Tid |
Kursnamn |
Kurskod |
Modul |
Aktivitet |
Lokal, Plats |
Kartlänk |
Personal |
Titel |
Publik kommentar |
Länk |
|||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 18 | Tors 2024-05-02 v 18 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python) | 5DV150 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Polina Mironchik | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Handledning |
Handledning i MIT eller på Zoom. Skriv upp er för handledning via TutorQueue. Handledare: Albin & Oscar |
|||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Människa-robotinteraktion Människa-robotinteraktion |
5DV183 5DV183 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Thomas Hellström | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Distribuerade system Distribuerade system |
5DV186 5DV186 |
Föreläsning | NAT.D.340 | Karta | Paul Townend | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Distribuerade system | 5DV186 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Jerry Eriksson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Föreläsning | Hörsal UB.A.220 - Lindellhallen 2 | Karta | Johan Eliasson | Mer med interface, inre och Nästade klasser. | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Trender inom interaktiva intelligenta miljöer Trender inom interaktiva intelligenta miljöer |
5DV210 5DV210 |
Föreläsning | UB340 | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Examination |
NBET.B.112 NBET.B.124 NBET.B.140 NBET.B.146 NBET.B.152 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Albin Brännström Kalle Vigren Oscar Bohlin Vilgoth Wada Willy Själin |
Designredovisning projekt | ||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-03 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python) | 5DV150 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Julia Juneblad | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (C) | 5DV149 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Niclas Börlin | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python) | 5DV150 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Ola Ringdahl | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Djup maskininlärning | 5DV236 | Teori | Föreläsning | MIT.C.313 | Karta | Tommy Löfstedt | Deep Learning | Deep Learning | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Djup maskininlärning | 5DV236 | Föreläsning | NAT.D.340 | Karta | Tommy Löfstedt | |||||||||||||||||||||||
v 19 | Mån 2024-05-06 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Examination |
NBET.B.112 NBET.B.118 NBET.B.140 NBET.B.146 NBET.B.152 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Albin Brännström Kalle Vigren Oscar Bohlin Vilgoth Wada Willy Själin |
Designredovisning projekt | ||||||||||||||||||||||
08:45 - 09:00 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Mikael Lindbäck | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Interaktionsteknik | 5DV226 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Ellinor Hansson | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Människa-robotinteraktion Människa-robotinteraktion |
5DV183 5DV183 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Thomas Hellström | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 11:45 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Kalle Vigren | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:45 |
Distribuerade system Distribuerade system |
5DV186 5DV186 |
Föreläsning | NAT.D.340 | Karta | Paul Townend | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Föreläsning | Hörsal UB.A.220 - Lindellhallen 2 | Karta | Johan Eliasson | Typsäkerhet, Enum, Java utan IDE | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Programvaruteknik | 5DV214 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Trender inom interaktiva intelligenta miljöer Trender inom interaktiva intelligenta miljöer |
5DV210 5DV210 |
Föreläsning | UB340 | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Möte | NAT.D.280 | Karta | Gabriel Morberg | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Distribuerade system | 5DV186 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Jerry Eriksson | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Examination |
NBET.B.112 NBET.B.118 NBET.B.140 NBET.B.146 NBET.B.152 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Albin Brännström Kalle Vigren Oscar Bohlin Vilgoth Wada Willy Själin |
Designredovisning projekt | ||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python) | 5DV150 | Föreläsning | NAT.D.340 | Karta | Ola Ringdahl | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Reverse Engineering | 5DV240 | Föreläsning | SAM.A.397 | Karta | Alexandre Bartel | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Datastrukturer och algoritmer (C) | 5DV149 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Niclas Börlin | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Seminarium | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Tatyana Sarayeva | RAI group meeting | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Djup maskininlärning | 5DV236 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Tommy Löfstedt | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Interaktionsteknik | 5DV226 | Föreläsning | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Ellinor Hansson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Projektkurs i datorseende Projektkurs i datorseende |
