v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 10/6
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Anna Callenholm
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Torun Gille West
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Torun Gille West
Prefektens veckomöte
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 11/6
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Institutionsstyrelsemöte
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Anna Callenholm
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Stefan Helgesson
Torun Gille West
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Stefan Helgesson
Torun Gille West
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 12/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 13/6
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Sara Van Meerbergen
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 14/6
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Susanne Tienken
Biblioteket E479, Södra huset E, Vån 4
Karta
Övrigt
Charlotta Seiler Brylla
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Övrigt
Charlotta Seiler Brylla
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
Övrigt
Irene Elmerot
Disputationsmingel
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 15/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 16/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 17/6
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Anna Callenholm
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Torun Gille West
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Torun Gille West
Prefektens veckomöte
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 18/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 19/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 20/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 21/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 22/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 23/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 24/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 25/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 26/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 27/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 28/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 29/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 30/6
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 1/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 2/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 3/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 4/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 5/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 6/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 7/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 8/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 9/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 10/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 11/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 12/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 13/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 14/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 15/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 16/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 17/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 18/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 19/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 20/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 21/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 22/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 23/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 24/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 25/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 26/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 27/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 28/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 29/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 30/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 31/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 1/8
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 2/8
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 3/8
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 4/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 5/8
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 6/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 7/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 8/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 9/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 10/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 11/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 12/8
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 13/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 14/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 15/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 16/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 17/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 18/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 19/8
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 20/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 21/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 22/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 23/8
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Jarmo Lainio
Kristiina Anneli Savola
Outi Katariina Oja
Kristiina Anneli Savola
Outi Katariina Oja
Betygsnämnd
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 24/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 25/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 26/8
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Nadezjda Zorikhina Nilsson
Susanna Witt
Heidi Grönstrand
Nadezjda Zorikhina Nilsson
Susanna Witt
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Anna Callenholm
Anna Mammitzsch
Charlotta Seiler Brylla
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Susanne Tienken
Anna Mammitzsch
Charlotta Seiler Brylla
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Susanne Tienken
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Hannah Hinz Cornelli
Welcome Erasmus HT24
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 27/8
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 28/8
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
Personalmöte
Upptaktsmöte H24
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 29/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 30/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 31/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 1/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 2/9
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
Susanna Witt
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
Tora Lane
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
Biblioteket E479, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRM71-73
SLRYS4
SLTJE4
SLTM71-73
SLRYS4
SLTJE4
SLTM71-73
25023, H24, 50%, BLA, NML
25024, H24, 100%, BLA, NML
25025, H24, 50%, BLA, NML
25026, H24, 50%, BLA, NML
25028, H24, 50%, BLA, NML
25029, H24, 100%, BLA, NML
25030, H24, 50%, BLA, NML
25024, H24, 100%, BLA, NML
25025, H24, 50%, BLA, NML
25026, H24, 50%, BLA, NML
25028, H24, 50%, BLA, NML
25029, H24, 100%, BLA, NML
25030, H24, 50%, BLA, NML
Examensarbete
Examensarbete för kandidatexamen
Ryska, examensarbete 2 för masterexamen
Ryska, examensarbete för magisterexamen
Ryska, examensarbete för masterexamen
Tjeckiska, examensarbete 2 för masterexamen
Tjeckiska, examensarbete för magisterexamen
Tjeckiska, examensarbete för masterexamen
Examensarbete för kandidatexamen
Ryska, examensarbete 2 för masterexamen
