storytelling | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 13:15 - 16:00 | AI-programmering 1 | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Finite State Machine (FSM) and Goal Oriented Action Planning (GOAP) | Karta | |||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer |
Room F-14 Project 1 Check-in and Mentoring – 13:40 Group 1 - Don 14:00 Group 2 - Don 14:20 Group 3 - Don 14:40 Group 4 - Don 13:15 Group 5 - Pelle 13:40 Group 6 - Pelle 14:05 Group 7 - Pelle |
Karta | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduction to Interactive Storytelling | F14, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.F20, Campus Gotland, 80
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Introduktion | Jonatan Österberg | Introduction to 3D Modelling and Texturing | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 4 | F20, Campus Gotland | Seminarium |
Kayode Shonibare-Lewis Lina Emilsson |
Seminar Group Design Activity Activity starts at 13:15 so please aim to be there at 13:00. |
Karta | ||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Recording Basics | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 13:15 - 16:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Recording tips & safety | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 2 | F20, Campus Gotland | Seminarium |
Josephine Baird Kayode Shonibare-Lewis |
Seminar Group Design Activity Activity starts at 13:15 so please aim to be there at 13:00. |
Karta | ||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat |
Struct and Class Encapsulation, Objects, Access Specifiers, Constructor and Destructor |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting, Exercises | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:00 - 12:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Bozidari | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Recording Time A1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 09:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Recording Time A1 | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 13:15 - 15:00 | Game Design 1: Introduction | GD1. Seminar group 1 | F20, Campus Gotland | Seminarium | Kayode Shonibare-Lewis | Seminar Activity | Karta | ||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Markus | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat |
Arrays, Vectors and Strings Declaration, Initialization and Access, Multi-Dimensional Arrays |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting, Exercises | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:00 - 10:00 | F20, Campus Gotland | Information | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Planning a Cinematic (Ray) | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat |
Advanced Class 2 Inheritance, Polymorphism, Virtual Functions, Overloading |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting, Exercises | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Recording Cinematics | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 09:15 - 12:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Graded Workshop A2: Pre-production | Karta | |||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Miranda | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Developing a Sample Game together in Class | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting, Exercises | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Recording Time A2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Recording Time A2 | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Recording Time A2 | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | GAME JAM | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 1 - introduktion | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | GAME JAM | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Recording Time A2 | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham | Recording Time A2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:00 - 13:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Arik | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham |
Optional Group Assistance Groups that want an extra meeting or assistance, please email me to book at time between 13:00 and 15:00 |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Game Programming Patterns | Karta | |||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 18:00 - 21:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat |
Sorting Algorithms 2 Quick Sort, Merge Sort, other Sorts |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting and working on the Assignments | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Big O and Search Performance | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting and working on the Assignments | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 10:15 - 12:00 | Gestaltning, 3D-modellering och texturering för spel | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Jonatan Österberg | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting and working on the Assignments | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Binary Search Tree | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting and working on the Assignments | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | F20, Campus Gotland | Introduktion | Mikael Fridenfalk | Introduction to Real Time Graphics | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting and working on the Assignments | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Developing Games in Class 1 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting and working on the Assignments | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 10:15 - 12:00 | Spelprogrammering av realtidsgrafik 1 | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Mikael Fridenfalk | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting and working on the Assignments | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Yoones Asgharzadehsekhavat | Developing Games in Class 3 | Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Programmering med C/C++ 2 - algoritmer, datastrukturer och designmönster | F20, Campus Gotland | Workshop | Yoones Asgharzadehsekhavat | Troubleshooting and working on the Assignments | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Programmering med C/C++ 3 - datorspel i 2D | F20, Campus Gotland | Introduktion | Filippo Crocchini | Introduction to Programming with C/C++3 | Karta | |||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 18:00 - 21:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:15 - 16:00 | Testdriven level design | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham |
Playtest (Graded) Please be present for the whole session, morning and afternoon. |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning med 3D-karaktärer och animation för spel 1 | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Camilla von Paykull | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning med 3D-karaktärer och animation för spel 1 | F20, Campus Gotland | Handledning | Camilla von Paykull | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer |
Organize into teams of 4 – Don Review the assignment with examples - Don |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 13:15 - 16:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Safety Tips | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 13:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Workshop | Wilhelmina Statham | Recording Basics | Karta | |||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:00 - 13:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Projektledning med agila metoder | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Don Geyer |
Project 1 Check-in and Mentoring – 13:15 Group 1 - Pelle 13:40 Group 2 - Pelle 14:05 Group 3 -Pelle 14:30 Group 4 - Pelle 13:15 Group 5 - Don 13:40 Group 6 - Don 14:05 Group 7 - Don |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Isabell | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 14:00 - 17:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Birk | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:15 - 12:00 | Gestaltning med 3D-karaktärer och animation för spel 1 | F20, Campus Gotland | Föreläsning | Camilla von Paykull | Karta | ||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:30 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Danilo | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 13:15 - 17:00 | Motion capture för spel | F20, Campus Gotland | Övningsgenomgång | Wilhelmina Statham |
Free Time to Record A1 (No scheduled classes) |
Karta | |||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | F20, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.F23B, 24
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 11:15 - 12:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Introduktion | Lina Emilsson | Introduction to Theory Seminar 1 & 2- Product Development | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | Game Project Plan Lecture& Seminar – Hand out Game Mock Project | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 10:15 - 12:00 | Projektkurs i speldesign | F23B | Handledning |
Alvin O'Sullivan Don Geyer Kayode Shonibare-Lewis |
Alvin will be in F23B Don will be in G22 Kay will be in G25 |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 10:15 - 12:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | Advanced Staffing Plan Budget and Timeline Lecture | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | Go through the Game Product Pitch Iteration I assignment. | ||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Agil spelutveckling och gruppdynamik |
F14, Campus Gotland F23B |
Workshop | Lina Emilsson |
Workshop 1 Group development |
Karta | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | Game Industry and Publishers Lecture& Seminar | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | Present Game Product Pitch Iteration I at the group pitching session | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 10:15 - 12:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | Present Game Product Pitch Iteration I at the group pitching session | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 15:00 | Game Design 3: System Design | Erebus | F23B | Seminarium | Jakob Berglund Rogert |
Playtesting & Presenting (Examination Assignment 02) |
|||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 13:15 - 15:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | Group Formation | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:15 - 12:00 | Produktutveckling för spel | F23B | Föreläsning | Don Geyer | Go through the Game Feasibility Study assignment | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Flundran, Campus Gotland, 8
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 15:45 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:30 - 14:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Workshop Marketing | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Johanna M | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:00 - 09:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | YJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:00 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Basgrupp V | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Flundran, Campus Gotland | SVIT | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:15 - 11:45 | Flundran, Campus Gotland | grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Klara m.fl | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:30 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Distriktsköterskeutbildning T1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
CG grupp 17-22 Diskussionsklubb 1 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Moa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Charlotte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | arbetslagsträff | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | arbetslagsträff | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Team meeting Tartaros 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:00 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 09:00 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 19:15 | Flundran, Campus Gotland | Basgrupp U T1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:00 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | O och K | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | M och M | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B26, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
CG grupp 17-22 Diskussionsklubb 2 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till hållbar destinationsutveckling | Flundran, Campus Gotland | Seminarium | Shuangqi (Olivia) Liu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning |
B23, Campus Gotland Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | News Seminar 1 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-16 | 13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Game design project | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:15 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:30 | Flundran, Campus Gotland | SDD 1 year | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:30 - 12:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Klara | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | board game shenanigans | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:30 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:45 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | SDD 1 year | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | ssk bas V | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:00 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Basgrupp V | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Basgrupp V | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:30 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Besök | Studentavdelningen Stipendier | Karta | |||||||||||||||||||||||
18:45 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | ams | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:30 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | GoS styrelsemöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Johanna | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:45 - 12:30 | Flundran, Campus Gotland | Kajsa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:15 | Flundran, Campus Gotland | Johanna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:30 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:30 | Flundran, Campus Gotland | gamla räven | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:15 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | G15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:00 - 15:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Marie | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Cv | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-07 | 13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-08 | 15:00 - 19:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:30 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:00 - 12:00 | Kulturvårdens fält |
Flundran, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:30 | Flundran, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:45 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 21:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp E | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:15 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 10:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 11:45 - 15:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:45 - 19:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-15 | 12:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:15 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | G15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | G15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:15 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | G15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
Flundran, Campus Gotland | Handledning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
Flundran, Campus Gotland | Handledning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Frida | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Frida | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | G15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | G15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Maja | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | G15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp G | Flundran, Campus Gotland | Introduktion |
Intro Trauma Introduktion med Maria Magnsbacka via Zoom 13.15-13.30 Därefter eget arbete |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Josefs barn | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | jacob | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:15 - 12:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
Flundran, Campus Gotland | Handledning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
Informationssystem och affärsutveckling Informationssystem och systemvetenskaplig metod |
Flundran, Campus Gotland | Handledning | Marius Mihailescu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 10:00 - 12:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | PM | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:30 - 12:30 | Flundran, Campus Gotland | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:30 - 12:30 | Flundran, Campus Gotland | Lindsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | T4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Basgrupp C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 10:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | B - JG | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:30 - 11:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-05 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland |
