By default you see all mandatory and elective courses within the program. Use the button "Filter" to filter on courses. Via the button "Customize" you can also select a non graphical view.
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 13/2
E076340B, Information Technology and Data Processing
lecture
Leslokaal 2.4, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
11:30
08:30
F000918A, Deep Learning
seminar
Lokaal 1.15, T2, Campus Ufo
Joni Dambre
11:30
08:30
F000688A, Management Control
practicum
Leslokaal 1.2, Dunant 2, Campus Dunant
Sophie Hoozée
12:00
08:30
F000671A, Human Resources Management, F000671B, Personeelsbeleid
lecture
Auditorium D - André Devreker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
13:00
08:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
lecture
Lokaal 0.1 - Camiel De Pelsmaeker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
14:30
13:00
E005770A, Total Plant Automation
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Ivana Semanjski, Johannes Cottyn, Thibaut Demasure
17:30
13:00
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
17:30
14:30
H001977A, Coaching en diversiteit
seminar
Leslokaal 1.4, Dunant 2, Campus Dunant, Leslokaal 5.1, Dunant 2, Campus Dunant
Elisabeth De Schauwer
21:30
19:30
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 14/2
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
Duurzaamheidsdenken
K001339A, Duurzaamheidsdenken
lecture
Lokaal 1.13, T2, Campus Ufo
Thomas Block
13:00
11:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
seminar: practical PC room classes
Lokaal 0.3, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
16:00
13:00
F000688A, Management Control
guided self-study
Sophie Hoozée
Specifieke info via infosessie 13/02
16:30
13:30
B001339A, Rechtseconomie
lecture
Auditorium D, Universiteitstraat - Oude School, Campus Aula
Ben Depoorter
19:00
16:00
D002354A, Bewegen en sport: nu en later, H001608A, Bewegen en sport: nu en later
lecture
Auditorium 1, Dunant 2, Campus Dunant
Veerle Segers
19:00
17:30
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 15/2
F000852A, Fiscaliteit
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Annelies Roggeman
11:30
08:30
F000799A, Social Media and Web Analytics , F000879A, Social Media and Web Analytics
seminar: practical PC room classes
PC-klas 1.2 Galenus, K3, Campus UZ Gent
Matthias Bogaert
12:30
08:30
E076340B, Information Technology and Data Processing
project
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
13:00
10:00
F000941A, Simulation Modelling and Analysis
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Broos Maenhout
17:30
13:00
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 16/2
F000805A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen, F000859A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen
lecture
Auditorium A - Adolphe Quetelet, Tweekerken, Campus Tweekerken
Eveline Schollaert, Saskia Crucke
11:30
08:30
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
11:30
08:30
F000899A, Quality Management
lecture
Auditorium C - Hein Picard, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dries Goossens
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
lecture
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
16:00
13:00
F000918A, Deep Learning
lecture
Auditorium E - Maurice Van Vaerenbergh, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Joni Dambre
16:00
13:00
F000688A, Management Control
online group work
Sophie Hoozée
Specifieke uurregeling via verantwoordelijke lesgever op 13/02
17:00
14:00
F000710A, Supply Chain Management
seminar
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
17:30
16:00
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
19:00
16:00
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 17/2
F000706A, Advanced Production Management
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
11:30
08:30
F000688A, Management Control
online group work
Sophie Hoozée
Specifieke uurregeling via verantwoordelijke lesgever op 13/02
17:00
08:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Gerdie Everaert
11:30
10:00
E004720B, Network Modelling and Design
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Mario Pickavet, Pieter Audenaert
13:00
10:00
F000706A, Advanced Production Management
seminar: coached exercises
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
13:00
11:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Gerdie Everaert
16:00
13:00
F000935A, Ecological Economics
lecture
Auditorium F - Julien Denduyver, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Brent Bleys
17:30
13:00
E075310A, Ethiek, techniek en samenleving
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17:30
14:30
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 20/2
E076340B, Information Technology and Data Processing
lecture
Leslokaal 2.4, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
11:30
08:30
F000918A, Deep Learning
seminar
Lokaal 1.15, T2, Campus Ufo
Joni Dambre
11:30
08:30
F000671A, Human Resources Management, F000671B, Personeelsbeleid
lecture
Auditorium D - André Devreker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
13:00
08:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
lecture
Lokaal 0.1 - Camiel De Pelsmaeker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
14:30
13:00
F000688A, Management Control
guided self-study
Sophie Hoozée
16:00
13:00
E005770A, Total Plant Automation
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Ivana Semanjski, Johannes Cottyn, Thibaut Demasure
17:30
13:00
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
17:30
14:30
