By default you see all mandatory and elective courses within the program. Use the button "Filter" to filter on courses. Via the button "Customize" you can also select a non graphical view.
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday Feb 13
I001967A, Intellectual Property and Valorization
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Benedikt Sas
11:30
08:30
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
I002698A, Water Quality Management
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Peter Goethals
16:00
13:00
I002684A, Milieutechnische installaties in de praktijk
group work
Leslokaal A2.1, Blok A, Campus Coupure
Eveline Volcke
17:30
13:00
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday Feb 14
C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Leslokaal 0.2, Ledeganck, Campus Ledeganck
Geert Jacobs, Olaf Du Pont
enkel voor bachelor biochemie en -technologie
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
I001949A, Ondernemerschap
lecture
samen me tD012990
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
16:00
13:00
A003107B, Advanced Academic English, C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Lokaal -1.92, Blandijn, Campus Boekentoren
Mieke Rosselle, Natalija Bonic
voor Masteropleidingen, samen met A003017(B) ; exacte lokaal zal per subgroep meegedeeld worden via Ufora
17:30
14:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday Feb 15
I001280A, Experimental Design, I001280B, Experimental Design, I002594A, Environmental Research Skills and Experimental Design
lecture
Auditorium E2, Blok E, Campus Coupure
Stijn Luca
15:30
13:00
I002636A, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002748A, Milieucoördinatie
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Hildegard Deweerdt
17:30
13:00
E076471A, Dare to Start
lecture
Leslokaal 0.1, Dienstgebouw - Blok A - D - E, Campus Rommelaere
Frank Gielen, Wouter Haerick
19:00
16:30
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday Feb 16
I002751A, Principes van kwantitatief waterbeheer
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Niko Verhoest
11:30
08:30
I002636A, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium E3, Blok E, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
F000752A, Milieu-economie en -beleid, F000752B, Milieu-economie en -beleid
lecture
Auditorium A, Sint-Pietersplein 7, Campus Tweekerken
Brent Bleys, Marten Ovaere
17:30
13:00
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday Feb 17
E076460A, Dare to Venture
lecture
Jacob Vermeire, Johan Verrue
Locatie: MeetDistrict @ Ghelamco-arena
13:00
08:30
I002716A, Milieu-effectrapportering
lecture
Auditorium A4, Blok A, Campus Coupure
Sophie Huysveld
17:30
14:30
I002586A, Multidisciplinary Analysis of Climate Change
lecture
Auditorium E5, Blok E, Campus Coupure
Pascal Boeckx
17:30
14:30
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday Feb 20
I001280A, Experimental Design GR02
seminar: practical PC room classes
Lokaal -1.10, T2, Campus Ufo
Joris Meys, Michiel Stock
11:30
08:30
I001967A, Intellectual Property and Valorization
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Benedikt Sas
11:30
08:30
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
I002698A, Water Quality Management
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Peter Goethals
16:00
13:00
I002684A, Milieutechnische installaties in de praktijk
group work
Leslokaal A2.1, Blok A, Campus Coupure
Eveline Volcke
17:30
13:00
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday Feb 21
C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Leslokaal 0.2, Ledeganck, Campus Ledeganck
Geert Jacobs, Olaf Du Pont
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
I001949A, Ondernemerschap
lecture
samen me tD012990
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
16:00
13:00
A003107B, Advanced Academic English, C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Lokaal -1.92, Blandijn, Campus Boekentoren
Mieke Rosselle, Natalija Bonic
17:30
14:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday Feb 22
I002414A, Geografische informatiesystemen: basis en toepassingen, I002452A, Geografische informatiesystemen: basis
lecture
Leslokaal A1.4, Blok A, Campus Coupure
Frieke Vancoillie
13:00
10:00
I001280A, Experimental Design GR01, I001280B, Experimental Design GR01, I002594A, Environmental Research Skills and Experimental Design
seminar: practical PC room classes
PC-lokaal -1.2, Blok E, Campus Coupure
Joris Meys, Michiel Stock
16:00
13:00
I002636A, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002748A, Milieucoördinatie
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Hildegard Deweerdt