Erik N. / Gaia 5 GD3 / Internal Playtesting |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | jag | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:30 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | b-jg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Thulin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 20:15 | Flundran, Campus Gotland | Martyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | MMO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Basgruppsarbete, Sofia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-11 | 12:30 - 13:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | Flundran, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Seminarium Palliativ omvårdnad | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Tilda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:00 - 09:45 | Flundran, Campus Gotland | stc | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:45 - 11:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | Flundran, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk |
Introduktion utgångspunkt 1, arbete i basgrupp | Karta | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Flundran, Campus Gotland | group 1 MA game design | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N |
Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom |
Examination Obligatorisk Seminarium |
Eva Nordblom |
Omvårdnad vid reumatiska sjukdomar Examinerande seminarium |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
11:00 - 12:30 | Flundran, Campus Gotland | Vi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | Flundran, Campus Gotland | T | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 20:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 14:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-19 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 08:30 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Marcusson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Thulin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Rheborg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:15 | Flundran, Campus Gotland | Falck & Wahldén Committee | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Sofia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Sofia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-26 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Nela | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Nela | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Nela | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:45 - 10:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp G | Flundran, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk |
Introduktion utgångspunkt 2, arbete i basgrupp | Karta | |||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:30 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Konsultvik Board | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:30 | Flundran, Campus Gotland | Rheborg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:45 - 12:45 | Flundran, Campus Gotland | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 10:45 | Flundran, Campus Gotland | EE | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 15:00 - 18:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-03 | 13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Group GD1 Marcus | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:30 | Flundran, Campus Gotland | Rheborg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:30 | Flundran, Campus Gotland | Rheborg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:15 | Flundran, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Barn uppgiften | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Barnuppgift | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-09 | 12:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 09:30 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:30 - 10:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | B uppsats | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Flundran, Campus Gotland | Rheborg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N |
Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom |
Examination Obligatorisk Seminarium |
Eva Nordblom | Riskfaktorer o levnadsvanors betydelse för hjärt-o kärll |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | stc läk farm | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Flundran, Campus Gotland | stc läk farm | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Marcusson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Kulturvårdens fält | Flundran, Campus Gotland | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | B uppsats | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | B uppsats | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Bombaclat uppsats | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | B uppsats | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-23 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-30 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 13:30 | Flundran, Campus Gotland | tentapluuuug | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Flundran, Campus Gotland | tentapluuuug | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-07 | 09:00 - 11:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | Reserach Report 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 08:00 - 10:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:45 - 12:45 | Flundran, Campus Gotland | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:30 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | TTT | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Tina | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:00 - 11:00 | Flundran, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:00 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Kajsa | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Kat | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:45 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:00 - 12:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Vi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Mo | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-20 | 10:00 - 14:00 | Flundran, Campus Gotland | Tihi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Tihi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 13:00 - 17:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:00 - 12:30 | Flundran, Campus Gotland | Vi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Visborg group | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:00 - 10:00 | Flundran, Campus Gotland | Ellen och Anna | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp B2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | Flundran, Campus Gotland | Team 5 GD2 meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Grupp B2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Flundran, Campus Gotland | Vi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:00 | Flundran, Campus Gotland | vi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:15 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 10:30 - 14:30 | Flundran, Campus Gotland | Tihi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:30 | Flundran, Campus Gotland | Tihi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 09:00 - 10:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 14:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:30 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Flundran, Campus Gotland | G T2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 17:00 | Innovationer för energiomställning |
E45, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Innovation day |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:00 - 12:00 | Flundran, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Flundran, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Foaje Almedalsbiblioteket, 0
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.G20, Campus Gotland, 30
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 19:00 - 23:30 | G20, Campus Gotland | Grupparbete | AnnaKarin Kriström | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.G21, Campus Gotland, 15
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.G41, Campus Gotland, 32
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 32, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-08 | 10:15 - 16:00 | Life drawing | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | Intro sculpture | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-09 | 09:15 - 16:00 | Life drawing | G41, Campus Gotland | Seminarium | Pernilla Persson | Sculpture | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-10 | 09:15 - 16:00 | Life drawing | G41, Campus Gotland | Seminarium | Pernilla Persson | Sculpture | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-11 | 09:15 - 16:00 | Life drawing | G41, Campus Gotland | Seminarium | Pernilla Persson | Sculpture | ||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Introduktion | Joshua Juvrud | Introduction to Games Research | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Introduktion | Doris Rusch | Introduction to Deep Games | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Introduktion | Johan Eriksson | Introduction to the course | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D | G41, Campus Gotland | Introduktion | Filippo Crocchini | Introduction to Programming with C/C++4 | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 11:15 - 13:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Information | Danielle Unéus | Preliminary no class | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Lecture 1: Human-centered Design + Instructions for A01 (Assignm | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | Games Making Meaning | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Per Forsmark | Character Design | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Presentation | Johan Eriksson | Presentations A01 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Rodehn | Representation | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | Human Experience Game Prototype | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Workshop | Johan Eriksson | Workshop: Scrum | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Seminarium | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Workshop | Johan Eriksson | Workshop: Us vs. It | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Seminarium | Marie Dalby |
Character Design and Representation The Lecture on "Gender" for today, will be recorded and accessed on Studium. The mandatory seminar is "Character Design and Representation". |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Seminarium | Doris Rusch |
Human Experience Game Prototype playtesting and critique |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Lecture 2: Design and the user, generalized personalities, why p | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ray Whitcher | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | The Art of Nailing Pudding to the Wall | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Per Forsmark | Character Design | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Seminarium | Johan Eriksson | Seminar on critical response | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:00 - 17:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Programme Council Meeting | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Seminarium | Marie Dalby | Presentation and Discussions | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Information |
No class. Free to use the room for playtesting |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | Metaphorical Games | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Lecture 3: Game mechanics + Instructions for A03 (individual) | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Marie Dalby | Age and Body | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Lecture 4: Core mechanics | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 14:00 - 16:30 | G41, Campus Gotland | Möte | Madeleine Andrée Särland | Styrelsemöte | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Game Mechanics | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | Metaphorical Game Presentation & Critique, part 2 | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Eget arbete | Johan Eriksson | Autonomous work | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ray Whitcher | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | Guest Lecture | ||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ray Whitcher | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | Personal Games Movement | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Seminarium | Marie Dalby | Presentation and Discussions | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Lecture 5: Meaningful play | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 11:00 - 12:00 | Introduktion till level design | G41, Campus Gotland | Mentorstid | Wilhelmina Statham | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Madeleine Andrée Särland | Course offerings 2024-2025 and Syllbus counsil | |||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Lina Emilsson |
Gotland Game Hub Möte med studenter. Brainstorm |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Marie Dalby | Race and Ethnicity | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | What Breaking Up, Getting a Tattoo and Playing God of War Have in Common | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:00 - 22:00 |
B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland G41, Campus Gotland |
Övrigt | My First Game Jam |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Workshop | Doris Rusch | Personal Game Design Workshop / Check-ins | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Per Forsmark | Game Mechanics | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Seminarium | Johan Eriksson | Seminar on physical prototyping | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Grupparbete | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:00 - 12:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Madeleine Andrée Särland | DDS | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Seminarium | Cecilia Rodehn | Presentations and Discussions | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | Personal Game Critique | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Redovisning | Johan Eriksson | Show & Tell of A03 (Mech. Ritual) + Instructions for A04 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning |
Josephine Baird Sarah Lynne Bowman |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Cecilia Rodehn | Place and Space | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Lecture 7: Asking good questions | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 15:00 - 18:00 | G41, Campus Gotland | Grupparbete | AnnaKarin Kriström |
PLAYTEST Speldesign 3 (5SD066), Studentbokning. |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:15 - 11:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland |
Obligatorisk Workshop |
Per Forsmark | Character Design | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | Allegorical Games & Designing with Meaning and Purpose | ||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | Deep games | G41, Campus Gotland |
Deadline Inlämning |
Doris Rusch |
Assignment 6: Allegorical Game Analysis Paper - Due on 19 October |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Lecture 8: Narrative design + Instructions for A05 (in groups). | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Lina Emilsson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | Final Game Project | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Karaktärsdesign och representation | G41, Campus Gotland | Seminarium | Cecilia Rodehn | Presentations and Discussions | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 10:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning |
Johan Eriksson Michael Hiessboeck |
Lecture 9: Planning & Conducting | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Gestaltning och 2D-datorgrafik för spel 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | Figure drawing | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 12:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Preliminary Staff meeting | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | G41, Campus Gotland | Möte | Madeleine Andrée Särland | Styrelsemöte | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 10:15 - 12:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ray Whitcher | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | Final Game Project | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | Open Figure drawing | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Redovisning | Michael Hiessboeck |
Show & Tell of A05 + Seminar on interpreting test results Intro to Assignment A06. (with Michael Hiessboeck ) |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | Final Game Project Presentation | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Lecture 10: Prove it (backing up claims) + instructions for A07 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
19:00 - 23:45 | G41, Campus Gotland | Grupparbete | AnnaKarin Kriström | Rummet bokat för GGS event. | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 13:15 - 15:00 | Deep games | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | Final Game Project Presentation, continued | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | Open Figure drawing | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Workshop | Johan Eriksson | Workshop on data coding | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till spelforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Nätverksprogrammering för spel 1 Programmering med C/C++ 4 - datorspel i 2D |
G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 10:15 - 12:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Introduktion | Danielle Unéus | Introduction to Games and Society | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Introduktion | Doris Rusch |
Start where you are Assignments 1,2,3 and 4 |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning |
Johan Eriksson Michael Hiessboeck |
Lecture 11: Sell it (pitching) + Instructions A08 (in groups). | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Workshop | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Introduktion | Ernest Adams | Introduction to Advanced Interactive Storytelling | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 13:00 - 15:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Joshua Juvrud |
