Tid |
Kurs |
Lokal |
Byggnad |
Lärare |
Delkurs, Moment |
Undervisningstyp, Tentamen |
Information |
||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anders Hagberg | |||||||||||||||||||||||||||||
v 2 | Ons 2019-01-09 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | Seminarierum 306 | Kräftriket hus 6 | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Jennifer Chamberlain | |||||||||||||||||||||||||||||
v 9 | Ons 2019-02-27 v 9 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 18:00 | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | E-tenta | |||||||||||||||||||||||||
v 16 | Ons 2019-04-17 v 16 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | E-tenta | |||||||||||||||||||||||||
v 34 | Tis 2019-08-20 v 34 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | E-tentor | |||||||||||||||||||||||||
v 38 | Ons 2019-09-18 v 38 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | E-tentor | |||||||||||||||||||||||||
v 40 | Ons 2019-10-02 v 40 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | E-tenta | |||||||||||||||||||||||||
v 41 | Ons 2019-10-09 v 41 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | E-tentor | |||||||||||||||||||||||||
v 42 | Ons 2019-10-16 v 42 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | E-tentor | |||||||||||||||||||||||||
v 43 | Ons 2019-10-23 v 43 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | E-tentor | |||||||||||||||||||||||||
v 44 | Ons 2019-10-30 v 44 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | E-tenta | |||||||||||||||||||||||||
v 45 | Ons 2019-11-06 v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | E-tentor | |||||||||||||||||||||||||
v 46 | Ons 2019-11-13 v 46 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | E-tentor | |||||||||||||||||||||||||
v 48 | Ons 2019-11-27 v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | E-tentor | |||||||||||||||||||||||||
v 50 | Ons 2019-12-11 v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | E-tentor | |||||||||||||||||||||||||
Sven Raum | |||||||||||||||||||||||||||||
v 11 | Ons 2019-03-13 v 11 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | Sal 32 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | Muntlig tentamen | |||||||||||||||||||||||||
Tors 2019-03-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Sal 14 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | Muntlig tentamen | |||||||||||||||||||||||||
--- | |||||||||||||||||||||||||||||
v 2 | Ons 2019-01-09 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik I | Alan Sola | Matematisk analys, problemlösning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
Tors 2019-01-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Analys av kategoridata | Ola Gerton Henrik Hössjer | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Linjär analys | Salvador Rodriguez Lopez | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Analys, del B | Pavel Kurasov | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2019-01-11 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Kombinatorik | Gabriele Balletti, Jörgen Backelin | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Statistisk analys | Tom Britton | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 3 | Mån 2019-01-14 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Algebra och kombinatorik | Dan Petersen | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Sannolikhetsteori II | Chun-Biu Li | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Stokastiska processer III | Abhishek Pal Majumder | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2019-01-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Ekonometriska metoder | Kristofer Lindensjö | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Logik II | Erik Palmgren | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Linjär algebra | Boris Shapiro | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Tors 2019-01-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik för naturvetenskaper I | Martin Carl Åke Tamm | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik I | Håkan Granath | Algebra, problemlösning | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematiska metoder för ekonomer | Jonathan Rohleder | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2019-01-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Numerisk analys | Yishao Zhou | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 5 | Ons 2019-01-30 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Komplex analys | Jonathan Rohleder | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Optimering | Gregory Arone | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Prissättning inom sakförsäkring | Filip Lindskog | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 6 | Fre 2019-02-08 v 6 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Statistisk databehandling | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Erik Thorsén | Digital tentamen , Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
v 8 | Ons 2019-02-20 v 8 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Analys av kategoridata | Ola Gerton Henrik Hössjer | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik I | Alan Sola | Matematisk analys, problemlösning | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Numerisk analys | Yishao Zhou | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 9 | Ons 2019-02-27 v 9 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Logik II | Erik Palmgren | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Analys, del B | Pavel Kurasov | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Statistisk analys | Tom Britton | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 10 | Ons 2019-03-06 v 10 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 13:45 | Matematik II - Analys, del A | Annemarie Luger | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Algebra och kombinatorik | Dan Petersen | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Kombinatorik | Gabriele Balletti, Jörgen Backelin | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 12 | Mån 2019-03-18 v 12 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | Värtasalen (skrivsal) | Biblioteket Södra huset hus D | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Datalogi I | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Grundläggande finansmatematik | Taras Bodnar | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Krypteringsmatematik | Jonas Bergström | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematiska metoder för ekonomer | Boris Shapiro, Jonathan Rohleder | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Programmeringsteknik för matematiker | Lars Arvestad | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2019-03-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Försäkringsjuridik för aktuarier I | Jessica Östberg | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Stokastiska processer och simulering I | Sebastian Rosengren | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2019-03-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Linjär algebra | Alan Sola, Boris Shapiro, Samuel Lundqvist | Omtentamen, Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Logik | Peter LeFanu Lumsdaine | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematisk modellering I | Yishao Zhou | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Riskmodeller och reservsättning inom sakförsäkring | Filip Lindskog | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 16 | Ons 2019-04-17 v 16 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Analys, del A | Annemarie Luger | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Programmeringsteknik för matematiker | Lars Arvestad | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 17 | Ons 2019-04-24 v 17 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Krypteringsmatematik | Jonas Bergström | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Linjär algebra | Alan Sola, Boris Shapiro | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematisk modellering I | Yishao Zhou | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 18 | Tors 2019-05-02 v 18 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematiska metoder för ekonomer | Ilya Smirnov, Jonathan Rohleder | Omtentamen, Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Mån 2019-05-06 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Försäkringsjuridik för aktuarier I | Jessica Östberg | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Grundläggande finansmatematik | Taras Bodnar | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2019-05-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik I | Håkan Granath, Rikard Bögvad | Algebra, problemlösning | Tentamen | Skrivlokal Värtasalen | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Logik | Peter LeFanu Lumsdaine | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Riskmodeller och reservsättning inom sakförsäkring | Filip Lindskog | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Stokastiska processer och simulering I | Sebastian Rosengren | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 20 | Tors 2019-05-16 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Galoisteori | Wushi Goldring | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Statistisk inlärning | Chun-Biu Li | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 21 | Tors 2019-05-23 v 21 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik I | Alan Sola, Johan Alm | Matematisk analys, problemlösning | Tentamen | Skrivlokal Uggleviksalen | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Stokastiska processer och simulering II | Pieter Trapman | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Topologi | Sofia Tirabassi | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2019-05-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Försäkringsredovisning | Kristofer Lindensjö | Tentamen | Skrivlokal Värtasalen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Algebra och kombinatorik | Dan Petersen, Sofia Tirabassi | Tentamen | Skrivlokal Värtasalen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Logik | Guillaume Brunerie, Peter LeFanu Lumsdaine | Tentamen | Skrivlokal Värtasalen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Värtasalen (skrivsal) | Biblioteket Södra huset hus D | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2019-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Avancerad reell analys II | Salvador Rodriguez Lopez | Tentamen | Skrivlokal Uggleviksalen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Den klassiska matematikens historiska utveckling | Rikard Bögvad | Tentamen | Skrivlokal Uggleviksalen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik för naturvetenskaper II | Martin Carl Åke Tamm | Tentamen | Skrivlokal Uggleviksalen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Ordinära differentialekvationer | Sven Raum | Tentamen | Skrivlokal Uggleviksalen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Sannolikhetsteori II | Daniel Ahlberg | Tentamen | Skrivlokal Uggleviksalen | |||||||||||||||||||||||||
Ons 2019-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Abstrakt algebra | Alexander Berglund, Wushi Goldring | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Statistiska modeller | Taras Bodnar | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 23 | Mån 2019-06-03 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Grundläggande försäkringsmatematik | Mathias Millberg Lindholm | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Komplex analys | Jonathan Rohleder | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Sannolikhetslära och statistik för lärare | Jan Olov Persson | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis 2019-06-04 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematiska metoder för ekonomer | Ilya Smirnov, Jonathan Rohleder | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Numerisk analys | Woosok Moon | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2019-06-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Matematik I | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Rikard Bögvad | Datorlaborationer | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Datalogi för matematiker | Lars Arvestad | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik för naturvetenskaper I | Håkan Granath, Martin Carl Åke Tamm | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Analys, del B | Annemarie Luger, Pavel Kurasov | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 24 | Mån 2019-06-10 v 24 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik I | Håkan Granath, Rikard Bögvad | Algebra, problemlösning | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2019-06-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik I | Alan Sola, Johan Alm | Matematisk analys, problemlösning | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 29 | Ons 2019-07-17 v 29 | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Sal 15 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | Förberedande matemstikkurs | |||||||||||||||||||||||||
v 31 | Ons 2019-07-31 v 31 | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Sal 15 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | Förberedande matematikkurs | |||||||||||||||||||||||||
v 33 | Tors 2019-08-15 v 33 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Den klassiska matematikens historiska utveckling | Rikard Bögvad | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik för naturvetenskaper I | Håkan Granath, Martin Carl Åke Tamm | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Analys, del A | Annemarie Luger | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Statistisk analys | Tom Britton | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2019-08-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik för lärare, 45 hp (1-45 hp), åk 7-9 - ingår i Lärarlyftet | Håkan Granath | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik I | Alan Sola, Johan Alm | Matematisk analys, problemlösning | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Sannolikhetslära och statistik för lärare | Jan Olov Persson | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 34 | Mån 2019-08-19 v 34 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Avancerad reell analys II | Salvador Rodriguez Lopez | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Linjära statistiska modeller | Ola Gerton Henrik Hössjer | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik för naturvetenskaper II | Martin Carl Åke Tamm | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Linjär algebra | Alan Sola, Boris Shapiro | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Logik | Guillaume Brunerie, Peter LeFanu Lumsdaine | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Numerisk analys | Woosok Moon | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Sannolikhetsteori I | Maria Deijfen | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Statistisk inlärning | Chun-Biu Li | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis 2019-08-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal 37 | Kräftriket hus 5 | Tentamen | Jennifer Chamberlain E-tentor | |||||||||||||||||||||||||