5DV190 5DV190 |
Redovisning | NAT.D.350 | Karta | Stefan Johansson | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 |
Projektkurs i datorseende Projektkurs i datorseende |
5DV190 5DV190 |
Redovisning | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python) | 5DV150 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Julia Juneblad | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:15 | Interaktionsteknik | 5DV226 | Handledning | MIT.A.316 | Karta | Nils-Erik Gustafsson | Handledning, Interaktionsteknik | Handledning, Interaktionsteknik | |||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 |
Projektkurs i datorseende Projektkurs i datorseende |
5DV190 5DV190 |
Redovisning | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Handledning |
Handledning i MIT eller på Zoom. Skriv upp er för handledning via TutorQueue. Handledare: Albin & Vilgoth |
|||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:15 | Möte | Hörsal NAT.D.320 | Karta | Mikael Lindbäck | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Möte | MIT.A.316 | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:45 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Lili Jiang | CODE | CODE | |||||||||||||||||||||||
v 20 | Mån 2024-05-13 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 09:00 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Mikael Lindbäck | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Interaktionsteknik | 5DV226 | Föreläsning | Hörsal SAM.A.230 | Karta | Ellinor Hansson | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Människa-robotinteraktion Människa-robotinteraktion |
5DV183 5DV183 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Thomas Hellström | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Datastrukturer och algoritmer (C) Datastrukturer och algoritmer (C) |
5DV149 5DV149 |
Digital tentamen Inspera | ÖP Skrivsal 1 | Karta | Niclas Börlin | Ordinarie tenta 5DV149 LP4, omtenta 5DV149 LP3. Två salar: ÖP1=103st, ÖP6=11st. | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Datastrukturer och algoritmer (C) Datastrukturer och algoritmer (C) |
5DV149 5DV149 |
Digital tentamen Inspera | ÖP Skrivsal 6 | Karta | Niclas Börlin | Ordinarie tenta 5DV149 LP4, omtenta 5DV149 LP3. Två salar: ÖP1=103st, ÖP6=11st. | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Datastrukturer och algoritmer (Python) Datastrukturer och algoritmer (Python) |
5DV150 5DV150 |
Digital tentamen Inspera | ÖP Skrivsal 6 | Karta | Ola Ringdahl | Tenta 5DV150 LP4, omtenta 5DV150 LP3 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Distribuerade system Distribuerade system |
5DV186 5DV186 |
Föreläsning | NAT.D.340 | Karta | Paul Townend | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Föreläsning | Hörsal UB.A.220 - Lindellhallen 2 | Karta | Johan Eliasson | Refactoring och Clean Code | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Trender inom interaktiva intelligenta miljöer Trender inom interaktiva intelligenta miljöer |
5DV210 5DV210 |
Föreläsning | UB340 | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Distribuerade system | 5DV186 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Jerry Eriksson | |||||||||||||||||||||||
14:45 - 17:45 | Möte | MIT.C.343 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Examination | MIT.A.378 | Karta | Johan Eliasson | Omexamination CRC2 | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Programvaruteknik | 5DV214 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Programvaruteknik | 5DV214 | Möte | MIT.A.316 | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python) | 5DV150 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Polina Mironchik | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Reverse Engineering | 5DV240 | Föreläsning | SAM.A.397 | Karta | Alexandre Bartel | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Seminarium | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Tatyana Sarayeva | RAI group meeting | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Djup maskininlärning | 5DV236 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Tommy Löfstedt | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Interaktionsteknik | 5DV226 | Föreläsning | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Ellinor Hansson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Programvaruteknik | 5DV214 | Examination | Hörsal NAT.D.410 | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Programvaruteknik | 5DV214 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.410 | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Interaktionsteknik | 5DV226 | Handledning | MIT.A.316 | Karta | Nils-Erik Gustafsson | Handledning, Interaktionsteknik | ||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Programvaruteknik | 5DV214 | Möte | NAT.D.250 | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:15 | Förberedelse | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Anna Lindström | TAIGA | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Handledning |
Handledning i MIT eller på Zoom. Skriv upp er för handledning via TutorQueue. Handledare: Oscar & Vilgoth |
|||||||||||||||||||||||||
10:15 - 10:40 | Förberedelse | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Anna Lindström | TAIGA | ||||||||||||||||||||||||
