Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumerera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Delkurs |
Undervisningstyp |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Tentamenssal |
||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 34, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-08-24 | 12:00 - 13:15 | Hörsal 7, Södra huset D, Vån 3 | Karta | ABAG01, JKA111, KI1401 | Välkomstdag | Gunnar Jinmei Linder, Johan Fresk, Martin Säfström | Universitetsinformation mm | |||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | F413, Södra huset F, Vån 4 | Karta | KI1401 | Välkomstdag | Hailin Wang, Ingela Jin, Irmgard Schweiger, Monika Gänssbauer | 13.30-14.30: Informationsträff 14.30-15: Möt studenter + rundvandring | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-08-28 | 13:00 - 15:00 | F420, Södra huset F, Vån 4 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-08-29 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | F379, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-08-30 | 10:00 - 12:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-08-31 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-09-01 | 13:00 - 15:00 | F413, Södra huset F, Vån 4 | Karta | KI1401 | Introduktion till Kinastudier | Föreläsning | Alla | Irmgard Schweiger | What is China? What are China Studies? | |||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-09-04 | 10:00 - 12:00 | E371, Södra huset E, Vån 3 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-09-05 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-09-06 | 13:00 - 15:00 | Hörsal 12, Södra huset F, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-09-07 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-09-08 | 10:00 - 12:00 | E371, Södra huset E, Vån 3 | Karta | KI1401 | Introduktion till Kinastudier | Föreläsning | Alla | Irmgard Schweiger | Taiwan's political history I | |||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-09-11 | 13:00 - 15:00 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-09-12 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-09-13 | 10:00 - 12:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Övning | Grupp 2 | Yingchun Xu | Introduktion med Språkstudions personal | |||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Övning | Grupp 1 | Yingchun Xu | Introduktion med Språkstudions personal | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-09-14 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-09-15 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 7, Södra huset D, Vån 3 | Karta | KI1401 | Introduktion till Kinastudier | Föreläsning | Alla | Irmgard Schweiger | Taiwan's political history II | |||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-09-18 | 13:00 - 15:00 | F289, Södra huset F, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-09-19 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | F371, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-09-20 | 10:00 - 12:00 | F299, Södra huset F, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Övning | Grupp 1 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Övning | Grupp 2 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-09-21 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-09-22 | 10:00 - 12:00 | A5137, Södra huset A, Vån 5 | Karta | KI1401 | Introduktion till Kinastudier | Föreläsning | Alla | Irmgard Schweiger | ||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-09-25 | 13:00 - 15:00 | A5137, Södra huset A, Vån 5 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-09-26 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | F371, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-09-27 | 10:00 - 12:00 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Övning | Grupp 1 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Övning | Grupp 2 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-09-28 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-09-29 | 10:00 - 12:00 | E371, Södra huset E, Vån 3 | Karta | KI1401 | Introduktion till Kinastudier | Föreläsning | Alla | Irmgard Schweiger | Taiwanese society and religions | |||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-10-02 | 13:00 - 15:00 | D299, Södra huset D, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-10-03 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | F379, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-10-04 | 10:00 - 12:00 | F413, Södra huset F, Vån 4 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Övning | Grupp 1 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Övning | Grupp 2 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-10-05 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-10-06 | 13:00 - 15:00 | F413, Södra huset F, Vån 4 | Karta | KI1401 | Introduktion till Kinastudier | Föreläsning | Alla | Irmgard Schweiger | Taiwanese culture | |||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-10-09 | 13:00 - 15:00 | F389, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-10-10 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-10-11 | 10:00 - 12:00 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Övning | Grupp 1 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Övning | Grupp 2 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-10-12 | 10:00 - 12:00 | F247, Södra huset F, Vån 2 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-10-13 | 11:00 - 13:00 | Ingen lokal | KI1401 | Introduktion till Kinastudier | Föreläsning | Alla | Irmgard Schweiger | Vi träffas på Etnografiska muséet. | ||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-10-16 | 13:00 - 15:00 | F497, Södra huset F, Vån 4 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Föreläsning | Alla | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-10-17 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Muntlig examination | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Muntlig examination | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-10-23 | 08:00 - 11:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Hailin Wang, Ingela Jin | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-10-24 | 12:30 - 13:30 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-10-30 | 13:00 - 15:00 | E497, Södra huset E, Vån 4 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Föreläsning | Alla | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-10-31 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | F355, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-11-01 | 10:00 - 12:00 | F413, Södra huset F, Vån 4 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Föreläsning | Alla | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Övning | Grupp 1 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Övning | Grupp 2 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-11-02 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-11-06 | 13:00 - 15:00 | E497, Södra huset E, Vån 4 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Föreläsning | Alla | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-11-07 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-11-08 | 10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Föreläsning | Alla | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Övning | Grupp 2 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Övning | Grupp 1 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-11-09 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | F420, Södra huset F, Vån 4 | Karta | KI1401 | Introduktion till Kinastudier | Föreläsning | Alla | Monika Gänssbauer | The Chinese Communist Party and the PRC's political system | |||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | F355, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-11-13 | 13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Föreläsning | Alla | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-11-14 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | F355, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-11-15 | 10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Föreläsning | Alla | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Övning | Grupp 2 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Övning | Grupp 1 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-11-16 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | KI1401 | Introduktion till Kinastudier | Föreläsning | Alla | Monika Gänssbauer | Hong Kong: issues of identity and status | |||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-11-20 | 13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Föreläsning | Alla | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-11-21 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | F355, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-11-22 | 10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Föreläsning | Alla | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Övning | Grupp 1 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Övning | Grupp 2 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-11-23 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | KI1401 | Introduktion till Kinastudier | Föreläsning | Alla | Monika Gänssbauer | Society in the PRC I | |||||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-11-27 | 13:00 - 15:00 | F289, Södra huset F, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Föreläsning | Alla | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-11-28 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-11-29 | 10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Föreläsning | Alla | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Övning | Grupp 1 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Övning | Grupp 2 | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-11-30 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Föreläsning | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | F497, Södra huset F, Vån 4 | Karta | KI1401 | Introduktion till Kinastudier | Föreläsning | Alla | Monika Gänssbauer | Society in the PRC II | |||||||||||||||||||||
v 49, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-12-04 | 12:00 - 13:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Föreläsning | Alla | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-12-05 | 10:00 - 12:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Muntlig examination | Grupp 1 | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F371, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Språkfärdighet I | Muntlig examination | Grupp 2 | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-12-06 | 08:00 - 11:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I a | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Hailin Wang, Ingela Jin | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F389, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Föreläsning | Alla | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-12-07 | 10:00 - 12:00 | F299, Södra huset F, Vån 2 | Karta | KI1401 | Introduktion till Kinastudier | Föreläsning | Alla | Monika Gänssbauer | Literary policy and literature in the PRC and Hong Kong | |||||||||||||||||||
v 50, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-12-11 | 12:00 - 13:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | KI1401 | Supplemental Instruction | |||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-12-12 | 08:00 - 11:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Hailin Wang, Ingela Jin | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||
v 2, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2024-01-12 | 14:00 - 17:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | KI1401 | Modern kinesiska I b | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Hailin Wang, Ingela Jin | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com |
Kurskod | Namn |
ABAG01 | Arabiska med inriktning mot Mellanöstern- och Nordafrikastudier I |
JKA111 | Japanska I |
KI1401 | Kinesiska I |