Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 30/10
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
B7:111a, BMC
Introduktion
Göran Frenning
Karta
12:00
10:15
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
B7:111a, BMC
Föreläsning
Göran Frenning
Karta
15:00
13:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 31/10
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
B7:111a, BMC
Föreläsning
Karta
10:00
09:15
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
A9:001, BMC
Föreläsning
Karta
12:00
10:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 1/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2/11
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
B7:111a, BMC
Föreläsning
Göran Frenning
Karta
12:00
10:15
K1-3
K4.L-M
K5.L-M
MasAddTillv1-2
MasBtEl1-2
K4.L-M
K5.L-M
MasAddTillv1-2
MasBtEl1-2
101130, Ångström
Övrigt
Karta
13:00
12:15
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
B7:113a, BMC
Övning
Göran Frenning
Karta
15:00
13:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 3/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 4/11
Alla helgons dag
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 5/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 6/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 7/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 8/11
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
B7:111a, BMC
Övning
Göran Frenning
Karta
12:00
10:15
K3.L
K4.L
K5.L
K4.L
K5.L
A7:111, BMC
Studentaktivitet
Karta
13:00
12:15
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
B7:111a, BMC
Övning
Göran Frenning
Karta
15:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 9/11
Career fair
UTNARM
17:00
08:00
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 10/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 11/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 12/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 13/11
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
C8:301, BMC
Föreläsning
Göran Frenning
Karta
12:00
10:15
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
B7:111a, BMC
Övning
Göran Frenning
Karta
15:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 14/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 15/11
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
B7:111a, BMC
Övning
Göran Frenning
Karta
15:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 16/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 17/11
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
B7:111a, BMC
Föreläsning
Gästföreläsare
Karta
12:00
10:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 18/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 19/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 20/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 21/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 22/11
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
Obligatorisk
Studiebesök
Studiebesök
Göran Frenning
15:00
14:00
K1-3
K4.L-M
K5.L-M
MasAddTillv1-2
MasBtEl1-2
K4.L-M
K5.L-M
MasAddTillv1-2
MasBtEl1-2
101121, Sonja Lyttkens, Ångström
Möte
Karta
20:00
17:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 23/11
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
B7:111a, BMC
Obligatorisk
Redovisning
Redovisning
Göran Frenning
Handledare
Handledare
Karta
12:00
09:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 24/11
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
B7:111a, BMC
Frågestund
Göran Frenning
Karta
12:00
10:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 25/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 26/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 27/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 28/11
Läkemedelsformulering
A8
K4.L
R5
K4.L
R5
För tid och plats se Ladok
Tentamen
Göran Frenning
17:00
08:00
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 29/11
Farmakokinetik
K4.L
B10:1, BMC
Introduktion
Obligatorisk
Obligatorisk
Maria Kjellsson
Karta
12:00
10:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 30/11
Farmakokinetik
K4.L
A8:215a, BMC
Seminarium
Maria Kjellsson
Karta
11:00
08:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 1/12
Farmakokinetik
K4.L
B10:2, BMC
Seminarium
Maria Kjellsson
Karta
11:00
08:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2/12
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 3/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 4/12
Farmakokinetik
K4.L
B10:2, BMC
Seminarium
Maria Kjellsson
Karta
12:00
10:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 5/12
Farmakokinetik
K4.L
B10:1, BMC
Seminarium
