Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Delkurs |
Moment |
Undervisningstyp |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Tentamenssal |
|||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 3, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-01-16 | 12:00 - 14:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning, Skrivande i skolan, Sociolingvistik i skolan, Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Introduktion | Alla grupper | Johan Brandtler, Karin Eriksson, Maria Wahlström | |||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | ... | Seminarium | Alla grupper | Peter Lind, Theres Bellander | Föreläsning 1 | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-01-17 | 11:00 - 13:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | ... | Föreläsning | Alla grupper | Theres Bellander | Föreläsning 2 | ||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-01-18 | 15:00 - 17:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NSN110 | Skrivande i skolan | ... | Föreläsning | Alla grupper | Theres Bellander | |||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-01-19 | 10:00 - 13:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | ... | Seminarium | Alla grupper | Peter Lind, Theres Bellander | Seminarium 1 | ||||||||||||||||||
Fredag | 2023-01-20 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 11, Södra huset F, Vån 3 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | ... | Föreläsning | Alla grupper | Peter Lind | Föreläsning 3 | ||||||||||||||||||
v 4, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-01-23 | 12:00 - 14:00 | Hörsal 9, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NSN110 | Skrivande i skolan | ... | Föreläsning | Alla grupper | Theres Bellander | Föreläsning 2 | ||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-01-25 | 13:00 - 15:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | ... | Föreläsning | Alla grupper | Peter Lind, Theres Bellander | Föreläsning 4 | ||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-01-26 | 13:00 - 16:00 | E371, Södra huset E, Vån 3 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | ... | Seminarium | Grupp P1 | Peter Lind | Seminarium 2 | ||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | ... | Seminarium | Grupp P2 | Theres Bellander | Seminarium 2 | ||||||||||||||||||||
v 5, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-01-30 | 10:00 - 12:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | ... | Föreläsning | Alla grupper | Peter Lind | Föreläsning 5 | ||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-01-31 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 7, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Föreläsning | Alla grupper | Theres Bellander | Föreläsning 1 | ||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-02-01 | 13:00 - 15:00 | D320, Södra huset D, Vån 3, Hörsal 7, Södra huset D, Vån 3 | Karta , Karta | NSN110 | Skrivande i skolan | ... | Föreläsning | Alla grupper | Theres Bellander | Föreläsning 3 | ||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-02-02 | 09:00 - 11:00 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | ... | Seminarium | Alla grupper | Theres Bellander | Föreläsning 6 | ||||||||||||||||||
Fredag | 2023-02-03 | 10:00 - 12:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Seminarium | Grupp P1 | Theres Bellander | Seminarium 1 | ||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Seminarium | Grupp P2 | Theres Bellander | Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||
v 6, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-02-06 | 11:00 - 13:00 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Föreläsning | Alla grupper | Theres Bellander | |||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-02-07 | 09:00 - 11:00 | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Grupparbete | Alla grupper | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-02-09 | 09:00 - 12:00 | 458 (Flex-sal), Biblioteket, Vån 4 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | ... | Seminarium | Grupp P2 | Theres Bellander | Seminarium 3 | ||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | D389, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | ... | Seminarium | Grupp P1 | Peter Lind | Seminarium 3 | ||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-02-10 | 10:00 - 12:00 | D389, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Seminarium | Grupp P2 | Theres Bellander | Seminarium 2 | ||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D389, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Seminarium | Grupp P1 | Theres Bellander | Seminarium 2 | ||||||||||||||||||||
v 7, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-02-13 | 13:00 - 16:00 | Hörsal 9, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | ... | Föreläsning | Alla grupper | Theres Bellander | Föreläsning 7 | ||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-02-14 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 9, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Föreläsning | Alla grupper | Theres Bellander | Föreläsning 3 | ||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-02-15 | 13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3, Zon L | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Föreläsning | Alla grupper | Theres Bellander | Föreläsning 4 | ||||||||||||||||||
Fredag | 2023-02-17 | 10:00 - 12:00 | F299, Södra huset F, Vån 2 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Seminarium | Grupp P2 | Theres Bellander | Föreläsning 2 | ||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D389, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Seminarium | Grupp P1 | Theres Bellander | Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||
v 8, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-02-20 | 09:00 - 11:00 | Hörsal 9, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik i skolan | ... | Föreläsning | Alla grupper | Stefan Norrthon | Föreläsning 1 | ||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | Seminarium | Alla grupper | Peter Lind | Föreläsning 8 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-02-22 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | ... | Föreläsning | Alla grupper | Peter Lind | Föreläsning 9 | ||||||||||||||||||