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 21/2
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
K001339A, Duurzaamheidsdenken
lecture
Lokaal 1.13, T2, Campus Ufo
Thomas Block
13:00
11:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
seminar: practical PC room classes
Lokaal 0.3, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
16:00
13:00
B001339A, Rechtseconomie
lecture
Auditorium D, Universiteitstraat - Oude School, Campus Aula
Ben Depoorter
19:00
16:00
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 22/2
F000852A, Fiscaliteit
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Annelies Roggeman
11:30
08:30
F000799A, Social Media and Web Analytics , F000879A, Social Media and Web Analytics
seminar: practical PC room classes
PC-klas 1.2 Galenus, K3, Campus UZ Gent
Matthias Bogaert
12:30
08:30
E076340B, Information Technology and Data Processing
project
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
13:00
10:00
F000941A, Simulation Modelling and Analysis
online lecture
Broos Maenhout
17:30
13:00
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 23/2
F000805A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen, F000859A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen
lecture
Auditorium A - Adolphe Quetelet, Tweekerken, Campus Tweekerken
Eveline Schollaert, Saskia Crucke
11:30
08:30
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
11:30
08:30
F000899A, Quality Management
lecture
Auditorium C - Hein Picard, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dries Goossens
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
lecture
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
16:00
13:00
F000918A, Deep Learning
lecture
Auditorium E - Maurice Van Vaerenbergh, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Joni Dambre
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
seminar
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
17:30
16:00
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
19:00
16:00
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 24/2
F000706A, Advanced Production Management
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
11:30
08:30
F000688A, Management Control
project
Lokaal 1.10, T2, Campus Ufo, Lokaal 1.11, T2, Campus Ufo
Sophie Hoozée
11:30
08:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Gerdie Everaert
11:30
10:00
E004720B, Network Modelling and Design
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Mario Pickavet, Pieter Audenaert
13:00
10:00
F000706A, Advanced Production Management
seminar: coached exercises
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
13:00
11:30
F000688A, Management Control
project
Lokaal -3.1, T1, Campus Ufo, Lokaal 1.11, T2, Campus Ufo
Sophie Hoozée
17:00
12:00
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Gerdie Everaert
16:00
13:00
F000935A, Ecological Economics
lecture
Auditorium F - Julien Denduyver, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Brent Bleys
17:30
13:00
F000671A, Human Resources Management
integration seminar
Lokaal 2.1, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
17:00
13:30
E075310A, Ethiek, techniek en samenleving
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17:30
14:30
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 27/2
E076340B, Information Technology and Data Processing
lecture
Leslokaal 2.4, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
11:30
08:30
F000918A, Deep Learning
seminar
Lokaal 1.15, T2, Campus Ufo
Joni Dambre
11:30
08:30
F000671A, Human Resources Management, F000671B, Personeelsbeleid
lecture
Auditorium D - André Devreker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
13:00
08:30
F000688A, Management Control
integration seminar
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Sophie Hoozée
13:00
08:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
lecture
Lokaal 0.1 - Camiel De Pelsmaeker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
14:30
13:00
E005770A, Total Plant Automation
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Ivana Semanjski, Johannes Cottyn, Thibaut Demasure
17:30
13:00
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
17:30
14:30
H002196A, Klasmanagement en reflectie
lecture
Auditorium 2, Dunant 2, Campus Dunant
Melissa Tuytens
21:00
18:00
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 28/2
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
K001339A, Duurzaamheidsdenken
lecture
Lokaal 1.13, T2, Campus Ufo
Thomas Block
13:00
11:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
seminar: practical PC room classes
Lokaal 0.3, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
16:00
13:00
F000671A, Human Resources Management
integration seminar
Lokaal 2.1, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
17:00
13:00
B001339A, Rechtseconomie
lecture
Auditorium D, Universiteitstraat - Oude School, Campus Aula
Ben Depoorter
19:00
16:00
D002354A, Bewegen en sport: nu en later, H001608A, Bewegen en sport: nu en later
lecture
Auditorium 1, Dunant 2, Campus Dunant
Veerle Segers
19:00
17:30
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 1/3
F000852A, Fiscaliteit
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Annelies Roggeman
11:30
08:30
F000799A, Social Media and Web Analytics , F000879A, Social Media and Web Analytics
seminar: practical PC room classes
PC-klas 1.2 Galenus, K3, Campus UZ Gent
Matthias Bogaert
12:30
08:30
E076340B, Information Technology and Data Processing
project
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
13:00
10:00
F000941A, Simulation Modelling and Analysis