Research meeting Guest Lecturer |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:15 - 12:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch |
Building a Compass Assignments 5,6,7 |
||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | Open Figure drawing | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Johan Eriksson | Lecture 12: Move it (presentation techniques) | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 10:15 - 12:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Introduktion | Josephine Baird | Game Design Studio - Introduction | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Presentation | Johan Eriksson | Presentations of A08 (in groups) + instructions for FP01 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:00 - 16:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Sarah Lynne Bowman | Erasmus EDGE grant team | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 11:00 - 12:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Sarah Lynne Bowman |
Guest Lecture Presentation for the department by Taisto Suominen, Turku University of Applied Sciences |
|||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | Open Figure drawing | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Eget arbete | Johan Eriksson | Autonomous work | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 10:15 - 12:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Danielle Unéus | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch |
Wayfinding Assignments 8,9,10,11 |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Redovisning | Johan Eriksson | Show & Tell of FP01 (in groups) | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:00 - 12:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Preliminary Staff meeting DDS | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch |
Getting Unstuck, part 1 Assignments 12,13,14,15 |
||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | Open Figure drawing | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Eget arbete | Johan Eriksson | Autonomous work (testing and iterating) | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | G41, Campus Gotland | Grupparbete | AnnaKarin Kriström | GGS Game Jam | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 09:00 - 22:00 | G41, Campus Gotland | Grupparbete | AnnaKarin Kriström | GGS Game Jam | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-26 | 09:00 - 22:00 | G41, Campus Gotland | Grupparbete | AnnaKarin Kriström | GGS Game Jam | |||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:15 - 12:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch |
Getting Unstuck, part 2 Assignment 16 |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Grupparbete |
Johan Eriksson Michael Hiessboeck |
Coordinated playtest session | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:00 - 12:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Jakob Berglund Rogert | Programme Council | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | G41, Campus Gotland | Möte | Ulf Benjaminsson | Programmeringsrådsmöte | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Jakob Berglund Rogert | Programme Council | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 10:15 - 12:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch |
Design Your Lives, part 1 Assignments 17,18,19 |
||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | Open Figure drawing | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Eget arbete | Johan Eriksson | Autonomous work (testing and iterating) | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 10:15 - 12:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning |
GUEST LECTURER: Dr. Julia Hiltscher |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch |
Design Your Lives, part 2 Assignments 20/21 |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Workshop | Johan Eriksson | Workshop for collaborative problem solving | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning |
GUEST LECTURER: Dr. Julia Hiltscher |
|||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:15 - 12:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning |
GUEST LECTURER: Dr. Julia Hiltscher |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch |
Odyssey Plan Support Groups Assignments 22, 23 and 24 |
||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | Open Figure drawing | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 11:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Seminarium | Jakob Berglund Rogert | The role of open minors | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning |
GUEST LECTURER: Dr. Julia Hiltscher |
|||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:15 - 12:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning |
Modeling, learning, sharing, (more) prototyping Assignment 25 |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Grupparbete | Michael Hiessboeck | Coordinated playtest session | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:00 - 12:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Preliminary Staff meeting DDS | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | G41, Campus Gotland | Möte | Madeleine Andrée Särland | Styrelsemöte | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:15 - 12:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning |
Prototyping Assignment 26 |
|||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | Open Figure drawing | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Presentation | Johan Eriksson | WIP Presentation of playtest results and changes made to FP01 | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 10:15 - 12:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Handledning |
Danielle Unéus Joshua Juvrud |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch |
Failure Immunity Assignment 27 |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Eget arbete | Johan Eriksson | Autonomous work (testing and iterating) | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Handledning |
Danielle Unéus Joshua Juvrud |
|||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 09:00 - 12:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Madeleine Andrée Särland | DDS | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | Choosing Happiness and Designing your dream job | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 10:15 - 12:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | Reflections and Deepenings | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Examination | Johan Eriksson | "Pop-up arcade" of FP02 (in groups) | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 10:15 - 12:00 | Spel och samhälle | G41, Campus Gotland | Föreläsning |
Danielle Unéus Joshua Juvrud |
|||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Livsdesign | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Doris Rusch | Reflections / wrap up/ next steps | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:15 - 12:00 | Testdriven speldesign 1 | G41, Campus Gotland | Examination | Johan Eriksson | Course eval on distance (zoom) | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Speldesignstudio | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Josephine Baird | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Avancerat interaktivt berättande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Ernest Adams | |||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 10:15 - 12:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Sabine Harrer | Introduction to Critical Making | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland | Workshop | Sabine Harrer | Interactive session | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:15 - 12:00 | Avancerade metoder för speldesignforskning | G41, Campus Gotland |
Föreläsning Introduktion |
Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | AI-programmering 1 | G41, Campus Gotland | Introduktion | Yoones Asgharzadehsekhavat | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:15 - 12:00 | Avancerade metoder för speldesignforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Examensarbete för masterexamen i speldesign | G41, Campus Gotland | Seminarium | Sarah Lynne Bowman | Class Session 1: Research ideas and group formation | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | G41, Campus Gotland | Information | Stephanie Noroozy | Study Abroad in Game Design | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | Open Figure drawing | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland | Presentation | Sabine Harrer | Presentations | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland | Workshop | Sabine Harrer | Interactive session | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 12:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Sabine Harrer |
Guest Lecture with: Leonardo da Costa Custodio |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 10:15 - 12:00 | Avancerade metoder för speldesignforskning | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Joshua Juvrud | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | AI-programmering 1 | G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 18:00 - 20:00 | G41, Campus Gotland | Föreläsning | Pernilla Persson | Open Figure drawing | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:15 - 12:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland | Workshop | Sabine Harrer | Playtesting | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland | Workshop | Sabine Harrer | Interactive session | ||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 10:15 - 12:00 | Kritiskt skapande | G41, Campus Gotland | Seminarium | Sabine Harrer | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | AI-programmering 1 | G41, Campus Gotland | Workshop | Filippo Crocchini | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:00 - 11:00 | G41, Campus Gotland | Möte | Joshua Juvrud | Master Operational meeting | |||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Heden, Campus Gotland, 2
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 08:00 - 13:00 |
Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland |
Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 08:30 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ebba | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:30 | Heden, Campus Gotland | ebba | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 10:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:00 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | Anna Olofsson | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | Study group meet up | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:00 - 09:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | Ebba | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 09:00 - 11:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | Charlotte | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:00 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | Mikkel Sørensen | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | Tc | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ad | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | SBH | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | SBH | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-09 | 14:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | AMS | |||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:30 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:45 - 12:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 08:00 - 09:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 13:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-17 | 11:30 - 15:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 10:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:15 | Heden, Campus Gotland | Möte Felix Wilborg. Studerar juridiskt grundår. | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | AMS | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 08:15 - 10:45 | Heden, Campus Gotland | Kajsa | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | Agnes | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | Mässan | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:15 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | SBH | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:00 - 10:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 10:15 - 14:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:15 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | Ebba Grupp 6 | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | AMS | |||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:00 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:00 - 09:45 | Heden, Campus Gotland | Stephanie | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | Mässan | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | Grupparbete Farmen | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:00 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | Vittra | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:00 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:30 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Heden, Campus Gotland | Angelina och Alex | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 19:15 | Heden, Campus Gotland | Angelina och Alex | |||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:00 - 10:30 | Heden, Campus Gotland | ad | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | julia | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:30 - 13:30 | Heden, Campus Gotland | julia | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | julia | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | Omar | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:45 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | läs | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | LV | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | THE project work | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:30 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
19:00 - 20:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:30 - 11:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | Heden, Campus Gotland |
Johanna o Sophia Grupp U |
|||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:45 | Heden, Campus Gotland | Möte | Eva Hammarström | Möte A Svensson | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:15 - 10:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 14:30 | Heden, Campus Gotland | Yeye | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | Tartaros 3 | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:15 | Heden, Campus Gotland | Rebecka K | |||||||||||||||||||||||||||
18:15 - 19:00 | Heden, Campus Gotland | Rebecka K | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 10:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:00 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Heden, Campus Gotland | Julia | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:00 - 10:45 | Heden, Campus Gotland | Ebba | |||||||||||||||||||||||||
10:45 - 14:45 | Heden, Campus Gotland | Hannah & Jessica | |||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 18:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:30 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | Ebba | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Heden, Campus Gotland | Josefs barn | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:45 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 13:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | NN | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | NN | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 10:30 - 14:30 | Heden, Campus Gotland | NN | |||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | NN | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | Heden, Campus Gotland | NN | |||||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 10:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | möte | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:30 - 09:45 | Heden, Campus Gotland | Linda | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | Heden, Campus Gotland |
Erik N. / Gaia 5 GD3 Internal Playtest |
|||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | THE project | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