Fredag | 2023-02-24 | 10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3, Zon E | Karta | NSN110 | Sociolingvistik i skolan | ... | Föreläsning | Alla grupper | Stefan Norrthon | Föreläsning 2 | ||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3, Zon L | Karta | NSN110 | Sociolingvistik i skolan | ... | Redovisning, Seminarium | Alla grupper | Stefan Norrthon | Seminarium 3 | ||||||||||||||||||||
v 9, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-02-27 | 13:00 - 16:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | ... | Föreläsning | Alla grupper | Peter Lind, Theres Bellander | Föreläsning 10 | ||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-03-01 | 14:00 - 18:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Theres Bellander | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-03-02 | 13:00 - 15:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Föreläsning | Alla grupper | Stefan Norrthon | Föreläsning 1, Samtalsanalys | ||||||||||||||||||
v 10, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-03-06 | 10:00 - 12:00 | D299, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Seminarium | Grupp P1 | Stefan Norrthon | Seminarium 1, Samtalsanalys | ||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | F420, Södra huset F, Vån 4 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Seminarium | Grupp P2 | Stefan Norrthon | Seminarium 1, Samtalsanalys | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-03-07 | 10:00 - 12:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Föreläsning | Alla grupper | Stefan Norrthon | Föreläsning 2, Samtalsanalys | ||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-03-08 | 14:00 - 19:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Peter Lind, Theres Bellander | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Peter Lind, Theres Bellander | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-03-10 | 10:00 - 12:00 | E497, Södra huset E, Vån 4 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Seminarium | Grupp P1 | Stefan Norrthon | Seminarium 2, Samtalsanalys | ||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | F497, Södra huset F, Vån 4 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Seminarium | Grupp P2 | Stefan Norrthon | Seminarium 2, Samtalsanalys | ||||||||||||||||||||
15:45 - 16:00 | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Utlämning av tentamen | Alla grupper | Hemtentan i samtalsanalys lämnas ut. | |||||||||||||||||||||||
v 11, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-03-13 | 13:00 - 15:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Föreläsning | Alla grupper | Stefan Norrthon | Föreläsning 3 Samtalsanalys | ||||||||||||||||||
Fredag | 2023-03-17 | 16:45 - 17:00 | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Hemtentamen, Inlämning | Alla grupper | Klockan 17:00 Inlämning av hemtentamen i samtalsanalys | |||||||||||||||||||||
v 12, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-03-21 | 15:00 - 16:00 | Auditoriet, Manne Siegbahn A-B, Vån 2 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Introduktion | Alla grupper | Moa Hallqvist, Verena Puth | ||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-03-22 | 15:00 - 17:00 | Auditoriet, Manne Siegbahn A-B, Vån 2 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Föreläsning | Alla grupper | Håkan Trygger | Introduktion | |||||||||||||||||||
Fredag | 2023-03-24 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 144, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Seminarium | Grupp 1, Grupp P1 | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 144, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Seminarium | Grupp 2, Grupp P2 | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||||
v 13, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-03-28 | 13:00 - 16:00 | Lärosal 144, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Seminarium | Grupp 2, Grupp P2 | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-03-29 | 09:00 - 12:00 | Lärosal 144, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Seminarium | Grupp 1, Grupp P1 | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-03-31 | 11:00 - 13:00 | Auditoriet, Manne Siegbahn A-B, Vån 2 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Föreläsning | Alla grupper | Jan Holmgaard | Analys och tolkning | |||||||||||||||||||
v 15, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-04-11 | 09:00 - 12:00 | Rum 508, Manne Siegbahn C, Vån 5, Rum 509, Manne Siegbahn C, Vån 5 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Seminarium | Grupp 1, Grupp P1 | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Lärosal 119, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Seminarium | Grupp 2, Grupp P2 | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-04-12 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 144, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Seminarium | Grupp 1, Grupp P1 | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-04-14 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 119, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Seminarium | Grupp 2, Grupp P2 | Jan Holmgaard | OBS, kl. 9-11 | |||||||||||||||||||
v 16, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-04-17 | 09:00 - 12:00 | Lärosal 144, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Seminarium | Grupp 1, Grupp P1 | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Lärosal 101, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Seminarium | Grupp 2, Grupp P2 | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-04-18 | 11:00 - 13:00 | Auditoriet, Manne Siegbahn A-B, Vån 2 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Föreläsning | Alla grupper | Ingemar Haag | Litteraturhistoria och kanon | |||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-04-20 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 144, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Seminarium | Grupp 1, Grupp P1 | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 119, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Seminarium | Grupp 2, Grupp P2 | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||||