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Broos Maenhout
17:30
13:00
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 2/3
F000805A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen, F000859A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen
lecture
Auditorium A - Adolphe Quetelet, Tweekerken, Campus Tweekerken
Eveline Schollaert, Saskia Crucke
11:30
08:30
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
11:30
08:30
F000899A, Quality Management
lecture
Auditorium C - Hein Picard, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dries Goossens
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
lecture
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
16:00
13:00
F000918A, Deep Learning
lecture
Auditorium E - Maurice Van Vaerenbergh, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Joni Dambre
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
seminar
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
17:30
16:00
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
19:00
16:00
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 3/3
F000706A, Advanced Production Management
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
11:30
08:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Gerdie Everaert
11:30
10:00
E004720B, Network Modelling and Design
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Mario Pickavet, Pieter Audenaert
13:00
10:00
F000706A, Advanced Production Management
seminar: coached exercises
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
13:00
11:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Gerdie Everaert
16:00
13:00
F000935A, Ecological Economics
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Brent Bleys
17:30
13:00
F000671A, Human Resources Management
integration seminar
Lokaal 2.1, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
15:30
13:30
E075310A, Ethiek, techniek en samenleving
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17:30
14:30
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 6/3
E076340B, Information Technology and Data Processing
lecture
Leslokaal 2.4, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
11:30
08:30
F000918A, Deep Learning
seminar
Lokaal 1.15, T2, Campus Ufo
Joni Dambre
11:30
08:30
F000671A, Human Resources Management, F000671B, Personeelsbeleid
PDE tutorial
Dirk Buyens
13:00
08:30
F000688A, Management Control
integration seminar
Auditorium F - Julien Denduyver, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Sophie Hoozée
13:00
10:00
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
lecture
Lokaal 0.1 - Camiel De Pelsmaeker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
14:30
13:00
E005770A, Total Plant Automation
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Ivana Semanjski, Johannes Cottyn, Thibaut Demasure
17:30
13:00
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
17:30
14:30
H002196A, Klasmanagement en reflectie
lecture
Auditorium 2, Dunant 2, Campus Dunant
Melissa Tuytens
21:00
18:00
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 7/3
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
K001339A, Duurzaamheidsdenken
lecture
Lokaal 1.13, T2, Campus Ufo
Thomas Block
13:00
11:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
seminar: practical PC room classes
Lokaal 0.3, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
16:00
13:00
F000671A, Human Resources Management
integration seminar
Lokaal 2.1, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
17:00
13:00
B001339A, Rechtseconomie
lecture
Auditorium D, Universiteitstraat - Oude School, Campus Aula
Ben Depoorter
19:00
16:00
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 8/3
F000852A, Fiscaliteit
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Annelies Roggeman
11:30
08:30
F000799A, Social Media and Web Analytics , F000879A, Social Media and Web Analytics
seminar: practical PC room classes
PC-klas 1.2 Galenus, K3, Campus UZ Gent
Matthias Bogaert
12:30
08:30
E076340B, Information Technology and Data Processing
project
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
13:00
10:00
F000941A, Simulation Modelling and Analysis
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Broos Maenhout
17:30
13:00
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 9/3
F000805A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen, F000859A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen
lecture
Auditorium A - Adolphe Quetelet, Tweekerken, Campus Tweekerken
Eveline Schollaert, Saskia Crucke
11:30
08:30
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
11:30
08:30
F000899A, Quality Management
lecture
Auditorium C - Hein Picard, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dries Goossens
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
lecture
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
16:00
13:00
F000918A, Deep Learning
lecture
Auditorium E - Maurice Van Vaerenbergh, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Joni Dambre
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
seminar
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
17:30
16:00
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
19:00
16:00
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 10/3
F000706A, Advanced Production Management
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
11:30
08:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Gerdie Everaert
11:30
10:00
E004720B, Network Modelling and Design
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Mario Pickavet, Pieter Audenaert
13:00
10:00
F000706A, Advanced Production Management
seminar: coached exercises
