Tid |
Kurs |
Modul |
Aktivitet |
Lokal, Plats |
Kartlänk |
Lärare |
Innehåll |
Länk |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
--- | |||||||||||||||||||||||||||||
v 24 | Tors 2024-06-13 v 24 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Disputation | BIO.E.203 - Aula Biologica | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:30 | Disputation | BIO.E.203 - Aula Biologica | Karta | Adam Dahlgren Lindström | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Utveckling av mobila applikationer, 5DV209 | Föreläsning | Zoom | Johan Eliasson | Style och tema. ViewBinding. View model | umu.zoom.us | |||||||||||||||||||||||
Fre 2024-06-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Mikael Lindbäck | |||||||||||||||||||||||||
v 25 | Mån 2024-06-17 v 25 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 09:00 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Mikael Lindbäck | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Konferens | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Helena Lindgren | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Utveckling av mobila applikationer, 5DV209 | Föreläsning | Zoom | Johan Eliasson | Fragment | umu.zoom.us | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Utveckling av mobila applikationer, 5DV209 | Workshop | Zoom | Johan Eliasson | Övningar fragment | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-06-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Seminarium | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Tatyana Sarayeva | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Seminarium | MIT.C.413 | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-06-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Helena Lindgren | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Helena Lindgren | |||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-06-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Utveckling av mobila applikationer, 5DV209 | Föreläsning | Zoom | Johan Eliasson | Fragmentkommunikation Dialoger View Binding, Live Data | umu.zoom.us | |||||||||||||||||||||||
Fre 2024-06-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-06-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
v 26 | Mån 2024-06-24 v 26 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Utveckling av mobila applikationer, 5DV209 | Föreläsning | Zoom | Johan Eliasson | Designa mobila applikationer, Jetpack Compose | umu.zoom.us | |||||||||||||||||||||||
Tors 2024-06-27 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Utveckling av mobila applikationer, 5DV209 | Föreläsning | Zoom | Johan Eliasson | Filer och Permissions, LiveData och Room | umu.zoom.us | |||||||||||||||||||||||
v 30 | Mån 2024-07-22 v 30 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-07-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-07-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-07-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-07-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
v 31 | Mån 2024-07-29 v 31 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-07-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-07-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-08-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-08-02 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
v 32 | Mån 2024-08-05 v 32 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Utveckling av mobila applikationer, 5DV209 | Föreläsning | Zoom | Johan Eliasson | Kamera, Egna vyer, Multitouch och sensorer, Positionering och kartor | umu.zoom.us | |||||||||||||||||||||||
Tis 2024-08-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-08-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-08-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-08-09 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Övrigt | MIT.A.316 | Karta | Lennart Steinvall |
Sal för sommarstödet! Då vi vill att ni ska vara här på Campus så samlas vi här för genomgångar och frågor. |
||||||||||||||||||||||||
v 33 | Mån 2024-08-12 v 33 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Utveckling av mobila applikationer, 5DV209 | Föreläsning | Zoom | Johan Eliasson | Service, Content Provider, BroadcastReciver, Appar i Bakgrunden | umu.zoom.us | |||||||||||||||||||||||
Tors 2024-08-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Människa-robotinteraktion, 5DV183 Människa-robotinteraktion, 5DV183 |
Omtentamen, papper Omtentamen |
ÖP Skrivsal 1 | Karta | Helena Smith | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Objektorienterad programmering (Java), 5DV230 |
Digital omtentamen Inspera Omtentamen |
ÖP Skrivsal 1 | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Reverse Engineering, 5DV240 |
Omtentamen, papper Omtentamen |
ÖP Skrivsal 1 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Trender inom interaktiva intelligenta miljöer, 5DV210 Trender inom interaktiva intelligenta miljöer, 5DV210 |
Digital omtentamen Inspera Omtentamen |
ÖP Skrivsal 1 | Karta | Helena Smith | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-08-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Datastrukturer och algoritmer (C), 5DV149 Datastrukturer och algoritmer (C), 5DV149 |
Digital omtentamen Inspera Omtentamen |
ÖP Skrivsal 1 | Karta | Helena Smith | Omtenta för 5DV149 LP4, omtenta 2 för 5DV149 LP3. Tillhör: 964598 ÖP8=79st, ÖP1=36st | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Datastrukturer och algoritmer (C), 5DV149 Datastrukturer och algoritmer (C), 5DV149 |
Digital omtentamen Inspera Omtentamen |
ÖP Skrivsal 8 | Karta | Helena Smith | Omtenta för 5DV149 LP4, omtenta 2 för 5DV149 LP3. Tillhör: 964598 ÖP8=79st, ÖP1=36st | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 |
Digital omtentamen Inspera Omtentamen |
ÖP Skrivsal 1 | Karta | Helena Smith | Omtenta 5DV150 LP4, Omtenta 2 5DV150 LP3 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Interaktionsteknik, 5DV226 |
Digital omtentamen Inspera Omtentamen |
ÖP Skrivsal 2 | Karta | Nils-Erik Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Objektorienterad programmering (Java), 5DV230 | Examination | MIT.A.316 | Karta | Johan Eliasson | Uppsamling CRC1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Objektorienterad programmering (Java), 5DV230 | Examination | MIT.A.316 | Karta | Johan Eliasson | Uppsamling CRC2 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Objektorienterad programmering (Java), 5DV230 | Examination | MIT.A.316 | Karta | Johan Eliasson | Uppsaming CRC3 | |||||||||||||||||||||||
v 34 | Mån 2024-08-19 v 34 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Utveckling av mobila applikationer, 5DV209 | Föreläsning | Zoom | Johan Eliasson | Att publicera en app Kursslutsinfo | umu.zoom.us | |||||||||||||||||||||||
Tis 2024-08-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 19:45 | Övrigt | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Mattias Åsander | |||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-08-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Laboration |
MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta |
Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Lili Jiang | CODE mötet | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-08-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Djup maskininlärning, 5DV236 |
Omtentamen, papper Omtentamen |
ÖP Skrivsal 8 | Karta | Tommy Löfstedt | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | Objektorienterad programmering (Java), 5DV230 | Examination |
MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta |
Johan Eliasson | Uppsamlingsexamination ou1 9-12 | |||||||||||||||||||||||
