Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumerera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Delkurs |
Undervisningstyp |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Tentamenssal |
||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 35, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-08-29 | 10:00 - 12:00 | via Zoom | JU218L | Föreläsning | Alla | Mårten Schultz | Introduktion | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-08-30 | 08:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 1 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Prejudikat | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-09-01 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Gruppövning | Grupp 4 | Jonny Flodin | Skadeståndsrätt 1 | ||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Claes Bohman | Skadeståndsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-09-02 | 10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Johan Gustafsson | Skadeståndsrätt 1 | |||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Johan Gustafsson | Skadeståndsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 2 | ||||||||||||||||||||||
v 36, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-09-05 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Claes Bohman | Skadeståndsrätt 2 | |||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Johan Gustafsson | Skadeståndsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Jonny Flodin | Skadeståndsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Johan Gustafsson | Skadeståndsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Zoom | JU218L | Gruppövning | Grupp 6 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 1 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Claes Sandgren | Juridisk språkriktighet och terminologi | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-09-06 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Gruppövning | Grupp 4 | Jonny Flodin | Skadeståndsrätt 3 | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Claes Bohman | Skadeståndsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Zoom | JU218L | Gruppövning | Grupp 6 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 2 | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Hur man skriver ett rättsfallskoncentrat, | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-09-07 | 10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 2 | |||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 3 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Claes Bohman | Skadeståndsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 3 | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Jonny Flodin | Skadeståndsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-09-08 | 11:00 - 13:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 4 | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Gruppövning | Grupp 1 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 3 | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Gruppövning | Grupp 1 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 4 | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-09-09 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 4 | |||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2, Zon F | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Jonny Flodin | Skadeståndsrätt 5 | |||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Claes Bohman | Skadeståndsrätt 5 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 5 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Johan Gustafsson | Skadeståndsrätt 5 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Mårten Schultz | Skadeståndsrätt 5 | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Gruppövning | Grupp 1 | Marcus Radetzki | Skadeståndsrätt 5 | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-09-12 | 13:00 - 15:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Avtalsrätt 1 | |||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-09-13 | 13:00 - 15:00 | via Zoom | JU218L | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Avtalsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-09-14 | 16:00 - 18:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Avtalsrätt 3 | |||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-09-15 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Konrad Lundberg | Avtalsrätt 1 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Claes Bohman | Avtalsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Konrad Lundberg | Avtalsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2, Zon F | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Avtalsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Claes Bohman | Avtalsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Avtalsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Konrad Lundberg | Avtalsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Avtalsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-09-16 | 08:00 - 10:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Claes Bohman | Avtalsrätt 2 | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Christina Ramberg | Avtalsrätt 5 | |||||||||||||||||||||
v 38, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-09-19 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Claes Bohman | Avtalsrätt 3 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Konrad Lundberg | Avtalsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Avtalsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Avtalsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-09-20 | 08:00 - 10:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Claes Bohman | Avtalsrätt 2 | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E497, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Avtalsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Avtalsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Konrad Lundberg | Avtalsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Seminarium | Grupp 1-2 | Christina Ramberg | Avtalsförhandlingsspel | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Konrad Lundberg | Avtalsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-09-21 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Konrad Lundberg | Avtalsrätt 4 | |||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Seminarium | Grupp 3, Grupp 5 | Christina Ramberg | Avtalsförhandlingsspelet | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Avtalsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Avtalsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Konrad Lundberg | Avtalsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-09-22 | 08:00 - 10:00 | E497, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Claes Bohman | Avtalsrätt 3 | |||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Seminarium | Grupp 4, Grupp 6 | Christina Ramberg | Avtalsförhandlingsspel | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Claes Bohman | Avtalsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Claes Bohman | Avtalsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-09-23 | 10:00 - 12:00 | Lärosal 17, Albano Hus 2, Vån 2, Zon J | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Avtalsrätt 5 | |||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 17, Albano Hus 2, Vån 2, Zon J | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Avtalsrätt 5 | |||||||||||||||||||||
