Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 18 | Lör 4/5 v 18 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Anna Nordlund, Barnlitteratur och berättande, förskollärare, Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, Förskollärarprogrammet, Termin 2, Gotland Tentamensbokningar, Mer information i Studium, Obligatorisk, Omtentamen, E-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland, Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I, Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I, Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I, Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Anna Nordlund, Barnlitteratur och berättande, förskollärare, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 2, Omtentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Fristående kurser och Master, Johan Wickström, Omtentamen, E-tenta, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv A, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv A, Piva A delkurs 1-2 Vt24 (samläsning 4PE176 o 4PE193) | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Fristående kurser och Master, Ida Lidegran, Introduktion till utbildningssociologi, Omtentamen, E-tenta, Sociologiprogrammet, termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Erika Sandström, Grundlärarprogrammet, Omtentamen, E-tenta, Robert Thorp, Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, samläsning VT24, Samhällsorienterande ämnen för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Maria Wennerström Wohrne, Omtentamen, E-tenta, Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Helena Skogström, Omtentamen, E-tenta, Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Christer Rödin, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 1, Lärande och utveckling, förskollärare, Omtentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Fristående kurser och Master, Lizbeth Engström, Omtentamen, Pappers-tenta, Pedagogik A | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Fristående kurser och Master, Hemtenta, Johan Boberg, Utbildning som marknad, Utbildning som marknad (samläsning Utb.soc.B) VT24 4PE179 + 4UK060, Utbildningssociologi B | ||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Lör 11/5 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Andreas Andersson, Ledarskap, gymnasielärare, Ledarskap, ämneslärare, Martin Karlberg, Omtentamen, E-tenta, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Maria Wennerström Wohrne, Omtentamen, E-tenta, Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 5, Helena Påls, Omtentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 5, Maria Håkansson Ramberg, Omtentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Maria Wennerström Wohrne, Omtentamen, E-tenta, Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv, Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv, Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Helena Skogström, Omtentamen, E-tenta, Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
v 20 | Mån 13/5 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Dugga, Samhällskunskap C: Vetenskapsteori och forskningsmetoder i samhällskunskapsdidaktik, Thomas Nygren, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 8, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 17/5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Christopher Robin Samuelsson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 5, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 5, Malena Lidar, Tentamen, E-tenta, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 18/5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | B22, Campus Gotland, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 6, Jörgen Mattlar, Omtentamen, E-tenta, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, förskollärare | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 6, Jörgen Mattlar, Omtentamen, E-tenta, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, förskollärare | ||||||||||||||||||||||||||||
v 21 | Tors 23/5 v 21 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Jonas Johansson, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 27/5 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Anna Johansson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Anna Johansson, B23, Campus Gotland, C10, Campus Gotland, Examination, Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Juridiskt grundår, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3, Tentamen, E-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 29/5 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Masterprogram i utbildningssociologi, Emma Laurin, Fristående kurser och Master, Tentamen, E-tenta, Utbildningssociologi, metoder | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 30/5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Kimberly Norrman, Maria Wennerström Wohrne, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Anna Nordlund, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 3, Svenska II i grundskolans årskurser 4-6, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Adri de Ridder, Annika Hillbom, B23, Campus Gotland, C10, Campus Gotland, Ekonomisk kalkylering, Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6, Tentamen, E-tenta, Tentamen, papperstenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Annika Hillbom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Barn- och ungdomsvetenskap A, Fristående kurser och Master, Olga Abreu Fernandes, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Lärande och utveckling, gymnasielärare, Robert Thorp, Tentamen, E-tenta, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 5, Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan, Tentamen, E-tenta, Véronique Simon | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Emma Laurin, Fristående kurser och Master, Sociala skillnader i utbildning och samhälle, Sociologiprogrammet, termin 2, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Lärande och utveckling, ämneslärare, Nicolas Manuguerra, Tentamen, E-tenta, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Esther Hauer, Fristående kurser