v 35 | Tis 2024-08-27 v 35 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Föreläsning | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Anna Jonsson | Introduktion preppdatavecka | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-08-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:30 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Monica Sörman | LSG | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Laboration | MIT.A.146 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Laboration | MIT.A.156 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Föreläsning | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Kalle Vigren | |||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-08-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Examensarbete för masterexamen i datavetenskap (inriktning artificiell intelligens), 5DV216 | Presentation | Examination | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | Thesis seminar (defense and opposition) | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Föreläsning | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Kalle Vigren | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-08-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta |
Juan Carlos Nieves Sanchez Ola Ringdahl |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Föreläsning | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Kalle Vigren | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Welcome meeting of master students on computing science | |||||||||||||||||||||||||
v 36 | Mån 2024-09-02 v 36 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | UB333 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | UB338 | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | SAM.F.116 | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta |
Lars Karlsson Suna Bensch |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV3: Beräkningar och språk, 5DV208 | Föreläsning | NAT.A1.332 | Karta | Suna Bensch | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | MIT_Place_Övrigt | Jerry Eriksson | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | MIT.A.316 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | SAM.A.359 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Disputation | MIT.C.343 | Karta | Mickaël Zehren | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.320 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | KBE301-Lilla hörsalen | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-09-03 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Föreläsning | U Rotundan | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | KBE301-Lilla hörsalen | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.360 | Karta | Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Zoom | Mikael Rännar | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Python för C-programmerare, 5DV148 | Föreläsning | MIT.C.305 | Karta | Jan Erik Moström | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | NAT.C2.334 | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Föreläsning | NAT.C1.203 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C för Python-programmerare, 5DV234 | Föreläsning | MIT.C.305 | Karta | Jan Erik Moström | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-09-04 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:45 - 14:30 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Tommy Löfstedt | SIG-ML | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Laboration | MIT.A.146 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Laboration | MIT.A.156 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.320 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-09-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | UB338 | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV3: Beräkningar och språk, 5DV208 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Suna Bensch | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | NAT.D.250 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | KBE301-Lilla hörsalen | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion |
NAT.D.220 NAT.D.250 |
Karta
Karta |
Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-09-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal NBET.A.101 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | NAT.D.210 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal NBET.A.101 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | NAT.A1.321 | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Lektion |
TEK.C.304 (TC331) TEK.C.306 (TC333) TEK.C.312 (TC335) |
Karta
Karta Karta |
Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
v 37 | Mån 2024-09-09 v 37 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | DV3: Beräkningar och språk, 5DV208 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Suna Bensch | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | SAM.A.371 | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:15 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.410 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | NBET.B.112 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | NBET.B.118 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | NBET.B.124 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | NBET.B.140 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | NBET.B.146 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | NBET.B.152 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | MIT.A.316 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | NAT.D.270 | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Föreläsning | KBE301-Lilla hörsalen | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Workshop |
MIT.C.313 MIT.C.323 |
Karta
Karta |
Ola Ringdahl | Workshop on ass. 1 (Othello) | |||||||||||||||||||||||
Tis 2024-09-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal HUM.D.210 - Hummelhonung | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | UB333 | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal HUM.D.210 - Hummelhonung | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | MIT.A.316 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | NAT.A1.321 | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Lektion |
MIT.C.313 MIT.C.323 MIT.C.333 |
Karta
Karta Karta |
Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-09-11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 |
Karta
Karta |
Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Handledning | Zoom | Mikael Rännar | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | APT | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Mikael Lindbäck | APT | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.410 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-09-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:15 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Föreläsning | NAT.C1.203 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | MIT.A.316 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | SAM.A.317 | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Föreläsning | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Handledning | MIT.A.316 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion |
MIT.A.346 MIT.A.356 |
Karta
Karta |
Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-09-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal NBET.A.101 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal NBET.A.101 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | MIT.A.316 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | TEK.C.314 (TC337) | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Handledning | Zoom | Mikael Rännar | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
v 38 | Mån 2024-09-16 v 38 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Helena Smith | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:15 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.410 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV3: Beräkningar och språk, 5DV208 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Suna Bensch | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | MIT.A.316 | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | MIT.C.313 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Föreläsning | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Handledning | MIT.A.316 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-09-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | BET.E.109 | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | MIT.A.316 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | NAT.A1.321 | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Handledning | Zoom | Mikael Rännar | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 |