Lördag | 2023-04-22 | 14:00 - 18:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Theres Bellander | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Theres Bellander | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
v 17, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-04-25 | 09:00 - 12:00 | Lärosal 119, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Seminarium | Grupp 1, Grupp P1 | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Lärosal 119, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Seminarium | Grupp 2, Grupp P2 | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-04-28 | 08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||
v 18, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-05-03 | 10:00 - 12:00 | Lärosal 119, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Seminarium | Grupp 1, Grupp P1 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 119, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Seminarium | Grupp 2, Grupp P2 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-05-04 | 14:00 - 16:00 | Auditoriet, Manne Siegbahn A-B, Vån 2 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Föreläsning | Alla grupper | Magnus Öhrn | Ungdomslitteraturens historia | |||||||||||||||||||
Fredag | 2023-05-05 | 15:45 - 16:00 | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Utlämning av tentamen | Alla grupper | Omtentamen i samtalsanalys lämnas ut. | |||||||||||||||||||||
v 19, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-05-09 | 10:00 - 12:00 | Lärosal 144, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Seminarium | Grupp 1, Grupp P1 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 144, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Seminarium | Grupp 2, Grupp P2 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-05-11 | 10:00 - 12:00 | Lärosal 101, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Seminarium | Grupp 1, Grupp P1 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 101, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Seminarium | Grupp 2, Grupp P2 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-05-12 | 11:00 - 13:00 | Auditoriet, Manne Siegbahn A-B, Vån 2 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Föreläsning | Alla grupper | Elina Druker | Medier och intermedialitet | |||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | ... | Hemtentamen, Inlämning | Alla grupper | Klockan 17:00 Inlämning av omtentan i samtalsanalys | |||||||||||||||||||||||
Lördag | 2023-05-13 | 09:00 - 14:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Peter Lind, Theres Bellander | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Peter Lind, Theres Bellander | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
v 20, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-05-15 | 10:00 - 12:00 | Lärosal 119, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Seminarium | Grupp 1, Grupp P1 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 119, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Seminarium | Grupp 2, Grupp P2 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-05-17 | 09:00 - 12:00 | Lärosal 144, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Examination, Redovisning | Grupp 1, Grupp P1 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Lärosal 144, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Examination, Redovisning | Grupp 2, Grupp P2 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||||
v 21, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-05-22 | 11:00 - 13:00 | Lärosal 119, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Seminarium | Grupp 1, Grupp P1 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 119, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Seminarium | Grupp 2, Grupp P2 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-05-23 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 119, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Tentamensgenomgång | Alla grupper | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Studiebesök | Grupp 1, Grupp P1 | Helena Bodin | Svenska barnboksinstitutet, Odengatan 61 ”Hitta hit-länk”: https://www.barnboksinstitutet.se/bibliotek/hitta-hit/ | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Studiebesök | Grupp 2, Grupp P2 | Helena Bodin | Svenska barnboksinstitutet, Odengatan 61 ”Hitta hit-länk”: https://www.barnboksinstitutet.se/bibliotek/hitta-hit/ | |||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-05-24 | 10:00 - 12:00 | Lärosal 144, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Seminarium | Grupp 1, Grupp P1 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 144, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Seminarium | Grupp 2, Grupp P2 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-05-25 | 19:00 - 22:00 | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Studiebesök | Alla grupper | Helena Bodin | Teaterföreställning, Röde Orm på Kulturhuset Stadsteatern | |||||||||||||||||||||
v 22, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-05-29 | 09:00 - 12:00 | Lärosal 119, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Seminarium | Grupp 1, Grupp P1 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Lärosal 119, Manne Siegbahn A-B, Vån 1 | Karta | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Seminarium | Grupp 2, Grupp P2 | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-06-01 | 16:45 - 17:00 | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Hemtentamen, Inlämning | Alla grupper | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-06-02 | 14:00 - 18:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||
v 33, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-08-15 | 16:45 - 17:00 | CTL300, NSN110 | Ungdomslitteratur och ungdomsskildring | Inlämning, Omtentamen | Alla grupper | Helena Bodin |
Kurskod | Namn |
CTL300 | Svenska som andraspråk III inom ämneslärarprogrammet, för arbete i gymnasieskolan och vuxenutbil |
NSN110 | Svenska I inom ämneslärarprogrammet, årskurs 7-9 och gymnasiet |