Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.
Tid 08:00 - 18:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Jan. 8
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Jan. 9
Reglerteknik I
E3
F3
X4.1
F3
X4.1
Tentamen
Del A & B
17:00
08:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Jan. 10
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Jan. 11
Fasta tillståndets fysik F
F3
MasKvaTek1
MasKvaTek1
Tentamen
17:00
08:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Jan. 12
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Jan. 15
Strömningslära
F3
F4.T.fk
F4.T.fk
Föreläsning
Anders Goude
F1
Karta
10:00
08:15
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Föreläsning
Jens Sjölund
F1
Karta
12:00
10:15
Mekanik III
F3
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
Föreläsning
Lisa Freyhult
F1
Karta
15:00
13:15
Hållfasthetslära
ES4
F3
F4.T.fk
F3
F4.T.fk
Föreläsning
Reza Afshar
F1
Karta
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Jan. 16
Industriell ekonomi
F3
IT3
KandDv3
IT3
KandDv3
Föreläsning
Thomas Lennerfors
10:00
08:15
Elektromagnetism och elkraftteknik
Elkraftteknik
Elkraftteknik med laborationer
Elkraftteknik
Elkraftteknik med laborationer
E2
EI2
ES3
F3
KKI1
MaFyEn
STS3.E
EI2
ES3
F3
KKI1
MaFyEn
STS3.E
Föreläsning
Johan Forslund
Mikael Bergkvist
Mikael Bergkvist
F1
Karta
12:00
10:15
Mekanik III
F3
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
Föreläsning
Lisa Freyhult
F2
Karta
15:00
13:15
Hållfasthetslära
ES4
F3
F4.T.fk
F3
F4.T.fk
Lektion
Reza Afshar
L1
Karta
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Jan. 17
Elektromagnetism och elkraftteknik
Elkraftteknik
Elkraftteknik med laborationer
Elkraftteknik
Elkraftteknik med laborationer
E2
EI2
ES3
F3
KKI1
MaFyEn
STS3.E
EI2
ES3
F3
KKI1
MaFyEn
STS3.E
Föreläsning
Johan Forslund
Mikael Bergkvist
Mikael Bergkvist
F2 - Trefas
Karta
10:00
08:15
Strömningslära
F3
F4.T.fk
F4.T.fk
Föreläsning
Anders Goude
F2
Karta
12:00
10:15
Mekanik III
F3
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
Föreläsning
Lisa Freyhult
F3
Karta
15:00
13:15
Hållfasthetslära
ES4
F3
F4.T.fk
F3
F4.T.fk
Föreläsning
Reza Afshar
F2
Karta
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Jan. 18
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasIndAnalys1
STS4
X3
Föreläsning
Jens Sjölund
F2
Karta
10:00
08:15
Elektromagnetism och elkraftteknik
Elkraftteknik
Elkraftteknik
F3
KKI1
STS3.E
KKI1
STS3.E
Lektion
Samuel Forsberg
L1
Karta
12:00
10:15
Mekanik III
F3
Lektion
Urban Eriksson
L1
Karta
12:00
10:15
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Lektion
L1
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4006
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
15:00
13:15
Hållfasthetslära
ES4
F3
F4.T.fk
F3
F4.T.fk
Lektion
Reza Afshar
L2
Karta
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Jan. 19
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Lektion
L1
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4006
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
10:00
08:15
Mekanik III
F3
Lektion
Urban Eriksson
L2
Karta
10:00
08:15
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Lektion
L1
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4006
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
12:00
10:15
Strömningslära
F3
F4.T.fk
F4.T.fk
Föreläsning
Anders Goude
F3
Karta
12:00
10:15
Industriell ekonomi
F3
IT3
KandDv3
IT3
KandDv3
Övning
Thomas Lennerfors
Karta
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Jan. 22
Elektromagnetism och elkraftteknik
Elkraftteknik
Elkraftteknik med laborationer
Elkraftteknik
Elkraftteknik med laborationer
E2
EI2
ES3
F3
KKI1
MaFyEn
STS3.E
EI2
ES3
F3
KKI1
MaFyEn
STS3.E
Föreläsning
Johan Forslund
Mikael Bergkvist
Mikael Bergkvist
F3 - Synkronmaskinen del 1
Karta
10:00
08:15
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Lektion
