Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Program |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 45 | Tors Nov. 9 v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Career fair | UTNARM | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre Nov. 10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Lektion | Hans Rosth | L2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Transformmetoder | W3.A | Lektion | Daniel Gutierrez Espinoza | L1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 46 | Mån Nov. 13 v 46 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Mats Larsbo | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3.A |
Obligatorisk Räkneövning |
Anna Lindahl Kristina Mårtensson |
|||||||||||||||||||||||||
Tis Nov. 14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Föreläsning | Hans Rosth | F3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 |
Obligatorisk Räkneövning |
Anna Lindahl Kristina Mårtensson |
|||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 |
Obligatorisk Räkneövning |
Anna Lindahl Kristina Mårtensson |
|||||||||||||||||||||||||
Ons Nov. 15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Transformmetoder | W3.A | Lektion | Daniel Gutierrez Espinoza | L2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Lektion | Hans Rosth | L3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 19:00 |
W1-3 W4.1-2 W5.1-2 |
Möte | Stormöte | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors Nov. 16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Transformmetoder | W3.A | Lektion | Daniel Gutierrez Espinoza | L3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Laboration | Anna Franziska Frigge | D1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Föreläsning | Hans Rosth | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre Nov. 17 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Lektion | Hans Rosth | L4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F8 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 47 | Mån Nov. 20 v 47 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3.A |
Datorlab Obligatorisk |
Mats Larsbo Miyanda Chilipamushi |
|||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
W1-3 W4.1-2 W5.1-2 |
Möte | Studieråd | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis Nov. 21 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3.A |
Datorlab Obligatorisk |
Anna Lindahl Mats Larsbo Miyanda Chilipamushi |
|||||||||||||||||||||||||
Ons Nov. 22 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Föreläsning | Hans Rosth | F5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F9 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Handledning | Anna Franziska Frigge | H1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors Nov. 23 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Lektion | Hans Rosth | L5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F10 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre Nov. 24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Transformmetoder | W3.A | Lektion | Daniel Gutierrez Espinoza | L4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Föreläsning | Hans Rosth | F6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F11 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Laboration | Anna Franziska Frigge | D2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 48 | Mån Nov. 27 v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3.A |
Datorlab Obligatorisk |
Mats Larsbo Miyanda Chilipamushi |
|||||||||||||||||||||||||
Tis Nov. 28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Mats Larsbo | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Gunnel Alvenäs | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Genomgång | Mats Larsbo | |||||||||||||||||||||||||
Ons Nov. 29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Transformmetoder | W3.A | Lektion | Daniel Gutierrez Espinoza | L5 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F12 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Handledning | Anna Franziska Frigge | H2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors Nov. 30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Lektion | Hans Rosth | L6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Föreläsning | Hans Rosth | F7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre Dec. 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F13 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Seminarium |
Anna Franziska Frigge Hans Rosth |
S1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 49 | Mån Dec. 4 v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Seminarium |
Anna Franziska Frigge Hans Rosth |
S1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Gunnel Alvenäs | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Mats Larsbo | |||||||||||||||||||||||||
Tis Dec. 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3.A |
Datorlab Obligatorisk |
Mats Larsbo Miyanda Chilipamushi |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3.A |
Obligatorisk Räkneövning |
Gunnel Alvenäs Maria Blomberg |
|||||||||||||||||||||||||
Ons Dec. 6 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Transformmetoder | W3.A | Lektion | Daniel Gutierrez Espinoza | L6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F14 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors Dec. 7 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F15 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Laboration | Anna Franziska Frigge | D3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Lektion | Hans Rosth | L7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Transformmetoder | W3 | Lektion | Antonio Segalini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre Dec. 8 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Föreläsning | Hans Rosth | F8 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 50 | Mån Dec. 11 v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Övning | Gunnel Alvenäs | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Övning | Mats Larsbo | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Mats Larsbo | Karin Blombäck | ||||||||||||||||||||||||