17:30
13:00
E076471A, Dare to Start
lecture
Leslokaal 0.1, Dienstgebouw - Blok A - D - E, Campus Rommelaere
Frank Gielen, Wouter Haerick
19:00
16:30
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday Feb 23
I002751A, Principes van kwantitatief waterbeheer
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Niko Verhoest
11:30
08:30
I002414A, Geografische informatiesystemen: basis en toepassingen, I002452A, Geografische informatiesystemen: basis
lecture
Leslokaal A1.4, Blok A, Campus Coupure
Frieke Vancoillie
16:00
13:00
I002636A, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium E3, Blok E, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
F000752A, Milieu-economie en -beleid, F000752B, Milieu-economie en -beleid
lecture
Auditorium A, Sint-Pietersplein 7, Campus Tweekerken
Brent Bleys, Marten Ovaere
17:30
13:00
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday Feb 24
E076460A, Dare to Venture
lecture
Jacob Vermeire, Johan Verrue
Locatie: MeetDistrict @ Ghelamco-arena
13:00
08:30
I002716A, Milieu-effectrapportering
lecture
Auditorium A4, Blok A, Campus Coupure
Sophie Huysveld
17:30
14:30
I002586A, Multidisciplinary Analysis of Climate Change
lecture
Auditorium E5, Blok E, Campus Coupure
Pascal Boeckx
17:30
14:30
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday Feb 27
I001967A, Intellectual Property and Valorization
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Benedikt Sas
11:30
08:30
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
I002698A, Water Quality Management
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Peter Goethals
16:00
13:00
I002684A, Milieutechnische installaties in de praktijk
group work
Leslokaal A0.1, Blok A, Campus Coupure
Eveline Volcke
17:30
13:00
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday Feb 28
C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Leslokaal 0.2, Ledeganck, Campus Ledeganck
Geert Jacobs, Olaf Du Pont
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
I001949A, Ondernemerschap
lecture
samen me tD012990
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
16:00
13:00
A003107B, Advanced Academic English, C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Lokaal -1.92, Blandijn, Campus Boekentoren
Mieke Rosselle, Natalija Bonic
17:30
14:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday Mar 1
I002414A, Geografische informatiesystemen: basis en toepassingen, I002452A, Geografische informatiesystemen: basis
lecture
Leslokaal A1.4, Blok A, Campus Coupure
Frieke Vancoillie
13:00
10:00
I001280A, Experimental Design, I001280B, Experimental Design, I002594A, Environmental Research Skills and Experimental Design
lecture
Auditorium E2, Blok E, Campus Coupure
Stijn Luca
15:30
13:00
I002636A, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002748A, Milieucoördinatie
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Hildegard Deweerdt
17:30
13:00
E076471A, Dare to Start
lecture
Leslokaal 0.1, Dienstgebouw - Blok A - D - E, Campus Rommelaere
Frank Gielen, Wouter Haerick
19:00
16:30
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday Mar 2
I002751A, Principes van kwantitatief waterbeheer
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Niko Verhoest
11:30
08:30
I002414A, Geografische informatiesystemen: basis en toepassingen, I002452A, Geografische informatiesystemen: basis
lecture
Leslokaal A1.4, Blok A, Campus Coupure
Frieke Vancoillie
16:00
13:00
I002636A, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium E3, Blok E, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
F000752A, Milieu-economie en -beleid, F000752B, Milieu-economie en -beleid
lecture
Auditorium A, Sint-Pietersplein 7, Campus Tweekerken
Brent Bleys, Marten Ovaere
17:30
13:00
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday Mar 3
E076460A, Dare to Venture
lecture
Jacob Vermeire, Johan Verrue
Locatie: MeetDistrict @ Ghelamco-arena
13:00
08:30
I002716A, Milieu-effectrapportering
lecture
Auditorium A4, Blok A, Campus Coupure
Sophie Huysveld
17:30
14:30
I002586A, Multidisciplinary Analysis of Climate Change
lecture
Auditorium E5, Blok E, Campus Coupure
Pascal Boeckx
17:30
14:30
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday Mar 6
I001280A, Experimental Design GR02
seminar: practical PC room classes
Lokaal -1.10, T2, Campus Ufo
Joris Meys, Michiel Stock
11:30
08:30
I001967A, Intellectual Property and Valorization
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Benedikt Sas
11:30
08:30
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
I002698A, Water Quality Management
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Peter Goethals
16:00
13:00