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
13:00
11:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Gerdie Everaert
16:00
13:00
F000935A, Ecological Economics
lecture
Auditorium H, T2, Campus Ufo
Brent Bleys
17:30
13:00
F000671A, Human Resources Management
integration seminar
Lokaal 2.1, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
15:30
13:30
E075310A, Ethiek, techniek en samenleving
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17:30
14:30
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 13/3
E076340B, Information Technology and Data Processing
lecture
Leslokaal 2.4, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
11:30
08:30
F000918A, Deep Learning
seminar
Lokaal 1.15, T2, Campus Ufo
Joni Dambre
11:30
08:30
F000671A, Human Resources Management, F000671B, Personeelsbeleid
lecture
Auditorium D - André Devreker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
13:00
08:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
lecture
Lokaal 0.1 - Camiel De Pelsmaeker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
14:30
13:00
E005770A, Total Plant Automation
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Ivana Semanjski, Johannes Cottyn, Thibaut Demasure
17:30
13:00
F000688A, Management Control
written examination
Auditorium 5, Ledeganck, Campus Ledeganck
Sophie Hoozée
17:30
13:00
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
17:30
14:30
H002196A, Klasmanagement en reflectie
lecture
Auditorium 2, Dunant 2, Campus Dunant
Melissa Tuytens
21:00
18:00
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 14/3
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
K001339A, Duurzaamheidsdenken
lecture
Lokaal 1.13, T2, Campus Ufo
Thomas Block
13:00
11:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
seminar: practical PC room classes
Lokaal 0.3, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
16:00
13:00
F000671A, Human Resources Management
integration seminar
Lokaal 2.1, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
17:00
13:00
B001339A, Rechtseconomie
lecture
Auditorium D, Universiteitstraat - Oude School, Campus Aula
Ben Depoorter
19:00
16:00
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 15/3
F000852A, Fiscaliteit
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Annelies Roggeman
11:30
08:30
F000799A, Social Media and Web Analytics , F000879A, Social Media and Web Analytics
seminar: practical PC room classes
PC-klas 1.2 Galenus, K3, Campus UZ Gent
Matthias Bogaert
12:30
08:30
E076340B, Information Technology and Data Processing
project
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
13:00
10:00
F000941A, Simulation Modelling and Analysis
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Broos Maenhout
17:30
13:00
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 16/3
F000805A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen, F000859A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen
lecture
Auditorium A - Adolphe Quetelet, Tweekerken, Campus Tweekerken
Eveline Schollaert, Saskia Crucke
11:30
08:30
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
11:30
08:30
F000899A, Quality Management
lecture
Auditorium C - Hein Picard, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dries Goossens
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
lecture
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
16:00
13:00
F000918A, Deep Learning
lecture
Auditorium E - Maurice Van Vaerenbergh, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Joni Dambre
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
seminar
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
17:30
16:00
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
19:00
16:00
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 17/3
F000706A, Advanced Production Management
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
11:30
08:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Gerdie Everaert
11:30
10:00
E004720B, Network Modelling and Design
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Mario Pickavet, Pieter Audenaert
13:00
10:00
F000706A, Advanced Production Management
seminar: coached exercises
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
13:00
11:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Gerdie Everaert
16:00
13:00
F000935A, Ecological Economics
lecture
Auditorium F - Julien Denduyver, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Brent Bleys
17:30
13:00
E075310A, Ethiek, techniek en samenleving
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17:30
14:30
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 20/3
E076340B, Information Technology and Data Processing
lecture
Leslokaal 2.4, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
11:30
08:30
F000918A, Deep Learning
seminar
Lokaal 1.15, T2, Campus Ufo
Joni Dambre
11:30
08:30
F000671A, Human Resources Management, F000671B, Personeelsbeleid
lecture
Auditorium D - André Devreker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
13:00
08:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
lecture
Lokaal 0.1 - Camiel De Pelsmaeker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
14:30
13:00
E005770A, Total Plant Automation
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Ivana Semanjski, Johannes Cottyn, Thibaut Demasure
17:30
13:00
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
17:30
14:30
H002196A, Klasmanagement en reflectie
lecture
Auditorium 2, Dunant 2, Campus Dunant
Melissa Tuytens
21:00
18:00
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 21/3
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
K001339A, Duurzaamheidsdenken
