Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumerera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk. Digital hemtentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Delkurs |
Moment |
Undervisningstyp |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Litteraturinfo |
Tentamenssal |
URL |
Viktigt meddelande |
||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 36, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-09-06 | 14:00 - 16:00 | via Exia | FE1204 | Digital hemtentamen | Övningstenta | |||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-09-08 | 13:00 - 15:00 | UCG32K | Kunskap och vetenskap | Digital hemtentamen | EXIA | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-09-15 | 09:00 - 10:15 | Webbaserad undervisning | UB406Y | Digital hemtentamen | Alla | OBS! För student med beviljad senare inlämning gäller tiden kl.9-11 | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-09-16 | 09:00 - 13:00 | UB213Y | Digital hemtentamen , Tentamen | Grupp 1-7 | Hemtentamen skrivs mellan kl 9-13. | |||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-09-17 | 10:00 - 14:00 | via Zoom | HVUKV3, HVUVK3, US170H, US170Ä | Vetenskapsteori och forskningsmetodik | Digital hemtentamen , Webbaserat | Håkan Salwén | ||||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-09-18 | 09:00 - 14:00 | PS2215, PS2MET | Metod, Vetenskaplig metod och statistik | Digital hemtentamen | Digital hemtehtamen | |||||||||||||||||||||||
v 38, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-09-20 | 10:00 - 12:00 | via Athena | JKA111 | Introduktion till det japanska språket | Digital hemtentamen | Alla | Gunnar Jinmei Linder | |||||||||||||||||||||
11:00 - 11:30 | via Exia | FE1204 | Digital hemtentamen | Flervalstenta | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | via Athena | JKA111 | Introduktion till det japanska språket | Digital hemtentamen | Alla | Gunnar Jinmei Linder | Extratid för de med intyg | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | via Zoom | FITF10, FITF1L | Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi | Digital hemtentamen , Webbaserat | |||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-09-21 | 09:00 - 14:00 | PS3311, PS3316 | Metod | Digital hemtentamen | Ordinarie hemtenta METOD Psykologi III | |||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-09-22 | 14:45 - 15:00 | Webbaserad undervisning | MK1034 | Medier i tid och rum | Digital hemtentamen | Kristina Jerner Widestedt | Hemtentamen publiceras på Athena | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-09-24 | 10:00 - 14:00 | via Zoom | FI10P1, FIPF10 | Inledning till argumentation, semantik och logik | Digital hemtentamen , Webbaserat | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-09-28 | 08:30 - 09:00 | Webbaserad undervisning | UB214A | Digital hemtentamen | Publicering digital tenta 0900, se Athena | |||||||||||||||||||||||
09:30 - 10:00 | UM2301 | Digital hemtentamen | Alla Grupper | OBS!! Tiden är 9.30-9.55. Endast de som blir godkända får göra skriftliga tentamen den 29/9. | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | FE2424 | Digital hemtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-09-29 | 08:30 - 09:00 | Webbaserad undervisning | UB214A | Digital hemtentamen | Deadline digital tenta 0900, se Athena | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | via Athena | UM2201 | Digital hemtentamen | Alla | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | via Exia | PR1521 | Digital hemtentamen | Flervalstenta, Del 1 | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | FI100L | Kunskap, vetenskap och forskningsmetodik | Digital hemtentamen | Hemtentamen via Athena | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | SUARB6 | Forskningsmetoder | Digital hemtentamen | S6A-E | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | via Exia | PR1521 | Digital hemtentamen | Essä, tentamensuppgift Del 2 | |||||||||||||||||||||||||
14:45 - 15:00 | Webbaserad undervisning | MK1034 | Medier i tid och rum | Digital hemtentamen | Kristina Jerner Widestedt | Inlämning hemtenta via Athena kl. 15.00 | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | via Exia | FE1204 | Digital hemtentamen | TENTA | |||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | Sal2, Garnisonen, Vån 4 | Karta | JO7031 | Journalistikforskningens metoder I | Digital hemtentamen , Inlämning | Ester Pollack | |||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-10-01 | 09:00 - 12:00 | via Zoom | FITF10 | Metod - argumentation, semantik och formell logik | Digital hemtentamen , Webbaserat | Ordinarie tentamen på del 1. | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-10-06 | 09:00 - 18:00 | via Exia | JU770A | Obligatorisk närvaro, Digital hemtentamen | ORDINARIE TENTAMEN HT21 | |||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-10-08 | 09:45 - 10:00 | via Athena, via Exia | JKA932 | Japansk populärkultur | Digital hemtentamen | Jaqueline Berndt | Exia home exam opens. | |||||||||||||||||||||
v 41, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-10-11 | 18:00 - 22:00 | via Zoom | FITF10 | Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi | Digital hemtentamen , Webbaserat | |||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-10-14 | 09:00 - 13:00 | via Zoom | FITF1L | Satslogik | Digital hemtentamen , Webbaserat | |||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-10-15 | 09:00 - 12:00 | via Zoom | FITF10 | Metod - argumentation, semantik och formell logik | Digital hemtentamen , Webbaserat | Ordinarie tentamen på del 2. | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | via Athena, via Zoom | JKB111 | Modern standardkoreanska 1 | Digital hemtentamen | Eunah Kim | ||||||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-10-16 | 10:00 - 14:00 | via Zoom | HVUKV3, HVUVK3, US170H, US170Ä | Vetenskapsteori och forskningsmetodik | Digital hemtentamen , Digital omtentamen, Webbaserat | Håkan Salwén | ||||||||||||||||||||||
v 42, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-10-18 | 09:00 - 09:15 | PSPR06 | Utvecklingspsykologi 3 - Vuxenliv och åldrande | Digital hemtentamen | Take Home Exam Posted on Athena | |||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-10-21 | 10:00 - 14:00 | FI10P1 | Normativ etik | Digital hemtentamen , Webbaserat | Krister Bykvist | Digital (Exia) | ||||||||||||||||||||||
15:45 - 16:00 | Webbaserad undervisning | MK1034 | Medier, kultur, samhälle I | Digital hemtentamen | Elitsa Ivanova | Publicering av hemtenta på Athena | |||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-10-22 | 10:00 - 14:00 | FIPF10 | Normativ etik | Digital hemtentamen , Webbaserat | Isaac Taylor | Digital (Exia) | ||||||||||||||||||||||
11:45 - 12:00 | MK1036 | Populärkulturella världar | Digital hemtentamen | Alla | Publicering av hemtentamen i Athena | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | GU1001 | Globaliseringens rötter och samtid | GU-Globaliseringens rötter och samtid | Digital hemtentamen | Global I Alla | Camilla Elmhorn | Utlämning tenta | ||||||||||||||||||||||
v 43, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-10-25 | 09:00 - 14:00 | PS2215, PS2MET | Metod, Vetenskaplig metod och statistik | Digital hemtentamen , Omtentamen | Digital hemtehtamen, Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Athena, via Zoom | JKB332 | Modern standardkoreanska 5 | Digital hemtentamen | Eunah Kim | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Webbaserad undervisning | BAL245 | Litauisk morphologi och syntax II | Digital hemtentamen | Peteris Vanags | ||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-10-26 | 13:00 - 17:00 | via Zoom | FIKL10, FITF20, FITF30 | Klassisk logik | Digital hemtentamen , Webbaserat | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | FE1205 | Digital hemtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-10-27 | 09:00 - 09:15 | via Athena | FE3232 | Digital hemtentamen | Distribution of Individual final exam on Athena | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | ATS150 | Individ, organisation och arbetsmarknad | Digital hemtentamen | Karin Halldén | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | via Athena | JKB913 | Politik och ekonomi på den koreanska halvön. | Digital hemtentamen | Gabriel Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
14:45 - 15:00 | Webbaserad undervisning | MK1034 | Medier i tid och rum | Digital hemtentamen | Kristina Jerner Widestedt | Omtentamen publiceras på Athena. | |||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-10-29 | 08:00 - 12:00 | via Exia | FE4432 | Digital hemtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | GU1001 | Globaliseringens rötter och samtid | GU-Globaliseringens rötter och samtid | Digital hemtentamen | Global I Alla | Camilla Elmhorn | Inlämning tenta | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | via Exia | JU74AA | Digital hemtentamen | Frantzeska Papadopoulou Skarp | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | via Zoom | FIPL1G, FITF20, FITF30 | Språkfilosofi I | Digital hemtentamen , Webbaserat | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | FI100L | Kunskap, vetenskap och forskningsmetodik | Digital hemtentamen | Hemtentamen via Athena | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | UM7104 | Fokus på språk | Digital hemtentamen | Anmälan via Athena. Senaste datum för anmälan 24 oktober. | |||||||||||||||||||||||||
11:45 - 12:00 | Webbaserad undervisning | MK1034 | Medier, kultur, samhälle I | Digital hemtentamen , Inlämning | Elitsa Ivanova | Inlämning av hemtenta senast 12.00 på Athena | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | via Exia | FE3427 | Digital hemtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | via Zoom | HA11FF | Digital hemtentamen | Hemtentamen - OBS! Obligatorisk anmälan! | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | via Zoom | UCG33K, UCG34K | Kunskap och vetenskap | Digital hemtentamen , Webbaserat | Håkan Salwén | EXIA | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | FE1403 | Digital hemtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | PR1522 | Digital hemtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena | FE3232 | Digital hemtentamen | Deadline for Submission of Individual final exam is Oct 29th 23:59. | |||||||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-10-30 | 09:00 - 13:00 | PS2215, PS2KOG | Kognitiv psykologi | Digital hemtentamen | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | UCG32K | Kunskap och vetenskap | Digital hemtentamen | Niklas Möller | Digital hemtentamen Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-11-01 | 09:00 - 13:00 | JU375A | Digital hemtentamen | Hemtentamen | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | PSPR02 | Neurovetenskap, kognition och lärande 1 | Digital hemtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | via Zoom | JU561A-B, JU701M | Digital hemtentamen | open-book EXAM | |||||||||||||||||||||||||
12:10 - 17:10 | via Exia | JU675A-B, JU706M | Digital hemtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-11-03 | 09:00 - 15:00 | FI100L | Kunskap, vetenskap och forskningsmetodik | Digital hemtentamen , Omtentamen | Håkan Salwén | |||||||||||||||||||||||
09:45 - 10:00 | via Athena, via Exia | JKA111 | Introduktion till Japanstudier | Digital hemtentamen | Alla | Jaqueline Berndt | Home-exam is published on Exia. | ||||||||||||||||||||||
14:45 - 15:00 | Webbaserad undervisning | MK1034 | Medier i tid och rum | Digital hemtentamen | Kristina Jerner Widestedt | Inlämning omtenta via Athena kl. 15.00 | |||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-11-04 | 08:30 - 09:00 | Webbaserad undervisning | UB214A | Digital hemtentamen | Deadline digital omtenta 0900, se Athena | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | PS3311, PS3316 | Metod | Digital hemtentamen | Omtenta (hemtenta) METOD, Psykologi III | |||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-11-05 | 08:30 - 09:00 | Webbaserad undervisning | UB214A | Digital hemtentamen | Deadline digital omtenta 0900, se Athena | |||||||||||||||||||||||
v 45, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-11-10 | 15:00 - 17:00 | via Athena | JKA111 | Introduktion till det japanska språket | Digital hemtentamen | Alla | Gunnar Jinmei Linder | OMTENTAMEN. För berörda. | ||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | via Athena | JKA111 | Introduktion till det japanska språket | Digital hemtentamen | Alla | Gunnar Jinmei Linder | Extratid för de med intyg | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-11-15 | 09:00 - 12:00 | via Athena, via Zoom | JKB111 | Modern standardkoreanska 1 | Digital hemtentamen | Eunah Kim | Omtentamen för berörda | |||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | via Athena, via Zoom | JKB332 | Modern standardkoreanska 5 | Digital hemtentamen | Eunah Kim | Omtentamen för berörda | |||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-11-16 | 16:00 - 16:30 | UM2301 | Digital hemtentamen | Alla Grupper | OBS! Tiden är 16:00 - 16:25. Endast de som blir godkända får göra den skriftliga tentamen 24/11 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-11-17 | 10:00 - 11:00 | via Athena, via Zoom | JKA332 | Praktisk språkfärdighet 3 | Digital hemtentamen | Eriko Seto Norrgård | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 11:30 | via Athena, via Zoom | JKA332 | Praktisk språkfärdighet 3 | Digital hemtentamen | Eriko Seto Norrgård | Extratid för studenter med intyg. | |||||||||||||||||||||||
Söndag | 2021-11-21 | 23:45 - 00:00 | via Zoom | ABMCG3 | Vetenskapsteori, forskningsmetodik och kritiskt tänkande | Digital hemtentamen , Inlämning | Martin Säfström | Inlämning forskningsproblem | |||||||||||||||||||||
v 47, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-11-23 | 08:00 - 08:15 | PEG100, PEG103 | Vetenskaplig teori och metod I | Digital hemtentamen | Alla | Hemtenta tillgänglig på Athena | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-11-24 | 09:00 - 18:00 | via Exia | JU770A | Digital hemtentamen | OMTENTAMEN HT21 | |||||||||||||||||||||||
15:45 - 16:00 | MK1034 | Medier, kultur, samhälle II | Digital hemtentamen | Alla | Hemtentamen publiceras på Athena | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 16:15 | MK1036 | Metodologi | Digital hemtentamen | Alla | Hemtentamen publiceras på Athena (kl 16.00) | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-11-25 | 08:00 - 08:15 | PEG100, PEG103 | Vetenskaplig teori och metod I | Digital hemtentamen | Alla | Hemtenta publiceras på Athena kl 08:00 | ||||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-11-27 | 10:00 - 12:00 | UCG33K, UCG34K | Kunskap och vetenskap | Digital hemtentamen , Omtentamen | Håkan Salwén | EXIA | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-11-30 | 10:00 - 13:00 | via Exia, via Zoom | FE1303, PR1523 | Digital hemtentamen | Tentamen | Tentamen | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-12-01 | 08:00 - 12:00 | PS2SOC | Socialpsykologi | Digital hemtentamen | Charlotte Alm | Digital hemtentamen | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | PSPR11 | Inlärningspsykologi | Digital hemtentamen | Armita Törngren Golkar | Digital hemtentamen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | via Athena | JKB913 | Politik och ekonomi på den koreanska halvön. | Digital hemtentamen | Gabriel Jonsson | Omtentamen för berörda | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | MK1036 | Metodologi | Digital hemtentamen , Inlämning | Alla | Inlämning hemtenta | ||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Zoom | ABMCG3 | Vetenskapsteori, forskningsmetodik och kritiskt tänkande | Digital hemtentamen , Inlämning | Martin Säfström | Inlämning: utkast till projektbeskrivning | |||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | PEG100, PEG103 | Vetenskaplig teori och metod I | Digital hemtentamen | Alla | Inlämning av hemtenta på Athena senast 23:59 | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-12-02 | 11:45 - 12:00 | Webbaserad undervisning | MK1034 | Medier, kultur, samhälle I | Digital hemtentamen , Digital omtentamen | Elitsa Ivanova | Omtenta publiceras på Athena | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-12-03 | 09:00 - 15:00 | via Exia | JU218L | Civilrätt A | Digital hemtentamen | Alla | Ordinarie Tentamen | |||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Zoom | ABMCG3 | Vetenskapsteori, forskningsmetodik och kritiskt tänkande | Digital hemtentamen , Inlämning | Martin Säfström | Inlämning: peer assessment på utkast till projektbeskrivning | |||||||||||||||||||||||