Maria Kjellsson
Karta
11:00
08:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 6/12
Farmakokinetik
K4.L
B10:1, BMC
Seminarium
Maria Kjellsson
Karta
12:00
10:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 7/12
Farmakokinetik
K4.L
A5:001, BMC
A6:003, BMC
A6:003, BMC
Datorlab
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A5:001a
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A6:003
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A6:003
12:00
08:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 8/12
Farmakokinetik
K4.L
C2:301, BMC
Föreläsning
Lena Friberg
Karta
12:00
10:15
Farmakokinetik
K4.L
B10:1, BMC
Seminarium
Maria Kjellsson
Karta
15:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 9/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 10/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 11/12
Farmakokinetik
K4.L
A6:003, BMC
A9:001, BMC
A9:001, BMC
Datorlab
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A6:003
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A9:001a
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A9:001a
12:00
08:15
Farmakokinetik
K4.L
B8:001, BMC
Seminarium
Maria Kjellsson
Karta
16:00
13:15
Farmakokinetik
K4.L
B8:002, BMC
Seminarium
Karta
16:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 12/12
Farmakokinetik
K4.L
A6:003, BMC
B7:111a, BMC
B7:111a, BMC
Datorlab
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A6:003
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-B7:111a
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-B7:111a
12:00
08:15
Farmakokinetik
K4.L
A6:003, BMC
A7:103, BMC
A7:103, BMC
Datorlab
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A6:003
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A7:103a
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A7:103a
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 13/12
Farmakokinetik
K4.L
A5:001, BMC
A6:003, BMC
A6:003, BMC
Datorlab
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A5:001a
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A6:003
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A6:003
12:00
08:15
Farmakokinetik
K4.L
B7:101a, BMC
Föreläsning
Andrew Hooker
Karta
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 14/12
Farmakokinetik
K4.L
A6:003, BMC
A7:103, BMC
A7:103, BMC
Datorlab
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A6:003
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A7:103a
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=BMC-A7:103a
12:00
08:15
Farmakokinetik
K4.L
C8:305, BMC
Föreläsning
Thomas Dorlo
Karta
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 15/12
Farmakokinetik
K4.L
B7:101a, BMC
Föreläsning
Lena Friberg
Karta
12:00
10:15
Farmakokinetik
K4.L
B8:002, BMC
Seminarium
Karta
16:00
13:15
Farmakokinetik
K4.L
B8:001, BMC
Seminarium
Karta
16:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 16/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 17/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 18/12
Farmakokinetik
K4.L
B7:113a, BMC
Föreläsning
Irena Loryan
Karta
10:00
09:15
Farmakokinetik
K4.L
B7:113a, BMC
Föreläsning
Irena Loryan
Karta
12:00
10:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 19/12
Farmakokinetik
K4.L
A7:115, BMC
Seminarium
Karta
15:00
13:15
Farmakokinetik
K4.L
A9:117a, BMC
Seminarium
Karta
15:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 20/12
Pharmacokinetics
K4.L
Group A
A3:117a, BMC
Obligatorisk
Workshop
Workshop
Maria Kjellsson
Karta
12:00
08:15
Pharmacokinetics
K4.L
Group B
Via Zoom
Obligatorisk
Workshop
Workshop
Maria Kjellsson
17:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 21/12
Farmakokinetik
K4.L
A7:103, BMC
Seminarium
Maria Kjellsson
Karta
16:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 22/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 23/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 24/12
Julafton
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 25/12
Juldagen
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 26/12
Annandag jul
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 27/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 28/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 29/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 30/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 31/12
Nyårsafton
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 1/1
Nyårsdagen
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 2/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 3/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 4/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 5/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 6/1
