Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Lokal |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 45 | Tors 9 Nov. v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mekanik baskurs | 90102, Ångström | Lisa Freyhult | L1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 10 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Grundläggande kemi | 101142, Ångström | Maria Hahlin | L3 Energi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 4007, Ångström | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
v 46 | Mån 13 Nov. v 46 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Grundläggande kemi |
Kemilab 5309, Ångström Kemilab 5312, Ångström |
Agnes-Matilda Mattsson Lasse Dettmann |
Lab 2. Jämvikt |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 101127, Ångström | Maria Hahlin | L4 Energi. Sem kinetik - jämvikt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 11137, Ångström | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis 14 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mekanik baskurs | 101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström | Gabriella Andersson | F3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mekanik baskurs |
2002, Ångström 2003, Ångström |
Diego Tarrío Tim Günter |
LabR1 |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Grundläggande kemi | 101132, Ångström |
Agnes-Matilda Mattsson Lasse Dettmann |
Postlabbseminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 15 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mekanik baskurs | 11137, Ångström | Lisa Freyhult | L2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 90102, Ångström | Maja Elmgren | F6 Termodynamik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 19:00 | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Stormöte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors 16 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mekanik baskurs | 101190, Ångström | Lisa Freyhult | L3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 2001, Ångström | Maja Elmgren | F7 Termodynamik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 17 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Mekanik baskurs | Mekaniklab, 8K1103, Ångström | Harald Agelii | Lab2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 100155, Theatrum Visuale, Ångström |
Agnes-Matilda Mattsson Lasse Dettmann |
Prelabbseminarium Kalorimetri |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47 | Mån 20 Nov. v 47 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Grundläggande kemi | 101158, Ångström | Maria Hahlin | L5 Termo | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mekanik baskurs | 11137, Ångström | Lisa Freyhult | L4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | 101130, Ångström | Studieråd | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Grundläggande kemi |
Kemilab 5309, Ångström Kemilab 5312, Ångström |
Agnes-Matilda Mattsson Lasse Dettmann |
Lab 3. Kalorimetri |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis 21 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 90102, Ångström | Maja Elmgren | F8 Termodynamik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 22 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mekanik baskurs | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Gabriella Andersson | F4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 80127, Ångström | Maja Elmgren | F9 Termodynamik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Grundläggande kemi | 101130, Ångström |
Agnes-Matilda Mattsson Lasse Dettmann |
Postlabbseminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 23 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 100155, Theatrum Visuale, Ångström | Maria Hahlin | L6 Termo | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 90101, Ångström | Felix Ho | F10 Atomer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 11137, Ångström | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Fre 24 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Grundläggande kemi | 80121, Ångström | Felix Ho | F11 Atomer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mekanik baskurs | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Gabriella Andersson | F5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48 | Mån 27 Nov. v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Grundläggande kemi | 101130, Ångström | Maria Hahlin | L7 Atomer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 80121, Ångström | Felix Ho | F12 Kemisk bindning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2004, Ångström | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Mekanik baskurs | 90102, Ångström | Lisa Freyhult | L5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 28 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 80127, Ångström | Felix Ho | F13 Kemisk bindning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 29 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mekanik baskurs | 11137, Ångström | Lisa Freyhult | L6 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 90102, Ångström | Felix Ho | F14 Kemisk bindning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mekanik baskurs | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Gabriella Andersson | F6 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Grundläggande kemi | 2003, Ångström | Maria Hahlin | L8 Kemisk bindning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 30 Nov. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mekanik baskurs |
11134, Ångström 11137, Ångström |
Anders Bergman Gabriella Andersson Lisa Freyhult |
S1 |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 4001, Ångström | Felix Ho | F15 Kemisk bindning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Grundläggande kemi | 101130, Ångström | Maria Hahlin | L9 Kemisk bindning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 1 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Grundläggande kemi | 90102, Ångström | Felix Ho | F16 Kemisk bindning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 4101, Ångström | Maria Hahlin | L10 Kemisk bindning | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mekanik baskurs | 90102, Ångström | Lisa Freyhult | L7 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49 | Mån 4 Dec. v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mekanik baskurs | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström |
Gabriella Andersson Lisa Freyhult |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 80127, Ångström | Felix Ho | F17 Intermolekylära krafter | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mekanik baskurs | 11134, Ångström | Lisa Freyhult | L8 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 11137, Ångström | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Tis 5 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mekanik baskurs | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Gabriella Andersson | F7 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 90101, Ångström | Felix Ho | F18 Intermolekylära krafter | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 4001, Ångström | Maria Hahlin | L11 Intermolekylära krafter | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 6 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 100155, Theatrum Visuale, Ångström | Maria Hahlin | Miljö och vatten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 90102, Ångström | Maja Elmgren | F19 Jämvikt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 7 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 80121, Ångström | Maja Elmgren | F20 Jämvikt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Grundläggande kemi | 101127, Ångström |
Agnes-Matilda Mattsson Lasse Dettmann |
Prelabseminarium Okänd protolyt |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 8 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Mekanik baskurs | Mekaniklab, 8K1103, Ångström | Pamela Svensson | Lab3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mekanik baskurs | 11137, Ångström | Lisa Freyhult | L9 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50 | Mån 11 Dec. v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 101162, Ångström | Maria Hahlin | L12 Jämvikt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Grundläggande kemi |
Kemilab 5309, Ångström Kemilab 5312, Ångström |