Karta
Karta |
Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-09-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Henrik Björklund | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.410 | Karta | Henrik Björklund | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-09-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | UB333 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | UB338 | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV3: Beräkningar och språk, 5DV208 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Suna Bensch | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | TEK.A.334 (TA304) | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | UB338 | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion |
MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta |
Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | MIT.A.316 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | MIT.C.313 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Handledning | MIT.A.316 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:15 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Henrik Björklund | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-09-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal NAT.D.360 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.333 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Lektion |
NAT.A2.326 NAT.B1.308 NAT.D.340 |
Karta
Karta Karta |
Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | LÄR.B.220 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | MIT.C.333 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal NAT.D.360 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | MIT.A.316 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | NAT.A1.321 | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
v 39 | Mån 2024-09-23 v 39 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | DV3: Beräkningar och språk, 5DV208 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Suna Bensch | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | UB333 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | MIT.A.316 | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | MIT.C.343 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:15 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | Hörsal NAT.D.320 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Föreläsning | KBE301-Lilla hörsalen | Karta | Vicenç Torra | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Disputation | Hörsal HUM.D.210 - Hummelhonung | Karta | Monowar Bhuyan | Defense | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Handledning | MIT.A.316 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-09-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | KBE303-Stora hörsalen | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | KBE301-Lilla hörsalen | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.343 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Möte | MIT Ljusgården | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:15 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Examination |
MIT.A.156 MIT.A.166 |
Karta
Karta |
Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:45 | Konferens | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | DIN-EDIH årskonferens | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | MIT.C.333 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | KBE303-Stora hörsalen | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | MIT.A.316 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | TEK.C.314 (TC337) | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Handledning |
HUM.F.200 HUM.G.211 |
Karta
Karta |
Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-09-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Konferens | Hörsal NAT.D.360 | Karta | Lili Jiang | D-day (3) | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-09-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | DV3: Beräkningar och språk, 5DV208 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Suna Bensch | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.470 | Karta | Henrik Björklund | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Event | MIT Ljusgården | Karta | Henrik Bjelkstål | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Konferens | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Henrik Bjelkstål | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | MIT.A.316 | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | MIT.C.333 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion |
MIT.A.346 MIT.A.356 |
Karta
Karta |
Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-09-27 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal HUM.D.210 - Hummelhonung | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.333 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Event | MIT Ljusgården | Karta | Henrik Bjelkstål | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Konferens | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Henrik Bjelkstål | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | NAT.D.250 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal HUM.D.210 - Hummelhonung | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | MIT.A.316 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | NAT.C2.312 | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Handledning | Zoom | Mikael Rännar | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
Sön 2024-09-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | LÄR.B.220 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
v 40 | Mån 2024-09-30 v 40 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | MIT.C.313 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | MIT.C.323 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | MIT.C.333 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | MIT.C.343 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion | Hörsal NAT.D.360 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | MIT.A.316 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | MIT.C.333 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.470 | Karta | Vicenç Torra | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.280 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Workshop |
MIT.C.313 MIT.C.323 |
Karta
Karta |
Ola Ringdahl | Worskshop on ass. 2 (ML) | |||||||||||||||||||||||
Tis 2024-10-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal NAT.D.360 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.343 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | NAT.D.250 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal NAT.D.360 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | MIT.A.316 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | KBE301-Lilla hörsalen | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | NAT.A1.321 | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Lektion |
TEK.A.212 (TA208) TEK.C.304 (TC331) TEK.C.306 (TC333) |
Karta
Karta Karta |
Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Föreläsning | NAT.C1.203 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-10-02 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Föreläsning | Hörsal UB.A.210 - Lindellhallen 1 | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Föreläsning | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Vicenç Torra | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:30 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Monica Sörman | LSG | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.470 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Föreläsning | Hörsal HUM.D.230 - Hohaj | Karta | Johan Eliasson | F1 - Introduktion | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.116 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Workshop |
