Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. Tid 08:00 - 18:00
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Program |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 35 | Måndag 2022-08-29 v 35 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | A7:115, BMC |
Information Obligatorisk Upprop |
Helena Grennberg Merve Ergun Dönmez Orsola Assunta Luongo Philipp Gaiser |
Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L |
A5:109a, BMC A5:115a, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Helena Grennberg Merve Ergun Dönmez Orsola Assunta Luongo Philipp Gaiser |
Säkerhetsinformation, Labvisning |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysiologi och molekylär cellbiologi | K3.L | C8:321, BMC |
Föreläsning Introduktion |
Johan Heldin | Kursintro/intro litteraturseminarium/Cellstruktur o funktion | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tisdag 2022-08-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 11:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | C8:321, BMC | Föreläsning | Helena Grennberg | F1 + F2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Fysiologi och molekylär cellbiologi | K3.L | B10:2, BMC | Föreläsning | Johan Heldin | Nykleinsyrors struktur och roll i cellens funktion | Karta | ||||||||||||||||||||||
Onsdag 2022-08-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | A4:214b, BMC |
Gruppövning Obligatorisk |
Helena Grennberg Merve Ergun Dönmez Philipp Gaiser |
Karta | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | A7:103, BMC | Föreläsning | Helena Grennberg | F3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Torsdag 2022-09-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L |
Gruppövning Obligatorisk |
Helena Grennberg Merve Ergun Dönmez Philipp Gaiser |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
K3 Q3 |
Se kommentar |
Information Obligatorisk |
Christian Sköld Johannes Sjöholm Lena Klintberg Paula Forslund William Brant |
Kickoff åk 3 UKK, sal C |
||||||||||||||||||||||||
Fredag 2022-09-02 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | A7:115, BMC | Workshop | Helena Grennberg | W1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | B8:001, BMC |
Förberedelse Laboration Obligatorisk |
Helena Grennberg Merve Ergun Dönmez Philipp Gaiser |
Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysiologi och molekylär cellbiologi | K3.L | C8:321, BMC | Föreläsning | Johan Heldin | Genexpressen | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L |
Laboration Obligatorisk |
Helena Grennberg Merve Ergun Dönmez Philipp Gaiser |
|||||||||||||||||||||||||
v 36 | Måndag 2022-09-05 v 36 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | A4:214b, BMC |
Datorlab Obligatorisk |
Helena Grennberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | Självstudier | ||||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2022-09-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | C8:321, BMC |
Föreläsning Obligatorisk Uppföljning |
Helena Grennberg | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysiologi och molekylär cellbiologi | K3.L | C8:321, BMC | Föreläsning | Johan Heldin | Metodik | Karta | ||||||||||||||||||||||
Onsdag 2022-09-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L |
A5:103a, BMC A5:109a, BMC A5:115a, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Helena Grennberg Merve Ergun Dönmez Orsola Assunta Luongo Philipp Gaiser |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Torsdag 2022-09-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L |
A5:103a, BMC A5:109a, BMC A5:115a, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Helena Grennberg Merve Ergun Dönmez Philipp Gaiser |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Fredag 2022-09-09 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L |
A5:103a, BMC A5:109a, BMC A5:115a, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Helena Grennberg Merve Ergun Dönmez Philipp Gaiser |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 37 | Måndag 2022-09-12 v 37 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | A7:115, BMC | Föreläsning | Helena Grennberg | F4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Fysiologi och molekylär cellbiologi | K3.L | A7:115, BMC | Föreläsning | Johan Heldin | DNA packing | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tisdag 2022-09-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysiologi och molekylär cellbiologi | K3.L | C8:321, BMC | Föreläsning | Johan Heldin | Cellcykeln | Karta | ||||||||||||||||||||||
Onsdag 2022-09-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L |
A7:108, BMC A7:114, BMC |
Seminarium |
Helena Grennberg Merve Ergun Dönmez Orsola Assunta Luongo Philipp Gaiser |
S1 |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | A7:115, BMC | Föreläsning | Helena Grennberg | F5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | Självstudier | ||||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2022-09-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | A7:115, BMC | Föreläsning | Helena Grennberg | F6 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysiologi och molekylär cellbiologi | K3.L | C8:321, BMC | Föreläsning | Johan Heldin | Replikation | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fredag 2022-09-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | A7:115, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Helena Grennberg Merve Ergun Dönmez Philipp Gaiser |
Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | A7:115, BMC | Föreläsning | Helena Grennberg | F7 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L | Självstudier | ||||||||||||||||||||||||||
v 38 | Måndag 2022-09-19 v 38 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L |
A5:103a, BMC A5:109a, BMC A5:115a, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Helena Grennberg Merve Ergun Dönmez Orsola Assunta Luongo Philipp Gaiser |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tisdag 2022-09-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L |
A5:103a, BMC A5:109a, BMC A5:115a, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Helena Grennberg Merve Ergun Dönmez Philipp Gaiser |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Onsdag 2022-09-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Preparativ organisk kemi | K3.L |
A5:103a, BMC A5:109a, BMC A5:115a, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Helena Grennberg Merve Ergun Dönmez Philipp Gaiser |
Karta
Karta Karta |