v 49, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-12-06 | 09:00 - 15:00 | FI100L | Kunskap, vetenskap och forskningsmetodik | Digital hemtentamen , Omtentamen | Hemtentamen via Athena | |||||||||||||||||||||||
09:45 - 10:00 | via Athena, via Exia | JKA935 | Queer Asien | Digital hemtentamen | Jaqueline Berndt | Exia home exam opens | |||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-12-08 | 09:00 - 13:00 | PS2215, PS2KOG | Kognitiv psykologi | Digital hemtentamen , Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | PEG100, PEG103 | Vetenskaplig teori och metod I | Digital hemtentamen | Alla | Inlämning av hemtenta på Athena (förlängd skrivtid) senast 23:59 | ||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-12-10 | 11:45 - 12:00 | Webbaserad undervisning | MK1036 | Populärkulturella världar | Digital hemtentamen , Omtentamen | Inlämning digital omhemtentamen | ||||||||||||||||||||||
v 50, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-12-13 | 08:45 - 09:00 | Webbaserad undervisning | MK1034 | Medier i tid och rum | Digital hemtentamen , Digital omtentamen | Kristina Jerner Widestedt | Omexaminationstillfälle 2 OBS! Obligatorisk anmälan senast 6 december. Anmälan görs till studentexpeditionen: exp@jmk.su.se | |||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | via Athena | JKA111 | Grammatik I | Digital hemtentamen | Gunnar Jinmei Linder | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | via Athena | JKA111 | Grammatik I | Digital hemtentamen | Gunnar Jinmei Linder | Extratid för tentamen (endast studenter med intyg) | |||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-12-14 | 09:00 - 09:15 | via Athena | FE3232 | Digital hemtentamen | Re-take of Individual Final exam. Please contact the course director beforehand. | |||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-12-16 | 10:00 - 13:00 | via Athena, via Zoom | JKB111 | Modern standardkoreanska 2 | Digital hemtentamen | Eunah Kim | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Athena, via Zoom | JKB332 | Modern standardkoreanska 6 | Digital hemtentamen | Eunah Kim | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-12-20 | 09:00 - 12:00 | via Athena | UM3112 | Teknik och teknikdidaktik | Digital hemtentamen | Grupp 3 UM3112, Grupp 4 UM3112 | ||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | Webbaserad undervisning | MK1034 | Medier i tid och rum | Digital hemtentamen , Inlämning | Kristina Jerner Widestedt | Omexaminationstillfälle 2- INLÄMNING | |||||||||||||||||||||||
v 1, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-01-03 | 15:45 - 16:00 | MK1036 | Metodologi | Digital hemtentamen , Omtentamen | Publicering av omtenta | |||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-01-04 | 12:00 - 15:00 | via Athena, via Zoom | JKB111 | Modern standardkoreanska 2 | Digital hemtentamen | Eunah Kim | Omtentamen för berörda | |||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | via Athena, via Zoom | JKB332 | Modern standardkoreanska 6 | Digital hemtentamen | Eunah Kim | Omtentamen för berörda | |||||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-01-07 | 00:00 - 00:30 | via Athena | ARO841 | Digital hemtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:45 - 09:00 | via Athena | MK1034 | Internet och digitala medier | Digital hemtentamen | Jörgen Behrendtz | Hemtentamen Internet och digitala medier publiceras (OBS ersätter salstentamen) | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Athena | UCG32K | Juridik och etik i skolans värld | Digital hemtentamen , Uppsamling | Hemtentamen i Athena publiceras på kurssajten kl. 10.00. | Läroboken Lärare & elev samt seminariematerialet i tre delar i Athena. | OBS: Anmälan i Ladok till detta skrivtillfälle går ut den 4 januari kl. 23:59. | ||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena | ARO841 | Digital hemtentamen | 24.00, Inlämning av hemuppgift | |||||||||||||||||||||||||
v 2, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-01-11 | 08:00 - 11:00 | via Exia | JU889K-L | Digital hemtentamen | Alla | Ordinarie tentamen (Hemtentamen) | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 | UB30UU | Digital hemtentamen | Hemtentamen publiceras på Athena kl 09:00 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Athena | JKA111 | Grammatik I | Digital hemtentamen | Gunnar Jinmei Linder | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | via Athena | JKA111 | Grammatik I | Digital hemtentamen | Gunnar Jinmei Linder | Extratid för de med intyg | |||||||||||||||||||||||
15:45 - 16:00 | MK1036 | Metodologi | Digital hemtentamen , Inlämning, Omtentamen | Inlämning av omtenta via Athena | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | via Exia, via Zoom | HA11FF | Digital hemtentamen | Hemtentamen - OBS! Obligatorisk anmälan! | |||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-01-12 | 08:00 - 12:00 | JU379A | Digital hemtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | JU397A | Digital hemtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | JU65AA | Digital hemtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | UCG38K | Sociala relationer i skolan | Digital hemtentamen | UCG38K 4-6 Alla | Kjerstin Andersson Bruck | 09.00 Hemtentamen släpps på Athena | |||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-01-13 | 13:00 - 18:00 | via Exia | JU428A, JU635F | Miljörätt, Miljöskyddsjuridik | Digital hemtentamen | ORDINARIE TENTAMEN HT21 Hemtentamen OBS! För att kompensera för eventuella tekniska problem under tentan har skrivtiden förlängts med 1 timme och startar därför 13:00 (istället för 14:00). | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | JU408A | Digital hemtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | PS2SOC | Socialpsykologi | Digital hemtentamen , Omtentamen | Charlotte Alm | Digital hemtentamen, omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 2022-01-18 16:00 | via Athena | JU68FF | Digital hemtentamen | Ordinarie hemtentamen | |||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-01-14 | 08:00 - 11:00 | via Exia | JU50AA, JU50BB, JU702M | Digital hemtentamen | Open book EXAM | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | UCG38K | Sociala relationer i skolan | Digital hemtentamen | UCG38K 4-6 Alla | Kjerstin Andersson Bruck | 09.00 Deadline för inlämning av examinationstentamen på Athena | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | via Athena, via Zoom | JKA332 | Praktisk språkfärdighet 3 | Digital hemtentamen | Eriko Seto Norrgård | Omtentamen för berörda | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | UM7107, UMT710 | Vetenskapsteori och forskningsmetodik | Digital hemtentamen , Tentamen | Håkan Salwén | EXIA | ||||||||||||||||||||||||
15:45 - 16:00 | via Athena | MK1034 | Internet och digitala medier | Digital hemtentamen , Inlämning | Jörgen Behrendtz | Inlämning hemtentamen Internet och digitala medier, laddas upp på Athena | |||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | UB30UU | Digital hemtentamen | Deadline för inlämning av hemtentamen kl 17:00 på Athena | ||||||||||||||||||||||||||
Söndag | 2022-01-16 | 23:30 - 23:45 | via Zoom | ABMCG3 | Vetenskapsteori, forskningsmetodik och kritiskt tänkande | Digital hemtentamen , Inlämning | Martin Säfström | Inlämning projektbeskrivning | |||||||||||||||||||||
v 4, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-01-26 | 13:00 - 15:00 | UCG32K | Kunskap och vetenskap | Digital hemtentamen | Niklas Möller | EXIA | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-02-02 | 09:00 - 10:15 | Webbaserad undervisning | UB406Y | Digital hemtentamen | Alla | Signe Tonér, Susanne Kjällander | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-02-04 | 10:00 - 14:00 | HVUKV3, HVUVK3, US170H, US170Ä | Vetenskapsteori och forskningsmetodik | Digital hemtentamen , Tentamen | Håkan Salwén | via EXIA | ||||||||||||||||||||||
v 6, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-02-10 | 16:00 - 2022-02-15 16:00 | via Athena | JU68FF | Digital hemtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-02-11 | 17:00 - 17:15 | GU6001 | Tematisk specialisering | GU6:1 Tema | Digital hemtentamen | GU6001 alla | Lennert Jongh | Hemtentamen lämna ut kl. 17 på Athena | ||||||||||||||||||||
Lördag | 2022-02-12 | 09:00 - 13:00 | UM7107, UMT710 | Vetenskapsteori och forskningsmetodik | Digital hemtentamen , Digital omtentamen | Håkan Salwén | EXIA | ||||||||||||||||||||||
v 7, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-02-14 | 09:00 - 09:15 | UCG38K | Sociala relationer i skolan | Digital hemtentamen | UCG38K F-3 Alla | Kjerstin Andersson Bruck | 09.00 Hemtentamen släpps på Athena | |||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | JU397A | Digital hemtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-02-15 | 09:00 - 14:00 | PS1122 | Socialpsykologi | Digital hemtentamen | Alla | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | JU408A | Digital hemtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-02-16 | 08:00 - 12:00 | via Athena | PEPAO1 | Grundläggande sociologi | Digital hemtentamen | PEPAO1 T2 Alla | Andrea Voyer | |||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | FI100L | Kunskap, vetenskap och forskningsmetodik | Digital hemtentamen | Håkan Salwén | Athena | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 18:00 | GU6001 | Tematisk specialisering | GU6:1 Tema | Digital hemtentamen | GU6001 alla | Hemtentamen lämnas in kl. 18 på Athena | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | UCG38K | Sociala relationer i skolan | Digital hemtentamen | UCG38K F-3 Alla | Kjerstin Andersson Bruck | 09.00 Deadline för inlämning av hemtentamen på Athena | |||||||||||||||||||||||
15:45 - 16:00 | PSPR01 | Psykologi som vetenskap och profession | Obligatorisk närvaro, Digital hemtentamen , Inlämning | Joel Gruneau Brulin | Inlämning hemtentamen senast kl. 16:00 | ||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | JO3069 | Journalistikvetenskapliga perspektiv | Digital hemtentamen | Christian Christensen | |||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-02-18 | 11:45 - 12:00 | via Athena | PSPR17 | Juridik och etik för psykologer | Digital hemtentamen | Mats Najström | Inlämning hemtentamen på Athena | |||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumerera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk. Digital omtentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Delkurs |
Moment |
Undervisningstyp |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Litteraturinfo |
Tentamenssal |
URL |
Viktigt meddelande |
||||||||||||||||
v 39, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-09-27 | 09:00 - 11:00 | via Exia | FE4437 | Digital omtentamen | ACCT group 1-2 | RE-EXAM - QUIZ Monday 27 September 09.00-11.00 (examination.su.se) | ||||||||||||||||||||||
v 41, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-10-16 | 10:00 - 14:00 | via Zoom | HVUKV3, HVUVK3, US170H, US170Ä | Vetenskapsteori och forskningsmetodik | Digital hemtentamen , Digital omtentamen, Webbaserat | Håkan Salwén | ||||||||||||||||||||||
v 43, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-10-26 | 13:00 - 17:00 | via Zoom | FITF10, FITF1L | Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi | Digital omtentamen, Webbaserat | |||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-10-29 | 09:00 - 13:00 | via Zoom | FI10P1 | Inledning till argumentation, semantik och logik | Digital omtentamen, Webbaserat | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | via Zoom | FIPF10 | Inledning till argumentation, semantik och logik | Digital omtentamen, Webbaserat | Katharina Berndt Rasmussen, Sama Agahi | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | via Exia | HA11FF | Digital omtentamen | Digital omtentamen - OBS! Obligatorisk anmälan! | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-11-02 | 09:00 - 09:30 | PEG100 | Pedagogiska perspektiv på lärande och utveckling | Digital omtentamen | Omtentamen publiceras kl 09:00 | |||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-11-03 | 09:00 - 17:00 | Webbaserad undervisning | EH2019 | Ekonomisk världshistoria | Ek Världshist | Digital omtentamen | 2019 Alla | |||||||||||||||||||||
17:00 - 17:30 | PEG100 | Pedagogiska perspektiv på lärande och utveckling | Digital omtentamen, Inlämning | Omtentamen inlämning kl 17:00 | |||||||||||||||||||||||||
v 45, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-11-08 | 18:00 - 21:00 | FE3337 | Digital omtentamen | Alla | Staffan Furusten | Re-exam on campus, Registration is needed to participate in the re-exam | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | FE3431 | Digital omtentamen | Alla | Peter Malmqvist | Re-exam on campus, Registration needed to participate in the re-exam | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | FE4032 | Digital omtentamen | Alla | Mandar Dabhilkar | Re-exam on campus, Registration is needed to participate in the re-exam | ||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-11-09 | 10:00 - 15:00 | AT1040 | Arbetsrätt | Digital omtentamen | Alla | Sabina Hellborg | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-11-11 | 09:00 - 17:00 | Webbaserad undervisning | EH1411 | Perspektiv på världsekonomins utveckling, del 1 | EH I-1 Perspektiv | Digital omtentamen | Alla | |||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-11-13 | 08:00 - 17:00 | US113G, US131G | Språkutveckling och svenska språkets struktur | Digital omtentamen | Alla grupper | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-11-15 | 09:00 - 12:00 | via Athena, via Zoom | KI1401 | Modern kinesiska I a | Digital omtentamen | Hailin Wang, Ingela Jin, Wenjie Lyu | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | via Exia | JKB553 | Läsfärdighet 3 | Digital omtentamen | Gabriel Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-11-24 | 14:00 - 15:00 | via Athena | JKA111 | Kanji I A | Digital omtentamen | Ewa Machotka | OMTENTAMEN. För berörda. | |||||||||||||||||||||
15:00 - 15:30 | via Athena | JKA111 | Kanji I A | Digital omtentamen | Ewa Machotka | Extratid för studenter med intyg. | |||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-11-25 | 12:00 - 17:00 | USS101 | Flerspråkighet - individ och samhälle | Digital omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-11-26 | 09:00 - 13:00 | via Exia | JU410A | Det straffrättsliga sanktionssystemet och påföljdsbestämning | Digital omtentamen | Digital omtentamen-anmälan obligatorisk. | www.student.ladok.se | |||||||||||||||||||||
