By default you see all mandatory and elective courses within the program. Use the button "Filter" to filter on courses. Via the button "Customize" you can also select a non graphical view.
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 13/2
lecture
Leslokaal 3.1, K3, Campus UZ Gent
Pascal Verdonck, Renaat Peleman
13
8
lecture
Leslokaal 0.1, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Dick Botteldooren, Wout Joseph
13
8
lecture
PC-klas 1.1 Asklepios, K3, Campus UZ Gent
Annette Caenen, Nele Famaey
17
13
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 14/2
seminar: coached exercises
Leslokaal 1.1, iGent, Campus Ardoyen
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
13
10
lecture
Guy Nagels, Johan Baijot, Pieter van Mierlo
18
14
guided self-study
Leslokaal 1.1 - Baekeland, Baekeland, Campus Ardoyen
Clara-Mihaela Ionescu, Dana Copot
19
16
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 15/2
lecture
Leslokaal 0.4, B3, Campus UZ Gent
Christian Vanhove, Lars Emil Larsen, Robrecht Raedt
11
8
lecture
Leslokaal 0.1, iGent, Campus Ardoyen
Emmeric Tanghe, Johan Stiens, Wout Joseph
13
8
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Sarah Verhulst
13
8
lecture
Filip De Vos
17
14
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 16/2
lecture
Leslokaal 0.3, S4, Campus Sterre
11
8
lecture
PC-klas 1.1 Asklepios, K3, Campus UZ Gent
Jeroen Van Schependom, Sarah Verhulst
13
8
seminar
Leslokaal 0.1 - Multimediazaal, S9, Campus Sterre
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 2.2, K3, Campus UZ Gent
Nico Buls, Pim Pullens, Roel Van Holen
12
9
lecture
Leslokaal 0.2, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
11
10
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 17/2
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 6.1, K3, Campus UZ Gent
Charlotte Debbaut, Patrick Segers
18
13
practicum
Practicumzaal 2.3, iGent, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
19
13
lecture
Auditorium M, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
17
14
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17
14
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 20/2
lecture
Leslokaal 3.1, K3, Campus UZ Gent
Pascal Verdonck, Renaat Peleman
13
8
lecture
Leslokaal 0.1, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Dick Botteldooren, Wout Joseph
13
8
lecture
PC-klas 1.1 Asklepios, K3, Campus UZ Gent
Annette Caenen, Nele Famaey
17
13
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 21/2
seminar: coached exercises
Lokaal 0.2 - Magnel, Magnel, Campus Ardoyen
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
13
10
lecture
Guy Nagels, Johan Baijot, Pieter van Mierlo
18
14
guided self-study
Leslokaal 1.1 - Baekeland, Baekeland, Campus Ardoyen
Clara-Mihaela Ionescu, Dana Copot
19
16
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 22/2
lecture
Leslokaal 0.4, B3, Campus UZ Gent
Christian Vanhove, Lars Emil Larsen, Robrecht Raedt
11
8
lecture
Leslokaal 0.1, iGent, Campus Ardoyen
Emmeric Tanghe, Johan Stiens, Wout Joseph
13
8
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Sarah Verhulst
13
8
lecture
Filip De Vos
17
14
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 23/2
lecture
Leslokaal 0.3, S4, Campus Sterre
11
8
lecture
PC-klas 1.1 Asklepios, K3, Campus UZ Gent
Jeroen Van Schependom, Sarah Verhulst
13
8
seminar
Leslokaal 0.1 - Multimediazaal, S9, Campus Sterre
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 5.2, B3, Campus UZ Gent
Nico Buls, Pim Pullens, Roel Van Holen
12
9
lecture
Leslokaal 0.2, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
11
10
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 24/2
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 6.1, K3, Campus UZ Gent
Charlotte Debbaut, Patrick Segers
18
13
practicum
Practicumzaal 2.3, iGent, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
19
13
lecture
Auditorium M, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
17
14
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17
14
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 27/2
lecture
Leslokaal 3.1, K3, Campus UZ Gent
Pascal Verdonck, Renaat Peleman
13
8
lecture
Leslokaal 0.1, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Dick Botteldooren, Wout Joseph
13
8
project
Leslokaal 5.2, B3, Campus UZ Gent
Annette Caenen, Nele Famaey
17
13
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 28/2
seminar: coached exercises
Leslokaal 1.1, iGent, Campus Ardoyen
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
13
10
lecture
Guy Nagels, Johan Baijot, Pieter van Mierlo
