Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumerera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Delkurs |
Undervisningstyp |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Tentamenssal |
||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 35, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-08-28 | 08:00 - 10:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Introduktion | Alla | Emil Elgebrant | Introduktion | |||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-08-29 | 08:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 1 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Prejudikat | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-08-30 | 13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 1 | |||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-08-31 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 2 | |||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-09-01 | 08:00 - 10:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 2 | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 2 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
v 36, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-09-04 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 39, Albano Hus 2, Vån 3, Zon F | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 3 | |||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 39, Albano Hus 2, Vån 3, Zon F | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 2 | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 2 | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-09-05 | 15:00 - 17:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gästföreläsning | Alla | Mångfaldsprojektet | Hur man skriver ett rättsfallskoncentrat | |||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-09-06 | 13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 4 | |||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-09-07 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 4 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 4 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 3 | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-09-08 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 5 | |||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 5 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 5 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | skadeståndsrätt 5 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 4 | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 4 | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-09-11 | 08:00 - 10:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 5 | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 5 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Avtalsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-09-12 | 13:00 - 15:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Avtalsrätt 2 | |||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-09-13 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Claes Sandgren | Juridisk språkriktighet och terminologi | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Avtalsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-09-14 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2, Zon F | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Alexander Unnersjö | Avtalsrätt 1 | |||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Avtalsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Avtalsrätt 1 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2, Zon F | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Alexander Unnersjö | Avtalsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Avtalsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Avtalsrätt 1 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Avtalsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Avtalsrätt 5 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-09-15 | 08:00 - 10:00 | A5137, Södra huset A, Vån 5 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Avtalsrätt 2 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | A5137, Södra huset A, Vån 5 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Avtalsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
v 38, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-09-18 | 13:00 - 17:00 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Seminarium | Grupp 4-5 | Christina Ramberg | Avtalsförhandlingsspel | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Avtalsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Avtalsrätt 3 | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Avtalsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-09-19 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Alexander Unnersjö | Avtalsrätt 2 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | A5137, Södra huset A, Vån 5 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Alexander Unnersjö | Avtalsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Seminarium | Grupp 1, Grupp 6 | Christina Ramberg | Avtalsförhandlingsspel | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Avtalsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Avtalsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-09-20 | 08:00 - 10:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Avtalsrätt 4 | ||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro | Grupp 2-3 | Christina Ramberg | Avtalsförhandlingsspelet | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Avtalsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Avtalsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-09-21 | 08:00 - 10:00 | A5137, Södra huset A, Vån 5 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Avtalsrätt 4 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | A5137, Södra huset A, Vån 5 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Avtalsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | A5137, Södra huset A, Vån 5 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Alexander Unnersjö | Avtalsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Avtalsrätt 5 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | A5137, Södra huset A, Vån 5 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Alexander Unnersjö | Avtalsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Avtalsrätt 5 | |||||||||||||||||||||
v 39, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-09-25 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Avtalsrätt 6 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Avtalsrätt 6 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 19, Albano Hus 2, Vån 2, Zon J | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Alexander Unnersjö | Avtalsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Avtalsrätt 5 | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 19, Albano Hus 2, Vån 2, Zon J | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Alexander Unnersjö | Avtalsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Avtalsrätt 5 | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-09-26 | 13:00 - 15:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2, Zon F | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Alexander Unnersjö | Avtalsrätt 5 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Avtalsrätt 6 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2, Zon F | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Alexander Unnersjö | Avtalsrätt 5 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Avtalsrätt 6 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-09-27 | 13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Alexander Unnersjö | Avtalsrätt 6 | |||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Alexander Unnersjö | Avtalsrätt 6 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-09-28 | 08:00 - 10:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Jori Munukka | Kontraktsrätt: Köprättens grunder | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Kontraktsrätt: Köprätt 1 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-09-29 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Avtalsrätt 7 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | A5137, Södra huset A, Vån 5 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Avtalsrätt 7 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Alexander Unnersjö | Avtalsrätt 7 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom | JU218L | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Avtalsrätt 7 | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Alexander Unnersjö | Avtalsrätt 7 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Avtalsrätt 7 | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-10-02 | 08:00 - 10:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Marie Jarnesand | Juridisk metod | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Kontraktsrätt: Köprätt 2 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Jori Munukka | Kontraktsrätt: Köprätt 1 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Jori Munukka | Kontraktsrätt: Köprätt 1 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-10-03 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Jori Munukka | Kontraktsrätt: Köprätt 1 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Patryk Sapa | Kontraktsrätt: Köprätt 1 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Kontraktsrätt: Köprätt 1 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Patryk Sapa | Kontraktsrätt: Köprätt 1 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-10-04 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Kontraktsrätt: Köprätt 2 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Kontraktsrätt: Köprätt 3 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Jori Munukka | Kontraktsrätt: Köprätt 2 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-10-05 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Kontraktsrätt: Köprätt 4 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Sabina Hellborg | Diskriminering och avtalsfrihetens gränser | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-10-06 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Patryk Sapa | Kontraktsrätt: Köprätt 2 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Patryk Sapa | Kontraktsrätt: Köprätt 2 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Marcus Radetzki | Kontraktsrätt: Försäkringsavtalsrätt | |||||||||||||||||||||