v 48, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-11-30 | 09:00 - 17:00 | EH1411 | Perspektiv på världsekonomins utveckling, del 2 | EH I-2 Perspektiv på världeskonomins utveckling, del 2 | Digital omtentamen | Alla | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | FE3134 | Digital omtentamen | Writing time is maximum 4 hours between 9-15. | ||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-12-01 | 12:00 - 17:00 | via Athena | USS101 | Flerspråkighet - individ och samhälle | Digital omtentamen | Grupp 1-2 | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-12-02 | 11:45 - 12:00 | Webbaserad undervisning | MK1034 | Medier, kultur, samhälle I | Digital hemtentamen , Digital omtentamen | Elitsa Ivanova | Omtenta publiceras på Athena | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-12-03 | 11:45 - 12:00 | Webbaserad undervisning | MK1036 | Populärkulturella världar | Digital omtentamen, Hemtentamen | Omhemtentamen publiceras på Athena | ||||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-12-04 | 09:00 - 12:00 | via Athena | TYA301 | Tysk lingvistik, skriftligt prov | Tysk lingvistik | Digital omtentamen | Fabia Carla Hultin Morger, Susanne Tienken | Digital omtentamen | ||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | via Athena | USS101 | Flerspråkighet - individ och samhälle | Digital omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 49, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-12-08 | 09:00 - 13:00 | PSPR02 | Neurovetenskap, kognition och lärande 1 | Digital omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | NS2031, NS2036, NSGY32 | Nordiska språk och svensk språkhistoria | ... | Digital omtentamen, Omtentamen | Alla grupper | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-12-09 | 09:00 - 13:00 | via Exia | JU74AA | Digital omtentamen | Frantzeska Papadopoulou Skarp | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | AT1040 | Arbetsmarknadsekonomi 1: En introduktion | Digital omtentamen | Alla | Aino-Maija Aalto, Jenny Jans | ||||||||||||||||||||||||
11:45 - 12:00 | Webbaserad undervisning | MK1034 | Medier, kultur, samhälle I | Digital omtentamen, Inlämning | Elitsa Ivanova | Deadline 12.00 för inlämning av omtenta (laddas upp på Athena) | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | FE1402 | Digital omtentamen | Alla | Thomas Hartman | Re-exam on campus, Registration is needed to participate in the re-exam | ||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-12-10 | 13:00 - 17:00 | via Exia | JU671M | Digital omtentamen | Alla | Re-exam | ||||||||||||||||||||||
v 50, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-12-13 | 08:00 - 11:00 | via Exia | CTL300, NSN110 | Litteraturvetenskapens grunder | Digital omtentamen | Alla grupper | Digital salstentamen i Exia, distans hemifrån | |||||||||||||||||||||
08:45 - 09:00 | Webbaserad undervisning | MK1034 | Medier i tid och rum | Digital hemtentamen , Digital omtentamen | Kristina Jerner Widestedt | Omexaminationstillfälle 2 OBS! Obligatorisk anmälan senast 6 december. Anmälan görs till studentexpeditionen: exp@jmk.su.se | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | DIG08U | Samhälle, skola och lärande | Digital omtentamen | DIG08U ALLA | |||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-12-14 | 10:00 - 13:00 | via Exia | JU561A-B, JU701M | Digital omtentamen | Open-Book RE-Examination | |||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-12-15 | 08:00 - 12:00 | via Athena | TYA301 | Översättning från svenska till tyska, skriftligt prov | Översättning från svenska till tyska | Digital omtentamen | Frederik Heinrich Bissinger | Digital omtentamen | ||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | NS1111 | Praktisk språkanalys | ... | Digital omtentamen, Omtentamen | Alla grupper | Brunnsvikssalen | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | via Athena, via Zoom, Webbaserad undervisning | FR1GRA | Grammatik och ordförråd | Digital omtentamen | Franska I kväll, kvartsfart, Franska I, 25% kväll, T2-4 | Per Förnegård | Omprov för kontrollskrivningarna | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-12-16 | 10:00 - 15:00 | AT2050 | Arbetsmarknadsekonomi 3: Löner, lönebildning o lönestruktur | Digital omtentamen | Anders Stenberg | |||||||||||||||||||||||
v 51, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-12-20 | 09:00 - 13:00 | via Exia | JU215K-L | Digital omtentamen | Alla | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-12-21 | 09:00 - 12:00 | USS22C, USSV2C | Litteracitetsutveckling i ett andraspråksperspektiv | Digital omtentamen | Alla | |||||||||||||||||||||||
v 52, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-12-27 | 18:00 - 18:15 | PEG100 | Socialisation och interaktion | Digital omtentamen | Alla | Omtentamen publiceras i Athena kl 18:00 | Distansundervisning via Zoom och Athena | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-12-29 | 23:45 - 00:00 | PEG100 | Socialisation och interaktion | Digital omtentamen, Inlämning | Alla | Omtentamen lämnas in senast 23:55 i Athena | Distansundervisning via Zoom och Athena | |||||||||||||||||||||
v 52, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Söndag | 2022-01-02 | 09:00 - 17:00 | via Athena | US113G, US131G | Läs- och skrivundervisning och barnlitteratur | Digital omtentamen | |||||||||||||||||||||||
v 1, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-01-03 | 08:00 - 08:15 | PEG100, PEG103 | Vetenskaplig teori och metod I | Digital omtentamen | Alla | Omtenta (hemtenta) tillgänglig på Athena fr.o.m. detta datum | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-01-04 | 12:00 - 15:00 | via Athena, via Zoom | KI1401, KI3402 | Modern kinesiska I b, Modern kinesiska III b | Digital omtentamen, Webbaserat | Hailin Wang, Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | via Athena, via Zoom | KI5402 | Extensiv textläsning | Digital omtentamen, Webbaserat | Hailin Wang, Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | via Athena | JKA332 | Grammatik III | Digital omtentamen | Lina Johansson | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | via Athena | JKB553 | Skrivfärdighet | Digital omtentamen | Kyungsook Kang | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | via Athena | JKA332 | Grammatik III | Digital omtentamen | Lina Johansson | Extratid för de med intyg | |||||||||||||||||||||||
v 2, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-01-10 | 09:00 - 13:00 | via Athena, via Zoom | FR1GRA | Grammatik och ordförråd | Digital omtentamen | Franska I kväll, kvartsfart, Franska I, 25% kväll, T2-4 | Per Förnegård | |||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | via Athena | JKA111 | Kanji I B | Digital omtentamen | Ewa Machotka | OMTENTAMEN. För berörda. | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 11:30 | via Athena | JKA111 | Kanji I B | Digital omtentamen | Ewa Machotka | Extratid för studenter med intyg. | |||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:00 | MK1034 | Medier, kultur, samhälle II | Digital omtentamen, Inlämning | Inlämning omhemtentamen | |||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-01-11 | 10:00 - 14:00 | via Athena, via Zoom | ABAG01 | Språkfärdighet I | Digital omtentamen | Rossul Aljawad, Samim Elias | Deltenta 1 & 2 OBS! Du skriver endast den del du behöver göra om! | |||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Athena, via Zoom | JKA554 | Intensiv textläsning | Digital omtentamen, Webbaserat | Stina Jelbring | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | via Exia | HA11FF | Digital omtentamen | Omtentamen - OBS! Obligatorisk anmälan! | |||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | PEG100, PEG103 | Vetenskaplig teori och metod I | Digital omtentamen | Alla | Inlämning av omtentamen på Athena senast 23:59 | ||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-01-12 | 09:00 - 13:00 | PSPR11 | Inlärningspsykologi | Digital omtentamen | Armita Törngren Golkar | Digital hemtentamen, omtentamen | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Athena, via Zoom | JKA332, JKA554 | Kanji III, Praktisk språkfärdighet V | Digital omtentamen | Mitsuyo Kuwano Lidén | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-01-13 | 10:00 - 14:00 | via Athena, via Zoom | ABAG01, JKA554 | Extensiv textläsning, Modern standardarabiska I | Digital omtentamen | Mitsuyo Kuwano Lidén, Tania Al Saadi | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | via Athena, via Zoom | JKB332 | Hanja | Digital omtentamen | Sonja Häussler | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Athena | JKA111 | Praktisk språkfärdighet I | Digital omtentamen | Eriko Seto Norrgård | Omtentamen för berörda | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Athena | JKB111 | Introduktion till studiet av Koreas språk och kultur | Digital omtentamen | Gabriel Jonsson, Sonja Häussler | Omtentamen för berörda | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Exia | JKB553 | Läsfärdighet 4 | Digital omtentamen | Gabriel Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-01-14 | 10:00 - 14:00 | via Athena, via Zoom | ABAG01, ABAGO3 | Modern standardarabiska II, Modern standardarabiska IV | Digital omtentamen | Astrid Ottosson al Bitar, Tania Al Saadi | ||||||||||||||||||||||
Lördag | 2022-01-15 | 09:00 - 12:00 | via Athena | TYA001 | Textförståelse och grammatik med ordkunskap, skriftligt prov | Textförståelse o. grammatik m ordkunsk. o. skriftl. prod. | Digital omtentamen | Nyb1 Tyska, dag, alla, Nyb1, Tyska, kväll, alla | Digital omtentamen | ||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | via Athena | TYA002 | Textförståelse och grammatik med ordkunskap, skriftligt prov | Textförståelse o. grammatik m ordkunsk. o. skriftl. prod. | Digital omtentamen | Nyb2 Tyska, grupp 1, kväll, Nyb2 Tyska, grupp 2, kväll | Digital omtentamen | ||||||||||||||||||||||
v 3, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-01-17 | 10:00 - 14:00 | FE2103 | Digital omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-01-18 | 23:45 - 00:00 | PEG100, PEG103 | Vetenskaplig teori och metod I | Digital omtentamen | Alla | Inlämning av omtentamen på Athena (förlängd skrivtid) senast 23:59 (OBS! Gäller studenter som påbörjat studier HT20 och tidigare) | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2022-01-25 | 14:00 - 18:00 | via Exia | JU636F | Offentlig upphandling | Digital omtentamen | Andrea Sundstrand | EXTRA OMTENTAMEN VT21 Hemtentamen | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-01-26 | 16:30 - 19:30 | via Athena, via Zoom | NSSUSA-C | Kväll/helg | Digital omtentamen | NSSUSA-C | Anders Eklund Perruchon, Anna Karlsson, Anna Natasa Pousette, Göran Basth, Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-01-28 | 13:00 - 17:00 | via Exia | JU674A-B, JU773M | Digital omtentamen | Alla | Re-exam (home exam) | ||||||||||||||||||||||
v 6, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-02-11 | 13:00 - 17:00 | via Exia | JU451A-B, JU674M | Digital omtentamen | Alla | Re-exam (home exam) | ||||||||||||||||||||||
Lördag | 2022-02-12 | 09:00 - 13:00 | UM7107, UMT710 | Vetenskapsteori och forskningsmetodik | Digital hemtentamen , Digital omtentamen | Håkan Salwén | EXIA | ||||||||||||||||||||||
v 7, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-02-14 | 10:00 - 14:00 | JU379A | Digital omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-02-18 | 09:00 - 09:15 | via Athena | JO1067 | Journalistik i tid och rum | Digital omtentamen | Omtentamen publiceras på Athena | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | AT1040 | Arbetsmarknadsekonomi 2: Ekonomiskpolitik och arbetslöshet | Digital omtentamen | Karin Margret Edmark | |||||||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumerera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk. Digital tentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Delkurs |
Moment |
Undervisningstyp |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Litteraturinfo |
Tentamenssal |
URL |
Viktigt meddelande |
||||||||||||||||
v 37, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-09-17 | 09:00 - 10:00 | via Exia | FE4437 | Digital tentamen | ACCT group 1-2 | EXAM - QUIZ Friday 17 September 09.00-11.00 (examination.su.se) | ||||||||||||||||||||||
v 38, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-09-20 | 13:00 - 16:00 | via Exia, via Zoom | PR2521 | Digital tentamen | Niklas Bondesson | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | via Exia | PR1521 | Digital tentamen | Övningstenta | |||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-09-24 | 09:00 - 15:00 | FE3134 | Digital tentamen | Writing time is maximum 4 hours between 9-15. | ||||||||||||||||||||||||
v 39, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-09-27 | 08:00 - 17:00 | US113G, US131G | Språkutveckling och svenska språkets struktur | Digital tentamen | Alla grupper | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | via Exia | FE3337 | Digital tentamen | Alla | Staffan Furusten | ||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-09-28 | 13:00 - 16:00 | via Zoom | FE3346 | Digital tentamen | CSR All | Hans Rämö | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | via Zoom | NS2031, NS2036, NSGY32 | Nordiska språk och svensk språkhistoria | ... | Digital tentamen , Tentamen | Alla grupper | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | via Exia | FE4032 | Digital tentamen | Alla | |||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-09-29 | 09:00 - 17:00 | Webbaserad undervisning | EH1411 | Perspektiv på världsekonomins utveckling, del 1 | EH I-1 Perspektiv | Digital tentamen | Alla | |||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Webbaserad undervisning | EH2019 | Ekonomisk världshistoria | Ek Världshist | Digital tentamen | 2019 Alla | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | via Exia | FE3431 | Digital tentamen | Alla | Peter Malmqvist | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | via Zoom | FE1302 | Digital tentamen | Susanna Molander | Exam via Exia | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | NS1111 | Språk, kommunikation och samhälle | ... | Digital tentamen , Tentamen | Alla grupper | Laduvikssalen | |||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-09-30 | 10:00 - 15:00 | AT1040 | Arbetsrätt | Digital tentamen | Alla | Sabina Hellborg | ||||||||||||||||||||||
v 41, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-10-11 | 10:00 - 12:00 | via Athena, via Zoom | ABAG01 | Språkfärdighet I | Digital tentamen | Rossul Aljawad, Samim Elias | Deltenta 1 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Exia | JKB553 | Läsfärdighet 3 | Digital tentamen | Gabriel Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-10-14 | 12:00 - 17:00 | USS101 | Flerspråkighet - individ och samhälle | Digital tentamen | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-10-18 | 09:00 - 12:00 | via Athena | UM3112 | Teknik och teknikdidaktik | Digital tentamen | Grupp 1 UM3112, Grupp 2 UM3112 | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-10-21 | 08:00 - 09:00 | PEG210, PEG220 | Vetenskaplig teori och metod II | Digital tentamen | Tentamen öppnar | Distansundervisning via Zoom och Athena | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-10-22 | 12:00 - 16:00 | via Athena, via Zoom | ABAGO3 | Modern standardarabiska IV | Digital tentamen | Astrid Ottosson al Bitar | ||||||||||||||||||||||
v 43, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-10-25 | 12:00 - 15:00 | via Athena, via Zoom | KI1401, KI3402 | Modern kinesiska I a, Modern kinesiska III a | Digital tentamen | Hailin Wang, Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | PEG210, PEG220 | Vetenskaplig teori och metod II | Digital tentamen , Inlämning | Tentamen stänger | Distansundervisning via Zoom och Athena | ||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-10-26 | 13:00 - 17:00 | via Athena, via Zoom | FE3129 | Digital tentamen | Tor Brunzell | |||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-10-27 | 09:00 - 13:00 | FE5133 | Digital tentamen | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | via Athena | USS101 | Flerspråkighet - individ och samhälle | Digital tentamen | Grupp 1-2 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | via Exia | FE1402 | Digital tentamen | Alla | Thomas Hartman | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Webbaserad undervisning | BA2163 | Digital tentamen | Peteris Vanags | |||||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-10-28 | 10:00 - 15:00 | AT2050 | Arbetsmarknadsekonomi 3: Löner, lönebildning o lönestruktur | Digital tentamen | Anders Stenberg | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | via Exia, via Zoom | FE2303, PR2522 | Digital tentamen | Martin Svendsen | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 21:00 | via Athena | USS101 | Flerspråkighet - individ och samhälle | Digital tentamen | |||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-10-29 | 09:00 - 17:00 | EH1411 | Perspektiv på världsekonomins utveckling, del 2 | EH I-2 Perspektiv på världeskonomins utveckling, del 2 | Digital tentamen | Alla | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Athena, via Zoom | ABAG01 | Modern standardarabiska I | Digital tentamen | Alla | Tania Al Saadi | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | AT1040 | Arbetsmarknadsekonomi 1: En introduktion | Digital tentamen | Alla | Aino-Maija Aalto, Jenny Jans | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | via Athena | PEPAO1 | Grundläggande metod | Digital tentamen | PEPAO1 T1 Alla | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-11-02 | 09:00 - 15:00 | DIG08U | Samhälle, skola och lärande | Digital tentamen | DIG08U ALLA | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | via Athena | JKA111 | Kanji I A | Digital tentamen | Alla | Ewa Machotka | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 11:30 | via Athena | JKA111 | Kanji I A | Digital tentamen | Alla | Ewa Machotka | Extratid för studenter med intyg. | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-11-03 | 08:00 - 11:00 | USS22C, USSV2C | Litteracitetsutveckling i ett andraspråksperspektiv | Digital tentamen | Alla | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | NS1111 | Praktisk språkanalys | ... | Digital tentamen , Tentamen | Alla grupper | ||||||||||||||||||||||||