L2
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4003
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4102
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4102
15:00
13:15
Strömningslära
F3
F4.T.fk
F4.T.fk
Lektion
Anders Goude
Charitini Stavropoulou
Charitini Stavropoulou
L1
Karta
15:00
13:15
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Lektion
L2
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4003
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4102
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4102
17:00
15:15
Mekanik III
F3
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
Föreläsning
Lisa Freyhult
F4
Karta
17:00
15:15
Industriell ekonomi
F3
IT3
KandDv3
IT3
KandDv3
Övning
Thomas Lennerfors
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Jan. 23
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Lektion
L2
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4003
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4102
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4102
10:00
08:15
Strömningslära
F3
F4.T.fk
F4.T.fk
Lektion
Anders Goude
Charitini Stavropoulou
Charitini Stavropoulou
L2
https://link.mazemap.com/BHtwChEt
https://use.mazemap.com/?campusid=49&sharepoitype=identifier&sharepoi=%C3%85ngstr%C3%B6m-101136
https://use.mazemap.com/?campusid=49&sharepoitype=identifier&sharepoi=%C3%85ngstr%C3%B6m-101136
10:00
08:15
Industriell ekonomi
F3
IT3
KandDv3
IT3
KandDv3
Övning
Thomas Lennerfors
Karta
12:00
10:15
Elektromagnetism och elkraftteknik
Elkraftteknik
Elkraftteknik
F3
KKI1
STS3.E
KKI1
STS3.E
Lektion
Samuel Forsberg
L2
Karta
15:00
13:15
Hållfasthetslära
ES4
F3
F4.T.fk
F3
F4.T.fk
Föreläsning
Reza Afshar
F3
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Jan. 24
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasIndAnalys1
STS4
X3
Föreläsning
Jens Sjölund
F3
Karta
10:00
08:15
Elektromagnetism och elkraftteknik
Elkraftteknik
Elkraftteknik
F3
KKI1
STS3.E
KKI1
STS3.E
Lektion
Samuel Forsberg
L3
Karta
12:00
10:15
Hållfasthetslära
ES4
F3
F4.T.fk
F3
F4.T.fk
Lektion
Reza Afshar
L3
Karta
15:00
13:15
Mekanik III
F3
Lektion
Urban Eriksson
L3
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Jan. 25
Strömningslära
F3
F4.T.fk
F4.T.fk
Föreläsning
Anders Goude
F4
Karta
10:00
08:15
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasIndAnalys1
STS4
X3
Föreläsning
Jens Sjölund
F4
Karta
12:00
10:15
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Lektion
L3
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4006
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
15:00
13:15
Hållfasthetslära
ES4
F3
F4.T.fk
F3
F4.T.fk
Föreläsning
Reza Afshar
F4
Karta
15:00
13:15
Mekanik III
F3
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
Föreläsning
Lisa Freyhult
F5
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Jan. 26
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Lektion
L3
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4006
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
10:00
08:15
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Lektion
L3
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4006
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
12:00
10:15
Strömningslära
F3
F4.T.fk
F4.T.fk
Lektion
Anders Goude
Charitini Stavropoulou
Charitini Stavropoulou
L3
Karta
12:00
10:15
Elektromagnetism och elkraftteknik
Elkraftteknik
Elkraftteknik
F3
KKI1
STS3.E
KKI1
STS3.E
Räknestuga
Egil Schultz
Erik Jonasson
Erik Jonasson
RS1
Karta
15:00
13:15
Mekanik III
F3
Lektion
Patrik Thunström
L4
Karta
15:00
13:15
Hållfasthetslära
ES4
F3
F4.T.fk
F3
F4.T.fk
Lektion
Reza Afshar
L4
Karta
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Jan. 29
Mekanik III
F3
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
Föreläsning
Lisa Freyhult
F6
Karta
10:00
08:15
Elektromagnetism och elkraftteknik
