v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 24/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 25/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 26/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 27/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 28/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 29/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 30/12
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 31/12
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 1/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 2/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 3/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 4/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 5/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 6/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 7/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 8/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 9/1
Seminarierum 306, Kräftriket hus 6, Anders Hagberg, Tentamen
15:30
08:00
Matematik I, Alan Sola, Matematisk analys, problemlösning, Tentamen
14:00
09:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 10/1
Matematik II - Analys, del B, Pavel Kurasov, Tentamen
14:00
09:00
Linjär analys, Salvador Rodriguez Lopez, Omtentamen
14:00
09:00
Analys av kategoridata, Ola Gerton Henrik Hössjer, Tentamen
14:00
09:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 11/1
Matematik III - Kombinatorik, Gabriele Balletti, Jörgen Backelin, Tentamen
14:00
09:00
Statistisk analys, Tom Britton, Tentamen
14:00
09:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 12/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 13/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 14/1
Matematik II - Algebra och kombinatorik, Dan Petersen, Tentamen
14:00
09:00
Stokastiska processer III, Abhishek Pal Majumder, Tentamen
14:00
09:00
Sannolikhetsteori II, Chun-Biu Li, Omtentamen
14:00
09:00
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 15/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 16/1
Logik II, Erik Palmgren, Tentamen
14:00
09:00
Matematik II - Linjär algebra, Boris Shapiro, Tentamen
14:00
09:00
Ekonometriska metoder, Kristofer Lindensjö, Tentamen
14:00
09:00
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 17/1
Matematik för naturvetenskaper I, Martin Carl Åke Tamm, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik I, Håkan Granath, Algebra, problemlösning, Omtentamen
14:00
09:00
Matematiska metoder för ekonomer, Jonathan Rohleder, Omtentamen
14:00
09:00
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 18/1
Numerisk analys, Yishao Zhou, Tentamen
14:00
09:00
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 19/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 20/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 21/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 22/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 23/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 24/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 25/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 26/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 27/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 28/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 29/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 30/1
Optimering, Gregory Arone, Omtentamen
14:00
09:00
Prissättning inom sakförsäkring, Filip Lindskog, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik III - Komplex analys, Jonathan Rohleder, Omtentamen
14:00
09:00
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 31/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 1/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 2/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 3/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 4/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 5/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 6/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 7/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 8/2
Statistisk databehandling, Sal 36, Kräftriket hus 5, Erik Thorsén, Digital tentamen , Omtentamen
16:00
13:00
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 9/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 10/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 11/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 12/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 13/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 14/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 15/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 16/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 17/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 18/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 19/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 20/2
Numerisk analys, Yishao Zhou, Omtentamen
14:00
09:00
Analys av kategoridata, Ola Gerton Henrik Hössjer, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik I, Alan Sola, Matematisk analys, problemlösning, Omtentamen
14:00
09:00
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 21/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 22/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 23/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 24/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 25/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 26/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 27/2
Matematik II - Analys, del B, Pavel Kurasov, Omtentamen
14:00
09:00
Logik II, Erik Palmgren, Omtentamen
14:00
09:00
Statistisk analys, Tom Britton, Omtentamen
14:00
09:00
Sal 36, Kräftriket hus 5, Jennifer Chamberlain, Tentamen, E-tenta
18:00
09:00
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 28/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 1/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 2/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 3/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 4/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 5/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 6/3
Matematik II - Analys, del A, Annemarie Luger, Tentamen
13:45
08:45
Matematik II - Algebra och kombinatorik, Dan Petersen, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik III - Kombinatorik, Gabriele Balletti, Jörgen Backelin, Omtentamen
14:00
09:00
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 7/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 8/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 9/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 10/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 11/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 12/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 13/3
Sal 32, Kräftriket hus 5, Sven Raum, Tentamen, Muntlig tentamen
16:30
09:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 14/3
Sal 14, Kräftriket hus 5, Sven Raum, Tentamen, Muntlig tentamen
15:00
09:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 15/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 16/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 17/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 18/3
Värtasalen (skrivsal), Biblioteket Södra huset hus D, Tentamen
15:00
08:00
Matematiska metoder för ekonomer, Boris Shapiro, Jonathan Rohleder, Tentamen
14:00
09:00
Krypteringsmatematik, Jonas Bergström, Tentamen
14:00
09:00
Grundläggande finansmatematik, Taras Bodnar, Tentamen
14:00
09:00
Programmeringsteknik för matematiker, Lars Arvestad, Tentamen
14:00
09:00
Datalogi I, Omtentamen
14:00
09:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 19/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 20/3
Stokastiska processer och simulering I, Sebastian Rosengren, Tentamen
14:00
09:00
Försäkringsjuridik för aktuarier I, Jessica Östberg, Tentamen
14:00
09:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 21/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 22/3
Matematik III - Logik, Peter LeFanu Lumsdaine, Tentamen
14:00
09:00
Matematisk modellering I, Yishao Zhou, Tentamen
14:00
09:00
Matematik II - Linjär algebra, Alan Sola, Boris Shapiro, Samuel Lundqvist, Omtentamen, Tentamen
14:00
09:00
Riskmodeller och reservsättning inom sakförsäkring, Filip Lindskog, Tentamen
14:00
09:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 23/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 24/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 25/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 26/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 27/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 28/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 29/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 30/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 31/3
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 1/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 2/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 3/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 4/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 5/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 6/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 7/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 8/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 9/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 10/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 11/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 12/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 13/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 14/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 15/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 16/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 17/4
Matematik II - Analys, del A, Annemarie Luger, Omtentamen
14:00
09:00
Programmeringsteknik för matematiker, Lars Arvestad, Omtentamen
14:00
09:00
Sal 36, Kräftriket hus 5, Jennifer Chamberlain, Tentamen, E-tenta
18:00
14:00
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 18/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 19/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 20/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 21/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 22/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 23/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 24/4
Krypteringsmatematik, Jonas Bergström, Omtentamen
14:00
09:00
Matematisk modellering I, Yishao Zhou, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik II - Linjär algebra, Alan Sola, Boris Shapiro, Omtentamen
14:00
09:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 25/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 26/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 27/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 28/4
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 29/4
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 30/4
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 1/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 2/5
Matematiska metoder för ekonomer, Ilya Smirnov, Jonathan Rohleder, Omtentamen, Tentamen
14:00
09:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 3/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 4/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 5/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 6/5
Försäkringsjuridik för aktuarier I, Jessica Östberg, Omtentamen
14:00
09:00
Grundläggande finansmatematik, Taras Bodnar, Omtentamen
14:00
09:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 7/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 8/5
Matematik I, Håkan Granath, Rikard Bögvad, Algebra, problemlösning, Tentamen, Skrivlokal Värtasalen
14:00
09:00
Matematik III - Logik, Peter LeFanu Lumsdaine, Omtentamen
14:00
09:00
Riskmodeller och reservsättning inom sakförsäkring, Filip Lindskog, Omtentamen
14:00
09:00
Stokastiska processer och simulering I, Sebastian Rosengren, Omtentamen
14:00
09:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 9/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 10/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 11/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 12/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 13/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 14/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 15/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 16/5
Statistisk inlärning, Chun-Biu Li, Tentamen
14:00
09:00
Galoisteori, Wushi Goldring, Tentamen
14:00
09:00
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 17/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 18/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 19/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 20/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 21/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 22/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 23/5
Matematik I, Alan Sola, Johan Alm, Matematisk analys, problemlösning, Tentamen, Skrivlokal Uggleviksalen
14:00
09:00
Topologi, Sofia Tirabassi, Tentamen
14:00
09:00
Stokastiska processer och simulering II, Pieter Trapman, Tentamen
14:00
09:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 24/5
Matematik III - Logik, Guillaume Brunerie, Peter LeFanu Lumsdaine, Tentamen, Skrivlokal Värtasalen
14:00
09:00
Matematik II - Algebra och kombinatorik, Dan Petersen, Sofia Tirabassi, Tentamen, Skrivlokal Värtasalen
14:00
09:00
Försäkringsredovisning, Kristofer Lindensjö, Tentamen, Skrivlokal Värtasalen
14:00
09:00
Värtasalen (skrivsal), Biblioteket Södra huset hus D, Tentamen
14:00
09:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 25/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 26/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 27/5
Matematik för naturvetenskaper II, Martin Carl Åke Tamm, Tentamen, Skrivlokal Uggleviksalen
14:00
09:00
Avancerad reell analys II, Salvador Rodriguez Lopez, Tentamen, Skrivlokal Uggleviksalen
14:00
09:00
Ordinära differentialekvationer, Sven Raum, Tentamen, Skrivlokal Uggleviksalen
14:00
09:00
Den klassiska matematikens historiska utveckling, Rikard Bögvad, Tentamen, Skrivlokal Uggleviksalen
14:00
09:00
Sannolikhetsteori II, Daniel Ahlberg, Tentamen, Skrivlokal Uggleviksalen
14:00
09:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 28/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 29/5
Statistiska modeller, Taras Bodnar, Tentamen
14:00
09:00
Matematik III - Abstrakt algebra, Alexander Berglund, Wushi Goldring, Tentamen
14:00
09:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 30/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 31/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 1/6
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 2/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 3/6
Grundläggande försäkringsmatematik, Mathias Millberg Lindholm, Tentamen
14:00
09:00
Matematik III - Komplex analys, Jonathan Rohleder, Tentamen
14:00
09:00
Sannolikhetslära och statistik för lärare, Jan Olov Persson, Tentamen
14:00
09:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 4/6
Numerisk analys, Woosok Moon, Tentamen
14:00
09:00
Matematiska metoder för ekonomer, Ilya Smirnov, Jonathan Rohleder, Omtentamen
14:00
09:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 5/6
Matematik I, Sal 36, Kräftriket hus 5, Rikard Bögvad, Datorlaborationer, Omtentamen
16:00
08:30
Matematik II - Analys, del B, Annemarie Luger, Pavel Kurasov, Tentamen
14:00
09:00
Datalogi för matematiker, Lars Arvestad, Tentamen
14:00
09:00
Matematik för naturvetenskaper I, Håkan Granath, Martin Carl Åke Tamm, Tentamen
14:00
09:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 6/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 7/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 8/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 9/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 10/6
Matematik I, Håkan Granath, Rikard Bögvad, Algebra, problemlösning, Omtentamen
14:00
09:00
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 11/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 12/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 13/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 14/6
Matematik I, Alan Sola, Johan Alm, Matematisk analys, problemlösning, Omtentamen
14:00
09:00
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 15/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 16/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 17/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 18/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 19/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 20/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 21/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 22/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 23/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 24/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 25/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 26/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 27/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 28/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 29/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 30/6
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 1/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 2/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 3/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 4/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 5/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 6/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 7/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 8/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 9/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 10/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 11/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 12/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 13/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 14/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 15/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 16/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 17/7
Sal 15, Kräftriket hus 5, Tentamen, Förberedande matemstikkurs
14:00
11:00
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 18/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 19/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 20/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 21/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 22/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 23/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 24/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 25/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 26/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 27/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 28/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 29/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 30/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 31/7
Sal 15, Kräftriket hus 5, Tentamen, Förberedande matematikkurs
14:00
11:00
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 1/8
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 2/8
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 3/8
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 4/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 5/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 6/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 7/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 8/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 9/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 10/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 11/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 12/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 13/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 14/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 15/8
Den klassiska matematikens historiska utveckling, Rikard Bögvad, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik II - Analys, del A, Annemarie Luger, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik för naturvetenskaper I, Håkan Granath, Martin Carl Åke Tamm, Omtentamen
14:00
09:00
Statistisk analys, Tom Britton, Omtentamen
14:00
09:00
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 16/8
Matematik I, Alan Sola, Johan Alm, Matematisk analys, problemlösning, Omtentamen
14:00
09:00