lecture
Lokaal 1.13, T2, Campus Ufo
Thomas Block
13:00
11:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
seminar: practical PC room classes
Lokaal 0.3, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
16:00
13:00
F000671A, Human Resources Management, F000671B, Personeelsbeleid
lecture
Auditorium A2, S9, Campus Sterre
Dirk Buyens
Session ppt and pitching skills
17:30
16:00
B001339A, Rechtseconomie
lecture
Auditorium D, Universiteitstraat - Oude School, Campus Aula
Ben Depoorter
19:00
16:00
D002354A, Bewegen en sport: nu en later, H001608A, Bewegen en sport: nu en later
lecture
Auditorium F, Blok A, Campus UZ Gent
Lieven Annemans
19:00
17:30
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 22/3
F000852A, Fiscaliteit
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Annelies Roggeman
11:30
08:30
F000799A, Social Media and Web Analytics , F000879A, Social Media and Web Analytics
seminar: practical PC room classes
PC-klas 1.2 Galenus, K3, Campus UZ Gent
Matthias Bogaert
12:30
08:30
E076340B, Information Technology and Data Processing
project
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
13:00
10:00
F000941A, Simulation Modelling and Analysis
online lecture
Broos Maenhout
17:30
13:00
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 23/3
F000805A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen, F000859A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen
lecture
Auditorium A - Adolphe Quetelet, Tweekerken, Campus Tweekerken
Eveline Schollaert, Saskia Crucke
11:30
08:30
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
11:30
08:30
F000899A, Quality Management
lecture
Auditorium C - Hein Picard, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dries Goossens
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
lecture
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
16:00
13:00
F000918A, Deep Learning
lecture
Auditorium E - Maurice Van Vaerenbergh, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Joni Dambre
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
seminar
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
17:30
16:00
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
19:00
16:00
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 24/3
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 27/3
E076340B, Information Technology and Data Processing
lecture
Leslokaal 2.4, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
11:30
08:30
F000918A, Deep Learning
seminar
Lokaal 1.15, T2, Campus Ufo
Joni Dambre
11:30
08:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
lecture
Lokaal 0.1 - Camiel De Pelsmaeker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
14:30
13:00
E005770A, Total Plant Automation
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Ivana Semanjski, Johannes Cottyn, Thibaut Demasure
17:30
13:00
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
17:30
14:30
H002196A, Klasmanagement en reflectie
lecture
Auditorium 2, Dunant 2, Campus Dunant
Melissa Tuytens
21:00
18:00
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 28/3
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
K001339A, Duurzaamheidsdenken
lecture
Lokaal 1.13, T2, Campus Ufo
Thomas Block
13:00
11:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
seminar: practical PC room classes
Lokaal 0.3, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
16:00
13:00
F000671A, Human Resources Management
integration seminar
Lokaal 2.1, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
17:00
13:00
B001339A, Rechtseconomie
lecture
Auditorium D, Universiteitstraat - Oude School, Campus Aula
Ben Depoorter
19:00
16:00
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 29/3
F000852A, Fiscaliteit
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Annelies Roggeman
11:30
08:30
E076340B, Information Technology and Data Processing
project
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
13:00
10:00
F000941A, Simulation Modelling and Analysis
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Broos Maenhout
17:30
13:00
H001977A, Coaching en diversiteit
seminar
Leslokaal 1.3, Dunant 2, Campus Dunant
Elisabeth De Schauwer, Hilde Van Keer
21:30
19:00
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 30/3
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
11:30
08:30
F000899A, Quality Management
lecture
Auditorium C - Hein Picard, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dries Goossens
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
lecture
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
16:00
13:00
F000918A, Deep Learning
lecture
Auditorium E - Maurice Van Vaerenbergh, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Joni Dambre
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
seminar
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
17:30
16:00
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
19:00
16:00
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 31/3
F000706A, Advanced Production Management
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
11:30
08:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Gerdie Everaert
11:30
10:00
E004720B, Network Modelling and Design
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Mario Pickavet, Pieter Audenaert
13:00
10:00
F000706A, Advanced Production Management
seminar: coached exercises
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
13:00
11:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Gerdie Everaert
16:00
13:00
F000935A, Ecological Economics
lecture
Auditorium H, T2, Campus Ufo
Brent Bleys
17:30
13:00
F000671A, Human Resources Management