Trettondedag jul
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 7/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 8/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 9/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 10/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 11/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 12/1
Pharmacokinetics
K4.L
Group 1
B8:002, BMC
Obligatorisk
Seminarium
Seminarium
Maria Kjellsson
Karta
10:00
08:15
Pharmacokinetics
K4.L
Group 2
B8:002, BMC
Obligatorisk
Seminarium
Seminarium
Maria Kjellsson
Karta
12:00
10:15
Pharmacokinetics
K4.L
Group 3
A9:111a, BMC
Examination
Irena Loryan
Karta
15:00
13:15
Pharmacokinetics
K4.L
Group 4
A9:111a, BMC
Examination
Irena Loryan
Karta
17:00
15:15
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 13/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 14/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 15/1
NMR-spektroskopi II
K4.L
MasKeKb1
MasKeOk1
MasKeKb1
MasKeOk1
A2:122a, BMC
Upprop
Ruisheng Xiong
Karta
10:00
08:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
B7:101a, BMC
Föreläsning
Information
Introduktion
Information
Introduktion
Jonathan Alvarsson
Karta
10:00
08:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A7:108, BMC
Obligatorisk
Upprop
Upprop
Inga Petersen
Karta
10:00
09:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
B7:101a, BMC
Föreläsning
Ola Spjuth
Karta
13:00
12:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
4007, Ångström
Föreläsning
Jöns Hilborn
Karta
15:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A7:108, BMC
Datorlab
Karta
15:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
K4.L
A7:114, BMC
Datorlab
Karta
15:00
13:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A9:011b, BMC
Obligatorisk
Martin Lord
Karta
15:00
13:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
C2:301, BMC
Introduktion
Obligatorisk
Obligatorisk
Jonas Rydfjord
Karta
15:00
14:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
Eget arbete
17:00
15:15
Beräkningskemi för biologiska makromolekyler
K4.L
MasKeBk1
MasKeToBk1
MasKeBk1
MasKeToBk1
A3:117a, BMC
Föreläsning
Erik Marklund
Karta
17:00
15:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
C2:301, BMC
Föreläsning
Ulrika Yngve
Karta
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 16/1
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A7:111, BMC
Obligatorisk
Martin Lord
Karta
10:00
09:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
2004, Ångström
Föreläsning
Jonas Rydfjord
Karta
11:00
09:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
4007, Ångström
Föreläsning
Jöns Hilborn
Karta
12:00
10:15
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A7:114, BMC
Föreläsning
Wesley Schaal
Karta
12:00
10:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
K4.L
A9:111a, BMC
Föreläsning
Jonathan Alvarsson
Karta
12:00
10:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A9:017b, BMC
Obligatorisk
Inga Petersen
Karta
12:00
10:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
2004, Ångström
Föreläsning
Obligatorisk
Obligatorisk
Jonas Rydfjord
Karta
12:00
11:15
Kemisk molekylär design
K4.L
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
B7:113a, BMC
Introduktion
Obligatorisk
Obligatorisk
Christine Dyrager
Karta
15:00
13:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
A8:215a, BMC
Föreläsning
Jörgen Bengtsson
Karta
15:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A7:114, BMC
Datorlab
Wesley Schaal
Karta
16:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
K4.L
A7:115, BMC
Datorlab
Karta
16:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 17/1
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
4007, Ångström
Föreläsning
Oommen Varghese
Karta
10:00
08:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
C4:305, BMC
Föreläsning
Karta
12:00
09:15
Kemisk molekylär design
K4.L
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
B10:2, BMC
Introduktion
Obligatorisk
Projekt
Obligatorisk
Projekt
Christine Dyrager
Roland Lindh
Roland Lindh
Karta
12:00
10:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
C4:301, BMC
Föreläsning
Wesley Schaal
Karta
12:00
10:15
Beräkningskemi för biologiska makromolekyler
K4.L
MasKeBk1
MasKeToBk1
MasKeBk1
MasKeToBk1
A2:122a, BMC
Föreläsning
Erik Marklund
Karta
12:00
10:15
NMR-spektroskopi II
K4.L
MasKeKb1
MasKeOk1
MasKeKb1
MasKeOk1
A2:122a, BMC
Seminarium
Ruisheng Xiong
Karta
15:00
13:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
B10:1, BMC
Föreläsning
Vendela Parrow
Karta
15:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A7:114, BMC
Datorlab