Sannolikhetslära och statistik för lärare, Jan Olov Persson, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik för lärare, 45 hp (1-45 hp), åk 7-9 - ingår i Lärarlyftet, Håkan Granath, Omtentamen
14:00
09:00
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 17/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 18/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 19/8
Matematik för naturvetenskaper II, Martin Carl Åke Tamm, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik III - Logik, Guillaume Brunerie, Peter LeFanu Lumsdaine, Omtentamen
14:00
09:00
Avancerad reell analys II, Salvador Rodriguez Lopez, Omtentamen
14:00
09:00
Numerisk analys, Woosok Moon, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik II - Linjär algebra, Alan Sola, Boris Shapiro, Omtentamen
14:00
09:00
Sannolikhetsteori I, Maria Deijfen, Omtentamen
14:00
09:00
Statistisk inlärning, Chun-Biu Li, Omtentamen
14:00
09:00
Linjära statistiska modeller, Ola Gerton Henrik Hössjer, Omtentamen
14:00
09:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 20/8
Sal 36, Kräftriket hus 5, Jennifer Chamberlain, Tentamen, E-tentor
18:00
08:00
Sal 37, Kräftriket hus 5, Tentamen, Jennifer Chamberlain E-tentor
18:00
08:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 21/8
Galoisteori, Wushi Goldring, Omtentamen
14:00
09:00
Ordinära differentialekvationer, Sven Raum, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik II - Analys, del B, Annemarie Luger, Pavel Kurasov, Omtentamen
14:00
09:00
Stokastiska processer och simulering I, Sebastian Rosengren, Omtentamen
14:00
09:00
Stokastiska processer och simulering II, Pieter Trapman, Omtentamen
14:00
09:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 22/8
Matematik I, Håkan Granath, Rikard Bögvad, Algebra, problemlösning, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik III - Analysens grunder, Salvador Rodriguez Lopez, Tentamen
14:00
09:00
Prissättning inom sakförsäkring, Filip Lindskog, Omtentamen
14:00
09:00
Grundläggande försäkringsmatematik, Mathias Millberg Lindholm, Omtentamen
14:00
09:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 23/8
Matematik II - Algebra och kombinatorik, Dan Petersen, Sofia Tirabassi, Omtentamen
14:00
09:00
Datalogi för matematiker, Lars Arvestad, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik III - Komplex analys, Jonathan Rohleder, Omtentamen
14:00
09:00
Sannolikhetsteori II, Daniel Ahlberg, Omtentamen
14:00
09:00
Statistisk inferensteori, Taras Bodnar, Omtentamen
14:00
09:00
Statistiska modeller, Taras Bodnar, Omtentamen
14:00
09:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 24/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 25/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 26/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 27/8
Topologi, Sofia Tirabassi, Omtentamen
14:00
09:00
Matematiska metoder för ekonomer, Jonathan Rohleder, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik III - Abstrakt algebra, Alexander Berglund, Wushi Goldring, Omtentamen
14:00
09:00
Försäkringsredovisning, Kristofer Lindensjö, Omtentamen
14:00
09:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 28/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 29/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 30/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 31/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 1/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 2/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 3/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 4/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 5/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 6/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 7/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 8/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 9/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 10/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 11/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 12/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 13/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 14/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 15/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 16/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 17/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 18/9
Sal 36, Kräftriket hus 5, Jennifer Chamberlain, Tentamen, E-tentor
18:00
08:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 19/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 20/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 21/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 22/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 23/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 24/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 25/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 26/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 27/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 28/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 29/9
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 30/9
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 1/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 2/10
Sal 36, Kräftriket hus 5, Jennifer Chamberlain, Tentamen, E-tenta
18:00
08:00
Matematik för ekonomisk och statistisk analys, Peter LeFanu Lumsdaine, Tentamen
14:00
09:00
Matematik III - Analysens grunder, Salvador Rodriguez Lopez, Omtentamen
14:00
09:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 3/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 4/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 5/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 6/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 7/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 8/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 9/10
Sal 36, Kräftriket hus 5, Jennifer Chamberlain, Tentamen, E-tentor
18:00
08:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 10/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 11/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 12/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 13/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 14/10
Matematik II - Analys, del A, Annemarie Luger, Tentamen, Skrivsal: Ugglevikssalen
14:00
09:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 15/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 16/10
Sal 36, Kräftriket hus 5, Jennifer Chamberlain, Tentamen, E-tentor
18:00
08:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 17/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 18/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 19/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 20/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 21/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 22/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 23/10
Sal 36, Kräftriket hus 5, Jennifer Chamberlain, Tentamen, E-tentor