v 45, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-11-11 | 10:00 - 13:00 | via Athena | JKA332 | Grammatik III | Digital tentamen | Lina Johansson | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | via Athena | JKA332 | Grammatik III | Digital tentamen | Lina Johansson | Förlängd tid för de med intyg. | |||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-11-12 | 09:00 - 13:00 | via Zoom | JU212L | Digital tentamen | Alla | |||||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-11-13 | 09:00 - 12:00 | via Athena | TYA301 | Tysk lingvistik, skriftligt prov | Tysk lingvistik | Digital tentamen | Fabia Carla Hultin Morger, Susanne Tienken | Digital tentamen | ||||||||||||||||||||
v 46, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-11-15 | 09:00 - 13:00 | via Exia | JU215K-L | Digital tentamen | Alla | Ordinarie tentamen | ||||||||||||||||||||||
v 47, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-11-22 | 10:00 - 12:00 | via Athena, via Zoom | ABAG01 | Språkfärdighet I | Digital tentamen | Rossul Aljawad, Samim Elias | Deltenta 2 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Athena, via Zoom | JKA332 | Textläsning I | Digital tentamen | Stina Jelbring | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Athena, via Zoom | JKA554 | Intensiv textläsning | Digital tentamen | Stina Jelbring | ||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-11-24 | 08:00 - 12:00 | via Athena | JKB111 | Introduktion till studiet av Koreas språk och kultur | Digital tentamen | Gabriel Jonsson, Sonja Häussler | ||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Webbaserad undervisning | BAL135 | Lettisk morfologi och syntax I | Digital tentamen | Lilita Zalkalns | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-11-25 | 08:00 - 12:00 | via Athena | TYA301 | Översättning från svenska till tyska, skriftligt prov | Översättning från svenska till tyska | Digital tentamen | Frederik Heinrich Bissinger | Digital tentamen | ||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-11-26 | 12:00 - 16:00 | via Athena, via Zoom | ABAGO3 | Textläsning II | Digital tentamen | Astrid Ottosson al Bitar | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-11-29 | 10:00 - 14:00 | FE2103 | Digital tentamen | |||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-11-30 | 08:00 - 13:30 | via Athena | JKB111 | Introduktion till studiet av Koreas språk och kultur | Digital tentamen | Gabriel Jonsson, Sonja Häussler | Extra tentamenstillfälle för studenter med anpassningar | |||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | FE1202 | Digital tentamen | Hans Rämö | Examination on campus | |||||||||||||||||||||||||
v 49, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-12-07 | 10:00 - 14:00 | via Athena, via Zoom | ABAG01 | Modern standardarabiska II | Digital tentamen | Alla | Tania Al Saadi | |||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | via Athena, via Zoom | JKA332 | Kanji III | Digital tentamen | Mitsuyo Kuwano Lidén | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Athena, via Zoom | JKA554 | Praktisk språkfärdighet V | Digital tentamen | Mitsuyo Kuwano Lidén | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-12-09 | 08:00 - 13:15 | Lexlab 1 (C413), Södra huset C, Vån 4 | Karta | JU214L | Digital tentamen | ALLA | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-12-10 | 09:00 - 13:00 | via Athena, via Zoom | FR1GRA | Grammatik och ordförråd | Digital tentamen | Franska I kväll, kvartsfart, Franska I, 25% kväll, T2-4 | Per Förnegård | |||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Athena, via Zoom | JKA554 | Extensiv textläsning | Digital tentamen | Mitsuyo Kuwano Lidén | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | via Athena, via Zoom | JKB332 | Hanja | Digital tentamen | Sonja Häussler | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Exia | JKB553 | Läsfärdighet 4 | Digital tentamen | Gabriel Jonsson | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-12-13 | 10:00 - 13:00 | via Athena, via Zoom | KI1401, KI3402 | Modern kinesiska I b, Modern kinesiska III b | Digital tentamen , Webbaserat | Hailin Wang, Ingela Jin, Wenjie Lyu | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Athena, via Zoom | KI5402 | Extensiv textläsning | Digital tentamen , Webbaserat | Hailin Wang, Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-12-14 | 10:00 - 11:00 | via Athena | JKA111 | Kanji I B | Digital tentamen | Alla | Ewa Machotka | |||||||||||||||||||||
11:00 - 11:30 | via Athena | JKA111 | Kanji I B | Digital tentamen | Alla | Ewa Machotka | Extratid för studenter med intyg. | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-12-15 | 09:00 - 13:00 | via Exia | JU674A-B, JU773M | Digital tentamen | Alla | Written exam (home exam) | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Athena | JKA111 | Praktisk språkfärdighet I | Digital tentamen | Alla | Eriko Seto Norrgård | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Athena | JKB553 | Skrivfärdighet | Digital tentamen | Kyungsook Kang | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | via Athena | JKA111 | Praktisk språkfärdighet I | Digital tentamen | Alla | Eriko Seto Norrgård | Extratid för studenter med intyg | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-12-16 | 18:00 - 22:00 | via Zoom | KSA011, KSANG2 | Bibelgrekiska II | Digital tentamen | Bibelgrekiska II, Grekiska I, 1 | Denis Michael Searby | |||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-12-18 | 09:00 - 12:00 | via Athena | TYA001 | Textförståelse och grammatik med ordkunskap, skriftligt prov | Textförståelse o. grammatik m ordkunsk. o. skriftl. prod. | Digital tentamen | Nyb1 Tyska, dag, alla, Nyb1, Tyska, kväll, alla | Digital tentamen | ||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | via Athena | TYA002 | Textförståelse och grammatik med ordkunskap, skriftligt prov | Textförståelse o. grammatik m ordkunsk. o. skriftl. prod. | Digital tentamen | Nyb2 Tyska, grupp 1, kväll, Nyb2 Tyska, grupp 2, kväll | Digital tentamen | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-12-20 | 09:00 - 13:00 | via Exia | JU451A-B, JU674M | Digital tentamen | Alla | Written exam (home exam) | ||||||||||||||||||||||
v 1, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-01-05 | 08:00 - 15:00 | via Zoom | UM5103 | Digital tentamen | Alla grupper UM5103 | Distanstentamen via Exia. Tillgång till tentamen via information på zoomlänk. Man behöver vara uppkopplad på zoom under hela tentamen. | ||||||||||||||||||||||
v 2, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-01-10 | 10:00 - 15:00 | JU438A | Digital tentamen | Ordinarie webbtentamen (skrivs i Exia) | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | via Zoom | KSA011, KSANG2 | Bibelgrekiska II | Digital tentamen | Bibelgrekiska II, Grekiska I, 1 | Denis Michael Searby | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-01-12 | 08:00 - 13:00 | AT1040 | Arbetsmarknadsekonomi 2: Ekonomiskpolitik och arbetslöshet | Digital tentamen | Alla | Karin Margret Edmark | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-01-13 | 08:00 - 12:00 | via Exia | JU640A | Digital tentamen | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | AT2050 | Arbetsrätt 2: Individuell arbetsrätt | Digital tentamen | Erik Akseli Sjödin | |||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-01-14 | 09:00 - 14:00 | via Athena | JU672M, JU90AA, JU90BB | Digital tentamen | Digital home exam. Registration via Ladok mandatory! | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Athena | LK1011 | Vetenskapsteori och argumentationsanalys | Digital tentamen , Omtentamen | Alla grupper | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | F413, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JU707M | Övergripande miljörättsliga teman | Digital tentamen | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | via Exia | JU223L | Digital tentamen | ALLA | Ordinarie hemtentamen i IP rätt | ||||||||||||||||||||||||
Söndag | 2022-01-16 | 23:45 - 00:00 | PEG210, PEG220 | Vuxenpedagogik och livslångt lärande | Digital tentamen , Inlämning | Inlämning av tenta senast 23:59 på Athena | |||||||||||||||||||||||
v 3, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-01-21 | 13:00 - 16:00 | via Exia | JU214L | Digital tentamen | ALLA | Hemtenta | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lördag | 2022-01-29 | 10:00 - 12:00 | KG1304 | Digital tentamen | Alla | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
v 6, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-02-07 | 10:00 - 15:00 | JU438A | Digital tentamen | Webbtentamen omtentamen (skrivs i Exia) | ||||||||||||||||||||||||
v 7, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2022-02-14 | 09:00 - 09:30 | via Athena | UM2301 | Matematikkunskap för undervisning | Digital tentamen | Alla Grupper | OBS! tiden är kl. 9.00-9.25. Digitalt test som görs på Athena på valfri plats. Se till att du har bra uppkoppling och en bra webbläsare, exempelvis Firefox. | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-02-16 | 09:00 - 17:00 | Webbaserad undervisning | EH1411 | Perspektiv på världsekonomins utveckling, del 1 | EH I-1 Perspektiv | Digital tentamen | Alla | |||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Webbaserad undervisning | EH1901 | Introduktion till internationella relationer | IR 1:1 Intro IR | Digital tentamen | EH1901 Alla | Thomas Jonter | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | FE5359, PR4533 | Digital tentamen | Susanna Molander | Digital home exam | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Zoom | ABMG02, ABMGF1 | Mellanöstern: Minoriteter och migration | Digital tentamen , Webbaserat | Seren Selvin Korkmaz | NB! DO NOT forget to sign up for the exam through Ladok! | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | AT1040 | Arbetsrätt 1: En introduktion | Digital tentamen | Alla | Erik Akseli Sjödin | ||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2022-02-18 | 09:00 - 14:00 | via Athena | JU672M, JU90AA, JU90BB | Digital tentamen | Re-exam. Digital home exam. Registration via Ladok mandatory! | |||||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumerera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk. Digital uppsamlingstentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Delkurs |
Moment |
Undervisningstyp |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Litteraturinfo |
Tentamenssal |
URL |
Viktigt meddelande |
||||||||||||||||
v 7, 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2022-02-16 | 10:00 - 14:00 | via Zoom | ABAG01 | Modern standardarabiska I | Digital uppsamlingstentamen | Tania Al Saadi | OBS! Glöm ej anmälan via Ladok! | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2022-02-17 | 10:00 - 14:00 | via Zoom | ABAG01 | Modern standardarabiska II | Digital uppsamlingstentamen | Tania Al Saadi | OBS! Glöm ej anmälan via Ladok! | |||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumerera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk. Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!)
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Delkurs |
Moment |
Undervisningstyp |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Litteraturinfo |
Tentamenssal |
URL |
Viktigt meddelande |
||||||||||||||||
v 35, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-09-04 | 07:00 - 23:30 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-09-17 | 11:15 - 17:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 17:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 17:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 17:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-09-18 | 08:00 - 11:15 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 3, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 5, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 9, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 7, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | B497, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | E487, Södra huset E, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 17:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 17:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 17:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 17:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-09-20 | 07:15 - 12:15 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Hörsal 3, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | F413, Södra huset F, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-09-24 | 07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-09-27 | 07:15 - 13:15 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-09-28 | 12:15 - 18:15 | F497, Södra huset F, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | MM1005 | Matematik för ekonomi och statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Salvador Rodriguez Lopez | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | MM1005 | Matematik för ekonomi och statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Salvador Rodriguez Lopez | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MM1005 | Matematik för ekonomi och statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Salvador Rodriguez Lopez | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MM1005 | Matematik för ekonomi och statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Salvador Rodriguez Lopez | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-09-29 | 07:15 - 13:15 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | PSPR21 | Teoretisk grund för bedömning och behandling | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Camilla von Below, Therese Anderbro | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | UM2301 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anna-Karin Nordin | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | UM2301 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anna-Karin Nordin | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | PSPR09 | Forskningsmetod och statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Joakim Westerlund | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | PS2215, PS2MET | Statistik, Vetenskaplig metod och statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Elisabet Borg | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | PSPR21 | Teoretisk grund för bedömning och behandling | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Camilla von Below, Therese Anderbro | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | UM2301 