v 39, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-09-26 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Konrad Lundberg | Avtalsrätt 5 | |||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Claes Bohman | Avtalsrätt 5 | ||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:30 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Claes Bohman | Avtalsrätt 6 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Konrad Lundberg | Avtalsrätt 5 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Avtalsrätt 6 | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Avtalsrätt 6 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-09-27 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Claes Bohman | Avtalsrätt 5 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Claes Bohman | Avtalsrätt 6 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2, Zon F | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Konrad Lundberg | Avtalsrätt 6 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Maria Lamm | Avtalsrätt 7 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 17, Albano Hus 2, Vån 2, Zon J | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Avtalsrätt 7 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2, Zon F | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Konrad Lundberg | Avtalsrätt 6 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-09-28 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Claes Bohman | Avtalsrätt 7 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Konrad Lundberg | Avtalsrätt 7 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-09-29 | 08:00 - 10:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Jori Munukka | Köprättens grunder | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Sabina Hellborg | Diskriminering och avtalsfrihetens gränser | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Ronney Hagelberg | Köprätt 1 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-09-30 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Claes Bohman | Avtalsrätt 7 | |||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Konrad Lundberg | Avtalsrätt 7 | |||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Alexander Besher | Köprätt 1 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Claes Bohman | Köprätt 1 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Köprätt 1 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Alexander Besher | Köprätt 1 | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Claes Bohman | Köprätt 1 | |||||||||||||||||||||
v 40, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-10-03 | 08:00 - 10:00 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Köprätt 2 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Ronney Hagelberg | Köprätt 2 | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Alexander Besher | Köprätt 2 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Claes Bohman | Köprätt 2 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Ronney Hagelberg | Köprätt 1 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Alexander Besher | Köprätt 2 | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-10-04 | 12:00 - 14:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Claes Bohman | Köprätt 2 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Ronney Hagelberg | Köprätt 2 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Köprätt 3 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-10-05 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Claes Bohman | Köprätt 3 | |||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Claes Bohman | Köprätt 3 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Ronney Hagelberg | Köprätt 3 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-10-06 | 09:00 - 11:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Ronney Hagelberg | Köprätt 3 | |||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Ronney Hagelberg | Köprätt 4 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-10-07 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Köprätt 4 | |||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Alexander Besher | Köprätt 3 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Alexander Besher | Köprätt 4 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Marcus Radetzki | Kontraktsrätt: Försäkringsavtalsrätt | |||||||||||||||||||||
v 41, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-10-10 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Marcus Radetzki | Försäkringsavtalsrätt | |||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Alexander Besher | Köprätt 3 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Claes Bohman | Köprätt 4 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Alexander Besher | Köprätt 4 | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Försäkringsavtalsrätt | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Försäkringsavtalsrätt | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-10-11 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Marcus Radetzki | Försäkringsavtalsrätt | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Marcus Radetzki | Försäkringsavtalsrätt | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Marcus Radetzki | Försäkringsavtalsrätt | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-10-13 | 12:00 - 14:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Claes Bohman | Köprätt 4 | |||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Ronney Hagelberg | Köprätt 4 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-10-14 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Maria Lamm | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Immateriella tjänster | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Maria Lamm | Immateriella tjänster | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Maria Lamm | Immateriella tjänster | |||||||||||||||||||||
v 42, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-10-17 | 09:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Mattias Nilsson | Kontraktsrätt: Entreprenadrätt | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Ronney Hagelberg | Kontraktsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-10-19 | 10:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2, Zon F | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Claes Bohman | Immateriella tjänster | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2, Zon C | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Claes Bohman | Immateriella tjänster | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-10-21 | 12:00 - 14:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Ronney Hagelberg | Kontraktsrätt 2 | |||||||||||||||||||
v 43, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-10-24 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Maria Lamm | Påföljder | |||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Athena | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 3 | Christina Ramberg | Högre Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Maria Lamm | Påföljder | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Maria Lamm | Påföljder | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | via Athena | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 5 | Christina Ramberg | Högre Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Maria Lamm | Påföljder | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-10-25 | 09:00 - 11:00 | via Athena | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 1 | Christina Ramberg | Högre Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | via Athena | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 6 | Christina Ramberg | Högre Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-10-26 | 12:00 - 14:00 | F289, Södra huset F, Vån 2 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Claes Bohman | Påföljder | |||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | via Athena | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 2 | Christina