integration seminar
Lokaal 2.1, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
15:30
13:30
E075310A, Ethiek, techniek en samenleving
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17:30
14:30
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 3/4
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 4/4
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 5/4
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 6/4
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 7/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 10/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 11/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 12/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 13/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 14/4
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 17/4
E076340B, Information Technology and Data Processing
lecture
Leslokaal 2.4, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
11:30
08:30
F000918A, Deep Learning
seminar
Lokaal 1.15, T2, Campus Ufo
Joni Dambre
11:30
08:30
F000671A, Human Resources Management, F000671B, Personeelsbeleid
PDE tutorial
Dirk Buyens
13:00
08:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
lecture
Lokaal 0.1 - Camiel De Pelsmaeker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
14:30
13:00
E005770A, Total Plant Automation
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Ivana Semanjski, Johannes Cottyn, Thibaut Demasure
17:30
13:00
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
17:30
14:30
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 18/4
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
K001339A, Duurzaamheidsdenken
lecture
Lokaal 1.13, T2, Campus Ufo
Thomas Block
13:00
11:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
seminar: practical PC room classes
Lokaal 0.3, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
16:00
13:00
F000671A, Human Resources Management
integration seminar
Lokaal 2.1, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
17:00
13:00
B001339A, Rechtseconomie
lecture
Auditorium D, Universiteitstraat - Oude School, Campus Aula
Ben Depoorter
19:00
16:00
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 19/4
F000852A, Fiscaliteit
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Annelies Roggeman
11:30
08:30
E076340B, Information Technology and Data Processing
project
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
13:00
10:00
F000941A, Simulation Modelling and Analysis
seminar
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Broos Maenhout
17:30
13:00
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 20/4
F000805A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen, F000859A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen
lecture
Auditorium A - Adolphe Quetelet, Tweekerken, Campus Tweekerken
Eveline Schollaert, Saskia Crucke
11:30
08:30
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
11:30
08:30
F000899A, Quality Management
lecture
Auditorium C - Hein Picard, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dries Goossens
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
lecture
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
16:00
13:00
F000918A, Deep Learning
lecture
Joni Dambre
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
seminar
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
17:30
16:00
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
19:00
16:00
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 21/4
F000706A, Advanced Production Management
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
11:30
08:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Bart Cockx
11:30
10:00
E004720B, Network Modelling and Design
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Mario Pickavet, Pieter Audenaert
13:00
10:00
F000706A, Advanced Production Management
seminar: coached exercises
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
13:00
11:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Bart Cockx
16:00
13:00
F000935A, Ecological Economics
lecture
Auditorium H, T2, Campus Ufo
Brent Bleys
17:30
13:00
F000671A, Human Resources Management
integration seminar
Lokaal 2.1, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
17:00
13:30
E075310A, Ethiek, techniek en samenleving
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17:30
14:30
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 24/4
E076340B, Information Technology and Data Processing
lecture
Leslokaal 2.4, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
11:30
08:30
F000918A, Deep Learning
seminar
Lokaal 1.15, T2, Campus Ufo
Joni Dambre
11:30
08:30
F000671A, Human Resources Management, F000671B, Personeelsbeleid
lecture
Auditorium D - André Devreker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
13:00
08:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
lecture
Lokaal 0.1 - Camiel De Pelsmaeker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
14:30
13:00
E005770A, Total Plant Automation
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Ivana Semanjski, Johannes Cottyn, Thibaut Demasure
17:30
13:00
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
17:30
14:30
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 25/4
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
K001339A, Duurzaamheidsdenken
lecture
Lokaal 1.13, T2, Campus Ufo
Thomas Block
13:00
11:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
seminar: practical PC room classes
Lokaal 0.3, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
16:00
13:00
F000671A, Human Resources Management
integration seminar
