Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-10-30
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-10-31
Tillämpad systemanalys
W3
101190, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F0
Karta
12:00
10:15
W1-3
W4.1-2
W5.1-2
W4.1-2
W5.1-2
90102, Ångström
Studentaktivitet
Walfläsk
Karta
13:00
12:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Aula, Undervisningshuset, SLU
Introduktion
Obligatorisk
Obligatorisk
Mats Larsbo
14:30
13:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Aula, Undervisningshuset, SLU
Introduktion
Obligatorisk
Obligatorisk
Mats Larsbo
15:00
14:45
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Föreläsning
Obligatorisk
Obligatorisk
Magnus Simonsson
16:00
15:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-11-01
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F1
Karta
12:00
10:15
Tillämpad systemanalys
W3
101190, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F1
Karta
15:00
13:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-11-02
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F2
Karta
17:00
15:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-11-03
Transformmetoder
W3.B
4004, Ångström
Lektion
Mattias Carlsson
L1
Karta
12:00
10:15
Tillämpad systemanalys
W3
101190, Ångström
Lektion
Hans Rosth
L1
Karta
15:00
13:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-11-04
Alla helgons dag
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-11-05
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-11-06
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
MVM K1, Kemilab, SLU
MVM K2, Kemilab, SLU
MVM K3, Kemilab, SLU
MVM K2, Kemilab, SLU
MVM K3, Kemilab, SLU
Obligatorisk
Övning
Övning
Gunilla Mårsäter
10:00
09:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
MVM K1, Kemilab, SLU
MVM K2, Kemilab, SLU
MVM K3, Kemilab, SLU
MVM K2, Kemilab, SLU
MVM K3, Kemilab, SLU
Laboration
Obligatorisk
Obligatorisk
Gunilla Mårsäter
12:00
10:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
MVM K1, Kemilab, SLU
MVM K2, Kemilab, SLU
MVM K3, Kemilab, SLU
MVM K2, Kemilab, SLU
MVM K3, Kemilab, SLU
Laboration
Obligatorisk
Obligatorisk
Gunilla Mårsäter
15:00
13:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Föreläsning
Anna Lindahl
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-11-07
Markvetenskap för miljö och vatten
W3.B
MVM K1, Kemilab, SLU
MVM K2, Kemilab, SLU
MVM K3, Kemilab, SLU
MVM K2, Kemilab, SLU
MVM K3, Kemilab, SLU
Laboration
Obligatorisk
Obligatorisk
Gunilla Mårsäter
12:00
10:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Sal FG, SLU
Laboration
Gunnel Alvenäs
Lablokaler JE och FG, MVM-huset
16:00
13:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Räkneövning
Anna Lindahl
17:00
16:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-11-08
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Sal K,Undervisningshuset,SLU
Föreläsning
Anna Lindahl
10:00
08:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
MVM K1, Kemilab, SLU
MVM K2, Kemilab, SLU
MVM K3, Kemilab, SLU
MVM K2, Kemilab, SLU
MVM K3, Kemilab, SLU
Obligatorisk
Övning
Övning
11:00
10:15
Tillämpad systemanalys
W3
90102, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F2
Karta
15:00
13:15
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F3
Karta
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-11-09
Career fair
UTNARM
17:00
08:00
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F4
Karta
15:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-11-10
Tillämpad systemanalys
W3
101130, Ångström
Lektion
Hans Rosth
L2
Karta
10:00
08:15
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F5
Karta
15:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-11-11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-11-12
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-11-13
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Lennart Kennes sal, Biocentrum, SLU
Föreläsning
Mats Larsbo
10:00
08:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3.B
Sal O2, Undervisningshuset, SLU
Obligatorisk
Räkneövning
Räkneövning
Anna Lindahl
Kristina Mårtensson
Kristina Mårtensson
12:00
10:15
Transformmetoder
W3.B
2004, Ångström
Lektion
Mattias Carlsson
L2
Karta
15:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-11-14
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F6
Karta
10:00
08:15
Tillämpad systemanalys
W3
90101, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F3
Karta
12:00
10:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Sal R, Ulls hus, SLU
Obligatorisk
Räkneövning
Räkneövning
Anna Lindahl
Kristina Mårtensson
Kristina Mårtensson
16:00
13:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Dvalin, VHC hus 5, SLU
Obligatorisk
Räkneövning
Räkneövning
Anna Lindahl
Kristina Mårtensson
Kristina Mårtensson
17:00
16:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-11-15
Tillämpad systemanalys
W3
4001, Ångström
Lektion
Hans Rosth
L3
Karta
12:00
10:15
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F7
Karta
15:00
13:15
W1-3
W4.1-2
W5.1-2
W4.1-2
W5.1-2
101121, Sonja Lyttkens, Ångström
Möte
Stormöte
Karta
19:00
15:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-11-16
Tillämpad systemanalys
W3
101136- A, Evelyn Sokolowski, Ångström
Laboration
Anna Franziska Frigge
D1
Karta
12:00
10:15
Tillämpad systemanalys
W3
101130, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F4
Karta
15:00
13:15
Transformmetoder
W3.B
4003, Ångström
Lektion
Mattias Carlsson
L3
Karta
17:00
15:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-11-17
Tillämpad systemanalys
W3
80127, Ångström
Lektion
Hans Rosth
L4
Karta
12:00
10:15
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F8
Karta
15:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-11-18
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-11-19
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-11-20
W1-3
W4.1-2
W5.1-2
W4.1-2
W5.1-2
101130, Ångström
Möte
Studieråd
Karta
13:00
12:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3.B
B2024, Datorsal 2, Hus MVM, SLU
B2030, Datorsal 3, Hus MVM, SLU
B2030, Datorsal 3, Hus MVM, SLU
Datorlab
Obligatorisk
Obligatorisk
Mats Larsbo
Miyanda Chilipamushi
Miyanda Chilipamushi
16:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-11-21
Markvetenskap för miljö och vatten
W3.B
Datorsal 1, A130, Ulls hus, SLU
Datorsal 2, A131, Ulls hus, SLU
Datorsal 2, A131, Ulls hus, SLU
Datorlab
Obligatorisk
Obligatorisk
Mats Larsbo
Miyanda Chilipamushi
Miyanda Chilipamushi
12:00
09:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-11-22
Tillämpad systemanalys
W3
101190, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F5
Karta
10:00
08:15
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F9
Karta
12:00
10:15
Tillämpad systemanalys
W3
101190, Ångström
Handledning
Anna Franziska Frigge
H1
Karta
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-11-23
Tillämpad systemanalys
W3
90102, Ångström
Lektion
Hans Rosth
L5
Karta
12:00
10:15
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F10
Karta
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-11-24
Transformmetoder
W3.B
4003, Ångström
Lektion
Mattias Carlsson
L4
Karta
10:00
08:15
Tillämpad systemanalys
W3
101121, Sonja Lyttkens, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F6
Karta
12:00
10:15
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F11
Karta
15:00
13:15
Tillämpad systemanalys
W3
101136- A, Evelyn Sokolowski, Ångström
Laboration
Anna Franziska Frigge
D2
Karta
17:00
15:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-11-25
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-11-26
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-11-27
Markvetenskap för miljö och vatten
W3.B
Hugin, VHC hus 5, SLU
Munin, VHC hus 5, SLU
Munin, VHC hus 5, SLU
Datorlab
Obligatorisk
Obligatorisk
Mats Larsbo
Miyanda Chilipamushi
Miyanda Chilipamushi
16:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-11-28
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Audhumbla, VHC hus 5, SLU
Föreläsning
Mats Larsbo
10:00
08:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Hörsalen, Loftet, SLU
Föreläsning
Gunnel Alvenäs
12:00
10:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Sal W, Ulls hus, SLU
Genomgång
Mats Larsbo
15:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-11-29
Transformmetoder
W3.B
4003, Ångström
Lektion
Mattias Carlsson
L5
Karta
10:00
08:15
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F12
Karta
12:00
10:15
Tillämpad systemanalys
W3
101136- A, Evelyn Sokolowski, Ångström
Handledning
Anna Franziska Frigge
H2
Karta
15:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-11-30
Tillämpad systemanalys
W3
101136- A, Evelyn Sokolowski, Ångström
Lektion
Hans Rosth
L6
Karta
12:00
10:15
Tillämpad systemanalys
W3
101190, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F7
Karta
15:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-12-01
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F13
Karta
10:00
08:15
Tillämpad systemanalys
W3
101142, Ångström
Seminarium
Anna Franziska Frigge
Hans Rosth
Hans Rosth
S1
Karta
15:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-12-02
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-12-03
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-12-04
Tillämpad systemanalys
W3
101142, Ångström
Seminarium
Anna Franziska Frigge
Hans Rosth
Hans Rosth
S1
Karta
12:00
10:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Föreläsning
Gunnel Alvenäs
15:00
13:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Föreläsning
Mats Larsbo
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-12-05
Markvetenskap för miljö och vatten
W3.B