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anna-Karin Nordin | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | UM2301 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anna-Karin Nordin | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | PS2215, PS2MET | Statistik, Vetenskaplig metod och statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Elisabet Borg | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | PSPR09 | Forskningsmetod och statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Joakim Westerlund | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | PSPR21 | Teoretisk grund för bedömning och behandling | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Camilla von Below, Therese Anderbro | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | UM2301 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anna-Karin Nordin | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | PS2215, PS2MET | Statistik, Vetenskaplig metod och statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Elisabet Borg | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | UM2301 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anna-Karin Nordin | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | ST304G | Multivariata metoder | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | ST742A | Statistisk vetenskapsteori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | ST111G | Statistikens grunder 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | ST211G | Statistisk teori med tillämpningar I, tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | ST304G | Multivariata metoder | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | ST742A | Statistisk vetenskapsteori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | ST211G | Statistisk teori med tillämpningar I, tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | ST111G | Statistikens grunder 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | ST111G | Statistikens grunder 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | ST111G | Statistikens grunder 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-09-30 | 07:15 - 12:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | UM54UU | Räkneoperationer med naturliga tal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anette De Ron, Lena Thelander | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | D289, Södra huset D, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | E487, Södra huset E, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | SV3022, SVE003 | Methods in Political Science | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Ludvig Norman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | SVS003 | Statsvetenskapliga metoder | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Ludvig Norman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | SVS003 | Statsvetenskapliga metoder | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Ludvig Norman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | SVS003 | Statsvetenskapliga metoder | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Ludvig Norman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | SV3022, SVE003 | Methods in Political Science | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Ludvig Norman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | SVS003 | Statsvetenskapliga metoder | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Ludvig Norman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-10-01 | 07:15 - 12:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
Söndag | 2021-10-03 | 08:00 - 11:15 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 3, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 5, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 7, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | B497, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC1111 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | EC1212 | Dugga 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Peter Langenius | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC1212 | Dugga 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Peter Langenius | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC1212 | Dugga 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Peter Langenius | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
v 40, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-10-04 | 12:15 - 16:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | MM1003 | Problemlösning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Håkan Granath | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | MM1003 | Problemlösning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Håkan Granath | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-10-05 | 07:15 - 13:15 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | *Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | 2LG027 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Ann-Charlotte Edlund | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | ST131G | Statistik för statsvetare, tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Jonas Bjermo | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | 2LG027 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Ann-Charlotte Edlund | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | *Obestämd skrivsal | ST744A | Multivariat analys | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Tatjana von Rosen | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-10-07 | 12:15 - 18:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | D299, Södra huset D, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 18:15 | *Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | EC2101 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Lars Thomas Vahtrik | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | EC2101 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Lars Thomas Vahtrik | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | EC2101 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Lars Thomas Vahtrik | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NS1101 | Grammatisk introduktionskurs | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | NS1101 Alla | Inger Lindell | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | EC2101 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Lars Thomas Vahtrik | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC2101 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Lars Thomas Vahtrik | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NS1101 | Grammatisk introduktionskurs | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | NS1101 Alla | Inger Lindell | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
v 41, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-10-12 | 07:15 - 12:15 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | *Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Stefan Norrthon | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NSN110 | Sociolingvistik och samtalsanalys | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Stefan Norrthon | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-10-14 | 07:15 - 12:15 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | *Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | MM5010, MM512U, MM513U | Matematik II - Analys, del A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Martin Carl Åke Tamm | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | MM5010, MM512U, MM513U | Matematik II - Analys, del A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Martin Carl Åke Tamm | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | MM5010, MM512U, MM513U | Matematik II - Analys, del A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Martin Carl Åke Tamm | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MM5010, MM512U, MM513U | Matematik II - Analys, del A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Martin Carl Åke Tamm | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-10-15 | 07:15 - 12:15 | E371, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | *Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NS1081 | Sociolingvistik och samtalsanalys | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Stefan Norrthon | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NS1081 | Sociolingvistik och samtalsanalys | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Stefan Norrthon | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NS1081 | Sociolingvistik och samtalsanalys | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Stefan Norrthon | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-10-16 | 08:15 - 13:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-10-18 | 07:15 - 12:15 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | *Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | BÅ0002 | Fysik 1a, teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | BÅ0002 | Fysik 1a, teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | BÅ0002 | Fysik 1a, teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | BÅ0002 | Fysik 1a, teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | BÅ0002 | Fysik 1a, teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | BÅ0002 | Fysik 1a, teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | BÅ0002 | Fysik 1a, teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | F413, Södra huset F, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Obestämd skrivsal 3 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-10-20 | 07:15 - 13:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | *Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | MT7012 | Livförsäkringsmatematik I | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mathias Millberg Lindholm | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | UM4044 | Matematikkunskap för undervisning i åk 4-6 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anna Almqvist | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | UM4044 | Matematikkunskap för undervisning i åk 4-6 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anna Almqvist | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | UM4044 | Matematikkunskap för undervisning i åk 4-6 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anna Almqvist | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-10-21 | 07:15 - 13:15 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | *Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | DA3004 | Teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Marc Hellmuth | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | DA4005 | Teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Marc Hellmuth | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | KG1302 | Befokning, miljö och landskap i förändring | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | KG, SPL Grupp 1-2 | Johan Berg | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | KG1302 | Befokning, miljö och landskap i förändring | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | KG, SPL Grupp 1-2 | Johan Berg | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | KG1302 | Befokning, miljö och landskap i förändring | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | KG, SPL Grupp 1-2 | Johan Berg | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | SLRYNY | Grammatik och text I | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Emma-Lina Löflund | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | KG1302 | Befokning, miljö och landskap i förändring | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | KG, SPL Grupp 1-2 | Johan Berg | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | KG1302 | Befokning, miljö och landskap i förändring | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | KG, SPL Grupp 1-2 | Johan Berg | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-10-22 | 07:15 - 12:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | E497, Södra huset E, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | *Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | MT3001, MT401U | Sannolikhetsteori I - kurs inom VAL-projektet, tentamen, Sannolikhetsteori I, tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Maria Deijfen | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | MT7016 | Nationalekonomi för aktuarier | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Kristofer Lindensjö | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | MT3001, MT401U | Sannolikhetsteori I - kurs inom VAL-projektet, tentamen, Sannolikhetsteori I, tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Maria Deijfen | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MT3001, MT401U | Sannolikhetsteori I - kurs inom VAL-projektet, tentamen, Sannolikhetsteori I, tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Maria Deijfen | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MT3001, MT401U | Sannolikhetsteori I - kurs inom VAL-projektet, tentamen, Sannolikhetsteori I, tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Maria Deijfen | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-10-23 | 08:15 - 14:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-10-25 | 07:15 - 13:15 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | E497, Södra huset E, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | D299, Södra huset D, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | D289, Södra huset D, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | E487, Södra huset E, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | MM3001 | Matematiska metoder för ekonomer | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Sofia Tirabassi | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Hanna Hallmén, Jeanna Wennerberg | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | MT7001 | Sannolikhetsteori III | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Pieter Trapman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Hanna Hallmén, Jeanna Wennerberg | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MM3001 | Matematiska metoder för ekonomer | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Sofia Tirabassi | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MT7001 | Sannolikhetsteori III | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Pieter Trapman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NSN110 | Skriftlig framställning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Hanna Hallmén, Jeanna Wennerberg | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-10-26 | 07:15 - 13:15 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Hörsal 9, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 16:15 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | MM5012, MM508U, MM509U | Matematik II - Linjär algebra | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Sven Raum | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | MM5020 | Matematik III - Abstrakt algebra | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Gregory Arone | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | MM5012, MM508U, MM509U | Matematik II - Linjär algebra | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Sven Raum | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | MM5012, MM508U, MM509U | Matematik II - Linjär algebra | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Sven Raum | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | MM5020 | Matematik III - Abstrakt algebra | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Gregory Arone | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | MM5020 | Matematik III - Abstrakt algebra | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Gregory Arone | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | EC2404 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Peter Skogman Thoursie | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC2404 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Peter Skogman Thoursie | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC2404 