MIT.A.116 MIT.A.136 MIT.A.166 MIT.A.176 MIT.A.276 MIT.A.278 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-10-03 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Övrigt | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Jubileum Informatik | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | ULED Triple Helix | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Workshop |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.278 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | KBE301-Lilla hörsalen | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | UB338 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | KBE301-Lilla hörsalen | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Föreläsning | Hörsal HUM.D.230 - Hohaj | Karta | Johan Eliasson | F2 - Variabler, input, output, introduktion till strängar, Kontrollstrukturer - villkor | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion |
MIT.A.346 MIT.A.356 |
Karta
Karta |
Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-10-04 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Övrigt | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Jubileum Informatik | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | KBE303-Stora hörsalen | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.343 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.230 - Hohaj | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | NAT.D.250 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | KBE303-Stora hörsalen | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | MIT.A.316 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | NAT.A1.321 | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Handledning | Zoom | Mikael Rännar | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Föreläsning | NAT.C1.203 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.276 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.278 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Lektion |
BET.E.101 BET.E.109 BET.F.102 BET.F.108 BET.F.114 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
v 41 | Mån 2024-10-07 v 41 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | DV3: Beräkningar och språk, 5DV208 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Suna Bensch | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.410 | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Föreläsning | Hörsal NBET.A.101 | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | NAT.D.220 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Föreläsning | Hörsal HUM.D.230 - Hohaj | Karta | Johan Eliasson | F3 Kontrollstrukturer - upprepning, Listor, dictionaries och strängar | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-10-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal NAT.D.360 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.343 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Föreläsning | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | Hörsal NAT.D.300 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | NAT.D.250 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal NAT.D.360 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Workshop |
MIT.A.316 MIT.C.333 MIT.C.343 MIT.C.413 |
Karta
Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | TEK.C.314 (TC337) | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Handledning | Zoom | Mikael Rännar | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.276 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.278 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Lektion |
BET.E.101 BET.E.109 BET.F.102 BET.F.114 |
Karta
Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-10-09 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:30 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Tommy Löfstedt | SIG-ML | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Föreläsning | Hörsal UB.A.210 - Lindellhallen 1 | Karta | Johan Eliasson | F4 - Repetition/frågestund | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal UB.A.220 - Lindellhallen 2 | Karta | Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.166 MIT.A.176 MIT.A.276 MIT.A.278 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-10-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | DV3: Beräkningar och språk, 5DV208 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Suna Bensch | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Examination |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Föreläsning | BIO.E.203 - Aula Biologica | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | MIT.A.316 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:45 - 12:45 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Examination |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion |
MIT.A.346 MIT.A.356 |
Karta
Karta |
Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Föreläsning | NAT.C1.203 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Workshop |
MIT.C.313 MIT.C.323 |
Karta
Karta |
Juan Carlos Nieves Sanchez | Workshop on Knowledge Representation | |||||||||||||||||||||||
Fre 2024-10-11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal NAT.D.360 | Karta | Anna Johansson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.343 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Föreläsning | BIO.E.203 - Aula Biologica | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | NAT.D.250 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal NAT.D.360 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | MIT.A.316 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | NAT.A1.321 | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Handledning | Zoom | Mikael Rännar | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Föreläsning | Hörsal HUM.D.230 - Hohaj | Karta | Johan Eliasson | F5 - Funktioner, Filhantering | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
v 42 | Mån 2024-10-14 v 42 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | DV3: Beräkningar och språk, 5DV208 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Suna Bensch | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.410 | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Föreläsning | BIO.E.203 - Aula Biologica | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | MIT.A.316 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Föreläsning | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Lektion |
MIT.C.313 MIT.C.323 MIT.C.333 MIT.C.343 |
Karta
Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.470 | Karta | Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-10-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.343 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.230 - Hohaj | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | NAT.D.250 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | MIT.A.316 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | TEK.C.314 (TC337) | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Handledning | Zoom | Mikael Rännar | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Föreläsning | Hörsal HUM.D.230 - Hohaj | Karta | Johan Eliasson | F6 Strukturering av kod - moduler, formatterade utskrifter | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-10-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.360 | Karta | Anna Jonsson | Tentagenomgång | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.230 - Hohaj | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.276 MIT.A.278 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | APT | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Mikael Lindbäck | APT | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Lektion |