Agnes-Matilda Mattsson Lasse Dettmann |
Lab 4. Okänd prot. |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis 12 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 10132, Häggsalen, Ångström | Maja Elmgren | F21 Jämvikt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 101132, Ångström | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
Ons 13 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mekanik baskurs | 101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström | Gabriella Andersson | F8 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 4007, Ångström | Maria Hahlin | L13 Jämvikt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 2003, Ångström |
Agnes-Matilda Mattsson Lasse Dettmann |
Postlabbseminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 14 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Grundläggande kemi | 90102, Ångström | Maja Elmgren | F22 Kinetik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mekanik baskurs | 90102, Ångström | Lisa Freyhult | L10 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | 101190, Ångström | Studieråd | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 4004, Ångström | Maria Hahlin | L14 Kinetik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 15 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 80101, Ångström | Maja Elmgren | F23 Kinetik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mekanik baskurs | 101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström | Gabriella Andersson | F9 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Grundläggande kemi | 101130, Ångström |
Agnes-Matilda Mattsson Lasse Dettmann |
Prelabseminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51 | Mån 18 Dec. v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Grundläggande kemi | Lab 1, B5:105a, BMC |
Agnes-Matilda Mattsson Lasse Dettmann |
Lab 5. Kinetik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 19 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mekanik baskurs | 101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström | Gabriella Andersson | F10 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 4007, Ångström | Maria Hahlin | L15 Kinetik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 20 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mekanik baskurs | 90101, Ångström | Lisa Freyhult | L11 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 101132, Ångström |
Agnes-Matilda Mattsson Lasse Dettmann |
Postlabbseminarium | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 21 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mekanik baskurs | 11137, Ångström | Lisa Freyhult | L12 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 101130, Ångström | Maria Hahlin | L16 Kinteik och termodynamik | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön 24 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 52 | Mån 25 Dec. v 52 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 26 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön 31 Dec. | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 1 | Mån 1 Jan. v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 6 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
v 2 | Mån 8 Jan. v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 101130, Ångström | Maria Hahlin | Miljö och vatten | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Grundläggande kemi | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström |
Anna Arkhypchuk Maria Hahlin |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis 9 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 90102, Ångström |
Felix Ho Maja Elmgren Nessima Salhi |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons 10 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Grundläggande kemi | 2001, Ångström |
Anna Arkhypchuk Maria Hahlin |
Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors 11 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundläggande kemi | ||||||||||||||||||||||||||||
v 3 | Mån 15 Jan. v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologi | Per-Olof Lundquist | |||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | Biologi | Per-Olof Lundquist | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mekanik baskurs | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Gabriella Andersson | F11 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 16 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Envariabelanalys | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Seidon Alsaody | F1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mekanik baskurs | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Gabriella Andersson | F12 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 17 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 11:45 | Biologi | Per-Olof Lundquist | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Envariabelanalys | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Seidon Alsaody | F2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 18 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Envariabelanalys | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Seidon Alsaody | F3 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Mekanik baskurs | Mekaniklab, 8K1103, Ångström |
Carl-Johan Fridén Joan Jordi Boldu O Farrill Treviño Sebastian Kalhöfer |
Lab4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 19 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Envariabelanalys | 101166, Ångström | Alireza Ataei | L1 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4 | Mån 22 Jan. v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Envariabelanalys | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Seidon Alsaody | F4 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mekanik baskurs | 80109, Ångström | Lisa Freyhult | L13 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 23 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 11:15 | Biologi | Per-Olof Lundquist | |||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:00 | Biologi | Per-Olof Lundquist | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | Biologi | Per-Olof Lundquist | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Envariabelanalys | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Seidon Alsaody | F5 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 24 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 08:45 | Biologi | Sal N, Undervisningshuset, SLU | Per-Olof Lundquist | ||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 10:30 | Biologi | Per-Olof Lundquist | Grupprum A133, A134, B205, B206, B208, B209, B211, C203, C208, D237 | ||||||||||||||||||||||||||
10:45 - 11:45 | Biologi | Sal N, Undervisningshuset, SLU | Per-Olof Lundquist | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Mekanik baskurs |
101136- A, Evelyn Sokolowski, Ångström 101136-B, Evelyn Sokolowski, Ångström |
Anders Bergman Gabriella Andersson Lisa Freyhult |
S2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 25 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Envariabelanalys | 101162, Ångström | Alireza Ataei | L2 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mekanik baskurs | 80121, Ångström | Lisa Freyhult | L14 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 26 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Envariabelanalys | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Seidon Alsaody | F6 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 5 | Mån 29 Jan. v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:30 | Biologi | Sal V, Ulls hus, SLU | Per-Olof Lundquist | ||||||||||||||||||||||||||
10:45 - 16:00 | Biologi | Per-Olof Lundquist | Grupprum A133, A134, B205, B206, B208, B209, B211, C203, C208, D237 | ||||||||||||||||||||||||||
Tis 30 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 16:00 | Biologi | Per-Olof Lundquist | Grupprum A133, A134, B205, B206, B208, B209, B211, C203, D237, D238 | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 31 Jan. | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Mekanik baskurs | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Gabriella Andersson | F13 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 16:00 | Biologi | Per-Olof Lundquist | Grupprum A133, A134, B205, B206, B208, B209, B211, C203, C208, D237 |