18:45 - 19:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:45 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:45 - 11:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | Julia | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:45 | Heden, Campus Gotland | :) | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 10:00 - 11:00 | Heden, Campus Gotland | madde | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | madde | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-12 | 08:15 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | Heden, Campus Gotland | Elmira | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | Heden, Campus Gotland | Elmira | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Heden, Campus Gotland | Elmira | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Heden, Campus Gotland | Elmira | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:15 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:30 | Heden, Campus Gotland | stc | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | Heden, Campus Gotland | Grupparbete | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Heden, Campus Gotland | Möte | Bibi Cederloo | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 10:00 - 12:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 10:30 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-19 | 10:00 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | Rebecka K | |||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | Grupp D | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:00 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 08:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | julia | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | julia | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | PM interview preparation | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Heden, Campus Gotland | Grupp arbete, project ledare | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:30 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | JSF | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:30 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | Linda | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:15 | Heden, Campus Gotland | Linda | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 14:30 - 16:30 | Heden, Campus Gotland | rrrrr | |||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | Heden, Campus Gotland | Workshop | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 11:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Heden, Campus Gotland | Nordström | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:45 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | stc PM | |||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 18:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | j | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | j | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | Mo | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-03 | 14:45 - 15:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 12:00 - 14:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 18:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:15 - 11:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | Anna | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | Anna | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | Rebecka K | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | Rebecka K | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | Rebecka K | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | Rebecka K | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Heden, Campus Gotland | A | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 09:45 - 13:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 09:00 - 10:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Heden, Campus Gotland | julia | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | julia | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 12:30 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | PM slutversion | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:45 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | Mo | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | Grupparbete | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | Mentorstid | Bibi Cederloo | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | ssk a | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 11:00 - 13:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 09:00 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:30 | Heden, Campus Gotland | Martin | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | Service | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-23 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-30 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | Research Report | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Heden, Campus Gotland | Research Report 2 | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-07 | 14:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | Research report 2 | |||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:00 - 11:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | stina | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
18:15 - 22:00 | Heden, Campus Gotland | Aleyna | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | Steering committtee | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | Steering committtee | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:15 - 11:45 | Heden, Campus Gotland | Frida | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | Frida | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 10:15 - 14:15 | Heden, Campus Gotland | Åhman | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:15 | Heden, Campus Gotland | Åhman | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:30 - 12:15 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Backsippan, Campus Gotland Heden, Campus Gotland |
Service | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | Grupparbete | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:45 | Heden, Campus Gotland | Mariam | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:00 - 09:00 | Heden, Campus Gotland | ad | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | Thesis | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Heden, Campus Gotland | Plupp | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 08:45 - 10:45 | Heden, Campus Gotland | Kristofer | |||||||||||||||||||||||||
10:45 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | Cory | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | Rebecka K | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 15:30 - 17:30 | Heden, Campus Gotland | Alb | |||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | Alb | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:30 - 12:30 | Heden, Campus Gotland | Lindsar | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:15 | Heden, Campus Gotland | Möt | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | AP | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 09:00 - 12:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | plugg | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | Teamwork | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | Mo | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 08:00 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | Basgrupp | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 15:00 - 18:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 09:00 - 13:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:30 - 10:00 | Heden, Campus Gotland | Linda Sara | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Heden, Campus Gotland | Mentorsmöte | |||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Heden, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Heden, Campus Gotland | GrpPhilip | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Heden, Campus Gotland | GrpPhilip | |||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland, 0
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 14:30 - 17:00 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Grupparbete | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 13:00 - 16:00 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Möte | Daniel Olsson | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:30 - 11:30 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Möte | Liselotte Aldén | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Energisystem och dess miljöpåverkan | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Föreläsning | Geoffrey De Sena | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:00 - 12:00 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Inspelning | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:00 - 2023-11-20 08:00 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Service | Josefina Ahlvin | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 2023-11-26 18:00 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Service | Josefina Ahlvin | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 14:30 - 15:30 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Möte | Johan Alström | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 09:00 - 12:00 | Energisystem och dess miljöpåverkan | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Föreläsning | Geoffrey De Sena | |||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:00 - 11:00 | Inspelningsstudio, E33, Campus Gotland | Möte | Daniel Olsson | ||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Matsal (B-huset), Campus Gotland, 250
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 08:00 - 11:00 | Matsal (B-huset), Campus Gotland | Information | Annika Jörnemark | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Myren, Campus Gotland, 3
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 08:00 - 13:00 |
Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland |
Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 15:45 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:30 - 14:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 10:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 08:00 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Basgrupp V | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Sandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Basmöte C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:00 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | PC - Faruk | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland |
Tiger PC |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:30 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | SeminariePlugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 08:00 - 11:30 | Myren, Campus Gotland | ad | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:45 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 09:00 - 11:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:15 | Myren, Campus Gotland | Moa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:45 | Myren, Campus Gotland | . | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:30 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Stc plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:30 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | . | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:00 - 12:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:30 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | Myren, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Myren, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:30 | Myren, Campus Gotland | david, Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-16 | 14:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Team 10, Game Design meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:00 - 10:30 | Myren, Campus Gotland | DM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:45 - 11:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Grupp 9 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Grupp J | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:30 - 11:30 | Myren, Campus Gotland | Kajsa | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | AMS | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:00 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:00 - 09:15 | Myren, Campus Gotland | Madde | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:30 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 18:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:15 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | DM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:00 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | SBH | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Planning Project | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Lina :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Moa | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:30 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-30 | 13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 08:45 - 12:15 | Myren, Campus Gotland | Marie | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:30 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Zandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | SDD 1 year | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | SDD 1 year | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Moa | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Konsultvik Board | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Myren, Campus Gotland | Gaia 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Ssk T1 MOMK | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Trötta socionomer | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:45 - 09:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:45 - 13:15 | Myren, Campus Gotland | SBH | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Floating City of the Future | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:30 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:15 | Myren, Campus Gotland |
Erik N. / Gaia 5 GD3 Group Work |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | MarKit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:30 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Alva | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 09:00 - 10:30 | Myren, Campus Gotland | Sandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:15 | Myren, Campus Gotland |
Erik N. / Gaia 5 GD3 Group Work |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Johanna o Sophia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 14:30 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Elyes | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:00 - 10:30 | Myren, Campus Gotland | Org 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland |
Erik N. / Gaia 5 GD3 Group Work |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | RISE meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Myren, Campus Gotland |
Johanna o Sophia Halv basgrupp U |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 08:45 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | SBH | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 | Myren, Campus Gotland |
Erik N. / Gaia 5 GD 3 Group Work related |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | SBH | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 11:15 - 12:15 | Myren, Campus Gotland |
Erik N. / Gaia 5 GD 3 Group Work related |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:45 | Myren, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
19:00 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:30 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | nelly | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:30 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | nelly | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 18:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | SBF | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | SBF | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:30 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Lindsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Lindsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 09:30 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:30 | Myren, Campus Gotland | Plugga | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 14:00 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 16:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Konsultvik Board | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 09:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-05 | 11:45 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 08:00 - 11:00 | Myren, Campus Gotland | MMO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | lil spirit | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:00 - 11:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:45 | Myren, Campus Gotland | Falck & Wahldén Committee | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:45 - 19:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Strategy Communitation | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 09:00 - 11:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | Myren, Campus Gotland | möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-11 | 10:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Team Magnet | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-12 | 10:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | MMO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Falck & Wahldén Committee | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 19:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Yeye | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Yeye | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Opportunity Study | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | MMO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Möte | Maria Wennström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 08:00 - 08:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Thulin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Grupp 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Grupp D | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Grupp 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Grupp 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 09:00 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | MMO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | 3d juttui | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 16:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 19:45 | Myren, Campus Gotland | omar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | j | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Anna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:30 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | Report checkup | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-03 | 08:30 - 12:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 13:30 | Myren, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Zoom Meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 19:00 | Myren, Campus Gotland |
A Thunderous Meeting Meow~ |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | EH | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Myren, Campus Gotland |