I002684A, Milieutechnische installaties in de praktijk
group work
Leslokaal A0.1, Blok A, Campus Coupure
Eveline Volcke
17:30
13:00
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday Mar 7
C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Leslokaal 0.2, Ledeganck, Campus Ledeganck
Geert Jacobs, Olaf Du Pont
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
I001949A, Ondernemerschap
lecture
samen me tD012990
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
16:00
13:00
A003107B, Advanced Academic English, C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Lokaal -1.92, Blandijn, Campus Boekentoren
Mieke Rosselle, Natalija Bonic
17:30
14:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday Mar 8
I002414A, Geografische informatiesystemen: basis en toepassingen, I002452A, Geografische informatiesystemen: basis
lecture
Leslokaal A1.4, Blok A, Campus Coupure
Frieke Vancoillie
13:00
10:00
I001280A, Experimental Design GR01, I001280B, Experimental Design GR01, I002594A, Environmental Research Skills and Experimental Design
seminar: practical PC room classes
PC-lokaal -1.2, Blok E, Campus Coupure
Joris Meys, Michiel Stock
16:00
13:00
I002636A, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002748A, Milieucoördinatie
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Hildegard Deweerdt
17:30
13:00
E076471A, Dare to Start
lecture
Leslokaal 0.1, Dienstgebouw - Blok A - D - E, Campus Rommelaere
Frank Gielen, Wouter Haerick
19:00
16:30
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday Mar 9
I002751A, Principes van kwantitatief waterbeheer
seminar: practical PC room classes
Practicumzaal A2.3, Blok A, Campus Coupure
Niko Verhoest
11:30
08:30
I002636A, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium E3, Blok E, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
F000752A, Milieu-economie en -beleid, F000752B, Milieu-economie en -beleid
lecture
Auditorium A, Sint-Pietersplein 7, Campus Tweekerken
Brent Bleys, Marten Ovaere
17:30
13:00
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday Mar 10
I002414A, Geografische informatiesystemen: basis en toepassingen, I002452A, Geografische informatiesystemen: basis
lecture
Leslokaal A1.4, Blok A, Campus Coupure
Frieke Vancoillie
11:30
08:30
E076460A, Dare to Venture
lecture
Jacob Vermeire, Johan Verrue
Locatie: MeetDistrict @ Ghelamco-arena
13:00
08:30
I002716A, Milieu-effectrapportering
lecture
Auditorium A4, Blok A, Campus Coupure
Sophie Huysveld
17:30
14:30
I002586A, Multidisciplinary Analysis of Climate Change
lecture
Auditorium E5, Blok E, Campus Coupure
Pascal Boeckx
17:30
14:30
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday Mar 13
I001967A, Intellectual Property and Valorization
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Benedikt Sas
11:30
08:30
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
I002698A, Water Quality Management
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Peter Goethals
16:00
13:00
I002684A, Milieutechnische installaties in de praktijk
group work
Leslokaal A0.1, Blok A, Campus Coupure
Eveline Volcke
17:30
13:00
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday Mar 14
C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Leslokaal 0.2, Ledeganck, Campus Ledeganck
Geert Jacobs, Olaf Du Pont
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
I001949A, Ondernemerschap
lecture
samen me tD012990
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
16:00
13:00
A003107B, Advanced Academic English, C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Lokaal -1.92, Blandijn, Campus Boekentoren
Mieke Rosselle, Natalija Bonic
17:30
14:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday Mar 15
I002414A, Geografische informatiesystemen: basis en toepassingen, I002452A, Geografische informatiesystemen: basis
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.4, Blok A, Campus Coupure
Frieke Vancoillie
13:00
10:00
I001280A, Experimental Design, I001280B, Experimental Design, I002594A, Environmental Research Skills and Experimental Design
lecture
Auditorium E2, Blok E, Campus Coupure
Stijn Luca
15:30
13:00
I002636A, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002748A, Milieucoördinatie
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Hildegard Deweerdt
17:30
13:00
E076471A, Dare to Start
lecture
Leslokaal 0.1, Dienstgebouw - Blok A - D - E, Campus Rommelaere
Frank Gielen, Wouter Haerick
19:00
16:30
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday Mar 16
I002751A, Principes van kwantitatief waterbeheer
seminar: practical PC room classes
Practicumzaal A2.3, Blok A, Campus Coupure
Niko Verhoest
11:30
08:30
