Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
Utrustning |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 35 | Mån 2022-08-29 v 35 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 10:15 | Passerkortsuthämtning | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till teknisk fysik | 101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström |
Föreläsning Introduktion |
Roger Karlsson Ted Johansson Tomas Kubart |
F1: Introduktion till kursen | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Envariabelanalys | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Anna Sakovich | F1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
16:45 - 18:00 | Klassolympiad | ||||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:30 | Klasshäng | Klasshäng med Klassduell | |||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 | Tältsläpp | Tältsläpp | |||||||||||||||||||||||||||
Tis 2022-08-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2004, Ångström | Mattepropp | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algebra och geometri | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | F1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Downtown[tæ:sk] | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 | Klasshäng | ||||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 | Tältsläpp | Tältsläpp | |||||||||||||||||||||||||||
Ons 2022-08-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till teknisk fysik | 101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström | Föreläsning |
Roger Karlsson Stefan Johansson Ted Johansson |
F2: Introduktion till programmet | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Algebra och geometri | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | F2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Envariabelanalys | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Anna Sakovich | F2 | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 | Sektionsaktivitet | Brännboll | |||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 | Reccepub | Reccepub | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 2022-09-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Algebra och geometri | 4004, Ångström | Lektion | Jörgen Östensson | L1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till teknisk fysik | 101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström | Föreläsning |
Roger Karlsson Svante Andersson Ted Johansson |
F3: Information om konstruktionsuppgiften | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Ericsson | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till teknisk fysik | 4102, Datorsal, Ångström | Handledning datorer | Studenttjänster | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Envariabelanalys | 4005, Ångström | Lektion | Christoffer Söderberg | L1 | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 | Klasshäng | ||||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 | Tältsläpp | Tältsläpp | |||||||||||||||||||||||||||
Fre 2022-09-02 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Envariabelanalys | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Anna Sakovich | F3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Algebra och geometri | 101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | F3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 4004, Ångström | Mattepropp | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Sektionsaktivitet | Sektionsfredag-Flogstaparken | |||||||||||||||||||||||||||
Lör 2022-09-03 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Recceaktivitet | Finaldag | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 | Recceaktivitet | Finalgasque | |||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 | Tältsläpp | Finalsläpp |