v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/5
Anna Johansson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3, Tentamen, E-tenta
12:00
08:00
Anna Johansson, B23, Campus Gotland, C10, Campus Gotland, Examination, Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Juridiskt grundår, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3, Tentamen, E-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland
13:00
08:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29/5
Masterprogram i utbildningssociologi, Emma Laurin, Fristående kurser och Master, Tentamen, E-tenta, Utbildningssociologi, metoder
16:00
14:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30/5
Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Kimberly Norrman, Maria Wennerström Wohrne, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3, Tentamen, E-tenta
12:00
08:00
Anna Nordlund, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 3, Svenska II i grundskolans årskurser 4-6, Tentamen, E-tenta
12:00
08:00
Adri de Ridder, Annika Hillbom, B23, Campus Gotland, C10, Campus Gotland, Ekonomisk kalkylering, Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6, Tentamen, E-tenta, Tentamen, papperstenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland
13:00
08:00
Annika Hillbom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6, Tentamen, E-tenta
13:00
08:00
Barn- och ungdomsvetenskap A, Fristående kurser och Master, Olga Abreu Fernandes, Tentamen, E-tenta
17:00
14:00
Lärande och utveckling, gymnasielärare, Robert Thorp, Tentamen, E-tenta, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU
18:00
14:00
Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 5, Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan, Tentamen, E-tenta, Véronique Simon
18:00
14:00
Emma Laurin, Fristående kurser och Master, Sociala skillnader i utbildning och samhälle, Sociologiprogrammet, termin 2, Tentamen, E-tenta
18:00
14:00
Lärande och utveckling, ämneslärare, Nicolas Manuguerra, Tentamen, E-tenta, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 1
18:00
14:00
Esther Hauer, Fristående kurser och Master, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv A, Piva A delkurs 3-4 och Planering, analys och utvärdering av utbildning Vt24 (samläsning 4PE176 o 4PE233), Planering, analys och utvärdering av utbildning, Tentamen, E-tenta
19:00
14:00
Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Pia Cederholm, Svenska III för grundlärare Fk-3, Tentamen, E-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland
19:00
14:00
Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Pia Cederholm, Svenska III för grundlärare Fk-3, Tentamen, E-tenta
19:00
14:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 31/5
Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Synnöve Carlsson, Tentamen, papperstenta
13:00
08:00
Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Ida Bergvall, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Tentamen, papperstenta
13:00
08:00
24:103, Blåsenhus, Carina Tångring, internationalisering
17:00
13:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 1/6
Linn Areskoug, Tentamen, E-tenta, Utvecklings- och utvärderingsarbete, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 9, Ämneslärarprogrammet KPU
18:00
14:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 3/6
Emilia Tallroth, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 3, Omtentamen, E-tenta, Rörelse, kost och hälsa i förskolan
12:00
08:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 4/6
Barn- och ungdomsvetenskap A, Fristående kurser och Master, Omtentamen, E-tenta, Sara Backman Prytz
13:00
08:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 5/6
Anne-Sofie Nyström, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 1, Håkan Forsberg, Omtentamen, E-tenta, Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare
13:00
08:00
Campus Gotland, Energi och system, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Johan Prytz, Kvalitetsteknik, Matematik III, grundlärare F-3, Omtentamen, E-tenta, Omtentamen, Pappers-tenta, Processledning och ledningssystem, Simon Davidsson Kurland, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland
13:00
08:00
Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Johan Prytz, Matematik III, grundlärare F-3, Omtentamen, Pappers-tenta
17:00
08:00
Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Lars Madej, Matematik III, grundlärare 4-6, Omtentamen, Pappers-tenta
17:00
08:00
Malin Tväråna, Omtentamen, E-tenta, Samhällskunskap C: Samhällskunskapsdidaktik, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 8, Ämneslärarprogrammet KPU
18:00
14:00
Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Helena Skogström, Omtentamen, E-tenta, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3
18:00
14:00
Anna Nordlund, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 3, Omtentamen, E-tenta, Svenska II i grundskolans årskurser 4-6
18:00
14:00
Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Lars Madej, Matematik III, grundlärare 4-6, Omtentamen, E-tenta, Omtentamen, Pappers-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland, Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6, Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6, Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6
19:00
14:00
Erika Sandström, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Omtentamen, E-tenta, Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6, Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3
19:00
14:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 6/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 7/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 8/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 9/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 10/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 11/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 12/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 13/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 14/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 15/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 16/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 17/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 18/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 19/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 20/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 21/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 22/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 23/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 24/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 25/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 26/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 27/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 28/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 29/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 30/6