I002414A, Geografische informatiesystemen: basis en toepassingen, I002452A, Geografische informatiesystemen: basis
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.4, Blok A, Campus Coupure
Frieke Vancoillie
16:00
13:00
I002636A, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium E3, Blok E, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
F000752A, Milieu-economie en -beleid, F000752B, Milieu-economie en -beleid
lecture
Auditorium A, Sint-Pietersplein 7, Campus Tweekerken
Brent Bleys, Marten Ovaere
17:30
13:00
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday Mar 17
E076460A, Dare to Venture
lecture
Jacob Vermeire, Johan Verrue
Locatie: MeetDistrict @ Ghelamco-arena
13:00
08:30
I002716A, Milieu-effectrapportering
lecture
Auditorium A4, Blok A, Campus Coupure
Sophie Huysveld
17:30
14:30
I002586A, Multidisciplinary Analysis of Climate Change
lecture
Auditorium E5, Blok E, Campus Coupure
Pascal Boeckx
17:30
14:30
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday Mar 20
I001280A, Experimental Design GR02
seminar: practical PC room classes
Lokaal -1.10, T2, Campus Ufo
Joris Meys, Michiel Stock
11:30
08:30
I001967A, Intellectual Property and Valorization
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Benedikt Sas
11:30
08:30
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
I002698A, Water Quality Management
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Peter Goethals
16:00
13:00
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday Mar 21
C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Leslokaal 0.2, Ledeganck, Campus Ledeganck
Geert Jacobs, Olaf Du Pont
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
I001949A, Ondernemerschap
lecture
samen me tD012990
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
16:00
13:00
A003107B, Advanced Academic English, C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Lokaal -1.92, Blandijn, Campus Boekentoren
Mieke Rosselle, Natalija Bonic
17:30
14:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday Mar 22
I002414A, Geografische informatiesystemen: basis en toepassingen, I002452A, Geografische informatiesystemen: basis
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.4, Blok A, Campus Coupure
Frieke Vancoillie
13:00
10:00
I001280A, Experimental Design GR01, I001280B, Experimental Design GR01, I002594A, Environmental Research Skills and Experimental Design
seminar: practical PC room classes
PC-lokaal -1.2, Blok E, Campus Coupure
Joris Meys, Michiel Stock
16:00
13:00
I002636A, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002748A, Milieucoördinatie
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Hildegard Deweerdt
17:30
13:00
E076471A, Dare to Start
lecture
Leslokaal 0.1, Dienstgebouw - Blok A - D - E, Campus Rommelaere
Frank Gielen, Wouter Haerick
19:00
16:30
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday Mar 23
I002751A, Principes van kwantitatief waterbeheer
seminar: practical PC room classes
Practicumzaal A2.3, Blok A, Campus Coupure
Niko Verhoest
11:30
08:30
I002414A, Geografische informatiesystemen: basis en toepassingen, I002452A, Geografische informatiesystemen: basis
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.4, Blok A, Campus Coupure
Frieke Vancoillie
16:00
13:00
I002636A, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium E3, Blok E, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
F000752A, Milieu-economie en -beleid, F000752B, Milieu-economie en -beleid
lecture
Auditorium A, Sint-Pietersplein 7, Campus Tweekerken
Brent Bleys, Marten Ovaere
17:30
13:00
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday Mar 24
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday Mar 27
I001967A, Intellectual Property and Valorization
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Benedikt Sas
11:30
08:30
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
I002698A, Water Quality Management
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Peter Goethals
16:00
13:00
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday Mar 28
C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Leslokaal 0.2, Ledeganck, Campus Ledeganck
Geert Jacobs, Olaf Du Pont
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
I001949A, Ondernemerschap
lecture
samen me tD012990
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
16:00
13:00
A003107B, Advanced Academic English, C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Lokaal -1.92, Blandijn, Campus Boekentoren
Mieke Rosselle, Natalija Bonic
17:30
14:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday Mar 29
I002414A, Geografische informatiesystemen: basis en toepassingen, I002452A, Geografische informatiesystemen: basis
