Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 21/8
Biologi
Omtentamen
17:00
08:00
E1
I1
Q1
I1
Q1
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Upprop
Karta
11:30
10:15
E1
I1
I1
Lunch
Studentaktivitet
Studentaktivitet
Kår- och nationsinskrivning + Lunch
16:00
11:30
E1
I1
Q1
I1
Q1
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström
Introduktion
Introduktion till matematiken
Karta
17:00
16:15
Samvetstillverkning
18:00
17:00
Sektionsaktivitet
Pizzakväll med styrelsen
Bakom Geocentrum
Bakom Geocentrum
21:30
19:00
Basar
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
Tältsläpp
21:30-02:00
00:00
21:30
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 22/8
W1.A
101190, Ångström
Mattepropp
Karta
12:00
08:15
W1.B
80109, Ångström
Mattepropp
Karta
12:00
08:15
MI1
STS1
X1
STS1
X1
Expedition Recce
15:00
13:15
101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström
Programinformation
Melinda Alfredéen
Karta
16:00
15:15
F1
Recceaktivitet
Märkesverkstad med Playmory
Tältet
Tältet
17:00
16:15
Klasshäng
21:00
17:00
Basar
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
Recceaktivitet
Tisdagsfesten
Norrlands nation 21:00-01:00
Norrlands nation 21:00-01:00
00:00
21:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 23/8
W1.A
101190, Ångström
Mattepropp
Karta
10:00
08:15
W1.B
2003, Ångström
Mattepropp
Karta
10:00
08:15
IT1
MI1
X1
MI1
X1
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström
Information
Spexinfo
Karta
11:00
10:15
MI1
X1
X1
Rundvandring
12:00
11:15
ES1
IT1
KandDv1
Q1
IT1
KandDv1
Q1
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström
Föreläsning
Lunchföreläsning
Karta
13:00
12:15
W1.A
101190, Ångström
Mattepropp
Karta
15:00
13:15
W1.B
2003, Ångström
Mattepropp
Karta
15:00
13:15
IT1
MI1
X1
MI1
X1
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström
Information
Gasqueinformation
Karta
16:00
15:15
Klasshäng
20:00
17:00
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
X1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
X1
Recceaktivitet
Mörk afton
22:00
20:00
Basar
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
Tältsläpp
22:00-01:00
00:00
22:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 24/8
W1.A
80115, Ångström
Mattepropp
Karta
12:00
10:15
W1.B
80101, Ångström
Mattepropp
Karta
12:00
10:15
Mässa
Utanför tältet
13:45
13:00
W1.B
80101, Ångström
Mattepropp
Karta
15:45
14:15
W1.A
80115, Ångström
Mattepropp
Karta
16:00
14:15
Klasshäng
22:30
17:00
Basar
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
Tältsläpp
22:30-01:00
00:00
22:30
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 25/8
W1.A
101142, Ångström
Mattepropp
Karta
12:00
08:15
W1.B
101146, Ångström
Mattepropp
Karta
12:00
08:15
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
E1
EI1
ES1
F1
I1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
Mottagning
Välkomstmottagning Universitetet
15:30
13:15
E1
EI1
EI1
Microgasque
22:30
17:00
Basar
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
Tältsläpp
22:30-01:00
00:00
22:30
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 26/8
ES1
F1
K1
MTI1
Q1
X1
F1
K1
MTI1
Q1
X1
Stingfestival föreningsmässa
15:30
10:00
Basar
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
Tältsläpp
22:40-01:00
00:00
22:45
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 27/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 28/8
W1.A
101142, Ångström
Mattepropp
Karta
10:00
08:15
Sektionsaktivitet
Brunch med styrelsen
Bakom Geocentrum
Bakom Geocentrum
