Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Program |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 35 | Mån 2022-08-29 v 35 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
80121, Ångström | Föreläsning | Rebecca Clulow | F1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
4001, Ångström | Föreläsning | Rebecca Clulow | F2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis 2022-08-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
4001, Ångström | Föreläsning | Rebecca Clulow | F3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons 2022-08-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Materialkemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
80127, Ångström | Föreläsning |
Erik Lewin Martin Sahlberg |
F1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
80127, Ångström | Föreläsning | Rebecca Clulow | F4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
80121, Ångström | Föreläsning | Rebecca Clulow | F5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II |
K3.M Q3 |
101190, Ångström | Föreläsning | Nessima Salhi | F1 - Hückel | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors 2022-09-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
80127, Ångström | Föreläsning | Rebecca Clulow | F6 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II |
K3.M Q3 |
101190, Ångström | Föreläsning | Starla Glover | F1 - Spectro | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
K3 Q3 |
Se kommentar |
Information Obligatorisk |
Christian Sköld Johannes Sjöholm Lena Klintberg Paula Forslund William Brant |
Kickoff åk 3 UKK, sal C |
||||||||||||||||||||||||
Fre 2022-09-02 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Materialkemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
80127, Ångström | Föreläsning | Martin Sahlberg | F2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
4001, Ångström | Föreläsning | Rebecca Clulow | F7 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II |
K3.M Q3 |
101190, Ångström | Föreläsning | Nessima Salhi | F2 - Hückel | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 36 | Mån 2022-09-05 v 36 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
4001, Ångström | Föreläsning | William Brant | F8 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II |
K3.M Q3 |
2004, Ångström | Föreläsning | Starla Glover | F2 - Spektro | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II |
K3.M Q3 |
2004, Ångström | Föreläsning | Nessima Salhi | F3 - Hückel | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
4001, Ångström | Föreläsning | William Brant | F9 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis 2022-09-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
80127, Ångström | Föreläsning | William Brant | F10 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
80127, Ångström | Föreläsning | William Brant | F11 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II |
K3.M Q3 |
2004, Ångström | Föreläsning | Starla Glover | F3 - Spectro | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II |
K3.M Q3 |
101136-B, Evelyn Sokolowski, Ångström | Föreläsning | Nessima Salhi | F4 - Hückel | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons 2022-09-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
2005, Ångström | Föreläsning | William Brant | F12 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II | K3.M | 101162, Ångström | Lektion | Haining Tian | L1 - Spectro | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
2005, Ångström | Föreläsning | William Brant | F13 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors 2022-09-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
4103, Datorsal, Ångström 4104, Datorsal, Ångström |
Laboration |
Gustav Ek Ida Nielsen Simon Rosenqvist Larsen |
Lab 1 |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre 2022-09-09 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
4102, Datorsal, Ångström | Laboration |
Gustav Ek Ida Nielsen Simon Rosenqvist Larsen |
Lab 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 37 | Mån 2022-09-12 v 37 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Materialkemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
80127, Ångström | Föreläsning | Martin Sahlberg | F3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Materialkemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
80127, Ångström | Föreläsning | Martin Sahlberg | F4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II |
K3.M Q3 |
90103, Ångström | Föreläsning | Starla Glover | F4 - Spectro | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II |
K3.M Q3 |
101136-B, Evelyn Sokolowski, Ångström | Lektion | Nessima Salhi | L1 - Hückel | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis 2022-09-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Materialkemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
80127, Ångström | Föreläsning | Martin Sahlberg | F5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II |
K3.M Q3 |
101190, Ångström | Föreläsning | Starla Glover | F5 - Spectro | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Materialkemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
80121, Ångström | Föreläsning | Martin Sahlberg | F6 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons 2022-09-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II |
K3.M Q3 |
101190, Ångström | Föreläsning | Starla Glover | F6 - Spectro | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Materialkemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
80127, Ångström | Föreläsning | Martin Sahlberg | F7 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II |
K3.M Q3 |
2004, Ångström | Lektion | Nessima Salhi | L2 - Hückel | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors 2022-09-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
4104, Datorsal, Ångström 6K1113, Datorsal, Ångström |
Laboration |
Gustav Ek Ida Nielsen Simon Rosenqvist Larsen |
Lab 1 |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
Fre 2022-09-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Materialkemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
80127, Ångström | Föreläsning | Martin Sahlberg | F8 | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 38 | Mån 2022-09-19 v 38 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Fasta tillståndets kemi |
K3.M KandKe3 Q3 |
4102, Datorsal, Ångström | Laboration |
Gustav Ek Ida Nielsen Simon Rosenqvist Larsen |
Lab 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis 2022-09-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kvantmekanik och kemisk bindning II | K3.M | 101162, Ångström | Lektion | Starla Glover | L2 - Spectro | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Materialkemi | K3.M | 4102, Datorsal, Ångström | Datorlab |
Barbara Osinger Simon Tidén |
Lab 1 - Fasdiagram. K-I, K-II, K-111, K-IV | Karta |