All my homies hate Jakob Meow~ |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 08:30 - 11:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Uppsatsgrupp 30, Socionomprogrammet T3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:45 | Myren, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:45 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | EH | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 10:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | Rheborg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:00 - 10:00 | Myren, Campus Gotland | EH | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | grupparbejte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Vi | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 10:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Uppsatsgrupp 30, Socionomprogrammet | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Uppsatsgrupp 30, Socionomprogrammet | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 18:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:45 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | Myren, Campus Gotland | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:00 - 10:15 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 14:15 | Myren, Campus Gotland | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:45 - 12:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-23 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-30 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Myren, Campus Gotland | Anna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Anna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:30 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | j | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | j | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Myren, Campus Gotland |
Case Studies Marcus Palm |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:30 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Myren, Campus Gotland | Group work | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | j | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Eddie | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Kat | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Eddie | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Myren, Campus Gotland | Anna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Charlotte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Charlotte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 10:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Teamwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Myren, Campus Gotland |
Tim's Great Adventure People always ask Who is Tim? but not How is Tim? |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 13:30 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 09:00 - 11:45 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | Alx | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:45 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Myren, Campus Gotland |
Tim's Great Adventure So naturally Tim got very sad. People never cared about him. So he decided... |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Lindsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Myren, Campus Gotland | Konsultvik | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | MM | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 09:00 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | LV | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland |
YEah Wohoo |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:45 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 13:45 - 17:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 11:00 - 12:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Myren, Campus Gotland | mv | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 10:00 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Vi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Myren, Campus Gotland | Group Project and Zoom | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Myren, Campus Gotland | BB | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 17:00 | Innovationer för energiomställning |
E45, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Innovation day |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:30 - 12:30 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | Myren, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Myren, Campus Gotland | anna och ellen | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Rauken, Campus Gotland, 8
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 14:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 15:45 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:30 - 14:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 08:15 - 10:15 | Rauken, Campus Gotland | Gruppträff | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Juridiskt grundår | Grupp 1 | Rauken, Campus Gotland | Handledning | Olof Wilske | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Juridiskt grundår | Rauken, Campus Gotland | Handledning | Olof Wilske | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Juridiskt grundår | Rauken, Campus Gotland | Handledning | Olof Wilske | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 08:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | EE | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | EE | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:30 | Rauken, Campus Gotland | GD3 - Blue Genesis | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:30 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-02 | 11:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Basmöte C | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-03 | 12:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Basmöte C | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Basmöte C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Basmöte C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 08:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Workshop Marketing | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Basgrupp V | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 11:15 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | May | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Agnes | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:30 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
CG grupp 17-22 Diskussionsklubb 1 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Sandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-09 | 10:30 - 14:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | DM | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Sandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 09:15 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:45 | Rauken, Campus Gotland | grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 09:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Basgrupp V | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | T4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:15 - 11:45 | Rauken, Campus Gotland | grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | M och M | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B26, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
CG grupp 17-22 Diskussionsklubb 2 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning |
B23, Campus Gotland Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | News Seminar 1 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | SDD 1 year | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-16 | 09:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Josefine A. | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Josefine A. | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-17 | 13:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 08:00 - 10:15 | Rauken, Campus Gotland | Basgrupp N | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:15 | Rauken, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 09:15 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | Rauken, Campus Gotland | Halv basgrupp U | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland |
Erik N. / Gaia 5 GD3 Assignment 2 |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 08:00 - 09:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Ted Nilervall | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Rauken, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:15 - 10:00 | Rauken, Campus Gotland | Grupp | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-09-24 | 14:00 - 17:30 | Rauken, Campus Gotland | Gain | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:00 - 10:00 | Rauken, Campus Gotland | ad | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 14:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:30 | Rauken, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:15 - 10:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | Rauken, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman |
Fastighetsmöte UAF Region Gotland Fastighetsmöte |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | Nellie | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | V | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Besök | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | chia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | T5 ppu förberedelse | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Lina :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-30 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | GrpPhilip | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-01 | 12:30 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:15 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Basgrupp V | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | SDD 1 year | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Rauken, Campus Gotland | ROSA | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 08:15 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | Elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:00 - 15:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 09:15 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 08:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland |
SSK T4 Seminariegrupp 26 Reproduktiv hälsa/ohälsa |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland |
SSK T4 Seminariegrupp 26 Reproduktiv hälsa/ohälsa |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Grupp C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | SVIT-Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Grupp C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 09:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 19:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
19:15 - 20:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:15 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | SSK T4 Seminariegrupp 26 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 12:45 | Rauken, Campus Gotland | Hilda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:30 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | SBH | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-14 | 15:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Playtesting | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 09:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Johanna M | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | board game shenanigans | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 14:15 | Rauken, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 08:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Emilia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | LV | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | chia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Maja | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Maja | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:30 - 11:00 | Rauken, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | board game shenanigans | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:30 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | T4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 10:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | board game shenanigans | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Rauken, Campus Gotland | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | CH & S | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | board game shenanigans | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Ebba | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:30 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | Grupp 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Grupp 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 10:15 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | Gaia5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Emilio | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 15:15 - 18:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland |
Slay Meeting |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 08:30 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | Lindsar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:45 | Kulturvårdens fält | Rauken, Campus Gotland | Seminarium | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | GD3 - Tartarus 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Comitee meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | GD3 - Tartarus 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-05 | 11:00 - 14:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 08:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:15 | Rauken, Campus Gotland | Salzilla | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 10:30 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | board game shenanigans | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:30 - 09:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-12 | 15:00 - 17:30 | Rauken, Campus Gotland | Pitch | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | Rauken, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Seminarium Palliativ omvårdnad | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Playtest - BSG | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 08:00 - 11:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:45 - 11:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | Rauken, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk |
Introduktion utgångspunkt 1, arbete i basgrupp | Karta | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Rauken, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
19:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | MMO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 19:15 | Rauken, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N |
Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom |
Examination Obligatorisk Seminarium |
Eva Nordblom |
Omvårdnad vid reumatiska sjukdomar Examinerande seminarium |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
11:30 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:30 | Rauken, Campus Gotland | BGS workshop | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | T | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:45 | Rauken, Campus Gotland | T | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-19 | 10:15 - 11:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | MMO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | Rauken, Campus Gotland | MMO | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 08:00 - 10:00 | Rauken, Campus Gotland | arbetslag 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Salzilla | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | SDD nature-based | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | board game shenanigans | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Rauken, Campus Gotland | Plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 12:15 - 14:30 | Rauken, Campus Gotland | team Magnet | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-26 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:45 - 10:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer | Basgrupp N | Rauken, Campus Gotland |
Introduktion Obligatorisk |
Introduktion utgångspunkt 2, arbete i basgrupp | Karta | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 09:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Rheborg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:30 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | plugg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:00 - 11:15 | Rauken, Campus Gotland | Marcusson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 11:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
11:45 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 10:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | GD3 - Tartarus 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-03 | 11:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 10:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | b-jg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Fsk C | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | SDD nature based | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:00 - 12:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Basgruppsarbete, Sofia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Hjältar som tältar | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Hjältar som tältar | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:15 | Rauken, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | :) | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-09 | 11:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | VerSlice | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland |
Team 14 kalle's room Yes |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 10:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | B uppsats | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Sofia, basgrupp | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | b-jg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:15 - 11:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I | Basgrupp N |
Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom |
Examination Obligatorisk Seminarium |
