Denna sida kommer att avvecklas den 31 januari 2024 .
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Program |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 20 | Mån Maj 13 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 | Föreläsning |
Helene Martinsson-Wallin Michael Lindblom |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
08:15 - 11:30 | Forskningsmetoder i vindkraftsprojektering | Föreläsning | Jens Nørkær Sørensen | Research ethics / pagiarism | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Grupparbete | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Grupparbete | Grp Hanna | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grupparbete | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Energiproduktion och nyttjande | ENTRANS 1 |
Obligatorisk Seminarium |
Ola Eriksson | Energy systems :Seminar | Karta | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Estetiskt lärande i förskolan | FSK2 | Seminarium | Åsa Österdahl | M3 Examination Ostendorf Musikdidaktik | Karta | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Teknisk-antikvarisk byggprocess | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | Information | Håkan Mattsson | GGC Presentation practice | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Interaktionsdesign och UX | Föreläsning | Martin Goblirsch | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kulturarvspolitik och identitet | Föreläsning | Anna Karlström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Svenska III för grundlärare 4-6 Svenska III för grundlärare Fk-3 |
GRH6 GRL6 |
Föreläsning Videoföreläsning |
Maria Wennerström Wohrne | Litterär analys och kritisk litteracitet |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024 | Övning | Helene Martinsson-Wallin |
AAH II Visby. Praktisk övning 1. Keramik. Plats: Arkeologilabbet B34. |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Estetiskt lärande i förskolan | FSK2 | Seminarium | Jeanette Bernövall | D5 Konfliktspel med handdockor | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Interaktionsdesign och UX | Workshop | Martin Goblirsch | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kulturarvspolitik och identitet | Föreläsning | Anna Karlström | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Svenska III för grundlärare 4-6 Svenska III för grundlärare Fk-3 |
GRH6 GRL6 |
Föreläsning Videoföreläsning |
Annika Hillbom |
Bedömning och styrdokument i svenskämnet Föreläsare i Visby |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Teknisk-antikvarisk byggprocess | Föreläsning | Sandra Såger | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Estetiskt lärande i förskolan | FSK2 | Arbetslag | Arbetslag D6 | Karta |
Ändrade inom de senaste 60 timmarna.