Time
Course name
Course code
Activity
Room, Location
Map link
Staff
Public comment
Link
w35 Tue 2023-08-29 w35
08:00 - 10:00 C programming and Unix 5DV088 Lecture Zoom Mikael Rännar OBS - endast via Zoom
  Fri 2023-09-01
08:00 - 10:00 C programming and Unix 5DV088 Lecture Hörsal SAM.A.280 Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson MIT.C.333 Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson TEK.C.304 (TC331) Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson TEK.C.312 (TC335) Mikael Rännar
w36 Tue 2023-09-05 w36
08:00 - 10:00 C programming and Unix 5DV088 Lecture Hörsal HUM.D.220 Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson MIT.C.333 Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson UB335 Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson UB336 Mikael Rännar
  Wed 2023-09-06
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Supervision
  Fri 2023-09-08
08:00 - 10:00 C programming and Unix 5DV088 Lecture Hörsal HUM.D.220 Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Supervision
w37 Tue 2023-09-12 w37
08:00 - 10:00 C programming and Unix 5DV088 Lecture Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Supervision
  Wed 2023-09-13
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Supervision
  Fri 2023-09-15
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson NAT.A2.326
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson NAT.B1.308
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson NAT.D.340
w38 Tue 2023-09-19 w38
08:00 - 10:00 C programming and Unix 5DV088 Lecture Hörsal HUM.D.220 Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Supervision
14:45 - 15:00 C programming and Unix 5DV088 Deadline OU1
  Fri 2023-09-22
08:00 - 10:00 C programming and Unix 5DV088 Lecture BIO.A.206 - Aula Anatomica Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Supervision
w39 Tue 2023-09-26 w39
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Supervision UB335
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Supervision UB336
  Wed 2023-09-27
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Supervision
  Fri 2023-09-29
08:00 - 10:00 C programming and Unix 5DV088 Lecture BIO.A.206 - Aula Anatomica Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Supervision
14:45 - 15:00 C programming and Unix 5DV088 Deadline OU2
w40 Tue 2023-10-03 w40
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson TEK.C.304 (TC331)
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson TEK.C.306 (TC333)
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson TEK.C.312 (TC335)
  Fri 2023-10-06
08:00 - 10:00 C programming and Unix 5DV088 Lecture Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Supervision
w41 Tue 2023-10-10 w41
08:00 - 10:00 C programming and Unix 5DV088 Lecture BIO.A.206 - Aula Anatomica Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Supervision
  Fri 2023-10-13
08:00 - 10:00 C programming and Unix 5DV088 Lecture Hörsal HUM.D.220 Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Supervision
w42 Tue 2023-10-17 w42
08:00 - 10:00 C programming and Unix 5DV088 Lecture BIO.A.206 - Aula Anatomica Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Supervision
  Wed 2023-10-18
14:45 - 15:00 C programming and Unix 5DV088 Deadline OU3
  Fri 2023-10-20
08:00 - 10:00 C programming and Unix 5DV088 Lecture Hörsal UB.A.240 - Lindellhallen 4 Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson MIT.C.313 Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson MIT.C.323 Mikael Rännar
10:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Lesson MIT.C.333 Mikael Rännar
w43 Tue 2023-10-24 w43
08:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Papperstentamen ÖP Skrivsal 3 Mikael Rännar Tillhör: 505881. Två salar: ÖP3=89st, ÖP8=34st.
08:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Papperstentamen ÖP Skrivsal 8 Mikael Rännar Tillhör: 505881. Två salar: ÖP3=89st, ÖP8=34st.
w46 Fri 2023-11-17 w46
12:00 - 12:45 C programming and Unix 5DV088 Other MIT.C.413 Mikael Rännar Tentamensåterlämning
w50 Fri 2023-12-15 w50
08:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Omtentamen, papper ÖP Skrivsal 4 Mikael Rännar
w2 Fri 2024-01-12 w2
14:45 - 15:00 C programming and Unix 5DV088 Deadline Sista kompletteringstillfället för alla obligatoriska uppgifter.
w23 Fri 2024-06-07 w23
08:00 - 12:00 C programming and Unix 5DV088 Omtentamen, papper ÖP Skrivsal 1 Mikael Rännar
 
Course codeCourse name, Event code
5DV088C programming and Unix, 57250ht23