Eva Nordblom | Riskfaktorer o levnadsvanors betydelse för hjärt-o kärll |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Zoom Frågestund | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 09:30 - 13:30 | Rauken, Campus Gotland | a | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | A | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Martin & Co | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | bok | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Martin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 08:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-23 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-30 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-07 | 09:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | chia/ möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:30 - 21:00 | Rauken, Campus Gotland | /Johan grupprum bokning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 08:00 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:30 | Rauken, Campus Gotland | Aleyna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:15 - 09:15 | Rauken, Campus Gotland | ad | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Rauken, Campus Gotland | TTT | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | TTT | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:30 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland | Herman | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-13 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | Raukis | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-14 | 09:30 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | SDD | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:45 - 10:45 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:45 - 11:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | SDD 1 year | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | M | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 09:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | Rauken, Campus Gotland | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Rauken, Campus Gotland | AFTER-SKI | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:15 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | Thesis | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 10:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | GoS studiestöd för T1or | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-20 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 10:00 - 14:00 | Rauken, Campus Gotland | T | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | T | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 08:30 - 09:45 | Rauken, Campus Gotland | stc | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Catalina | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Rauken, Campus Gotland | A-grupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:00 - 12:15 | Rauken, Campus Gotland |
Continues To go and kill some chickens for dinner. But when i went to the chicken house there were no chickens, because Tim already had been there in his sleep and freed them all. Freedoooom |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Arvid och gänget | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland |
GoS studierum GoS |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | GoS styrelsemöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 09:30 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | Catalina | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:00 - 09:15 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Rauken, Campus Gotland | Grupp B2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Rauken, Campus Gotland | Grupp B2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | Rauken, Campus Gotland | Kulturvårdsstudent | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 19:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:30 - 13:30 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Rauken, Campus Gotland | Fsk2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 09:15 - 13:15 | Rauken, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 13:15 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
19:00 - 21:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 17:00 | Innovationer för energiomställning |
E45, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Innovation day |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Chia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 09:00 - 13:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Rauken, Campus Gotland | LD - 22 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Rauken, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Rauken, Campus Gotland | Rheborg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland, 60
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 31, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-02 | 08:00 - 13:00 | Juridiskt grundår | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, E-tenta |
Omtentamen T1 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-14 | 08:00 - 12:00 |
Beslutsfattande - individen och organisationen Människokroppens struktur och funktion Programvaruteknisk baskurs Sociala villkor och sociala problem II |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Anmälan i Ladok 3MC127 8-11.30 Skrivdag 1. Ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Engelska för grundlärare, årskurs F-3 Introduktion till industriell utveckling |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen Språkstruktur |
Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-15 | 08:00 - 12:00 |
Industriell ekonomi Människokroppens struktur och funktion Termin 3, VT23, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp G Basgrupp N |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Anmälan i Ladok 3MC127 8-11.30 Skrivdag 2. 1TG307 8-12 SSK 8-12 Sluttentamen T3 Ta med Campuskort, legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-16 | 08:00 - 13:00 |
Affärsredovisning med tillämpad företagsekonomisk analys Introduktion till socialt arbete Svenska III för grundlärare 4-6 Svenska III för grundlärare Fk-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta |
Annika Hillbom Arne Sjöblom Pia Cederholm |
*Anmälan i Ladok 2FE944 8-12 4PE133, 4PE114 8-13 Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Algoritmer och datastrukturer Människokroppens struktur och funktion |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Dugga Omtentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok 3MC 14-16 Skriftlig omdugga 2IS206 14-18 E-omtenta Ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-17 | 14:00 - 19:00 |
Produktionsledning I Termin 2, VT23, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Anmälan i Ladok SSK 14-18 1MI087 14-19 Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-18 | 08:00 - 12:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs F-3 Grundkurs i marknadsföring 1 Inledande programmering med Java Programvaruteknik - programmering, databaser och digitalisering Statistisk kvalitetsstyrning Termin 1, VT23, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
Basgrupp N Basgrupp U-V Basgrupp G |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta Produktion |
Anmälan i Ladok Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-21 | 08:00 - 13:00 |
Mekanik HI Rätt och socialt arbete - introduktionskurs Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
2FE943 8-12 1FA518 8-13 2JS903 8-13 |
Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Innovationer för energiomställning Termin 2, VT23, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Anmälan i Ladok Läkemedelstenta, E-tenta. 1GV178 Papperstenta Kom ihåg legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-22 | 09:00 - 13:00 | Energi och system | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Karta | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Konstruktionsmaterial och industriell tillverkning Organisation II: Organisationen och omvärlden Termin 2, VT23, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Anmälan i Ladok. SSK 14-17 2FE996 14-17 1TG307 14-18 Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 08:00 - 13:00 |
Arkitektur och designmönster Ekonomisk kalkylering Miljö- och förvaltningsrätt för samhällsplanerare Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 Styr- och reglersystem |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta |
2FE945 8-11 1TG306 8-12 1BG 8-13 2IS226 8-13 2KU104 8-13 Ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 08:00 - 13:00 |
Funktionslära för ingenjörer Grundkurs i företagsfinansiering Kvalitetsteknik Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Anmälan i Ladok 2FE997 8-11 1TG285 8-11 1MA278 8-13 1BG049 Kemi 8-13 Ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 08:00 - 12:00 |
Byggnadsvetenskap Termin 3, VT23, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer Vetenskapsteori och metodologi i en tvärvetenskaplig kontext |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
T3 8-12 T6 NKSE 8-12 5KV731 8-11 1GV202 8-10.30 Paper exam Kom ihåg: legitimation, Campuskort, dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2023-08-26 | 09:00 - 13:00 |
Försöksplanering Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen Omtentamen, Pappers-tenta |
Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 09:00 - 11:00 |
Byggnadsvetenskap Föremålens material och tekniker |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Magnus Wessberg |
Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 14:00 - 17:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Tomas Persson |
Examination 1: Tentamen *Anmälan och info i Ladok Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:00 - 11:00 |
Omvårdnad inom kirurgisk vård 1 Teknisk-antikvarisk samlingsförvaltning Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen Omtentamen, Pappers-tenta Tentamen, E-tenta |
Mikrobiologi samt omtenta i kirurgisk vård Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Helena Skogström Tomas Persson |
Examination 2: Tentamen *Anmälan och info i Ladok Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 08:00 - 13:00 |
Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta |
2FE998 8-11.30 1BG028, 1BG049 8-13 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:00 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Anna-Carin Nordvall | Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | |||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 12:00 | Matematik i förskolan | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, papperstenta |
Gabriella Gejard |
*Anmälan och info i Ladok Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Anne-Sofie Nyström |
*Anmälan och info i Ladok Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 08:00 - 12:00 |
Introduktion till socialt arbete Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Lokal i Uppsala: Bergsbrunnagatan 15, sal 2 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:00 - 11:00 | Företagsekonomi och företagandets historia | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Övrigt | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 08:00 - 12:00 | Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Tentamen, E-tenta |
Sluttentamen T1 Digital tentamen i sal. Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:00 - 13:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, papperstenta |
Anna Kahlbom Synnöve Carlsson |
*Anmälan och info i Ladok | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 14:00 - 15:30 | Juridiskt grundår |
B23, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Övningstentamen Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Salsindelning meddelas via epost ett par dagar innan. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:00 - 13:00 | Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Tomas Persson | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:00 - 13:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta | Maritha Dahlin | Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 08:00 - 13:00 |
Ledning av hållbarhetsarbete i organisationer Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 |
För tid och plats se Ladok Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta Tentamen, papperstenta |
2FE973 REEXAM 08.00-11.30 1BG028, 1BG049 08.00-13.00 Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 08:00 - 18:00 |
B13, Campus Gotland B22, Campus Gotland B23, Campus Gotland B24, Campus Gotland B25, Campus Gotland B27, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 08:00 - 12:00 | Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Helena Skogström |
Vetenskapligt skrivande *Anmälan och info i Ladok Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 08:00 - 12:00 | Grundkurs i marknadsföring 2 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Anna-Carin Nordvall | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 12:00 |
Projekt och ledarskap Projektledning och ledarskap |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen Tentamen, papperstenta |
Magnus Larsson Mia Ljungblom |
Project planning/leadership Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:00 - 13:00 | Introduktion till datorteknik | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Anders Randler | Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 08:00 - 13:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument Lärande och utveckling, förskollärare Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Se kommentar Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok Arkeologi kl. 8-12 4PE012, 4PE013 kl. 8-12 4PE185 kl. 8-13 Ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 08:00 - 12:00 |
Introduktion till kvalitetsteknik för ingenjörer Kvalitetsteknik Programvaruteknisk baskurs |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta Tentamen, papperstenta |
Andreas Hedrén Gunnar Dahlin Maria Wennerström Wohrne |
Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 08:00 - 13:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Grundläggande statistik A4 Statistik A4/SP, samläsning CGO, HT2023 Statistik för samhällsplanerare |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta |
STATISTIK 8-13 ENGELSKA 8-12 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 08:00 - 12:00 |
Kulturvårdens fält Socialpolitik och socialt arbete i nutida Sverige |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omdugga Omtentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok Anmälan i Ladok. 5KV766 SKRIVÖVNING OMPROV KL 8-11 2SC161 OM E-TENTA 8-12 Kom ihåg dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan start. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 08:00 - 11:00 |
Termin 2, HT22, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II Termin 2, VT22, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II Termin 2, VT23, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta |
Farmakologi Digital tentamen i Inspera. Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 08:00 - 12:00 | Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer |
Basgrupp N Basgrupp G |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Tentamen, E-tenta |
NKSE-tentamen Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-11 | 08:00 - 12:00 |
Barns livsvillkor, aktörskap och socialisation, förskollärare Matematik i förskolan Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Anne-Sofie Nyström Gabriella Gejard |
*Anmälan och info i Ladok 4PE040 - Papperstenta 4PE238 E-tenta Kom ihåg legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta |
Tomas Persson |
Omexamination 1: Tentamen *Anmälan och info i Ladok Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 08:00 - 11:00 | Kulturvårdens fält | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omdugga | Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Vetenskapsteori och forskningsmetodik, förskollärare | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, E-tenta | Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 08:00 - 13:00 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 |
För tid och plats se Ladok Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta | Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 08:00 - 11:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta |
Mikrobiologi Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 |
Lärande och utveckling, grundlärare 4-6 Lärande och utveckling, grundlärare F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta |
Helena Skogström Tomas Persson |
Omexamination 2: Tentamen *Anmälan och info i Ladok Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 08:00 - 12:00 | Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta | Fredrik Sjöstrand | Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 08:00 - 12:00 | Sociala villkor och sociala problem II | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok Kom ihåg att ta med dina inloggningsuppgifter till ditt studentkonto, användarnamn och lösenord A. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:00 - 11:00 |
Kvalitetsteknik Processledning och ledningssystem |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Swaminathan Ramanathan | Come 30 minutes before the exam starts. Bring your identification and your anonymity code you got when you registered for the exam in Ladok. | Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 08:00 - 13:00 |
Rörelse, kost och hälsa i förskolan Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Emilia Tallroth Erika Sandström |
*Anmälan och info i Ladok 4PE209 kl. 8-12 4PE217, 4PE218 kl. 8-13 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 |
Matematik III, grundlärare F-3 Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
David Sjögren |
*Anmälan och info i Ladok Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 08:00 - 12:00 |
Arkeologi A Arkeologi och antik historia I Samhällsorienterande ämnen för F-3 Stammar, stater, marknader och städer |
Se kommentar Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta Tentamen, papperstenta |
Anmälan i Ladok. ARK A- A3 Stammar och stater E-tenta 5AR604 - Papperstenta 5RT614 E-tenta Kom ihåg att ta med legitimation, anonymitetskod och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 08:00 - 13:00 |
Botanisk systematik, morfologi och evolution Grundläggande statistik A4 Statistik för samhällsplanerare |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, Pappers-tenta | Bertil Ståhl | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 08:00 - 11:00 | Grundkurs i företagsfinansiering | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta |
Anmälan i Ladok Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 08:00 - 12:00 |
Sociala villkor och sociala problem I Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok Lokal i Uppsala: Råbyvågen 95, sal 1 & 3. Visby Tentasalen. Kom ihåg att ta med dina inloggningsuppgifter till ditt studentkonto, användarnamn och lösenord A |