18:00
08:00
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 24/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 25/10
Livförsäkringsmatematik I, Ugglevikssalen (skrivsal), Södra huset E, Gunnar Andersson, Tentamen, Skrivsal Ugglevikssalen
14:00
09:00
Linjära statistiska modeller, Ola Gerton Henrik Hössjer, Tentamen
14:00
09:00
Matematiska metoder för ekonomer, Ilya Smirnov, Tentamen
14:00
09:00
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 26/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 27/10
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 28/10
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 29/10
Matematik III - Abstrakt algebra, Wushi Goldring, Tentamen
14:00
09:00
Matematik II - Linjär algebra, Tentamen
14:00
09:00
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 30/10
Sal 36, Kräftriket hus 5, Jennifer Chamberlain, Tentamen, E-tenta
18:00
08:00
Sannolikhetsteori I, Maria Deijfen, Tentamen
14:00
09:00
Sannolikhetsteori III, Tentamen
14:00
09:00
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 31/10
Linjär algebra och inlärning från data, Tentamen
14:00
09:00
Nationalekonomi för aktuarier, Kristofer Lindensjö, Tentamen
14:00
09:00
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 1/11
Statistisk inferensteori, Tentamen
14:00
09:00
Matematik för ekonomisk och statistisk analys, Peter LeFanu Lumsdaine, Omtentamen
14:00
09:00
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 2/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 3/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 4/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 5/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 6/11
Sal 36, Kräftriket hus 5, Jennifer Chamberlain, Tentamen, E-tentor
18:00
08:00
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 7/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 8/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 9/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 10/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 11/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 12/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 13/11
Sal 36, Kräftriket hus 5, Jennifer Chamberlain, Tentamen, E-tentor
18:00
08:00
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 14/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 15/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 16/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 17/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 18/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 19/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 20/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 21/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 22/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 23/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 24/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 25/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 26/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 27/11
Sal 36, Kräftriket hus 5, Jennifer Chamberlain, Tentamen, E-tentor
18:00
08:00
Sannolikhetsteori I, Maria Deijfen, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik II - Linjär algebra, Alan Sola, Omtentamen
14:00
09:00
Dynamiska system och optimal kontrollteori, Yishao Zhou, Omtentamen
14:00
09:00
Nationalekonomi för aktuarier, Kristofer Lindensjö, Omtentamen
14:00
09:00
Linjär algebra och inlärning från data, Omtentamen
14:00
09:00
Statistisk inferensteori, Omtentamen
14:00
09:00
Matematiska metoder för ekonomer, Ilya Smirnov, Omtentamen
14:00
09:00
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 28/11
Matematik II - Analys, del A, Omtentamen, Skrivsal: Laduvikssalen
14:00
09:00
Livförsäkringsmatematik I, Omtentamen
14:00
09:00
Linjära statistiska modeller, Ola Gerton Henrik Hössjer, Omtentamen
14:00
09:00
Matematik III - Abstrakt algebra, Wushi Goldring, Omtentamen
14:00
09:00
Sannolikhetsteori III, Omtentamen
14:00
09:00
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 29/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 30/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 1/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 2/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 3/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 4/12
Matematik I, Martin Carl Åke Tamm, Algebra, problemlösning, Tentamen
14:00
09:00
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 5/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 6/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 7/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 8/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 9/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 10/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 11/12
Sal 36, Kräftriket hus 5, Jennifer Chamberlain, Tentamen, E-tentor
18:00
08:00
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 12/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 13/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 14/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 15/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 16/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 17/12
Matematik III - Komplex analys, Jonathan Rohleder, Tentamen
14:00
09:00
Datalogi I, Vahid Mosavat, Omtentamen
14:00
09:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 18/12
Programmeringsteknik för matematiker, Anders Mörtberg, Tentamen
14:00
09:00
Topologi, Sofia Tirabassi, Tentamen
14:00
09:00
Matematik för naturvetenskaper I, Sal 36, Kräftriket hus 5, Martin Carl Åke Tamm, Tentamen
14:00
09:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 19/12
Matematik I, Alan Sola, Matematisk analys, problemlösning, Tentamen
14:00
09:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 20/12
Optimering, Erik Palmgren, Tentamen
14:00
09:00
Livförsäkringsmatematik II, Mathias Millberg Lindholm, Tentamen
14:00
09:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 21/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 22/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 23/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 24/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 25/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 26/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 27/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 28/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 29/12
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 30/12
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 31/12
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 1/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 2/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 3/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör 4/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön 5/1