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Peter Skogman Thoursie | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NS1079 | Språkriktighet i modern svenska | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Catharina Nyström Höög | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-10-27 | 07:15 - 12:15 | E371, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Hörsal 3, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Hörsal 5, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 16:15 | B497, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | E487, Södra huset E, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | MM5014, MM5016 | Numerisk analys, teori, Teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Yishao Zhou | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | MT5003 | Statistisk inferensteori - tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Taras Bodnar | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | EC2206 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Rikard Forslid | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC2206 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Rikard Forslid | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MT5003 | Statistisk inferensteori - tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Taras Bodnar | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC2206 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Rikard Forslid | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Obestämd skrivsal 3 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | D289, Södra huset D, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | SV102E, SVE001 | Swedish Politics | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | SVE001 Alla | Karl Loxbo | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | SV100L, SVS001 | Svensk politik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | SV100L Alla, SVS001 Alla | Tommy Möller | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | SV102E, SVE001 | Swedish Politics | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | SVE001 Alla | Karl Loxbo | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | SV100L, SVS001 | Svensk politik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | SV100L Alla, SVS001 Alla | Tommy Möller | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | NS3101 | Svensk politik och organisationsteori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Jon Nyhlén | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | D289, Södra huset D, Vån 2 | Karta | SV102E, SVE001 | Swedish Politics | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | SVE001 Alla | Karl Loxbo | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | SV100L, SVS001 | Svensk politik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | SV100L Alla, SVS001 Alla | Tommy Möller | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | SV100L, SVS001 | Svensk politik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | SV100L Alla, SVS001 Alla | Tommy Möller | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | SV100L, SVS001 | Svensk politik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | SV100L Alla, SVS001 Alla | Tommy Möller | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | SV100L, SVS001 | Svensk politik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | SV100L Alla, SVS001 Alla | Tommy Möller | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | SV100L, SVS001 | Svensk politik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | SV100L Alla, SVS001 Alla | Tommy Möller | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-10-28 | 07:15 - 12:15 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B497, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | SOA200, SOB200, SOC200, SOD200 | Kvalitativ analys | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | SOA200 Alla, SOB200 Alla, SOC200 Alla, SOD200 Alla | Mikaela Sundberg | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | CTS112 | Svenskans grammatik i tvärspråkligt perspektiv | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Daria Titarenko | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | MT5001 | Teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Kristofer Lindensjö | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | CTL101 | Svenskans grammatik i tvärspråkligt perspektiv | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Goran Maljan | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | SOA200, SOB200, SOC200, SOD200 | Kvalitativ analys | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | SOA200 Alla, SOB200 Alla, SOC200 Alla, SOD200 Alla | Mikaela Sundberg | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | CTL101 | Svenskans grammatik i tvärspråkligt perspektiv | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Goran Maljan | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | SOA200, SOB200, SOC200, SOD200 | Kvalitativ analys | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | SOA200 Alla, SOB200 Alla, SOC200 Alla, SOD200 Alla | Mikaela Sundberg | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | CTL101 | Svenskans grammatik i tvärspråkligt perspektiv | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Goran Maljan | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MT5001 | Teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Kristofer Lindensjö | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Hörsal 9, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | UQ431F, UQBA01 | Tillämpad beteendeanalys I | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Wissam Mounzer | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | UQ431F, UQBA01 | Tillämpad beteendeanalys I | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Wissam Mounzer | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | B497, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | D289, Södra huset D, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NSS221 | Svenskans uttal i inlärningsperspektiv | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Johan Brandtler, Julia Backelin Forsberg | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
17:00 - 22:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | ST111G | Statistikens grunder 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NSS221 | Svenskans uttal i inlärningsperspektiv | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Johan Brandtler, Julia Backelin Forsberg | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-10-29 | 07:15 - 12:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | EC2303 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Johannes Haushofer | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | PS1122 | Biologisk psykologi | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Petri Laukka | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | NS1122 | Svenska språkets ordförråd | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Eva Nobel | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | PS1122 | Biologisk psykologi | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Petri Laukka | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | PS1122 | Biologisk psykologi | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Petri Laukka | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | PS1122 | Biologisk psykologi | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Petri Laukka | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | PS1122 | Biologisk psykologi | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Petri Laukka | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | PS1122 | Biologisk psykologi | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Petri Laukka | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC2303 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Johannes Haushofer | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | PS1122 | Biologisk psykologi | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Petri Laukka | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B497, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | DA3018 | Teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Lars Arvestad | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | ST111G | Statistikens grunder 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | ST111G | Statistikens grunder 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | EC38008 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Jens Josephson | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | ST306G | Urvalsundersökningar, tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | PS3311, PS3316 | Statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla Metod & statistik | Joakim Westerlund | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | JU671M | Avancerad inre marknadsrätt | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Antonina Petrova Bakardjieva Engelbrekt | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | ST211G | Statistisk teori med tillämpningar II, tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | PS3311, PS3316 | Statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla Metod & statistik | Joakim Westerlund | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | ST111G | Statistikens grunder 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | PS3311, PS3316 | Statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla Metod & statistik | Joakim Westerlund | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | JU671M | Avancerad inre marknadsrätt | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla | Antonina Petrova Bakardjieva Engelbrekt | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | ST306G | Urvalsundersökningar, tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-10-30 | 08:15 - 14:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | EC7213 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Karolina Ekholm | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NSN230 | Svenska språkets struktur | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Maria Lim Falk, Tomas Riad | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NSN230 | Svenska språkets struktur | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Maria Lim Falk, Tomas Riad | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NSN230 | Svenska språkets struktur | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Maria Lim Falk, Tomas Riad | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NSN230 | Svenska språkets struktur | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Maria Lim Falk, Tomas Riad | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
Söndag | 2021-10-31 | 08:15 - 14:15 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | B497, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | B497, Södra huset B, Vån 4 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC1111 | Tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:15 - 20:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 20:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 20:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 20:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 20:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 20:30 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | EC1212 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Peter Langenius | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC1212 | Dugga 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Peter Langenius | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
v 44, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-11-01 | 07:15 - 13:15 | D299, Södra huset D, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | F289, Södra huset F, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | F389, Södra huset F, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | F420, Södra huset F, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | ST111G | Statistikens grunder 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | ST111G | Statistikens grunder 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | MM1003 | Problemlösning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Håkan Granath | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | ST211G | Statistisk teori med tillämpningar I, tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | ST211G | Statistisk teori med tillämpningar I, tentamen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | EC2201 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Roine Vestman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | EC2201 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Roine Vestman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | EC2201 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Roine Vestman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NS2031, NSÄA40, NSÄG41 | Psykolingvistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Anna Persson | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | ST304G | Multivariata metoder | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | EC2201 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Roine Vestman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC2201 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Roine Vestman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC2201 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Roine Vestman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-11-02 | 07:15 - 16:15 | E371, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 16:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | F289, Södra huset F, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 16:15 | F299, Södra huset F, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 16:15 | F389, Södra huset F, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 16:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 16:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 16:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 16:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 16:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 16:15 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 16:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | FR230B, FR2LP2, FR2ULW, FR2VAB | Grammatik, Skriftlig kommunikation | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | FR2LP2, Franska II dag, Franska II halvfart termin I | Kenneth Olsson | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | TISUS | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Johan Liljegren | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | TISUS | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Johan Liljegren | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | TISUS | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Johan Liljegren | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | TISUS | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Johan Liljegren | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | TISUS | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Johan Liljegren | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | FIPF10 | Inledning till argumentation, semantik och logik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Åsa Burman | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-11-03 | 07:15 - 12:15 | Hörsal 5, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | *Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | EC7110 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Ann-Sofie Kolm | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | EC7414 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Peter Nilsson | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | PSPR21 | Teoretisk grund för bedömning och behandling | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Camilla von Below, Therese Anderbro | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC7110 