Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Program |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 45 | Torsdag 9 Nov. v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Career fair | UTNARM | |||||||||||||||||||||||||||
Fredag 10 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fasta tillståndets fysik I |
K4.M Q3 |
Lektion | Tapati Sarkar | L2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning | Seung Hee Jeong | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
K3.M K4.M K5.M MasAddTillv1-2 MasBtEl1-2 |
Möte | K-sektionen | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Föreläsning | Gunnar Westin | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46 | Måndag 13 Nov. v 46 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fasta tillståndets fysik I |
K4.M Q3 |
Lektion | Tapati Sarkar | L3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Seminarium |
Jing Xu Milena De Albuquerque Moreira |
S1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 14 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning | Klas Hjort | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Laboration | Sagnik Ghosh |
Lab1 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Seminarium | Gunnar Westin | S1 - Grupp 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Seminarium | Gunnar Westin | S1 - Grupp 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 15 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Laboration | Sagnik Ghosh |
Lab1 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Laboration | Sagnik Ghosh |
Lab1 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Seminarium | Gunnar Westin | reserv | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning | Klas Hjort | F6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 16 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Laboration | Sagnik Ghosh |
Lab1 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning | Klas Hjort | F7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Seminarium | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Fredag 17 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning | Klaus Leifer | F8 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Seminarium | Sagnik Ghosh |
S1 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Seminarium | Sagnik Ghosh |
S1 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Seminarium | Sagnik Ghosh |
S1 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Seminarium | Sagnik Ghosh |
S1 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
v 47 | Måndag 20 Nov. v 47 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Föreläsning | Gunnar Westin | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 21 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Mikro- och nanoteknik I | K4.M | Laboration | Lab 3 & 4 | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Onsdag 22 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fasta tillståndets fysik I |
K4.M Q3 |
Föreläsning | Tapati Sarkar | F6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Föreläsning | Gunnar Westin | F6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 |
K1-3 K4.L-M K5.L-M MasAddTillv1-2 MasBtEl1-2 |
Möte | K-sektionens stormöte | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Torsdag 23 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Mikro- och nanoteknik I | K4.M | Laboration | Lab 7 & 8 | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fredag 24 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fasta tillståndets fysik I |
K4.M Q3 |
Föreläsning | Tapati Sarkar | F7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Föreläsning | Gunnar Westin | F7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fasta tillståndets fysik I |
K4.M Q3 |
Lektion | Tapati Sarkar | L4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 48 | Måndag 27 Nov. v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fasta tillståndets fysik I |
K4.M Q3 |
Föreläsning | Tapati Sarkar | F8 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Föreläsning | Gunnar Westin | F8 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 28 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Lektion | Stefan Johansson | L1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fasta tillståndets fysik I |
K4.M Q3 |
Lektion | Tapati Sarkar | L5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fasta tillståndets fysik I |
K4.M Q3 |
Lektion | Tapati Sarkar | L6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 29 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning | Stefan Johansson | F9 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Seminarium | Gunnar Westin | S2 - Grupp 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Laboration | Sagnik Ghosh | Lab2 | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag 30 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Laboration | Sagnik Ghosh | Lab2 | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Laboration | Sagnik Ghosh | Lab2 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Seminarium | Gunnar Westin | S2 - Grupp 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Seminarium | Gunnar Westin | reserv | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 1 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Laboration | Sagnik Ghosh | Lab2 | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning | Stefan Johansson | F10 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Laboration |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
