Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 30/10
Ytors fysik och kemi
K4.M
Q4
Q4
Tentamen
17:00
08:00
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 31/10
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Föreläsning
Tapati Sarkar
12:00
10:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 1/11
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Föreläsning
Tapati Sarkar
12:00
10:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2/11
K1-3
K4.L-M
K5.L-M
MasAddTillv1-2
MasBtEl1-2
K4.L-M
K5.L-M
MasAddTillv1-2
MasBtEl1-2
Övrigt
13:00
12:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Föreläsning
Gunnar Westin
16:00
15:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 3/11
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Föreläsning
Tapati Sarkar
15:00
13:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 4/11
Alla helgons dag
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 5/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 6/11
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
10:00
08:15
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Seung Hee Jeong
12:00
10:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Lektion
Tapati Sarkar
15:00
13:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Föreläsning
Gunnar Westin
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 7/11
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
12:00
10:15
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Seung Hee Jeong
15:00
13:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Föreläsning
Tapati Sarkar
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 8/11
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Seung Hee Jeong
12:00
10:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Föreläsning
Gunnar Westin
15:00
13:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Föreläsning
Tapati Sarkar
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 9/11
Career fair
UTNARM
17:00
08:00
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 10/11
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Lektion
Tapati Sarkar
10:00
08:15
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Seung Hee Jeong
12:00
10:15
K3.M
K4.M
K5.M
MasAddTillv1-2
MasBtEl1-2
K4.M
K5.M
MasAddTillv1-2
MasBtEl1-2
Möte
13:00
12:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Föreläsning
Gunnar Westin
15:00
13:15
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 11/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 12/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 13/11
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
10:00
08:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Lektion
Tapati Sarkar
12:00
10:15
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Seminarium
Jing Xu
Milena De Albuquerque Moreira
Milena De Albuquerque Moreira
15:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 14/11
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Klas Hjort
10:00
08:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Laboration
Sagnik Ghosh
12:00
10:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Seminarium
Gunnar Westin
15:00
13:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Seminarium
Gunnar Westin
17:00
15:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 15/11
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Laboration
Sagnik Ghosh
10:00
08:15
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Seminarium
10:00
08:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Laboration
Sagnik Ghosh
12:00
10:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Seminarium
Gunnar Westin
15:00
13:15
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Klas Hjort
17:00
15:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 16/11
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Laboration
Sagnik Ghosh
10:00
08:15
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
12:00
10:15
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Klas Hjort
15:00
13:15
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Seminarium
17:00
15:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 17/11
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Klaus Leifer
10:00
08:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Seminarium
Sagnik Ghosh
11:00
10:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Seminarium
Sagnik Ghosh
12:00
11:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Seminarium
Sagnik Ghosh
16:00
15:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Seminarium
Sagnik Ghosh
17:00
16:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 18/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 19/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 20/11
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Föreläsning
Gunnar Westin
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 21/11
Mikro- och nanoteknik I
K4.M
Laboration
17:00
08:15
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
12:00
10:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 22/11
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Föreläsning
Tapati Sarkar
10:00
08:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Föreläsning
Gunnar Westin
15:00
13:15
K1-3
K4.L-M
K5.L-M
MasAddTillv1-2
MasBtEl1-2
K4.L-M
K5.L-M
MasAddTillv1-2
MasBtEl1-2
Möte
20:00
17:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 23/11
Mikro- och nanoteknik I
K4.M
Laboration
17:00
10:15
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 24/11
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Föreläsning
Tapati Sarkar
10:00
08:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Föreläsning
Gunnar Westin
12:00
10:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Lektion
Tapati Sarkar
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 25/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 26/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 27/11
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
10:00
08:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Föreläsning
Tapati Sarkar
12:00
10:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Föreläsning
Gunnar Westin
17:00
15:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 28/11
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Lektion
Stefan Johansson
12:00
08:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Lektion
Tapati Sarkar
15:00
13:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Lektion
Tapati Sarkar
17:00
15:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 29/11
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Stefan Johansson
10:00
08:15
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
12:00
10:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Seminarium
Gunnar Westin
15:00
13:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Laboration
Sagnik Ghosh
17:00
15:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 30/11
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Laboration
Sagnik Ghosh
10:00
08:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Laboration
Sagnik Ghosh
12:00
10:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Seminarium
Gunnar Westin
15:00
13:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Seminarium
Gunnar Westin
17:00
15:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 1/12
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Laboration
Sagnik Ghosh
10:00
08:15
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Stefan Johansson
12:00
10:15
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Laboration
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
15:00
13:15
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Laboration
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
17:00
15:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2/12
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 3/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 4/12
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Seminarium
Sagnik Ghosh
09:00
08:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Seminarium
Sagnik Ghosh
10:00
09:15
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Stefan Johansson
12:00
10:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Föreläsning
Gunnar Westin
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 5/12
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Seminarium
Sagnik Ghosh
09:00
08:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Seminarium
Sagnik Ghosh
10:00
09:15
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Stefan Johansson
12:00
10:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Föreläsning
Gunnar Westin
15:00
13:15
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 6/12
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
12:00
10:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Föreläsning
Gunnar Westin
15:00
13:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Laboration
Sagnik Ghosh
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 7/12
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Laboration
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
12:00
10:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Föreläsning
Gunnar Westin
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 8/12
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Laboration
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
10:00
08:15
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Laboration
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
12:00
10:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Laboration
Sagnik Ghosh
15:00
13:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Laboration
Sagnik Ghosh
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 9/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 10/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 11/12
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Laboration
Sagnik Ghosh
10:00
08:15
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
12:00
10:15
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Studiebesök
Seung Hee Jeong
17:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 12/12
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 13/12
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Seminarium
Sagnik Ghosh
14:00
13:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Seminarium
Sagnik Ghosh
15:00
14:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Lektion
Tapati Sarkar
17:00
15:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 14/12
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Seminarium
Sagnik Ghosh
09:00
08:15
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Seminarium
Sagnik Ghosh
10:00
09:15
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Laboration
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
12:00
10:15
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Studiebesök
Seung Hee Jeong
17:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 15/12
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Laboration
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
10:00
08:15
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Laboration
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