BET.E.101 BET.E.109 BET.F.102 BET.F.108 MIT.C.413 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.166 MIT.A.176 MIT.A.276 MIT.A.278 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-10-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.230 - Hohaj | Karta | Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Examination |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV3: Beräkningar och språk, 5DV208 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Suna Bensch | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Lektion | MIT.A.316 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:45 - 12:45 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Examination |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Examination | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | Assignment 3: ethics of AI workshop | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Lektion |
MIT.C.323 MIT.C.333 |
Karta
Karta |
Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-10-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 09:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal NBET.A.101 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.343 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | NAT.D.210 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | NAT.D.250 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal NBET.A.101 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | MIT.A.316 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | TEK.C.314 (TC337) | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Lektion |
MIT.C.313 MIT.C.333 MIT.C.413 |
Karta
Karta Karta |
Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Handledning | MIT.A.176 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Programmering i Python, 5DV177 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.230 - Hohaj | Karta | Johan Eliasson | F7- Undantag och felhantering, objekt och klasser | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
v 43 | Mån 2024-10-21 v 43 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | DV3: Beräkningar och språk, 5DV208 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Suna Bensch | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Artificiell intelligens, 5DV243 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta |
Juan Carlos Nieves Sanchez Ola Ringdahl Vicenç Torra |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Lektion |
BET.E.101 BET.E.109 BET.F.102 BET.F.108 BET.F.114 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | F8 Fördjupningar och exempel, matplotlib | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-10-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal NAT.D.320 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.343 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | NAT.D.400 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal NAT.D.320 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Människa-datorinteraktion, 5DV229 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | TEK.C.314 (TC337) | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal NAT.D.320 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Föreläsning | Hörsal UB.A.210 - Lindellhallen 1 | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Föreläsning | NAT.C1.203 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal NAT.D.320 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-10-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Systemnära programmering, 5DV088 | Handledning |
UB337 UB338 UB341 |
Karta
Karta Karta |
Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Lektion |
BET.E.109 BET.F.102 BET.F.108 MIT.C.413 |
Karta
Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.166 MIT.A.176 MIT.A.276 MIT.A.278 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-10-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | DV3: Beräkningar och språk, 5DV208 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Suna Bensch | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Effektiva algoritmer, 5DV182 Effektiva algoritmer, 5DV182 |
Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | DV0: Datavetenskapligt tänkande, 5DV223 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 11:15 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Examination |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 14:45 |
Programmering i Python, 5DV177 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Examination |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Avancerade distribuerade system, 5DV205 Avancerade distribuerade system, 5DV205 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Per-Olov Östberg | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-10-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal NAT.D.320 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.343 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Programmering i Python, 5DV177 | Föreläsning | NAT.D.400 | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Föreläsning | Zoom | Niclas Börlin | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 11:15 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Databasteknik, 5DV187 Databasteknik, 5DV187 |
Föreläsning | NAT.D.400 | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och internet, 5DV212 | Föreläsning | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Willeke Martens | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal NAT.D.320 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Språkteknologi, 5DV218 Språkteknologi, 5DV218 |
Föreläsning | TEK.C.314 (TC337) | Karta | Nina Khairova | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Systemnära programmering, 5DV088 | Lektion |
MIT.C.333 MIT.C.343 MIT.C.413 |
Karta
Karta Karta |
Mikael Rännar | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Programmering i Python, 5DV177 | Handledning |
MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
v 44 | Mån 2024-10-28 v 44 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:45 - 10:00 |
Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 Kognitiv interaktionsdesign, 5DV188 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Andreas Brännström | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | DV3: Beräkningar och språk, 5DV208 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Suna Bensch | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundläggande logik och modellteori, 5DV102 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Julian Alfredo Mendez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 5DV150 | Föreläsning | TEK.C.306 (TC333) | Karta | Michael Minock | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Examination | MIT.C.323 | Karta | Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Examination | MIT.C.343 | Karta |
Carl Vesterlund Karl Larsson |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Människocentrerad artificiell intelligens, 5DV244 | Föreläsning | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Programmering i Python, 5DV177 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Handledning |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-10-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Prestandaprogrammering, 5DV237 Prestandaprogrammering, 5DV237 |
Föreläsning | MIT.C.343 | Karta | Lars Karlsson | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Frågestund | Zoom | Niclas Börlin | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson Niclas Börlin |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Programmering i Python, 5DV177 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Programmering i Python, 5DV177 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-10-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | KBE303-Stora hörsalen | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson Niclas Börlin |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Examination | KBE303-Stora hörsalen | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Examination | MIT.C.313 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Examination | MIT.C.323 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Examination | MIT.C.333 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Examination | MIT.C.343 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | KBE303-Stora hörsalen | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Programmering i Python, 5DV177 | Handledning |