Wesley Schaal
Karta
16:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
K4.L
A7:115, BMC
Datorlab
Wesley Schaal
Karta
16:00
13:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
Eget arbete
16:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 18/1
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
4007, Ångström
Föreläsning
Ayan Samanta
Karta
10:00
08:15
Biologicals, samläsning
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
3FB025
Självstudier
17:00
08:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
101136- A, Evelyn Sokolowski, Ångström
Föreläsning
Ulf Bremberg
Karta
10:00
09:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A8:215a, BMC
Föreläsning
Wesley Schaal
Karta
12:00
10:15
Biologicals, samläsning
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
3FB028
A1:112b, BMC
Introduktion
Obligatorisk
Obligatorisk
Maria Lampinen
Karta
12:00
10:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
101136- A, Evelyn Sokolowski, Ångström
Föreläsning
Karta
12:00
10:15
Kemisk molekylär design
K4.L
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
C8:305, BMC
Föreläsning
Christine Dyrager
Karta
15:00
13:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
2002, Ångström
Föreläsning
Karta
15:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A9:111a, BMC
Datorlab
Wesley Schaal
Karta
16:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
K4.L
A9:105a, BMC
Datorlab
Wesley Schaal
Karta
16:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 19/1
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
4004, Ångström
Föreläsning
Jöns Hilborn
Karta
12:00
10:15
Biologicals, samläsning
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
3FB025
A1:112b, BMC
Obligatorisk
Seminarium
Seminarium
Maria Lampinen
Karta
12:00
10:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
A7:111, BMC
Föreläsning
Karta
12:00
10:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A8:203a, BMC
A8:204b, BMC
A8:205a, BMC
A8:208b, BMC
A8:204b, BMC
A8:205a, BMC
A8:208b, BMC
Grupparbete
Seminarium
Seminarium
https://link.mazemap.com/ERdaVOSB
https://link.mazemap.com/7iQ4Jpzr
https://link.mazemap.com/iZ9N1Af6
https://link.mazemap.com/KyQ0bWvn
https://link.mazemap.com/7iQ4Jpzr
https://link.mazemap.com/iZ9N1Af6
https://link.mazemap.com/KyQ0bWvn
14:00
13:15
Kemisk molekylär design
K4.L
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
B7:113a, BMC
Föreläsning
Christine Dyrager
Karta
15:00
13:15
Biologicals, samläsning
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
3FB028
A1:112b, BMC
Obligatorisk
Maria Lampinen
Karta
15:00
13:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
A8:215a, BMC
Obligatorisk
Workshop
Workshop
Jonas Rydfjord
Karta
15:00
13:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
A8:215a, BMC
Föreläsning
Karta
16:00
15:15
NMR-spektroskopi II
K4.L
MasKeKb1
MasKeOk1
MasKeKb1
MasKeOk1
A2:122a, BMC
Seminarium
Ruisheng Xiong
Karta
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 20/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 21/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 22/1
Läkemedelsutveckling
K4.L
A7:103, BMC
Obligatorisk
Workshop
Workshop
Alexandra Teleki
Karta
10:00
08:15
Beräkningskemi för biologiska makromolekyler
K4.L
MasKeBk1
MasKeToBk1
MasKeBk1
MasKeToBk1
Chipset, A10:023b BMC
Laboration
Erik Marklund
Karta
12:00
08:15
Kemisk molekylär design
K4.L
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
A7:111, BMC
Föreläsning
Doreen Dobritzsch
Karta
12:00
10:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
C4:305, BMC
Föreläsning
Jonathan Alvarsson
Karta
12:00
10:15
Biologicals, samläsning
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
3FB028
A1:112b, BMC
Obligatorisk
Seminarium
Seminarium
Maria Lampinen
Karta
12:00
10:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
4006, Ångström
Föreläsning
Francesco D´Elia
Karta
15:00
13:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A5:001, BMC
Föreläsning
Andrés de la Rosa
Karta
15:00
13:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
A9:001, BMC
Föreläsning
Kerstin Ekelöf
Karta
15:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A9:105a, BMC
Datorlab
Jonathan Alvarsson
Karta
16:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
K4.L
A9:111a, BMC
Datorlab
Jonathan Alvarsson
Karta
16:00
13:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
Eget arbete
17:00
15:15
Kemisk molekylär design
K4.L
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
A7:103, BMC
Projekt
Workshop
Workshop
Roland Lindh
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 23/1
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A9:117a, BMC