Lokaal 2.1, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
17:00
13:00
B001339A, Rechtseconomie
lecture
Auditorium D, Universiteitstraat - Oude School, Campus Aula
Ben Depoorter
19:00
16:00
D002354A, Bewegen en sport: nu en later, H001608A, Bewegen en sport: nu en later
lecture
Auditorium 1, Dunant 2, Campus Dunant
Stefaan De Henauw
19:00
17:30
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 26/4
F000852A, Fiscaliteit
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Annelies Roggeman
11:30
08:30
E076340B, Information Technology and Data Processing
project
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
13:00
10:00
F000941A, Simulation Modelling and Analysis
online seminar
Broos Maenhout
17:30
13:00
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 27/4
F000805A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen, F000859A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen
lecture
Auditorium A - Adolphe Quetelet, Tweekerken, Campus Tweekerken
Eveline Schollaert, Saskia Crucke
11:30
08:30
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
11:30
08:30
F000899A, Quality Management
lecture
Auditorium C - Hein Picard, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dries Goossens
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
lecture
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
16:00
13:00
F000918A, Deep Learning
lecture
Joni Dambre
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
seminar
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
17:30
16:00
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
19:00
16:00
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 28/4
F000706A, Advanced Production Management
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
11:30
08:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Bart Cockx
11:30
10:00
E004720B, Network Modelling and Design
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Mario Pickavet, Pieter Audenaert
13:00
10:00
F000706A, Advanced Production Management
seminar: coached exercises
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
13:00
11:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Bart Cockx
16:00
13:00
F000935A, Ecological Economics
lecture
Auditorium F - Julien Denduyver, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Brent Bleys
17:30
13:00
E075310A, Ethiek, techniek en samenleving
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17:30
14:30
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 1/5
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 2/5
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
K001339A, Duurzaamheidsdenken
lecture
Lokaal 1.13, T2, Campus Ufo
Thomas Block
13:00
11:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
seminar: practical PC room classes
Lokaal 0.3, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
16:00
13:00
B001339A, Rechtseconomie
lecture
Auditorium D, Universiteitstraat - Oude School, Campus Aula
Ben Depoorter
19:00
16:00
D002354A, Bewegen en sport: nu en later, H001608A, Bewegen en sport: nu en later
lecture
Auditorium 1, Dunant 2, Campus Dunant
Stefaan De Henauw
19:00
17:30
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 3/5
F000852A, Fiscaliteit
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Annelies Roggeman
11:30
08:30
E076340B, Information Technology and Data Processing
project
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
13:00
10:00
F000941A, Simulation Modelling and Analysis
online seminar
Broos Maenhout
17:30
13:00
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 4/5
F000805A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen, F000859A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen
lecture
Auditorium A - Adolphe Quetelet, Tweekerken, Campus Tweekerken
Eveline Schollaert, Saskia Crucke
11:30
08:30
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
11:30
08:30
F000899A, Quality Management
lecture
Auditorium C - Hein Picard, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dries Goossens
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
lecture
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
16:00
13:00
F000918A, Deep Learning
lecture
Joni Dambre
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
seminar
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
17:30
16:00
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
19:00
16:00
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 5/5
F000706A, Advanced Production Management
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
11:30
08:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Bart Cockx
11:30
10:00
E004720B, Network Modelling and Design
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Mario Pickavet, Pieter Audenaert
13:00
10:00
F000706A, Advanced Production Management
seminar: coached exercises
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
13:00
11:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Bart Cockx
16:00
13:00
F000935A, Ecological Economics
lecture
Auditorium F - Julien Denduyver, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Brent Bleys
17:30
13:00
E075310A, Ethiek, techniek en samenleving
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17:30
14:30
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 8/5
E076340B, Information Technology and Data Processing
lecture
Leslokaal 2.4, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
11:30
08:30
F000918A, Deep Learning
seminar
Lokaal 1.15, T2, Campus Ufo
Joni Dambre
11:30
08:30
F000671A, Human Resources Management, F000671B, Personeelsbeleid
lecture
Auditorium D - André Devreker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dirk Buyens