Ramberg | Högre Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E487, Södra huset E, Vån 4 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Claes Bohman | Påföljder | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | via Athena | JU218L | Civilrätt A | Obligatorisk närvaro, Högre seminarium | Grupp 4 | Christina Ramberg | Högre Seminarium | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-10-31 | 11:00 - 13:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Ronney Hagelberg | Kontraktsrätt 3 | |||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Ronney Hagelberg | Kontraktsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-11-01 | 11:00 - 13:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Marie Jarnesand | Juridisk metod | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Ronney Hagelberg | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-11-02 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 2 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Ronney Hagelberg | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-11-03 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Ronney Hagelberg | Skuldebrevsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Ronney Hagelberg | Skuldebrevsrätt 1 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-11-04 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 2 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 2 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
v 45, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-11-07 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 3 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 4 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Alexander Unnersjö | Skuldebrevsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-11-09 | 09:30 - 11:30 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Ronney Hagelberg | Skuldebrevsrätt 3 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Ronney Hagelberg | Skuldebrevsrätt 3 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-11-10 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Emil Elgebrant | Skuldebrevsrätt 3 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Johan Sandstedt | Sakrätt 1 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Emil Elgebrant | Sakrätt 1 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Johan Sandstedt | Sakrätt 2 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-11-11 | 10:00 - 12:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Johan Sandstedt | Sakrätt 3 | ||||||||||||||||||||
v 46, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-11-14 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Jonny Flodin | Sakrätt 1 | |||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Högre seminarium | Grupp 1 | Marcus Radetzki | Högre Seminarium 2 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Johan Sandstedt | Sakrätt 1 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Högre seminarium | Grupp 3 | Marcus Radetzki | Högre Seminarium 2 | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Johan Sandstedt | Sakrätt 1 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Högre seminarium | Grupp 2 | Marcus Radetzki | Högre Seminarium 2 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Emil Elgebrant | Sakrätt 1 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E371, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Högre seminarium | Grupp 4 | Marcus Radetzki | Högre Seminarium 2 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-11-15 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Emil Elgebrant | Sakrätt 2 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Johan Sandstedt | Sakrätt 4 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Johan Sandstedt | Sakrätt 1 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-11-16 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2, Zon G | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Johan Sandstedt | Sakrätt 2 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Emil Elgebrant | Sakrätt 2 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Jonny Flodin | Sakrätt 2 | |||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Johan Sandstedt | Sakrätt 2 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Emil Elgebrant | Sakrätt 3 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Johan Sandstedt | Sakrätt 2 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-11-17 | 08:00 - 10:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Jonny Flodin | Sakrätt 3 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Johan Sandstedt | Sakrätt 3 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Johan Sandstedt | Sakrätt 3 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-11-18 | 10:00 - 12:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Johan Sandstedt | Sakrätt 5 | ||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Emil Elgebrant | Sakrätt 3 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Högre seminarium | Grupp 6 | Marcus Radetzki | Högre Seminarium 2 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Johan Sandstedt | Sakrätt 3 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Högre seminarium | Grupp 5 | Marcus Radetzki | Högre Seminarium 2 | |||||||||||||||||||||
v 47, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-11-21 | 08:00 - 10:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 1 | Emil Elgebrant | Sakrätt 4 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 2 | Johan Sandstedt | Sakrätt 4 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 3 | Johan Sandstedt | Sakrätt 4 | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 4 | Jonny Flodin | Sakrätt 4 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-11-22 | 13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 5 | Emil Elgebrant | Sakrätt 4 | |||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-11-24 | 13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Gruppövning | Grupp 6 | Johan Sandstedt | Sakrätt 4 | |||||||||||||||||||
Fredag | 2022-11-25 | 13:00 - 16:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Ronney Hagelberg, Göran Millqvist, Sabina Hellborg | Frågestund | |||||||||||||||||||
v 48, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-11-30 | 14:00 - 16:00 | via Zoom | JU218L | Civilrätt A | Föreläsning | Alla | Mårten Schultz | En grön civilrätt: Miljörätten möter privaträtten | ||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-12-02 | 14:00 - 20:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | JU218L | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mårten Schultz | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 20:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | JU218L | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mårten Schultz | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 20:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | JU218L | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mårten Schultz | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 20:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | JU218L | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mårten Schultz | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
v 2, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-01-10 | 14:00 - 20:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | JU218L | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mårten Schultz | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 20:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | JU218L | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mårten Schultz | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com |
Kurskod | Namn |
JU218L | Civilrätt A |