Karta | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 |
C10, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 08:00 - 12:00 |
Programvaruteknisk baskurs Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, Pappers-tenta Tentamen, E-tenta |
Helena Skogström |
Anmälan och info i Ladok Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Företagsekonomi och företagandets historia Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, Pappers-tenta Tentamen, E-tenta |
Olle Nordberg |
Tentamen delkurs 1. *Anmälan och info i Ladok 2FE919 14-17 Papperstenta 4PE041 14-18 E-tenta Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 08:00 - 13:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Termin 6,, SSK, Komplexa vårdsituationer |
Basgrupp N Basgrupp G |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Omtentamen, E-tenta |
NKSE omtentamen I NKSE omtentamen I 8-12 1BG049 8-13 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-09 | 08:00 - 13:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Naturvetenskap och teknik för grundlärarprogrammet med inriktning mot F-3 Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Helena Skogström Maria Wennerström Wohrne |
Anmälan i Ladok. 1BG028, 1BG049 Tid kl 8:00-13.00 Papperstenta 4PE012, 4PE013 Tid kl. 8:00-12:00 E-tenta Ta med legitimation, Campuskort och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan start. |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Ekonomisk kalkylering Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I |
Basgrupp N Basgrupp G Basgrupp U-V |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Anmälan i Ladok. T1 E-tenta kl 14-18 2FE945 Papperstenta 14-17 Ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 08:00 - 10:00 | Digitalisering | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Anders Randler | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 08:00 - 12:00 |
Arkeologi A Att bruka jord, att skapa monument |
Se kommentar Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta |
Anders Kaliff Paul Wallin |
Obligatorisk anmälan i Ladok. Omtentamen i Visby för ARK A2 Att bruka jord. Obligatorisk anmälan i Ladok. Tid och plats meddelas senare. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 09:00 - 13:00 | Databaser 1 | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta |
Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 14:00 - 17:00 | Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Tentamen, E-tenta |
Farmakologi Digital tentamen i Inspera. Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-16 | 09:00 - 13:00 |
Kvalitetssäkring i systemutveckling Organisation II: Organisationen och omvärlden |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, Pappers-tenta Tentamen, E-tenta |
Maritha Dahlin |
Anmälan i Ladok. 2FE996 9-12 2IS224 9-13 Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 08:00 - 12:00 |
Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Ida Bergvall |
*Anmälan och info i Ladok Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 12:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Tentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok. T3 E-tenta 8-12 Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 12:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II |
Basgrupp N Basgrupp G |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Tentamen, E-tenta |
Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. | Karta | |||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 12:00 |
Arkeologi A Samhällsorienterande ämnen för F-3 Stammar, stater, marknader och städer |
Se kommentar Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta |
Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 09:00 - 13:00 | IT-säkerhet | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, E-tenta |
Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskor Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 14:00 - 18:00 | Termin 3,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa I |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Obligatorisk Tentamen, E-tenta |
Sluttentamen T3 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 14:00 - 17:00 |
Engelska för grundlärare, årskurs 4-6 Engelska för grundlärare, årskurs F-3 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Omtentamen, E-tenta |
Språkkultur Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:00 - 13:00 |
Energi och system Inledande programmering med Java |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta Tentamen, papperstenta |
1GV164 Paperexam 08:00-13:00 2IS233 E-exam 08:00-13:00 Come 30 minutes before the exam starts. Bring your identification and your anonymity code you got when you registered for the exam in Ladok. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
B22, Campus Gotland C10, Campus Gotland C13, Campus Gotland C15, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Övrigt |
Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Campus är låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Juridiskt grundår |
B22, Campus Gotland Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Tentamen, E-tenta |
T1 Anmälan i Ladok. Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. Salsindelning är meddelad via Epost. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 08:00 - 13:00 |
Algebra och vektorgeometri Samhällsorienterande ämnen för F-3 Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 Vindresursbedömning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta Tentamen, E-tenta Tentamen, papperstenta |
Kimberly Norrman Maria Wennström |
Tentaanmälan via Ladok 4PE042 kl. 8-12 E-exam 1MA008 kl. 8-13 Paperexam 5RT614 kl. 8-13 E-exam 1GV186 kl. 8-13 Paperexam Bring your identification and your your student account and password A. Arrive at the hall 30 min before the exam starts |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, E-tenta |
Véronique Simon |
*Anmälan och info i Ladok Anmälan i Ladok. ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:00 - 12:00 | Beslutsfattande - individen och organisationen | Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | Tentamen, papperstenta | Anna-Carin Nordvall |
Anmälan i Ladok Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 |
Analys och utveckling av logistiska system Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Tentamen, papperstenta |
Anna Kahlbom Björn Samuelsson Ida Bergvall Synnöve Carlsson |
*Anmälan och info i Ladok 4PE010 kl. 14-18 4PE011 kl. 14-19 Kom ihåg att ta med legitimation samt din anonymitetskod du fick när du anmälde dig till tentan i Ladok. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-13 | 14:00 - 18:00 |
Arkitektur och designmönster Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv Socialt arbete med våld i nära relation - samläsning |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Anmälan i Ladok 2IS226 kl. 14.00-17.00 Papper Kom ihåg att ta med dina inloggningsuppgifter till ditt studentkonto, användarnamn och lösenord A |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-20 | 08:00 - 13:00 |
Botanisk systematik, morfologi och evolution Grundkurs i företagsfinansiering Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
Erika Sandström |
*Anmälan och info i Lado 2FE997 8-11 2PS904 8-12 4PE218, 4PE217, 1BG603 kl 8-13 Ta med Campuskort, legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
Naturvetenskap och teknik för grundlärare 4-6 Rörelse, kost och hälsa i förskolan Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II |
Basgrupp G Basgrupp N |
Mer information i Studium Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
EDU Tenta Obligatorisk Omtentamen, E-tenta |
Anna Nordlund Emilia Tallroth Helena Skogström |
Anmälan i Ladok 1BG049 14-16 Farmakologi T2 kl. 14-17 4PE209, 4PE041, 4PE042 kl. 14-18 Ta med campuskort, legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. |
Karta | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 08:00 - 12:00 |
Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare Vetenskapliga grunder och akademiska färdigheter i företagsekonomi |
Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland |
Omtentamen, E-tenta Omtentamen, Pappers-tenta |
David Sjögren Fredrik Sjöstrand |
Anmälan i Ladok 2FE943 8-12 4PE186 8-13 Kom ihåg att ta med legitimation och dina inloggninguppgifter till ditt studententkonto, användarnamn och lösenord A. Kom 30 min innan tentan börjar. På helgen är Campus låst, du kommer in med ditt Campuskort. |
Karta | |||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Torget (D-huset), Campus Gotland, 0
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 19:00 - 21:00 | Torget (D-huset), Campus Gotland | Studentaktivitet | Shuangqi (Olivia) Liu | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 19:00 - 21:00 | Torget (D-huset), Campus Gotland | Workshop | Shuangqi (Olivia) Liu | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Uppsalarummet, A30, Campus Gotland, 10
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:15 - 15:00 | Arkeologi och antik historia I | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Christoph Kilger |
AAH I Moment 1 Gruppseminarier enligt särskilt schema i Studium. |
Karta | |||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:00 - 09:45 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Carl-Gösta Ojala Christoph Kilger Helene Martinsson-Wallin |
Visby & Uppsala group 1 Lecture/seminar: Matriality |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 09:15 - 17:00 |
Det vetenskapliga hantverket Historisk ekologi Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
Geijersalen 6-1023, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Information Uppstartsstöd Videoseminarium |
Angus Graham Anneli Ekblom Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Helene Martinsson-Wallin Karl-Johan Lindholm Michael Lindblom Paul Wallin |
Meet & Greet Information for all new Master's students, presentations of ongoing research projects, etc. Mandatory to be present. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Möte |
Gunilla Runesson Julia Wihlborg Karl-Johan Lindholm Luigi Prada Maria Bengtsson Michael Lindblom |
Arbetsmiljö- och Lika Villkorsmöte |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:00 - 12:00 | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Möte | Joakim Wehlin | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 08:15 - 10:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Anneli Ekblom Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Helene Martinsson-Wallin |
Visby & Uppsala group 1 Lecture/seminar: Hybridity |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 10:15 - 12:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Helene Martinsson-Wallin Michael Lindblom |
Lecture/seminar: Power |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 13:00 - 14:30 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videokonferens | Karl-Johan Lindholm | Institutionsstyrelse |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videokonferens | Karl-Johan Lindholm | Personalmöte |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 08:15 - 10:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Helene Martinsson-Wallin |
Lecture/seminar: Identity |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 10:15 - 12:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoseminarium |
Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Erika Weiberg |
Lecture/seminar: Time Uppstart: kl.11:00 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 08:15 - 12:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Presentation Videoseminarium |
Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Helene Martinsson-Wallin |
Presentations. Detailed schedule in Studium. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Presentation Seminarium |
Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala |
Presentations, see Studium for a detailed schedule. |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 10:30 - 11:30 | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Möte | Angus Graham | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Möte | Angus Graham | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 09:00 - 12:00 | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Möte | Angus Graham | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 10:15 - 12:00 | Perspektiv på det förflutna: tillämpad teori och metod |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videoseminarium |
Benjamin Raffield Carl-Gösta Ojala Helene Martinsson-Wallin |
Comparative analogy |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 13:00 - 14:30 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videokonferens | Karl-Johan Lindholm | Institutionsstyrelse |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videokonferens | Karl-Johan Lindholm | Personalmöte |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 14:15 - 16:00 |
2-1024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Charlotte Hedenstierna-Jonson |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 10:15 - 12:00 |
22-0031, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Charlotte Hedenstierna-Jonson |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 10:15 - 12:00 | Den vikingatida världen |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videoföreläsning | John Ljungkvist | Lecture: Commodities and the Indian Ocean World |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 10:15 - 12:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Uppstartsstöd Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 13:00 - 14:30 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videokonferens | Karl-Johan Lindholm | Institutionsstyrelse |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videokonferens | Karl-Johan Lindholm | Personalmöte |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 10:15 - 12:00 |
16-2043, Engelska parken 2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 10:15 - 12:00 | Östersjöområdets förhistoria |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Videoföreläsning |
Karin Ojala Paul Wallin |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken 22-0031, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium Uppstartsstöd |
Karin Ojala |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 12:15 - 14:00 | Det vetenskapliga hantverket | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Seminarium | Paul Wallin | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 13:15 - 15:00 | Cultural Heritage Management and Contract Archaeology, joint course VT2024 |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Föreläsning | Anneli Ekblom | Master Cultural Heritage |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 09:30 - 10:30 | Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | Möte | Helene Martinsson-Wallin | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:00 - 16:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Uppsatsventilering |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 14:15 - 16:00 | Cultural Heritage Management and Contract Archaeology, joint course VT2024 |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Föreläsning | Anneli Ekblom | Master Cultural Heritage |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 13:15 - 15:00 | Cultural Heritage Management and Contract Archaeology, joint course VT2024 |
2-0024, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Föreläsning | Anneli Ekblom | Master Cultural Heritage |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 10:15 - 12:00 |
2-2033, Engelska parken Uppsalarummet, A30, Campus Gotland |
Högre Seminarium | Karin Ojala |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.Änget, Campus Gotland, 10
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-23 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-24 | 09:30 - 13:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-08-25 | 09:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Möte | Sofia Boxe | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-08-28 | 10:15 - 15:45 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | Bullet Dance sprint planning | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-08-29 | 08:30 - 14:00 | Kvalitetssäkring i systemutveckling |
C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Workshop | Maritha Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Josephine mfl | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-08-30 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-08-31 | 09:15 - 13:15 | Änget, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-01 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-04 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Workshop Marketing | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-05 | 08:00 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Klara m.fl | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-06 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-07 | 09:15 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-08 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B11, Campus Gotland B13, Campus Gotland E30, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
CG grupp 17-22 Diskussionsklubb 1 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Marie Kristiansson | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Sandra | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-09 | 14:15 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-11 | 08:15 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Klara m.fl | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Klara m.fl | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | BD meeting | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-12 | 10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Lisa | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-13 | 08:15 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:45 | Änget, Campus Gotland | Johanna M | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | F. SDD | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-14 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | SBH | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-15 | 08:15 - 10:00 | Utvecklingspsykologi för socialt arbete |