10:45 - 12:00 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Mikael Lindbäck | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Övrigt | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Mattias Åsander | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:15 | Möte | MIT.C.333 | Karta | Gabriel Morberg | |||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python) | 5DV150 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Polina Mironchik | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Handledning |
Handledning i MIT eller på Zoom. Skriv upp er för handledning via TutorQueue. Handledare: Kalle & Willy |
|||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Människa-robotinteraktion Människa-robotinteraktion |
5DV183 5DV183 |
Föreläsning | NAT.D.350 | Karta | Thomas Hellström | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Distribuerade system Distribuerade system |
5DV186 5DV186 |
Föreläsning | NAT.D.340 | Karta | Paul Townend | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Föreläsning | Hörsal UB.A.220 - Lindellhallen 2 | Karta | Johan Eliasson | Nyheter i senare Javaversioner (från java 8 och frammåt) | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Trender inom interaktiva intelligenta miljöer Trender inom interaktiva intelligenta miljöer |
5DV210 5DV210 |
Föreläsning | UB340 | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Övrigt | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Mattias Åsander | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python) | 5DV150 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Julia Juneblad | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Examination | MIT.A.378 | Karta | Johan Eliasson | Omexamination CRC3 | ||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python) | 5DV150 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Polina Mironchik | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Reverse Engineering | 5DV240 | Föreläsning | SAM.A.397 | Karta | Alexandre Bartel | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Djup maskininlärning | 5DV236 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Tommy Löfstedt | |||||||||||||||||||||||
v 21 | Mån 2024-05-20 v 21 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 09:00 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Mikael Lindbäck | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Interaktionsteknik | 5DV226 | Föreläsning | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Ellinor Hansson | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Människa-robotinteraktion Människa-robotinteraktion |
5DV183 5DV183 |
Föreläsning | SAM.A.343 | Karta | Thomas Hellström | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Distribuerade system Distribuerade system |
5DV186 5DV186 |
Föreläsning | NAT.D.340 | Karta | Paul Townend | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.210 - Hummelhonung | Karta | Johan Eliasson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Trender inom interaktiva intelligenta miljöer Trender inom interaktiva intelligenta miljöer |
5DV210 5DV210 |
Föreläsning | NAT.B1.308 | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Datastrukturer och algoritmer (Python) | 5DV150 | Handledning | MIT.A.166 | Karta | Julia Juneblad | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Distribuerade system | 5DV186 | Lektion | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Jerry Eriksson | |||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Examensarbete för kandidatexamen i datavetenskap | 5DV199 | Konferens | MIT.C.323 | Karta | Jerry Eriksson | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Examensarbete för kandidatexamen i datavetenskap | 5DV199 | Konferens | MIT.C.333 | Karta | Jerry Eriksson | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:15 | Programvaruteknik | 5DV214 | Föreläsning | Hörsal NAT.D.450 | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Reverse Engineering | 5DV240 | Föreläsning | SAM.A.397 | Karta | Alexandre Bartel | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Möte | MIT.A.316 | Karta | Oliver Larsson | NTK PhD Section Grand Meeting | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Seminarium | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Tatyana Sarayeva | RAI group meeting | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Djup maskininlärning | 5DV236 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Tommy Löfstedt | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Interaktionsteknik | 5DV226 | Föreläsning | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Ellinor Hansson | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Interaktionsteknik | 5DV226 | Handledning | MIT.A.316 | Karta | Nils-Erik Gustafsson | Handledning, Interaktionsteknik | ||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Konferens | Hörsal UB.A.230 - Lindellhallen 3 | Karta | Lili Jiang | D-day (2) | D-day (2) | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Handledning |
Handledning i MIT eller på Zoom. Skriv upp er för handledning via TutorQueue. Handledare: Oscar & Vilgoth |
|||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:30 | Övrigt | MIT.B.225 - Lightboard Studio | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta |
Adam Dahlgren Lindström Arvid Horned |
PhD Student Meeting | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Möte | MIT.A.316 | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Examination |
MIT.A.136 MIT.A.146 MIT.A.156 |
Karta
Karta Karta |
Albin Brännström Johan Eliasson Kalle Vigren Oscar Bohlin Vilgoth Wada Willy Själin |