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.4, Blok A, Campus Coupure
Frieke Vancoillie
13:00
10:00
I001280A, Experimental Design, I001280B, Experimental Design, I002594A, Environmental Research Skills and Experimental Design
lecture
Auditorium E2, Blok E, Campus Coupure
Stijn Luca
15:30
13:00
I002636A, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002748A, Milieucoördinatie
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Hildegard Deweerdt
17:30
13:00
E076471A, Dare to Start
lecture
Leslokaal 0.1, Dienstgebouw - Blok A - D - E, Campus Rommelaere
Frank Gielen, Wouter Haerick
19:00
16:30
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday Mar 30
I002751A, Principes van kwantitatief waterbeheer
seminar: practical PC room classes
Practicumzaal A2.3, Blok A, Campus Coupure
Niko Verhoest
11:30
08:30
I002414A, Geografische informatiesystemen: basis en toepassingen, I002452A, Geografische informatiesystemen: basis
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.4, Blok A, Campus Coupure
Frieke Vancoillie
16:00
13:00
I002636A, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium E3, Blok E, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
F000752A, Milieu-economie en -beleid, F000752B, Milieu-economie en -beleid
lecture
Auditorium A, Sint-Pietersplein 7, Campus Tweekerken
Brent Bleys, Marten Ovaere
17:30
13:00
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday Mar 31
E076460A, Dare to Venture
lecture
Jacob Vermeire, Johan Verrue
Locatie: MeetDistrict @ Ghelamco-arena
13:00
08:30
I002716A, Milieu-effectrapportering
lecture
Auditorium A4, Blok A, Campus Coupure
Sophie Huysveld
17:30
14:30
I002586A, Multidisciplinary Analysis of Climate Change
lecture
Auditorium E5, Blok E, Campus Coupure
Pascal Boeckx
17:30
14:30
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday Apr 3
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday Apr 4
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday Apr 5
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday Apr 6
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday Apr 7
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday Apr 10
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday Apr 11
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday Apr 12
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday Apr 13
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday Apr 14
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday Apr 17
I001280A, Experimental Design GR02
seminar: practical PC room classes
Lokaal -1.10, T2, Campus Ufo
Joris Meys, Michiel Stock
11:30
08:30
I001967A, Intellectual Property and Valorization
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Benedikt Sas
11:30
08:30
I002698A, Water Quality Management
excursion
Peter Goethals
13:00
08:30
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
I002698A, Water Quality Management
practicum
Practicumzaal F0.1, Blok F, Campus Coupure, Practicumzaal F0.2, Blok F, Campus Coupure
Peter Goethals
17:30
13:00
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday Apr 18
C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Leslokaal 0.2, Ledeganck, Campus Ledeganck
Geert Jacobs, Olaf Du Pont
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
I001949A, Ondernemerschap
lecture
samen me tD012990
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
16:00
13:00
A003107B, Advanced Academic English, C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Lokaal -1.92, Blandijn, Campus Boekentoren
Mieke Rosselle, Natalija Bonic
17:30
14:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday Apr 19
I001280A, Experimental Design GR01, I001280B, Experimental Design GR01, I002594A, Environmental Research Skills and Experimental Design
seminar: practical PC room classes
PC-lokaal -1.2, Blok E, Campus Coupure
Joris Meys, Michiel Stock
16:00
13:00
I002636A, Spatio-temporal Models, I002636B, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002748A, Milieucoördinatie
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Hildegard Deweerdt
17:30
13:00
E076471A, Dare to Start
lecture
Leslokaal 0.1, Dienstgebouw - Blok A - D - E, Campus Rommelaere
Frank Gielen, Wouter Haerick
19:00
16:30
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday Apr 20
I002751A, Principes van kwantitatief waterbeheer
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Niko Verhoest
11:30
08:30
I002636A, Spatio-temporal Models, I002636B, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium E3, Blok E, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
F000752A, Milieu-economie en -beleid, F000752B, Milieu-economie en -beleid
lecture