|||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Laboration |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
|||||||||||||||||||||||||
v 49 | Måndag 4 Dec. v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Seminarium | Sagnik Ghosh |
S2 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Seminarium | Sagnik Ghosh |
S2 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning | Stefan Johansson | F11 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Föreläsning | Gunnar Westin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tisdag 5 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Seminarium | Sagnik Ghosh |
S2 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Seminarium | Sagnik Ghosh |
S2 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning | Stefan Johansson | F12 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Föreläsning | Gunnar Westin | F9 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Onsdag 6 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Föreläsning | Gunnar Westin | F10 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Laboration | Sagnik Ghosh |
Lab3 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
Torsdag 7 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Laboration |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
|||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Föreläsning | Gunnar Westin | F11 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 8 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Laboration |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
|||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Laboration |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Laboration | Sagnik Ghosh |
Lab3 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Laboration | Sagnik Ghosh |
Lab3 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
v 50 | Måndag 11 Dec. v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Laboration | Sagnik Ghosh |
Lab3 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Studiebesök | Seung Hee Jeong | |||||||||||||||||||||||||
Tisdag 12 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Onsdag 13 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Seminarium | Sagnik Ghosh |
S3 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Seminarium | Sagnik Ghosh |
S3 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fasta tillståndets fysik I |
K4.M Q3 |
Lektion | Tapati Sarkar | L7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 14 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Seminarium | Sagnik Ghosh |
S3 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Fasta tillståndets fysik I | K4.M | Seminarium | Sagnik Ghosh |
S3 Lokal: Ång/4371 |
||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Laboration |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Studiebesök | Seung Hee Jeong | |||||||||||||||||||||||||
Fredag 15 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Laboration |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
|||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Laboration |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Seminarium | Gunnar Westin | S3 - Grupp 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Seminarium | Gunnar Westin | S3 - Grupp 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 51 | Måndag 18 Dec. v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Seminarium | Gunnar Westin | reserv | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 19 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Onsdag 20 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Frågestund | Gunnar Westin | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Söndag 24 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 52 | Måndag 25 Dec. v 52 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag 26 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
Söndag 31 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 1 | Måndag 1 Jan. v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 3 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning | Seung Hee Jeong | F13 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 5 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Materialtillverkning I |
K4.M Q4 |
Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Lördag 6 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
v 2 | Måndag 8 Jan. v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tunnfilmsteknik I |
K4.M MasMatTek1 Q4 |
Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 10 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Mikro- och nanoteknik I |
F4.T.fk K4.M MasKvaTek1 MasMatTek1 Q4 |
Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fredag 12 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fasta tillståndets fysik I |
K4.M Q3 |
Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 3 | Måndag 15 Jan. v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Materialsyntes |
K4.M1-3 K4.M5 |
Föreläsning | William Brant | F1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad elektrokemi |
K4.M4 MasBtEl1 |
Föreläsning Introduktion |
Fredrik Björefors | F1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biomaterial I |
K4.L K4.M3 MasKeBk1 MasKeBn1 MasKeKb1 MasMatTek1 MasMatVet1_M Q4 |