MIT.A.316 MIT.A.378 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.166 MIT.A.176 MIT.A.276 MIT.A.278 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Johan Eliasson Niclas Börlin |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Imperativ programmering (C), 5DV221 | Annat | KBE303-Stora hörsalen | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-10-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Programmering i Python, 5DV177 | Examination | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
Programmeringsteknik med C och Matlab, 5DV157 Programmeringsteknik med Python och Matlab, 5DV176 |
Examination |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.166 MIT.A.176 MIT.A.276 MIT.A.278 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
Niclas Börlin | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 Matrisberäkningar och tillämpningar, 5DA003 |
Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Programmering i Python, 5DV177 | Examination | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Programmering i Python, 5DV177 | Handledning |
MIT.A.316 MIT.A.378 |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-11-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 |
Föreläsning | TEK.A.324 (TA305) | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.320 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Obligatorisk | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 00:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-11-02 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
v 45 | Mån 2024-11-04 v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.410 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:15 | Seminarium | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 |
Föreläsning | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | SAM.A.323 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Obligatorisk | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Annat |
BET.E.217 BET.F.202 |
Karta
Karta |
Kai-Florian Richter | behövs inte | |||||||||||||||||||||||
Tis 2024-11-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB335 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Frågestund | Hörsal NAT.D.320 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Föreläsning | NAT.A2.326 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Workshop | Hörsal NAT.D.320 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Obligatorisk | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-11-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Föreläsning | MIT.C.343 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:30 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Monica Sörman | LSG | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:30 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Tommy Löfstedt | SIG-ML | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Föreläsning | MIT.C.343 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-11-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta |
Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Föreläsning | NAT.C1.203 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Obligatorisk | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-11-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 |
Föreläsning | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Frågestund | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Föreläsning | SAM.A.371 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB335 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Föreläsning | NAT.A2.326 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Laboration | MIT.A.278 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
v 46 | Mån 2024-11-11 v 46 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 | Föreläsning | TEK.A.324 (TA305) | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.410 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Föreläsning | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Seminarium | NAT.C1.203 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | SAM.A.351 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Annat |
UB340 UB341 |
Karta
Karta |
Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-11-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Workshop | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Seminarium | NAT.D.350 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB335 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Föreläsning | MIT.A.378 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Teknisk beräkningsvetenskap II, 5DV123 | Examination |
MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta |
Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Laboration | MIT.A.278 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-11-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Laboration |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta |
Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 |
Workshop | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | Logic Programming Lab | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-11-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Lektion |
MIT.C.313 MIT.C.343 |
Karta
Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Laboration | SAM.A.371 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-11-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 | Föreläsning | TEK.A.324 (TA305) | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Workshop | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Lektion | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB335 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Föreläsning | NAT.A2.326 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
v 47 | Mån 2024-11-18 v 47 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 | Föreläsning | TEK.A.324 (TA305) | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Workshop |
NAT.A1.332 NAT.C1.213 |
Karta
Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | SAM.A.351 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-11-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Laboration |
Hörsal NAT.D.440 MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.166 MIT.A.176 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB335 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Frågestund | Hörsal NAT.D.360 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Föreläsning | MIT.A.378 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Laboration | MIT.A.278 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-11-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | SAM.A.317 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | APT | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Mikael Lindbäck | APT | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Workshop | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Seminarium |
SAM.A.297 SAM.A.397 |
Karta
Karta |
Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.166 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-11-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Workshop | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Lektion |
MIT.C.333 MIT.C.343 |
Karta
Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-11-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 | Föreläsning | TEK.A.324 (TA305) | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.470 | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Lektion | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | SAM.A.351 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB335 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Föreläsning | MIT.A.378 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