12:00
10:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Seminarium
Gunnar Westin
15:00
13:15
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Seminarium
Gunnar Westin
17:00
15:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 16/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 17/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 18/12
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Seminarium
Gunnar Westin
15:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 19/12
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
12:00
10:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 20/12
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Frågestund
Gunnar Westin
16:00
15:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 21/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 22/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 23/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 24/12
Julafton
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 25/12
Juldagen
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 26/12
Annandag jul
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 27/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 28/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 29/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 30/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 31/12
Nyårsafton
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 1/1
Nyårsdagen
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 2/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 3/1
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Seung Hee Jeong
12:00
10:15
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 4/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 5/1
Materialtillverkning I
K4.M
Q4
Q4
Tentamen
17:00
08:00
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 6/1
Trettondedag jul
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 7/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 8/1
Tunnfilmsteknik I
K4.M
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Tentamen
17:00
08:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 9/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 10/1
Mikro- och nanoteknik I
F4.T.fk
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
K4.M
MasKvaTek1
MasMatTek1
Q4
Tentamen
17:00
08:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 11/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 12/1
Fasta tillståndets fysik I
K4.M
Q3
Q3
Tentamen
17:00
08:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 13/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 14/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 15/1
Tillämpad elektrokemi
K4.M4
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Introduktion
Introduktion
Fredrik Björefors
12:00
10:15
Materialsyntes
K4.M1-3
K4.M5
K4.M5
Föreläsning
William Brant
12:00
10:15
Syntes av batterimaterial
K4.M4
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Introduktion
Introduktion
Haidong Liu
15:00
13:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
Föreläsning
Jöns Hilborn
15:00
13:15
Tribomaterial
K4.M2
K4.M5
Q4
K4.M5
Q4
Föreläsning
Staffan Jacobson
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 16/1
Tunnfilmsteknik II
K4.M1-2
K4.M5
Q4
K4.M5
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
10:00
08:15
MEMS för tillämpningar inom life science
K4.M3
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Maria Tenje
10:00
08:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
Föreläsning
Jöns Hilborn
12:00
10:15
Additiv tillverkning
K4.M1-2
MasMatTek1
MTI3
Q4
MasMatTek1
MTI3
Q4
Föreläsning
Urban Wiklund
15:00
13:15
Mikro- och nanoteknik II
K4.M3
Q4
Q4
Föreläsning
Zhen Zhang
15:00
13:15
Materialsyntes
Syntes av batterimaterial
Syntes av batterimaterial
K4.M
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
William Brant
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 17/1
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
Föreläsning
Oommen Varghese
10:00
08:15
Tribomaterial
K4.M2
K4.M5
Q4
K4.M5
Q4
Föreläsning
Staffan Jacobson
12:00
10:15
Mikro- och nanoteknik II
K4.M3
Q4
Q4
Föreläsning
Zhen Zhang
12:00
10:15
Tunnfilmsteknik II
K4.M1-2
K4.M5
Q4
K4.M5
Q4
Föreläsning
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
15:00
13:15
MEMS för tillämpningar inom life science
K4.M3
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Inspelad föreläsning
Maria Tenje
15:00
13:15
Tillämpad elektrokemi
K4.M4
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Leif Nyholm
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 18/1
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
Föreläsning
Ayan Samanta
10:00
08:15
Tribomaterial
K4.M2
K4.M5
Q4
K4.M5
Q4
Föreläsning
Staffan Jacobson
10:00
08:15
Materialsyntes
Syntes av batterimaterial
Syntes av batterimaterial
K4.M
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
William Brant
12:00
10:15
Tillämpad elektrokemi
K4.M4
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Fredrik Björefors
15:00
13:15
Additiv tillverkning i polymera material
K4.M5
MasAddTillv1
MasAddTillv1
Seminarium
Jonas Lindh
15:00
13:15
MEMS för tillämpningar inom life science
K4.M3
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Lektion
Maria Tenje
15:00
13:15
Additiv tillverkning
K4.M1-2
MasMatTek1
MTI3
Q4
MasMatTek1
MTI3
Q4
Föreläsning
Urban Wiklund
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 19/1
Materialsyntes
K4.M1-3
K4.M5
K4.M5
Föreläsning
Laura Altenschmidt
10:00
08:15
Tillämpad elektrokemi
K4.M4
