Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumerera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Undervisningstyp |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Tentamenssal |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 49, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-12-05 | 09:00 - 12:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU219L | Introduktion | ALLA | Frantzeska Papadopoulou Skarp, Jonas Nordell | Introduktion till Civilrätt B | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-12-06 | 09:00 - 11:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU219L | Föreläsning | ALLA | Jonas Nordell | Upphovsrätt | ||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-12-08 | 08:00 - 10:00 | F420, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 4 | Jonas Nordell | Sem 1: Upphovsrätt | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 7 | Måns Svennem Lundberg | Sem 1: Upphovsrätt | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F497, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 1 | Marianne Levin | Sem 1: Upphovsrätt | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F420, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 5 | Jonas Nordell | Sem 1: Upphovsrätt | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 8 | Måns Svennem Lundberg | Sem 1: Upphovsrätt | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | F497, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 2 | Marianne Levin | Sem 1: Upphovsrätt | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 9 | Måns Svennem Lundberg | Sem 1: Upphovsrätt | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | F497, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 3 | Marianne Levin | Sem 1: Upphovsrätt | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | F420, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 6 | Jonas Nordell | Sem 1: Upphovsrätt | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-12-09 | 09:00 - 12:00 | via Athena | JU219L | Inspelning | ALLA | Frantzeska Papadopoulou Skarp | Patenträtt - Förinspelad föreläsning | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU219L | Föreläsning | ALLA | Jonas Nordell | Varumärkesrätt | ||||||||||||||||||||||
v 50, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-12-12 | 08:00 - 10:00 | F497, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 4 | Jonas Nordell | Sem 2: Patenträtt | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E497, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 1 | Marianne Levin | Sem 2: Patenträtt | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F497, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 5 | Jonas Nordell | Sem 2: Patenträtt | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E497, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 2 | Marianne Levin | Sem 2: Patenträtt | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E497, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 3 | Marianne Levin | Sem 2: Patenträtt | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-12-13 | 08:00 - 10:00 | F389, Södra huset F, Vån 3 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 6 | Jonas Nordell | Sem 2: Patenträtt | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | F299, Södra huset F, Vån 2 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 7 | Måns Svennem Lundberg | Sem 2: Patenträtt | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | F299, Södra huset F, Vån 2 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 8 | Måns Svennem Lundberg | Sem 2: Patenträtt | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 1 | Marianne Levin | Sem 3: Varumärkesrätt | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 2 | Marianne Levin | Sem 3: Varumärkesrätt | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | F299, Södra huset F, Vån 2 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 9 | Måns Svennem Lundberg | Sem 2: Patenträtt | ||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 3 | Marianne Levin | Sem 3: Varumärkesrätt | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-12-14 | 09:00 - 11:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 7 | Måns Svennem Lundberg | Sem 3: Varumärkesrätt | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 1 | Marianne Levin | Sem 4: Marknadsföringsrätt | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | D299, Södra huset D, Vån 2 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 4 | Jonas Nordell | Sem 3: Varumärkesrätt | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 8 | Måns Svennem Lundberg | Sem 3: Varumärkesrätt | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 2 | Marianne Levin | Sem 4:Marknadsföringsrätt | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:45 | D299, Södra huset D, Vån 2 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 5 | Jonas Nordell | Sem 3: Varumärkesrätt | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | F497, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 9 | Måns Svennem Lundberg | Sem 3: Varumärkesrätt | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 3 | Marianne Levin | Sem 4: Marknadsföringsrätt | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | D299, Södra huset D, Vån 2 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 6 | Jonas Nordell | Sem 3: Varumärkesrätt | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-12-15 | 09:00 - 11:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU219L | Föreläsning | ALLA | Jonas Nordell | Marknadsföringsrätt | ||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-12-16 | 09:00 - 11:00 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 7 | Alexander Källström | Sem 4: Marknadsföringsrätt | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F420, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 4 | Jonas Nordell | Sem 4: Marknadsföringsrätt | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 8 | Alexander Källström | Sem 4: Marknadsföringsrätt | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | F420, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 5 | Jonas Nordell | Sem 4: Marknadsföringsrätt | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 9 | Alexander Källström | Sem 4: Marknadsföringsrätt | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | F420, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 6 | Jonas Nordell | Sem 4: Marknadsföringsrätt | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-12-19 | 09:00 - 10:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU219L | Föreläsning | ALLA | Jonas Nordell | Sanktioner | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU219L | Föreläsning | ALLA | Marianne Levin | Mönsterrätt | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU219L | Föreläsning | ALLA | Vladimir Bastidas | Konkurrensrätt | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-12-20 | 09:00 - 11:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 7 | Alexander Källström | Sem 5: Design | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E487, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 4 | Jonas Nordell | Sem 5: Design | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 8 | Alexander Källström | Sem 5: Design | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E487, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 5 | Jonas Nordell | Sem 5: Design | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | F497, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 9 | Alexander Källström | Sem 5: Design | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E487, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 6 | Jonas Nordell | Sem 5: Design | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-12-21 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU219L | Gästföreläsning | ALLA | Christina Wainikka | Företagshemligheter | ||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU219L | Föreläsning | ALLA | Anders Fernlund | Franchising | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-12-22 | 10:00 - 12:00 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 1 | Marianne Levin | Sem 5: Design | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 4 | Jonas Nordell | Sem 6: Sanktioner och process | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 2 | Marianne Levin | Sem 5: Design | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 5 | Jonas Nordell | Sem 6: Sanktioner och process | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 3 | Marianne Levin | Sem 5: Design | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 6 | Jonas Nordell | Sem 6: Sanktioner och process | ||||||||||||||||||||||
v 1, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-01-03 | 09:00 - 11:00 | E497, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 7 | Alexander Källström | Sem 6: Sanktioner och process | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 4 | Jonas Nordell | Sem 7: Immaterialrätten i rörelse | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | E497, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 8 | Alexander Källström | Sem 6: Sanktioner och process | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 5 | Jonas Nordell | Sem 7: Immaterialrätten i rörelse | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 1-2 | Marianne Levin | Sem 6: Sanktioner och process | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E497, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 9 | Alexander Källström | Sem 6: Sanktioner och process | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 6 | Jonas Nordell | Sem 7: Immaterialrätten i rörelse | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E487, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 3 | Marianne Levin | Sem 6: Sanktioner och process | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-01-04 | 09:00 - 11:00 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 7 | Alexander Källström | Sem 7: Immaterialrätten i rörelse | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E487, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 1 | Marianne Levin | Sem 7: Immaterialrätten i rörelse | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 8 | Alexander Källström | Sem 7: Immaterialrätten i rörelse | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E487, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 2 | Marianne Levin | Sem 7: Immaterialrätten i rörelse | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 9 | Alexander Källström | Sem 7: Immaterialrätten i rörelse | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E487, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU219L | Seminarium | Grupp 3 | Marianne Levin | Sem 7: Immaterialrätten i rörelse | ||||||||||||||||||||||
v 2, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-01-09 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU219L | Föreläsning | ALLA | Maria Bruder | Marknadsföring och greenwashing | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU219L | Föreläsning | ALLA | Jonas Nordell | Uppsamlingstillfälle | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-01-10 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU219L | Förberedelse inför examination | ALLA | Jonas Nordell | Frågestund | ||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-01-12 | 14:00 - 19:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | JU219L | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Frantzeska Papadopoulou Skarp | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | JU219L | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Frantzeska Papadopoulou Skarp | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | JU219L | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Frantzeska Papadopoulou Skarp | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | JU219L | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Frantzeska Papadopoulou Skarp | Digital salstentamen | exam.timeedit.com |
Kurskod | Namn |
JU219L | Civilrätt B |