Elkraftteknik
Elkraftteknik med laborationer
Elkraftteknik
Elkraftteknik med laborationer
E2
EI2
ES3
F3
KKI1
MaFyEn
STS3.E
EI2
ES3
F3
KKI1
MaFyEn
STS3.E
Föreläsning
Johan Forslund
Mikael Bergkvist
Mikael Bergkvist
F4 - Synkronmaskinen del 2
Karta
12:00
10:15
Mekanik III
F3
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
Seminarium
Giulia Polverini
Lisa Freyhult
Patrik Thunström
Urban Eriksson
Lisa Freyhult
Patrik Thunström
Urban Eriksson
S1
Karta
12:00
10:15
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Lektion
L4
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4003
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4102
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4102
15:00
13:15
Industriell ekonomi
F3
IT3
KandDv3
IT3
KandDv3
Seminarium
Thomas Lennerfors
https://use.mazemap.com/?campusid=49&sharepoitype=identifier&sharepoi=%C3%85ngstr%C3%B6m-101125
https://use.mazemap.com/?campusid=49&sharepoitype=identifier&sharepoi=%C3%85ngstr%C3%B6m-101136
https://use.mazemap.com/?campusid=49&sharepoitype=identifier&sharepoi=%C3%85ngstr%C3%B6m-101172
https://use.mazemap.com/?campusid=49&sharepoitype=identifier&sharepoi=%C3%85ngstr%C3%B6m-101260
https://use.mazemap.com/?campusid=49&sharepoitype=identifier&sharepoi=%C3%85ngstr%C3%B6m-101136
https://use.mazemap.com/?campusid=49&sharepoitype=identifier&sharepoi=%C3%85ngstr%C3%B6m-101172
https://use.mazemap.com/?campusid=49&sharepoitype=identifier&sharepoi=%C3%85ngstr%C3%B6m-101260
15:00
13:15
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Lektion
L4
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4003
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4102
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4102
17:00
15:15
Strömningslära
F3
F4.T.fk
F4.T.fk
Föreläsning
Anders Goude
F5
Karta
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Jan. 30
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Lektion
L4
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4003
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4102
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4102
10:00
08:15
Elektromagnetism och elkraftteknik
Elkraftteknik
Elkraftteknik med laborationer
Elkraftteknik
Elkraftteknik med laborationer
E2
EI2
ES3
F3
KKI1
MaFyEn
STS3.E
EI2
ES3
F3
KKI1
MaFyEn
STS3.E
Föreläsning
Johan Forslund
Mikael Bergkvist
Mikael Bergkvist
F5 - Transformator del 1
Karta
10:00
08:15
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasIndAnalys1
STS4
X3
Föreläsning
Jens Sjölund
F5
Karta
12:00
10:15
Strömningslära
F3
F4.T.fk
F4.T.fk
Lektion
Anders Goude
Charitini Stavropoulou
Charitini Stavropoulou
L4
Karta
15:00
13:15
Hållfasthetslära
ES4
F3
F4.T.fk
F3
F4.T.fk
Föreläsning
Reza Afshar
F5
Karta
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Jan. 31
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Lektion
L5
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4006
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
10:00
08:15
Mekanik III
F3
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
KandFy2
KandfyAs2
KandfyGe2
KandfyMe2
Föreläsning
Lisa Freyhult
F7
Karta
10:00
08:15
Statistisk maskininlärning
F3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
F4.B
F4.Is
I4
MasComScie
MasIndAnalys1
STS4
X3
Lektion
L5
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4006
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4007
12:00
10:15
Elektromagnetism och elkraftteknik
Elkraftteknik
Elkraftteknik
F3
KKI1
STS3.E
KKI1
STS3.E
Lektion
Erik Jonasson
L4
Karta
12:00
10:15
Elektromagnetism och elkraftteknik
Elkraftteknik
Elkraftteknik
F3
KKI1
STS3.E
KKI1
STS3.E
Lektion
Erik Jonasson
L5
Karta
15:00
13:15
Hållfasthetslära
ES4
F3
F4.T.fk
F3
F4.T.fk
Lektion
Reza Afshar
L5
Karta
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Feb. 1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Feb. 2