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Ann-Sofie Kolm | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC7110 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Ann-Sofie Kolm | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | FR130B, FR1LP2, FR1UL1, FR1VA1 | Kultur och samhälle i Frankrike | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | FRI, dag Grupp1-2, FRI, dag T2 Grupp1, FRI, dag T2Grupp2, FRI, dag, LP Grupp1-2 | Sofia Lodén | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | EC7218 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Paul Klein | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | FR030B | Fransk grammatik och ordkunskap 1-2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | FrFRBdaggr1-2 | Malin Roitman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC7218 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Paul Klein | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-11-04 | 07:15 - 12:15 | E371, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal 3 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | PS2211, PS2215, PS2MET | Statistik, Vetenskaplig metod och statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Elisabet Borg | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | 2LG018 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Marie Gustafsson Sendén | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | PSPR09 | Forskningsmetod och statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Joakim Westerlund | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | ST742A | Statistisk vetenskapsteori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | 2LG018 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Marie Gustafsson Sendén | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | PSPR09 | Forskningsmetod och statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Joakim Westerlund | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | EC7310 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Jakob Svensson | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | PR2521 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Niklas Bondesson | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-11-05 | 07:15 - 13:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal 3 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | FI20N1 | Politisk filosofi | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Orri Stefansson | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | FITF10 | Metod - argumentation, semantik och formell logik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alice Damirjian, Sama Agahi | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | FITF10 | Metod - argumentation, semantik och formell logik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alice Damirjian, Sama Agahi | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Obestämd skrivsal 3 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | EC7114 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Astri Muren | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
Söndag | 2021-11-07 | 14:15 - 20:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 20:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 20:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 20:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 20:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 20:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 20:30 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-11-08 | 07:15 - 13:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | FITF10 | Metafysik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anandi Hattiangadi, Sören Häggqvist | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NS172U | Läsa och skriva i akademiska sammanhang II | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Språkintroduktion ULV - helgrupp | Helén Bodström, Mårten Michanek, Päivi Sipilä | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | FITF10 | Metafysik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anandi Hattiangadi, Sören Häggqvist | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | FITF10 | Metafysik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anandi Hattiangadi, Sören Häggqvist | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | D289, Södra huset D, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | ST123G | Regressions- och tidsserieanalys | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Raul Cano Roldan | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | NS0002 | Kurs 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Isabella Weng, Linda Thuritz | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | FE4032 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mandar Dabhilkar | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | FE3337 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Staffan Furusten | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | FE3431 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Peter Malmqvist | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | FE4032 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mandar Dabhilkar | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-11-09 | 13:15 - 17:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | FE1302 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Susanna Molander | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | FE1302 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Susanna Molander | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Obestämd skrivsal 3 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | NSINTR | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anders Eklund Perruchon, Anna Karlsson | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NSINTR | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anders Eklund Perruchon, Anna Karlsson | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NSINTR | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anders Eklund Perruchon, Anna Karlsson | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | NSINTR | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anders Eklund Perruchon, Anna Karlsson | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-11-10 | 07:15 - 12:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | FR130B | Grammatik och ordförråd, Språkanalys och ordförråd | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | FRI, dag Grupp1-2, FRI, dag T1 Grupp2, FRI, dag T1Grupp1, FRI, dag, LP Grupp1-2 | Malin Roitman | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | UCG32K | Kunskap och vetenskap | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Björn Brunnander | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | UM3106 | Undervisning i naturvetenskapliga ämnen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Charlotta Billing, Sofie Stenlund | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | UCG32K | Kunskap och vetenskap | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Björn Brunnander | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | UCG32K | Kunskap och vetenskap | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Björn Brunnander | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | UCG32K | Kunskap och vetenskap | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Björn Brunnander | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | UM3106 | Undervisning i naturvetenskapliga ämnen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Charlotta Billing, Sofie Stenlund | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | UM3106 | Undervisning i naturvetenskapliga ämnen | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Charlotta Billing, Sofie Stenlund | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 19:30 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | FITF1L | Predikatlogik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anders Lundstedt | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | MM1005 | Matematik för ekonomi och statistik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Salvador Rodriguez Lopez | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | FITF1L | Predikatlogik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anders Lundstedt | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | FE1204 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Magnus Gustavsson | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | FE1204 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Magnus Gustavsson | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | PR1521 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Sara Öhlin | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | FE1204 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Magnus Gustavsson | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | FE1204 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Magnus Gustavsson | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2021-11-11 | 07:15 - 12:15 | F389, Södra huset F, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | F413, Södra huset F, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal 3 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | 2LG027 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | AKG100 | Metod I | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Karl-Rikard Magnus Tryggvesson | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | AKG100 | Metod I | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Karl-Rikard Magnus Tryggvesson | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | AKG100 | Metod I | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Karl-Rikard Magnus Tryggvesson | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | AKG100 | Metod I | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Karl-Rikard Magnus Tryggvesson | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | AKG100 | Metod I | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Karl-Rikard Magnus Tryggvesson | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | 2LG027 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | AKG100 | Metod I | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Karl-Rikard Magnus Tryggvesson | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Hörsal 5, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | D289, Södra huset D, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | F389, Södra huset F, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Obestämd skrivsal 3 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | SVE003 | Methods in Political Science | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Ludvig Norman | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | SVS003 | Statsvetenskapliga metoder | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Ludvig Norman | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Obestämd skrivsal 3 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NS0003 | Kurs 3 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Agneta Lindén, Anna Volkova, Jeanette Lilja, Theres Beswick | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
Fredag | 2021-11-12 | 07:15 - 12:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | CTL101 | Svenskans uttal i tvärspråkligt perspektiv | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Frida Splendido | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | CTL101 | Svenskans uttal i tvärspråkligt perspektiv | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Frida Splendido | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | CTL101 | Svenskans uttal i tvärspråkligt perspektiv | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Frida Splendido | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | CTL101 | Svenskans uttal i tvärspråkligt perspektiv | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Frida Splendido | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
Lördag | 2021-11-13 | 08:15 - 14:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 14:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | TYA10U, TYA1IS, TYA1VU, TYS101, TYS10A | Språklig textkommentar | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anna Callenholm | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | FITF10 | Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Joseph Roussos | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | SLRYNY | Grammatik och text I | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Emma-Lina Löflund | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | TYA10U, TYA1IS, TYA1VU, TYS101, TYS10A | Språklig textkommentar | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Anna Callenholm | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
v 46, 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2021-11-15 | 07:15 - 12:15 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | E371, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | F420, Södra huset F, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 13:15 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | SOA200, SOB200 | Makt och social skiktning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Fredrik Liljeros | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | SOA300 | Sociologisk analys - kvalitativ del | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mikaela Sundberg | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | SV200L | Makt och social skiktning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Fredrik Liljeros | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | MM5010, MM512U, MM513U | Matematik II - Analys, del A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Martin Carl Åke Tamm | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | MM5010, MM512U, MM513U | Matematik II - Analys, del A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Martin Carl Åke Tamm | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | PSSKBT | Psykoterapeutiska teorier och metoder inom KBT T1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | PTU t1 KBT | Anna Mautner | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MM5010, MM512U, MM513U | Matematik II - Analys, del A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Martin Carl Åke Tamm | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Hörsal 5, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | F289, Södra huset F, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | B413, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | F497, Södra huset F, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | F299, Södra huset F, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | F389, Södra huset F, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | F420, Södra huset F, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 20:30 | Obestämd skrivsal 2 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | A5137, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Hörsal 6, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 23:30 | *Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | SLRYS1 | Fonetik: teori och uttal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Mattias Ågren | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