Ryska, examensarbete för magisterexamen
Ryska, examensarbete för masterexamen
Tjeckiska, examensarbete 2 för masterexamen
Tjeckiska, examensarbete för magisterexamen
Tjeckiska, examensarbete för masterexamen
Seminarium
Susanna Witt
Litt upps sem. + eö
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 3/9
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 4/9
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
Alexander Piperski
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 5/9
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
Tora Lane
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 6/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 7/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 8/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 9/9
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
Susanna Witt
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
Tora Lane
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 10/9
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Institutionsstyrelsemöte
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 11/9
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
BAL770
25085, H24, 25%, DAG, NML
Undervisning
Peteris Vanags
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLPOL3-4
SLRM71-73
SLRYS3-4
SLTJE3-4
SLTM71-73
SLRM71-73
SLRYS3-4
SLTJE3-4
SLTM71-73
25022, H24, 50%, BLA, NML
25023, H24, 50%, BLA, NML
25024, H24, 100%, BLA, NML
25025, H24, 50%, BLA, NML
25026, H24, 50%, BLA, NML
25028, H24, 50%, BLA, NML
25029, H24, 100%, BLA, NML
25030, H24, 50%, BLA, NML
25033, H24, 25%, BLA, DST
25040, H24, 100%, BLA, NML
25041, H24, 50%, BLA, NML
25042, H24, 50%, BLA, NML
25050, H24, 50%, BLA, DST
25023, H24, 50%, BLA, NML
25024, H24, 100%, BLA, NML
25025, H24, 50%, BLA, NML
25026, H24, 50%, BLA, NML
25028, H24, 50%, BLA, NML
25029, H24, 100%, BLA, NML
25030, H24, 50%, BLA, NML
25033, H24, 25%, BLA, DST
25040, H24, 100%, BLA, NML
25041, H24, 50%, BLA, NML
25042, H24, 50%, BLA, NML
25050, H24, 50%, BLA, DST
Forskarföreläsningar: http://www.slav.su.se/forskforel
Föreläsning
Högre seminarium
Högre seminarium
Nadezjda Zorikhina Nilsson
Högre seminarium i slaviska språk (ryska): Nadezjda Zorikhina Nilsson "Det ryska perfektiva gerundiets textfunktion" | Sign: _____
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
Alexander Piperski
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 12/9
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
Tora Lane
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 13/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 14/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 15/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 16/9
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
Susanna Witt
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 17/9
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 18/9
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
Alexander Piperski
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 19/9
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
Tora Lane
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
Alexander Piperski
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 20/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 21/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 22/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 23/9
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
Susanna Witt
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
Tora Lane
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 24/9
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 25/9
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
BAL770
25085, H24, 25%, DAG, NML
Undervisning
Peteris Vanags
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Nederländsk lingvistik
Undervisning
Sara Van Meerbergen
Möjlighet att delta via Zoom finns.
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
Alexander Piperski
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 26/9
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
Tora Lane
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
Alexander Piperski
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 27/9
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Examensarbete för kandidatexamen
Undervisning
Annika Johansson
Sara Van Meerbergen
Sara Van Meerbergen
Slutseminarium
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 28/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 29/9
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 30/9
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
Susanna Witt
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
Tora Lane
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 1/10
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 2/10
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Nederländsk lingvistik
Undervisning
Sara Van Meerbergen
Möjlighet att delta via Zoom finns.
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
Alexander Piperski
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 3/10
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
Tora Lane
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
Alexander Piperski
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 4/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 5/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 6/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 7/10
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
Susanna Witt
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 8/10
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Institutionsstyrelsemöte
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 9/10
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
BAL770
25085, H24, 25%, DAG, NML
Undervisning
Peteris Vanags
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
Alexander Piperski
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 10/10
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
Tora Lane
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
Alexander Piperski
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 11/10
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Examensarbete för kandidatexamen
Undervisning
Annika Johansson
Handledningsseminarium.
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 12/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 13/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 14/10
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
Susanna Witt
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
Tora Lane
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 15/10
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 16/10
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Nederländsk lingvistik
Undervisning
Annika Johansson
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
Alexander Piperski
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 17/10
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
Tora Lane
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
Alexander Piperski
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 18/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 19/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 20/10
Kurskod | Namn |
BAL770 | Språksituation och språkpolitik i de baltiska länderna |
NL3001 | Nederländska - kandidatkurs |
SLPOL3 | Polska III |
SLPOL4 | Polska - kandidatkurs |
SLRM71 | Ryska - magisterkurs |
SLRM72 | Ryska - masterkurs |
SLRM73 | Ryska - masterkurs |
SLRYS1 | Ryska I |
SLRYS2 | Ryska II |
Kurskod | Namn |
SLRYS3 | Ryska III |
SLRYS4 | Ryska - kandidatkurs |
SLTJE3 | Tjeckiska III |
SLTJE4 | Tjeckiska - kandidatkurs |
SLTM71 | Tjeckiska - magisterkurs |
SLTM72 | Tjeckiska - masterkurs |
SLTM73 | Tjeckiska - masterkurs |
Ändrad senaste dygnet.