12:00
10:00
Introduktion till miljö- och vattenteknik
11134, Ångström
Föreläsning
Introduktion
Introduktion
Roger Herbert
Karta
15:00
13:15
ES1
I1
KandDv1
MI1
STS1
X1
I1
KandDv1
MI1
STS1
X1
Klassolympiad
KAP-området
16:30
15:15
Basar.4
I1
MI1
I1
MI1
Information
Busför
Utanför tältet
Utanför tältet
18:00
17:15
Basar.4
I1
MI1
I1
MI1
Klassfest
22:00
18:00
Basar
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
Tältsläpp
22:30-01:00
00:00
22:30
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 29/8
W1.B
Passerkortsuthämtning
11:00
10:15
W1.A
2005, Ångström
Mattepropp
Karta
12:00
10:15
Introduktion till miljö- och vattenteknik
W1.A
4004, Ångström
Obligatorisk
Seminarium
Seminarium
Roger Herbert
Karta
15:00
13:15
W1.B
80127, Ångström
Mattepropp
Karta
15:00
13:15
Introduktion till miljö- och vattenteknik
2001, Ångström
Föreläsning
Peter Lazor
Karta
17:00
15:15
IT1
Sektionsskiva
Kräftskivetältet
22:30
18:00
Basar
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
Tältsläpp
22:30-01:00
00:00
22:30
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 30/8
Algebra och geometri
E1
ES1
ES1
101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström
Föreläsning
Isac Hedén
F1
Karta
10:00
08:15
Introduktion till miljö- och vattenteknik
W1.A
4102, Datorsal, Ångström
Handledning datorer
Studenttjänster
Karta
12:00
10:15
Introduktion till miljö- och vattenteknik
W1.B
4103, Datorsal, Ångström
Handledning datorer
Studenttjänster
Karta
12:00
10:15
Basar.1-2
E1
EI1
ES1
F1
K1
Q1
X1
E1
EI1
ES1
F1
K1
Q1
X1
Downtown[tæ:sk]
15:30
13:00
Klasshäng
22:30
17:00
Basar
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
Tältsläpp
22:30-01:00
00:00
22:30
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 31/8
W1.A
Passerkortsuthämtning
10:30
09:45
Introduktion till miljö- och vattenteknik
W1.B
101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström
Obligatorisk
Seminarium
Seminarium
Roger Herbert
Karta
12:00
10:15
Introduktion till energisystem
Introduktion till miljö- och vattenteknik
Introduktion till miljö- och vattenteknik
ES1
Sal W, Ulls hus, SLU
Föreläsning
Introduktion
Introduktion
Cecilia Sundberg
Gemensam SLU-introduktion
15:00
14:15
Introduktion till energisystem
Introduktion till miljö- och vattenteknik
Introduktion till miljö- och vattenteknik
ES1
Övrigt
Fotografering utanför sal W
15:15
15:00
Introduktion till miljö- och vattenteknik
Sal W, Ulls hus, SLU
Programinformation
16:00
15:15
Introduktion till miljö- och vattenteknik
Övrigt
Campusrundvandring
17:00
16:00
Recceaktivitet
SLU
Häng, pub och släpp!
Häng, pub och släpp!
00:00
17:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 1/9
Algebra och geometri
W1.A
101130, Ångström
Lektion
Isac Hedén
L1
Karta
10:00
08:15
W1.B
80121, Ångström
Mattepropp
Karta
10:00
08:15
Algebra och geometri
W1.B
90102, Ångström
Lektion
Christoffer Söderberg
L1
Karta
12:00
10:15
Introduktion till miljö- och vattenteknik
2005, Ångström
Föreläsning
Peter Lazor
Karta
15:00
13:15
Algebra och geometri
E1
ES1
ES1
101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström
Föreläsning
Isac Hedén
F2
Karta
17:00
15:15
Klasshäng
00:00
17:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 2/9
Basar
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
Finaldag
13:30
10:00
Basar
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
FINAL-gasque
Tältet
23:00
17:30
Basar
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
Finalsläpp
23:00-03:00
00:00
23:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 3/9