Föreläsning
Inga Petersen
Karta
10:00
09:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
4005, Ångström
Föreläsning
Francesco D´Elia
Karta
12:00
10:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A8:215a, BMC
Föreläsning
Inga Petersen
Jimmy Ytterberg
Jimmy Ytterberg
Karta
12:00
10:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
A7:103, BMC
Föreläsning
Karta
12:00
10:15
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A7:115, BMC
Datorlab
Jonathan Alvarsson
Karta
16:00
10:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
K4.L
A9:117a, BMC
Datorlab
Jonathan Alvarsson
Karta
16:00
10:15
NMR-spektroskopi II
K4.L
MasKeKb1
MasKeOk1
MasKeKb1
MasKeOk1
A2:122a, BMC
Seminarium
Ruisheng Xiong
Karta
15:00
13:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
A7:111, BMC
Föreläsning
Karta
16:00
13:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
Eget arbete
17:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 24/1
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
4007, Ångström
Föreläsning
Francesco D´Elia
Karta
10:00
08:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A8:215a, BMC
Workshop
Inga Petersen
Karta
10:00
08:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
A7:103, BMC
Obligatorisk
Workshop
Workshop
Jonas Rydfjord
Karta
10:00
08:15
Kemisk molekylär design
K4.L
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
B7:101a, BMC
Föreläsning
Vasanthanathan Poongavanam
Karta
12:00
10:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
C8:305, BMC
Föreläsning
Karta
12:00
10:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
Eget arbete
12:00
10:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
B7:111a, BMC
Föreläsning
Alexandra Teleki
Karta
12:00
10:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
B8:002, BMC
Föreläsning
Fredrik Frejd
Karta
15:00
13:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
A5:001, BMC
Föreläsning
Alexandra Teleki
Karta
15:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A7:108, BMC
Datorlab
Karta
16:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
K4.L
A7:114, BMC
Datorlab
Karta
16:00
13:15
Beräkningskemi för biologiska makromolekyler
K4.L
MasKeBk1
MasKeToBk1
MasKeBk1
MasKeToBk1
Chipset, A10:023b BMC
Laboration
Emiliano De Santis
Karta
17:00
13:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A8:215a, BMC
Föreläsning
Inga Petersen
Jimmy Ytterberg
Jimmy Ytterberg
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 25/1
Läkemedelsutveckling
K4.L
Självstudier
17:00
08:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
4007, Ångström
Föreläsning
Francesco D´Elia
Karta
12:00
10:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
B7:101a, BMC
Föreläsning
Karta
12:00
10:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A9:001, BMC
Föreläsning
Sara Mangsbo
Karta
12:00
10:15
NMR-spektroskopi II
K4.L
MasKeKb1
MasKeOk1
MasKeKb1
MasKeOk1
A8:204b, BMC
Seminarium
Ruisheng Xiong
Karta
15:00
13:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A9:117a, BMC
Föreläsning
Sara Mangsbo
Karta
15:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A7:108, BMC
Datorlab
Jonathan Alvarsson
Karta
16:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
K4.L
A7:114, BMC
Datorlab
Jonathan Alvarsson
Karta
16:00
13:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
Eget arbete
17:00
15:15
Beräkningskemi för biologiska makromolekyler
K4.L
MasKeBk1
MasKeToBk1
MasKeBk1
MasKeToBk1
Chipset, A10:023b BMC
Laboration
Erik Marklund
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 26/1
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
4005, Ångström
Föreläsning
Mahsa Jamadi Khiabani
Karta
10:00
08:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
A8:215a, BMC
Obligatorisk
Workshop
Workshop
Alexandra Teleki
Karta
10:00
08:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A9:117a, BMC
Obligatorisk
Workshop
Workshop
Annette Roos
Karta
12:00
09:15
Kemisk molekylär design
K4.L
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
A7:111, BMC
Föreläsning
Ruisheng Xiong
Karta
12:00
10:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
B22, BMC
Föreläsning
Jonathan Alvarsson
Karta
12:00
10:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
B7:111a, BMC
Obligatorisk
Workshop
Workshop
Alexandra Teleki
Karta
12:00
10:15
Beräkningskemi för biologiska makromolekyler
K4.L
MasKeBk1
MasKeToBk1
MasKeBk1
MasKeToBk1
A9:017b, BMC
Föreläsning
Erik Marklund
Karta
15:00
13:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
B8:002, BMC
Obligatorisk
Workshop
Workshop
Alexandra Teleki
Karta
15:00
13:15
Kemisk molekylär design
K4.L
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