Tis Dec. 12 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Datorlab | Mats Larsbo | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Lektion | Hans Rosth | L8 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Transformmetoder | W3.A | Lektion | Daniel Gutierrez Espinoza | L7 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons Dec. 13 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F16 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors Dec. 14 | |||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
W1-3 W4.1-2 W5.1-2 |
Möte | Studieråd | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | W3.A | Lektion | Daniel Gutierrez Espinoza | L8 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Fre Dec. 15 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Handledning | Anna Franziska Frigge | H3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F17 | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 51 | Mån Dec. 18 v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F18 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Föreläsning | Hans Rosth | F9 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis Dec. 19 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Transformmetoder | W3.A | Lektion | Daniel Gutierrez Espinoza | L9 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F19 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Seminarium | Hans Rosth | |||||||||||||||||||||||||
Sön Dec. 24 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 52 | Mån Dec. 25 v 52 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis Dec. 26 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön Dec. 31 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 1 | Mån Jan. 1 v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons Jan. 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Transformmetoder |
I2 Q2 STS2 W3 |
Föreläsning | Jörgen Östensson | F20 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | W3.A | Lektion | Ask Ellingsen | L10 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Lektion | Hans Rosth | L9 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tors Jan. 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 |
Frågestund Obligatorisk |
Anna Lindahl Mats Larsbo |
|||||||||||||||||||||||||
Fre Jan. 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Tentamen |
Anna Lindahl Gunnel Alvenäs Mats Larsbo |
|||||||||||||||||||||||||
Lör Jan. 6 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
v 2 | Tis Jan. 9 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Transformmetoder |
E2 EI2 ES3 I2 Q2 STS2 W3 X3 |
Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre Jan. 12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad systemanalys | W3 | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 3 | Mån Jan. 15 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Reglerteknik I |
ES3 W3 |
Föreläsning | Hans Rosth | F1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis Jan. 16 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Reglerteknik I |
ES3 W3 |
Föreläsning | Hans Rosth | F2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons Jan. 17 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Reglerteknik I |
ES3 W3 |
Föreläsning | Hans Rosth | F3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Magnus Simonsson | |||||||||||||||||||||||||
Tors Jan. 18 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Dan Berggren Kleja | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Dan Berggren Kleja | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3.A |
Laboration Obligatorisk |
Gunilla Mårsäter Magnus Simonsson |
|||||||||||||||||||||||||
Fre Jan. 19 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3.A |
Laboration Obligatorisk |
Gunilla Mårsäter Magnus Simonsson |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3.A |
Laboration Obligatorisk |
Gunilla Mårsäter Magnus Simonsson |
|||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Magnus Simonsson | Canvas förinspelat | ||||||||||||||||||||||||
v 4 | Mån Jan. 22 v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Reglerteknik I | W3 | Lektion | Hans Rosth | L1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Reglerteknik I | W3 | Laboration | Lab 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Reglerteknik I |
ES3 W3 |
Föreläsning | Hans Rosth | F4 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis Jan. 23 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Reglerteknik I | W3 | Laboration | Lab 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Reglerteknik I | W3 | Laboration | Lab 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons Jan. 24 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Dan Berggren Kleja | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Räknestuga | Magnus Simonsson | |||||||||||||||||||||||||
Tors Jan. 25 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Reglerteknik I | W3 | Lektion | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Reglerteknik I |
ES3 W3 |
Föreläsning | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Dan Berggren Kleja | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Dan Berggren Kleja | |||||||||||||||||||||||||
Fre Jan. 26 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Dan Berggren Kleja | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Dan Berggren Kleja | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | My Nordström | |||||||||||||||||||||||||
v 5 | Mån Jan. 29 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Reglerteknik I |
ES3 W3 |
Datorlab | Hans Rosth | D1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Reglerteknik I |
ES3 W3 |
Föreläsning | Hans Rosth | F6 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis Jan. 30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Reglerteknik I | W3 | Lektion | Hans Rosth | L3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons Jan. 31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 |
Föreläsning Obligatorisk |
Anke Herrmann | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Nadia Maaroufi | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | W3 | Föreläsning | Anke Herrmann |