18
14
guided self-study
Leslokaal 1.1 - Baekeland, Baekeland, Campus Ardoyen
Clara-Mihaela Ionescu, Dana Copot
19
16
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 1/3
lecture
Leslokaal 0.4, B3, Campus UZ Gent
Christian Vanhove, Lars Emil Larsen, Robrecht Raedt
11
8
lecture
Leslokaal 0.1, iGent, Campus Ardoyen
Emmeric Tanghe, Johan Stiens, Wout Joseph
13
8
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Sarah Verhulst
13
8
lecture
Filip De Vos
17
14
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 2/3
lecture
Leslokaal 0.3, S4, Campus Sterre
11
8
lecture
PC-klas 1.1 Asklepios, K3, Campus UZ Gent
Jeroen Van Schependom, Sarah Verhulst
13
8
seminar
Leslokaal 0.1 - Multimediazaal, S9, Campus Sterre
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 5.2, B3, Campus UZ Gent
Nico Buls, Pim Pullens, Roel Van Holen
12
9
lecture
Leslokaal 0.2, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
11
10
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 3/3
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 6.1, K3, Campus UZ Gent
Charlotte Debbaut, Patrick Segers
18
13
practicum
Practicumzaal 2.3, iGent, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
19
13
lecture
Auditorium M, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
17
14
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17
14
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 6/3
lecture
Leslokaal 3.1, K3, Campus UZ Gent
Pascal Verdonck, Renaat Peleman
13
8
lecture
Leslokaal 0.1, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Dick Botteldooren, Wout Joseph
13
8
project
Leslokaal 5.2, B3, Campus UZ Gent
Annette Caenen, Nele Famaey
17
13
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 7/3
seminar: coached exercises
Leslokaal 1.1, iGent, Campus Ardoyen
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
13
10
lecture
Guy Nagels, Johan Baijot, Pieter van Mierlo
18
14
guided self-study
Leslokaal 1.1 - Baekeland, Baekeland, Campus Ardoyen
Clara-Mihaela Ionescu, Dana Copot
19
16
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 8/3
lecture
Leslokaal 0.4, B3, Campus UZ Gent
Christian Vanhove, Lars Emil Larsen, Robrecht Raedt
11
8
lecture
Leslokaal 0.1, iGent, Campus Ardoyen
Emmeric Tanghe, Johan Stiens, Wout Joseph
13
8
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Sarah Verhulst
13
8
lecture
Filip De Vos
17
14
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 9/3
lecture
Leslokaal 0.3, S4, Campus Sterre
11
8
lecture
PC-klas 1.1 Asklepios, K3, Campus UZ Gent
Jeroen Van Schependom, Sarah Verhulst
13
8
seminar
Leslokaal 0.1 - Multimediazaal, S9, Campus Sterre
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 5.1, B3, Campus UZ Gent
Nico Buls, Pim Pullens, Roel Van Holen
12
9
lecture
Leslokaal 0.2, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
11
10
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 10/3
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 6.1, K3, Campus UZ Gent
Charlotte Debbaut, Patrick Segers
18
13
practicum
Practicumzaal 2.3, iGent, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
19
13
lecture
Auditorium M, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
17
14
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17
14
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 13/3
lecture
Leslokaal 3.1, K3, Campus UZ Gent
Pascal Verdonck, Renaat Peleman
13
8
lecture
Leslokaal 0.1, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Dick Botteldooren, Wout Joseph
13
8
lecture
PC-klas 1.1 Asklepios, K3, Campus UZ Gent
Annette Caenen, Nele Famaey
17
13
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 14/3
seminar: coached exercises
Leslokaal 1.1, iGent, Campus Ardoyen
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
13
10
lecture
Guy Nagels, Johan Baijot, Pieter van Mierlo
18
14
guided self-study
Leslokaal 1.1 - Baekeland, Baekeland, Campus Ardoyen
Clara-Mihaela Ionescu, Dana Copot
19
16
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 15/3
lecture
Leslokaal 0.4, B3, Campus UZ Gent
Christian Vanhove, Lars Emil Larsen, Robrecht Raedt
11
8
lecture
Leslokaal 0.1, iGent, Campus Ardoyen
Emmeric Tanghe, Johan Stiens, Wout Joseph
13
8
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Sarah Verhulst
13
8
lecture
Filip De Vos
17
14
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 16/3
lecture
Leslokaal 0.3, S4, Campus Sterre
11
8
lecture
PC-klas 1.1 Asklepios, K3, Campus UZ Gent
Jeroen Van Schependom, Sarah Verhulst
13
8
seminar
Leslokaal 0.1 - Multimediazaal, S9, Campus Sterre