C8:301, BMC
Projekt
Workshop
Workshop
Roland Lindh
Karta
15:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A7:108, BMC
Datorlab
Karta
16:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
K4.L
A7:114, BMC
Datorlab
Karta
16:00
13:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A9:117a, BMC
Obligatorisk
Workshop
Workshop
Annette Roos
Karta
16:00
13:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
A8:215a, BMC
Obligatorisk
Workshop
Workshop
Alexandra Teleki
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 27/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 28/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 29/1
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A9:117a, BMC
Workshop
Inga Petersen
Karta
10:00
08:15
Beräkningskemi för biologiska makromolekyler
K4.L
MasKeBk1
MasKeToBk1
MasKeBk1
MasKeToBk1
Chipset, A10:023b BMC
Laboration
Erik Marklund
Karta
12:00
08:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
B7:111a, BMC
Föreläsning
Andrew Hooker
Karta
12:00
09:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
C8:305, BMC
Föreläsning
Ebba Bergman
Karta
12:00
10:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A8:215a, BMC
Föreläsning
Inga Petersen
Jimmy Ytterberg
Jimmy Ytterberg
Karta
12:00
10:15
Kemisk molekylär design
K4.L
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
B7:113a, BMC
Föreläsning
Christine Dyrager
Karta
15:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A7:108, BMC
Datorlab
Karta
16:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
K4.L
A7:114, BMC
Datorlab
Karta
16:00
13:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
Eget arbete
17:00
13:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
Självstudier
17:00
13:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
4006, Ångström
Föreläsning
Caroline Öhman Mägi
Karta
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 30/1
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
C8:305, BMC
Föreläsning
David Holmberg
Karta
12:00
10:15
Beräkningskemi för biologiska makromolekyler
K4.L
MasKeBk1
MasKeToBk1
MasKeBk1
MasKeToBk1
A9:111a, BMC
Föreläsning
Rory Crean
Karta
12:00
10:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
B10:1, BMC
Föreläsning
Karta
12:00
10:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
4007, Ångström
Föreläsning
Caroline Öhman Mägi
Karta
15:00
13:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A9:117a, BMC
Föreläsning
Luke Odell
Karta
15:00
13:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
webföreläsning
15:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A9:111a, BMC
Datorlab
Karta
16:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
K4.L
A9:105a, BMC
Datorlab
Karta
16:00
13:15
Kemisk molekylär design
K4.L
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasKeOk1
MasMatVet1_M
B7:101a, BMC
Obligatorisk
Presentation
Seminarium
Presentation
Seminarium
Christine Dyrager
Roland Lindh
Roland Lindh
Karta
17:00
15:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
Eget arbete
17:00
15:15
Beräkningskemi för biologiska makromolekyler
K4.L
MasKeBk1
MasKeToBk1
MasKeBk1
MasKeToBk1
Chipset, A10:023b BMC
Laboration
Erik Marklund
Karta
17:00
15:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
webföreläsning
Andrew Hooker
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 31/1
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
Eget arbete
10:00
08:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
A5:001, BMC
Obligatorisk
Workshop
Workshop
Karta
11:00
10:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
4005, Ångström
Föreläsning
Mahsa Jamadi Khiabani
Karta
12:00
10:15
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A7:108, BMC
Föreläsning
David Holmberg
Karta
12:00
10:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
A9:111a, BMC
Föreläsning
Inga Petersen
Jimmy Ytterberg
Jimmy Ytterberg
Karta
12:00
10:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
A5:001, BMC
Obligatorisk
Workshop
Workshop
Karta
12:00
11:15
NMR-spektroskopi II
K4.L
MasKeKb1
MasKeOk1
MasKeKb1
MasKeOk1
A2:122a, BMC
Seminarium
Ruisheng Xiong
Karta
15:00
13:15
Läkemedelsutveckling
K4.L
B10:1, BMC
Obligatorisk
Workshop
Workshop
Karta
15:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik med sekvensanalys
K4.L
A7:108, BMC
Datorlab
Karta
16:00
13:15
Farmaceutisk bioinformatik för läkemedelsutveckling
K4.L
A7:114, BMC
Datorlab
Karta
16:00
13:15
Biologicals, samläsning VT2024
A8
K4.L
X4.5
K4.L
X4.5
Eget arbete
17:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 1/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 3/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 4/2