Föreläsning | Jöns Hilborn | F1: Polymers, hydrogels | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Syntes av batterimaterial |
K4.M4 MasBtEl1 |
Föreläsning Introduktion |
Haidong Liu | F1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Tribomaterial |
K4.M2 K4.M5 Q4 |
Föreläsning | Staffan Jacobson | F1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 16 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | MEMS för tillämpningar inom life science |
K4.M3 MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning | Maria Tenje | F1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Tunnfilmsteknik II |
K4.M1-2 K4.M5 Q4 |
Föreläsning |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
F1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biomaterial I |
K4.L K4.M3 MasKeBk1 MasKeBn1 MasKeKb1 MasMatTek1 MasMatVet1_M Q4 |
Föreläsning | Jöns Hilborn | F2: ECM based materials | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Additiv tillverkning |
K4.M1-2 MasMatTek1 MTI3 Q4 |
Föreläsning | Urban Wiklund | F1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mikro- och nanoteknik II |
K4.M3 Q4 |
Föreläsning | Zhen Zhang | F1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Materialsyntes Syntes av batterimaterial |
K4.M MasBtEl1 |
Föreläsning | William Brant | F2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 17 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biomaterial I |
K4.L K4.M3 MasKeBk1 MasKeBn1 MasKeKb1 MasMatTek1 MasMatVet1_M Q4 |
Föreläsning | Oommen Varghese | F3: Cell | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mikro- och nanoteknik II |
K4.M3 Q4 |
Föreläsning | Zhen Zhang | F2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tribomaterial |
K4.M2 K4.M5 Q4 |
Föreläsning | Staffan Jacobson | F2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MEMS för tillämpningar inom life science |
K4.M3 MasMatTek1 Q4 |
Inspelad föreläsning | Maria Tenje | F2 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tunnfilmsteknik II |
K4.M1-2 K4.M5 Q4 |
Föreläsning |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
F2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Tillämpad elektrokemi |
K4.M4 MasBtEl1 |
Föreläsning | Leif Nyholm | F2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 18 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biomaterial I |
K4.L K4.M3 MasKeBk1 MasKeBn1 MasKeKb1 MasMatTek1 MasMatVet1_M Q4 |
Föreläsning | Ayan Samanta | F4: How to present, project presentation | Karta | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Tribomaterial |
K4.M2 K4.M5 Q4 |
Föreläsning | Staffan Jacobson | F3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Materialsyntes Syntes av batterimaterial |
K4.M MasBtEl1 |
Föreläsning | William Brant | F3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Additiv tillverkning i polymera material |
K4.M5 MasAddTillv1 |
Seminarium | Jonas Lindh | S1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MEMS för tillämpningar inom life science |
K4.M3 MasMatTek1 Q4 |
Lektion | Maria Tenje | L1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad elektrokemi |
K4.M4 MasBtEl1 |
Föreläsning | Fredrik Björefors | F3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Additiv tillverkning |
K4.M1-2 MasMatTek1 MTI3 Q4 |
Föreläsning | Urban Wiklund | F2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fredag 19 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Materialsyntes |
K4.M1-3 K4.M5 |
Föreläsning | Laura Altenschmidt | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Additiv tillverkning i polymera material |
K4.M5 MasAddTillv1 |
Föreläsning Introduktion |
Jonas Lindh | F1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biomaterial I |
K4.L K4.M3 MasKeBk1 MasKeBn1 MasKeKb1 MasMatTek1 MasMatVet1_M Q4 |
Föreläsning | Jöns Hilborn | F5: Biocompatibility | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad elektrokemi |
K4.M4 MasBtEl1 |
Föreläsning | Fredrik Björefors | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Mikro- och nanoteknik II |
K4.M3 Q4 |
Föreläsning | Zhen Zhang | F3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 4 | Måndag 22 Jan. v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
Materialsyntes Syntes av batterimaterial |
K4.M MasBtEl1 |
Föreläsning | Leiting Zhang | F4/F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MEMS för tillämpningar inom life science |
K4.M3 MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning | Maria Tenje | F3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Additiv tillverkning i polymera material |
K4.M5 MasAddTillv1 |
Föreläsning | Jonas Lindh | F2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biomaterial I |
K4.L K4.M3 MasKeBk1 MasKeBn1 MasKeKb1 MasMatTek1 MasMatVet1_M Q4 |
Föreläsning | Francesco D´Elia | F6: Mechanics 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Additiv tillverkning |
K4.M1-2 MasMatTek1 MTI3 Q4 |
Föreläsning | Urban Wiklund | F3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 23 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tunnfilmsteknik II |
K4.M1-2 K4.M5 Q4 |
Studiebesök |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
|||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biomaterial I |
K4.L K4.M3 MasKeBk1 MasKeBn1 MasKeKb1 MasMatTek1 MasMatVet1_M Q4 |
Föreläsning | Francesco D´Elia | F7: Mechanics 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad elektrokemi |