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 5.1, B3, Campus UZ Gent
Nico Buls, Pim Pullens, Roel Van Holen
12
9
lecture
Leslokaal 0.2, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
11
10
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 17/3
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 6.1, K3, Campus UZ Gent
Charlotte Debbaut, Patrick Segers
18
13
practicum
Practicumzaal 2.3, iGent, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
19
13
lecture
Auditorium M, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
17
14
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17
14
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 20/3
lecture
Leslokaal 3.1, K3, Campus UZ Gent
Pascal Verdonck, Renaat Peleman
13
8
lecture
Leslokaal 0.1, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Dick Botteldooren, Wout Joseph
13
8
project
Leslokaal 5.2, B3, Campus UZ Gent
Annette Caenen, Nele Famaey
17
13
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 21/3
seminar: coached exercises
Leslokaal 1.1, iGent, Campus Ardoyen
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
13
10
lecture
Guy Nagels, Johan Baijot, Pieter van Mierlo
18
14
guided self-study
Leslokaal 1.1 - Baekeland, Baekeland, Campus Ardoyen
Clara-Mihaela Ionescu, Dana Copot
19
16
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 22/3
lecture
Leslokaal 0.4, B3, Campus UZ Gent
Christian Vanhove, Lars Emil Larsen, Robrecht Raedt
11
8
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Sarah Verhulst
13
8
lecture
Filip De Vos
17
14
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 23/3
lecture
Leslokaal 0.3, S4, Campus Sterre
11
8
lecture
PC-klas 1.1 Asklepios, K3, Campus UZ Gent
Jeroen Van Schependom, Sarah Verhulst
13
8
seminar
Leslokaal 0.1 - Multimediazaal, S9, Campus Sterre
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 5.2, B3, Campus UZ Gent
Nico Buls, Pim Pullens, Roel Van Holen
12
9
lecture
Leslokaal 0.2, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
11
10
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 24/3
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 27/3
lecture
Leslokaal 3.1, K3, Campus UZ Gent
Pascal Verdonck, Renaat Peleman
13
8
lecture
Leslokaal 0.1, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Dick Botteldooren, Wout Joseph
13
8
project
Leslokaal 5.2, B3, Campus UZ Gent
Annette Caenen, Nele Famaey
17
13
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 28/3
seminar: coached exercises
Leslokaal 1.1, iGent, Campus Ardoyen
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
13
10
lecture
Guy Nagels, Johan Baijot, Pieter van Mierlo
18
14
guided self-study
Leslokaal 1.1 - Baekeland, Baekeland, Campus Ardoyen
Clara-Mihaela Ionescu, Dana Copot
19
16
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 29/3
lecture
Leslokaal 0.4, B3, Campus UZ Gent
Christian Vanhove, Lars Emil Larsen, Robrecht Raedt
11
8
lecture
Leslokaal 0.1, iGent, Campus Ardoyen
Emmeric Tanghe, Johan Stiens, Wout Joseph
13
8
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Sarah Verhulst
13
8
lecture
Leslokaal -1.1, B3, Campus UZ Gent
Marc Van Eijkeren
12
9
lecture
Filip De Vos
17
14
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 30/3
lecture
Leslokaal 0.3, S4, Campus Sterre
11
8
lecture
PC-klas 1.1 Asklepios, K3, Campus UZ Gent
Jeroen Van Schependom, Sarah Verhulst
13
8
seminar
Leslokaal 0.1 - Multimediazaal, S9, Campus Sterre
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 5.1, B3, Campus UZ Gent
Nico Buls, Pim Pullens, Roel Van Holen
12
9
lecture
Leslokaal 0.2, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
11
10
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 31/3
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 6.1, K3, Campus UZ Gent
Charlotte Debbaut, Patrick Segers
18
13
practicum
Practicumzaal 2.3, iGent, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
19
13
lecture
Auditorium M, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
17
14
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17
14
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 3/4
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 4/4
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 5/4
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 6/4
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 7/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 10/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 11/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 12/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 13/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 14/4