Omexamination ou1 14-17 | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:30 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Examination | MIT.A.156 | Karta | Johan Eliasson | Ev extratid | ||||||||||||||||||||||
17:15 - 19:00 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Mattias Åsander | ACC Möte | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Datakommunikation och datornät | 5DV213 | Examination | MIT.A.146 | Karta | Jerry Eriksson | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Examensarbete för kandidatexamen i datavetenskap | 5DV199 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Examensarbete för kandidatexamen i datavetenskap | 5DV199 | Föreläsning | MIT.C.333 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Föreläsning | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Henrik Bjelkstål | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Handledning |
Handledning i MIT eller på Zoom. Skriv upp er för handledning via TutorQueue. Handledare: Kalle & Willy |
|||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Människa-robotinteraktion Människa-robotinteraktion |
5DV183 5DV183 |
Föreläsning | SAM.A.343 | Karta | Thomas Hellström | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
Datastrukturer och algoritmer (C) Datastrukturer och algoritmer (C) |
5DV149 5DV149 |
Frågestund | Zoom | Niclas Börlin | Tentagenomgång för DoA-tentan 2024-05-13 | umu.zoom.us | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Distribuerade system Distribuerade system |
5DV186 5DV186 |
Föreläsning | NAT.D.340 | Karta | Paul Townend | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Objektorienterad programmering (Java) | 5DV230 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.210 - Hummelhonung | Karta | Johan Eliasson | Kursavslutning, sammanfattning, inför tentan | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Trender inom interaktiva intelligenta miljöer Trender inom interaktiva intelligenta miljöer |
5DV210 5DV210 |
Föreläsning | UB340 | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | |||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 16:00 | Examensarbete för kandidatexamen i datavetenskap | 5DV199 | Föreläsning | MIT.C.333 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Examensarbete för kandidatexamen i datavetenskap | 5DV199 | Föreläsning | MIT.C.323 | Karta | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Programvaruteknik | 5DV214 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Programvaruteknik | 5DV214 | Möte | MIT.A.316 | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Reverse Engineering | 5DV240 | Föreläsning | SAM.A.397 | Karta | Alexandre Bartel | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Djup maskininlärning | 5DV236 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Tommy Löfstedt | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Disputation | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Nazanin Fouladgar | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Programvaruteknik | 5DV214 | Examination | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Programvaruteknik | 5DV214 | Möte | Hörsal NAT.D.440 | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Programvaruteknik | 5DV214 | Möte | NAT.D.210 | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||
08:45 - 09:00 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Mikael Lindbäck | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Interaktionsteknik | 5DV226 | Föreläsning | BIO.A.206 - Aula Anatomica | Karta | Ellinor Hansson | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Människa-robotinteraktion Människa-robotinteraktion |
5DV183 5DV183 |
Föreläsning | SAM.A.343 | Karta | Thomas Hellström | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Objektorienterad programmering (Java) Objektorienterad programmeringsmetodik Objektorienterad programmeringsmetodik |
5DV230 5DV133 5DV133 |
Digital tentamen Inspera | ÖP Skrivsal 1 | Karta | Johan Eliasson |
tillhör 964681 Två salar: ÖP1=103 st, ÖP3= 50st. |
||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Objektorienterad programmering (Java) Objektorienterad programmeringsmetodik Objektorienterad programmeringsmetodik |
5DV230 5DV133 5DV133 |
Digital tentamen Inspera | ÖP Skrivsal 8 | Karta | Johan Eliasson |
tillhör 964681 Två salar: ÖP1=103 st, ÖP3= 50st. |
||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Objektorienterad programmeringsmetodik Objektorienterad programmeringsmetodik |
5DV133 5DV133 |
Digital omtentamen Inspera Omtentamen |
ÖP Skrivsal 8 | Karta | Johan Eliasson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Trender inom interaktiva intelligenta miljöer Trender inom interaktiva intelligenta miljöer |
5DV210 5DV210 |
Digital tentamen Inspera | ÖP Skrivsal 8 | Karta | Helena Smith | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Distribuerade system | 5DV186 | Föreläsning | MIT.A.316 | Karta | Jerry Eriksson | |||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Reverse Engineering | 5DV240 | Papperstentamen | ÖP Skrivsal 4 | Karta | Alexandre Bartel | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Seminarium | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Tatyana Sarayeva | RAI group meeting | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Föreläsning | MIT Ljusgården | Karta | Jan Erik Moström | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Interaktionsteknik | 5DV226 | Föreläsning | Hörsal HUM.D.220 - Hjortronlandet | Karta | Ellinor Hansson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Projektkurs i datorseende Projektkurs i datorseende |