Ons 2019-08-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Galoisteori | Wushi Goldring | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Analys, del B | Annemarie Luger, Pavel Kurasov | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Ordinära differentialekvationer | Sven Raum | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Stokastiska processer och simulering I | Sebastian Rosengren | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Stokastiska processer och simulering II | Pieter Trapman | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Tors 2019-08-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Grundläggande försäkringsmatematik | Mathias Millberg Lindholm | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik I | Håkan Granath, Rikard Bögvad | Algebra, problemlösning | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Analysens grunder | Salvador Rodriguez Lopez | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Prissättning inom sakförsäkring | Filip Lindskog | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2019-08-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Datalogi för matematiker | Lars Arvestad | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Algebra och kombinatorik | Dan Petersen, Sofia Tirabassi | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Komplex analys | Jonathan Rohleder | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Sannolikhetsteori II | Daniel Ahlberg | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Statistisk inferensteori | Taras Bodnar | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Statistiska modeller | Taras Bodnar | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 35 | Tis 2019-08-27 v 35 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Försäkringsredovisning | Kristofer Lindensjö | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Abstrakt algebra | Alexander Berglund, Wushi Goldring | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematiska metoder för ekonomer | Jonathan Rohleder | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Topologi | Sofia Tirabassi | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 40 | Ons 2019-10-02 v 40 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik för ekonomisk och statistisk analys | Peter LeFanu Lumsdaine | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Analysens grunder | Salvador Rodriguez Lopez | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 42 | Mån 2019-10-14 v 42 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Analys, del A | Annemarie Luger | Tentamen | Skrivsal: Ugglevikssalen | |||||||||||||||||||||||||
v 43 | Fre 2019-10-25 v 43 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Linjära statistiska modeller | Ola Gerton Henrik Hössjer | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Livförsäkringsmatematik I | Ugglevikssalen (skrivsal) | Södra huset E | Gunnar Andersson | Tentamen | Skrivsal Ugglevikssalen | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematiska metoder för ekonomer | Ilya Smirnov | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 44 | Tis 2019-10-29 v 44 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Linjär algebra | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Abstrakt algebra | Wushi Goldring | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2019-10-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Sannolikhetsteori I | Maria Deijfen | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Sannolikhetsteori III | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 2019-10-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Linjär algebra och inlärning från data | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Nationalekonomi för aktuarier | Kristofer Lindensjö | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2019-11-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik för ekonomisk och statistisk analys | Peter LeFanu Lumsdaine | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Statistisk inferensteori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
v 48 | Ons 2019-11-27 v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Dynamiska system och optimal kontrollteori | Yishao Zhou | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Linjär algebra och inlärning från data | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Linjär algebra | Alan Sola | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematiska metoder för ekonomer | Ilya Smirnov | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Nationalekonomi för aktuarier | Kristofer Lindensjö | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Sannolikhetsteori I | Maria Deijfen | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Statistisk inferensteori | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 2019-11-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Linjära statistiska modeller | Ola Gerton Henrik Hössjer | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Livförsäkringsmatematik I | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik II - Analys, del A | Omtentamen | Skrivsal: Laduvikssalen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Abstrakt algebra | Wushi Goldring | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Sannolikhetsteori III | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
v 49 | Ons 2019-12-04 v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik I | Martin Carl Åke Tamm | Algebra, problemlösning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 51 | Tis 2019-12-17 v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Datalogi I | Vahid Mosavat | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik III - Komplex analys | Jonathan Rohleder | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2019-12-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik för naturvetenskaper I | Sal 36 | Kräftriket hus 5 | Martin Carl Åke Tamm | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Programmeringsteknik för matematiker | Anders Mörtberg | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Topologi | Sofia Tirabassi | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Tors 2019-12-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Matematik I | Alan Sola | Matematisk analys, problemlösning | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2019-12-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Livförsäkringsmatematik II | Mathias Millberg Lindholm | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Optimering | Erik Palmgren | Tentamen |