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 17/4
lecture
Leslokaal 3.1, K3, Campus UZ Gent
Pascal Verdonck, Renaat Peleman
13
8
lecture
Leslokaal 0.1, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Dick Botteldooren, Wout Joseph
13
8
project
Leslokaal 5.2, B3, Campus UZ Gent
Annette Caenen, Nele Famaey
17
13
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 18/4
seminar: coached exercises
Leslokaal 1.1, iGent, Campus Ardoyen
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
13
10
lecture
Guy Nagels, Johan Baijot, Pieter van Mierlo
18
14
guided self-study
Leslokaal 1.1 - Baekeland, Baekeland, Campus Ardoyen
Clara-Mihaela Ionescu, Dana Copot
19
16
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 19/4
lecture
Leslokaal 0.4, B3, Campus UZ Gent
Christian Vanhove, Lars Emil Larsen, Robrecht Raedt
11
8
lecture
Leslokaal 0.1, iGent, Campus Ardoyen
Emmeric Tanghe, Johan Stiens, Wout Joseph
13
8
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Sarah Verhulst
13
8
lecture
Leslokaal -1.1, B3, Campus UZ Gent
Marc Van Eijkeren
12
9
lecture
Filip De Vos
17
14
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 20/4
lecture
Leslokaal 0.3, S4, Campus Sterre
11
8
lecture
PC-klas 1.1 Asklepios, K3, Campus UZ Gent
Jeroen Van Schependom, Sarah Verhulst
13
8
seminar
Leslokaal 0.1 - Multimediazaal, S9, Campus Sterre
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 5.1, B3, Campus UZ Gent
Nico Buls, Pim Pullens, Roel Van Holen
12
9
lecture
Leslokaal 0.2, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
11
10
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 21/4
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 6.1, K3, Campus UZ Gent
Charlotte Debbaut, Patrick Segers
18
13
practicum
Practicumzaal 2.3, iGent, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
19
13
lecture
Auditorium M, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
17
14
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17
14
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 24/4
lecture
Leslokaal 3.1, K3, Campus UZ Gent
Pascal Verdonck, Renaat Peleman
13
8
lecture
Leslokaal 0.1, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Dick Botteldooren, Wout Joseph
13
8
project
Leslokaal 5.2, B3, Campus UZ Gent
Annette Caenen, Nele Famaey
17
13
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 25/4
seminar: coached exercises
Leslokaal 1.1, iGent, Campus Ardoyen
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
13
10
lecture
Guy Nagels, Johan Baijot, Pieter van Mierlo
18
14
guided self-study
Leslokaal 1.1 - Baekeland, Baekeland, Campus Ardoyen
Clara-Mihaela Ionescu, Dana Copot
19
16
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 26/4
lecture
Leslokaal 0.4, B3, Campus UZ Gent
Christian Vanhove, Lars Emil Larsen, Robrecht Raedt
11
8
lecture
Leslokaal 0.1, iGent, Campus Ardoyen
Emmeric Tanghe, Johan Stiens, Wout Joseph
13
8
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Sarah Verhulst
13
8
lecture
Leslokaal -1.1, B3, Campus UZ Gent
Marc Van Eijkeren
12
9
lecture
Filip De Vos
17
14
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 27/4
lecture
Leslokaal 0.3, S4, Campus Sterre
11
8
lecture
PC-klas 1.1 Asklepios, K3, Campus UZ Gent
Jeroen Van Schependom, Sarah Verhulst
13
8
seminar
Leslokaal 0.1 - Multimediazaal, S9, Campus Sterre
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 4.1, K3, Campus UZ Gent
Nico Buls, Pim Pullens, Roel Van Holen
12
9
lecture
Leslokaal 0.2, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
11
10
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 28/4
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 6.1, K3, Campus UZ Gent
Charlotte Debbaut, Patrick Segers
18
13
practicum
Practicumzaal 2.3, iGent, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
19
13
lecture
Auditorium M, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
17
14
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17
14
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 1/5
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 2/5
seminar: coached exercises
Leslokaal 1.1, iGent, Campus Ardoyen
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
13
10
lecture
Guy Nagels, Johan Baijot, Pieter van Mierlo
18
14
guided self-study
Leslokaal 1.1 - Baekeland, Baekeland, Campus Ardoyen
Clara-Mihaela Ionescu, Dana Copot
19
16
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 3/5
lecture
Leslokaal 0.4, B3, Campus UZ Gent
Christian Vanhove, Lars Emil Larsen, Robrecht Raedt
11