K4.M4 MasBtEl1 |
Föreläsning | Fredrik Björefors | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tribomaterial |
K4.M2 K4.M5 Q4 |
Föreläsning | Staffan Jacobson | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag 24 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biomaterial I |
K4.L K4.M3 MasKeBk1 MasKeBn1 MasKeKb1 MasMatTek1 MasMatVet1_M Q4 |
Föreläsning | Francesco D´Elia | F8: Bio-metals 1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mikro- och nanoteknik II |
K4.M3 Q4 |
Lektion | Zhen Zhang | L1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad elektrokemi |
K4.M4 MasBtEl1 |
Föreläsning | Leif Nyholm | F6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tribomaterial |
K4.M2 K4.M5 Q4 |
Föreläsning | Staffan Jacobson | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Materialsyntes |
K4.M1-3 K4.M5 |
Föreläsning | Gunnar Westin | F6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Torsdag 25 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Materialsyntes |
K4.M1-3 K4.M5 |
Föreläsning | F7 - Björn Mårlid | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biomaterial I |
K4.L K4.M3 MasKeBk1 MasKeBn1 MasKeKb1 MasMatTek1 MasMatVet1_M Q4 |
Föreläsning | Francesco D´Elia | F9: Bio-metals 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad elektrokemi |
K4.M4 MasBtEl1 |
Seminarium | Fredrik Björefors | S1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Additiv tillverkning i polymera material |
K4.M5 MasAddTillv1 |
Laboration | Jonas Lindh | Lab 1 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mikro- och nanoteknik II |
K4.M3 Q4 |
Föreläsning | Zhen Zhang | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Additiv tillverkning |
K4.M1-2 MasMatTek1 MTI3 Q4 |
Föreläsning | Urban Wiklund | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | MEMS för tillämpningar inom life science |
K4.M3 MasMatTek1 Q4 |
Inspelad föreläsning | Maria Tenje | F4 | ||||||||||||||||||||||||
Fredag 26 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biomaterial I |
K4.L K4.M3 MasKeBk1 MasKeBn1 MasKeKb1 MasMatTek1 MasMatVet1_M Q4 |
Föreläsning | Mahsa Jamadi Khiabani | F10: Protein surface interactions | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 15:00 | Materialsyntes |
K4.M1-3 K4.M5 |
Seminarium | William Brant | S1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MEMS för tillämpningar inom life science |
K4.M3 MasMatTek1 Q4 |
Föreläsning | Maria Tenje | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mikro- och nanoteknik II |
K4.M3 Q4 |
Föreläsning | Zhen Zhang | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Syntes av batterimaterial |
K4.M4 MasBtEl1 |
Seminarium | Haidong Liu | S1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tribomaterial |
K4.M2 K4.M5 Q4 |
Lektion | Robin Elo | L1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Additiv tillverkning |
K4.M1-2 MasMatTek1 MTI3 Q4 |
Föreläsning | Urban Wiklund | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 5 | Måndag 29 Jan. v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad elektrokemi |
K4.M4 MasBtEl1 |
Föreläsning | Fredrik Björefors | F7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Additiv tillverkning i polymera material |
K4.M5 MasAddTillv1 |
Föreläsning | Jonas Lindh | F3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Syntes av batterimaterial |
K4.M4 MasBtEl1 |
Föreläsning | Haidong Liu | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Biomaterial I |
K4.L K4.M3 MasKeBk1 MasKeBn1 MasKeKb1 MasMatTek1 MasMatVet1_M Q4 |
Föreläsning | Caroline Öhman Mägi | F11: Ceramic 1 bio-materials | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 30 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | MEMS för tillämpningar inom life science |
K4.M3 MasMatTek1 Q4 |
Laboration | Lab1 | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Tribomaterial |
K4.M2 K4.M5 Q4 |
Föreläsning | Staffan Jacobson | F6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad elektrokemi |
K4.M4 MasBtEl1 |
Föreläsning | Fredrik Björefors | F8 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biomaterial I |
K4.L K4.M3 MasKeBk1 MasKeBn1 MasKeKb1 MasMatTek1 MasMatVet1_M Q4 |
Föreläsning | Caroline Öhman Mägi | F12: Ceramic 2 bio-applications | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Syntes av batterimaterial |
K4.M4 MasBtEl1 |
Föreläsning | Haidong Liu | F6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Tunnfilmsteknik II |
K4.M1-2 K4.M5 Q4 |
Laboration |
Tobias Törndahl Tomas Kubart |
Renrummet | ||||||||||||||||||||||||
Onsdag 31 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | MEMS för tillämpningar inom life science |
K4.M3 MasMatTek1 Q4 |
Seminarium |
Maria Tenje Sofia Johansson |
S1: Grupp 1 | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biomaterial I |
K4.L K4.M3 MasKeBk1 MasKeBn1 MasKeKb1 MasMatTek1 MasMatVet1_M Q4 |
Föreläsning | Mahsa Jamadi Khiabani | F13: Thrombosis & biomaterials surface | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad elektrokemi |
K4.M4 MasBtEl1 |
Föreläsning | Fredrik Björefors | F9 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
Materialsyntes Syntes av batterimaterial |
K4.M MasBtEl1 |
Föreläsning | Guiomar Hernández | F6/F8 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Materialsyntes Syntes av batterimaterial |
K4.M MasBtEl1 |
Föreläsning | Guiomar Hernández | F7/F9 | Karta |