Auditorium A, Sint-Pietersplein 7, Campus Tweekerken
Brent Bleys, Marten Ovaere
17:30
13:00
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday Apr 21
E076460A, Dare to Venture
lecture
Jacob Vermeire, Johan Verrue
Locatie: MeetDistrict @ Ghelamco-arena
13:00
08:30
I002716A, Milieu-effectrapportering
lecture
Auditorium A4, Blok A, Campus Coupure
Sophie Huysveld
17:30
14:30
I002586A, Multidisciplinary Analysis of Climate Change
lecture
Auditorium E5, Blok E, Campus Coupure
Pascal Boeckx
17:30
14:30
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday Apr 24
I001967A, Intellectual Property and Valorization
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Benedikt Sas
11:30
08:30
I002684A, Milieutechnische installaties in de praktijk
group work
Auditorium E4, Blok E, Campus Coupure
Eveline Volcke
20:00
12:15
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
I002698A, Water Quality Management
practicum
Practicumzaal F0.1, Blok F, Campus Coupure, Practicumzaal F0.2, Blok F, Campus Coupure
Peter Goethals
17:30
13:00
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday Apr 25
C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Leslokaal 0.2, Ledeganck, Campus Ledeganck
Geert Jacobs, Olaf Du Pont
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
I001949A, Ondernemerschap
lecture
samen me tD012990
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
16:00
13:00
A003107B, Advanced Academic English, C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Lokaal -1.92, Blandijn, Campus Boekentoren
Mieke Rosselle, Natalija Bonic
17:30
14:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday Apr 26
I002636A, Spatio-temporal Models, I002636B, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002748A, Milieucoördinatie
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Hildegard Deweerdt
17:30
13:00
E076471A, Dare to Start
lecture
Leslokaal 0.1, Dienstgebouw - Blok A - D - E, Campus Rommelaere
Frank Gielen, Wouter Haerick
19:00
16:30
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday Apr 27
I002751A, Principes van kwantitatief waterbeheer
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Niko Verhoest
11:30
08:30
I002636A, Spatio-temporal Models, I002636B, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium E3, Blok E, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
F000752A, Milieu-economie en -beleid, F000752B, Milieu-economie en -beleid
lecture
Auditorium E - Maurice Van Vaerenbergh, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Brent Bleys, Marten Ovaere
17:30
13:00
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday Apr 28
E076460A, Dare to Venture
lecture
Jacob Vermeire, Johan Verrue
Locatie: MeetDistrict @ Ghelamco-arena
13:00
08:30
I001542A, Environmental Impact Assessment: Integrated Project, I002716A, Milieu-effectrapportering
lecture
Auditorium A4, Blok A, Campus Coupure
Sophie Huysveld
17:30
14:30
I002586A, Multidisciplinary Analysis of Climate Change
lecture
Auditorium E5, Blok E, Campus Coupure
Pascal Boeckx
17:30
14:30
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday May 1
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday May 2
C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Leslokaal 0.2, Ledeganck, Campus Ledeganck
Geert Jacobs, Olaf Du Pont
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
I001949A, Ondernemerschap
lecture
samen me tD012990
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
16:00
13:00
A003107B, Advanced Academic English, C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Lokaal -1.92, Blandijn, Campus Boekentoren
Mieke Rosselle, Natalija Bonic
17:30
14:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday May 3
I002636A, Spatio-temporal Models, I002636B, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002748A, Milieucoördinatie
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Hildegard Deweerdt
17:30
13:00
E076471A, Dare to Start
lecture
Leslokaal 0.1, Dienstgebouw - Blok A - D - E, Campus Rommelaere
Frank Gielen, Wouter Haerick
19:00
16:30
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday May 4
I002751A, Principes van kwantitatief waterbeheer
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Niko Verhoest
11:30
08:30
I002636A, Spatio-temporal Models, I002636B, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium E3, Blok E, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
F000752A, Milieu-economie en -beleid, F000752B, Milieu-economie en -beleid
lecture
Auditorium A, Sint-Pietersplein 7, Campus Tweekerken
Brent Bleys, Marten Ovaere
17:30
13:00
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday May 5
E076460A, Dare to Venture
lecture