v 41, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-10-09 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Jori Munukka | Kontraktsrätt: Köprätt 2 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Jori Munukka | Kontraktsrätt: Köprätt 2 | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Kontraktsrätt: Köprätt 3 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Jori Munukka | Kontraktsrätt: Köprätt 3 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-10-10 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Patryk Sapa | Kontraktsrätt: Köprätt 3 | |||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Jori Munukka | Kontraktsrätt: Köprätt 3 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Patryk Sapa | Kontraktsrätt: Köprätt 3 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Jori Munukka | Kontraktsrätt: Köprätt 3 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Jori Munukka | Kontraktsrätt: Köprätt 4 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-10-11 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Kontraktsrätt 1 | |||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Kontraktsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-10-12 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Kontraktsrätt 3 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Kontraktsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-10-13 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2, Zon F | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Patryk Sapa | Köprätt 4 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2, Zon F | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Patryk Sapa | Köprätt 4 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Köprätt 4 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Jori Munukka | Köprätt 4 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Jori Munukka | Köprätt 4 | |||||||||||||||||||||
v 42, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-10-16 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 19, Albano Hus 2, Vån 2, Zon J | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Immateriella tjänster | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 19, Albano Hus 2, Vån 2, Zon J | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Maria Lamm | Immateriella tjänster | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 19, Albano Hus 2, Vån 2, Zon J | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Maria Lamm | Immateriella tjänster | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Lärosal 19, Albano Hus 2, Vån 2, Zon J | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Immateriella tjänster | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-10-17 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Marcus Radetzki | Försäkringsavtalsrätten | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Försäkringsavtalsrätten | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Försäkringsavtalsrätten | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Marcus Radetzki | Försäkringsavtalsrätten | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-10-18 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Påföljder | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Maria Lamm | Påföljder | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Maria Lamm | Påföljder | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | A5137, Södra huset A, Vån 5 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Jori Munukka | Immateriella tjänster | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Påföljder | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | A5137, Södra huset A, Vån 5 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Jori Munukka | Immateriella tjänster | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-10-19 | 09:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Jori Munukka | Kontraktsrätt: Entreprenadrätt | |||||||||||||||||||
Fredag | 2023-10-20 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Jori Munukka | Påföljder | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | A5137, Södra huset A, Vån 5 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Jori Munukka | Påföljder | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Marcus Radetzki | Försäkringsavtalsrätten | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Marcus Radetzki | Försäkringsavtalsrätten | ||||||||||||||||||||||
v 43, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-10-23 | 09:00 - 11:00 | via Athena | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 1 | Christina Ramberg | Högre Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Athena | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 2 | Christina Ramberg | Högre Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-10-24 | 09:00 - 11:00 | via Athena | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 3 | Christina Ramberg | Högre Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Athena | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 4 | Christina Ramberg | Högre Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-10-25 | 09:00 - 11:00 | via Athena | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 5 | Christina Ramberg | Högre Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-10-26 | 13:00 - 15:00 | via Athena | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 6 | Christina Ramberg | Högre Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||
v 44, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-10-30 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 2 | |||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-10-31 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-11-01 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 4 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-11-02 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 2 | |||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-11-03 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 3 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
v 45, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-11-06 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Johan Sandstedt | Sakrätt 1 | |||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Johan Sandstedt | Sakrätt 2 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-11-07 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Mårten Schultz | En grön civilrätt - INSTÄLLD | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Johan Sandstedt | Sakrätt 3 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-11-08 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Emil Elgebrant | Sakrätt 1 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Emil Elgebrant | Sakrätt 1 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Emil Elgebrant | Sakrätt 1 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Johan Sandstedt | Sakrätt 1 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Emil Elgebrant | Sakrätt 1 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Johan Sandstedt | Sakrätt 1 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-11-09 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Johan Sandstedt | Sakrätt 4 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Johan Sandstedt | Sakrätt 2 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-11-10 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Johan Sandstedt | Sakrätt 5 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 5 | Marcus Radetzki | Högre seminarium 2 | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 6 | Marcus Radetzki | Högre seminarium 2 | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-11-13 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Emil Elgebrant | Sakrätt 2 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Emil Elgebrant | Sakrätt 2 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-11-14 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Emil Elgebrant | Sakrätt 2 | |||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 1 | Marcus Radetzki | Högre seminarium 2 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Johan Sandstedt | Sakrätt 2 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Högre seminarium 2 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Högre seminarium 2 | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Emil Elgebrant | Sakrätt 2 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 4 | Marcus Radetzki | Högre seminarium 2 | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-11-15 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Emil Elgebrant | Sakrätt 3 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Emil Elgebrant | Sakrätt 3 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Emil Elgebrant | Sakrätt 3 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Johan Sandstedt | Sakrätt 3 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Emil Elgebrant | Sakrätt 3 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Johan Sandstedt | Sakrätt 3 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-11-17 | 13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Johan Sandstedt | Sakrätt 4 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Emil Elgebrant | Sakrätt 4 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Johan Sandstedt | Sakrätt 4 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Emil Elgebrant | Sakrätt 4 | |||||||||||||||||||||
v 47, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-11-20 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Emil Elgebrant | Sakrätt 4 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Emil Elgebrant | Sakrätt 4 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-11-21 | 14:00 - 16:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Mårten Schultz | En grön civilrätt | |||||||||||||||||||
Fredag | 2023-11-24 | 13:00 - 16:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Frågestund | Alla | Johan Sandstedt, Jori Munukka, Stina Bratt | Frågestund | |||||||||||||||||||
v 48, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-12-01 | 14:00 - 19:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Mårten Schultz | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Mårten Schultz | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Mårten Schultz | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Mårten Schultz | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2024-01-17 | 08:00 - 13:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Mårten Schultz | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Mårten Schultz | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Mårten Schultz | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com |
Kurskod | Namn |
JU218L | Civilrätt A |