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Obligatorisk
Räkneövning
Räkneövning
Gunnel Alvenäs
Maria Blomberg
Maria Blomberg
12:00
08:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3.B
Datorsal 1, Biblioteket, SLU
Datorsal 2, Biblioteket, SLU
Datorsal 2, Biblioteket, SLU
Datorlab
Obligatorisk
Obligatorisk
Mats Larsbo
Miyanda Chilipamushi
Miyanda Chilipamushi
16:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-12-06
Transformmetoder
W3.B
4003, Ångström
Lektion
Mattias Carlsson
L6
Karta
12:00
10:15
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F14
Karta
15:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-12-07
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F15
Karta
10:00
08:15
Tillämpad systemanalys
W3
11137, Ångström
Laboration
Anna Franziska Frigge
D3
Karta
12:00
10:15
Tillämpad systemanalys
W3
101130, Ångström
Lektion
Hans Rosth
L7
Karta
15:00
13:15
Transformmetoder
W3
Småland Dm235, Geocentrum
Lektion
Antonio Segalini
Karta
18:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-12-08
Tillämpad systemanalys
W3
101190, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F8
Karta
12:00
10:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-12-09
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-12-10
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-12-11
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Övning
Gunnel Alvenäs
11:00
10:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Övning
Mats Larsbo
12:00
11:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Föreläsning
Mats Larsbo
Karin Blombäck
16:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-12-12
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Datorsal 1, Biblioteket, SLU
Datorlab
Mats Larsbo
12:00
09:15
Tillämpad systemanalys
W3
101130, Ångström
Lektion
Hans Rosth
L8
Karta
15:00
13:15
Transformmetoder
W3.B
4003, Ångström
Lektion
Mattias Carlsson
L7
Karta
17:00
15:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-12-13
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F16
Karta
12:00
10:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-12-14
W1-3
W4.1-2
W5.1-2
W4.1-2
W5.1-2
101190, Ångström
Möte
Studieråd
Karta
13:00
12:15
Transformmetoder
W3.B
4003, Ångström
Lektion
Mattias Carlsson
L8
Karta
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-12-15
Tillämpad systemanalys
W3
11137, Ångström
Handledning
Anna Franziska Frigge
H3
Karta
12:00
10:15
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F17
Karta
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-12-16
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-12-17
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-12-18
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F18
Karta
15:00
13:15
Tillämpad systemanalys
W3
101190, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F9
Karta
17:00
15:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-12-19
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F19
Karta
12:00
10:15
Tillämpad systemanalys
W3
Seminarium
Hans Rosth
17:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-12-20
Transformmetoder
W3.B
4005, Ångström
Lektion
Mattias Carlsson
L9
Karta
15:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-12-21
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-12-22
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-12-23
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-12-24
Julafton
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-12-25
Juldagen
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-12-26
Annandag jul
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-12-27
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-12-28
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-12-29
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-12-30
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-12-31
Nyårsafton
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-01-01
Nyårsdagen
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-01-02
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-01-03
Transformmetoder
I2
Q2
STS2
W3
Q2
STS2
W3
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Jörgen Östensson
F20
Karta
12:00
10:15
Transformmetoder
W3.B
4003, Ångström
Lektion
Mattias Carlsson
L10
Karta
15:00
13:15
Tillämpad systemanalys
W3
101130, Ångström
Lektion
Hans Rosth
L9
Karta
17:00
15:15
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-01-04
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Via Zoom
Frågestund
Obligatorisk
Obligatorisk
Anna Lindahl
Mats Larsbo
Mats Larsbo
11:00
09:15
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-01-05
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU
Tentamen
Anna Lindahl
Gunnel Alvenäs
Mats Larsbo
Gunnel Alvenäs
Mats Larsbo
11:00
08:00
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-01-06