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Fredrik Björefors
12:00
10:15
Additiv tillverkning i polymera material
K4.M5
MasAddTillv1
MasAddTillv1
Föreläsning
Introduktion
Introduktion
Jonas Lindh
12:00
10:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
Föreläsning
Jöns Hilborn
12:00
10:15
Mikro- och nanoteknik II
K4.M3
Q4
Q4
Föreläsning
Zhen Zhang
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 20/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 21/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 22/1
Materialsyntes
Syntes av batterimaterial
Syntes av batterimaterial
K4.M
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Leiting Zhang
10:00
08:15
MEMS för tillämpningar inom life science
K4.M3
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Maria Tenje
12:00
10:15
Additiv tillverkning i polymera material
K4.M5
MasAddTillv1
MasAddTillv1
Föreläsning
Jonas Lindh
15:00
13:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
Föreläsning
Francesco D´Elia
15:00
13:15
Additiv tillverkning
K4.M1-2
MasMatTek1
MTI3
Q4
MasMatTek1
MTI3
Q4
Föreläsning
Urban Wiklund
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 23/1
Tunnfilmsteknik II
K4.M1-2
K4.M5
Q4
K4.M5
Q4
Studiebesök
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
17:00
08:00
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
Föreläsning
Francesco D´Elia
12:00
10:15
Tillämpad elektrokemi
K4.M4
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Fredrik Björefors
15:00
13:15
Tribomaterial
K4.M2
K4.M5
Q4
K4.M5
Q4
Föreläsning
Staffan Jacobson
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 24/1
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
Föreläsning
Francesco D´Elia
10:00
08:15
Tillämpad elektrokemi
K4.M4
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Leif Nyholm
12:00
10:15
Mikro- och nanoteknik II
K4.M3
Q4
Q4
Lektion
Zhen Zhang
12:00
10:15
Tribomaterial
K4.M2
K4.M5
Q4
K4.M5
Q4
Föreläsning
Staffan Jacobson
15:00
13:15
Materialsyntes
K4.M1-3
K4.M5
K4.M5
Föreläsning
Gunnar Westin
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 25/1
Materialsyntes
K4.M1-3
K4.M5
K4.M5
Föreläsning
10:00
08:15
Tillämpad elektrokemi
K4.M4
MasBtEl1
MasBtEl1
Seminarium
Fredrik Björefors
12:00
10:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
Föreläsning
Francesco D´Elia
12:00
10:15
Mikro- och nanoteknik II
K4.M3
Q4
Q4
Föreläsning
Zhen Zhang
15:00
13:15
Additiv tillverkning i polymera material
K4.M5
MasAddTillv1
MasAddTillv1
Laboration
Jonas Lindh
17:00
13:15
Additiv tillverkning
K4.M1-2
MasMatTek1
MTI3
Q4
MasMatTek1
MTI3
Q4
Föreläsning
Urban Wiklund
17:00
15:15
MEMS för tillämpningar inom life science
K4.M3
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Inspelad föreläsning
Maria Tenje
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 26/1
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
Föreläsning
Mahsa Jamadi Khiabani
10:00
08:15
Syntes av batterimaterial
K4.M4
MasBtEl1
MasBtEl1
Seminarium
Haidong Liu
12:00
10:15
Mikro- och nanoteknik II
K4.M3
Q4
Q4
Föreläsning
Zhen Zhang
12:00
10:15
MEMS för tillämpningar inom life science
K4.M3
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Föreläsning
Maria Tenje
12:00
10:15
Materialsyntes
K4.M1-3
K4.M5
K4.M5
Seminarium
William Brant
15:00
10:15
Tribomaterial
K4.M2
K4.M5
Q4
K4.M5
Q4
Lektion
Robin Elo
15:00
13:15
Additiv tillverkning
K4.M1-2
MasMatTek1
MTI3
Q4
MasMatTek1
MTI3
Q4
Föreläsning
Urban Wiklund
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 27/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 28/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 29/1
Tillämpad elektrokemi
K4.M4
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Fredrik Björefors
12:00
10:15
Additiv tillverkning i polymera material
K4.M5
MasAddTillv1
MasAddTillv1
Föreläsning
Jonas Lindh
15:00
13:15
Syntes av batterimaterial
K4.M4
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Haidong Liu
15:00
13:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
Föreläsning
Caroline Öhman Mägi
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 30/1
Tribomaterial
K4.M2
K4.M5
Q4
K4.M5
Q4
Föreläsning
Staffan Jacobson
10:00
08:15
MEMS för tillämpningar inom life science
K4.M3
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Laboration
12:00
08:15
Tillämpad elektrokemi
K4.M4
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Fredrik Björefors
12:00
10:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
Föreläsning
Caroline Öhman Mägi
15:00
13:15
Syntes av batterimaterial
K4.M4
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Haidong Liu
15:00
13:15
Tunnfilmsteknik II
K4.M1-2
K4.M5
Q4
K4.M5
Q4
Laboration
Tobias Törndahl
Tomas Kubart
Tomas Kubart
17:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 31/1
MEMS för tillämpningar inom life science
K4.M3
MasMatTek1
Q4
MasMatTek1
Q4
Seminarium
Maria Tenje
Sofia Johansson
Sofia Johansson
10:00
09:00
Tillämpad elektrokemi
K4.M4
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Fredrik Björefors
12:00
10:15
Biomaterial I
K4.L
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
K4.M3
MasKeBk1
MasKeBn1
MasKeKb1
MasMatTek1
MasMatVet1_M
Q4
Föreläsning
Mahsa Jamadi Khiabani
12:00
10:15
Materialsyntes
Syntes av batterimaterial
Syntes av batterimaterial
K4.M
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Guiomar Hernández
15:00
13:15
Materialsyntes
Syntes av batterimaterial
Syntes av batterimaterial
K4.M
MasBtEl1
MasBtEl1
Föreläsning
Guiomar Hernández
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 1/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 3/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 4/2