17:00 - 22:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | ST123G | Undersökningsmetodik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Raul Cano Roldan | Papperstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2021-11-16 | 07:15 - 12:15 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | NS1081 | Svenska språkets struktur | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Johan Brandtler, Shiro Shibata | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | SLMSS8 | Modern slavisk språkvetenskap | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Nadezjda Zorikhina Nilsson | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NS1081 | Svenska språkets struktur | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Johan Brandtler, Shiro Shibata | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NS1081 | Svenska språkets struktur | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Johan Brandtler, Shiro Shibata | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | E306, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | D289, Södra huset D, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Obestämd skrivsal 3 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | D289, Södra huset D, Vån 2 | Karta | BÅ0002 | Matematik 4a | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | BÅ0002 | Matematik 4a | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | BÅ0002 | Matematik 4a | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | BÅ0002 | Matematik 4a | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | BÅ0002 | Matematik 4a | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Papperstentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | F389, Södra huset F, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | B3 grupprum*, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | B3 enskilt rum* , Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 18:15 | Obestämd skrivsal 1 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Obestämd skrivsal 3 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | FE2424 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Gustav Johed | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | FE2424 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Gustav Johed | Digital salstentamen, Omtentamen | exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2021-11-17 | 07:15 - 12:15 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 12:15 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Hörsal 11, Södra huset F, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | D299, Södra huset D, Vån 2 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | Obestämd skrivsal | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | FI10P1 | Politisk filosofi | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Niklas Möller | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | FI10P1 | Politisk filosofi | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Niklas Möller | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | FI10P1 | Politisk filosofi | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Niklas Möller | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Hörsal 2, Södra huset A, Vån 3 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 23:30 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | ||||||||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumerera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk. Tentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumerera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk. JO7031
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumerera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk. JO7032
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumerera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk. JO1069
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar |
Kurskod | Namn |
2LG018 | Socialpsykologi (T1) |
2LG027 | Psykologi ur ett livsloppsperspektiv (T1) |
ABAG01 | Arabiska med inriktning mot Mellanöstern- och Nordafrikastudier I |
ABAGO3 | Arabiska med inriktning mot Mellanöstern- och Nordafrikastudier III |
ABMCG3 | Mellanöstern- och Nordafrikastudier III |
ABMG02 | Mellanöstern- och Nordafrikastudier II |
ABMGF1 | Mellanöstern: Minoriteter och migration |
AKG100 | Kriminologi I |
ARO841 | Osteoarkeologisk metodik |
AT1040 | Arbetsmarknadskunskap med management I |
AT2050 | Arbetsmarknadskunskap med management II |
ATS150 | Individ, organisation och arbetsmarknad: sociologiska perspektiv på yrken och arbetsplatser |
BA2163 | Litauisk språkkunskap och språkfärdighet III |
BAL135 | Lettiska III |
BAL245 | Litauiska - kandidatkurs |
BÅ0002 | Naturvetenskapligt basår |
CTL101 | Svenska som andraspråk I inom ämneslärarprogrammet, för arbete i årskurs 7-9, gymnasieskolan oc |
CTL300 | Svenska som andraspråk III inom ämneslärarprogrammet, för arbete i gymnasieskolan och vuxenutbil |
CTS112 | SVA I: Svenskans grammatik i tvärspråkligt perspektiv |
DA3004 | Algoritmer och komplexitet |
DA3018 | Datalogi för matematiker |
DA4005 | Algoritmer och komplexitet |
DIG08U | Att vara Lärare i Sverige, I - kurs inom ULV projektet |
EC1111 | Mikroteori med tillämpningar |
EC1212 | Makroteori med tillämpningar (långsam studietakt) |
EC2101 | Intermediate Microeconomics |
EC2201 | Intermediate Macroeconomics |
EC2206 | Finansiell ekonomi |
EC2303 | Utvecklingsekonomi |
EC2404 | Empirical Methods in Economics 2 |
EC38008 | Mikroekonomi I |
EC7110 | Mikroekonomi |
EC7114 | Konkurrenspolitik och reglering |
EC7213 | Finansiell utveckling och kris |
EC7218 | Kvantitativ makroteori |
EC7310 | Utvecklingsekonomi |
EC7414 | Policyanalys i arbetsmarknadsekonomi |
EH1411 | Ekonomisk historia I |
EH1901 | Internationella relationer I |
EH2019 | Internationella relationer |
FE1202 | Principer för management |
FE1204 | Organisation I |
FE1205 | Grundkurs i organisation |
FE1302 | Principer för marknadsföring |
FE1303 | Marknadsföring I |
FE1402 | Principer för redovisning |
FE1403 | Redovisning I |
FE2103 | Finansiering II |
FE2303 | Marknadsföring II |
FE2424 | Redovisning II |
FE3129 | Företagsfinansiering |
FE3134 | Introduktion till finansiella derivat |
FE3232 | Entreprenörskap i samhällsförändring |
FE3337 | Fronter i managementforskning |
FE3346 | Företagets samhällsansvar |
FE3427 | Verksamhetsledning |
FE3431 | Finansiell rapportering |
FE4032 | Produktions- och verksamhetsstrategi |
FE4432 | Affärsanalys: data, modeller och beslut |
FE4437 | Redovisning i handling |
FE5133 | Finansiell marknadsstruktur |
FE5359 | Varumärken och varumärkesstrategiskt arbete |
FI100L | Kunskap, vetenskap och forskningsmetodik |
FI10P1 | Praktisk filosofi I - filosofi, ekonomi och politik |
FI20N1 | Praktisk filosofi II |
FIKL10 | Klassisk logik |
FIPF10 | Praktisk filosofi I |
FIPL1G | Språkfilosofi I |
FITF10 | Teoretisk filosofi I |
FITF1L | Teoretisk filosofi I - logik |
FITF20 | Teoretisk filosofi II |
FITF30 | Teoretisk filosofi - kandidatkurs |
FR030B | Franska, förberedande kurs |
FR130B | Franska I |
FR1GRA | Fransk grammatik och ordkunskap |
FR1LP2 | Franska I, Ämneslärarprogrammet med inriktning mot arbete i gymnasieskolan |
FR1UL1 | Franska I - ULV |
FR1VA1 | Franska I - VAL |
FR230B | Franska II |
FR2LP2 | Franska II, Ämneslärarprogrammet med inriktning mot arbete i gymnasieskolan |
FR2ULW | Franska II - ULV |
FR2VAB | Franska II - VAL |
GU1001 | Global utveckling I |
GU6001 | Global utveckling IV |
HA11FF | Grundkurs i handelsrätt: Juridisk översiktskurs |
HVUKV3 | Undervisning och utveckling, ämneslärarprogrammet med inriktning mot gymnasieskolan |
HVUVK3 | Undervisning och utveckling, ämneslärarprogrammet med inriktning mot grundskolans årskurs 7-9 |
JKA111 | Japanska I |
JKA332 | Japanska III |
JKA554 | Japanska V |
JKA932 | Japansk populärkultur: uttryck och konsumtion |
JKA935 | Queer Asien |
JKB111 | Koreanska I |
JKB332 | Koreanska III |
JKB553 | Koreanska V |
JKB913 | Politik och ekonomi på den koreanska halvön |
JO1067 | Journalistik I |
JO3069 | Journalistik - kandidatkurs |
JO7031 | Journalistikforskningens metoder I |
JU212L | Processrätt |
JU214L | Folkrätt |
JU215K | Europarätt |
JU215L | Europarätt |
JU218L | Civilrätt A |
JU223L | Internationell privaträtt |
JU375A | Specialkurs: Bolagsrätt |
JU379A | Specialkurs: Insolvensrätt med sakrätt |
JU397A | Praktisk europaprocess |
JU408A | Aktiemarknadsrätt |
JU410A | Specialkurs: Det straffrättsliga sanktionssystemet och påföljdsbestämning |
JU428A | Miljörätt |
JU438A | Bodelning och arvskifte |
JU451A | Konkurrensrätt |
JU451B | Konkurrensrätt |
JU50AA | Mänskliga rättigheter i en global kontext |
JU50BB | Mänskliga rättigheter i en global kontext |
JU561A | Folkrätt |
JU561B | Folkrätt |
JU635F | Miljöskyddsjuridik |
JU636F | Offentlig upphandling |
JU640A | Sjö- och transporträtt |
JU65AA | Försäkringsrätt |
JU671M | Avancerad inre marknadsrätt |
JU672M | EU:s bank- och finansrätt |
JU674A | Inre marknaden - digitala och sociala utmaningar |
JU674B | Inre marknaden - digitala och sociala utmaningar |
JU674M | EU:s konkurrensrätt |
JU675A | Gränsöverskridande miljörätt |
JU675B | Gränsöverskridande miljörätt |
JU68FF | Arbetslivets juridik I |
JU701M | Högre kurs i Folkrätt |
JU702M | Mänskliga rättigheter i en global kontext |
JU706M | Gränsöverskridande miljörätt |
JU707M | Övergripande miljörättsliga teman |
JU74AA | Medierätt |
JU770A | Finansmarknad och kredit |
JU773M | Inre marknaden – digitala och sociala utmaningar |
JU889K | Statsrätt |
JU889L | Statsrätt |
JU90AA | EU Banking and Financial Integration Law |
Kurskod | Namn |
JU90BB | EU Banking and Financial Integration Law |
KG1302 | Befolkning, miljö och landskap i förändring |
KG1304 | GIS och rumslig analys I |
KI1401 | Kinesiska I |
KI3402 | Kinesiska III |
KI5402 | Kinesiska V |
KSA011 | Grekiska I, 1 |
KSANG2 | Bibelgrekiska II |
LK1011 | Kulturvetenskaplig baskurs |
MK1034 | Medie- och kommunikationsvetenskap I |
MK1036 | Medie- och kommunikationsvetenskap II |
MM1003 | Förberedande kurs i matematik |
MM1005 | Matematik för ekonomisk och statistisk analys |
MM3001 | Matematiska metoder för ekonomer |
MM5010 | Matematik II - Analys, del A |
MM5012 | Matematik II - Linjär algebra |
MM5014 | Numerisk analys |
MM5016 | Numerisk analys I |
MM5020 | Matematik III - Abstrakt algebra |
MM508U | Matematik II - Linjär algebra - kurs inom ULV-projektet |
MM509U | Matematik II - Linjär algebra - kurs inom VAL-projektet |
MM512U | Matematik II - Analys, del A - kurs inom ULV-projektet |
MM513U | Matematik II - Analys, del A - kurs inom VAL-projektet |
MT3001 | Sannolikhetsteori I |
MT401U | Sannolikhetsteori I - kurs inom VAL |
MT5001 | Linjära statistiska modeller |
MT5003 | Statistisk inferensteori |
MT7001 | Sannolikhetsteori III |
MT7012 | Livförsäkringsmatematik I |
MT7016 | Nationalekonomi för aktuarier |
NS0002 | Svenska för internationella studenter och forskare, kurs 2 |
NS0003 | Svenska för internationella studenter och forskare, kurs 3 |
NS1079 | Språkriktighet i modern svenska |
NS1081 | Svenska I |
NS1101 | Språkkonsultprogrammet, kurs 1 |
NS1111 | Kommunikatörsprogrammet, kurs 1 |
NS1122 | Akademisk svenska för andraspråkstalare |
NS172U | Språkintroduktion till akademiska studier för utländska lärare – ULV |
NS2031 | Svenska II |
NS2036 | Nordiska språk och svensk språkhistoria |
NS3101 | Kommunikatörsprogrammet, kurs 3 |
NSGY32 | Svenska III inom ämneslärarprogrammet, gymnasieskolan |
NSINTR | Svenska som främmande språk - Inträdesprov |
NSN110 | Svenska I inom ämneslärarprogrammet, årskurs 7-9 och gymnasiet |
NSN230 | Svenska II inom ämneslärarprogrammet, årskurs 7-9 och gymnasieskolan |
NSS221 | SVA II: Svenskans uttal i inlärningsperspektiv |
NSSUSA | Svenska för internationella anställda kurs A |
NSSUSB | Svenska för internationella anställda kurs B |
NSSUSC | Svenska för internationella anställda Kurs C |
NSÄA40 | Svenska IV inom ämneslärarprogrammet, gymnasieskolan |
NSÄG41 | Svenska IV inom ämneslärarprogrammet, gymnasieskolan |
PEG100 | Pedagogik I |
PEG103 | Vetenskaplig teori och metod I |
PEG210 | Pedagogik II med inriktning mot personal, arbete och organisation |
PEG220 | Pedagogik II |
PEPAO1 | Beteendevetenskaplig kurs: Personal, arbete, organisation |
PR1521 | Reklam & PR: grundläggande management |
PR1522 | Reklam & PR: grundläggande redovisning |
PR1523 | Reklam & PR: grundläggande marknadsföring |
PR2521 | Reklamstrategi |
PR2522 | Reklam & PR: fortsättningskurs i marknadsföring |
PR4533 | Varumärken och varumärkesstrategiskt arbete |
PS1122 | Psykologi I |
PS2211 | Psykologi II |
PS2215 | Psykologi II, med inriktning mot personal, arbete och organisation |
PS2KOG | Kognitiv psykologi |
PS2MET | Vetenskaplig metod och statistik |
PS2SOC | Socialpsykologi II |
PS3311 | Psykologi III |
PS3316 | Psykologi III, med inriktning mot personal, arbete och organisation |
PSPR01 | Psykologi som vetenskap och profession |
PSPR02 | Neurovetenskap, kognition och lärande, 1 |
PSPR06 | Utvecklingspsykologi, 3: Vuxenliv och åldrande |
PSPR09 | Forskningsmetod och statistik |
PSPR11 | Neurovetenskap, kognition och lärande, 4: Inlärningspsykologi |
PSPR17 | Utredning och åtgärder avseende individen, 2: Juridik och etik för psykologer |
PSPR21 | Psykoterapi och psykologisk behandling, 1: Teoretisk grund för bedömning och behandling |
PSSKBT | Psykoterapeutiska teorier och metoder inom KBT |
SLMSS8 | Modern slavisk språkvetenskap |
SLRYNY | Ryska för nybörjare |
SLRYS1 | Ryska I |
SOA200 | Sociologi II |
SOA300 | Sociologi III |
SOB200 | Utredningssociologi II |
SOC200 | Sociologi: Arbetsliv och arbetsmarknad II |
SOD200 | Sociologi: Personal, arbete, organisation II |
ST111G | Statistikens grunder |
ST123G | Regressionsanalys och undersökningsmetodik |
ST131G | Introduktion till statistik för statsvetare |
ST211G | Statistisk teori med tillämpningar |
ST304G | Multivariata metoder |
ST306G | Urvalsundersökningar |
ST742A | Statistisk vetenskapsteori |
ST744A | Multivariat analys |
SUARB6 | Socialt arbete 6: Fördjupning i forskningsmetod och självständigt arbete |
SV100L | Samhällskunskap I inom ämneslärarprogrammet |
SV102E | Svensk politik |
SV200L | Samhällskunskap II inom ämneslärarprogrammet |
SV3022 | Statsvetenskapliga metoder |
SVE001 | Statsvetenskap på engelska I |
SVE003 | Statsvetenskap på engelska III |
SVS001 | Statsvetenskap I |
SVS003 | Statsvetenskap III |
TISUS | TISUS |
TYA001 | Tyska, nybörjarkurs I |
TYA002 | Tyska, nybörjarkurs II |
TYA10U | Tyska I - kurs inom ULV-projektet |
TYA1IS | Tyska I, Ämneslärarprogrammet med inriktning mot arbete i gymnasieskolan |
TYA1VU | Tyska I - kurs inom VAL-projektet |
TYA301 | Tyska, kandidatkurs |
TYS101 | Tyska I |
TYS10A | Tysk grammatik |
UB213Y | Förskolans historia och plats i samhället |
UB214A | Sociala relationer i skolan: Grundlärare, fritidshem |
UB30UU | Sociala relationer i skolan och läraren som ledare: ULV |
UB406Y | Förskoledidaktik med inriktning mot språk och kommunikation |
UCG32K | Skolan i samhället |
UCG33K | Skolan i samhället |
UCG34K | Skolan i samhället |
UCG38K | Eleven i skolan |
UM2201 | Matematik för grundlärare F-3, I: Grundläggande taluppfattning och tals användning |
UM2301 | Matematik för grundlärare årskurs 4-6, I: Taluppfattning och aritmetik |
UM3106 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare årskurs 4-6 |
UM3112 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare, F-3, I |
UM4044 | Matematik för grundlärare årskurs 4-6 III: Algebra, sannolikhet, statistik, samband och förändr |
UM5103 | Matematik III för grundlärare årskurs F-3: Statistik, sannolikhet, algebra samt samband och för |
UM54UU | Matematik och lärande för årskurs F-6: kurs inom ULV |
UM7104 | Ämnesdidaktik, läroplansteori, betyg och bedömning för grundlärare årskurs 4-6 |
UM7107 | Undervisning och utveckling för grundlärare åk 4-6 |
UMT710 | Undervisning och utveckling för grundlärare årskurs 4-6 profil teckenspråkig tvåspråkig underv |
UQ431F | Tillämpad beteendeanalys I – Autism, neuropsykiatriska och andra utvecklingsrelaterade funktionsn |
UQBA01 | Tillämpad beteendeanalys I - Autism, neuropsykiatriska och andra utvecklingsrelaterade funktionsned |
US113G | Svenska för grundlärare i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3, I |
US131G | Svenska I för grundlärare i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3, profil teckenspråkig tv |
US170H | Undervisning och utveckling, Ämneslärarprogrammet inriktning mot årskurs 7-9 |
US170Ä | Undervisning och utveckling, Ämneslärarprogrammet inriktning mot gymnasiet |
USS101 | SVA I: Flerspråkighet - individ och samhälle |
USS22C | Svenska som andraspråk II inom Ämneslärarprogrammet, för arbete i gymnasieskolan och vuxenutbild |
USSV2C | Svenska som andraspråk II inom Ämneslärarprogrammet, för arbete i åk 7-9, gymnasieskolan och vu |