B26, Campus Gotland E30, Campus Gotland E35, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Via Zoom Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Anton Gerbrand |
CG grupp 17-22 Diskussionsklubb 2 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
10:00 - 13:15 | Änget, Campus Gotland | Johanna M | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Introduktion till hållbar energiomställning |
B23, Campus Gotland Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Geoffrey De Sena | News Seminar 1 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Johanna M | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-16 | 12:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-18 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Intro SDD Groupwork | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-19 | 08:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Charlotte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | AMS | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-20 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Stina Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Klara m.fl | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | sektmöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-21 | 09:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Information | Daniel Nilsson Ranta | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Änget, Campus Gotland |
Tartaros 3 Retrospective |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-22 | 08:30 - 09:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-09-23 | 16:30 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | ams | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-09-25 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | Gaia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-09-26 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:30 | Änget, Campus Gotland |
Em Introduction to game design , board game work |
Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-09-27 | 08:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Besök | Studentavdelningen Ladok | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-09-28 | 09:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | G15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Ball Bash | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-09-29 | 08:15 - 09:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Grupparbete | Grp Markus | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:15 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | BD playtest | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-02 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:45 | Änget, Campus Gotland | Tilda | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-03 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | BD playtest | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-04 | 09:45 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-05 | 09:00 - 15:00 |
E48, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Möte | Gunnar Dahlin |
Karta
Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-06 | 10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-09 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-10 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Grupp E | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-11 | 08:00 - 12:00 | Kulturvårdens fält |
Flundran, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Seminarium |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-12 | 08:00 - 11:15 | Änget, Campus Gotland | SSK T1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 15:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | SDD Nature-based | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-13 | 08:00 - 10:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Johanna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-16 | 08:30 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Möte | Amanda Skoggren | Återkoppling säkerhetsgenomgång | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | BD playtest | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-17 | 10:15 - 14:15 | Änget, Campus Gotland | Bedömning och omdömen - Gruppuppgift | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Bedömning och omdömen - Gruppuppgift | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-18 | 09:15 - 09:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:45 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-19 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-20 | 09:30 - 11:00 | Änget, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-21 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | NN | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-22 | 10:00 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | nelly | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-23 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | jacob | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-24 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Elin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-10-25 | 09:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | julia | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:30 | Änget, Campus Gotland | Mechanics | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-10-26 | 09:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | SDD Nature-based | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Termin 4,, SSK, Ohälsa och främjande av hälsa II | Basgrupp N | Änget, Campus Gotland | Introduktion |
Intro Trauma Introduktion med Maria Magnsbacka via Zoom 13.15-13.30 Därefter eget arbete |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Elsa | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-10-27 | 08:30 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Emilio SL | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-10-28 | 09:30 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Emilio SL | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Engla | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-10-29 | 10:00 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Jacob | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-10-30 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | <3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-10-31 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-01 | 09:00 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-02 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | jacob | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-03 | 10:15 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Änget, Campus Gotland | Steering Committee Group - 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-04 | 00:00 - 00:00 | Alla helgons dag | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-05 | 13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland |
Erik N. / Gaia 5 GD3 / Internal Playtesting |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-06 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-07 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:30 | Änget, Campus Gotland | Basgruppsarbete, Sofia | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-08 | 09:15 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Strategy for Participation & Communication | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-09 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-10 | 08:30 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Linda | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | b-jg | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-13 | 08:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Änget, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-14 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Grupp15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Salzilla | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-15 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Grupp 15 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:30 | Änget, Campus Gotland | Grupp 7 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-16 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-17 | 09:30 - 12:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-18 | 10:00 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:15 | Änget, Campus Gotland | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-19 | 11:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-20 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-21 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-22 | 09:15 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-23 | 09:15 - 10:30 | Änget, Campus Gotland | Möte | Jenny Helin | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-11-24 | 09:15 - 17:00 | Spel och samhälle |
Backsippan, Campus Gotland C11, Campus Gotland C13, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Grupparbete |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-11-25 | 10:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Engla | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Engla | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-11-26 | 10:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Engla | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Engla | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-11-27 | 08:30 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | SBH | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | SBH | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-11-28 | 08:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | MMO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | MMO | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-11-29 | 08:15 - 12:15 | Änget, Campus Gotland |
Zandra och Jenifer PM |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-11-30 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-01 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-02 | 18:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-03 | 12:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-04 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | SDD nature-based | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | A | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-05 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:30 | Änget, Campus Gotland | A | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-06 | 09:15 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | SDD nature based | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-07 | 10:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | SDD nature based | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Tartaros 3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | HuGo | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-08 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | A | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | A | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-09 | 17:30 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-10 | 10:00 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-11 | 09:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:30 | Änget, Campus Gotland | Martin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-12 | 08:15 - 12:15 | Änget, Campus Gotland | MO | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Mo | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:15 | Änget, Campus Gotland | Basgrupp B | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-13 | 08:00 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Mo | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Em | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-14 | 08:00 - 10:00 | Änget, Campus Gotland | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | B uppsats | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | B uppsats | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:30 | Änget, Campus Gotland | A | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-15 | 08:30 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Grupparbete | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-18 | 08:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | MERRY X-MAS! | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Martin | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-19 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | JJ | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-20 | 08:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Grupparb | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-21 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-22 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-23 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-24 | 00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 52, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2023-12-25 | 00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2023-12-26 | 00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2023-12-27 | 07:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2023-12-28 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2023-12-29 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Lör | 2023-12-30 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Sön | 2023-12-31 | 00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||
v 1, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-01 | 00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-02 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-03 | 08:00 - 16:45 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-04 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-05 | 08:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Änget, Campus Gotland | Tentap | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-06 | 00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-07 | 10:00 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | Frida W | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Frida W | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-08 | 09:45 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Arbetslag 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-09 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | /J | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-10 | 08:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Mo | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Mo | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-11 | 09:30 - 12:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-12 | 08:30 - 12:15 | Änget, Campus Gotland | Emmy | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 07:00 - 17:00 |
Backsippan, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Heden, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Service |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 08:30 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Emilio | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Änget, Campus Gotland | HuGo | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | A | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-17 | 08:30 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Ellen | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Emilio | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 16:45 | Änget, Campus Gotland | A | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 08:15 - 11:00 |
Personlig och professionell utveckling (termin 3) PPU termin 3 - samläsning |
Änget, Campus Gotland | Uppsamlingstillfälle | Eva Hall | Dramaworkshop 1 & 2 | Karta | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Master of disaster | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Emilio | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-19 | 09:15 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Grupp B2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:15 | Änget, Campus Gotland | Grupp B2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-20 | 11:00 - 15:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-21 | 13:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-22 | 10:15 - 14:00 | Änget, Campus Gotland | j | Karta | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 08:00 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Ellen | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:15 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-24 | 10:15 - 12:15 | Änget, Campus Gotland | Julia J | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Ellen | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Mariam | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 08:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Emilio | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:00 | Änget, Campus Gotland | Möte | Kirsten Åkerman | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 09:00 - 12:30 | Änget, Campus Gotland | Rebecka K | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Byggnadsdokumentation och bebyggelsehistoriska studier | Änget, Campus Gotland | Seminarium | Sandra Såger | Karta | ||||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | A | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-01-27 | 12:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 16:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:45 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-01-28 | 12:30 - 16:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
16:30 - 19:30 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 09:00 - 13:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | A | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 08:15 - 17:00 | Innovationer för energiomställning |
E45, Campus Gotland Flundran, Campus Gotland Myren, Campus Gotland Rauken, Campus Gotland Änget, Campus Gotland |
Obligatorisk Seminarium |
Simon Davidsson Kurland | Innovation day |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 08:30 - 12:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:30 | Änget, Campus Gotland | Läs | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 17:45 | Änget, Campus Gotland | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
18:30 - 19:00 | Änget, Campus Gotland | Karta |