v 48 | Mån 2024-11-25 v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 | Föreläsning | TEK.A.324 (TA305) | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.410 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Laboration | MIT.C.343 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-11-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB335 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Frågestund | Hörsal NAT.D.470 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Föreläsning | MIT.A.378 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-11-27 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Examination | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | Konferens | Hörsal NAT.D.320 | Karta | Lili Jiang | D-Day (4) | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Annat | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Seminarium |
BIO.D.244 BIO.D.252 |
Karta
Karta |
Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-11-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 | Föreläsning | TEK.A.324 (TA305) | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Lektion |
NAT.A1.332 NAT.C1.213 |
Karta
Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | SAM.H.210 | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Annat | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-11-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.470 | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB335 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Redovisning | MIT.A.378 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Annat | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
v 49 | Mån 2024-12-02 v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 | Föreläsning | TEK.A.324 (TA305) | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Lektion |
UB337 UB338 |
Karta
Karta |
Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.300 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | SAM.A.351 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Resonerande och informationsbehandling, 5DV175 | Seminarium |
HUM.G.211 HUM.G.219 |
Karta
Karta |
Kai-Florian Richter | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-12-03 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB335 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Frågestund | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Laboration | MIT.A.278 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-12-04 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:30 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Monica Sörman | LSG | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:30 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Tommy Löfstedt | SIG-ML | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-12-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Lektion | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-12-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 | Föreläsning | TEK.A.324 (TA305) | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | SAM.A.381 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | SAM.A.351 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB335 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Laboration | MIT.A.278 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
v 50 | Mån 2024-12-09 v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Lektion | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 | Föreläsning | TEK.A.324 (TA305) | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.300 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | SAM.A.351 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Metoder och verktyg för datavetare, 5DV227 | Redovisning | MIT.C.413 | Karta | Karl Larsson | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-12-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB335 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Frågestund | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Föreläsning | MIT.A.378 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Laboration | MIT.A.278 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-12-11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 |
Workshop | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Timotheus Kampik | Reinforcement Learning Lab | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-12-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Lektion | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.300 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Lektion | NAT.D.250 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-12-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 | Föreläsning | TEK.A.324 (TA305) | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Workshop | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Workshop | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | SAM.A.351 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB335 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Laboration | MIT.A.278 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
v 51 | Mån 2024-12-16 v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Lektion | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 | Föreläsning | TEK.A.324 (TA305) | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.300 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | SAM.A.351 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-12-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | SAM.A.381 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB336 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Frågestund | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Redovisning | NAT.A2.326 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-12-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Teknisk beräkningsvetenskap I, 5DV154 | Lektion | NAT.D.250 | Karta | Martin Berggren | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | APT | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Mikael Lindbäck | APT | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Laboration |
MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta |
Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-12-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Applikationsutveckling (Java), 5DV222 | Lektion | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Johan Eliasson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:45 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Teknisk-vetenskapliga beräkningar, 5DV231 | Föreläsning | MIT.C.413 | Karta | Carl C Kjelgaard Mikkelsen | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-12-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 |
Föreläsning | TEK.A.324 (TA305) | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Workshop | Hörsal NAT.D.470 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | NAT.A2.340 | Karta | Polina Kurtser | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Föreläsning | NAT.A2.326 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
v 52 | Tis 2024-12-24 v 52 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-12-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-12-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
v 1 | Tis 2024-12-31 v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2025-01-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2025-01-03 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
Sön 2025-01-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 00:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
v 2 | Mån 2025-01-06 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2025-01-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.D.346 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Frågestund | Hörsal NAT.D.470 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Ellinor Hansson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | SAM.A.351 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB336 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Föreläsning | NAT.A2.326 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2025-01-09 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.300 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Människa-AI-interaktion, 5DV245 Människa-AI-interaktion, 5DV245 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Esteban Guerrero Rosero | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:45 | Parallell programmering för multicore-baserade system, 5DV152 | Föreläsning | TEK.C.304 (TC331) | Karta | Paolo Bientinesi | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2025-01-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar, 5DV181 |
