Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor.
Tid 08:00 - 24:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 22/8
E1
I1
Q1
W1
I1
Q1
W1
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Upprop
Eva Skytt
Karta
11:00
10:15
E1
I1
Q1
W1
I1
Q1
W1
Lunch
Kår- och nationsskrivning + lunch
15:00
11:15
F1
Q1
Q1
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Introduktion
Karta
16:00
15:15
E1
F1
I1
Q1
W1
F1
I1
Q1
W1
Studentaktivitet
Samvetstillverkning
17:00
16:15
Q1
Klasshäng
21:00
17:00
E1
EI1
F1
I1
KandDv1
MI1
Q1
EI1
F1
I1
KandDv1
MI1
Q1
Recceaktivitet
Smålands Nation
00:00
21:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 23/8
Q1
4001, Ångström
Mattepropp
Karta
10:00
08:15
Q1
4001, Ångström
Mattepropp
Karta
12:00
10:15
Q1
10134, Polhemsalen, Ångström
Programinformation
Johannes Sjöholm
Lena Klintberg
Lena Klintberg
Karta
14:00
13:15
Q1
Utlämning
Passerkort
15:00
14:15
F1
I1
MI1
Q1
I1
MI1
Q1
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström
Information
Spexinfo
Karta
16:00
15:15
F1
Q1
Q1
Klassfest
22:30
17:00
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
Tältsläpp
Tältsläpp
00:00
22:30
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 24/8
Q1
101158, Ångström
Mattepropp
Karta
10:00
08:15
K1
Q1
STS1
W1
Q1
STS1
W1
Studentaktivitet
Expedition Recce
12:00
10:15
F1
K1
Q1
K1
Q1
10101, Siegbahnsalen, Ångström
Föreläsning
Sandvik Coromant
Karta
13:00
12:15
ES1
IT1
K1
MTI1
Q1
IT1
K1
MTI1
Q1
Information
Gasqueinfo
14:00
13:15
Q1
4101, Ångström
Mattepropp
Karta
16:00
14:15
Q1
Klasshäng
20:00
17:00
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
Recceaktivitet
Mörk Afton
22:30
20:00
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
Tältsläpp
Tältsläpp
00:00
22:30
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 25/8
Q1
Sektionsaktivitet
Tårtbak med Q
11:00
09:00
Q1
Mässa
Mottagningsmässa
11:45
11:00
F1
IT1
KandDv1
Q1
IT1
KandDv1
Q1
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström
Föreläsning
Sveriges Ingenjörer
Karta
13:00
12:15
Q1
101136-B, Evelyn Sokolowski, Ångström
Mattepropp
Karta
15:00
13:15
Q1
4005, Ångström
Mattepropp
Karta
17:00
15:15
Q1
Klasshäng
22:30
17:00
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
Reccepub
Reccepub
00:00
22:30
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 26/8
Q1
80127, Ångström
Mattepropp
Karta
10:00
08:15
Q1
2002, Ångström
Mattepropp
Karta
12:00
10:15
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
Information
Mässa
Mässa
Mässa i Universitet
https://www2.uu.se/student/ny-student/valkommen-till-uppsala
https://www2.uu.se/student/ny-student/valkommen-till-uppsala
14:30
12:15
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
Information
Mässa
Mässa
Scenprogram i Universitetsaulan
https://www2.uu.se/student/ny-student/valkommen-till-uppsala
https://www2.uu.se/student/ny-student/valkommen-till-uppsala
15:15
14:30
Q1
Klasshäng
22:30
17:00
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
Tältsläpp
Tältsläpp
00:00
22:30
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 27/8
BI1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
E1
EI1
ES1
F1
I1
IT1
K1
KandDv1
MI1
MTI1
Q1
STS1
W1
X1
Stingfestival föreningsmässa
Stingfestival Volleyboll/klassflaggor
Stingfestival Volleyboll/klassflaggor
15:30
10:00
E1
EI1
Q1
EI1
Q1
Microgasque
22:30
17:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 28/8