och Master, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv A, Piva A delkurs 3-4 och Planering, analys och utvärdering av utbildning Vt24 (samläsning 4PE176 o 4PE233), Planering, analys och utvärdering av utbildning, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Pia Cederholm, Svenska III för grundlärare Fk-3, Tentamen, E-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Pia Cederholm, Svenska III för grundlärare Fk-3, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 31/5 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Synnöve Carlsson, Tentamen, papperstenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Ida Bergvall, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Tentamen, papperstenta | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 1/6 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Linn Areskoug, Tentamen, E-tenta, Utvecklings- och utvärderingsarbete, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 9, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
v 23 | Mån 3/6 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Emilia Tallroth, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 3, Omtentamen, E-tenta, Rörelse, kost och hälsa i förskolan | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 4/6 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Barn- och ungdomsvetenskap A, Fristående kurser och Master, Omtentamen, E-tenta, Sara Backman Prytz | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 5/6 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Anne-Sofie Nyström, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 1, Håkan Forsberg, Omtentamen, E-tenta, Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Campus Gotland, Energi och system, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Johan Prytz, Matematik III, grundlärare F-3, Omtentamen, E-tenta, Omtentamen, Pappers-tenta, Simon Davidsson Kurland, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Johan Prytz, Matematik III, grundlärare F-3, Omtentamen, Pappers-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Lars Madej, Matematik III, grundlärare 4-6, Omtentamen, Pappers-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Malin Tväråna, Omtentamen, E-tenta, Samhällskunskap C: Samhällskunskapsdidaktik, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 8, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Helena Skogström, Omtentamen, E-tenta, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Anna Nordlund, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 3, Omtentamen, E-tenta, Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Lars Madej, Matematik III, grundlärare 4-6, Omtentamen, E-tenta, Omtentamen, Pappers-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Erika Sandström, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Omtentamen, E-tenta, Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6, Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
v 34 | Mån 19/8 v 34 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Emma Laurin, Fristående kurser och Master, Omtentamen, E-tenta, Sociala skillnader i utbildning och samhälle, Sociologiprogrammet, termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Jonas Johansson, Omtentamen, E-tenta, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Christopher Robin Samuelsson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 5, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 5, Malena Lidar, Omtentamen, E-tenta, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Christopher Robin Samuelsson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 5, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 5, Malena Lidar, Omtentamen, E-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 21/8 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Masterprogram i utbildningssociologi, Emma Laurin, Fristående kurser och Master, Omtentamen, E-tenta, Utbildningssociologi, metoder | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Lärande och utveckling, gymnasielärare, Omtentamen, E-tenta, Robert Thorp, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 5, Omtentamen, E-tenta, Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan, Véronique Simon | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Esther Hauer, Fristående kurser och Master, Omtentamen, E-tenta, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv A, Piva A delkurs 3-4 och Planering, analys och utvärdering av utbildning Vt24 (samläsning 4PE176 o 4PE233), Planering, analys och utvärdering av utbildning, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Barn- och ungdomsvetenskap A, Fristående kurser och Master, Olga Abreu Fernandes, Omtentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Anna Johansson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Omtentamen, E-tenta, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Anna Johansson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Omtentamen, E-tenta, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3, Önskar, Tentasal, Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Omtentamen, Pappers-tenta, Synnöve Carlsson | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Ida Bergvall, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Omtentamen, Pappers-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Kimberly Norrman, Maria Wennerström Wohrne, Omtentamen, E-tenta, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Anna Nordlund, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 3, Omtentamen, E-tenta, Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 23/8 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Omdugga, Samhällskunskap C: Vetenskapsteori och forskningsmetoder i samhällskunskapsdidaktik, Thomas Nygren, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 8, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Lärande och utveckling, ämneslärare, Nicolas Manuguerra, Omtentamen, E-tenta, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Linn Areskoug, Omtentamen, E-tenta, Utvecklings- och utvärderingsarbete, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 9, Ämneslärarprogrammet KPU |