5DV190 5DV190 |
Redovisning | NAT.D.380 | Karta | Stefan Johansson | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 |
Projektkurs i datorseende Projektkurs i datorseende |
5DV190 5DV190 |
Redovisning | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:15 | Möte | MIT.C.343 | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Djup maskininlärning Djup maskininlärning med tillämpningar i medicinsk bildanalys Djup maskininlärning med tillämpningar i medicinsk bildanalys |
5DV236 3RA040 3RA040 |
Papperstentamen | ÖP Skrivsal 2 | Karta | Tommy Löfstedt | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Examensarbete för magisterexamen i datavetenskap Examensarbete för masterexamen i datavetenskap (generell och inriktning datalogi) |
5DV138 5DV136 |
Seminarium | MIT.A.316 | Karta | Vicenç Torra | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 |
Människa-robotinteraktion Människa-robotinteraktion |
5DV183 5DV183 |
Papperstentamen | ÖP Skrivsal 8 | Karta | Thomas Hellström | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Examensarbete för civilingenjörsexamen i teknisk datavetenskap | 5DV143 | Redovisning | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Henrik Björklund | Presentationer | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Seminarium | MIT.A.316 | Karta | Vicenç Torra | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | Möte | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Lili Jiang | CODE mötet | CODE mötet | |||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 15:30 | Examensarbete för civilingenjörsexamen i interaktion och design | 5DV189 | Redovisning | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Ola Ringdahl | Exjobbsredovisning | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Examensarbete för civilingenjörsexamen i teknisk datavetenskap | 5DV143 | Redovisning | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Henrik Björklund | Presentationer | ||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | Seminarium | MIT.A.316 | Karta | Kai-Florian Richter | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Examensarbete för masterexamen i datavetenskap (inriktning artificiell intelligens) | 5DV216 | Workshop | MIT.A.216 - Seminarierummet | Karta | Juan Carlos Nieves Sanchez | Thesis seminar (defense and opposition) | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Examensarbete för civilingenjörsexamen i teknisk datavetenskap | 5DV143 | Redovisning | Hörsal MIT.A.121 | Karta | Henrik Björklund | Presentationer och avslutning | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Möte | MIT.C.343 | Karta | Lars Karlsson | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programvaruteknik | 5DV214 | Möte | Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Interaktionsteknik | 5DV226 | Digital tentamen Inspera | ÖP Skrivsal 3 | Karta | Ellinor Hansson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Programvaruteknik | 5DV214 | Examination | MIT.A.316 | Karta | Jonny Pettersson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 |
Projektkurs i datorseende Projektkurs i datorseende |
5DV190 5DV190 |
Digital tentamen Inspera | ÖP Skrivsal 1 | Karta | Helena Smith | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Examen | MIT Ljusgården | Karta | Lena Palmquist | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Examen | MIT Ljusgården | Karta | Anna Jonsson |
Kurskod | Kursnamn, Anmälningskod |
3RA040 | Djup maskininlärning med tillämpningar i medicinsk bildanalys, A3355vt24 |
3RA040 | Djup maskininlärning med tillämpningar i medicinsk bildanalys, 33437vt24 |
5DV133 | Objektorienterad programmeringsmetodik, 57340vt21 |
5DV133 | Objektorienterad programmeringsmetodik, 57340vt22 |
5DV136 | Examensarbete för masterexamen i datavetenskap (generell och inriktning datalogi), 57332vt24 |
5DV138 | Examensarbete för magisterexamen i datavetenskap, 57322vt24 |
5DV143 | Examensarbete för civilingenjörsexamen i teknisk datavetenskap, 57338vt24 |
5DV149 | Datastrukturer och algoritmer (C), 57319vt24 |
5DV149 | Datastrukturer och algoritmer (C), 57314vt24 |
5DV150 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 57321vt24 |
5DV150 | Datastrukturer och algoritmer (Python), 57317vt24 |
5DV183 | Människa-robotinteraktion, 57312vt24 |
5DV183 | Människa-robotinteraktion, A5734vt24 |
5DV186 | Distribuerade system, 57320vt24 |
5DV186 | Distribuerade system, A5751vt24 |
Kurskod | Kursnamn, Anmälningskod |
5DV189 | Examensarbete för civilingenjörsexamen i interaktion och design, 57339vt24 |
5DV190 | Projektkurs i datorseende, 57336vt24 |
5DV190 | Projektkurs i datorseende, A5741vt24 |
5DV199 | Examensarbete för kandidatexamen i datavetenskap, 57343vt24 |
5DV210 | Trender inom interaktiva intelligenta miljöer, 57310vt24 |
5DV210 | Trender inom interaktiva intelligenta miljöer, A5732vt24 |
5DV213 | Datakommunikation och datornät, 57223ht23 |
5DV214 | Programvaruteknik, 57305vt24 |
5DV216 | Examensarbete för masterexamen i datavetenskap (inriktning artificiell intelligens), 57349vt24 |
5DV226 | Interaktionsteknik, 57318vt24 |
5DV230 | Objektorienterad programmering (Java), 57304vt24 |
5DV236 | Djup maskininlärning, 57323vt24 |
5DV240 | Reverse Engineering, 57327vt24 |