Jacob Vermeire, Johan Verrue
Locatie: MeetDistrict @ Ghelamco-arena
13:00
08:30
I001542A, Environmental Impact Assessment: Integrated Project, I002716A, Milieu-effectrapportering
lecture
Auditorium A4, Blok A, Campus Coupure
Sophie Huysveld
17:30
14:30
I002586A, Multidisciplinary Analysis of Climate Change
lecture
Auditorium E5, Blok E, Campus Coupure
Pascal Boeckx
17:30
14:30
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday May 8
I001967A, Intellectual Property and Valorization
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Benedikt Sas
11:30
08:30
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
I002698A, Water Quality Management
practicum
Practicumzaal F0.1, Blok F, Campus Coupure, Practicumzaal F0.2, Blok F, Campus Coupure
Peter Goethals
17:30
13:00
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday May 9
C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Leslokaal 0.2, Ledeganck, Campus Ledeganck
Geert Jacobs, Olaf Du Pont
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
I001949A, Ondernemerschap
lecture
samen me tD012990
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
16:00
13:00
A003107B, Advanced Academic English, C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Lokaal -1.92, Blandijn, Campus Boekentoren
Mieke Rosselle, Natalija Bonic
17:30
14:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday May 10
I002636A, Spatio-temporal Models, I002636B, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002748A, Milieucoördinatie
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Hildegard Deweerdt
17:30
13:00
E076471A, Dare to Start
lecture
Leslokaal 0.1, Dienstgebouw - Blok A - D - E, Campus Rommelaere
Frank Gielen, Wouter Haerick
19:00
16:30
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday May 11
I002751A, Principes van kwantitatief waterbeheer
seminar: practical PC room classes
Practicumzaal A2.3, Blok A, Campus Coupure
Niko Verhoest
11:30
08:30
I002636A, Spatio-temporal Models, I002636B, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
F000752A, Milieu-economie en -beleid, F000752B, Milieu-economie en -beleid
lecture
Auditorium A, Sint-Pietersplein 7, Campus Tweekerken
Brent Bleys, Marten Ovaere
17:30
13:00
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday May 12
E076460A, Dare to Venture
lecture
Jacob Vermeire, Johan Verrue
Locatie: MeetDistrict @ Ghelamco-arena
13:00
08:30
I002716A, Milieu-effectrapportering
lecture
Auditorium A4, Blok A, Campus Coupure
Sophie Huysveld
17:30
14:30
I002586A, Multidisciplinary Analysis of Climate Change
lecture
Auditorium E5, Blok E, Campus Coupure
Pascal Boeckx
17:30
14:30
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday May 15
I001967A, Intellectual Property and Valorization
lecture
Leslokaal C1.1 - Marcel De Boodt, Blok C, Campus Coupure
Benedikt Sas
11:30
08:30
I002720A, Consumentengedrag en marketing van bio-industriële producten
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Wim Verbeke, Xavier Gellynck
16:00
13:00
I002698A, Water Quality Management
practicum
Practicumzaal F0.1, Blok F, Campus Coupure, Practicumzaal F0.2, Blok F, Campus Coupure
Peter Goethals
17:30
13:00
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday May 16
C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Leslokaal 0.2, Ledeganck, Campus Ledeganck
Geert Jacobs, Olaf Du Pont
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
I001949A, Ondernemerschap
lecture
samen me tD012990
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
lesgever Petra Andries
leslocatie: UZ K12 AUD I
16:00
13:00
A003107B, Advanced Academic English, C002668A, Scientific Communication in English
seminar
Lokaal -1.92, Blandijn, Campus Boekentoren
Mieke Rosselle, Natalija Bonic
17:30
14:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday May 17
I002636A, Spatio-temporal Models, I002636B, Spatio-temporal Models
seminar: practical PC room classes
Leslokaal A1.3, Blok A, Campus Coupure
Aisling Daly, Jan Baetens
16:00
13:00
I002748A, Milieucoördinatie
lecture
Auditorium A1, Blok A, Campus Coupure
Hildegard Deweerdt
17:30
13:00
E076471A, Dare to Start
lecture
Leslokaal 0.1, Dienstgebouw - Blok A - D - E, Campus Rommelaere
Frank Gielen, Wouter Haerick
19:00
16:30
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday May 18
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday May 19
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday May 22
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday May 23
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday May 24
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday May 25
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday May 26