8
lecture
Leslokaal 0.1, iGent, Campus Ardoyen
Emmeric Tanghe, Johan Stiens, Wout Joseph
13
8
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Sarah Verhulst
13
8
lecture
Leslokaal -1.1, B3, Campus UZ Gent
Marc Van Eijkeren
12
9
lecture
Filip De Vos
17
14
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 4/5
lecture
Leslokaal 0.3, S4, Campus Sterre
11
8
lecture
PC-klas 1.1 Asklepios, K3, Campus UZ Gent
Jeroen Van Schependom, Sarah Verhulst
13
8
seminar
Leslokaal 0.1 - Multimediazaal, S9, Campus Sterre
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 4.1, K3, Campus UZ Gent
Nico Buls, Pim Pullens, Roel Van Holen
12
9
lecture
Leslokaal 0.2, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
11
10
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 5/5
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 6.1, K3, Campus UZ Gent
Charlotte Debbaut, Patrick Segers
18
13
practicum
Practicumzaal 2.3, iGent, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
19
13
lecture
Auditorium M, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
17
14
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17
14
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 8/5
lecture
Leslokaal 3.1, K3, Campus UZ Gent
Pascal Verdonck, Renaat Peleman
13
8
lecture
Leslokaal 0.1, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Dick Botteldooren, Wout Joseph
13
8
project
Leslokaal 5.2, B3, Campus UZ Gent
Annette Caenen, Nele Famaey
17
13
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 9/5
seminar: coached exercises
Leslokaal 1.1, iGent, Campus Ardoyen
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
13
10
lecture
Guy Nagels, Johan Baijot, Pieter van Mierlo
18
14
guided self-study
Leslokaal 1.1 - Baekeland, Baekeland, Campus Ardoyen
Clara-Mihaela Ionescu, Dana Copot
19
16
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 10/5
lecture
Leslokaal 0.4, B3, Campus UZ Gent
Christian Vanhove, Lars Emil Larsen, Robrecht Raedt
11
8
lecture
Leslokaal 0.1, iGent, Campus Ardoyen
Emmeric Tanghe, Johan Stiens, Wout Joseph
13
8
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Sarah Verhulst
13
8
lecture
Leslokaal -1.1, B3, Campus UZ Gent
Marc Van Eijkeren
12
9
lecture
Filip De Vos
17
14
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 11/5
lecture
Leslokaal 0.3, S4, Campus Sterre
11
8
lecture
PC-klas 1.1 Asklepios, K3, Campus UZ Gent
Jeroen Van Schependom, Sarah Verhulst
13
8
seminar
Leslokaal 0.1 - Multimediazaal, S9, Campus Sterre
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 5.1, B3, Campus UZ Gent
Nico Buls, Pim Pullens, Roel Van Holen
12
9
lecture
Leslokaal 0.2, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
11
10
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 12/5
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jef Vandemeulebroucke
12
9
lecture
Leslokaal 6.1, K3, Campus UZ Gent
Charlotte Debbaut, Patrick Segers
18
13
practicum
Practicumzaal 2.3, iGent, Campus Ardoyen
Herbert De Smet
19
13
lecture
Auditorium M, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
17
14
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17
14
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 15/5
lecture
Leslokaal 3.1, K3, Campus UZ Gent
Pascal Verdonck, Renaat Peleman
13
8
lecture
Leslokaal 0.1, Industriële Scheikunde, Campus Ardoyen
Dick Botteldooren, Wout Joseph
13
8
project
Leslokaal 5.2, B3, Campus UZ Gent
Annette Caenen, Nele Famaey
17
13
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 16/5
seminar: coached exercises
Leslokaal 1.1, iGent, Campus Ardoyen
Günther Roelkens, Kasper Van Gasse, Roel Baets
13
10
lecture
Guy Nagels, Johan Baijot, Pieter van Mierlo
18
14
guided self-study
Leslokaal 1.1 - Baekeland, Baekeland, Campus Ardoyen
Clara-Mihaela Ionescu, Dana Copot
19
16
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 17/5
lecture
Leslokaal 0.4, B3, Campus UZ Gent
Christian Vanhove, Lars Emil Larsen, Robrecht Raedt
11
8
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Sarah Verhulst
13
8
lecture
Leslokaal -1.1, B3, Campus UZ Gent
Marc Van Eijkeren
12
9
lecture
Filip De Vos
17
14
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 18/5
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 19/5
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 22/5
seminar
Annette Caenen, Nele Famaey
17
13
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 23/5
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 24/5
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 25/5
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 26/5