Trettondedag jul
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-01-07
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-01-08
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-01-09
Transformmetoder
E2
EI2
ES3
I2
Q2
STS2
W3
X3
EI2
ES3
I2
Q2
STS2
W3
X3
Tentamen
17:00
08:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-01-10
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-01-11
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-01-12
Tillämpad systemanalys
W3
Tentamen
17:00
08:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-01-13
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-01-14
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-01-15
Reglerteknik I
ES3
W3
W3
10132, Häggsalen, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F1
Karta
12:00
10:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-01-16
Reglerteknik I
ES3
W3
W3
10132, Häggsalen, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F2
Karta
15:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-01-17
Reglerteknik I
ES3
W3
W3
10134, Polhemsalen, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F3
Karta
12:00
10:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Föreläsning
Magnus Simonsson
16:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-01-18
Markvetenskap för miljö och vatten
W3.B
MVM K2, Kemilab, SLU
MVM K3, Kemilab, SLU
MVM K3, Kemilab, SLU
Laboration
Obligatorisk
Obligatorisk
Gunilla Mårsäter
Magnus Simonsson
Magnus Simonsson
11:00
08:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Lennart Kennes sal, Biocentrum, SLU
Föreläsning
Dan Berggren Kleja
12:00
11:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Lennart Kennes sal, Biocentrum, SLU
Föreläsning
Dan Berggren Kleja
14:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-01-19
Markvetenskap för miljö och vatten
W3.B
MVM K2, Kemilab, SLU
MVM K3, Kemilab, SLU
MVM K3, Kemilab, SLU
Laboration
Obligatorisk
Obligatorisk
Gunilla Mårsäter
Magnus Simonsson
Magnus Simonsson
11:00
08:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Föreläsning
Magnus Simonsson
Canvas förinspelat
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-01-20
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-01-21
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-01-22
Reglerteknik I
W3
101190, Ångström
Lektion
Hans Rosth
L1
Karta
10:00
08:15
Reglerteknik I
W3
102162, Ångström
Laboration
Lab 1
Karta
15:00
13:15
Reglerteknik I
ES3
W3
W3
10134, Polhemsalen, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F4
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-01-23
Reglerteknik I
W3
102162, Ångström
Laboration
Lab 1
Karta
15:00
13:15
Reglerteknik I
W3
102162, Ångström
Laboration
Lab 1
Karta
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-01-24
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Föreläsning
Dan Berggren Kleja
15:00
13:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Räknestuga
Magnus Simonsson
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-01-25
Reglerteknik I
W3
101190, Ångström
Lektion
Hans Rosth
Karta
10:00
08:15
Reglerteknik I
ES3
W3
W3
10134, Polhemsalen, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
Karta
12:00
10:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
BioC A241, SLU
Föreläsning
Dan Berggren Kleja
15:00
13:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Föreläsning
Dan Berggren Kleja
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-01-26
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Lennart Kennes sal, Biocentrum, SLU
Föreläsning
Dan Berggren Kleja
12:00
10:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Föreläsning
Dan Berggren Kleja
14:00
13:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Föreläsning
My Nordström
16:00
14:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-01-27
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-01-28
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-01-29
Reglerteknik I
ES3
W3
W3
11137, Ångström
Datorlab
Hans Rosth
D1
Karta
10:00
08:15
Reglerteknik I
ES3
W3
W3
10134, Polhemsalen, Ångström
Föreläsning
Hans Rosth
F6
Karta
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-01-30
Reglerteknik I
W3
101190, Ångström
Lektion
Hans Rosth
L3
Karta
10:00
08:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-01-31
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Föreläsning
Obligatorisk
Obligatorisk
Anke Herrmann
10:00
09:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Föreläsning
Nadia Maaroufi
12:00
10:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU
Föreläsning
Anke Herrmann
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-02-01
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-02-02
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-02-03
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-02-04