Föreläsning | TEK.A.324 (TA305) | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Föreläsning | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Datorgrafik, 5DV179 Datorgrafik, 5DV179 |
Föreläsning | NAT.B1.308 | Karta | Stefan Johansson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Workshop | Hörsal NAT.D.470 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DV4: Datavetenskaplig logik, 5DV163 | Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Anna Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Optimering med tillämpningar, 5DA004 Optimering med tillämpningar, 5DA004 |
Föreläsning | MIT.A.378 | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datorsäkerhet, 5DV220 Datorsäkerhet, 5DV220 |
Föreläsning | UB336 | Karta | Alexandre Bartel | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Mobil robotik, 5DV228 Mobil robotik, 5DV228 |
Föreläsning | NAT.A2.326 | Karta | Ola Ringdahl | ||||||||||||||||||||||||
v 3 | Mån 2025-01-13 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.300 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Beräkningskomplexitet, 5DV200 Beräkningskomplexitet, 5DV200 |
Föreläsning | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Martin Berglund | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2025-01-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | SAM.A.351 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2025-01-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:15 | Datakommunikation och datornät, 5DV213 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.300 | Karta | Jerry Eriksson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Datormoln, 5DV192 Datormoln, 5DV192 |
Föreläsning | SAM.A.351 | Karta | Paul Townend | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.146 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | DV1: Datatyper och datastrukturer, 5DV224 | Handledning | MIT.A.156 | Karta | Jonny Pettersson | ||||||||||||||||||||||||
v 6 | Ons 2025-02-05 v 6 | ||||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:30 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Tommy Löfstedt | SIG-ML | ||||||||||||||||||||||||
v 7 | Ons 2025-02-12 v 7 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 17:30 | Konferens | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Lili Jiang | CS D-day (1) | ||||||||||||||||||||||||
v 8 | Ons 2025-02-19 v 8 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | |||||||||||||||||||||||||||||
v 11 | Tis 2025-03-11 v 11 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | U Rotundan | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Merkurius | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Pluto | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Tellus | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Jupiter | Virginia Dignum | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2025-03-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | U Rotundan | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Merkurius | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Pluto | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Tellus | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Jupiter | Virginia Dignum | ||||||||||||||||||||||||||
Tors 2025-03-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | U Rotundan | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Merkurius | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Pluto | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Tellus | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Jupiter | Virginia Dignum | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2025-03-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | U Rotundan | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Merkurius | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Pluto | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Saturnus | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Sirius | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Tellus | Karta | Virginia Dignum | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Seminarium | UNI Galaxen - Jupiter | Virginia Dignum |
Kursnamn | Kurskod, Anmälningskod |
Applikationsutveckling (Java) | 5DV222, 57213ht24 |
Artificiell intelligens | 5DV243, 57230ht24 |
Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar | 5DV181, 57219ht24 |
Artificiell intelligens - metoder och tillämpningar | 5DV181, A5704ht24 |
Avancerade distribuerade system | 5DV205, 57222ht24 |
Avancerade distribuerade system | 5DV205, A5722ht24 |
Beräkningskomplexitet | 5DV200, 57234ht24 |
Beräkningskomplexitet | 5DV200, A5713ht24 |
C för Python-programmerare | 5DV234, 57348vt23 |
DV0: Datavetenskapligt tänkande | 5DV223, 57243ht24 |
DV1: Datatyper och datastrukturer | 5DV224, 57244ht24 |
DV3: Beräkningar och språk | 5DV208, 57240ht24 |
DV4: Datavetenskaplig logik | 5DV163, 57210ht24 |
Databasteknik | 5DV187, 57212ht24 |
Databasteknik | 5DV187, A5702ht24 |
Datakommunikation och datornät | 5DV213, 57223ht24 |
Datakommunikation och internet | 5DV212, 57211ht24 |
Datastrukturer och algoritmer (C) | 5DV149, 57314vt24 |
Datastrukturer och algoritmer (C) | 5DV149, 57319vt24 |
Datastrukturer och algoritmer (Python) | 5DV150, 57317vt24 |
Datastrukturer och algoritmer (Python) | 5DV150, 57321vt24 |
Datastrukturer och algoritmer (Python) | 5DV150, 57200ht24 |
Datorgrafik | 5DV179, 57206ht24 |
Datorgrafik | 5DV179, A5700ht24 |
Datormoln | 5DV192, 57229ht24 |
Datormoln | 5DV192, A5709ht24 |
Datorsäkerhet | 5DV220, 57242ht24 |
Datorsäkerhet | 5DV220, A5724ht24 |
Djup maskininlärning | 5DV236, 57323vt24 |
Effektiva algoritmer | 5DV182, 57209ht24 |
Effektiva algoritmer | 5DV182, A5701ht24 |
Examensarbete för masterexamen i datavetenskap (inriktning artificiell intelligens) | 5DV216, 57349vt24 |
Grundläggande logik och modellteori | 5DV102, 57205ht24 |
Imperativ programmering (C) | 5DV221, 57214ht24 |
Interaktionsteknik | 5DV226, 57318vt24 |
Kognitiv interaktionsdesign | 5DV188, 57216ht24 |
Kursnamn | Kurskod, Anmälningskod |
Kognitiv interaktionsdesign | 5DV188, A5703ht24 |
Matrisberäkningar och tillämpningar | 5DA003, 57001ht24 |
Matrisberäkningar och tillämpningar | 5DA003, A5711ht24 |
Metoder och verktyg för datavetare | 5DV227, 57245ht24 |
Mobil robotik | 5DV228, 57228ht24 |
Mobil robotik | 5DV228, 57249ht24 |
Människa-AI-interaktion | 5DV245, A5744ht24 |
Människa-AI-interaktion | 5DV245, 57236ht24 |
Människa-datorinteraktion | 5DV229, 57220ht24 |
Människa-robotinteraktion | 5DV183, 57312vt24 |
Människa-robotinteraktion | 5DV183, A5734vt24 |
Människocentrerad artificiell intelligens | 5DV244, 57232ht24 |
Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230, 57304vt24 |
Optimering med tillämpningar | 5DA004, 57002ht24 |
Optimering med tillämpningar | 5DA004, A5712ht24 |
Parallell programmering för multicore-baserade system | 5DV152, 57207ht24 |
Prestandaprogrammering | 5DV237, 57231ht24 |
Prestandaprogrammering | 5DV237, A5723ht24 |
Programmering i Python | 5DV177, 57204ht24 |
Programmeringsteknik med C och Matlab | 5DV157, 57221ht24 |
Programmeringsteknik med Python och Matlab | 5DV176, 57215ht24 |
Programmeringsteknik med Python och Matlab | 5DV176, 57226ht24 |
Python för C-programmerare | 5DV148, 57225ht24 |
Resonerande och informationsbehandling | 5DV175, 57202ht24 |
Reverse Engineering | 5DV240, 57327vt24 |
Språkteknologi | 5DV218, 57208ht24 |
Språkteknologi | 5DV218, A5721ht24 |
Systemnära programmering | 5DV088, 57250ht24 |
Teknisk beräkningsvetenskap I | 5DV154, 57202ht23 |
Teknisk beräkningsvetenskap I | 5DV154, 57203ht24 |
Teknisk beräkningsvetenskap II | 5DV123, 57253ht24 |
Teknisk-vetenskapliga beräkningar | 5DV231, 57218ht24 |
Trender inom interaktiva intelligenta miljöer | 5DV210, 57310vt24 |
Trender inom interaktiva intelligenta miljöer | 5DV210, A5732vt24 |
Utveckling av mobila applikationer | 5DV209, 95735vt24 |