v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 31/8
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
BIO.A.206 - Aula Anatomica
Karta
Paul Kingham
Upprop
information
information
16:00
15:15
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
BIO.A.206 - Aula Anatomica
Karta
Paul Kingham
Celler & Vävnader
17:15
16:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 1/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Introduktion
Introduktionsdag
Ny lokal är : 5B stora hörsalen på sjukhusområdet
Ny lokal är : 5B stora hörsalen på sjukhusområdet
16:00
09:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 2/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
Medicinsk terminologi
och språket
Web föreläsning
och språket
Web föreläsning
12:00
09:45
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
Hörsal NAT.D.320
Karta
Paul Kingham
Rörelseapparaten:Skelett & leder,
muskler
muskler
16:00
13:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 3/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Välkomstmässa
UMEÅ UNIVERSITETS
VÄLKOMSTMÄSSA
Universumhuset
VÄLKOMSTMÄSSA
Universumhuset
15:00
10:30
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 4/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
Hörsal SAM.A.280
Karta
Paul Kingham
Rörelseapparaten:Muskler
16:00
13:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 5/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 6/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 7/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Grupparbete
BIO.D.218
Karta
Rörelseapparaten
Grupparbete (med amanuenser)
Grupprum 2-9 Biologihuset och Bio D.218
Grupparbete (med amanuenser)
Grupprum 2-9 Biologihuset och Bio D.218
12:00
09:15
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Grupparbete
BIO.D.222
Karta
12:00
09:15
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
Hörsal SAM.A.230
Karta
Paul Kingham
Nervsystemet I
16:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 8/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Studiebesök
Introduktion av Medicinska biblioteket
Medicinska bibliotekets entré
Byggnad 6M
09.00-10.00 grp 1-4
Medicinska bibliotekets entré
Byggnad 6M
09.00-10.00 grp 1-4
10:00
09:00
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Studiebesök
Introduktion av Medicinska biblioteket
Medicinska bibliotekets entré
Byggnad 6M
10.15-11.00 grp 5-7
Medicinska bibliotekets entré
Byggnad 6M
10.15-11.00 grp 5-7
11:00
10:15
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Studiebesök
Introduktion av Medicinska biblioteket
Medicinska bibliotekets entré
Byggnad 6M
11.15-12.00 grp 8-10
Medicinska bibliotekets entré
Byggnad 6M
11.15-12.00 grp 8-10
12:00
11:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 9/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Hälsa på campus
16:00
08:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 10/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
Hörsal NAT.D.360
Karta
Paul Kingham
Nervsystemet II
16:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 11/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
Hörsal UB.A.220 - Lindellhallen 2
Karta
Sinnes & endokrine
16:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 12/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 13/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 14/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
Hörsal MIT.A.121
Karta
Jingxia Liu
Cirkulation
16:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 15/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
Hörsal SAM.A.280
Karta
Jingxia Liu
Andningsapparaten
12:00
09:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 16/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Grupparbete
BIO.D.218
Karta
Nervsystemet/sinnesorganen
Grupparbete (med amanuenser)
grupprum 2-9 Biologihuse
Grupparbete (med amanuenser)
grupprum 2-9 Biologihuse
12:00
09:15
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Grupparbete
BIO.D.222
Karta
12:00
09:15
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
Hörsal MIT.A.121
Karta
Fahad Sultan
Digestionsapparaten
16:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 17/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
Hörsal SAM.A.280
Karta
Ludmila Novikova
16:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 18/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Grupparbete
BIO.D.218
Karta
Cirkulation
& Andningsapparaten
Grupparbete (med amanuenser)
Grupprum 2-9 Biologihuset
& Andningsapparaten
Grupparbete (med amanuenser)
Grupprum 2-9 Biologihuset
12:00
09:15
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Grupparbete
BIO.D.222
Karta
12:00
09:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 19/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 20/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 21/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3
Karta
Ludmila Novikova
Embryologi del I
Neuraltube, nerv,mukel
Neuraltube, nerv,mukel
12:00
09:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 22/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 23/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Grupparbete
BIO.D.227
Karta
Grupprum 1-9 biologihuset & D222
12:00
09:15
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Grupparbete
BIO.D.214
Karta
12:00
09:15
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
Hörsal MIT.A.121
Karta
Ludmila Novikova
16:00
13:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 24/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Föreläsning
Hörsal SAM.A.280
Karta
Ludmila Novikova
12:00
09:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 25/9
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Grupparbete
BIO.D.222
Karta
12:00
09:15
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Grupparbete
BIO.D.218
Karta
12:00
09:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 26/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 27/9
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 28/9
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 29/9
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 30/9
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 1/10
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Tentamen
ÖP Skrivsal 5
Karta
13:00
09:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 2/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 3/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 4/10
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 23/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 24/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 25/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 26/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 27/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 28/11
Grundläggande anatomi och embryologi
3AN005
Omtentamen
ÖP Skrivsal 5
Karta
13:00
09:00
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 29/11
Kurskod | Kursnamn, Anmälningskod |
3AN005 | Grundläggande anatomi och embryologi, 39501ht20 |