13:00
08:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
lecture
Lokaal 0.1 - Camiel De Pelsmaeker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
14:30
13:00
E005770A, Total Plant Automation
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Ivana Semanjski, Johannes Cottyn, Thibaut Demasure
17:30
13:00
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
17:30
14:30
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 9/5
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
K001339A, Duurzaamheidsdenken
lecture
Lokaal 1.13, T2, Campus Ufo
Thomas Block
13:00
11:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
seminar: practical PC room classes
Lokaal 0.3, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
16:00
13:00
B001339A, Rechtseconomie
lecture
Auditorium D, Universiteitstraat - Oude School, Campus Aula
Ben Depoorter
19:00
16:00
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 10/5
F000852A, Fiscaliteit
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Annelies Roggeman
11:30
08:30
E076340B, Information Technology and Data Processing
project
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
13:00
10:00
F000941A, Simulation Modelling and Analysis
online seminar
Broos Maenhout
17:30
13:00
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 11/5
F000805A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen, F000859A, Maatschappelijk verantwoord ondernemen
online lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Eveline Schollaert, Saskia Crucke
Meer info, zie Ufora
11:30
08:30
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
11:30
08:30
F000899A, Quality Management
lecture
Auditorium C - Hein Picard, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Dries Goossens
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
lecture
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
16:00
13:00
F000918A, Deep Learning
lecture
Joni Dambre
16:00
13:00
F000710A, Supply Chain Management
seminar
Auditorium 1 Jan Broeckx, Blandijn, Campus Boekentoren
Tarik Aouam
17:30
16:00
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
19:00
16:00
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 12/5
F000706A, Advanced Production Management
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
11:30
08:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Bart Cockx
11:30
10:00
E004720B, Network Modelling and Design
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Mario Pickavet, Pieter Audenaert
13:00
10:00
F000706A, Advanced Production Management
seminar: coached exercises
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Tarik Aouam
13:00
11:30
F000687A, Advanced Econometrics: Non-Linear Methods
lecture
Lokaal 1.4, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Bart Cockx
16:00
13:00
F000935A, Ecological Economics
lecture
Auditorium F - Julien Denduyver, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Brent Bleys
17:30
13:00
E075310A, Ethiek, techniek en samenleving
lecture
Auditorium C, T2, Campus Ufo
Dorian Accoe, Guido Pennings
17:30
14:30
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 15/5
E076340B, Information Technology and Data Processing
lecture
Leslokaal 2.4, Plateau - Rozier, Campus Boekentoren
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
11:30
08:30
F000918A, Deep Learning
seminar
Lokaal 1.15, T2, Campus Ufo
Joni Dambre
11:30
08:30
F000671A, Human Resources Management, F000671B, Personeelsbeleid
PDE tutorial
Dirk Buyens
13:00
08:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
lecture
Lokaal 0.1 - Camiel De Pelsmaeker, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
14:30
13:00
E005770A, Total Plant Automation
lecture
Leslokaal Galileo Ferraris, Volta, Campus Ardoyen
Ivana Semanjski, Johannes Cottyn, Thibaut Demasure
17:30
13:00
F000896A, Technology for the Circular Economy
lecture
Auditorium 3, Ledeganck, Campus Ledeganck
Ramon Ganigué
17:30
14:30
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 16/5
E060240A, Quality Engineering and Industrial Statistics
seminar: practical PC room classes
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stijn De Vuyst
11:30
08:30
C000833A, Projectmanagement, E076820A, Project Management, E099160A, Project Management in Construction
lecture
Auditorium 2 Franz Cumont, Blandijn, Campus Boekentoren
Mario Vanhoucke
13:00
08:30
K001339A, Duurzaamheidsdenken
lecture
Lokaal 1.13, T2, Campus Ufo
Thomas Block
13:00
11:30
F000920A, Networks in Socio-Economic Systems
seminar: practical PC room classes
Lokaal 0.3, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Luis Enrique Correa da Rocha
16:00
13:00
B001339A, Rechtseconomie
lecture
Auditorium D, Universiteitstraat - Oude School, Campus Aula
Ben Depoorter
19:00
16:00
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 17/5
F000852A, Fiscaliteit
lecture
Lokaal 0.4 - André Vlerick, Hoveniersberg, Campus Tweekerken
Annelies Roggeman
11:30
08:30
E076340B, Information Technology and Data Processing
project
Lokaal 2.3, Metallurgie, Campus Ardoyen
Jan Aelterman, Sofie Verbrugge
13:00
10:00
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 18/5
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 19/5
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 22/5
H002196A, Klasmanagement en reflectie
lecture
Auditorium 2, Dunant 2, Campus Dunant
Melissa Tuytens
21:00
18:00
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 23/5
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 24/5
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 25/5
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 26/5